loch* T. was el kwam bij dej rug. een aardappe], ader leiding van den plantenz'iek ingen. 0 pinitiatief der d en Omsteken" natuurlijk) gj,ng [tal tuinders het elijke wijze wer) e verschillende appelen; zijn, en en selectie vee| zooveel aan keu lat door demon overtuigd raken zocht welk be.' t vorig jaar met s geen 8.B> kon alle ziekten i ate. aar gpedgekeu; t waren. Hier niten in voor. ir uur duurde igd. S. :r functies in de .to Mori" znij Konijn 2e voorz, eester, D. Buis- n, W. Hes Fzin., Wever en Jb! testantsch advi- iek adviseur G. 1 Jb. Dekker Cz. Verduin. tammes, Jn. II. Ie Wit en A. M. Deutekom wenide men zich Keizer Jnzn. en :er G. de Graaf. K imogelijk, allen min als men ie coinferntie ie der groot e ge en, waarbij Tur Lgatsj bij Adria- -eding prijs gaf, Grieken, omdat n, wat ze niet och wat kregen hun zinnen op ren, omdat de >n waren en er ïen. Maar mea ier zeggen, bui Serviërs keken dat was meer waren- in letter- tuk grond, dat lijk uit hun lijf ïen oorlog Bul- tot de verlie- rriekenland ge- -, dat Bulgarije ar de Egeïsche an het nu ook liet alleen van urkije's welwil- tuurlijk gevolg, aan den stok s op blijft, het Waar het, zelf e en voor dien panning beiden ndeels aan hun en het feitelijk en Balkan, die iwe verhoudin- voelt het zich ven! Hem ver- iter vallen. Hij i haar vertrou- ene verlichting verloving niet rrden, dan na- eerd, en nadat :ken voor een, meck" hadden den volgenden •s gegaan, om >nzoon vopr te hij, terugge- eders had ge rm gevoel van leneck speelde .velier en dat i. vrouwen. Zijd mde paden was gevoelige na- aarde ziel als :rige liefkozin- en of blikken, endelijke vont- goede maine- or hartstoclne- i. niet gedie. t, :den toe do n erfgename ui e en zachtaai- e doen. vervolgd), j tobbel ia öe positie van hem, die altijd ïfi Kef oekje zitten waar de slagen vallen-, wat nu uisit niet de positie is, die een tevreden- "stem mig kweekt. Opgenblikkelijk kan het niet reel anders doen dan, zich daarover beklagen, faar als het energiekste volk- van den Balkan noet het te eeniger tijd daar toch een rol Jan meer beteekenis gaan spelen. En dit dwingt geallieerden wel met zijn stemming eenigs- rekening te houden. De vraag is alleen naar hoe. Turkije zal zijn buit niet loslaten en aet Griekenland is ook niet veel meer te be rinnen- Zuid-Slavië zoowel als Roemenië zul- gn bovendien argwanend toekijken, of Bul- rarijewaar ze een soortgelijke vrees voor kqes- eren'als Frankrijk voor Duitschland, niet iets /an zijn verloren prestige terugwint. Zoodat de tealliëerden wel tot de overtuiging zullen- moe- 'm komen, dat het, zooals overal op de wereld, jan toch op den Balkan in bijzondere mate jjoeilijk is, allen -tevreden te stellen. Het heeft dat met het geheele Opstën ge- neen- En de Engelschen hebben het ook in 'alestina ondervonden. Het is wel een beetje Uin eigen sc'hul-d. In den oorlog, toen alle jorlogvoerenden zoo buitengemeen vrijgevig varen met hun beloften, hebben' ze de Joden repaaid met de toezegging van een nationaal oodsch tehuis in Palestina. Arabieren, die fei telijk Palestina bevolken, hebben ze daarbij /oor 't gemak maar een oogenblik over 't hoofd rezien. Dat ging in de herrie en verwarring 'an den oorlog. Maar 'nu de oorlog uit is, gaat jat niet meer en toornen de Arabieren,dat ze, ioe Oostersch passief overigens ook, zich toch naar niet als quantité négligeable laten behan- ielen- En daarmee is Leiden, beter gezegd, Engeland, in last. Want de Joden hebben de Engelsche belofte ijselijk-ernstig genomen, ern- jtiger dan een oorlogsbelofte het misschien /erdient. En op grond van die belofte en van iun rechten van, voor tweeduizend jaar eischen