lEUWI /an 1 NOORDSCHARWOUDE. 'N'aar we vernemen zullen op de a.s. Zomer - concerten o.m. de volgende muziekstukken voor de eerste maal worden uitgevoerd; „Ballet Egyptien" van Luigini. 1. Allegro non troppre. 2. Allegretto. 3. Andante sostenuto. 4. Andante espressioo. Ouverture „De la Gazza Ladra" van Rossini. „Promethee" v,an Beethoven. „Flbrentiner Marsch" van C. Fucik. Ballet de l'Opera „Itolime" van Messager. a. Moderato, b. Andante Tempo di Mazur ka, c. Maesto somolto moderato, d. Andantino!, e. Allegro-Monvement. de Valse Moderé. (Zoo mogelijk nog tusschen te voegen) Valse Imter- rompue, Legende van L. Montague. Waar dit allen verrassend mooie muziek- hummers zijn, voorspellen we „Excelcior" dan ook een druk bezoek op 'hare concerten. NOORDSCHARWOUDE. Naar we vernenien zal de Harmomievereeni- ging „Excelsior" worden gefotografeerd door het „Hollandsche Illustratie-Bureau". De be doeling van dit bureau is om alle Nederland- sche muziekcorpsen te fotografeeren en deze foto's in een fraai album H. M. Ide Koningin aan te bieden ter gelegenheid van Haar Re- gcerings-jubileum. De vereenigingen krijgen als tegenprestatie een fraaie foto, terwijl er Ook foto's voor de leden verkrijgbaar zullen zijn. NOORDSCHARWOUDE. Belangstellenden deelen wij mede dat het artikel: „Muziekparken en nog iets" in ons nummer van j.l. Donderdag niet is geschreven door een lid vain een onzer Muziek- of Zang verenigingen, maar door een trouw concert bezoeker, die tegenover de vereenigingen vol komen neutraal staat. OUDKARSPEL. Hét bestuur der begrafenisvereeniging alhier verzoekt ons, nog even nader terug te komen op ons bericht omtrent het overgaan dezer vereeniging tot het Noordhollandsch begrafe nisfonds. Om misverstand te voorkomen deelen wij dan nog mede, dat niet de begrafenisver eeniging in dat fonds is opgenomen, doch al leen het in kwijnenden toestand verkeerende begrafenisfonds, dat een onderdeel was van de vereeniging „Hhlp in Nood". NOORDSCHARWOUDE. Telefoon Noordermarktbond. In de gisteravond gehouden vergadering van 'het bestuur van den „Noordermarkt(bonid" werd voor de bediening van de telefoon be noemd J. Schenk. Zuidscharwoude. De uitslag van den te Wognum gehouden kolf- wedstrijd van den Noordhollandschen Kolfbondj hadden den volgenden uitslag: ie klasse: ie pr. P. Dil, Koog a. d. Zaan 152 p.' 2e pr. K. Booij te Krommenie 147 p. 3e pr. W, Kostelijk te Oudkarspel 145 p. 2e klasse: ie pr. J. Rens Grootebroek 131 p. 2e pr. P. Dil Jr. Koog a. d.d Zaan 126 p. 3e pr. Ci Sasburg Wognum, 125 p. j Zuidscharwoude. De Jeugdvereeniging van den J.G.O.Bi. besloot a.s. Donderdag, ter inleiding van de Blauwe-Week-i Actie, den verkoop van de bekende blauwe bloem pjes ter hand te nemen. Zuidscharwoude. Alhier is een oproep tot de burgerij gericht oml bij te dragen aan het huldeblijk van H.M. de Ko-, ningin. Een 20-tal meisjes zullen daartoe met bus sen collecteeren. Oudkarspel. Zaterdagmiddag had hier een ongeval plaats, waarvan het wel een wonder mag heeten, dat het zoo goed is afgeloopen. De heer W. uit Wieringerwaard was met zijn familie per rijtuig op weg naar Zd.