Maagpijn Advertentiën. Net meisje 20 ramen gele koolplan,ten „De Toekomst". Faardenvlieseh 6. BEÏÏ1H, Paardenslager. Zaidscharwonde. a* onwaarde.. eggebleven kiezers 2e I>iscrioti 416/kiezers, /(.gebrachte stemmen eldige stemmen an onwaarde ■eggebleven kiezers 'otaal aantal kiezers itgebrachte stemmen eldige stemmen an onwaarde eggebleven kiezers Kiesdeeler 1383/7. ♦erf i tecï TJ -5Ï'. Ie dii'str. 43 56 2e distr. 66 22 10 totaal 109 78 12 Lijst' I. ;ens Slot' Vlug ac. Dirkmaat Az. Wagenaar Kz. ac. Weder Zaal Slot—Wagenaar Kliffen Jz. Lijst II. Glas Cz. Bakker Dz. lC. Ven Koedijk Oz. ic, Gllas Abrz. Balder Jacz. C. Koolaard Lijst III. Oijevaar ac. Kostelijk Jz. van Zuijdam ac. Huibers Jacz. Wit Lijst IV. J. de Boer Vink v. d. Welle Verkozen zijn dus 'de heeren: rijz. Dem. Partij: Reus Slot. Inti Rev. Partij: A. Glas Cz'., J. Bakker Dz. en O. Koedijk Oz. ihrist. Hist. Partij: 1 C. Oijevaar en L. van Zuijdam. rbeiders Partij: P. J. de Bper. 'Nieuwe leden de heeren: "O. Koedijk Oz. (A.-R.), L. van Zuijdam (Chr. list.) en P. J. de Bper (Arb. Partij). De Vrijz. Dem. hebben 1 zetel verloren, wel- is ingenomen door de Arbeiders-Partij. Vorige stand Tegenw. stand Wti-Revplutionairen 3 3 rijz. Democraten 2 1 hristelijk Hist. 2 2 «rbeiders Partij 0 1 119 107 226 le dist'r. 2e distr. totaal 147 72 219 16 4 20 27 15 42 60 32 92 10 2 12 3 3 1 1 264 125 389 i i le distr. 2e distr. totaal 63 72 135 10 11 21 49 21 70 3 2 5 3 2 5 128 108 236 le kiistr. 2e distr. 'totaal' 86 14 100 7 7 4 7 11 97 21 118 SPORT EN WEDSTRIJDEN ST. PANCRAS. Onverbeterlijke optimisten waren 't, zij die iondag de voetbalwedstrijden van Vrone den [eheelen dag hebben bijgewoond, ondanks de omiijds in stroomen neervallende regen. En dan zegt men ook nog dat de Holland- che spelers voo reen klein buitje op den loop tan. Er is Zondag wel anders getuigd. Om ongeveer tien uur fluit scheidsrechter Imorenberg de beide elftallen, Zeemacht I en .C.D'. I, in 't veld, en al direct onderneemt v.C.D. een aanval. Een corner volgt. Evenwel iet het bijna altijd 't zelfde resultaat. Niets. )och dan komt ook Zeemacht opzetten en 'eet geruimen tijd zijn overwicht te doen ge- oelen ,doch dank zij R.C.D.'s keeper schitte- ende prestatie, komt er van doelpunten niets, 'och blijft R.C.D. voor Zeemacht steeds ge- aarlijk. Rust komt. Stand 0—0. Ook na rust unnen we eenige superioriteit van Zeemacht ntdekken, alhoewel R.C.D. bij 't einde 't beste in 't spel weer in handen' had. Jammer voor •C.D'. dat hun spil tweemaal wegens onwel 't veld moest veraten. Einde komt 0—0- ondanks den regen verlenging. En by een amval van Zeemacht, glijdt R.C.D.'s keeper t, en Zeemacht wordt winnaar met 1—-0. Daarna kregen we pnder leiding van scheids- echter Petri, Heilo I—Rood Wit I. Ook deze 'art wij en wegen vrijwel tegen elkaar op met leiloo voor rust iets in de meerderheid. Na ogeveer tien minuten spelen weet Heiloo een te maken. Roodwit zwoegt, doch rust komt 1o voor Heiloo. Na rust werkt Roodwit link voor de gelijkmaker, doch 't gelukt haar 'iet en Heiloo wordt in de finale geplaatst. Veinigen hebben toen vermoedt dat zij