UIT DEN OMTREK UIT KOEDIJK. Zondagmiddag werd door de afd. der S. D. A. P. een openbare vergadering gehouden in het lokaal van den heer Jb. Groot, onder lei ding- van den heer P. Hart. Als spreker trad op het Kamerlid de heer Duijs, met het onderwerp: „De politieke toe stand.'* Spr. zeide, dat men het socialisme bestrijdt, doch dit komt omdat men er geen ernstige studie van maakt. Spr. toonde met voorbeel den aan op hoe kleine wijze men soms strijd doo rpersoonlijke fouten naar voren te bren gen, maar die persoonlijke gebreken vindt men onder alle partijen, doch men moet het socialisme beschouwen als ding tot ding. Door dit duidelijk te maken behandelde spr. de wijze van voortbrengen der productiemid delen van vroeger tijden tot het heden en daarom is noodig dat kapitaal en arbeid sa mengaan, is de gemeenschap maar niet zooals nu kapitalistisch, zeide spr. Wij staan aan het sterfbed van de kapitalistische wereld en bij de wieg van het socialisme, daar de natuurlijke ontwikkeling het socialisme helpt. Verder ging spr. na de werkzaamheden in dé Kamer en de vraagstukken waar de S. D. A. P. voor strijdt en wees op staatspensioen, ziekte en invaliditeitsverzekering; maar altijd is het ant woord voor die vraagstukken: er is geen geld, terwijl voor legier en vloot zoo ontzaglijk veel wordt uitgegeven en waarvoor men nog veel meer in de toekomst vraagt. Spr. toonde dit aan met cijfers, terwijl op onderwijs zoo veel gekort wordt. Verder behandelde spr. den nood in dan tuinbouw. Mede kwam naar voren ,de rresultaten die door spr. bereikt waren, zooals i afschaffing Va Pet. registratierecht, verlaging vrachttarieven, oo werd besprakken het bren gen van het ministerie van landbouw bij bin- nenlandsche zaken, hoewel men voor de ver- i kiezing het noodig had geoordeeld Landbouw S/te behouden en Marine af te schaffen. Spr. eindigde met een opwekking de S. D. A. P. te steunen voo rverbetering der samenleving. Voor debat gaf zich niemand op, dus sloot de voorzitter met woorden van dank de ver gadering. Het was een dicht bezette zaal. KOEDIJK—ZUI DE INDE. VERGADERINGEN Aigemeene vergadering van de Coöperatieve Boerenleenbank in Café „Marktzicht" van den heer Vijzelaar. Voorzitter, de heer S. Wage naar, opende de vergadering met de mededeeling, dat het* vereischte aantal leden om de vergadering te doen kunnen plaats hebben, aanwezig is. Spr., riep een welkom aan leden en Pers toe, en hoopte" dat wil een genoeglijken avond mochten hebben. In velé vergaderingen, wordt de nood der tuinders, genoemd, en dit zou hier terdege ook op zijn plaats zijn, alhoewel het geen vergadering van tuinders is. Nu gaat het onze Bank wel goed, maar toch brengt de nood der tijden, ook op dit ge bied .moeilijk werk voor Bestuur en Kassier en Raad van Toezicht. Als wij alles zeggen mochten wat wij wisten, jagelokkiig laat het karakter van de Bank dit niet toe, daarom, vertrouw mij, als ik zeg; „wij doen, wat wij verplicht zijn te doen", n.l. in alles het heil der Bank beoogen, en daarom is het scheepje ook weer in veilige haven aangefand. Vervolgens deed de voorz. nog de mededeeling, dat oudergewoonte, aan een ieder f050 presentiegeld zal uitgekeerd worden. De notulen, daarna voorgelezen zijnde, werden goedgekeurd. De heer K. Huibers deed het voor stel, om bij uitslag van stemming, zij die slechts een paar stemmen op zich