-Scharwoudei en moest nabij de Kroonstraat een handwagen passeeren, die daar links van den weg stond. Het paard, dat blijkbaar van dezen handwagen schrok, raakte zoo de kluts kwijt, dat paard en wagen en inzittenden in het water terecht kwamen! De heer Stennenberg, die aan de overzijde van het water woont, begaf zich onmiddellijk gekleed te water, en wist een van de vrouwen uit haar netelige positie te verlossen. De andere inzittenden konden vanaf den weg ge holpen worden en zoo kwamen allen met den schrik en een nat pak vrij. De tuigen konden losgemaakt worden om het FEUILLETON. OP DEN BURG DYMECK 8) (Nadruk vecboden). Bij gelegenheid, dat tante in de stemming scheen haar gedachten met een praatje af te Leiden, vroeg Henn hyaar: Wat is toch yeigenlijk Graaf Roleneck? De Gravin zag Henny verwonderd aan: Wat hij is? Nu ,rGaaf is Ihij. Ja, tante Klarissa, maar dat bedoel ik niet, ik meen, wat hij doet,, of ihij wellicht een goed bezit of dat hij een ambt bekleedt. De Gravin zette steeds pieer groote oogen op en met een grappig-verbaasd gebaar ant woordde zij1 Ambt kind Henny wat verschrik kelijk kleinst eed sch wat een burgerlijk woord. Graaf Roleneck een ambtl Zij kon er totaal niet van uit. Maar, tante Klarissa, ik heb dat toch werkelijk niet zoo kwaad gemeend. Mijin; vader en zijne collega's hebben toch ook 'ieder eene betrekking en mama heeft het meerma len verteld, hoe gelukkig zij waren, toen einde lijk vader werd aangesteld en trouwen kon. Gravin Klarissa zag min of meer wreve lig voor zich uit; dan zeide zij meer tot zich zelf dan tot Henny. Ja, ja, die goede Toni heeft ook zoo langzamerhand van die echt burgerlijke ideeën verkregen, zoadat men zich over haar kinderen niet verwonderen kan. Dan ging zij vertellend verder: Graaf Roleneck was, zooals dat bij onzen ouden adel de gewoonte is, eerst officier, maar heeft,, toen hij luitenant was, wegens ziekte den dienst !moe ten verlaten. Helaas hebben zijn voorvaderen geen majoraat gesticht en de slechte tijden hebben de familie zeer getroffen. Van de drie goederen, die de Rolenecks bezaten is Graaf Alwin slechts een park tact tuin benevens een 1 paard vrij te krijgen en daarna kwamen zoowel paard als wagen met man en macht weer op het droge. Houd er den moed maar in! Vrouwe Fortuna heeft de vorige week weer eens 'haar luimige karakter laten zien, door allé Obligatiehouders aan den Laingedijk der derde uitgifte der Holl. Verz.-Bank, waarvan Pres.-Commissaris is de 'heer Broekhuis, een premi ete laten winnen. Den heer Bregman, hoofdvertegenwoordiger mocht met zijn leden het genoegen smaken aan al de gelukkigen een premie uit ite keeren waarbij enkele „dikkers". 7 obligaties van f 10.—, 25 obl. h f 12.50, 20 obl. k 15.—, 6 oblig. k 25—, 1 oblig. k 200-— 1 oblig. a f300. Tesamen 60 obligaties. N oordscharwoude. „Crescendo." Onze gemengde zangvereeniging „Crescendo" heeft zich verleden Zondag op het te Amsterdam gehouden concours, weer flink gehouden. Zij be-! haalde in den wedstrijd in de eerste af deeling den tweeden prijs, een verguld zilveren medaille met twee honderd gulden. Wij feliciteeren onze ver eeniging van ganscher harte m<jt het behaalde succes, en hopen, dat voor haar onder leiding! van den, directeur Willem Hespe meerdere lauweren zijn weggelegd. Wij laten hieronder het verslag! volgen, dat wij overnemen uit „De Courant." EERSTE AFDEELING GEMENGDE KOREN. Om half acht begon de wedstrijd tusschen de koren in deze afdeeliing h.l.: Geip. koor „Zanglust" Wormerveer,, Gem. 