Wolteriig Vacke Colbert- en S\m t- Costumes SmËËËziËKËÜ E!rlen Mient 9. ALKMAAR. CBIUS&^FETË» Ik rook altijd SISAREN. Laai 303-110-192 Rood Koolzaad, (bewaarkool.) Onze collecties Hoeden Pellen Wij garandeeren in fijn korrelig gemaSeii 15.75 pCt. Stikstof. K V. G. J. KROL Go's Kunstmesthandel, v.h. Fa. Joh. F Morra, Alkmaar. slaan vóóraan wat groote keuze, prima modellen en lage prijzen betreft Colbertcostumes ge Tanaf Colbertcostumes Colbertcostumes Colbertcostumes Sportcostumes Sportcostumes WIJ G4R4NDEEREN ELK DOOR ONS GELEVERD KLEEDINGSTEK. Einfitn, Hubertüs was nu te spreken, dus kon het spul beginnen. De kwestie kwam hier op neer, dat Bertus aan zijn bloedeigen broer Kees melk had afgeleverd; waarin hij 4 tleelen water op de 100 deelen uiersop had gemengd, zlooals door den bekwamen Dr. Moll#'de schrik van alle melkklussers, glashelder werd aan getoond. De verontschuldiging van bekl. was, dat zijn broer niet geheel de waarde van de volle melk betaalde, maar dergelijke uitvluch ten hebben voor den officier en politierechter geen waarde. Hubertus werd dan jpok tot 1 maand gev. veroordeeld, wil hij gratie vragen, dat staat hem vrij en de politierechter is dan genegen mee te werken. Die gratie bestaat dan daarin, dat de gevangenisstraf wordt ver- 'anderd in een geldboete. Ook weer mei de pomp gewerkt. Ook de veehouder Teunis L. te Noord en Zuidschermer, had zijn zin voor reinheid uitge strekt tot de melk en dit product van zijn veestapel in vrij sterke mate gewasschen met 8 a 13 deelen water op 100 deelen melk. Deze kunstenaa rerkende volmondig en verklaarde veel berouw te hebben. Hij zat er financieel erg slecht bij en had dit gevaarlijk middel aangegrepen om wat meer winst te maken. Dc officier vorderde ook hier 1 maand gevange nisstraf. De politierechter wil in dit geval dc omstandigheden nog eens zorgvuldig laten on derzoeken door den heer Muhriing en heeft de uitspraak 14 dagen aangehouden. Een boerenstudentenstreek. Te Grootebroek haalde in den nacht van 1 op 2 Maart de 19-jarige bakkersknecht Louren- tius B. uit Enkhuizen, de kinderachtige streek uit om twee gegoten ijzeren kruizen die de woning van het hoofd der R.K. school sier den, af te breken. Deze zwaarlijvige voorwor pen waren thans als stukken van overtuiging fc>p de zitting aanwezig'. Uit de behandeling der zaak bleek, dat Loutje wat boven zijn bier en dus niet ten volle toerekenbaar was ge weest en niet het opzet had gehad een erger lijke schennis van het religieuse gevoel der Kath. Grootebroekers te plegen. Derhalve werd hij tot een lichte straf, f20 boete subs. 20 dagen veroordeeld. als heer en meester, met gevolg dat hij nu voor den pol.rechter werd gerequireerd als be klaagd van diefstal, subsidiair verduistering. De oneerlijke vinder was maar niet versche nen, maar dat had geenerlei invloed op den gang van zaken. Marietje Bakker heeft haar klokje weer cerug en jongenhee rv. S. werd veroordeeld tot f 15 boete subs. 15 dagen. Een ïeelijke tik op z'n test. Op 26 Febr. kregen 'n paar stoere boeren knapen uit Wervershoof elkaar bij de kladden en bij die gelegenheid gaf de 19-jarige land bouwerszoon Th. S. den 17-jarigen W. W. Bak ker zoo'n geweldigen slag op het hoofd, dat hij bloedde als een paaschos die met een schiet masker is behandeld. Theodoras zocht zijn toe vlucht bij een dokter, die hem gelukkig kon vèrzekeren dat de wond wel niet aangenaam, maar toch ook niet gevaarlijk was. D. stond hu ter zake mishandeling terecht en werd, on danks zijn nieuw gevonden