NIEUWE Dinsdag 20 Maart 1928. 32e «laarg r. UIT DEN OMTKËK. Plaatselijk Nieuws I? o. 34. UNfiHIUkER P0I1RAST. de LANGE DE MORAAZ Alkmaar - Anno 1604. Donderdag te Schagen Hotel „Vredelust." DEPOSITO'S OFFICIEEL VERKIEZING VOOR DEN GEMEENTERAAD. De Burgemeester van Zuid-Scharwoude brengt ter openbar ekennis, dat op Dinsdag 10 April aanstaande, zal plaats hebben de can- didaatstel'limg voor den Gemeenteraad. Op dien dag kunnen, van des voormiddags negen uur tot des namiddags vier uur, ter gemeente-secretarie bij den Burgemeester, wor den ingeleverd lijsten van candidaten, als be doeld in artikel 35 der Kieswet. Op dezelfde lijst mogen ten hoogste 10 can didaten worden geplaatst. Iedere lijst moet worden onderteekend door ten minste 25 per sonen, die volgens de kiezerslijst geldende op het oogenbl'ik der inlevering kiezer zijn voor den gemeenteraad. Dezelfde kiezer mag niet meer dan één lijst onderteekenen. De candidaten moeten, met vermelding van hun voorletters en woonplaats, op de/ lijsten geplaatst worden 'in de volgorde, waarin door de onderteekenaars aan hen de voorkeur wordt gegeven. Indien de candidaat is een gehuwde vrouw of weduwe, wordt zij op de lijst vermeld met naam van haar echtgenoot of overleden techtgemoot onder toevoeging van haar eigen naam, voorafgaande door het woord „geboren" |q feen afkorting van dit woord. Bij de vermelding van een candidaat mogen de voorletters geheel of ten deele door de voornamen worden vervangen. Dezelfde candidaat mag niet voorkomen op meer dan één lijst. Bij de lijst moet worden overgelegd de in art. 4 van het Koninklijk besluit van 12 Dec. 1917 Staatsblad no. 692 bedoelde schriftelijke verklaring van iederen daarop voorkomenden ccandidaat, dat hij bewilligt jn de plaats, hem o tóe lijst aangewezen. Indien de candidaat zich buiten het Rijk in Europa bevindt, kan de hier bedoelde verklaring telegraphisc'h wor den gedaan en zij is niet aan het offic'ieele formulier, hierboven bedoeld, gebonden- De inlevering der lijst moet geschieden per soonlijk doo réén de ronderteekenaars. De can didaten kunnen daarbij tegenwoordig zijn. Van de inlevering wordt een bewijs van ontvangst afgegeven. Formulieren, voor de lijsten en voor de schril telijke verklaring hier boven vermeld, zijn ter secretarie dezer gemeente kosteloos verkrijg baar tot en met den dag der candidaatstelling. In herinnering wordt gebracht artikel 148 her Kieswet, luidende als volgt: Hij die eene lijst, als bedoeld in art. 35 inle vert, wetende dat zij voorzien is van handteeke- an van personen, di eniet bevoegd zijn tot deelneming aan de verkiezing, waarvoor de inlevering geschiedt, terwijl zonder die hand- teekeningen geen voldoend aantal voor eene 'geldige lijst zou overblijven, wordt gestraft met gevangenisstraf van ten hoogste drie maanden [of eene geldboete van ten hoogste honderd win tig gulden. Met gelijke straf wordt gestraft hij, die we tende dat hij niet bevoegd is tot deelneming aan de verkiezing, eene voo rdie inlevering be stemde lijst, als bedoeld bij artikel 35, heeft onderteekend. Zuidscharwoude, 19 Maart 1923. De Burgemeester voornoemd, J. KROON: Loco-B. RECHTZAKEN VOOR DEN POLITIERECHTER. Zitting van Maandag 19 Maart. We leven blij, we leven vrij. Bei nardus v. W., een tuindersbediende te Zwaag de beschuldigd was, eenige