did ge^^aa^ raphische voor. i haar oorzaak it de productie and, dat gedu voedselvoprzie. weder tot gras. tor de toename ;ren en !tevens e voorkeur aan de vrije markt exportvereeni. >g aanmerkelijk Leef, vindt haar jort-vereenigin. luctie, die zoo. werd door de jouwlaind. oorlog bedroeg.' 1913 en 1914. roer is berfeikt, ioen K.G. toch' den Itot groote dat in 1920 verhandeld. rereeniging N.. „641 K.G. ver- itie Alkmaar- .G. e constateeren, te nemen, dat orkeur aan ge- ïarkt te benut- Micurrentie der tegen contante worden gecon- staande de ge- n, waaronder gedreven wer- )ron van groote trekking tot de- landen zooals hebben stag- tsche en Zwit- erling traktaat anje bedongen, ikt, zoodat het s per 100 K.G. voor bovenge- op 70 Pesetas, Lgstelling, die de Regeering 1 misstand uit rdt door velen and tegenover naties behoort, zijn. kaashandel is :1 in de laatste plaats vindt, gevolgen ver- endingen een- t zeggenschap minder is. moeten waar- e hieraan ver- jm deze wijze een minimum ostelijke afzet- n, was het af- literst moeilijk om de kaas te te meer daar L de aflevering oor een gewij- van bovenge- tikel aldaar te en dit jaar zich le reden hier- ilijk, daar alle scherpe daling 1 stijging lager Edammer lan- ette Goudsche de langen tijd ilijk en veelbe- geweest, doch ïwe jaar tege- eronderstellen, stabiliseeren, gevonden zal s, per 50 kilo, narkt, over de olgt .921. leren f 71.50 e - 83.26 ar - 80.28 is - 74.88 iSïp-M J loorsnede prij-o ele noteering, n met de aan- lisburg is niet innen geestes- het Ruhrcon- ren. De daad, ten het leven 1 alleszins be- vekt, hetgeen de stemming de Belgische jsscheii Parijs zullen worden d& dj<&Tijke óplossing. van, d®iBeligischësfe;-i reus 'opzöekt: de vulkanische grond is(buïtéh-T ^ringscrisis, zoovéél kan afhangen. De: eetr^' «"«-f '»5"° *an «■*-' p reactie op d<e.. misdaad/ welk" volgens de uitsche lezing, naar onze Berlijnsche cqrres- ,«dent meldde, een daad van sabotage is (de inspraak van het W. B., dat het hier geen 'ad van Duitsche sabotage kan zijn, omdat j spoorbrug onder militaire bewaking staat, ■hijat vriï zwak) is al dadelijk dezelfde ge- ^st als op al zulke dwaze z.g. vaderlands - .veilde daden: de uitvaardiging van uiterst reflge repressaillemaatregelen tegen de om- (jnende bevolking, die het slachtoffer wordt. 2eer terecht wijst de „Observer" erop, dat daad een domheid en een misdaad is zoo- el tegenover de slachtoffers als tegenover het een land. Maar tevens is zij een droevige lustratie van de ernstige gevolgen, waartoe Ruhr actie leidt, voor alle partijen. De meest ehartstochten van de meittschen worden ont kend, geweld over en weer wordt schering 1 inslag- Een franotireurs-oorlog met al zijn reedheid en onmenschelijkheid wordt gevoerd. n het toenemen van dez ewijze van strijd voe- eü aan Duitsche zijde, welke het lijdelijk ver steeds meer dreigt te gaan overheerscben, verontwaardiging van de dragers van dat idelijk verzet, nl. de arbeiders, is wel het este bewijs van de onmacht van de Duitsche egeering om in het eigen land haar gezag te oen gelden over de voorstanders van het ac- verzet en het geweld als redmiddel uit nood. Waarop van de zijde der bezetters toenemende verscherping van den dwang ordt geantwoord. Het aantal doodvonnissen Fransche krijgsraden neemt schrikbarend Als in oorlogstijd,, schijnt een menschen- ven geen waarde meer te hebben. Meer dan ooit blijkt dan ook de moodzake- ijkheid, dat er een einde aan komt op de een andere manier. In Londen en Brussel mag „ji zich dan ook wel diep doordrongen voelen 'an de groote verantwoordelijkheid, welke op eze beide geallieerden in deze beslissende da- rust. En vóór alles pogen het hoofd koel te louden, om de dreigende débacle tegen te ïouden. Het aantal slachtoffers van den bomaanslag Duisburg neemt nog steeds toe. Het aantal iooden bedraagt thans 20. De toestand van iommige gewonden is zeer ernstig. Tengevolge van de verkeersmaatregelen der ranschen en Belgen is reeds een 10-tal Duit- chers die zich na den bepaalden tijd op straal eitoonden, door schildwachten doodgeschoten, luim 25 personen werden gearresteerd. DE VERHOUDING TUSSCHEN ENGELAND EN FRANKRIJK. De toestand precair geacht. Uit Engeland wordt geseind: De Kabinetsraad nam kennis van