achterna h'ad gezeten om' haar eerst onschadelijk te maken en dan te stelen. Hij had haar wel een paan uur lang achternagezeten en eindelijk toen hij haar te "pakken had gekregen, gebonden en tegen voordeur aangegooid. Vervolgens had hij alle hastprt nagezocht en toen was hij verdwenen. Ge- tolen had hij niets. Meneer en inevtouw lieten, geheel verbouwereerd, je politie komen. En, waar fantasie tegen de nuch tere werkelijkheid niet bestand is, het meisje viel tjra door de mand. Het heele verhaal was verzou tten en ze had zichzelf gebonden. En „de kleine leugenaarster", zooals de kranten haar noemen, zou feitelijk wegens het fingeeren van een inbraak de gevangenis in moeten. Doch bij de politie zijn (Vijzc mannen. Ze lieten haar met rust, schenen, je zaak niet zoo gevaarlijk in te zien. Misschien [5 er iets tot hun hersens doorgedrongen van de Verwantschap der verbeelding van dit kind met fantasie van den kunstenaar Van fantasie naar leugen is slechts één stapi pe ontvanger van het loodswezen te Maassluis die per fiets op weg was om aan het gebouw aan bet loodswezen te Rotterdam, geld af tie dragen, werd onderweg plotseling onwel. Hij raakte buiten kennis. cni werd geholpen door voorbijgangers, maar toen jjij weer bijkwam, bleek hem, dat de helpers hem ook van zijn portefeuille met f655 hadden „af- reholpen." De politie deed onderzoek en toen twamen er nog meer dingen voor den dag, o.m, dat de ontvanger in geldelijke moeilijkheden ver keerde en dat het niet onmogelijk zou zijn dat het het heele verhaaltje van het flauwvallen verzonnen was, om zelf de f665 te kunnen verdonkeremanen, pe ontvanger is gearresteerd. Dat staat hen, die hun medemenschen bedriegen, nu eenmaal te wach en, hoewel helaas niet altijd. Maar in het volgende /eval zal de schuldige zijn straf toch niet ontloopen. En dal wekt temeer verheugenis, waar het hier oetreft een in den laatsten tijd zeer ingeworteld kwaad, dat van de premieloterijen. De heeren schermen met millioenen aan premies alsof het maar niets is, doe hals het op betalen aankomt dan zijn ze niet thuis. Broekhüijs uitgezonderd na tuurlijk. Die is te handig om zich door zulke! praktijken. de vingers te branden, temeer waar op deze doelen van Wiilem's lichaam van hooger- band nauwkeurig gekeken wordt. Maar met de rest, schijnt het, zooals het in de Amsterdamsche volksmond heet „pet" te zijn. Het ging in dit ^eval om de coöperatieve Landbouwmaatschappij; Groot Nederland" te Den Haag, en derzelfs di- éc.teur. De maatschappij, wier doel het was om woeste gronden te ontginnen en, niet in de laatste plaats, daarvoor premieleeningen uit te geven, ver keert thans in staat van faillissement. Ze heeft xm. een f 30.000 advertentieschuld. Bij de fail lietverklaring bestonden de kasgelden met het gi rotegoed slechts uit 70 gulden. De aanhouding van den directeur geschiedde op vermoeden van be- driegeliike bankbreuk en oplichting. Zoo zouden, verschillende eigendommen van de maatschappijl overgeschreven zijn op naam van den directeur, nadat deze wist dat het faillissement onvermijdelijk! was. 't Ie nu de vraag wie de grootste schuldige is. de maatschappij, die de menschen oplichtte, of de goe-gemeente die zonder eenige waarborg de waar- delooze premie-obligaties kocht. Want het olijft nog altijd van kracht, dat de gelegenheid den dief maakt. Waren de menschen een beetje wijzer,, clan zouden er ook niet zoo licht lieden zijn, dié cle goedgeloovigheid der massa misbruik) maakten. „Wees vertrouwd, doch vertrouw nie- nand' is een gulden stelregel. Als de 20-jarige jongedame uit Drachten, waar an in het volgende sprake is. dit in het oog hadi jehouden, was haar waarschijnlijk veel onaange- iriams bespaard gebleven. ZZij zou met een mo or rij der op de duo een