1 ssrris iie wmarrnmunaarsmro n Etna. ithoniszstraat dienstbode oederen te k0( its van zich L; >r het laatst Ka, haring werd aa. aangebracht, (|j( 25 jaar als s niet bekend. maakt kromm t verscheen tig uit de bu! e al heel du y 'pothekein b.-.j odig. Doch f 1, trachtte h, ar toen c'it ui I bij het lo lde, bracht 1 tg ér daarm. er march c nu maar ;ered. Maar, hj is voor 'het dia ir,'die lont h(; toen de politu ;1 de verdachi genomen, ten te malc.n II arrest gesteld tg, want bj dies en de crde 5.D-J ip Maandag 1 heer Paarde- onder de ■s hebben een t en een groote rrwerpen gesi» geschat op f; kleeden gepakt afwezig. Aleea lis, die van het eft. meisjes. Alkmaar heeft tunning tot col- jonge meisjes, bloempjes aan- te Steenwijk. isteren in vri age uit Barga l in arrest wa- tbraak en dief iwijk. tebben boereiii ïelkkoeien nog dag nog nooit et vee op stal .e koude, later te laten stuk alen. zijn vele hooi- dat de paar- om' de maai- wordt nu mei wat veel lang- :ider krijgt ïl. man te Papen- prong waarvan too ongelukkig dat hij bijna nan kreeg he lat hij per rij •voerd worden. ïatkist is o-m Ier directe be letters N.N., al-de belasting; terdam, ónder te weinig be ien ontvanger cantoor, onder 'einig betaalde 5142 als voren. „St.-Ch") r niet, zooals rein, doch ge ai we een aar ie oude stads 0 eigenlijk een vel zij nog op ar de aanleg over het meer vertrokken we een echt Itali van een berg L, welke toch looker groene ikten. re de Italiaan- meevoer tot irt de koffers :egelde, welk- Porlezza weer namen nu af 0 om met een etje van Po it een afstand igio voeten we in Cómo o r: lomo- De aen- 1 ziet het v anaf .en. Te Conio en goed m--r :n waren- Aar nog staan Milaan-^-Os vervolgd). Edelachtbare, die zlclh" zelf dupeerde. 'de jongste periodieke raadsverkiezingen ■Isward werd o.m. gekozen de heer J. J. ders (C.-H.), die bij schrijven van 9 Juni deze benoeming bedankte. In een brief 2 Juni kwam hij op dit besluit "terug, te laat, daar inmiddels reeds aan Ged. j,! bericht gezonden was van het niet-aan - [en zijner benoeming. Het centraal stem- u heeft thans in zijn plaats gekozen ver- j de heer T. Forman, no. 3 op de lijst der Hist. Een Radio-omroep-vereemging. Utrecht is gisteren een samenkomst ge- o0 van fabrikanten en industriëelen, om omen tot een draadloozen omroepdienst den handel. deze vergadering zijn de statuten v'oor de ,ueel o pte richten Radio-omroep-vereeni- behandeld. Binnen eenige weken zal men «richting van de vereeniiging overgaan. De Ljging stek zich tel1 doel een of meer [e en krachtige radio-stations te exploitee- voor het geven van goede radio-concerten ngen, cursussen, enz. vergadering traden reeds een belangrijk firma's toe. (,JJ. D.") Het tafellaken doorgesneden, de Raadsvergadering van de gemeente [terkerspel deelde de heer Dunnewind n mede, dat in de verkiezingsdagen door J.D.A.P. een pamflet was verspreid, niet -rteekend, waarin op zeer beleedigen.de wij- 'eschreven werd over-de redhtsche raads- e. HÜ vroeg aan den heer Eikenaar (Soc. of deze zijn medewerking daaraan had ^jrd, en óf hij daarvoor de verantwoording ,g. Toen de heer Eikenaar verklaarde, dat onderschreef, wat in bet biljet stond, ver- rden de raadsleden De Vos van Steenwijk H) Kloosterziel (A.-R.), Dunnewind (A.- en Van 't Zand (C.-H.), dat zij met der- fce tegenstanders voortaan niet konden sa- werken, en dat zij geen zitting zouden ne- in een commissie, waarin een Soc.