vereenigd hadden, hun ne. namen geheim te houden. Goedgevonden. Uit het verslag van den kassier bleek, dat het 18e boekjaar was. Het aantal spaarbankboekjes was geklommen van 473 tot 507; er waren 56 loopende rekeninghouders. Het ledental was thans 265 en het aantal dagboekposten 1526. Het vori ge jaar was de rentvoet 50/0 voor spaargelden en 60/0 voor voorschotten en loopiende rekeningen, 'thans 4V2 °/o en 51/2 °/o De Inspecteurs hadden alles steeds in orde bevonden. Vervolgens deelde de kassier mede,'dat vanaf 1 Jan. 1923, de bor gen bericht krijgen van de Bank, als aflossing van het geheele voorschot, waarvoor zij borg waren, heeft plaats gevonden. Na nog een en ander aanbe volen te hebben betreffende wederzijds vertrouwen in elkander als voorschotnemer, borg etc., be sprak de kassier enkele punten uit de rekening en balans, welke aldus was samengesteld: REKENING. Inhoud der kas op 31 Dec. 1921 f 29.961.85 Ontvangen spaargelden - 231.443.12 Terug betaalde voorschotten - 16.617.50 Ontvangen in Loopende Rekening - 236.101.39 Ontvangen rente en kosten - 18.670.40 Totaal f 532.794.25 Jaarvergadering van de vereeniging „Qns Belang'*, onde rvoorz'itterschap van den heer A. Schuur, op Maandag 19 Maart 1923, ten huize van Mej. Wed. J. Blokker. Na eenige opmerkingen worden de notulen goedgekeurd en zullen overeenkomstig de opmerkingen ge wijzigd worden. Aan inkomsten was dit jaar ontvangen f45, uitgaven f60.55 alzoo een na- deelig said ovan f 15.55.-Na aftrek van hetgeen in kas was, bleek het bezit der vereeniging thans f31.92 te zijn. D ecommissie tot nazien der rekening, bestaande uit de heeren Jb. Wester en K. Oud, adviseert na een kleine opmerking tot goedkeumig. Overeenkomstig besloten, 't Jaarverslag gaf aan dat deze veree niging nog wel reden van bestaan heeft. Veel is gedaan en geprobeerd en gedeeltelijk ge slaagd. In het geheel zijn 9 bestuurs- en 2 ledenvergaderingen gehouden. Tweemaal is met B. en W. van Koedijk en éénmaal is ge confereerd met den Min. van Waterstaat. De annexatie is afgewezen. Door den gemeente raad was besloten de hooge heffing van ge meentebelasting met 25 pet. te verlagen. Dpor Ged. Staten was evenwel dit besluit van de hand gewezen, 't Bestuur der vereen, wordt gemachtigd in dezen te trachten de verlaging toch doorgevoerd te krijgen. De Achterweg zal mettertijd wel van straatverlichting wor den voorzien. Ten opzichte van het wacht lokaal van de halte St. Pancras is op een daartoe strekkend adres tot verbetering, door de gemeente St. Pancras, Oudorp en Koe dijk, adhaesie betuigd en door deze gemeenten is resp. van ieder f15 voor dit doel beschik baar gesteld. Met den Min. is indertijd over de veiligheid en verlichting van dit wacht lokaal geconfereerd en wij konden een toe zegging tot onderzoek ontvangen. Na eenigen tyd zal allicht verbetering tot stand komen. Nadat nog meerdere dingen in dfcn breede zijn besproken, brengt de voorz. een woord van dank aan secretaris, Penningmeester en commissie tot nazien der rekening, voor hun ne werkzaamheden. De aftredend ebestuursleden A. Schuur, A. Hoogland en W. Hes Fz-n. worden met resp. 31, 30 en 30 stemmen herkozen. Besloten wordt geen contributie te heffen, mocht het nader nood'ig blijken, dit vast te stellen op 25 cent per lid. Volgt rondvraag. De heer H. Groeneberg dwingt er op aan, dat er door 't bestuur op