eindje gaan toeren. Doch ïij nam, wat zeker een grap moest heeten, het meisje heelemaal mee naar Assen, waar hij haan des avonds voor de marecnausse-kazerne neerzet- :e. Daarna ging hij er zonder meer vandoor. Door de goede zorgen der marechaussee is het meisje; n staat gesteld, des avonds nog naar hare woon- iLaats terug te keeren. „ZZoo komen de snoepers c pas" zou grootmoeder zeggen. De bakker uit Purmerend, waarvan hieronder verteld wordt, had wel niet gesnoept, maar hij had toch de ar- leidswet overtreden, wat even erg is. Het was nog heel vroeg in den morgen, toen' wee rijksveldwachters van buitenaf opmerkten, lat een jeugdige bakkersknecht reeds werkzaaml vass in de bakkerij bij het bereiden van deeg, ter- vijl hij volgens de wet daar nog niet werkzaam vezen mocht. De veldwachters vroegen toegang, ot de bakkerij, maar toen zij binnen waren ge- comen, was de jongen verdwenen. Zij vroegen ier. bakker en deze antwoordde dat zijn knecht liep. De veldwachters wilden dan zijn slaapstede, vel eens zien. Dat mocht. En toen bleek, dat de ongeil inderdaad in bed lag ensliep. Hij! nurkte althans. Doch toen de slapende was wakker lemaakt bleken zijn handen bedekt met verseh leeg Baas en knecht hebben toen maar wekend en eerstgenoemde werd verbaliseerd. Esp was moet nu eenmaal aan zijn knechts een voor meld geven, evengoed als een burgemeester dit »an zijn dorpers moet doen. De burgemeester van iet Friesche plaatsje Weenwouden nu, schijnt laar niet heelemaal van doordrongen te zijn. Er vas vei kiezingsvergadering en burgemeester hield ten rede. Niet minder dan vier debaters dienden an repliek. De voorzitter, zichzelf blijkbaar niet oldoende meester, liet zich tot tweemaal toe heb voord „kaffers" ontvallen. Zoodat de vergadering mder geweldig rumoer eindigde. Hoewel zoo'n dorpsburgemeester nu wel een heele meneer is, ennoeclen we toch, dat hij juist omdat hij nie ter is, dergelijke uitdrukkingen niet mag bezigen. Zelfs een burgemeester is tenslotte toch ook on- lcnvorpen aan de wet. Maar tenslotte valt de qua- ificatie geheel en al op burgemeester zelf terug, kt zij zijn dorpelingen ten troost. Zij n Amerikaansche collega van New Orleans; ïeeft m <iat opzicht een beter voorbeeld. Die wil n de eerste plaats ook een goed en gehoorzaam ''■rger zijn en onderwerpt zich als zoodanig aan ■'-gen, die hem persoonlijk misschien ook minder '""igenaam ziju. Wie weet. In New Orleans zal nl. salaris van de ambtenaren voortaan per post "dtn thuis 'bezorgd, inplaats va ndat het, zooals '"ius\ erre het geval was, aan de heeren persoon- werd Ier hand gesteld.'Er ontstond onder de ïvtrouwdé ambtenaren gewoonweg een paniek toen bekend werd. Bezmwaren mochten niet baten :a dezo nieuwe maatregel gold voor alle ambte- n ,oi den burgemeester toe. Blijkbaar was erom' zocht' door de vrouwen van sommige ambteq "j <.n die hun echtgenoot ervan verdachten, dat l:iJ teveel zakcenten voor zichzelf behield, en die anders geen kans zagen, met het' salaris rond te komen. „Interviewer' 'schrijft in de „Sportkroniek": Ed dy, de beroemde voetballer, was directeur van, een groote fabriek, een positie, die hij zich op jeugdigen leeftijd door vlijt en energie had verwor ven. Wanneer hij Zondags langs het lijntje storm de, in één ontstuimigen en onweerstaanbaren ren, golfde uit duizenden kelen de daverende kreet: ,„Hup„ Eddy!", Eddy was populair. Als z'n elftal eens slap speelde en doelpuntjes uitbleven, begon: er een uit het publiek om Eddy te schreeuwen en weldra donderde over het veld: „Eddy, Eddy," en dan stormde Eddy naar den bal en ging er mee vandoor. Onlangs had Eddy een nieuwen bediende noodig en hij plaatste een advertentie. De sollici tanten kwamen. De eerste die bij Eddy werd toe gelaten, was een hupsch