'zangvereen. „Crescendo" Noord-Scharwoude, Arbeiders zangv. „De Volksstem",, Bussum en gem. koor „Concordia", Rotterdam. Hec verplichte nummer was „Eindeloos" van Jsr. J. Olman, op tekst van Boutens, Ohnan was dus voorzitter der jury, terwijl de overige leden waren de heerein Sem Dresden, Anton H. Furie, H. Andriessen en Fred. J. Roeske. Na afloop moeten de eerste prijswinners der le, 2de en 3de afdeeling den eerewedstrijd zin gen, waarbij het geval zich voordoet dat ^Mo zart" tegen „Beethoven" moet zingen; beide koren haalden onder Th. v. Zutphen een eer sten prijs, zoodat deze directeur tegen zich zelf zingt. Het verplichte werk is door Olman op den teeren tekst van P. C. Boutens fijn gedicht „Eindeloos" gecomponeerd. Een tekst haast te teer voor een koor. Wij, die onz eeenzaamheid Droegen als goden, Wij kunnen winnen Eindeloos Zoo luidt het begin en het slot van dit ethe rische vers. Is een groot, massaal' koor hu wel een voordeel? Olman houdt in zijn composities van een lyrische tint en dat geeft hen altijd een groot succes bij het publiek. Vooral ook, omdat hij steeds voor een „melodie", een mooie „wijs" zorgt. Deze compositie doet in 't begin aan zijn „Gravers" denken en heeft een ge deelte, dat zeer Pucciniaansch aandoet. Er is voo rde alten op een plaats eenzaamheid droegen als goden zeer laag geschreven (laag b). Overigens een werk dat melodieus klinkt. Melodie is voor Olman allés. Het heeft ettelijke lastige intervallen, maar „muziek is melodie „Zanglust" uit Wormerveer opende den strijd. Zong op toon. Misschien wat te mas saal door zijn groot koor van ruim 140 zange ressen en zangers. Ook zijn vrij nummer „Droo- me Vrouw, kom" van Olhian weid soiled ge zongen en op toon. Nummer twee wias.W.-Hes- pe's'koor uit Noord-Scharwoude. Hij was in 't begin wat ruw, steeg een halven toon, maar 'zong zijn vrij nummer „Ellen" van Olman op toon. Arbeiderszajngvereeniging „De Volks stem" uit Bussum onder P. v .d. Roovaart zong het verplichte nummer zeer mooi. Het vrije, „de Gypten"" van Roeske was minder goed, wat mat en het koor zakte iets. „Con cordia" uit Rotterdam zong het laatst. De diri-1 gent Piet's Hart liet muzikaal zingen, Zijn so pranen vooral zongen beschaafd en 't klonk frisc'h. Het koor steeg een halVen toon. Als vrij nummer zong het „Exaudi Deus" van Henri van Nieuwenhoven, een moeilijk werk, en wat eenfohïg; de directeur voerde zijn Icöor goed aan en het koor zong op toon, maar aan de prestatei haperde nog al wat. Olman had direct een ovatie in ontvangst te nemen. De jury kende de prijzen als volgt toe: le prijs gouden medaille en f 400: Zanglust Wormerveer, dir. Joh. Brandts, met 4 tegen 1 stem. 2de prijs verg. zilveren plaquette en f 200 '„Crescendo", N.-Scharwoude, dir. W. Hespe, met 3 tegen 2 stémmeh. 