Gémeenieraafl~neériiuBÓ(uaani. Vergadering van den Raad der gemeente Heerhugowaard op Vrijdag 22 Juni, n.m. 2 uur. Met den voorz., den E.A. heer Vain Slooiten, aanwezig alle leden. Na opening der verg. en lezing der notulen, welke zonder op- of aan merking worden goedgekeurd, komen de in gekomen stukken in behandeling. Voor kennisgeving worden aangenomen het proces verbaal omtrent de verkiezing van raads leden, en de mededeeling, dat door de N.V. Spoorlijn Noord-Scharwoude Station-Dorp over 1922 wordt uitgekeerd 1 pet. dividend. Eveneens wordt de mededeeling der kas veri ficatie door B. en W. ten kantore van den Gem. Ontvanger voor kennisgeving aangeno men, loopende over een bedrag van f 82308,575. men, loopende over een bedrag van f 82308,57-'. Afkondiging is geschied van de verordening op ihet vloeken, welke daarmee van kracht is geworden. Is ingekomen een verzoek van L. de Graaf pm eenigen financiëelen steun met het oog op de opleiding van zijn dochter tot onder- wzijeres op de normaalschool te Hoorn. B. en W. stellen voor hierop afwijzend te be schikken. i De -heer Kostelijk vraagt of in dit adres niet is gevraagd om een voorschot. Nadat dit ont kennend is beantwoord, wordt het voorstel van B-. en W. aangenomen. Het ingekomen verzoek van Wijmbritsera- deel om adhaesiebetuiging op haar verzoek aan H. M. de Koningin tot invoering van wet telijke bepalingen tegen het misbruik van Gods heiligen naam, geeft aanleiding tot eenig debat, waarbij links tegenover rechts staat. Met 7 tegen 4 stemmen weid dan ook "besloten tot adhesiebetuiging. Van de gemeente Smilde is een verzoek om adhesie ingekomen op haar adres om bij de vaststelling van Ihet belastbaar inkomen zich niet te bepalen tot het laatste jaar, maar het gemiddelde der drie laatste jaren als grondslag te nemen. B. en W. zijn hier wel voor, doch uit de discussie blijkt, dat de meerderheid der raadsleden er niet voor zijn, zoodat het betref fende voorstel van B. en W. wordt verworpen. Het Prof. Electrisch bedrijf heeft voorgesteld de transformacorhuisjes over te nemen voor de boekwaarde, zijnde f2957,32Vz, de gemeente 'zou dan jaarlijks hebben te betalen, f 513.91. Na tamelijk breedvoerige discussie wordt be sloten hierop niet in te gaan, daar dit voor de gemeente financiee lnadeel zal opleveren. Wel erkent men, dat de toestand zuiverder zou zijn, indien de. ftransfonnatoren aan het Prov. bedrijf kwamen, doch men acht de voor waarden te -ongunstig. Besloten wordt er niet pp in te gaan. Van Ged. Staten is een missieve ingekomen betreffen de salarissen van Gem. Ontvangers. Gevraagd wordt, welk bedrag naar het oordeel van den Raad moet worden vastgesteld. B. en W. ihebben de zaak nog niet besproken, doch in vroegere raadszitting is hierover al eens ge sproken. De heer Met zou gaarne de zaak in handen geven van B ea .W. om advies. Naar sprekers meening mag er wel ter dege rekening wor den gehouden met het feit, dat de waardepa pieren, als borgstelling verstrekt, belangrijk in waarde zijn gedaald, terwijl de heer Kostelijk opmerkt, dat de raadsleden minder goed be ken idzijin met de instructie enz., zoodat ook hij voor uitstel van behandeling is. Wordt al gemeen goedgevonden. Afwijzend wordt beschikt op een verzoek van het Nationaal Comité tegen drankmisbruik om voor de a.s. jubileumfeesten een drankver bod uit te vaardigen. In een vergadering van Burgemeester en Secretarissen van plattelandsgemeenten zijn be zwaren geopperd tegen het voornemen om Hulppostkantoren op te heffen. Besloten werd in die vergadering te blijven aandringen op wijziging der verordening op schoolgeld te Alk maar .Voorz. deelt mee, dat thans door school gaande leerlingen het onderwijs kunnen blijven FÊUILLLTON. OP DEN BURG DYMECK 20.