bedragen, welke hij •md geind voor C. Briefjes, te hebben achterover gedrukt, is nu door den politierechter vrijgespro ken. 1 Dat zal ons benieuwen. Be twee Heldersche haringtrekkers A. v. t. N. en \V. P., onlangs voor den politierechter ver schenen, omdat zij de firma Kwast en Zoon had den afgedroogd, zijn nu veroordeeld ieder tot 2 maanden gev. voorwaardelijk. Met 2 proefjaren, gedurende welken tijd zij absoluut niets mogen, proeven van de jajimflesch in welken vorm ook. Het zal ons sterk benieuwen, of deze liefhebbers van een sterk tikkie, het zoo lang zullen volhoudenj Maat de gedachte dat er 2 maanden touwpluizen voor hen opzit, zal hen sterken. Aangename conversatie. Twee dames uit de buurt van Wervershoof, juffrj R. en juffr. B. kregen op 15 Februari verschil van meening en het is alleszins begrijpelijk, dat de toon' van de conversatie niet uitmuntte door v.erfijnde en ging zoo te keer, dat ze heden terecht stond beschaving. Vooral juffr. R. liet zich niet onbetuigd' wegens beleediging. Gelukkig is de vrede echter weer geteekend en de politierechter oordeelde nu een boete van 5 gulden subs. 5 dagen voldoende.. De schade was betaald. De kastelein Bloemendaal te Blokker had er niets van gezien, dat Jan H. bij hem een glasruit had vernield omdat hij uit het café was verwijderd. Maar Jan had de toegebrachte schade vergoed en uat was den kastelein wel zoo aangenaam. De officier vond het blijkbaar ook vriendelijk van Jan om uit eigen beweging het gebroken ruit te ver goeden en vorderde slechts f 5 of 5 dagen. Maar de politierechter, vreezende, dat Jan nu tnissdiieri teveel smaak in dat soort van sport zou krügen, veroordeelde hem tot f 10 boete subs. 10 dagen. Wal in een goed vat is, verzuurt niet f Hubertus Sch. moest terecht staan omdat hij de melkopbrengst van zijn koeien wat had vergroot met pompwater. Hubertus was echter niet present 1 r uige, en de politierechter er bijzonder >p ge steld scheen, persoonlijk met hem kennis te n.a- icen, werd deze zaak tot a.s. Maandag verdaagd. Een maand de petoet in. Met het delict „melkvervalsching" wordt anders geen gekheid gemaakt. Dr. Moll, directeur van den keuringsdienst en zijn uitgelezen staf keur meesters, zit hen daartoe danig achter de vodden Ook Jan V., veehouder té Graft,'was het slacht offer van deze nieuwe instelling en stond nu ter zake bovengenoemd feit terecht. Hij erkende wat „spoelsel" te hebben gebruikt, maar lang niet zooveel als dr. Moll had gerapporteerd. Maar Dr. Moil, die een geleerd man is, weet het beter dan rlie stoet el van een Jan, die net zooveel sjoege heeft van scheikunde als een varken van harmo nicaspelen en derhalve werdJan dan ook veroor deeld tot 1 maand gevangenisstraf. Wil hij pro- beeren die straf omgezet te krijgen in een hooge geldboete dan zal de politierechter daartoe mede werking verleenen. Het scheen echter dat Jan niet zoo heel erg ingenomen was met die hooge boete en liever ging brommen. Een rare snijboon. Onlangs heeft Joh. K. een tuinder uit Groote broek reeds terecht gestaan wegens vernieling van een glasruit in het café van de te Hoorn, en na moest hij alweer voor den politierechter verschij nen, omdat hij in den nacht van 11 op 12 Febr. een ruit in datzelfde café had ingemept. Jan is naar het schijnt een onverschillig stukje menschi Hij