-Diemo- zitting heeft. Overtreding Loterijwet? isteren heeft de justitie en de politie een ^rzoek ingesteld in het kantoor van de N. "Gemeenschappelijk Belang" gevestigd Prin rracht 718 welke premie-obligaties uitgeeft, obligaties, boeken en verdere bescheiden in beslag genomen en overgebracht naar griffie van het kantongerecht. Doodgereden. edenmorgen omstreeks vijf uur is op de •mtramrails ter hoogte van den overweg llantlaanWaldorpstraat te 's Gravenlhage verminkte lijk gevonden van den 30-jarige eerder bij de Hollandsche Spoorweg Maat- ppij. De man had gisteravond dienst ge- n in het seinhuis Vaillaintlaan en was te 10 afgelost. Vermoed wordt, dat hij bij het steken van de rails, om zich naar huis te even, door een trein of een stoomtram is .erop gereden en gedood. Faillissementen in Nederland. 'olgens mededeelimg van het Handelsinfor- iebureau van Van der Graaf Co. s Bure- voor den Handel zijn over de afgeloopen k, eindigende 15 Juni in Nederland uitge- oken 80 faillissementen tegen 51 faill'isse- iten in dezelfde week van het vorige jaar. ran 1 Januari tot eln met 15. Juni 1923 1877 lissementen tegenover 1291 over hetzelfde perk van het vorige jaar. Hel wijf van den adjudant. let opschrift is bot en bar. Ik weet het. larom schrijf ik niet: Mevrouw de Adjudant- e, of: Des Adjudanten gemalin. Ach, ik ;d het zoo graag! Maar ik kan niet en ik g niet. Waar een héél regiment, van den ndigs'ten recruut af tot aan den oudsten amandant eenstemmig sprak van: Het Wijf den Adjudant, daar ware het mijnerzijds arrogantie, af te wijkien van zulk een alge- en gebruik. ten adjudant (en hier bedoel ik in dit stukje irtdurend een functionaris, die voluit heet: judant-Onderofficier, is een' geheimzinnig zen. Hij leeft op de grens vaIn twee werel- 1. Oppervlakkig (b.v. van uit een sneltrein) schouwd is hij een officier. Nèt een officier ■t goud en zilver aan pet en1 pakje en toch er niet hij biljart ijskoud in de sergeants- ïtine... alzoo, hij is halfslachtig. de theorie vroeg de instructeur aan een >nd soldaatje: Wat is een adjudant? Prompt zei het ventje: Een adjudant is een atidrig-met -een -snor. zoo is het dan ook. Wat is dan een vaandrig? Een vaandrig is tt komet-zonder-geld. Een vaandrig is in het ger, wat een novice is in het klooster of een oen bij de studenten,... 'Maar ik dwaal af. Officieel zal een adjudant wel weten wat ie »en moet. Maar de soldaatjes krijgen er geen was gekomen, dat eenig futiel verzuim ge- pleegd was. Want op dat moment was de Stip wezen schijfschieten boven Uileveerhoutkooten. Onbegrijpelijk! Maar dan lichtten de oudere kameraden in: Ach, dat heeft z'n Wijf gedaan! Verbazing. Ongeloof! Maar dan begonnen alle ouwe soldaten tegelijk te praten: Dat Wijf! De Stip is een goeie vent... Maar z'n Wijf...' Als die je snapt... Houd der in de gaten! Duizend verhalen werden tegelijk gedaan, Mies schreeuwde door elkaar. Woedende en wanhopige grieven, dreunende verontwaardi ging. Plots; doodelyke stilte, benauwde ge zichten. Ginds in de verte wandelde een nietig, kleur loos burgerdametje over het kazerneplein. Hou je gesicht, fent, daar gadt ze! De jongens bespiedden haar. Ze bleef staan bij een korveeër en sprak hem aan. De kior- veeër zette z'n kruiwagen neer, trok z'n voet bij en nam de houding aan. 1 Ga maar op je gemak staan, zei het Wijf van den adjudant. Pang! Model viel zwaar de rechtervoet !van dèn korveeër een halven pas naar voren, hij bracht de handen correct op den rug. Heb je hier nog veel werk? D,e korveeër trok z'n voet weer bij en zei dat ie als 't meefiep en als d'r weinig te doen was, niet zoo lang werk zou hebben. Dan mag je wel eens achter het kruit- jhuisje gaan kijken 1 't Ziet er schandalig uit. Jawel, juffrouw! Ga je gang maarl De korveeër salueerde en werkte door. Het Wijf verdween. Drie uur later stond dezelfde korveeër in zijn Zoinidagsche tenue voor zijn bed. De adjudant kwam terug met de troep uit Nieuwe Uile ver houtkont en en rappor teerde hem wegens ontbreken van twee knoo- pen