de win bar van de beker zouden worden. En vele rewedde kwartjes zullen er dien middag ver en zijn. Om twee uur zo ude strijd tusschen twee verliezers zijn, en R.C.D. was bereid p strijd'aan te binden, doch een tweetal be- riursleden van Roodwit oordeelden het in het adeel van de jongens hun gezondheid als ze tog verder speelden, en zoo won R.CiD. on- *kampt. Daarna kregein we de stryd der 'eide winnaars van vanmorgen, Zeemacht— leiloo. Gelukkig was thans de regen opgehou- Als gevolg daarvan kwam er dan ook iets meer publiek, 't Was anders1 een, sléchte dag "voor1 Vrone's recette; Over 't verloop van 'dezen wedstrijd, welke door scheidsrechter Simoremberg werd geleid, kan worden gemeld dat Zeemacht zeer veel 't beste van 'tspel in handen had. Vieel corners werden door haar, echter allen puntloos, op Hetloois doel.ver werkt. Doch door dat de heele kluwen spe lters zoo dicht op elkaar zat, zag 'Heiloo kans plotseling voor een ruim veld te komen, en alleen voor den keeper, welke moeilijk door 'c zonnetje kon zien, wist een der voorwaartsen zijn club de leiding te geven. Zoo kwam rust. Na rust houden de Heilboërs moedig stand. Weer weet een der voorwaartsen vrij te komen, 'Zeemach'ts keeper laat de bal' vallen van de vettigheid, en een Heilooër schopt hem tus schen keepers beenen in 'tmet. 0—2. Zeemacht zet- dan sterk op, doch is erg ongelukkig, en weet 'tniet fcot punten te bretfgen. Voor haar heeft de styijd met R«C.D. misschien wel wat veel van haar krachten gevergd. En bij Hei loo waren het vooral in de eerste plaats de rechtshalf en ook de backs en spil «die het Zeemacht niet gemakkelijk maakten. Zoodat de beker thans in andere handen is overgegaan Vrone's voorzitter den heer C. Kloosterboer, weidde nog eenige woorden van waardeering tot den heer Smorenberg voor zijn eminente leiding, tot den heer Petri, welke in de regen ook een wedstrijd leidde, tot de spelende clubs Voor huri sportieve spel, en tot het publiek 't welk ook steeds sportief was geweest en met den wensch, dat alle vereenigingen 't volgende jaar weer present zouden zijn, besloot hij zijn toespraak, waarna de uitreiking der prijzen plaats 'had Heiloo kreeg de le prijs en de prijs voor 't' hoogste doelgemiddelde. Zeemacht de 2e prijs, R. C. D. de 3e prijs en Roodwit de 4e prijs. De eerste prijs was de beker met een heriinne- rilngsmedaille, de andere prijzen- waren me dailles. En zoo behooren de bekerwedstrijden dus weer tot het %jrledetn. i RECHTZAKEN ARRONDISSEMENTSRECHTBANK. Zitting 8 Mei 1923. Uitspraikein. Jacob S., Enkhuizen, appèl vonlnis arbeids wet, vonnis bevestigd. H. H. H. Lutjebroek, Appèl vonnis spoor wegovertreding. Voinnis bevestigd. Joh. R. Anna Paulowna, Appèlvohtiis vogel- wet, f4 boete of 4 dagen. Jan S., Zijpe. Verzetvonriis ambtsbelemme ring, vonnis bekrachtigd. M. H. Z., Texel, mishandeling, uitgesteld. Arie K., ged. Bedelarij, 3 dagen hechtenis ten 1 jaar opzending. Corn. V., Anna Paulowna, Appèlvonnis jacht 'wet, f4 boete of 4 dagen. NIEUWE ZAKEN. Nog altijd sukkelen. Minsteins voor de vierde maal stónd voor de zelfde zaak terecht Gerardus W., een