jongmensch, met een jofelen oogopslag 'en een buisje van dada-istisrb fluweel. Eddy wachtte hem ernstig en zakelijk af. „Ha, die Eddy!", riep het jongmensch, dadelijk na zijn binnenkomst. „Dat was een fijne poeier zeg waar je gisteren dat doelpunt mee maakte." Edd yverstomd. „Ik dacht dat u een sollicitant) was voor de betrekking," zei hij eindelijk. „Maar dat ben ik ook. Natuurlijk. En ik reken d'r op, EddI" „Eddy?" „Eddyl" „.Maar ik ken u heelemaal niet. Ik heb u nooit gezien en u noemt me bij m'n voornaam?" „Bij je voornaam? Nogal wiedes. Maar man, ik noem je a) zes jaar bij je voornaam. lederen Zondag sta ik anderhalf uur lang je voornaam te schreeuwen. Wat steekt er dan in, dat ik 's Maandags en Dins dags je voornaam ook zeg? Je zult toch niet ver langen dat ik je Zondags Eddy noem en door-de- week meneer speel? Hoe groot is het salaris? Eddy belde. l ,„Wil je meneer uitlaten I" zei hij kalm, tot den binnenkomenden portier. En een seconde later sotnd de sollicitant buitenspel. Den volgenden Zon dag, toen Eddy weer een van z'n stormloopen had hoorde hij plotseling scherp-ironisch, aan het lijn tje een stem: „Hup meneer, hup meneer, hup meneer!" NIEUWSTIJDINGEN Zomer- of zomoe tijd? Het bestuur der Overijsselsche Laindboüw- Maatschappij 'heeft het volgende schrijven tot 'de aangesloten vereenigjngen, afdeelingen en buurtkringen gericht: Naar aanleiding van de verwerping van het wetsontwerp-B raat inzake den zomertijd dooi de Eerste Kamer, geven wij u in overweging, teneinde de plattelandsbevolking zoo weinigmo- gel'ijk hinder van deze nieuwe beslissing te doen ondervinden, om te trachten1, voor het platte land in uw omgeving den ouden tijd gehand haafd te doen blijven. Dit kan doordat de eigen organisaties voor den landbouw, alsalscoöp. zuivelfabrieken en coöp,. aankoopvereenigingen zich aan den zon netijd houden. Tevens zou door u bij de bevoeg de autoriteiten er op kunnen worden aange drongen, om den schooltijd ook volgens den zonnetijd te regelen. Op dez eworden de bezwaren van den zomer tijd wel niet geheel overwonnen, maar toch tot 'het bereikbare minimum teruggebracht. Het feest op het huis Doorn. Ter gelegenheid van de voltooiing van de ver bouwing der vroegere oranjerie op Huize Doorn tot een woning voor de kinderen van 'sex-kei zers echtgenoote, was Vrijdag in de vroegere oranjerie een feestdisch aangericht voor de architecten, bouwpatroons en handswerklieden die aan de verbouwing hebben medegewerkt Alle genoodigden werden tegen 12 uur in het nieuwe gebouw ontvangen door den ex-keizer den hofmaarschalk en"eenige heeren uit de om geving. In het geheel namen 54 personen aan het diner deel. De adjudant, de heer Von Il'se- mann, hield een toespraak, waarin hij namens den ex-keizer hartelijk dalnk bracht aan de bouwers, die thans gereed waren gekomen met 'het hun door den ex-keizer opgedragen werk. Aan het slot van zijn toespraak bracht de heer Von Ilseman een drievoudig hoera uit voor Koningin Wilhelmina, die dit jaar haar 25-jarig regeeringsjubileum zal vieren. Na den maaltijd schonk de ex-keizer aan ieder der gasten zijn portret, aan den achterkant van zijn handteekening voorzien. G. L. van der Zwaag f Zondag is te Gaasterland overleden Geert Lourens van der Zwaag, vele jaren lid van de Tweede Kamer, 22 jaar lid van de Provinciale Staten van Friesland; waarvan 12 jaar lid van Gedeputeerde Staten en lid van den gemeente- rraad van Opsterland. De heer Vami der Ziwaag was vroeger een van de bekende voormannen uit de oude socialistische beweging- De heer Van der Zwaag werd in 1897 voor het eerst naar de Tweede Kamer afgevaardigd door Schoterland, het oude kiesdistrict van Do- mela Nieuweöhuis. Hij bleef lid tot 1909, toen deze zetel aan mr. J. Limburg (V.D.) kwam, nadat