\ (Nadruk verboden). De Gravin was thans zeer opgewonden, zij stond op en ging mét groote stappen de kamer op en neer. Haar gelaat was verwrongen van woede en onmacht. Ik idank U voor alles, wat uwe liefde en toe wijding gedurende mijn verblijf hier mij schonk, maar ik kan nu eenmaal niet aannemen, dat gene wat U en wellicht ook mijne ouders voor geluk houden; ik moet mijn geluk zelf voelen en kiezen, en kan mij niet door anderen laten zeggen, dat ik gelukkig zou zijn mét hetgeen zij vcor geluk houden en mij willen opdringen. Dat is geen onrecht, tante Klarissa, ik verzoek U vriendelijk toch te willen inzien, dat dit recht mij toebehoort. De oude Gravin lachte sarcastisch. „Ik moetl mijn geluk zelf voelen en kiezen", dat is het rechte geluk, ja, ja, dat zijn woorden van deiY nieuwen tijd, uit den mond van moderne vroui wen. Goed, zoek zelf je geluk, op „Dy-) meck" zal je daarvan afstand moeten doen. Henny zeide niets, een glimlach speelde om! haar lippen. Zij was het liefst heengesneld en "had haar kleeren gepakt, maar zij was nog steeds de gast van haar oudtante en wilde haar plicht niet uit boosheid verzaken. Zij wachtte derhalve tot de Gravin haar gebood heen te gaan, terwijl Graaf Roleneck aanstalten maakte te vertrekken. Hij kuste de Gravin de hand en evenzoo die van Hen ny, die dapper op hem was toegetreden en hem zonder trilling in haar stem verzocht: Ik vraag U o m vergeving. Graaf Roleneck, wil zonder bitterheid aan mij deuken, aan die kleine, domme Henny, er. ik hoop, dat U een vrouw zal vinden, die U werkelijk oprecht zal liefhebben. Nog eene buiging aan de deur en de Graaf was heen gegaan Een zwoele stilte ontstond, een pijnlijk moment, waarbij Henny het niet waagde te vertrekken noch de Gravin aan te zien. ,Op dit oogenblik trad vrouw Schroth door de portiere aan de $ndere zijde van het vertrek. Zij nam Henny op, met zijdelingschen blik, ^aarin volgen op de handelsschool, doch nieuwe leer limgen niet zullen worden toegelaten, voor het door de gemeente verschuldigde bedrag van f32.07 niet is aangezuiverd. Daar de Raad heeft besloten niet op de gestelde eischen van Alkmaar in te gaan, zullen geen nieuwe leer lingen uit onze gemeente meer worden toege laten. - Ten aanzien der Pesterij worden verschil lende grieven naar voren gebracht, welke door den voorz. ter kennis, van den Post-Directeur gebracht zullen worden. Door de dames van Giesen en Portegijs is een adres aan den Raad gezonden met verzoek om betaling voor onderwijs in vak K. buite-n de gewone schooluren over de jaren '21 en '22. B. en W. hebben hieromtrent nog geen beslis sing genomen, zoodat voorgesteld wordt tot aanhouding, waartoe wordt besloten. Overschrijving van posten tot een bedrag van f635 op de rekeningen van '22 wordt goed gevonden, zoodat daarvoor goedkeuring van Ged. Staten kan worden gevraagd. Over 4 maanden van '22 moet voor leerlin gen, die de H-B-S. te Alkmaar bezoeken door de gemeente een bedrag worden betaald tan f343.79. Voorz. licht dit nader toe, heef*de namen der leerlingen gevraagd en is van-oor deel, dat één leeriifLg, wiens