heeft absoluut geen slag om met een beschaafd' rnensch als de politierechter om te gaan en hij, inaakté op den officier dan ook zoo'n slechten in druk, dat deze 14 dagen gev. vorderde. De politie rechter heeft echter de zaak 14 dagen aangehouden teneinde eens te onderzoeken, of Jan nog een voorw. veroordeeling, waarop hij gesteld was, nog waard zal zijn. Conflict onder Heldersche dames Mej. O. te Helder werd lastig gevallen door de dierbnte spruiten van mej. Zwaantje K., huis vrouw B. en zij tracht deze dame een bezoek, teneinde haar aandacht te vestigen op de onvol maaktheden van haar lievelingen. Maar ieder meent dat zijn uil een valk is en de visite viel niet in goede aarde. Juffr. Zwaantje begon al heel gauw haar kalmte te verliezen en ranselde op juffr. O. los, met gevolg dat deze met haar arm in de punt van een ijzeren hek viel en zich onder ge neeskundige behandeling moest stellen. Terzake mishandeling werd zij thans, ondanks haar protes ten veroordeeld tot f 20 boete subs. 20 dagen. Meer vrijpostig dan strafbaar. De werkman J. E. V. te Enkhuizen stond terecht omdat hij de vrijheid had genomen, zich eenige kruiwagens zand van de gemeente toe te eigenen ten einde zijn erf wat op te hoogen. De man entende nu; dat hij verkeerd had gedaan, maar hij had er aanvankelijk geen kwaad in gezien. De of ficier vorderde f 3 boete subs. 3 dagen, doch de politierechter lag in het feit meer onnadenkendheid,' dan kwaad opzet en sprak nu, met de waarschu wing in het vervolg voorzichtiger te zijn, den beklaagde vrij. Hierna sluiting. SPORT EN WEDSTRIJDEN SINT PANCRAS. ZZondag 2 vriendschappelijke wedstrijden op. Vrone's terrein. De eerste ging tusschen Vrone 2 en A.J.C. van' Alkmaar welke door Vrone 2 gewonnen werd met 4-1- Om 2.30 uur een match tusschen -Vrone 1 en Geel Zwart van Bergen. Ook hier was Vrone de meerdere en toch wist G. Z. de leiding met 1c te houden tot jle rust toe. Na de rust maakte Vro ne 2 goals, en kreeg nog I goal als gastheer! cadeau, zoodat déze flink gespeelde wedstrijd door Vrone gewonnen werd met 31. Zondag 25 Maart de Jé match om ,,'t Gouden Kruis" tegen Zilver meeuwen 1 uit de Zaanstreek. Hot 'belooft een spannende match te zullen worJBË, daar hoewel Zilverm. kampioen is in 4b Vroriié niet van plan is zich zoo maar gewonnen! te gëven. 1 OUDKARSPEL. Uitslagen: Oudkarspel: D.T.S. 1—Holland 1 2—1. D. T. S. 2Zeemeeuwen 2 21. Noordscharwoude Holland 3D.T.S.3 04- Op !het D. T. S.-terrein werden Zondag 2 wedstrijden gespeeld en beiden eindigden in een '21 overwinning. Om 1 uurw ordt begon nen met den wedstrijd S.T.S. 2Zeemeeu wen 2. D.T.S 'heeft 3 adspiranten als invallers, terwijl de gasten met 10 man spelen. D.T.S. speelt 'teerst tegen wind, maar doo rgoed sa- mensepl is het spoedig 10 voor D.T.S. Na de rust is de thuisclub veel sterker, maar weet 'dit niet in doelpunten uft te drukken. Slechts '1 keer wist de midvoor nog te doelpunten. Even later verkleind de Z.-voorhoede den ach- teisianc. (2—1). Met deze stand komt hei euiue. Hierna spelen D.T.S. 1 en Holland 1. Het begin is eigenaardig. Binnen 5 minuten wisten de r.buiten en de l'.-binnen van D.T.S. ieder een goal'tje te maken; de Holland achterhoede werd gewoonweg overrompeld. Holland ver sterkt nu de 'achterhoede en nu gaat het meer gelijk op. Toch is D.T.S. steeds aanvallend, terwijl de enkele Holland-aanvallen allen op de D-T-S.