mr. Th. H. de Meester (U.I.), die aanvan kelijk gekozen was voor Den Helder, had geop teerd. Vele jaren is de heer Van der Zwaag een der voornaamste woordvoerders geweest van de revolutionaire anarchisten. Hij was een gbed spreker en schreef vlot. Als redacteur van het volksweekblad „De Klok" heeft hij grooten invloed geoefend in een deel' van Friesland. Begpnnen als koopman, later als varkens- slachter, heeft Van der Zwaag zich door studie opgewerkt en zelfs letterkundig ontwikkeld. Zoo heef thij veel gedaan ter bevordering van het Friesch en van de belangen der Friezen. Kinderverwaartoezinig. Te Vlissingen heeft de politie vier kinderen in zeer verwaarloosden staat aangetroffen in een huis, hetwelk door de moeder verlaten was. Ook vond zij het lijkje van een éénjarig kind. De moeder was weggeloopen uit angst voot haar man, die zich dikwijls bedrinkt, zich van zijn huisgezin niets aantrekt en de vrouw mis handelde. De woning was zeer vervuild. De kinderen zullen wel aan de zorgen van een voogdijraad worden toevertrouwd, terwijl de ouders zich voor de rechtbank zullen hebben te verantwoorden over de verregaande verwaar- loozing der kinderen. f120.000 naar de vuillnlsbclt. Sinds de oorlogsjaren lagen, zoo schrijft men aan de „Leeuw. Ct." op een terrein aan de Streek nabij Dokkum p.m. 1200 vaten vruchten jam te wachten op ja, op wat het toeval nog eens brengen mocht. Naar we vernemen zijn de vaten, waarvan de inhoud indertijd op f 100 per stuk moet zijn berekend, thans ver kocht tegen f 0.75 k f 1.het ledige fust vroegere waarde f 10, terwijl de jam in pra men naar het stadsaschland is gebracht. Weer een wonderdokter. De centrale recherche te Rotterdam heeft procesverbaal opgemaakt tegen C. v. L., zich noemend RobLni, die onbevoegd de geneeskun de! uitoefende. Hij liet lammen en kreupelen bij 'zich komen en wekte bij hen het vermoe den op, dat hij ze door magnetisme en massage zou kunnen genezen. Ook verstrekte hij z.g. geneesmiddelen, bestaande uit flesschen ge vuld met water en stukjes zilVerpapier. HET SCHADEVERGOEDINGS- VRAAGSTUK. Een nieuw voorstel' der Duitsche regeeriing te wachten? Aan het Handelsblad" wordt uit Berlijn ge seind Men kan binnenkort een belangrijken stap der Duitsche regeering verwachten als gevolg van de rede van Curzon en onder den invloed der verleden week in den Rijksdag tot uiting gekomen opvattingen en wenschen der partijen. In welken vorm deze stap der regeering zal worden gedaan en tot welke beslissingen hij zal leiden hangt af van het resultaat ider bespre kingen, die op het oogenblik worden gevoerd, en waarbij vermoedelijk ook de leiders der rijks dagpartijen, der industrie en der financiën zui len worden gehoord e;n die eerst over eenige dagen zullen zijn afgelpopen. Bij de overwegingen der Rijksregeering staat natuurlijk de vraag op den voorgrond, of zij een nieuw nauwkeurig omlijnd voorstel zal doen,zooals Curzon wenscht, dan wel' of zij er door doeltreffende stappen op wijzen zal, dat het jongste Düitsche aanbod, tot welks overhandiging het te Parijs niet gekomen is, nog steeds geldig is en dat Duitschland bereid is op den grondslag van dit aanbod onderhan delingen omtrent de bijzonderheden aan te knoopen. In parlementaire kringen is men van oor deel, dat de regeering of bij de onderteeke naars van het verdrag van Versailles, óf bij een der voornaamste leden der Entente er op moet wijzen, dat het aanbod-Bergmann wordt her nieuwd en nogmaals in discussie gebracht. Volgens het „8 Uhr Abendblatt" is het niet buitengesloten, dat de Rijksregeering inzake dé waarborgen onder volkoinen handhaving van 'het Duitsche standpunt de jongste voorstellen aanvult, in het bijzonder wat dén duur .van het indertijd voorgestelde garantiepact betreft tussohen