ze met hetzelfde gemak als hun Engelsche mende de Arabieren em hun in die laatste 2000 jaar ontstane rechten over het hoofd ziende, Palestina voor zich op. Maar de Joden zijn een verstrooid volk, dat hoewel zeker niet zon der invloed, toch rechtstreeks politieke betee- Icen-is mist. En nu de Arabieren van hun wensch om niet over het hoofd gezien te wor den, op een steeds duidelijker wijze beginnen blijk te geven en de jongste wijziging der En gelsche poli tiek in het nabije Oosten- de vriend - scha pder Arabieren tot voorwaarde heeft, zijn de Engelschen dat plotseling ook gaan inzien en trachten ze hun belpfte van eertijds achter wat mooie woorden zoo goed als 'het gaat op te bergen. De jongste onthouding der Arabie ren, die v.oor den Wet ge venden Raad van Pa lestina niet stemmen- wilden, omdat dit als een goedkeuring van het plan van een Joodsch tehuis zou kunnen uitgelegd worden, hebben ze -dan ook niet beantwoord met de heeren aan hun lot over te laten, maar met een ver- meerdering vajn het aantal zetels in den Raad, die nu volgens aanwijzing van de regeermg bezet zijn. Natuurlijk raken de Joden daarmee op hun achterste zolder. Maar ook Engeland moét kiezen of deelen. Allen tevreden stellen gaat nu eenmaal niet. En- het zou voor den vrede en het herstel van Europa te we-nschen zijn dat het van dat inzicht ook -elders in de wereld duidelijker blijk gaf. Want wil het de wereld hebben, dan zal het vroeg of laat Frankrijk moeten ontstemmen. Een andere uit weg is er niet. De jongste kwestie in zake het Saargebied heeft -het weder getoond, maar ook bewezen, hoe het altijd tracht kool en geit beide te sparen. Om-dat 'het in het Saargebied blijkbaar zeer vreemd toegaat en de bestuurscommissie er échijnt huis te houden op een wijze, die -met toet de bedoeling van het vredesverdrag van Versailles strookt,wilde Engeland aan den Raad van den Volkenbond voorstellen een en quête omtrent dit Saargebied te doen instel len. Maar daar zijn natuurlijkerwijs de Fran- sohen, die de bestuurscommissie beheerschen, verontwaardigd op afgevlogen- En het_ resul taat schijnt t-e zijn, dat Enigeland van zijn plan zal afzien. De brutale heeft de halve wereld, nietwaar? Alleen wie mog brutaler is, kajni hem de baas. De Fransche regeering -denkt het niet alleen, de Fransche royalisten hebbeini het ook begre pen. Ze zijn maar een klein groepje. Maar ze vallen anders-gezonden aan en ranselen hen op straat af en in Kamer en pers zetten ze een grooten mond open. Ditmaal schijnen de ancle- rein er niet bang van te worden. Na ld en aan" val op enkele. Kamerleden, zijn hun m de Kamer duchtig de ooren gewasschen en zijn de aanvallers piet, als gewoonlijk, spoedig na hun arrestatie weer losgelaten. Men spreekt zelfs van -de ontdekking van een royalistische samenzwering. Maar dergelijke ontdekkingen moeten met een critischen blik bekeken wo den. Men bedient er zich in dezen tijd ge woonlijk van om een beweging, die een regee ring onaangenaam of lastig is, m discredit te brengen en gemakkelijker baaS te worden. Ach ter de nu geëindigde Belgische staking had men al een Duitsch complot ontdekt. Het bleek een louter verzinsel. Maar het had i-ntusschen onder de massa zijn uitwerking al gehad en is wellciht op het spoedig en zoo. plotseling Ko mend einde niet zonder invloed gebleven. De Belgische regeering komt intusschen dit einde voortreffelijk te pas. En >n 't verborgen van haar binnenkamer zal ze misschien hartgron dig „dankje" stamelen aan hen,, die de Duit- 'sche manoeuvre uitvonden^ VOOR DEN POLITIERECHTER. Meege vangein meegehangen. De jeugdige burger van Anna Paulow-na, Jan Ph. had lustig meegesmokkeld van snoepgoed, door zijn jonger broertje achterovergedrukt?. Maar nu moest hij ook zijn deel dragen van de straf, op het misdrijf gesteld en werd door den politierechter tot f 10 boete subs. 10 dagen veroordeeld. Dikke woorden. 