Curznns rapport over de besprekingen, gisteren met de ransch—Belgische gezanten gevoerd. Het e stilzwijgen wordt in acht genomen rerband met de onwenschelijkheid om nadruk e leggen op de bestaande meeningsverschilkn. ifkerid wordt echter dat de toestand gespan- is en dat de huidige besprekingen een be- .lissenlden invloed hebben op de Engelsch Fransche betrekkingen. Het wordt waarschijn- ijk geacht, dat verdere inlichtingen uit Parijs lullen worden gezonden ten aanzien van keker e punten, welke Curzon onvoldoende duidelijk acht. DE ETNA BRAAKT. Uit de „Haagsche Post". gemeen vruchtbaar, en ter wille van 'één rui men opbrengst bij weinig arbeid neemt de Ita liaan gaarne het risico op den koop toe. Olijven, oranje- en granaatbootnen, de kas tanje, de wijnstok, zelfs dadelpalmen tieren er, afgewisseld door korenvelden, en natuurlijk ook de opuntia, een» cactussoort waarvan de vruch ten veel gegeten worden. Vroeger was nog een ander product van de Etna zeer in trek sneeuw! In de kloven bij den top is ook 's zo mers 'ijs en sneeuw te vinden, die niet alleen maar de omringende plaatsen maar tot naar Malta toe vervoerd werd, en den bisschop van Catania 'die het monopolie bezat van dezen handel, 20.000 lire 'sjaars in den zak bracht. Maar met de ijsmachines is de aardigheid er af. En ook de andere bronnen van inkomsten der bevolking zijn wisselvallig. Want aardbevingen brengen veel schade teweeg aan gebouwen en 'de lava en asch'uit den vulkaan vernielen bin nen enkele dagen waf door* jar enlangen arbeid is verkregen. De uitbarstingen zijn toch zeer talrijk, in sommige tijden komen ze wel om de vier jaren voor, en dan telkens uit een anderen kraterberg, zoodat niets te voorzien is aangaan de de richting die de uitstroomende lava zal nemen. Ook van eenige periodiciteit der vul kanische uitbarstingen, die de 'mogelijkheid van voorspelling zou openen, is nog volstrekt niets te zeggen. De verwoestende uitbarstingen rich ten ook veel schade aan in de wouden, en daar de ontbossching in Italië toch al sterk is, blijft er thans weinig meer over van de woeste woud streek die eenmaal een derde deel van Sicilië's ostkust ingenomen moet hebben. De Etna heette reeds in de oudheid de smid se van Vulcanus: het is de meest klassieke vuur spuwende berg, en Pindarus beschrijft al een der uitbarstingen, in het jaar 476 vóór Christsu. Het zou ondoenlijk en ook volkomen nutteloos zijn een lijst te geven van de talrijke uitbarstin gen van de Etna, waaronder er zeer verwoes tende geweest zijn, want men treft oude lava- beddingen aan tot in de dalen der riviertjes Alcantera en Simeto, die het bergmassief aan twee zijden insluiten, maar den centralen top niet dichter naderen dan 1 K-M. Uit den nieu- weren tijd staan als zeer verwoestend bekend de uitbarstingen van 1537 en 1669. Deze laat ste, door Borelli beschreven, overtrof alle be kende; nieuwe kegels werden opgeworpen (de Monti Rossi), 27.000 personen werden dakloos gemaakt en velen kwamen om door de snelle lavastroomen of de aschregens. In 1693 werd een uitbarsting vergezeld door een hevige aard beving, die veertig plaatsen vernielde, waarbij 60 tot 100.000 menschen omkwamen. Ook in het jaar van de groote aardbeving te Lissabon, 1755, werkte de Etna hevig. In de negentiende eeuw zijn 19 aardbevingen opgeteekend, dus gemiddeld één in de vijf jaar, de hevigste wa ren die van 1812, 1819, 1843, 1852 en 1869. De.laatste ging uit van de Mte Frumento, ten N.O. van den middenkrater. Zwaar waren ook die van 1879 en 1886- Tusschen 26 Mei en 6 Juni van eerstgenoemd jaar werden lavastroo men uitgeworpen, &ldzamerwijze naar twee tegenovergestelde kanten tegelijk, alleen die naar het noorden in de richting van M.ojo, was belangrijk, hij vloeide eerst met een snelheid van 5 meter per minuut, ten slotte 1013 M. in het uur, waarbij de weg van Linguaglossa naar Randazzo overschreden en de Alcantra bijna bereikt werd. Men berekent het opper vlak van dezen lavastroom op 2V2 millioen vier kante /neters! In 1886 kwam een zuidwaarts gerichte stroom tot, op enkele meters van de eerste huizen van Nicolosi, maar verstijfde toen. Men kan den Etna beschouwen als ééin reus- achtigen kegel, op een grondvlak dat 40 K.JV doorsnee heeft dubbel zoo groot als de afstand Haarlem—Amsterdam vrij regelma- ig terrasvormig opgebouwd tot aan een kleine hogvlakte, Piano del Lago (vlakte van he meer) genaamd, waaruit de eigenlijke top nog M. opstijgt. Maar behalve dien middentop zijn er nog wel 200 kleinere kraterbergen op dat Etna-massief te vinden en verscheidene ervan zijn bekend geworden als „bocche (monden) voor de uitbarstingen, die volstrekt niet steeds van den middenkrater uitgaan. 