Hel- üersch werkman, die al sinds -geruimen tijd in voorarrest zit, als verdacht van een door hem gepleegd zedenmisdrijf. Die rechtbank denkt er sterk over dezen man voorwaardelijk te ver- oordeelen en heden werd als getuige gehoord, de heer v$n Lingen, ambtenaar van de reclas- seering te Amsterdam. Maar nu was de advo caat weer absent. Opbellen hielp niets, want de geachte jurist, w-ien het geheele zaakje door het hoofd was gegaan, bleek ook nicht zu ihause te zijn. De rechtbank ging in raadka mer om over dit incident te delibereeren. Na heropening der zitting waren we natuurlijk weer present, maar toen gelastte de president sluiting der deuren op grond van het zede- kwetsende -in deze zaak. Aangezien er niets meer te verhandelen viel, was onze taak' voor vandaag meteen afgedaan. NIEUWSTIJDINGEN Ook een berooving. Een pas uit V-eenhuizen ontslagen man ont dekte, terwijl hij fp een huis in de Dpelstraat te Rotterdam vertoefde, dat hem zijn heele uit- gaanskas va'n f135, die hij in een brilltehuisje had geborgen, ontstolen was. Hij maakte zich daarover zoo woedend, dat hij een vrouw bont en blauw sloeg. Na deze wraakoefening werd het étui met het geld weer plotseling op den vloer der kamer gevonden. Voor de politie had hij zich over de mishandeling daarna te ver antwoorden. Vlektyphus. Dinsdagmiddag kwam te Rotterdam het Etn- gelsche s.s. „Creuse Hall" uit Engelsch-Indië aan. Het schip voerde de gele vlag in top en bij onderzoek bleek, dat zich aan boord een geval va nvlëktyphus had voorgedaan. Door de rivierpolitie en den geneeskundigen dienst werden dadelijk maatregelen getroffen om uit breiding van de ziekte lè voorkomen. Het schip moet in quarantaine blijven liggen onder de gemeente Permis. Een rframa. Te Enschede had Zaterdag een 21-jarig meis je haar verloving met een 30-jarigen man ver broken. Toen het meisje zich gistermorgen ten huize, van haar tante aan de Twekkelerweg aldaar bevond, werd zy daar door den man opgezocht, die haar verzocht de verkeering weer aan te maken. Toen zij dit weigerde, schoot hij haar met een revolver door 't hoofd. Daarna richtte hij het wapen op zichzelf. In zorgelijken toestand zijn beiden naar het zie kenhuis overgebracht. Vergeetachtig. Eene dame, die Vrijdag van Delft -naar Rot terdam1 reisde, na de couranten te hebben ge lezen, everri-dé- coupé rondkeek, zag lii het bagagenet een koffer, een tasch en een regen jas liggen. Te Rotterdam gekomen, gaf zij hiervan kennis aan den Conducteur. Deze ried haar aan eenige oogenbikken te wachten, aan gezien hij vermoedde, dat de bezitter van de bagage zich wel zou komen aanmelden- Wer kelijk kwam er een heer aan, die zcide <de eige naar van de verloren bagage te zijn. Hij bleek te zijn de heer C., directeur van de Amsterdam- sdhte Handelsbank Nadat de .heer C. een resu mé van den inhoud der bagage had gegeven, 'werden de koffer en de tasch geopend. Zij bleken ongeveer 50 biljetten van f 1000, pak ketten van f60 en kleinere geldwaarden te bevatten, benevens een partij gouden tientjes. Ditklopte met de gegevns van- dn heer C. Nadat hij de dame nog beloofd had, (fat -zij nog wel van hem zou hooren, vervolgde ife heêW'C. zijn reis naar Lage-Zwaluwe. Ondankbare landloupers. Dte vorige week vroeg een driétal landlou pers'bij een oude vrouw te Delfsfrahuizen on derdak, om te schuilen voor teen regenbui. Dit werd hun gulhartig toegestaan. De drie mannen zaten bij de oude vrouw in de woonkamer en het gesprek liep over een portret aan den wand waaro Jijde oude vrouw stond met het oorijzer op. Ze vroegen, hoe men dit sieraad opzette, met het gevolg, dat het oorijzer voor den dag werd gehaald en op het hoofd gezet. Een wijle later aten twee hunner een stuk droog brood, waarbij de vrouw haar medelijden te kennen gaf, door te vragen, of dat zoo haar binnen moest. Zc gaf van haar eigen boter, wat in dank werd aangenomen. Men vroeg wat drinken, mét het gevolg, dat het oudje zich met 'tWee der land- loopers verwijderde en hun te drinken gaf. De derde man bleef alleen in de kamer achter. Zondagmorgen zou de oude vrouw ter ker ke gaan en het sieraad opzetten. Tot haar fechrik ontdekte ze toen, dat dit verdwenen was. Van deze vermissing is direct aangifte bij de politie gedaan, en viel het vermoeden op de drie landloopers. Waar er reeds een paar da gen over verloopen waren, was een onderzoek uiterst moeilijk. Het is de politie nog niet ge lukt deze personen te achterhalten. (L.Crt.j Dé Noorsche koning Haakon zal bij zdjn bezoek aan ons land ook Rotterdam aandoen. Het moet in de bedoeling liggen, dat de Ko ning den 5en' Juni in de hoofdstad zal vertoe ven, den 6en naar de Residentie gaat en den 7en Juni uit Rotterdam vertrekt. Men meldt uit Voorburg d.d. 12 Mei aan het ',,Vad." Gisterenavond tusschen 8 en 10 uur is in gebroken bij den heer G. op de Laan van Heldenburg 14- Gestolen is een geldkistje met f650. De bewoners waren uit; alleen twee kin deren van 8 en 5 jaar lagen te bed. Eigenaar dig is, dat de dief met het oudste meisje ge sproken 'heeft. Het kind werd wakker en toen vroejj de dief, die juist in de slaapkamer der kleinen was, of papa gauw thuiskwam en waar het geld geborgen was. Het kind heeft toen vriendelijk geantwoord, dat papa wel gauw te rug zou komen, maar waar het geld lag wist ze niet. De dief heeft het kindje toen vriende lijk bedankt, een hand gegeven en goeden nacht gewenscht. Het geld heeft hij toch ge vonden, nadat hij alle kasten doorzocht had. maar de komst van papa heeft hij niet afge wacht'. i Hét provinciaal electriciteitsbedrijf in Friesland komt .voor groote verliezen te staan. Zeer veel grooter dan die, welke bij den opzet van het bedrijf na eeiFreéfts van jaren Werden 'geraamd. Het saldo-vê¥lïes?6ver 1921 werd ge steld op f 881.714.78V2, waardoor het verlies 'is geklommen tot f 2.026.313. En het staat vast, dat het verliessaïdo voor 1922 belangrijk hon ger zal zijn dan over 1921. Ged. Staten doen nu een poging om van de gemeenten, welke een gunstig contract heb ben met het bedrijf, fimanciëelen steun te ver krijgen. Uit Heerenveen meldt men dat in die om geving boeren hun melkvee, vanwege de kou de, uit de weide hebben gehaald en weer ge stald. Hier en daar blijken koeien door het gure