1 Dé bejaarde bedelaar Dirk R. te Hoorn heeft voortdurend ruzie met zijn buurvrouw Griet over een rioolputje of dergelijk verheven on derwerp. Onlangs pnitspon zich weer een ge weldig debat over -deze bron van strijd en vui lwater. E'n gebruikte Dirk zulte beleedi- gende uitdrukkingen., dat zijn buurvrouw zich tot de gerechtelijke autoriteiten wendde ten einde satisfactie te krijgen. Op grond van zijn minder winstgevende potpositie werd Djrk thans tot f5 boete subs. 5 dagen veroordeeld. Niet voldoen aan een ambtelijke vordering. D-e onderbaas Hendr. v. d. B., die in den nacht van 3 Mei door een agent werd gesnapt bij een rijwielovertredirig, rijden zonder licht, vertikte het om op de vordering van den -agent van zijn rijwiel te stappen. Dat was eën dure nalatigheid, want Hendrik is geen onbekende van de rechtbank, zoodat het grapje hem op 50 gulden boete of 50 dagen kwam te staan. Een slomme streek. D-e voormalige bruggeknecht J. F. M. uit Schoorldam had te Bergen een rijwiel gehuurd, dat hij eensklaps begon te beschouwen als zijn wettig eigendom en te Alkmaar verkocht voor 40 gulden. Met dit geld ging M. op stap naar Amsterdam. Nadat hij voldaan was over de gesmaakte genoegens, keerde hij met nog pl.m- f 31 'in zijn zak terug naar zijn H-eimath, alwaar ■hij echter hartelijk werd verwelkomd door 'n paar veldwachters, die pp de hoogte gebracht waren van M.'s onverantwoordelijke daad. Het gelukte M. de 40 gulden weer bij- elkaar te krijgen, welk geld werd 'teruggegeven aan den kooper van 'het rijwiel die daara pde fiets weer afstond aan den rijwielverhuurder. M. stond thans terecht. Eenige jaren geleden is hij voor waardelijk veroordeeld ter zake een zedenmis drijf, maar de proeftijd is nog ni-et geheel ten einde," zoodat M. hard kans heeft deze voorw. straf te moeten ondergaan. Bovendien veroor deelde de politierechter hem thans tot 3 maan den gevangenis. Zwervers op de grenzen. De stucadoor Jan C. P. T., 18 karaats ge sjochten, zwierf dezer dagen zonder middele-n van bestaan in den omtrek van Alkmaar en Hoorn rond. D-e toerist werd ingerekend en thans veroordeeld tot 3 dagen hechtenis en 10 maanden opzegging. Een dergelijk lot trof ook den 62-jarigen boerenarbeider Fokke D., De oud-e stakker kon geen werk krijgen en was -ten slotte maar blij dat hij wegens laad- looperij opgepakt werd. Hij moest er toch aan gelooven. De landbouwer Jb. V- -te Zijpe stond terecht voor het hem ten laste -gelegde feit, dat hij zijn pas ontslagen knecht Appelman met een, ja zelfs -twéé hooivorken had afgedroogd. De knecht was ontslagen omdat hij V. een „geus had genoemd, wat V. als een grove beleediging scheen aam te merken. Op den dag dat Appel- man's ontslag inging, kwam hij nog eens kijken of er nog iets te doen was en kreeg toen ïïi den stal ruzie met V., die hem daarop met een hooivork op -den schouder en arm zou hebben geslagen. De hooivork brak en to.en pakte V. 