aangedrongen wordt, dat meerdere treinen van en naar den Helder hier te St. Pancras zullen stoppen. Op een voorstel van een de rieden," een adres aan de gemeente te richten om de belasting op „bal |na' '*af te schaffen, wordt niet ingegaan. De heer Jn. Smit Kz., vraagt of er nu nog maximumsnelheidsborden komen, waarop door den voorzitter geantwoord wordt, dat daar nog steeds aan gewerkt wordt. De heer Verduin licht nog nader toe, dat we ze wel aan den onderweg, doch niet aan den verkeersweg kunnen krijgen, daar dit een polderweg is. De heer T. Hes Wzn. vraagt of het bestuur nog verder voortwerkt over de anexatie, waar op geantwoord wordt dat men hiervoor de verkiezingen zal afwachten. Gevraagd wordt nog of men er bij het Ge meentebestuur op aandringt door een spuit voor dit gedeelte, doch met het oog op een en ander wprdt besloten hier niet op in te gaan Nog een woord van dank wordt gebracht aan den heer Van Kempen, ter vergadering aanwezig, voor zijne werkzaamheid in de an-n aanwezig, voor zijne werkzaamheid in de an nexatie-plannen, waarbij tevens de heer Kloos terboer, hier niet aanwezig, herdacht wordt, waarna sluiting van deze goedgeslaagde ver gadering volgt. Terugbetaalde spaargelden f 226.426.67 Gegeven voorschotten - 14-600. Uitgaaf in loopende rekening - 243-494.37 Uitgegeven rente en kosten - 19.149.50 Inhoud der kas op 31 Dec. 1922 - 29.123.71 Totaal f 532.794.25 DE BALANS. Inhoud der kas op 31 Dec. 1922 f 29.123.71 Uitstaande voorschotten - 141.752.50 Tegoed in loopende rekening - 171.088.97 Nog te vorderen rente - 163.50 Totaal Saldo's der spaargelden Schuld in loopende rekening Winst 1922 f 342.128.68 f 300.522.10 - 40.982.75 NIEUWSTIJDINGEN Dc heer C. de Groot deelde de vergadering me de, dat hij, en de heer Boekesteijn, de boeken en bescheiden bij den kassier in de beste orde bevon den hadden. Op Je vraag van den heer J. Bou- wens, waai of nu de winst vandaan kwam, daar biervan het verslag niets te zien gaf, antwoordde de kassier, dat dit kwam door de niet-gespecifi- ceerde detailcijfers. Na uiteenzetting was de heer Bouwens voldaan. Tot stemopnemers werden benoemd de heeren H. Wagenaar J.Hz., en Jb. Dirkmaat Az. De voorzitter deelde hun tevens mede dat dit tegelijkertijd inhield hun benoeming als commissie voor het nazien der boeken en be scheiden van den kassier voor het volgende jaar. Het aftredende bestuurslid de heer D. Slot, werd herkozen met 134 van de 139 uitgebrachte stem men. De aftredende commissaris, de heer S. Wa genaar werd herkozen met 128 van de 138 uitge- brcahte stemmen, terwijl de aftredende heeren W. Slot Kz. en C. Spaans Jz. (plaatsvervangende, be stuursleden) bij acclamatie werden herkozen. Allen namen hunne benoeming wederom aan. Tusschen de stemmingen door, kwam van het bestuur der Bank een voorstel, om aan sommigen een klein crediet toe te staan voor den inkoop van kunst mest. De voorz. deelde mede, dat in overleg met het bestuur van de Coöperatieve Aankoopver-, eeniging in beginsel besloten was, om aan niet kapitaalkrachtige personen een klein crediet te verleenen. Spr. zette daartoe uiteen op welke wij ze dit dan kon verstrekt worden, maar: de uit spraak in deze berust bij de algem. vergadering^ van heden. De heer J. Hoogland achtte dit onuit- voeibaai, daar men dan zou beginnen te concur- rceren met andere kunstmesthandelaars inzake