alle bij den Rijn belanghebbende mo gendheden. Waf het Ruhrgebied aan Frankrijk totnogtoe heeft opgeleverd. Volgens betrouwbare schattingen heeft Frankrijk uit het Ruhrgebied gedurende den tijd der bezetting tot nu toe 340.000 ton kolen en cokes ontvangen. Dit is slechts één vijftiende gedeelte van wat het in normale omstandighe den aan herstel-kolen zou hebben ontvangen. Thans gaan dagelijks 4 tpt 7000 torn Inaar Frank rijk. Indien Frankrijk het Ruhrgebied niet had bezet, zo uhet ongeveer 60.000 ton per dag hebben ontvangen. Faillissementen iin Nederland. Volgens mededeeling van het Handelsinfor matiebureau van Van der Graaf en Co.'s Bure aux voor den Handel zijn over de afgeloopen week, eindigende 20 April in Nederland uitge- sprokefi 73 faillissementen tegen 32 faillisse menten in dezelfde week van het vorige 'jaar. Van 1 Januari tot en met 20 April 1923 1301 faillissementen tegenover 811 over hetzelfde tijd perk van het vorige jaar. INGEZONDEN (De Redactie neemt voor den inhoud dezer ru briek geen verantwoordelijkheid op zich.) 1 AAN DE WIELRIJDERS. Toen eenige leden van de „L. M. C." Zondag 151 April, begunstigd door prachtig weder een rit naar Zeist ondernamen, waar de eerste voorjaars-, bijeenkomst .van motorrijders en automobielistenj plaats vónd, viel het ons op, dat wij zoovele fiets clubs ontmoetten. Wij bespraken het eigenaardige, dat aan de Langedijk, waar zooveel fiet-rijders zijrt en waar zoo'n veelvuldig gebruin van het rijwiel gemaakt wordt, nooit eens een fietsclub is opge richt. In Amsterdam en dear bezuiden zijn zeer vele-, fietsclubs opgericht en werken zéér naar ge noegen van de talrijke leden. lederen Zondag, hetzij! 's mórgens, 's middags of namiddags, worden groo- teré of kleinere tochten georganiseerd, naar mooie! plekjes van ons land. zelfs soms 6070 kilometer, van het clublokaal verwijderd. Met het oprichten van zulk een wieilrijdersclub beoogt men het be oefenen det rijwielsport, het leeren rijden volgens dc regelen van den weg, het bevorderen van saam-i hoorigheid en vriendschap, het houden van club- tochten naar natuurschoone streken, het houden van vaardigheidsritten en gezellige, leerrijke avon den, enz. Èr zijn gemengde Dames- en Heeren-riji wielclubs en ook afzonderlijke. Voor hen die eenig gevoel hebben voor de rijwielsport is het oprich ten van een wielrijderscluD een stap in de goede richting en zal zeker aan een lang-gevoelde be hoefte voldoen. Wij vertrouwen, dat er wel eenige Dames of fiée-f ren zullen te vinden zijn, die met Het bovenstaat^ de idéé sympathiseeren en het initiatief nemen' hunne kameraden te polsen en een voorloopigd commissie benoemen met mandaat een wielrijders club op te richten. Dat zulke clubs aardig werkert en de leden op een hun tot nog toe onbekend terrein voeren en kennis doen maken met men-) schen, welke men anders nooit ontmoet of leert) kennen, blijkt wel uit het feit, dat er op Hemel-) vaartsdag, den ioen Mei, een groote betrouwbaar- lieidsrit zal worden georganiseerd van wielrijders,] uit Amsterdam van verschillende clubs, met als eindpunt „de Langedijk." Aangezien er geen wie lerclubs aan de Langedijk bestaan, die hun sport- broeders en zusters de behulpzame hand kunnenl bieuen, voor: zooals contróle, ontvangst, regeling, goede localiteit, voldoende berging rijwielen enz., werd de „L. M. C. verzocht hare medewerking) te verleenen, welke zij direct beloofde. De uitslag van de betrouwbaarheidsrit, alsmede de uitreiking der prijzen, vindt plaats te Zuidscharwoude in> ,„De Roode Leeuw" van den heer P. Kramer, het clublokaal van de „L.M.C." De bedoeling van de Amsterdamsche regelingscommissie is, er te gelijkertijd een demonstratief karakter aan te ge ven om de mogelijkheid te bespreken, te komen tot