3de prijs verg. zilveren medaille en f 100 „Volksstem", Bussum, dir. R. v. d. Roovaart met 3 tegen 2 stemmen. •- 4e prijs: „Concordia", Rotterdam, met alg stemmen. klein Buiten gebleven. Daar woont hij en leeft van de opbrengst van het kapitaal, dat de fa milie in zulke gevallen daarvoor heeft bestemd. Hij leeft overigens zoo aangenaam mogelijk, hij is bescheiden van natuur, heeft één bedien de, die eveneens als koetsier fungeert, houdt daarbij twee paarden met een hond. De tuin is aan een tuinier verpacht, waardoor hij zijn inkomen heeft vermeerderd. Graaf Alwin is een oprecht edelman van top tot teen, een edelman, die zich nog niet heeft verlaagd koopman te worden, zooals dat tegenwoordig zoo dikwijls het geval is. Henny, met haar „kleinburgerlijke" begrip pen, kon zich toch maar niet indenken, Waar om een edelman geen koopman kon wezen evengoed als officier, maar zij kende tante Klarissa genoeg om niet te weten, als zij 'haar meening zei, 'dat zij haar zeer zou ontstemmen'. Tegelijkdaéht zij aan den heer Von Wacke- rath, die als een knecht arbeidde, en zij had gaarne geweten, waarom dit zöo was. En Waar om was tante Klarissa zoo vertoornd op deze familie? Wellicht wist zij bijzonderheden, die daartoe aanleiding hadden gegeven. Henny had haar oudtante gaarne daarnaar eens gevraagd, maar zij waagde het echter niet. Wellicht kwam zij het later op de een of andere toevallige wijze te weten. Henny bracht den avond naaiende in haar kamer door. Gewoon zich zelf te helpen, haar 'kleeren bij te houden en in orde te brengen, zat zij op een oogenblik den zoom van haar rok te vernieuwen, en wilde gaarne gereed zijn met dit werk eer zij ter ruste ging. Het was reeds tamelijk laat geworden. De groote klok in de benedenzaal had reeds twaalf geslagen; ongeveer een uur geleden had Hen ny vrouw Schroth haar deur hooren sluiten. Of 'tante Klarissa wellicht nog op was? Henny had zich gaarne daarvan overtuigd, maar het raam van de woning van haar tante lag aan de andere voor de oogen van Henny onzichtbare zijde. Zij liet haar werk rusten en Na het Zang-concours. A. (tot B. die j.l. Zondag het Zangconcours in Amsterdam bezocht heeft): „Wel, heb je Zondag wat genoten op het concours?" I B. ,,Dat gaat wel, 's middags zong de 2e afdee-, ling heel goed, maar 's avonds met de ie afdeeling werd het mis."' A. „Hoezoo? Zongen die dan niet goed?" B. „Jawel, maar toen zongen ze „eindeloos" 1 ALKMAAR'S NIEUWS Verblijdend nieuws. De heer Otto Finkensieper, wiens keurige zaak in het Fnidsen te Alkmaar in vlammen opging, tengevolge van kortsluiting, bericht thans, dat hij Vrijdag voor Pinkster in het minst beschadigde) gedeelte zijner zaak, dat is de vroegere winkel, wederom den verkoop zal beginnen. Wij twijfelen er niet aan of men zal deze voortvarendheid ten zeerste op prijs weten te stellen, omdat men steeds! overtuigd kon zijn van een vlugge en prompte» bediening niet alleen maar ook van de uitnemende kwa'liteit der artikelen, waarbij de billijke prijzen) zeer zeker er toe bijdroegen zijn winkel te bezoeken, OP! NAAR DEN MUZIEKTUIN. In een advertentie in dit nummer onder bo venstaand opschrift wordt bekend gemaakt dat op Hemelvaartsdag, 's avonds 8 uur, het Klein Gemengd Koor, met Dubbel Mainmenkwartet „Harmonie" (directeur de heer Jac. N'. Al) zal zingen. Als solisten treden op mevr. Ruijgh-Krens (sopraan) en de heer W. F. Slinger (piano). De leden hebben op vertoon van hun kaart 'toegang tegen 10 cent; niet-leden betalen 25 ct. NIEUWSTIJDINGEN Opgehaald. Voor ongeveer een maand reed de 9-jarige Sc'h., te IJmuiden met de fiets ia ide Visschers haven en verdronk. Eerst Donderdag is" het lijkje opgehaald. Een Internationale bandiet. Dé Nijmeegsche politie heeft de 'hand ge legd op een internationalen in- en uitbreker, n.l. J. P. BL, wiens aanhouding geschiedde op verzoek van twee burgemeesters uit den Gsl- derschen Achterhoek. B. werd nu ter beschik king gesteld van den burgemeester van Hum- 'melo en Keppel, waar hij diefstallen en 'inbra ken had gepleegd, e'n uit het gevajngenhok was gebroken. 