'n ander dito instrument, waarmede hij zoo op Appelman's gezicht sloeg, dat eeni ge bloedende won-den op neus en wang hac gevolg waren. Met zijn bebloed gezicht ver toonde Appelman zich bij zijn buren en vrien den de Moei, vader en zoon. De zoon haalde pp -de motor den veldwachter en tegen V. werd een strafvervolging ingesteld. Hij be weerde thans echter, dat hij Appelman met geen hand ,of hooivork had aangeraakt. Wel had hij eenige woorden gehad, maar de man was ongedeerd vertrokken, pok geen andere getuige had de mishandeling gezien, doch de politierechter achtte de getuigenverklaringen van Appelmain etrj; de hoeren, de Moei en de aanwijzingen sterk genoeg om het bewijs te construeeren en veroordeelde V. tpt f40 boete, subs. 40 dagen hechtenis. Vreemde neigingen. Stond 'de boerenarbeider A. SI. te Zijpe, on - langs terecht, omdat hij uit den tuin van den kastelein Sluis een pan met gebakken gehakt ballen had weggenomen, thans verscheen hij weer voor den politierechter ter zake vaifi dief stal van 8 gulden, door hem weggepakt uit d-e tafellade in de woning van den landbouwer Jb. van d. Graaf te Anna Paulowna. Een groot gedeelte van dat geld had hij besteed aan sigaretjes en potjes bier, de moderne genot middelen van den agrarisdhen dienstknechten- stand. Later heeft hij den benadeelde weer schadeloos gesteld, maar het bleef toch een tamelijk ernstig feit. Men wil het echter nog eens met hem probeeren en dus weid hij ver oordeeld -tot 2 maanden voprw- straf met 2 proefjaren. Een slechl nummer. De nog zeer jeugdige Joh- O. te Noord- scharwoudê schijnt kennelijk' behept met mis- ddadige inspiratiën. Bjnnen korten tijd is hy reeds twee maal wegens diefstal veroordeeld. D eeers-te maal betrof het duiven en de tweede maal -diefstal van een stuk worst' uit een sla- eerswinkel. Thans stond hij weer terecht, om dat hij zich het rijwiel van den landbouwer Ludek had toegeëigend. De jongen beweerde nu het rijwiel op straat te hebben gevonden, doch hij had reeds te voren zooveel leugens oogedischt, dat de politierechter hem geen ge loof schonk, hem veroordeelde tot 4 maanden gevangenis en hem terzelfder tijd door den veldwachter liet arreéteeren, aangezien er ge- gronde vrees bestond vopr herhaling van mis drijf. Een leelifR abuis. De oude gróenteïlventer Jan T. té Enkhui- zen, wordt dikwerf geplaagd door jongens, die schade aanrichten in zijn groententuintje. Op 9 Me idacht hij weer zoo'n bengel voor zich te hebben en hij schopte den jongen van zijn -erf af. Het-bleek echter, dat die jongen geen -kwade bedoelingen had doch op verzoek van een schilder een verfkwast, die op het erf van T. was geraakt, kwam opzoeten. De oude man stond thans terecht ter zake mishandeling en werd to( f 5 boete subs. 5 dagen veroordeeld. Welke boete door hem direct werd betaald. Correspondentie. De buitengemeenten en het Alkmaarsche Handelsonderwijs. Tot ons leedwezen kunnen wij ons artikel as in ons nr. van Zaterdag opnemen. RED. BURGELIJKE STAND DE OPMEERSCHE FEESTEN. Het 75-jarig bestaan van de Afd. Opmeer- Spanbroek der Holl. Maatschappij van Land bouw -is feestelijk herdacht. Omtrent het groot-e feest op den derden) feestdag vermelden wij de volgende bijzoinder- hedöfi: >r i Een folkloristisch Openluchtspel. Hoewel het op het weiland vrij koel was, bleef het gelukkig droog weer en werd het (folkloristische openluchtspel dat gistermiddag gegeven werd, zelfs nu en, dan met zonneschijn overgoten, waardoor de vertooning gloed en kleur kreeg en wonderwel slaagde. De afdee- 'Hing- Opmeer Spanbroek der Hollandsche 'Maatschappij van landbouw en, haar energieke voorzitter, dr. Van Bqlen, Blanken, die dit openluchtspel geheel voorbereidde en leidde, kan dan ook met groot genoegen op dezen middag terugzien. Gelijk wij reeds met een enkel woord hebben medegedeeld ontvingen de Ambachtsheer en Ambachtsvrouw (de heer en mevrouw Sj. W. Wegener SleeswijkVan Balen Blanken uit Leeuwarden) de moeder der Ambachtsvrouw (de 71-jarige mevrouw N. van Balen Blanken Leis) de jury bestaande uit de dames: N. Soe- ters—Balen van Blanken uit Vlissingen, me vrouw A. P. van Balen Blankenvan der Pol uit Amsterdam