aan het (verstopte) werktenue van den korveeër. Toen hij weg was, schreeuwde de korveeër overspannen: Het Wijf van den adjudant! Ze zal de jipjong krijgen 1 Als de arrestanten gelucht werden en in hun cirkeltje ronddwaalden, was er allicht een barmhartige Samaritaan, die ze een sigaret toe- gooiae. Maar de begiftigde arrestant was meest al zoo wijs de verleidelijke sigaret te laten lig gen .En fluisterde dan: Ik knijp 'm, Willem 1 Het Wijf van den adjudant staat voor de ramen en ze is zoo model als de ziekte. Zoo leefde juffrouw Kersemeyer met de jon gens mee. Toen haar man sergeant geworden was, had ze haar inirek genomen in het scha mel, gevangenisachtig bovenhuis, uit de rij be stemd voor de gehuwde onderofficieren- Jaar in jaar uit had ze in de kazerne geleefd, in d'r kamer gezeten, die uitzag op het kleurloos vreeselijk en koud kazerneplein- Ze had haar man, die indertijd .héél fatterig (met coquette lage boordjes) was, getemd, bezoeken ontvan gen van andere sergeantsvrouwen, van de pom peuze majoorsvrouw, van de heeren zelf.... Die hadden zitten fachsimpeln, mopperen, vit ten, zeuren, een en dertig jaar lang. Nu was Kersemeyer adjudant. En zij, zij had den dienst leeren kennen. Van haver tot gort. Dat was haar plicht als echtgenoote en ais ze altemet een overtreding zag (en ze zag zei Nou, ze was niet gek!) dan gelastte ze haar man, dat. geval te rapporteeren. De Stip hakkelde, kleurde, liet z'n vingers kraken, zuchtte... maar het gebeurde. Model. Ja, gaarne had ik tot opschrift gekozen: Het arme vrouwtje van den adjudant, maar het spraakgebruik besliste anders... spraakgebruik besliste anders... (Vad). De eerste ooggetuigen op 'de plaats des onheils. Een bijzondere medewerker van de „Dailv Telegraph behoort tot de eerste dagbladschrij vers, die de plaats van de ramp hebban be zocht. Bij zijn aankomst in Messina trof hij de stad vrij kajm aan. Doch de bevolking was niet geheel gerust, vooral toen de wolken zich rood kleurden en lichtpijlen telkens door den hemel schoten. De ontploffingen zijn weliswaar niet inhevigheid toegenomen, maar zij houden eentonig aan. De bewoners der geteisterde dor pen komen in een lange, droevige processie naar de stad trekken, langs de berg- en muil- ezelpuden. De fakkellichten en de groote bosch vureri, die hier en daar zijn ontstoken om den weg pan te duiden, geven het geheel een fan tastisch aspect. Meer naar de stad toe zijn alle huisjes verlicht en smeeken de in doods angst verkeerende bewoners de genade van het Opperwezen af. De correspondentie reed in een auto de vuur spuwende hel tegemoet, doch hij werd spoedig aangehouden door carabinieri, die den weg afzetten en de vluchtelingen helpen. De lucht was vol «lof en asch, en het ademen werd moeilijk.' Overal kwam hij de vluchtelingen te gen, die schrikkelijke verhalen deden over hun üjden. Zij zagen de lava langzaam naderen, meter vöor meter. Hij overstroomde naburige landen en wijngaarden, om daarna hun eigen bezit aan te tasten. Telkens op zijn tocht zag de correspondent 'hetzelfde schouwspel. In Fiumefreddo kam peerde de bevolking op straat, en alle mon daine hotels, die eenig eweken geleden nog vol waren, zijn gesloten. De wegen zijn bezaaia met auto's en vrachtwagens. Zoo nu en dan hoort men het verre suisen van den lavastroom en werpt een windvlaag een dichte stofwolk op. De vermoeste zone heeft to,t dusver een oppervlakte van 20 K.M. De wolken waren zóó dicht, dat net onmogelijk was iets van den Etna-top te ontwaren. De twee lavastroomen De voornaamste lavastroom heeft zich in twee takken verdeeld. Terwijl de kleinste zich naar het station van Linguaglossa richt, vloeit een andere, van grooter omvang, landwaarts. 