weer ziek geworden te zijn. Te Rome is Vrijdag voor de eerste maal in tegenwoordigheid van een reusachtige me nigte een stierengevecht gehpuden, dat tevens het eerste stierengevecht was dat er in Italië heeft plaats gevonden- Nadat de toreador, een «Spanjaard, den stier had geveld, werd hij in 'de éerelbge door Mussolini ontvangen. Hij schonk den minister-president zijn met goud 'gebdixluurden mantel en een kostbaar Ara- biscfip pistool, waaro pMussolini éen Spanjaard zijn gouden sigarettenétui gaf. BUITENLAND HET SCHADEVERGOEDINGS- VRAAGSTUK. Aan het Handelsblad wordt geseind: De rijkskanselier ontving hedenmorgen de leiders der Rijksdagfracties ter bespreking van den politieken toestand. Uit de mededeelingen van ar. Cuno bleek, dat de Rijksregeering voor •nemens is omtrent eenige zinsneden in de En- gelsche nota nogmaals opheldering aan Lon den te vragen én dienovereenkomstig verdere besluiten te nerqen- Zij is bereid, zich dan nog maals met een nota tot de geallieerden te wen den. 'De houding der Duitsc'he industrie. Hét bestuur van den Rijksbond der Duitsche Industrie vergadert heden ter bespreking, van den politieleen toestand. Men zal niet ver van de waarheid af zijn, als men deze bijeenkomst m verband brengt met de waarborgen der door Duitséhland voorgestelde leening. MARKTBERICHTEN. LANGEDIJKER GROENTEMARKT. 1265 kilogram uien 3.40-4-20, drielingen 1.70, 1300 kilogram rabarber 1-20—1.60, 317 kilogram blauwe aardappelen 1.20. NOORDERMARKTBOND. 17 Mei 1923. Grove uien 2.60—4.20, drielingen 1.50—2.30, peen 0.80—0.90, deensche witte 5.90—8.40, ra barber 2.10. Aanvoer op 15 Mei: 7470 kilogram aardap.- pelen. 23780 kilogram uien, 13400 kilogram' peen, 475 kilogram roode kool, 6960 kilogram deensche witte, 2700 kilogram kroten, 5766 kilogram rabarber. ALKMAARSCHE EXPORTVEILING'. 16 Mei 1923. Bloemkool 20—41.—, rabarber 3.90—7.10 per 100 bos, raapstelen 1.30—2.60 p. 100 bos. wor telen 16.70—21.80 per 100 bos, uien 3.30—5.— spinazie 20.2034.80 per 100 stuks, asperges dikwit 0.68—0.92 per 100 bos, asperges dikbl. 0.450.63, p. 100 bos, radijs 2.805.10 per 100 bos. Op den 24en Mei hopen onze geliefde Ouders, Behuwd- en Grootouders M. KAAS Jbz. en M. KAAS' Kroon. hunne 40- jarige Echtvereani- ging te herdenken. Hunne geliefde Kinderen en Kleinkinderen. Broek op Langendijk, Mei 1923. gevraagd CP. G.) Adres Mej. de BRUIN, Prince laan. Bergen N. H. VROUWEN Gebruikt MIJNHARDTIS 5TAAL" TABLET T"EM "Zij geneagn Uw BLOEDARMOEDE i öeven een öezonc gelaatskleur. Per flacon 90cf. oijApoHten drogisten TE KOOP: le pluk, bij Jb. PANKRAS, Waarland Wie nu eens heerlijk smullen wil bezoekt de Paardenslagerij Dagelijks verkrijgbaar uitsluitend 1ste kwaliteit Biefstuk 80 «ent Haasbief 90 Rollade 45 Lappen 42 Baklappen 45 Gehakt 35 Metworst 45 Boterhammeworst 12 Rookvleesch 18 (Machinaal gesneden met de Berkel Machine). Stukje Rookvleesch 80 cent p. pond Prima Ossenvet (gesmolten) 55 Bij 5 pond 52i/2 Beleefd aanbevelend, gebrek aan eetlust Gebruik MIJNHARDT's MAAGTABLETTEN Per koker 75 ct. Bl) Apothekers en Drogisten.

Nieuwe Langedijker Courant | 1923 | | pagina 3