ouders te Bpjctel wonen, niet voor ^Tekening onzer gemeente moet komen. Niettemin zal dit bedrag moeten worden voldaan, zoodat voorgesteld wordt dit opde suppl. begrooting '22 te brengen. Door den heer Krom wordt opgemerkt, dat dit per jaar een bedrag zal vorderen van f 1000 en voegt daaraan toe: het wordt wat moois. De heeren Kostelijk en Met zdjin van oordeel, dat er veel billijks in gelegen is, dat de Regee- fring op deze wijze ingrijpt, daar hierdoor vo.or mingegoeden nu ook dit onderwijs bereikbaar «vordt, de kring van hen die kunnen profiteerein wordt hierdoor uitgebreid. De heer Krom is van oordeel, dat minderge- goeden hun kinderen er toch niet heen zen den, terwijl door den voorz. wordt opgemerkt, dat het Rijk de lasten meer en meer op de gemeente gaat schuiven. Niettemin,, de wet schrijft het voor, dus hebben we te voldoen. Aldus wordt besloten; terwijl onderzp-cht zal worden, of inderdaad een vijftal leerlingen voor rekening onzer gemeente komt. Hierna komt aan de orde het voorstel van B. en W. om geein vervolgonderwijs meer te geven. Door den voorz. wordt "toegelicht, dat het Rijk hiervoor niet meer betaald en gezien de zeer geringe animo voor dit onderwijs, achten B;. en W. het te brengen offer te groot. De heer Kostelijk verklaart aanvankelijk zeer teleurgesteld te zijn in de houding van B» en W. Spr. is voorstander van goed onderwijs, zoowel voor bijzonder als openbaar en acht het ongewenscht, dat er geen gelegenheid zal zijn voor vervolgonderwijs. Spr. stelt dan ook de vraag of in dezen geen combinatie mogelijk is. O-ok hij is geen voorstander van een cursus, waarvoor al het mogelijke moet worden ge daan om die op het vereischte aantal leerlin gen te houden. Ook de h-eer Met acht het ongewenscht, dat fer geen gelegenheid meer zou wezen voor ver volgonderwijs, terwijl de heer Wijhker op merkt, dat de ouders, die dit onderwijs verlan gen, zich dan maar aaneen moeten sluiten en het elf betalen, met welk denkbeeld de heer Krom zich wel kan vereemigen, dan wordt het polderwijs ten minste genoten door werkelijke belangstellenden» Het kunstmatig werven van leerlingen geeft geen resultaat evenredig aan de kosten. Deze discussie wordt nog geruimen 'tijd voortgezet, waaruit de conclusie mag wor- ae-n getroknen, dat men het algemeen betreurt, dat er voor het vervolgonderwijs zoo weinig be langstelling blijkt te bestaan en men aan wel genegen is de gelegenheid open te stellen, in- lüian er werkelijk behoefte blijkt gevoeld te wor den. Het voorscel van B .en W. om de bestaan de verordening in te trekken, wordt aangeno men, onder voorbehoud, dat B, en W. met nadere voorstellen zullen komen, indien mocht haat en leedvermaak beide te lezen stonden. In elk geval had zij geluisterd en kunnen hooren, dat Henny tegenover haar tante de nederlaag had geleden, niettegenstaande Graaf Roleneck het niet tot het uiterste had willen laten komen, en haar nog had verdedigd. Ik wilde mevrouw de Gravin slechts even mededeelen, dat freule König gisteren den heei Eckhart von Wackerath in het boschje heeft ont moet en met hem gesproken niettegenstaande mevrouw de Gravin het niet wilde en het freule König ten strengste had verboden. Het was Henny alsof zij een slag in het aan gezicht kreeg, maar zij voelde, steeds meer vrij geworden van haar tante, den moed en de kracht den strijd te aanvaarden. De Gravin beefde merkbaar van woede en gram- scahp, zoo, dat Henny er van schrok. is dat waar Henny? Ja, tante Klarissa, het is waar, zeide zij met angst. i i Zelfs ook dat nog; niettegenstaande mijn- streng verbod heb je 't gewaagd je met Wackejfath te onderhouden, zeide de oude dame, befend van ergernis. Ik troi hem, toevallig in het boschje aan en wij «ptaken eenS^aar woorden met elkvui»-.