1 De Koning heeft de plaats vait de ramp be- Een nieuwe opening in den Krater. Volgens de jongste berichten heeft zich in den kiater aan den westkant een nieuwe opening ge vormd, waaruit groote gloeiende massa's lava stroomen. Pronte en Aderne worden echter nog niet rechtstreeks bedreigd- In Lavinaro is de la vastroom die van een dichten aschregen vergezeld gaat, tot aan het dorp genaderd. Het is thans mogelijk de grootte van den krater op de zuidwestelijke helling te schatten. De la satroom is daar vijf-achtste mijl breed en stroomt in de achting van Giarre. Wat lager vloeien twee andere lavastroomen in een bestek van een kwart mijl. De hitte, die de vuurstroom uitstraalt, is on- dragelijk. De lavastroom maakt een metaalachtig ceiuid, alsof een reuzenkettinjl op grooten afstand rammelde. At en toe hoort men geweldige ont ploffingen, die door het barsten van den aardkorst onder de dichte lagen van den vuurstroom veroor zaakt worden. Over het geheele schrikwekkende tooneel hangt een dikke witte rook. De treurige processies van vluchtende boeren, die niet meer weten, waarheen zich te wenden,, zim ternauwernood met woorden te beschrijven. Op kleine wagens redden zij hun schamele inboe dels. Natuurlijk ontbreken ook de buitenlanders niet die toegesneld zijn om de uitbarsting van de Etna, welke een geweldig schouwspel biedt,, gade te slaan BUITENLAND Groot-BYïtannië de leiding bij de regeling van het continentale probleem in handen moet ne men. Als de Britsche regeering optreedt zooals het behoort, zullen de Franschen wel eerst pro- tosteëren, maar daarna zullen ze „voor het eerst sedert den wapenstilstand, verstandig be ginnen te praten. Tot zoolang is geen overeen stemming de tijd waard, die men er aan be steedt." HET SCHADEVERGOEDINGS- VRAAGSTUK. De bezetting der mijnen. Van de tot 17 Juni bezette 55 mijnen zijn er thans negen weder ontruimd. De aclie tegen dr. Rödiling. Naar men zich herinnert, heeft de Rijnland - commissie verklaard den grootindustrieel dr. Röchling onmiddellijk te zullen uitwijzen, wan neer hij in hec bezetté gebied zou komen, waar door hij genoodzaakt is in het Saargebied te blijven, daar hij dit slechts via het bezette ge bied kan verlaten. Thans meldt een Wolff-bericht, dat de frac ties van den Landdag er in een schrijven aan den Volkenbond op hebben gewezen, dat de Rijnlandcommissie aldus Röchling verhindert de belangen van het Saargebied persoonlijk voor den Volkenbondsraad te vertegenwoor digen, hetgeen een schending van het verdrag van Versailles beteekent. Een vonnis De landraad Classen van het district Heinz- berg werd door den Belgisdien krijgsraad ver oordeeld tot zes maanden gevangenisstraf en vijf millioen mark boete. Goudveld ontdekt. De „Daily Mail" meldt, uit Dar-es-Salam, dat in het vroegere Duitsch ÓOost-Afrika een uitge strekt goudveld is ontdekt, waarheen reeds talrijke goudzoekers zijn vertrokken. Te Hastings in Engeland werd dezer dagen een kleine jongen van vier jaar, terwijl hij op straat aan het sp'elen was, door een vrachtauto overreden. Hoewel het knaapje ernstig gekneusd was, zag het kans op te staan om naar het trot toir te loopen. Nauwelijks had het ventje evenwel enkele stappen gedaan, of er kwam van de andere zijde in volle vaart een tram aanrijden, welke door den jongen in zijn ontsteltenis niet was opgemerkt. De tram greep hem en nu was het arme ventje op slag dood. l PREDIKBEURTEN Tot dusver toont de schrikkelijke uitbar sting, welke het gebied van de Etna teistert, inog geen teekenen van vermindering. Naar men heeft gelezen is de streek van Catania bezuiden den berg geheel onder de lava be dolven, en het is te vreezen, dat ook Lingua glossa, ten noorden, van den vulkaan, thans pok reeds