-verdediging afstuiten. Rust 2—0. Na de thee speelt Holland voor de wind, maar weet 'hier bijna geen gebruik van te ma- keawNa pl.m. 10 min. weet 'hier de Holland r.-buiten er 21 van te maken. Dit is voor de D.TiS.ers weer het sein om beter aan te pak ken en herhaaldelijk komt de voorhoede weer 'het andere doel, zonde rsucces echter. De laatste 5 minuten echter is Holland weer sterk 'in de meerderheid en de D.T.S. achterhoede moet alles in het werk stellen om het doel schoon te houden, wat dan ook gelukt. Einde 2—1 vpor D.T.S. Beide wedstrijden werden op uitstekende wijz edoor scheidsrechter van Rooijen geleid. D.T.S. 3 speelde op het Holland-terrein te gen Holland 3 en wist met 4—0 te winnen. Zondag 25 Maart speelt D.T.S'. 1 tegen Aïc- maria voo rde competitie. OUDE NIEDORP. Zondag middag speelde V.V.V. 1 en V.V.V- 2 gecombineerd een wedstrijd tegen K.T.C. 1 *van Kolhorn. Met rust was de stand nog blanco. Na de trust nam K.T.C. al gauw de leiding. V.V.V. die het nog al kalm opnam, begon toen op te zetten en wist kort voor het einde de stand 'gelijk te maken 1—1. SINT PANCRAS. I De levering van 2d53oo koolk agen ten behoeve van de leden van „De Tuinbouw" is gegund aan den heer P. Groen Jbz. alhier. ST. MAARTEN. Tot organiste der N. D. H. Kerk alhier is ,ben»emd, mej. M. Dam uit Dirkshom. ST. MAARTEN. De vrijzinnige kiesvereen. alhier, heeft, de heeren mr. Oud en Trapman uitgenood'igd om alhier, voor hare vereeniging eene spreekbeurt te houden, dewelke door hen is aanvaard, zoo dat ons een aangename avond te wachten staat. STROET. Zondagavond geeft de gymnastiekvereen. W. I. K. (Willen is kunnen) eene openbare uitv. in het locaal van den heer K- Wit alhier, onder leiding van haar directeur o'f leider, de heer S. Keesman. De belangstelling had grooter kunnen zijn maar... er is meer te doen en de buidel zoo plat, dus wel 'hieraan de schuld. Wat de werkzaamheden betreft, deze werden, zoo- als wij hier gewoon zijn onder den heer Kees- man's leiding, keurig en correct uitgevoerd en getuigden van ernst en goeden wil. Ook hier was wee rte zien dat de oudere leden hun gymnastische toeren met mee rgemak en elas tischer wijze vervulden als de voorgaande uit voering, hetwelk bewijst, dat door hun sport het meer baas zijn over lichaam en spieren wordt bevordert en de kracht toeneemt. Jam mer is het dan ook dat velen om luttele rede nen hun gymnastiek vaarwel zeggen om voorts aan geen enkele sport mee rmede te doen hetwelk voor de mannelijke bevolking alhier, welke veelal zwaar werk moeten verrichten, toch zoo heilzaam is. Een tooneelstukje, getiteld „Een uurte bij den photograaf' werd goed vertolkt en viel bij de aanwezigen in goeden smaak hetgeen het luid applaus bewees. Een gezellig bal be sloot den avond. KOEDIJK- Zaterdagavond werd in het löcaal van den heer Jb. Groot, door het Departement Koedijk' der Maatschapp ijtot Nut van 't Algemeen, de grooce vrouwenavond gehouden als laatste bij eenkomst in dit seizoen. De voorzitter, de heer W. Kooiman, roept aan de feestgenooten het welkom toe en brengt hulde aan de zaalcom missie voor de goede regeling en aan de feestcommissie voor het goed verzorgde pro gramma; daarbij naar voren brengend het vele werk van den heer Wassenaar en mej. Mes