en mevrouw G. Stapel—Hoek Spaans uit Spanbroek, de burgemeesters van Opmeer, Spanbroek, Hoogwoud, Sybecarspel met hun dames op hun kasteel. Zij kwamen allen in oud-Hollandsche sjeezen aangereden en waren gekleed in de fleurige en kleurige dracht van Noord-Holland van omstreeksl834, hetgeen een bekoorlijken indruk maakte. Het was een lust voor de oogen toen ook Bruid en Bruigom met hun speelgenooten óók in ouwerwetsche kleedij gestoken, op het kasteel arriveerden. Al spoedig zaten zij aan het brui loftsmaal, waar het lustig toeging en de bran dewijnkommen met zilveren lepels telkens rond gingen terwijl -de mannen hun gouwenaar rook ten en -d-e vrouwen: koek aten. Het was een -groootsch oogenblik toen Z-M. de Koning met zijn. schitterend gevolg arriveerde en met juich kreten werd begroet. Hij was evenals zijn ge volg in prachtige uniform gekleed met de ver schillende eereteekenen op de borst gespeld en werd met de vaderlandsche liederen ontvangen, In de koningsloge gezeten omgeven door zijn hofstoet en den Ambachtsheer en Ambachts vrouw, zag hij met blijkbaar welgevallen de zinnebeeldige voorstellingen aan den landbouw ontleend aan. Bijzonder plechtig was de uitreiking der rid derorde, die de Koning als bewijs van zijn dankbaarheid voor hetgeen hij gezien had, den Ambachtsheer schonk en diens vrouw verzocht het eereteeken op zijn borst te hechten. Hét geheele programma verliep goed, terwijl het muziekcorps uit Noord-Scharwoudê de vroolijkheid er in hield. Des avonds had een gezellig samenzijn plaats, waar natuurlijk menig hartelijk woord gesproken werd over het wel slagen van dit festijn, waarmede de afdeeli-ng Opmeer Spanbroek ter gelegenheid van haar 75-jarig bestaan als landbouw-afdeelmg der Hollandsche Maatschappij veel eer inlegde e-n in het bijzonder er in alle opzichten een groot- sche en welverdiende hulde werd gebracht aan dr. Van Balen Blanken, die het geheele feest in elkaar had gezet en aan al zijn medewer kers, die met zooveel liefde en toewijding zich geheel hadden gegeven en, geen kosten hadden ontzien. Ten slotte werd opgevoerd „Hansworst in 'tverhoor" door de rederijkerskamer „Oefe ning kweekt Kennis" en werden liederen ge- 'zongen en voordrachten gehouden. Onder' groote belangstelling en'vele bravo's werden de prijzen door dr. Van Balen Blanken uitgereikt. Groepsprijzenle pr. Twistte bruiloftsstoet; 2e prijs Kreekeitje; 3e prijs Eiervrouwtje4e prijs Hensbroeker Zuivelwagen; 5e prijs oude- vrouwenwagen; 6e prijs jonge -mannen wagen 7e prjjs oude-mannenwagen. Parenprijze'nle prijs Ambachtsvrouw en. Ambachtsheer; 2e prij? Dijkgraaf en vrouw; 3e pr|ijs Burgemeester van Hoogewoud; 4e pr. Burgemeester van Spanbroek; 5e prijs Burge meester van Sybecarspel; 6e prijs Jan eniTrijn; 7e prijs Melkmeisje. Dam-esprijzen: le prijs de Bruid; 2e prijs Mevr. Heri-hghuize-n3e prijs Moeder der Am bachtsvrouw; 4e prjjs Mevr. Metzelaar—Knip 5e prijs Antj-e Wintel; 6e prijs Aaltje Pronk; 7e prijs Nellie Groot; 8e prijs IJtje Speets; 9e prijs Neeltje Zijp; 10e prijs Hanna Smit; 11e prijs Corrie de Jong; 12e prijs Gesina Detmars. Heerenprijzen: le prijs Ambachtsheer; 2e pr. d-e heer Metzelaar; 3e prijs G. Stapel als burge meester van Sybecarspel; 4e prijs K. Slagter burgemeester van Spanbroek; 5e prijs J- Sta pel als genoodigde; 6e prijs A. Zijp als burge- I meester van Hoogwoud. GEMEENTE HEERHUGOWAARD. Igeschreven over de maand Mei 1923. Geboren: Wilhelmina Margaretha, d. van Pieter Kwantes en van Jansje Bruin. Catharina Maria, dochter van H-ermanus Schouten en' van Catharina Hoebe. Anna Maria, dochter van Henricus Petrus Kager en van Maria Weel. Nicolaas Petrus, zoon van