onder de asch ligt. DeT,Times" bevat in telegrammen van zijn verschillende correspondenten eenige cijfers omtrent de afmetingen van den lavastroom, die wij hier overnemen- De bekende Italiaan- scbe geleerde, professor Ponte, die de Etna heeft bestegen zoo hoog als mogelijk was, zegt dat de lavastroom zich in twee hoofdtakken heeft verdeeld: één vlpeit in de richting van Giarre (zuid-oostwaarts van de Etna, aan de kust gelegen) en in de andere naar Linguaglos sa, benoorden den vulkaan. Bij den krater van 1879 is thans een spleet verschenen, waarin ongeveer een half dozijn vuurmonden bezig zijn lava en gloeiende materie uit te spuwen. De nieuwe spleet strekt zich van den Monte 'Picello over ongeveer één K-M- in de richting van den centralen krater uit, daarna Loopt zij s een sergeant-majoor en dan weer eens nis tenant. In beide kwaliteiten kan hij onbarm- tetig streng zijn. Nu was de adjudant in kwestie niet streng, eigenlijk wèl- Of liever: toch niet. Kijk de zaak zat zoo. Adjudant Kersemeyer as een klein, bleek mannetje, oogenschijnlijk weinigje kopschuw en z'n uniform was de puntjes. Daar kon onze dikke kapitein lesje aan nemen. Een leek placht daarom adjudant voor den meerdere van dien kapi- jn te houden. Maar zijn lichte schichtigheid grif verschieten van gelaatskleur, zijn on kenbare neiging tot hakkelen en zijn ner- euze vingers wezen wel op een zekere onder- öchiktheid. Neen,'de adjudant was niet streng. Maar iet een bepaald verlegen gezicht liep hij den kchen dag kleine vergrijpen te signaleeren, e.raccorteeren en dan strafte onze dikke kapi- k dat de stukken er af vlogen. Groene soldaten, nieuwelingen, biggen, vroe- zich stuipverwonderd af, hoe dis verma nde Stip. (dit was zijn bijnaam) er achter noord-oostelijke richting voort te gaan en ten slotte de richting van Giarre te volgen.'De voornaamste lavastroomen zijn twee in getal, waarvan er één over. een front van 700 meter breedte vloeit. Prof. W. W. Wats, hoogleeraar in de geolo gie aan het Britsche Imperial College of Scien ce and Technology, wijst er op, dat als alge- meene regel de lave pas in de latere stadia van een vulkanische uitbarsting begint te vloeien en aanduidt dat 'het einde der eruptie nabij is. Het is moeilijk te berekenen hoe lang fen hoe ver de stroom nog kan vloeien, doch de cijfers van vroegere uitbarstingen toonen aan, dat de stroom na de eerste uitbarsting veeleer in snelheid vertraagt dan toeneemt. Over de juiste snelheid van den lavastroom loopen de cijfers nogal uiteen. De meeste va- rieeren echter tusschen 30 en 40 meter per ■uur een snelheid, welke dus van vrij dichtbij zou kunnen wordenwaargenomen, indien de hitte dit niet onmogelijk maakte. De grootste Wlheid schijnt'250 meter per uur te zijn ge weest. Nog altijd zijn we in afwachting van het Fransche antwoord op de vragen, die de Brit sche regeering aan de regeering te Parijs heeft gesteld, en dat thans'te Brussel, dat eenzelfde verzoek om inlichtingen kreeg, wordt overwo gen. Een overweging, die eenigszins vertraagd wordt door de Belgische regeeringscrisis. Op merkelijk is zeker wel „de eenstemmigheid van de Britsche openbare meening, dat de Britsche regeering nu eens krachtig moet blijven, voet bij stuk moet houden en zich niet moet laten vinden voor een halve oplossing, waarmee men toch niets verder zou komen. Niet ten onrechte wijst de „Nation" er op, dat-de nieuwe Duit- sche nota in Engeland vrijwel algemeen met kalme instemming is begroet en dat het een jaar geleden zeker nog ongelooflijk zou hebben geschenen, dat „Times". „Maincih. Guardian Spectator" en ,New Statesman" een zelfden toon zouden doen hooren over den Europee- schen toestand. Maar dit weekblad is toch met zeer hoopvol, want „een werkelijke oplossing is onmogelijk zonder een veel ingrijpender ver andering in de Fransche politiek, dan men bij-de huidige stemming in Frankrijk kan ver wachten." Men maakt zich in. Engeland ongerust over de toekomst van Duitschlamd, dat, zooals de Vorwarts" onlangs zeide ,op zijn grondvesten trilt", en fret vooruitzicht van een wellicht m chaos en binnenlandsche onlusten te gronde -gaand Duitschland, doet de pers van alle scha keering op een enkele uitzondering slechts na tot de regeering de aanisporjng richten nu 'duidelijk hadr weg af te bakenen en niet 'langer als tot dusver en in het bijzonder sedert den aanvang van de Ruhronderneming eigenlijk de leiding bij de regeling van het Duitsche vraag stuk aan Frankrijk over te laten. Het scherpst zegt dit zeker wel de „New Statesman". „Wij hebben Frankrijk tot dusver doen gelooven", zegt dit blad, dat we zijn politiek nooit openlijk en krachtdadig zouden bestrijden en nu acht het zich in staat te doen en te zeggen wat het maar goeddunkt. Vier jaren lang zijn we feitelijk het werktuig van Fransche politiek .geweest. Wij hebben conces sie na concessie gedaan zonder ook maar een tegemoetkoming terug te vragen; met het re sultaat, dat de Fransche nationalisten krijgen wat ze willen, n.l. economischen chaos m Duitschland, en natuurlijk meenen, dat we, in feite zooal niet in woorden, in alles zullen toe stemmen wat ze maar verkiezen te doen." Daar tegenoveP stelt het blad dan den eisch, dat GER. KERK NOORDSCHARWOUDE. Zondag 9.30 en 4 uur preeklezen, NED. HERV. GEM. N.-SCHARWOUDE. Geen dienst. NED. HERV. GEM. ZUIDSCHARWOUDE. Zondag voorm. 10 uur Ds. J J-. v. Meurs. CHR. GER. GEM. BR. OP LANGENDIJK. Zondag 9-30 en 2.30 Ds. Woudstra. DOOPSGEZ. GEM. BR. OP LANGENDIJK Zondag voorm. 10 uur Ds. A. de Jong. NED. HERV. GEM. BR. OP LANGENDIJK Zondag 9.30 preeklezen. Zondag 6 uur nam. Ds. J. Kooij. GER KERK BROEK OP LANGENDIJK. Zondag voorm. 9.30 en nam. 2.30 Ds. R. W. de Jong. .Openbare Belijdenis. NED. HERV. KERK ST. PAN GRAS., Zondag voorm. 9-30 en 'snam. 6.30 Ds. J. P. Buiskool. GER. KERK SINT PANCRAS. Zondag 9.30 v.m. en 2.30 n.m. Ds Fernhout. GER KERK HEER HUGOWAARD. Zondag 9.30 v.m. en 2 uur a.m. Preeklezen. Wagonladingen BROEK OP LANGENDIJK Zaterdag 9 Juni Maandag 11 Juni Dinsdag 12 Juni Woensdag 13 Juni 'Donderdag 14 Juni Vrijdag 15 Juni Zaterdag 16 Juni Maandag 18 Juni ^Dinsdag 19 Juni Woensdag 20 Juni Dpnderdag 21 Juni Vrijdag 22 Juni wagjoius Totaal NOORDSCHARWOUDE. Dinsdag 19 Juni Woensdag 20 Juni Donderdag 21 Juni Vrijdag 22 Juni Totaal Kleine MARKTBERICHTEN.B2 - LANGENDIJKER GROENTENMARKT 22 Juni. JI04QO-OOS wortelen 9.20—11.80. 80272 kilograni aardappelen. Schotsche muizen 4.50—9.—. Drie lingen 4.80—6.10. Kleine 1.-1.30. 23 Juni. 75340 kilogram aardappelen. Schotsche 8.80-13.20. Drielingen 5.30—7,30. t"°" 1.60. - NOORDERMARKTBOND S ihotsche 'muizen 8.30-9-10. Drielingen 3.90-4 80 Aanvoer op 21 Juni 17450 kilogram aardappelen, 64. stuks bloemkool. Schotsche3muizen 8.10-8.60. Blauwe aardappelen 2.90. Drielingen 4-3o-4-So Kleine 0.7.0-0.90. Bl- A an voer* op 22' Juni, 9411 kilogram aardappelen. TlKMAARSCHE EXPORTVEILING. Aardappelen 490-1040. Bloemkool I 20.33-8° Aardbeien 128.154 Rabarber 3.80-7 10. Wortelen 7-0-74°Uien 3-6o-5.9o. Spinazie 2- 7o— 39.80. Kropsla 3.80-6.60. Aspcerges dikwit öq!orAsperges dikbl- 55 7°- - AI KMAARSCHE KAASMARKT. 22 Juni. 221 stapels kaas wegende 194807 kilogrammen. Kleine ïabriekskaas met merk 46.—. idem zonder merk 39 Commissie fabriekskaas met merk 47.—, idem zonder merk Kleine boerenkaas met merk 47.—. idem zonder merk 44.—. Commissie boerenkaas met merk 60.—, idem zonder merk Handel goed.

Nieuwe Langedijker Courant | 1923 | | pagina 5