excuus, dat Bakker was begonnen en hij dus uit zelfverdediging had gehandeld, veroordeeld tot f 20 boete subs. 20 dagen hechtenis. Broederliefde. De visscher G. Stavenuiter te Enkhuizen, werd 3 Maart door een ondeugend broekje van 7 jaar in het gezicht geslagen. Verontwaardigd liep Si het baldadige ventje na, doch nu meng de de oudere broer van dezen jongen, Teunis V. zich in de kwestie en gaf Stavenuiter 'n paar gevoelige klappen o phet hoofd. Ter zake paar gevoelige klappen op het hoofd. Ter zake mishandeling werd Teun nu veroordeeld tot f 15 boete subs. 15 dagen hechtenis. Onder vaderlijk toezicht van het genootschap. Een jongmensch uit Oudesluis, die in con flict was gekomen met art. 239 W. v. S. werd thans voorw. veroordeeld tot 3 maandet) gev. met 3 proefjaren. Niet correct. P. J. v. S. uit Grootebroek had een armband j horloge gevonden, dat toebehoorde aan de dienstbode. Maria Bakker uit Bqvcncarspel. Inplaats van dit voorwerp behoorlijk bij de i politie te deponeeren, beschikte v. S. er over ARRONDISSEMENTSRECHTBANK- Zitting van 27 Maart. NIEUWE ZAKEN. Alfweer 'n gesjochten jongen. De beste klandisie voor de rechtbank zijn tegenwoordig de bedelaars en uit waardeering voor de gunst en de recommandatie worden ze tegenwoordig vlug en coulant bediend. Van daag was hec een 5-ljarige schilder C. F. Th. F., die om het voorrecht verzocht tiaar 'n rijks werkinrichting te worden gedirigeerd. Om tot dat doel te geraken, had hij op 5 Maart aan 'n Alkmaarschen politieagent om 'n aalmoes gevraagd. Hij had vanaf 'October reeds als bedelaar het land rondgezworven, maar deed 'hij dë zaken aan kant. De man heeft vroe ger al eens meer op Veenhuizen gelogeerd en is ook reeds meermalen wegens diefstal veroor deeld. Eisch drie dagen hechtenis en 3 jaar op zending. 'n Nieuwe klant voor de boerderij. Vervolgens werd de zaak voortgezet tegen Willem M-, 'n 63-jarig koetsier uit Alkmaar.' De heer Muhning had een onderzoek ingesteld naar Willems verleden en dit rapport luidde niet heel gunstig, zoodat niet geadviseerd kon worden tot een voorw. straf. De beklaagde zelf had er trouwen®ook niet bijzonder veel' mee op en wilde maar liever naar de Schans worden gezonden. Derhalve vorderde het O. M. 3 dagen hechtenis en 1 jaar opzending. I Niet veel harmonie tusschen de politiemannen. I Heden tro tfjons het zeldzame schouwspel dat de beklaagdenbank werd bezet door 2 rijks- ..veldwachters, de brigadier-titulair W. van Tid uit de Zijpe en- de rijksveldwachter Willem B. gestationneerd te Winkel. Deze twee rijkspo litiedienaren waren beklaagd ter zake mishan deling van den fietsenreperateur Klaas'Jonker uit Anna Paulowna. De gemeenteveldwachter Longedijk uit rfassingerhom had tegen hem procesverbaal opgemaakt en was ook tegen hen een belangrijke getuige. Dit leek ons ab soluut onjuist. Naar onze meening had een ander rijksveldwachter'deze zaak moeten on derzoeken en had men Langedijk alleen als getuige en niet als verbalisant moeten accep teeren. Het kwam dan hierop neer, dat gezegd Kl'aas i Jonker, 'n forsche jonge snuiter, in den nacht, van 7 op 8 Juni zich onordelijk gedroeg en j met veel gewéld door drie rijksveldwachters twee beklaagden en den rijksveldw. D. Bot Uit de feesttent werd gesmakt, 't Heele s,fe! struikelde over 'n bank en rolde tegen de' wereld. Vplgens Jonker werd hij met de gum mistok op het hoofd geslagen en in de keel geknepen, dat zijn oogen het hoofd uitpuilden. Hij werd blind en kon dus niets meer zien. Vervolgens is hij door de