credietveileening, en dit zijns inziens, niet zuiver eerlijk was. De heer C. Slot vroeg, of zij, die re- geeringscrediet ontvingen, er buiten vielen. Ge antwoord werd van ja. De beer P. Timmermaf wees ei op, dat de aankoopvereeniging zeer voor zichtig was, daa/ dezelve niet anders verkocht als contant, en wij zouden nu een minder voorzich tige weg gaan bewandelen bij aannaine van het voostel. De heer S. Kossen en J. Bobwens vroe gen een meerdere omlijning van het voorstel. De heer C. Slot en Jc. Glas vroegen of de statuten eer dusdanige crediet verleening toestonden. De voorz. las daarop het artikel 30 voor, waaruit bleek, dat het wel mocht maar wees nogmaalsi er op dat het volstrekt niet beschouwd moet worden,, alsof het bestuur dit voorstel er dooti wil drijven. Na nog wat discussie hierover, kwam het v ooi stel in stemming en werd verworpen met 83 tegen en 42 voor. De rondvraag niets opleverend s'oot de voorz. met een woord van dank de ver gadering, verblijd zijnde over het eenparig samen zijn; ook wat betreft de Pers een woord van dank voor hare "tegenwoordigheid. -r- Daarna sluiting. dig na Pinksteren keert zij met haar kinderen! naar Doorn terug. •Van een reis naar Korfoe is geen sprake. De hygiëne van het krantenlezen. y ,„Dc Dokter in Huis" maakt-eenige opmerkin gen ovet de „hygiëne van het krantenlezen", waar in o.a .de schrijver zegt: „Voor wie bij al zijn be roepsbezigheden de belangstelling in hetgeen er rondom in de maatschappij gebeurt heeft behouden, kan de courant opwekkend, nuttig en een hygiëni sche stimulans van groote waarde zijn. Een uur kan ze hem in den loop van een etmaal bezighou den ONa den arbeid leidt zij zijn geest af naar heel andere werelden dan zijn beroepsarbeid en dat alles houdt zijn geestelijken horizon ruim." Uit den dood herrezen. In het jongste nummer van het Tijdschrift voor Geneesl:., verhaalt de heer J. Exalto, chirurg van het kinderziekenhuis, Den Haag, van een aan het wonderbaarlijke grenzende genezing. Hij had een kind van 6 maanden voor een be- tukkelijk kleine operatie onder narcose gebracht. Toen de operatie was afgeloopen, werd het kind plotseling bleek, de pupillen stonden wijd open, de pols stond stil, nog een zuchtje en ook de ademhaling hield op. Pogingen van den geneesheer; en de zuster om het kind weder bij te brengen' mislukten en het had allen schijn alsof 't kindje dood was. Toen spoot de chirurg een kleine dosis adienaline met een naaldspuitje waarmede hij borstwand en hartspier doorboorde, in de hartka mer en onmiddellijk herkreeg het kind zijn kleur, een heel diepe zucht volgde, het hart klopte wser voelbaar, de ademhaling herstelde het kind leefde weei1 Men kan zich de dankbare stemming van den dokter begrijpen. Daarbij kwam ook nog dat de operatie verricht werd voor een betrekkelijk ge; linge afwijking en de moeder, wier eenig kind het was, beneden zat te wachten om het kind weer men naar huis te nemen. De collega's zullen zeker met belangstelling ken nis neme nvan wat de heer Exalto naar aanlei ding van deze redding uit den dood mededeelt en opmerkt. Wij ontleenen er enkel aan, dat hij er tree nadruk op wijst, hoe deze hartinspuiting in tal van gevallen, waarbij tot nog toe eeti patiënt reddeloos verloren scheen, kan worden toe gepast met kans op goeden uitslag. Men belt den Zweedschen Koning niet straf feloos op. Toen koning