- Het was tegen uw wil, ja, en .iaorcih moet ik U om excuus vragen, maar thans, nu ik „Dymeck" toch moet verlateni-, legt het geen gewicht in de schaal, dat ik met mijnheer von Wackerath sprak over dingen die slechts mij betroffen. Werkelijk slechts jou? vroeg de Gravin scherp en zoo het Henny toescheen met eenige spanning. Sprak hij niet over de oude vijand schap tusschen Dymeck en Elmenhof? Neeli zeide Henny, en dankte in stilte haar goede genius, dat zij zoo kalm kon antwoor den, want bij de laatste zoo pijnlijke ontmoeting,, was wei kelijk met geen enkel woord over deze vijandschap gerept. Hoe het ook zij, dat je tegen mijn uit eb ukkelijic bevel hebt gehandeld, ontslaat mij van elke verplichting die ik nog tegenover je ouders wilde nakomen; je zult morgen vroeg, onge veer elf uur, Burg „Dymeck" moeten verlaten, je hebt mijn goedheid met ondank beloond, ik wil je niet meer zien. Tante Klarissa, zeide Henny met Haar lieve, zachte stem, tante Klarissa, is het wer- blijken, dal door een voldoend aantal leer lingen om vervolgonderwijs mócht worden ge vraagd. Benoemd worden tol comm. voor het onder zoek -der geloofsbrieven van de gekozen raads leden de heeren B.orst, Met en yan der Oord, die deze benoeming aanvaarden. De Voorz. deelt mee, dat voor overname van school 3 en school 1 respectievelijk een waar borgsom is gesteld van f 27000 en f 18500, ter wijl van P. M. de Vries f 2000 is (ontvangen voor bouwterrein. B» en W. stellen voor de gelden Ve beleggen in staatsleeningen van *94 en '96 doende 5 pc't. Na eenig debat, wordt bij stem ming bepaald hiervoor te nemen de 6 pet. Staatsleening. Na aanleiding van een schrijven van den 'heer Kuiper komt nog eens weer de toren te Veenhuizen op het tapijt. De voorz. doet mede deeling van hei onderzoek door B» en W. inge steld. Jammer genoeg ontbreken de notulen over de jaren 1860'67; oudp rekeningen wij zen steeds op onderhoud door de gemeente, oqk heeft de gemeente den toren tegen brand schade verzekerd. Voorgelezen worden een schrijven aan het kerkbestuur te Veenhuizen en het daarop ontvangen antwoord. Tevens is geschreven aan de Griffie, doch hierop is nog geen antwoord ontvangen. Door den 'heer Met wordt aangedrongen om met ernst de zaak af te wikkelen en Stelt voor -den toren van gemeentewege in behoorlijken staat te brengen en dan te trachten hem over te dragen aan de Herv. Gem. te Veenhuizen. Door den heer Kostelijk is een uitgebreid onderzoek ingesteld, waarvan door hem rap port wordt uitg-ebraoht. Zijn onderzoek strekt zich uit tot het jaar 1400; in 1517 ging de kerk óver aan de Herv. Gem. aldaar; in 1819 werd ze hersteld door, den toenmaligen Heer van Veenhuizen; in 1862 was totale hernieuwing noodig en werd hiervoor door het Rijk f3000, door de Prov. f 2400 en door de Synode f 1000 beschikbaar gesteld, terwijl meerdere kosten voor de Herv. Gem. kwamen. Van het jaar 1700 staat het onderhoud van den toren op rekening der gemeente. Volgens verjaring ook behoort de toren aam de gemeente. Naar Spr.'s oordeel is de gemeente thans eigenaar. Anderen