mjci sfRoBw ff ff gele Koolplanten Meubelen Bemest Ghilisalpeter Obligatiefaoiiders van Broekhuis 1 Coöperatieve Boerenleenbank «PWLÏeg. MB ENT 2<i IIERM. DU CKOCO, afgesloten. a& hot hooita Uw SrasUadea met 100 O. Gokkers van de Rotterdammertjeswordt abonné van het nieuwe Dagblad een product uit het scherpe brein van WILLEM BROEKHUIS, over den inhoud waarvan gij niet te klagen zult hebben, en waaraan tevens gratis gokkansen verbonden zijn, met nog meerdere, vele attracties. Aboaaemoatoa wordea aaageaomea door do behoade Agoatea der Eotterd&mmertjea ea door doa Heofdagoat. MARKTBERICHTEN. LANGEDIJKER GROENTEMARKT. 13 Juni 1923. 1223 kilogram aardappelen f 8.4010.90, drie lingen 4.10—5 90, kleine 1.30, 1050 kilogram wortélen 6.50—7.60, 1200 kilogram uien 8-30— 8.50, drielingen 2.90—3.60. 14 Juni 1923. 1840 bos wortelen 8.90—9.50, 1450 kilogram aardappelen, schotsche muizen 14.7017-40, 'drielingen 5.30—7.80, 580 kilogram uien 9.-50, drielingen 5.80. NOORDERMARKTBOND. 14 Juni 1923. Blauwe aardappelen 0 50—1.20, bravó's 0.50 grove uien 7.20—8.50, drielingen 5.10. Aanvoer op 12 Juni: 10840 kilogram aardap pelen, 2630 kilogram uien, 1675 kilogram peen. ALKMAARSCHE EXPORTVEILING. 13 Juni 1923. Aardappelen 9.70-9-90 p. 100 kilo, bloem kool le soort 25.35.— per 100 stuks, aard beien 162.186.— per 100 kilo, rabarber 4-— —7.80 per 100 bos, wortelen 7.40—19.40 per 100 bos, uien 3.90—5.60 per 100 bos,-spinazie 12.50—37.60 per 100 kilo, kropsla 3.90—5.80 per 100 stuks, asperges dikwit 78.91— per 100 bos, asperges dikblad 45.r60.per 100 bos, radijs 3.105.40 per 100 bos. RECHTZAKEN VOOR DEN POLITIERECHTER. Zitting van Maandag 11 Juni. Niet voorwaardelijk veroordeeld. Maartje O- te Wognum, de vrouw van den landbouwer P. N. K-, die onlangs als beklaagde voor den Politierechter had terecht moeten staan, doch wier zaak was aangehouden, omdat men in twijfel verkeerde of het feit: melkver- valsching soms zijn oorzaak vond in de ge zu igende omstandigheden, waarin de vrouw ver keerde, moest thans wederom terecht staan. Bekl .was echter ook nu niet verschenen. Zij werd veroordeeld tot gevangenisstraf van 1 maand. Aan den heer Muhring is evenwel op gedragen aaiï een gratieverzoek medewerking te verleenen. Jan moet van 't borreltje af. Jan S. uit Hareacarspel, die onlangs terecht stond ter zake weerspannigheid, welke zaak was aangehouden, verscheen thans opnieuw voo rden politierechter. Vriend Jan, die zeer .onder den indruk scheen te zijn, werd veroor deeld tot 2 maanden voorw. straf met 3 proef jaren en de bijz. voorwaarde, dat hij zich stipt onthoudt van elke alcoholhoudenden drank. Niet alleen in publieke gelegenheden, maar ook van zijn huishoudelijk bittertje. Eein mooi melkkoetje. Geert J., 'n vischventer uit Enkhuizen, die in benauwde financieele omstandigheden ver keerde, liet zich verleiden een allesbehalve nette manier toe te passen om zijn inkomsten te verbeteren. Hij wist met allerlei handige smoesjes de 68-jarige weduwe Boeder te An- dijk te bewegen hem geld te geven voor zoge naamde diensten, die hij haar voorgaf te zul len bewijzen. Hij zou zorgen dat ze verlaging van belasting kreeg en ook zo hhij door zijn invloed als beëedigd ambtenaar van den ar beidsraad bewerkstelligen dat zij ouderdoms rente kon genieten. Geerte wist echter niets in dien geest le bereiken, maar hij wist aardig wat geld uit de beurs van het oude vrouwtje te trommelen, 'n Kleine 200 gulden had hij op die manier van haar te pakken- Ook had hij 't arme oude mensch bewogen borg te spreken voor f 300 die hij opnam van de boerenleen bank. De oude vrouw kreeg daarvan z.g. ter leen f 150 die ze zelf noodig had om den aan slag van het hoogheemraadschap te betalen. Ze teekende een