man. De lezing voor dezen avond was aan den den heer K. Wassenaar, die optrad met frag menten uit Berta Breévoort. Schrijfster hiervan is Ida Boudier-Bakker, welke lezing met aan dacht werd gevolgd en een luid applaus ver wierf. De verschillende nummers dfe nu volg den werden geopend met een paa rzangmim- mers van mej. Otto-Keeman: aKalme rust" b. Oudejaarsavond. Hierop volgde een too neelstukje ,,'t Scheepje'', dat zeer verdienstelijk Averd weergegeven, en aan sommige een traan Averd ontlokt en luide instemming oogstte. Door mej. Ni. Stamde Zeeuw werd gezongen: a- „En toch" b. „Wiegelied" en de heer Jb. Groot gaf van uit de catheder, een schets van Justus van Maurik „Pinksterpleizier"', gevolgd door den heer P. IJfs met de bijdrage: „Al's?"' Hierna ging het scherm op en werd door een 12-tal dames voorgedragen „de dienstbo.densta- king*' hetwelk in de zaal een vroolijke stem ming veroorzaakte. Thans was het tijd gewor den om eens te verpozen en werd de inwendige rnensch versterkt. Na de pauze werd het pro gram vervolgd, met een voordracht van 5 dames met de „Vijf lenteboden*'. Hierna kwam ten tooneele een blijspelletje „Een knap stel" waarom allerhartelijkst gelachen werd.'Mej. N. Stamde Zeeuw gaf nog weer een paar zang- jnumlmers: a. „de laatste wagen van lijn 11'*, b. „Episode''. Als naar gewoonte verwierf zij een dankbaar applaus. De heer P. Zwetsman gaf nog ten beste „het sliagvekl'', en J. Ni Otto gaf o prijm eenige plaatstoestanden en ge beurtenissen. Door een 4-tal dames en 4 heeren werd gegeven een beurtzang „de vrouwenha ters''. Als gasten gaven de heer P. Boschman en Mej. D. Vasseur een zangnummer „het goede en het kwade'' voorgesteld als engel en 'duivel, waarbij zeer passende costuums. Deze zeer bekende gasten brengen steeds wat goeds èn vinden altijd een aandachtig gehoor. Als laatste nummer ging „de burgerwacht''; een spektakelstuk goed voor laatste nummer. In middels was het ongeveer half drie geworden en sloot de voorzitter met dank aan allen die medegewerkt hadden aan het welslagen van dezen avond, de bijeenkomst. Het was laat, fnaar men ging vergenoegd en voldaan huis waarts. De afdeeling telt op het oogenblik 42 leden. ZUIDSCHARWOUDE. Onze postbode de heer J. van Duin, is voor-/ nemens nog dit jaar eervol ontslag uit zijn betrek king aan te vragen. Hij zal dat dan kunnen doen na jc-jarigen trouwen dienst. BROEK OP LANGENDIJK. in veiband met de op Zondagavond in Ie Ge meente plaats gehad hebbende onregelmat ig lieden (mishandelingen e.d.) gepleegd ten aanzien van; rustige inwoners, is door den Gemeenteveldwach ter Nieuwenhuis en den Rijksveldwachter van der Molen tegen een drietal rebellen proces verbaal op-j gemaakt, nl. A. S., W. B.', en J. W., allen woonachtig te Broek op Langendijk, transportar-j beiders „in algemeenen dienst." 1 Door het krachtig optreden der Gemeentepolitie op later oogenblik gesteund door den Rijksveld wachter is erger voorkomen, doordat de „heeren"1 hun toevlucht zochten in het café Vink alwaar zij eer. goed onderkomen vonden. Toen het uur van sluiting 10 uur), was aangebroken moest de Po litie dep Caféhouder vorderen zijn deur te openen om de belhamels te doen verwijderen, zulks ter voorkoming van een proces verbaal ten na.ieelq van den Caféhouder. j

Nieuwe Langedijker Courant | 1923 | | pagina 1