Klaas Stam en van Elisabeth Kruijer. Margaretha, dochter van Cornelis Danenberg en van Grietje Rood. Anna Maria, dochter van- Johannes Smit en van Cornelia Klaver. Cornelia Catharina, d. van Arie Pancras en van Neeltje de Groot. Ursula Maria, dochter van Anthonius Groot! en van Maria Oudeman. Andreas, zoon van Cornelis Johannes Groot en van Alida Groen. Agnes Afra, dochter van Petrus Johannes En- tiüs en van Elisabeth Bps. Gerardus, zoon van Johannes Wester en van Jantje Hoekstra. Cor nelia, dochter van Anthonius Komen en van Catharina Bleeker. Petronella, dochter van Cor nelis Komen en van Anna Kuijper. Lucia, d. van Gerrit Wijmker en van Anna Kieft. Overleden Gerrit Stoop, oud 50 jaren-, echt genoot van Ida Appelman. Trijntje Butter, oud' 71 jaren, weduwe van Simon Hittema. Eva Eeken, oud 59 jaren, echtgemoote van Dirk Schilder. Douwe Ypma, oud 23 jaren, weduwi- maar van' Jansje Bom. Ondertrouwd: Cornelis Knip en Maartje Kla- Ver. Theodo'rus Meester en Aafje Wester. Ni colaas Stoop en Cornelia Dekker. Getrouwd: Johannes Bleeker en Maria Anïia Punt. Theodorus van Schagen en Cornelia Schuijt van Harerikarspel. Theodorus Vlaar van Obdam en Maria Kruijer. Paulus Oudeman en Catharina Groot. Marinus de Krijger en Hen- drika Elisabeth Weerkamp, van Broek op L. Anne Mei-nema en Geertruida de Ruiter. Cor nelis de Ruiter en Aaltje van Klaarbergen. Ja cob Akkerman en Trijntje Knip. Jacob Leeg water, van Oterleek en Trijntje Bas. Aris va-til Stipriaan en Engeltje Koelemeij van Uitgeest. Johannes de Reus en Agatha Oud. Cornelis de Reus en Agatha Oud. Cornelis Knip en Maartje Klaver. Petrus Adrianus Heddes, van Span broek en Jacoba Appelman. Theodorus Mees ter en Aaf-je Wester. GEMEENTE WARMENHUIZEN. Ingeschreven over de maand Mei 1923. Geboren: Lubbert, zoon van Jan Blankman en van Trijntje de Vries. Cornelia Geertruida, dochter van Johannes Dekker en van Trijntje Wiering. Maria, dochter van Teunis Kwant en van Catharina Stam. Anna Maria, dochter van Johannes de Nijs en van Maria Slijterman. Eva, dochter van Johannes Gropt en van Dieuwertje Vlugt. Gehuwd: Pieter Blom, oud 24 jaar en Dieu wertje Vlam, oud 21 jaar. Pieter Jan Vlam, pud 23 jaar en Jannetje Bos, oud 22 jaar. Cornelis Bak, oud 24 jaar en Grietje Sevenhuij- sen, oud 20 jaar. Overleden: Wilhelmus Johannes Dekker, z. van Nicolaas Dekker en van Geertruida Maria Houtenbos. N. V. DE TIJDGEEST Opgave v. h. Hoofdagentschap C. Paarlberg, Maandag 4 Juni 1923. Prijs van 1000 2816 12024 12987 14843 20422 400 268 2732 7543 7920 200 6731 6904 8327 10461 20589 20791 100 381 6496 7440 7812 8612 11076 12656 13315 19033 19740 Dingdag 5 Juni 1923. Prijs van 1000 12350 13820 14017 1696017167, 400 2553 10428 200 2400 4306 11172 15819 100 2037 4754 7495 8198 13533 16445 16924 7020 20835 Woensdag 6 Juni 1923. Prijs van f15000 16162 2000 5691 1500 16147 1000 20102 400 4301 17915 18591 18909 200 873 3389 4829 5487 7778 12604 7563 100 4 603 701 769 1074 1986 2408 5470 9976 10189 2288 13830 16862 1728918066 MARKTBERICHTEN. NOOKDERMARKTBOND. 7 Juni 1923. BI. aardappelen 2.2.70, bravo's 0.80— 2.40, grove uien 9.40—13.30, drielingen 5. 7.50, peen 1.50—2.60, blpemkool f25.—, 2e soort 10.10. Aanvoer op 5 Juni: 16685 kilogram! aardappel. 4000 kilo rabarber, 5680 kilo uien, 3300 'kilo peen. LANGEDIJKER GROENTEMARKT. 6 Juni 1923. 397 kilo aardaapp. Schotsche muizen 19.20—21-90, drielingen 10.50—10.90, Eerste aanvoerders S. Keizer, Timmerman en Paulus den Hartigh. 500 kilo rab. 1.40. 7 Juni 1923- 733 kilo aardapp.: Schotsche muizen 21.20 22.80, drielingen 10-5011.90, kleine 4.4.1Q 5 küó rabarber 1.40,

Nieuwe Langedijker Courant | 1923 | | pagina 3