schuldbekentenis van f 150 doch ontving slechts f90. Niettemin liet de vischventer haar door een deurwaarder som- meeren hem die f 150 terug te geven. Gelukkig maakte de justitie een einde aan dat ergerlijk geknoei en heden stond de man terecht ter zake oplichting. De officier vorderde 5 maan den gev. doch de politierechter, hoewel geen sympathie gevoelend voor den beklaagde, hield bij het uitspreken van het vonnis in de eerste plaats het belang van de benadeelde in het 'oog. Hij veroordeelde J. tot 5 maanden gev. voorw. met de Verplichting dat hij de geldelijke schade aan de weduwe Boeder vergoedt. Ook de schuldbekentenis van f 150 moet worden Vernietigd en voorts moet hij elke Week f 2.50 afstaan, tot de geheele schuld is gedelgd. Ongeoorlooid sloopiingswerk. Tusschen Petten en Kamperduin is voor eenige jaren een Engelsche kruiser' „Prince George" gestrand en het op dit schip aanwe zige koperwerk wekte de begeerlijkheid van Laurens K., een ingezetene van Petten. Eenige honderden kilo's wist hij van dit schip los te peuteren, doch toen de buit vervoerd werd, kwam de rijkspolitie tusschenbeide en heden stond K. terecht ter zake diefstal. Hij werd veroordeeld tot f50 boet esubs. 50 dagen, ter wijl het koper werd verbeurd verklaard om te worden toegewezen aan den eventueelen eige naar. Over dit recht van eigendom wordt mo menteel geprocedeerd,, dus dat zal nog wel *n slordig djdje duren. Kloppartij in het paleis der Justitie. Na afloop van een getuigenverhoor in een tiviel rechtsgeding kregen 'n paar getuigen hoogloopende ruzie en gaf de groenjtetnbder Piet L. uit Bovencarspel zijn tegenpartij P. de 'Jong een flinke opstopper. Hij stond thans te recht wegens mishandeling. Het bleek echter, dat hij tevoren grof was beleedigd door de 'Jong, waarop hij in drift was geraakt. De offi cier kon zich den toestand indenken en eischte daarom slechts f5 boete- subs. 5 dagen, tot groote voldoening van den verdediger mr. D. Sluis, die afzag van zijn pleidooi en zich refe reerde aan dit humaan requisitoir. De politie rechter scheen echter het gevorderde bedrag wat al té gering toe en Z.Ed. maakte er f 15 boete subs. 15 dagen van, waarmede genoegen werd genomen. Vaindaleniwerk. De Zeeuwsche arbeider G. M. de S'. t'e Scher- merhorn, die reeds eenmaal is veroordeeld we gens vernieling, stond thans terecht omdat hij uit pure baldadigheid, geholpen door een ka meraad, 'n Belg, in een boerderij te Scher- merhorn alle ruiten had ingeslagen met een ierschepper en 'n zinken emmer. De boerderij was het eigendom van den heer P. Verburg te Noordscharwoude in welks dienst de Zeeuw werkte. De officier vorderde tegen dezen ver- nielzuchtigen mensch 3 weken gevangenis, maar de politierechter veranderde deze straf in f40 boete subs. 40 dagen hechtenis. Een kleptomanisch meisje. De dienstbode Cornelia K., thans te Schagen heeft toen zij nog te (AIkmaar vertoefde, den winkelier Puns benadeeld voor f 168, welk geld zij bij gedeelten, telkens als ze bij den winke lier iets kwam koopen, uit de winkellade heeft ontvreemd. Zij zorgde er voor, dat de winkelier zich uit den winkel moest verwijderen om het gevraagde artikel uit zijn magazijn te halen en tijdens zijn afwezigheid sloeg zij haar slag. Tot ze eindelijk door 't zoontje van den winkelier werd gesnapt, toen ze een bankbiljet van f 10 uit de toonbanklade griste. Het aldus oneerlijk verkregen geld, door den winkelier berekend op 168 gulden, is door de familie terug betaald. Niettemin moest het meisje toch terecht staan en werd zij thans voorw. tot 2 maanden gev. veroordeeld. 