1 Reeds vroeger was hij uit Holland gevlucht naar Diiitschland, waar hij iin het bezette ge bied werd veroordeeld door den Emgelschen krijgsraad tot bijna 2 jaar gevangenisstraf we gens zware mishandeling van een Engelséhen soldaat en tot zes maanden gevangenisstraf wegens ongeoorloofd dragen van wapens. Na 'veertien maanden gevangenisstraf wist hij uit te breken uit de Engelsche gevangenis en had daarbij met een medegevangene geweld ge bruikt tegen den gevangenbewaarder, die ge bonden en overvallen was. De Nijmeegsche récherchestelt een ernstig onderzoek in. Groote malversaties. Naar de „Dordr. Ct." verneemt, hebben er te Maasdam met leeningen van de gemeente groote malversaties plaats gehad. Tot die lee ningen werd nimmer door den gemeenteraad besloten en 'de bedragen waren gefingeerd. De gelden werden door den burgemeester o!nt- vangen. 1 De zaak is in handen zoowel van 'het pro vinciaal bestuur van Zuid-Holland als van den officier van justitie «te Dordrecht. het werd haar eenigszins bang te moede. Een zekere vrees beving haar. Zij stond op, keek onwillekeurig naar buiten, sloeg haar oogen dan maar den toren, en zij Vertrouwde haar oogen bijna niet weder bewoog zféh daar dat trillende lichtschijnsel. Henny ging naar de deux, légde 'haar oor tegen het sleutelgat en luisterdemaar er heerschte de diep ste stilte. Dan trachtte zij zich te vermannen en werd daardoor werkelijk rustiger. Het moet 'toch te verklaren zijn, het kan toch opgehel derd worden, hoe dat licht in den toren komt? zoo vroeg zij zich zelf geruststellend af. Zij dacht na. Wanneer zij inu zoo ïnoedig was, om de deur aan het einde van den gang te openen en zich snel' in den hoek te'verschui len, waar de muur even naar voren sprong! Dan ongetwijfeld moest zij zien, wanneer iemand de kamer verliet. Buiten de trapdeur :tot het platvorm was er geen andere uitgang. Zij ging terug naar het raam pm er zich nog eeenmaal van te vergewissen, dat zij zich niet had vergist; neen, het schijnsel was daar nog en bewoog zich thans niet meer. Het was op dezelfde plaats waar zij het den vorigen keer had gezien. En vrouw Schroith wilde het haar dan nog betwisten! Henny had zich thans vast voorgenomen ver der geen woord met vrouw Schroth over het licht te spreken. Een oogenblik dadht z'ij er aan' Graaf Role- taeck 'hare ontdekking mede te deelen; maar even plotseling verwierp zij ook weer dit 'denk beeld. Hoe kwam zij er toe aan dezen vreem den man dit te vertellen I Was er werkelijk wel een eernig mensch hier, dien zij vertrouwen kon? Toen zij t:e bed lag en den (tijd, dien zij hier reeds had doorgebracht, overdacht en naging, kreeg zij werkelijk een gevoel van spijt, 'dat zij naar den Burg „Dymeck" was gereisd. Hoe stil, hoe eenvoudig en regelmatig, zonder belangrijke gebeurtenissen was haar leven in