erkennen ihet eigendomsrecht niet en deze beide zienswijzen worden in het on eindige tegen elkaar gesteld. Eindelijk wordi besloten yoort te gaan' met het onderzoek, doch tevens te informeeren hoe het kerkbestuur van Veenhuizen over overname .denkt .indien de toren eerst door de gemeente 'in behoorlijken staat is gebracht. Voorz. hoopt, dat er -spoedig een oplossing in dezen komt, aangezien deze kwestie telkens weer aanleiding geeft tot warme hoofden. Hierna sluiting te half 6 om over te gaan in rqomité. UIT DEN OMTREK ST. P ANC RAS. De vereeniging „De Tuinbouw" Heeft véQ. haar leden voor den halven prijs 'beschikbaar gesteld rattenserum. Zflfs de zetkool schijnt niet veilig te zij» voor dezte 'knaagdieren- Plaatselijk Nieuws ZUIDSCHARWOUDE. De volgende week zullen de lijsten worden gepresenteerd voor het te houden schoolfeest. Met groot verlangen wordt dit feest door onze schoolkinderen tegemoet gezien» Laat ieder daarom naar de mate zijner krachten- bijdra gen, opdat onze jeugd weer een, paar prettige dagen wprden bereid. ZUIDSCHARWOUDE. Rectificatie. Niet de heer Du Burck, maar de heer De Boer wekte op to-t bezoek aan den e.v. ouderavond. Dit ter verbetering van het verslag der schoolf-eestaommissie. ZUIDSCHARWOUDE. Onze brievenbesteller, de heer J. van Duin, beeft met ingang van 1 Nov. a.s. eervol ont slag uit zijn betrekking aangevraagd. ZUIDSCHARWOUDE. De tuinbouw vereeniging De Toekomst ver- «eenigde zich met het besluit der L. G. C. om, nu kooplieden en transportarbeiders niet tot overeenstemming konden komen in zake de 'arbeidsovereenkomst, de groenten door de bou wers zelf te laten inladen» kelijk zoo vreeselijk, wat ik heb gedaan? Ik heb mijn levensgeluk verdedigd, toen ik den Graaf mijn woord terug gaf, dat ik hem in overijling had gegeven, ik heb met een jongen man gespro ken, die zich, toen ik mij in den weg had vergist, bereidwillig heeft getoond, kan U mij dat niet vergeven? Maar Gravin Dymeck's eigenwaarde, wier heersi.hzuclit tot een tyrannie op het eenzame Dymeck was geworden, de Gravin, die alles en alien, die onder haar stonden, wilde bevelen en cfwingen, verwaardigde zich niet meer om op te zien. Ga, Henny, onze wegen scheiden zich voor altijd, zeide zij met harde en koude stem. Met opgeheven hoofd en trotsche houding schieed Henny, zonder Wouw Schroth met een blik te verwaardigen, naar de deur en ging naar haar kamer. Zij zonk als machteloos op haar le gerstede neder, haar krachten hadden haar bege ven, maar niet haar moed. Wat moest zij nu het eeist aanvangen? Weg van „Dymeck", zoo spoedig mogelijk. Zij voelde zich echter nog niet in staat een brief aan haar moeder te schrijven en haar daarin alles medetedeeien. Het beste zou nog zijn wanneer zij onverwacht thuis kwam pm daar alles mondeling te verklaren. En dan moest zij onwillekeurig aan „Elmen hof" denken, aan Eckhart von Wackerath, dien zij nimmer meer zou wederzien; en bij die gedachte kromp haar harti ineen. Ongetwijfeld zou hij van anderen vernemen, dat haie verloving piet Graaf Roleneck was ver broken, dat haar tante haar in haar toorn had weggejaagd, en wellicht zou hij dan minder slecht over haar denken. Hoe verder zij nadacht, hoe duidelijker werd het haar, dat zij niet anders had kunnen handelen, dat zij gedaan had wat haar geweten haar hd, voorgeschreven en dat stemde haar eenigermate kalmer. Zij kon nu rustig beginnen de kasten te ruimen, waarin