1 'IGing op 'n schelden. Een dametje uit Avenhom met name Grietje R. heeft haar nicht Trijntje op 30 April een zeer onfatsoenlijk woord, dat wij niet gaarne zouden neerpennen, in het openbaar en zeer luide toegevoegd. Een feit, waarvoor ze heden 10 gulden boete subs. 10 dagen werd veroor deeld. Oneerlijke vinder. De visscher Jacobus D. te Wervershoof ver scheen op de zondaarsbahk omdat hij 2 scha- kelnetten, die hem niet toebehoorden had inge pikt. D. verkeerde min of meer odder invloed en bracht de netten ten huize van zij oude moeder, die door zoonlief uit haar warm, bedstee werd geklopt. Thans beweerde D. hij de netten had gevotiden, doch diefstal verduistering, het is een zusje en, !n broertje derhalve werd Jaap veroordeeld tot f25 bo subs. 25 dagen hechtenis. Nijdig geworden. De landbouwer Simon S. te Obdam voek zijn bloed verkarnemelken, toen de 18-; machinist-leerling Cor. v. d. M. door zijn wjj fietsen de oorzaak was, dat zijn dochtertje wer aangereden. Hij zocht den boosdoener op diende hem eenige stevige peuters toe, zoodjj de aspirant-machinist een blauw oog bekwam De driftige Obdammerbtoer werd thans vet oordeeld tot f 15 boete subs. 15 dagen. Een graafschop gejat'. De werkman Teunis v. D., uit E-nkhuizei heeft op 16 Mei toen hij te Nibbixwoud werk zaam was een graafschop gestolen van ander werkman N. Blom. Voor dit feit stond Teun heden terecht, weerde dat hec zijn bedoeling niet was geweejj de schop te houden, maar het leek toch verdacht te moeten hooren, dat Teun het brat! merk van Blom uit de schopsteel had verwij. derd Hij werd dan ook veroordeeld tot fi; boete subs. 15 dagen. Een schipbreukeling. De meubelmakerskinecht N. H. Z. te Bil geest is een jongen uit een goed burger gezin Vader had vroeger een goede zaak, 'n meubel fabriek. Maar de man stierf en de zoon totaal ongeschikt het bedrijf voort te zettea Die maakte het nagelaten kapitaaltje -op verspeelde zijn gezondheid met voetballej Thans stond hij terecht omdat hij te Lemme een rijwiel, dat in den stal van de kerkherbcrj stond, had weggenomen,. Het rapport van reclasseering luidde niet gunstig, maar tod werd tot voorw. veroordeeling geadviseerd. D politierechter ging met dit advies mee en vei oordeelde bekl., die beweerde wel te willa werken en thans 3 dagen per week werkzaal was op een limonadefabriekje, tot 3 maande gev voorw. met 3 proefjaren en bijzondere v waarden. Waarna sluiting. ARRONDISSEMENTSRECHTBANK Zitting van 12 Juni- Uitspraken. Maarten Hendrik Z., Texel, mishainldelioj f 200 boete subs. 60 dagen. Wouter Admiraal, Uitgeest Verduisteriiij f 15 boete subs. 15 dagen. Vrijdag 15 Juni hopen onz» lieve Pa en Moe reit I J. DE BAKKER 1 C. DE BAKKER-Bood hunne 12 i/j-jarige Eohtveereeni- jË ging te herdenken. 1|| Hunne dankbare Kinderen, I* GRIETJE en KLAAS. ^9 Noordecharwoude, Juni 1923. Receptie 'a avonds van 8 tot 10 uur (nieuwe tijd). Broek op Langendijk. Behalve de gewone uren op Vrijdag avond, van 7 tot half negen zal voortaan ook Dinsdagavond van kalf acht tot half negen kantoor worden gehouden. Buiten deze kantooruren zal dan echter niet worden geholpen. HET BESTUUR. Koode, Deensck?, Witte en 2000 j Aangeboden door Gebra. KLOOSTER BOEK, Sint Pancras, Tel 811 en 812. ONZUIVERE HUID van '1 delaal, puistjes," italag oFschilfertje piefges. Het van onds bekende en vei. trouwde adrej is ZAAUMAIIHT K. ZUT. zelfs de grootste en donkerste verdwijnen door één pot SPRUTOL Verkrilgbaar bi) alle drogisten. «lua (ottn hfiaJiSitn: Extra aanbieding i ENGELSCHE REGENJASSEN 119,25. Hoogstraat ALKMAAR. Het Bestuur van den DEKG- en KERKMEERPOLDER, bericht bij dezen, dat de vaart aan den Zuidkant van de Kerkmeer is OÜDKARSPEL, 14 Juni 1923. Het Bestuur voornoemd, De Voorzitter, J. KROON Jbz. De Secretarie, M. KROON Cz. per H.A. dan kunt Ge veel etgroen verwachten. IK DAG

Nieuwe Langedijker Courant | 1923 | | pagina 4