het oprichten van één of meer wielrijdersclubs] aan de Langedijk. Indien er dan afgevaardigden of commissies, als bovenbedoeld, naar deze bijeen-/ komst komen, kunnen zij zien en hooren, hoe en! wat zulk een club presteert. Zij, die iets voor de oprichting van zulk een club gevoelen: steekt de koppen bij elkaar en zorgt dat u den ioen Mei over voldoende gegevens beschikt om tot oprichting over te gaan, al of niet in fede ratief verband. Door aanmelding bij het bestuur der „L.M.C." kunnen de nieuwe afgevaardigden of commissies aan het Bestuur der Amsterdamsche clubs worden voorgesteld, ter nadere onderhande ling en voorlichting. Vertrouwende dat deze mededeeling en dit voor stel een goed onthaal mogen vinden. C. WAGENAAR, Voorz. „L M.C." Zuidscharwoude. P. KOK, Oudkarspel. Jf. KRAMER, Zuidscharwoude. S. KRAMER, Broek op Langendijkj J. KEIZER, Secretaris, Oudkarspe). MARKTBERICHTEN. LANGENDIJKER GROENTENMARKT, 23 April 1923. 500 kilogram roode kool 5.70, 4600 kilogram gele kool 4-806.70, 9350 kilogram deensche witte 2.303.-10350 kilogram uien 2.2.60 drielingen 1.50—1.70, 7500 kilogram peen 0.30 —0.50, 250 kilogram aardappelen 2.10. 24 April 1923. 6600 kilogram roode kool 5.30—6.90, 10050 kilogram gele kool 7.30—9.—, 5350 kilogram deensche witte 3.10—3.30, 15050 kilogram uien 1.30—1.10, drielingen 1.60—1.80, 4500 kilogram peen 0.40—0.50, 1325 kilogram bieten 0.50—0.90 1286 kilogram witlof 10.50—13.70, 1700 kilo gram blaeuwe aardappelen 2.40. NOORDERMARKTBOND 23 April 1923. Grove uien 1.50—2.50, drielingen 1.40—1.80, peen 0.40—0.50, roode kool 5.6.70, gele kool 6.50—7.70, deensche witte 3.10—3.70. Aanvoer o p21 April: 22790 kilogram uien, 11900 kilogram peen, 49465 kilogram roode kool, 13875 kilogram gele kool, 92850 kilogram deensche witte, 204 kilogram witlof. 24 April 1923. BI. aardappelen 1.60, bravó's 0.90, grove uien 1.20—1.80, drielingen 1.70—1.90, peen 0.60— 0.70, roode kool 4.90—6.90, gel ekool 8.—9.90 deensche witte 3.204.10, Aanvoer op 23 April: 16650 kilogram uien 5650 kilogram peen, 23750 kilogram roode kool 54000 kilogram deensche witte. WARMENHUIZEN. 21 April 1923. Roode kool 3.606.40, deensche witte kool 2.10—3.20, uien 1.40—2.—, drielingen 1.30— 1.50, nep 2.10, peen 0.60,. uitschot roode kool 1.80—2.60. Aanvoer: 4425 kilogram roode kool, 20845 kilogram witte kool, 17550 kilogram uien, 1450 peen. t AMSTERDAM. 23 April 1923. Zeeuwsche bonten 1.80—2.40, Z. Blauwen 1.80—2.—, Z. Eigenheimers 1.1.20, Z. Bra vó's 1.301.50, Z. roode star 1.1.25, Z. blauwe Eigenheimers 1.10—1.20, 'Z. Eigenhei mers poters 1.—, Z. blauwe poters. 1.—, Z'. bonte poters 1.Anna Pauwlowna aardappe len 2.40, hillegommer zandaardappelen 2. 2.40. winter Malta 9.50—11.—. J.l. Vrijdag werden te Rotterdam de e erste Egyptische uien verkocht voor f7.50 per 100 K.G., deze waren zeer mooi en droog, friaar niet groot. Aanvoer groot. ALKMAARSCHE EXPORTVEILING. 23 April 1923. f Appelen 9.15.peren 0.raapstelen 1.90—3.10, rabarber 2.60—6.40, p. 100 bos, radijs 3.20—5.80, uien 2.10—2.80 spinazie 6.20 21— kropsla 2.706.80 p. 100 stuks, witlof 12.—20., 2e soort 8.—10.— 23 April 1923. Deensche witte kool 2.3.20, uien 1.80 2.20, drielingen 1.40—1.70. Aanvoer 7580 kilogram witte kool, 8790 kilo gram uien. RECHTZAKEN VOOR DEN POLITIERECHTER. Pluk geen veeren van een kikker. De zaak tegen Teunis L. uit N. en Zuidschermen die terecht had gestaan wegens melkvervalsching,i was tot hden geschorst, omdat de politierechter) nog eens had doen informeeren naar de levensom standigheden van beklaagde. Individueel waren die iuilichtingen niet ongunstig, maar finantieel heel slecht. Het bleek duidelijk, dat er van Teun geert cent tie halen was. Dus wilde de politierechter dani

Nieuwe Langedijker Courant | 1923 | | pagina 3