zij haar zaken had geborgen. De kleeren, die haar tante haar had geschonken, leg de zij zorgvuldig weer in de kast, zij nam slechts mede, hetgee nzij zelf had medegebracht. Dan telde zij haar geld, dat juist voldoende voor de thuisreis was. Slechts weg van „Dymeck." Zij besloot, zoodra het donker werd, in den tuin te gaan en den tuinman te verzoeken haar koffer te bezorgen. SPORT EN WEDSTRIJDER SPORT EN WEDSTRIJDEN. ST. PANCRAS. Opgeschrikt uit onze zoete rust, Vrone hai a! iir. ongeveer drie weken niet gespeeld, had. den wij eindelijk Donderdagavond weer eens een wedstrijd. Door Alkmaria was een medail|e uitgeloofd waarom gespeeld moest worden 0p dit terrein en 3 Juli a.s. te Alkmaar. En- Vrone heeft kunnen kampen tegen een der partners van de 4e klasse A. waarin zij het komende sej. eenige zoen in uitkomt. En voor rust heeft Vrone aardig niet thuis gegeven. Rust kwam met 0-o ,Of na d-e rust de deur is los geraakt weten \Ve niet, doch Vrone liet zich twee keer door Alk maria 5 verschalken. En einde kwam met eej 02 nederlaag voor haar. NIEUWST! JDEN. De gevolgen van een verminkt telegram. Wij lezen in het „Haarl. Dagbl.": „In October van het vorig jaar werd een woner van Franeker te Haarlem benoemd. Hij plaatste een advertentie in Haarlem's Dagbl, waarin hij een woning vroeg en kreeg hierop een aanbieding. Met zijn vrouw, die toen nog zijn verloofde was, ging hij hierop naar Haar lem, om die woning te bezichtigden» Het bleek, 'dat het een gemeubileerde woning was, waar voor de eigenaar f 50 per maand vroeg. De gegadigte hapte niet dadelijk toe, maar sprak piet den eigenaar af, uit Franeker een telegram te sturen. Op 6 Oct. stuurde hij dan ook volgende telegram: „Nemen het huis niet. „De belanghebbende toonde aan onze Re dactie het formulier uit Franeker als Oivertui gingsstuk. „De eigenaar van de woning kreeg evenwel ',het volgende celegram: „Nemen het huis". „Dus dat was juist het tegenovergestelde. De eigenaar wachtte lang op de komst van den nieuwen bewoner, maar dez ekwam na tuurlijk niet opdagen. Toen de heeren elkander in Haarlem ontmoetten- kwam het tot een ver klaring. De eigenaar nam er evenwel geen ge noegen mee. Hij raadpleegde een advocaat, met het gevolg, dat de zaak voor het Kanton gerecht behandeld werd. Hier werd uitge maakt, dat de man uit Franeker de gevolgen van deze vergissing moest dragen, omdat het Rijk nu eenmaal geen schade vergoedt voor het verminken van telegrammen. Hij werd veroor deeld tot het betalen van f100 schadevergoe ding plus de rente aan den eigenaar van de woning en van de proceskosten, te zamen f 125. „Wegens de vergissing, door een ambtenaar gemaakt, moet de gedupeerde dit voor hem groote bedrag in termijnen afbetalen." Botsing tusschen tram, auto en veewagen. Op den Driebergschen weg bij Zeist kwamen gistermiddag uit de richting Driebergen achter eenvolgens een veewagen, een vrachtauto en d.e tram. Terwijl de vrachtauto den veewagen wilde passeeren, werd de auto aangereden door de eveneens nabij gekomen tram .De auto vloog door den schok tegen den veewagen op, waar van het paard zoodanig werd verwond, dat het tdoor een ander moest worden vervangen. Voor ,al de auto liep groote materieele schade op. Door de politie wordt onderzocht in hoeverre de botsing had kunnen worden voorkomen. Noodlottige aanrijding. Onder Nieuw en Sint Joosland is een doove ."grijsaard, De Klerk genaamd, door een motor- 