Gustaaf onze stad bezocht, was er een rijkstelefonistetje dat op den Dam naar de aankomst stond te kijken, haar tijd vergat en te laat in de zaal verscheen. ZZij trachtte zich te ver ontschuldigen, door te zeggen, dat zij verlaat was, doeraat zij tengevolge van de politieafzetting het postkantoor niet tijdig had kunnen bereiken. Dit malle excuusje werd niet aanvaard, zoodat er op de gebruikelijke wijze rapport werd opgemaakt. Voor de aardigheid zei ze tegen haar collega's, dat ze den Zweedschen koning zou opbellen. De daad bij het woord voegende riep ze het paleis op, maai ervoei, dat het nummer veranderd was. Een der andere meisjes aan tafel riep echter; dat ze een kennisgeving had gelezen, waarin het nieuwe nummer stond aangegeven. Ze verklaarde, dat i; dan wel zou opbellen. En ze deed het. Uit nieuwsgierigheid schakelde een derde tele foniste zich op het gesprek in, benieuwd om te; hooren,, wat koning Gustaaf zou zeggen. Er ge beurde echter niets. De meisjes chiegelden een beetje en' achtten het toen maar raadzaam de ver binding te verbreken^ 1 En nu komt het booze. De gemeentetelefoon/ had in die dagen opdracht alle gesprekken niet het paleis te beluisteren, zoodat ook deze -erbm-. ding ter barer kennisse kwam. Zij zag de zaak buiter gewoon ernstig in en oogenblikkelijk weid u; che. der rijkstelefoon gewaarschuwd. Ook deze dame vond de zaak verschrikkelijk. Zij liet de dc sluiten en verklaarde dat niemand vertrek- kc mocht, alvorens de schuldigen zich bekend badder gemaakt. L daderessen traden met leeuwenmoed voor, wanna haar namen den directeur werden bekend gemaakt. Aanvankelijk beschouwde deze het geval als een „kwajongensstreek'', doch later is hij blijk baar van gedachten veranderd. Waint onge veer een week na het gebeurde werden de bei de meisjes, die het paleis hadden opgebeld, met „buitengewoon'' verlof zonder salaris ge stuurd, in afwachting van ontslag. Dit komt dus neer op een schorsing. Nummer drie, die had meegeluisterd werd gestraft met honderd gulden boete en over plaatsing naar een kleiner kantoor. De beide eersten zijn in hooger beroep gegaan; de derde durfde dat niet, uit vrees eveneens ontslagen te worden. 4 Het schijnt, dat de opbellerij gekwalificeerd wordt als een poging tot majesteitsschennis, terwijl de geheele affaire strikt geheim gehou den wordt. Jammer, dat den koning niet een ein ander ter oore is gekomen. Vermoedelijk had deze democratische vorst wel een goed woordje voor de drie pndeugende meisjes gedaan. („De Courant*'). BINNENLAND De echtgenoote van den ex-keizer. Uit Doorn wordt gemeld: dat de echtgenoote van den Duitschen ex-keizer iii het laatst van deze week met haar drie kinderen van Doorn op reis zal gaan naar haar Slot „Sa-, bor" in Silezië, om bij haar twee oudste zonen; Paschen en Pinksteren te vieren, ook opdat de drie kinderen, welke haar uit Doorn vergezellen niet van hun vaderland zulen vervreemden, apoq DE ZOMERTIJD. (Schriftelijk beantwoorde vragen). De Minister van Biinnenlandsche Zaken en Landbouw heeft, op de vraag van den heer De Vos van Steenwijk, betreffende vervroeging van den wetteljjken tijd met een uur geant woord Gelijk bekend, placht de Regeering, waar het gold de vaststelling van het begin en het einde van den zomertijd, vooral rekening te houden met de eischen van het internationaal spoorwegverkeer. Thans bestaat