beklaagden naar het arrestantenlocaal gebracht. Langendijk ging mee als sleutelbewaarder en onder weg werd Jonker, volgens zijn verklaring door bekl. B. met de gummistok op het hoofd geslagen, ter wijl van Th. zijn arm bijna stuk wrong. Daarop werd hij in het arréstantenlokaal gekwakt en volgens Langedijk sloegen de rijksveldwachters hem daar met de vuist. Van T. wilde ook zijn klewang trekken, maa rtoen had Langedij hem tegengehouden en gezegd: Nu is 'het toc mooi genoeg I Jonker was 's morgens otn'tslagp: '(eerst had hij geen klacht ingediend, omdat h niet wilde weten, dat hij zoo'n herrie had ge had met de politie maar toen hij een 'dagvaar ding kreeg om voor den kantonrechter te ve schijnen wegens ordeverstoring, had hij pas October werk van de zaak gemaakt. De beklaagden, die 2 getuigen a déchatp hadden meegenomen, ontkenden pertinent A aan mishandeling te hebben schuldig gemaak Bregadier van Tw. had niet geslagen en had Jonker wel eenige klappen met de gumm stok toegediend, maar alleen op z'n arm. D was wel noodig om het verzet van beklaag: die zeer pootig is te breken, maar de beklaa. de ontkende beslist, da.t bet opzet had ^eha Jonker te mishandelen. De heele beschuldiging was volgens beklag den niet anders dan een soort wraaknemm van Langedijk tegen hen, rijksveldwachters. De mishandelde verklaarde,' dat hij gecr| ruzie had willen maken en zich ook boslj; niet verzet had. Doch de twee getuigen a d charge, Bot en de commies Barkema deelde mede, dat Jonker dien nacht in een prikke bare stemming was. Bot had hem d evoi'e meermalen gewaarschuwd. Hij had beloofd ai de waarschuwing gehoor te geven, maar wa telkens opnieuw weer begonnen. Het was te slotte gewenscht, hem uit de tent te verwijde ren. Bot had daaraan meegeholpen, doch w niet meegegaan naar het arrestantenlocaal. Het onderzoek ter terechtzitting duurde zoo wat den geheelen morgen en'eerst tegen hal een kwam het O. M. aan het wpord. Dit was van meening, dat niet was bewezc hetgeen aan v. T. was ten laste gelegd. Noc I door aanwijzingen, noch uit het getuigenvór hoo rbleek wettig en overtuigend, dat hij Jo'a ker had mishandeld. Wat tweeden beklaa; Willem B. betrof, hij had wel geslagen, maa niet was bewezen dat hij zulks had gëdaa om bekl. te mishandelen. Geen enkel bewij was er, dat hij zijn bevoegdheid had over schreden. Waar hij van zijn wapen, de gum mistok had gebruik gemaakt daar werd 1 gebruik gerechtvaardigd door het verzet ya den getuige Jonker. Ook voor tweeden bek vroeg het O.M. dus vrijspraak. Hierna sluit der zitting met bepaling dat de uitspraak alle zaken zou plaats hebben op Dinsdag 10 April. die «ecveelen Vorkrijgbaar bij J. Schoenmaker, Zuidscharwoude. verkrijgbaar bij C. de Boer Vil. Zuidscharwoude Hoe IJ van deze ziekte genezen kunt worden en weder in staat zult zijn Uw werk te verrichten, j deel ik iederen suikerz. mede. FE. LöW!, Hen- 1 gelo (O.), Vondelstraat 13, B. IJ. Voor porto en kosten 25 ct. in te sluiten. Tal van analyse's ter inzage Laat steeds Uw Meststoffen onderzoeken, onver schillig wie Uw leverencier isl Gij kimt daarbij er varen, dat z.g.n. „goedkoop" vaak „duur koop" isl Wij leveren alle Meststoffen, w.o.: Norgesalpe- ter; Zwavelzure Ammoniak, Superfosfaat en alle gemengde meststoffen onder vaste garantie, en steeds stilzwijgend op ALGEMEENE HAN- DELSVOORWAARDEN. Aanbevelend, eenvoudige genre's prima kwaliteiten nouveante's Afwerking als maatwerk Nieuwste modellen Betere kwaliteiten

Nieuwe Langedijker Courant | 1923 | | pagina 4