'rijder uit Biezelinge aangereden en aan de ge volgen in het gasthuis te Middelburg over leden. Zoo nu waren de kasten opgeruimd. Hen ny stond op en wendde zich tot de commode terwijl haar gedachten een andere wending namen. Daar stond het kistje, dat zij achter den lossen steen had gevonden, en onder haar doek verbor gen, hier had weggezet. Zij sloeg het deksel open en greep naar het bovenop liggende groote schrijfpapier, waarop zij den naam Wackerath "gelezen had. Het was zeer geel geworden en droeg onderaan een groot rood wapenzegel, dat Henny onmiddellijk als dat des Graven» Dymeck herkende. En, daar stond ook de naam geschreven des laatsten Graven Dymecks: „Kasper Graaf Dymeck op den Burg „Dymeck" De letters waren geschreven in ouderwetsch schrift. Dat was ae naam van den overgrootvader, van wien Eckhart von Wackerath gesproken had. Maar dan voer haar een schok door de leden, op het eerste blad stond vermeld: „Toevoegsel tot mijn testament." Met angstig kloppend hart las zij: Burg Dymeck, 24 December 1855. Ik gevoel mij gedrongen een door mij ge pleegd onrecht W*4er goed te maken. Ik had, aangezien Jürgen von Wackerath mijn lieve- lingswensch, mijn beide naaste verwanten door den echt verbonden te zien, niet had willen veivullen, mijn neef in begrijpelijken toorr. onterfd. Daar ik echter gedurende de laatste jaren tot de overtuiging ben gekomen, dat (le reden, die mijn neef noopte zijne verloving niet zijn nicht Gravin Klarissa Dymeck te verbreken- niet alleen gebilhjkt kon worden maar ook alles zins begrijpelijk was, zoo bepaal ik het volgen de; „Burg Dymeck met zijn landerijen wordt het eigendom van mijn neef Jürgen von Wacke rath, onder bepaling, dat hij bij de regeering de samenvoeging van beide wapens zal bevorderen, het landgoed met toebehooren komt aan mijn nicht Gravin Klarissa Dymeck. Ingeval Gra vin Klarissa Dymeck ongehuwd sterft, zal ook dit Goed in eigendom overgaan aan Jürgen von Wackerath of aan zijn rechtmatige erfgena men." (Geteekend) Kasper Graaf Dymeck. De Getuige Backmüller, Notaris. IEUW Veigaderi: onderdag eeente-sec; Voorzitter burgem Secretaris De Heer Ra openii len van c Bericht v !t zij hun cnwu£Sie proces ve jorwaarder »gens wan Goedkeur )22 groot Goedkeur urloonen. Goedkeur ■hoeve vai •meentege jeze stuk amen- In behan -renklok. 1 raadsled Bericht ii dat m£ de klo] De voorz it, daar 1 historisc B. en W jtx te gaa ;n en hie De heer ok zit? De voorz uit het er terug De heer luseum ni De voor: ioeite is ,mt onze De heer c-sten kon gemeen srvoerkost m het zoc oot bedr :t mogeh oed te ki De voor et zou ei; onkoste et gedaa De heer ellen of -uikbaar i De voor et te aar :n. Nu E lappen. De heer ïaat teger t werk ïeii er ni ledkoope) 'art Berge De voor n W. ntdekt d Men B. en over - Dc heei e klok v e voorz. De heei iten grav geresta nei aal is De mai anneming Het we it strafb n het Wc en an te nei De heei erzoekc v De heei Jen en vr De voo: landeling ith op h< naken va en ieder len raad ian zal di >m dit ai 'al de pol errichten 'ver zoo Wethou üe het e vordt. M; foei treffi Wethou laam zal fe scheid motieven De hee taal den ter wordi schaving Wethoi veegen: De voc heeren. De hee val te vin Godslaste zou hier hoort mei het is de waken. II htieveron De hee neer er ii Preventie merken, van het Zeker de m zijn vc De he, het vqors "el zoo van tere, maken zi l°ch Go,

Nieuwe Langedijker Courant | 1923 | | pagina 2