nog geen ze kerheid welke die eischen zullen zijn en in afwachting daarvan is het onmogelijk een be slissing te nemen. Overigens mag er zeker wel de aandacht op gevestigd worden, dat nu een initiatief-voorstel tot afschaffing van den zomertijd ter tafel ligt van de Eerste Kamer, 'het voor de Regeering wel moeilijk is een be slissing te nemen. Immers mocht dit voorstel wet worden, dan zou daarmee een eventueel Koninklijk besluit tot instelling van den zomer tijd automatisch ongedaan gemaakt zijn, wat tot groote moeilijkheden met name voor het spoorwegverkeer zou leiden. De Besturen van de Loosduinsche Groentenvei- ling,, van de Coöperatieve Groentenveiling Loos duinen en Omstreken, van de Loosduinsche War- moe/.ierspatroonsvereeniging, van de Afdeeling Loosduinen van den R.K. Diocesanen Land- en Tuin'uouwbond en van de Afdeeling Westland van de Ho'landsche Maatschappij van Landbouw, in gecombineerde vergadering op 17 Maart 1923 te Lobsduinen bijeen; kennis genomen hebbende van het in de cou ranten gepubliceerde schrijven van den b'urgemees, ter van Loosduinen aan het Comité van Act^1 voor behoud van den zomertijd, waarin deze he. voorstelt alsof de klachten over den zomertijd te Loosduinen zullen verstommen, als de Regee. ring kon besluiten den zomertijd midden April in te voeren; spieekt hare afkeuring uit over dit schrijven, ic oindat daarin wordt verzwegen, dat de Raad van Loosduinen op 4 Januari 1923 zich met aigemeene stemmen tegen wederinvoering van den zomertijd heeft verklaard; 2e. omdat, wanneer de burgemeester voornoemd eenigszins op de hoogte was van de in zij» Gemeente heerschend emeening, hij zou w«. ten dat slechts een zeer klein percentage van dc bevolking iets gevoelt voor de wederinvoe- nng van den zomertijd, en de overgroots meerderheid van de bevolking daartegen zelfs ernstig bezwaar heeft in verband met de scha- de en het ongerief, die daardoor aan de land. en tuinbouwbedrijven worden berokkend; en is van oordeel, dat de Burgemeester 'door zijn votenbdeoeld schrijven een alleszins onjuiste voorstelling vande te Loosduinen heerschend® meening heeft gegeven; en besluiten deze motie ter kennis te brengen van de Eerste Kamer der Staten-Generaal, van Jen Minister van Binnenlandsche Zaken en Land. Namens de Besturen voornoemd: wg. C. v. SPRONSEN Anthzn. w.g. L. WESTSTEIJN. LAND- EN TUINBOUW WAT ELKE MAAND TE DOEN GEEFT, (2e helft Maart.) Nadruk verboden. I11 deze maand we zeidein het al kan o.m. haver gezaaid worden. Haver moet men vroeg zaaien. Aanbevelenswaardige rassen zijn; 'Svalofs Zegehaver en Svalofs Goudenregenha- ver, voorts ook Mansholt's haverrassem, welke uitmunten door stevig stroo. Voor hoogere zandgronden mag ook in aanmerking komen; Svalofs zwarte Grootmogolhaver, die op vele zandgronden zelfs 10 pet. of meer opbracht dan de Zegehaver. De gemiddelde haverop- brengst over de jaren 19161920 bedroeg in ons land 2056 KG. per H.A.; op de ryksproef- velden ,in die jaren aangelegd het waren een 156-tal leverde de Zegehaver gemid deld 3081 k.g. per Hectare, dus 50 pet. meer. Het laatste cijfe rwas niet het eigenlijke oogst- 'cijfer, maa rhiervan was 2 pet. afgetrokken, omdat men bij de Rijksproefvelden niet, als bij den verbouw van den boer zelf, wallen, den, enz .meerekent. Na aftrek van 12 pet. mag men aannemen, het werkelijke oogstcijfer nabij te komen. Het