haar ouderlijk huis geweest, niettegenstaande Nest in eeln 'brievenbus. Een kwikstaartenpaartje heeft zijn nestje ge. bouwd in een brievenbus te Ureterp. Er liggen vijf eitjes in. Bij het lichten van de bus nemen de bestellers de noodige voorzichtigheid in acht, om het nestje niet te beschadigen. De brievenbus is tegen een school geplaatst waarvan de leerlingen ook de vogeltjes ontzien! Drie kinderen gestikt. In een woning aan de Molenstraat te Hel. mond 'heeft een kléine binnenbrand gewoed welke aan drie kinderen het leven' heeft gekost' In de woning van den spoorwegarbeider Van der Kruif, geraakte, toen va)n der K. naar zijn werk was en zijn echtgenootQ boodschap,, pen was doen, een gaskooktóestel in brand. Dit toestel' stond in de keuken op een kist met brandstoffen. Deze kist begon vlam te vatten en verspreidde veel rook. Tengevolge hiervan zijn de drie kinderen van' v. d. Kruif, waarvan een in de keuken en twee iin de aangrenzende kame rlagen te slapen, gestikt. Voorbijgangers merkten, dat er rook ujt 'het huis kwam en sloegen de ruiten in. Van der K„ die juist thuis kwam, snelde naar binnen en haalde een der jkinderen 'naar buiten; de beide anderen werden door de voorbijgangers uit het huis gehaald. Hoewel de onmiddellijk ontboden geneesheer nog geruim en tijd trachtte met een zuurstof, apparaat de levensgeesten der»kinderen, die van anderhalf tot drie en een half jaar oud zijn, op te wekken, is hij daar niet in geslaagd BURGELIJKE STAND GEMEENTE WARMENHU1ZEN. Over de maand April. 1923. Geboren: Catharina Geertrüida dochter v Johannes Nannes en van Catharina Ligthart. Johanna, dochter v. Johainbes van den Bergi en vain IJda Joriker. GodeliVa Maria, d. va« Antonius Nannes en van Trijntje Molenaar. - Geertrüida Alida, d. van Mattheus Pronk van Elizabeth Johanna Ligthart. Maria Geer truida, d. van Pieter Goudsblblm en van Jo- hauina Meijer. Wilhelmus Johainlnes, z. van' Nicoliaas Dekker en van Geertrüida Maria Houtenbos. Muus, z. va|n Jani Siewertsen en van Grietje Baas. Ondertrouwd: Theodorus Cortielis Sluijs, 37 jaar en Maria Ligthart oud 30 jaar. Gerar- dus Bemardus Delis, oud 27 jaar en Wilhel- mina Groot oud 23 jaar. Pieter Blom oud 24 jaar, Dieuwertje Vlam oud 21 jaar. Pieter Jan Vlam oud 23 jaar ein Jannetje Bos oud 22 jaar. Comelis Bak odd 24 jaar en Grietje Sevenhuijsen oud 20 jaar. Gehuwd: Johannes Franciscus van de Kerk- hoff, oud 37 jaar en Catharina Elizabeth' van Noort oud 34 jaar. Theodorus Comelis 'Sidijs oud 25 jaar en Maria Ligthart oud 30 j. Gerardus Bernardus Delis oud 27 jaar en Wil- helmima Groot oud 23 jaar. PREDIKBEURTEN GER. KERK NOORDSCHARWOUDE. Donderdag 9.30 v.m. Ds. J. Gillebaard. NED. HERV. GEM. N.-SCHARWOUDE. Geen bericht ontvangen. NED. HERV. GEM. ZUIDSCHARWOUDE. Hemelvaartsdag geen dienst. CHR. G^R. GEM. BR. OP LANGE ND IJK. Hemelvaartsdag 9.30 v.m. preeklezen. I DOOPSGEZ. GEM. BR. OP LANGENDIJK Hemelvaartsdag geen dienst. NED. HERV. GEM. BR. OP LANGENDIJK Hemelvaartsdag 9.30 v.m. Ds. Kooij. GER KERK BROEK OP LANGENDIJK. Hemelvaartsdag 9.30 v.m. Ds. R. W. de Jong NED. HERV. KERK ST. PANCRAS. Hemelvaartsdag 9.30 v.m. Ds. J. P. Buiskool GER. KERK SINT PANCRAS. Hemelvaartsdag voorm. 9.30 uur preeklezen. GER KERK HEER HUGO WAARD. Hemelvaartsdag 9.30 v.m. Ds. Fenn'hout van St. Pancras. MARKTBERICHTEN. LAN GED IJKER GROENTEMARKT. 7 Mei 1923. 2938 kilogram uien 0-90—1.20, drielingen 0.70—0.90, 2325 kilogram peen 0.40, 1900 kilo gram bieten 0.400.90. id evelë plichten, die zij had te vervullen en hoeveel had zij reeds ondervonden hier in de eenzaamheid van den ouden Burg als gezel schapsdame van een hoogbejaarde oudtante. Afen toe hoorde zij gespannen of zij ook een'ig geluid kon vernemen, eenig verdacht geruisch, maar niets, geen enkel geluid deed Jldemayer zich hooren, alleen de hooge boomein in het park en op den hof zongen hun ruischend nachtlied. Het Buiten met park en tuin vain Graaf Role neck behoorde nog tot het dorp Dymeck en was ongeveer duizend Meter van' het Slot „Dymeck" verwijderd, dat men langs een met ypenboomen beplanten weg kon bereiken. Aan gezien de Gravin zoowel als Graaf Roleneck iederen Zondag trouwe kerkbezoekers waren, ontmoette men elkander in den regel daar en 'het slot was eene uitnoodiging aan den Graaf tot het diner van de Gravin. lederen derden Zondag was ook de geestelijke, die reeds tame lijk op leeftijd was, daar tafelgast. Henny verwonderde er zich steeds over, dat 'haar oudtante, trots haar hoogen ouderdom', zoo gaarne gasten aan haar tafel noodigde. Op dezen Zondag was Graaf Roleneck te voet naar de kerk gegaan, aangezien zijn eenige bediende ziek was geworden. Gravin Dymeck besloot den geestelijke in haar rijtuig te doenl plaats nemen, waar twee plaatsen vrij waren1 en zoo kwam het, dat Henny onder de hoede Van den Graaf den weg tot den' Burg te voet Zij waren juist aan 'het laatste gedeelte van den dorpsstraatweg aangekomen, om daarna den 'weg naar 'het slot iri te 'slaain, toen een, rijtuig hen voorbij reed. Henny herkende ter stond het lichte .rijtuig, het was dezelfde man denwagen, waarin mijnheer Von Wackerath haar naar Dymeck had teruggebracht. Het riji 'tuig werd bestuurd door den jongen Wacke rath, Henny's bekende. Hij ook herkende haar en lichtte groetend de zweep, een groet, 'dien Henny echter niet kende. M vVat 'is no volgens [genswaar vrouwen hem te iter zijn c iVie 'tbij lidden lal gelijk hee ed, dodh altjes var !r in de k loo had c eigenaar uwde dar schadelcw iw Gee, li. Zoowe kenden, 1 de juff >r te gaa over zei Als ree zijn vrc fde als k; ie twijfe glokken. r jongen. D het ongel A?e behoe zien om den. 't Is uwd en v gelukkij naar w blijken. het bezit leerde sig ipen tot eken was, rkocht te aderolleer» en deze leerde par nnen verk aren, idie hs't'tngdrin even. To rkte er ie zekeren ir man O' de politie Tabaksbe :urs naar ir het pc 31 kom de ren, maa zijn vrou alle ander irag van vrouw, verandert >r de Roti woorden boete of 'olgen val ertrouwen eit begin? >ngetrouw (verkomt ii 't oogenbl misschie te Venr£ zich daar den ambl imeldde. 'het paart gezelscl gaan te igerwijz'iag ig voor. A oofd geze meer vat rtenstein i berg 'jn D n de 29-j: prinses rvan den rtenstein rijk, prins een zoon 1 a'tuurlijk prék van prinses. I kken word enkel va ift de bru onderwijze ann zul zal gedu spaarpotje stellen d< bouden. Me zorgen )r den Du «goed. Of i«en gebei de Polant ar woonde in een d< «en. De gsbatik bl achter en op straal tde. Toen d hij tegei

Nieuwe Langedijker Courant | 1923 | | pagina 2