verschil 1025 K.G. per H.A. of plim. 50 pet. geeft dus te zien, hoeveel onze haverakkers, bij de keuze van een goed ras, deugdelijk zaaizaad en bij doelmatige hemes-, ting ,méér dan tot dusver kunnen opbrengen. Op droge zandgrond teelt de haver niet, dewijl dit gewas veel vocht behoeft. In den tuin zetten we, nu overal herleving in de natuur is waa rte nemen, onze werkzaam heden voort. Hebt ge uw aardbeibedden met mest bedekt, neem dezen dan weg, ontbloot voorzichtig de planten, en spit den grond tus schen de pbanten om. Mocht niet voldoende bemest zijn, dan dient vóór het omspitten eerst nog wat oude koemest, of ook kunstmest: Pa- tentkali en super b.v., te worden gegeven; zoo inoodig .later wat chili, dje heel licht kan wor den ondergewerkt met de hark, bijna al wal men in den a.s .zomer gaarne in zijn tuin wjl hebben ,kan nu in den grond worden gebraent doperwten en peulen, tuinboonein, spinazie rraapstelen, schorseneeren, koolsoorten, wor telen, enz. Schorseneeren moeten redelijk diep in den grond gemaakt worden, om ze voor rroofzucht de rvogels te beschermen. Schorse neeren kan men wel een jaar over laten staan, dan worden ze dikke ren. langer, en behouden even goed den smaak. Men zaait ook sla tus schen de schorseneeren (of om het bed een rij er om heen), maa rmean late d esla niet te lang staan, dan zouden de schorseneeren e door lijden. Voor wortelen is van ouds een goede soort de vroege Deuvik; ook de Naar der tuinwortel en de Amsterdamsche bakwor- 'tel zijn aan te bevelen. Tusschen de wortels kan men radijs raaien, maa rals ze gped zijn, moet men ze tijdig ken. Ook sla, die later toch wordt verplant, an men tusschen de wortelen zaaien. Zaai s nazie en Raapstelen niet te dik, en breng het zaad niet te diep onder. Deze groenten kun nen uitgezaaid worden tusschen de erwten en capucijners, zoo gaat e r weinig land verloren. Bij scherp, zonnig weer, als we in deze maand kunnen hebben, beginnen de bakken al uit te drogen, en zal het noodig zijn eens te gieten In Maart of April kan men in e® matig warmen bak of onder glas tomaten •zaaien. Zijn de plantjes goed opgekomen, dan worden ze stuk voor stuk i.n een klein PotJe overgebracht en weer onder glas voortge kweekt. Wees op uw hoede voor de nacht; yorstenl Dek uw bloeiende perzikboomen, zet er wat rijsen of takken voor, opdat vorst er niet zoo opvalt. Hebt ge een Sa zon, en is ruige mest in 't najaar overge bracht, ga er dan nu eens met een sleep van taicken overheen, waardoor de mest word 'fijngemaakt; hark daarna het gras af. I-ndi® ge een zwaren steen en rol bezit of kunt krijgen, berol dan het gazon eens, de hoogten en mol* hoopen worden geslecht en de bodem word' vastgedrukt. Is in 't najaar niet bemest, doe het dan nu, maar geef dan gier van verdun den koemest met water. VERBETERING VAN GRASLAND- Veehouders in de provincie Noord-Holland !,he halve Terschelling, Vlieland .en de streek ten Oosten van den Amstel,) di.e kennis wensen te maken met eene methode om grasland, in de laatste jaren of eerder is aangelegd en - te dunnen stand vertoont, te verbeteren, wora uilgenoodigd zich spoedig te wenden tot den 0 dergeteekende, per brief of briefkaart met °P^, van oppervlakte en toestand, het jaar van aan' en het gebruikte mengsel. Haarlem, 17 Maart 1923. De RijkstuinbouwconsulMit,^^^

Nieuwe Langedijker Courant | 1923 | | pagina 4