1 en oosten van het plateau ligt een diepe inzin king, oostwaarts naar den zeekant open, de Val del Bove, met zeer steile wanden naar het noorden en zuiden toe. Even tan Z- van den hoofdweg is in 1811 terwille van toeristen (door Engelschen natuurlijk!) een huisje gebonwd, op 2942 M. hoogte - het water kookthieral bij 89 gr. C.l dat door de bergbeklimmers gebruikt wordt, die in den regel van Nicolosi op den zuidelijken berghelling, uitgaan. De tocht is ndiet heel makkelijk, maar zeer inte ressant, de aanblik van de woestenij van asch en lava waar niets groeit dan een onuitroei bare kruiskruid-soort (Senecio Etnensis), is wild en grootsch en bij helder weer is het uit zicht van den top natuurlijk prachtig. Het ge noemde huisje, de Casa Inglese, is sedert 1887 dor een observatorium vervangen, waar ook vertrekken ten gerieve van reizigers zijn, maar men moet zich niet voorstellen dat daar een geleerde zijn leven lang naar den top vamde Etna zit te loeren; wanneer er niets bijzonders aan de hand is, blijft het observatorium geslo ten, en gaat de bewaarder om de paar weken eens naar boven om de instrumenten ar e e zen. Tot vrij hoog op de helling vain de Etna hggen steden en dorpen, de streek m het zui den tusschen Nicolosi en Catania, is zelfs en der dichtst bevolkte plekken van Italië. Want dit is de oorzaak - behalve dan de macht van gewoonte en traditie dat de bevolking I ëitjjd opnieuw de flanken van dien gevaarlijken I Volgens prof. Arcidiacano van het Ko ninklijk Italiaaasch Zeevaartkundig Instituut, die een bezoek heeft gebracht aan den krater van den Etna, is de uitbarsting nog niet geheel geëindigd. Hij baseert dez euitspraak op het feit, dat nog steeds ontzaglijke wolken stoom uit den centralen krater opstijgen, die bezwan gerd zyn met asch. Het was tnog onmogelijk om dicht tot den krater te naderen, in verband met den dichten aschregeo, di evlak bij de opening van de krater valt. Ook in de omgeving van Cerro, Montesanto en Monterosso blijven de eruptieve verschijnse len aanhouden. Er wordt nog steeds onder- aardsch gerommel gehoord, terwijl de nachten worden verlicht door de roode vuurstralen, die als bliksemschichten uit den krater opslaan. De lava is nog niet geheel gestold en schuift nog zeer langzaam vooruit met een snelheid, die variëert tusschen enkele tientallen centi meters en tweehonderd meter per uur, al naar de bodem helt en de beletselen, welke de lava stroom tegen komt, hooger of lager zijn- ALLERLEI 1 Wij lezen in het „HdbL" Verkiezing»varia. Niet alle vrouwen zijn ingenomen met het recht haar toegekend^ om bij het kiezen van afgevaardigden voor stad en lande eeri stem in het kapittel te doen hoo- ren. En sommigen barer grijpen gaarne de ge legenheid aan van hare gevoelens te doen blij ken. Zoo in de bescheiden Overpelsche ge meente, waar bij den burgervader o.a. de vol gende verontschuldigingen binnenkwamen Zijn Edelachtbare. Door dezen deel ik u de redenen mede van tnijn niet verschijnen aan de stembus. Zooals mijn opvoeding en overtuiging is, dan mag ik als ik het heele verband van Gods woord in aanmerking neme, mij niet voor de stem ming leenen, aangezien de vrouwen paar. Gods woord en mijn overtuiging aan den biiniienkant van het leven behaoren en ten tweede alsdat ik bij mijn huwelijk voor God en den Ambtenaar en d egetuigen beloofd heb alsdat ik mijn wettigen Egtgenoot onder danig wou zijn en hij mij geen toestemming durfde geven om te stemmen. Om deze reden acht ik het stemmen van vrouwen verwerpe lijk omrede dat het in strijd is met de huwe lijkswetgeving en Gods woord daar God in het huisgezin een hoofd gesteld heeft name lijk de man. Gelijk Christus het hoofd in de Kerk is en waar twee hoofden zijn daar is verdeeldheid. Dit zijn mijn bezwaren. Ohdergeteekende verklaart niet ter stem bus te zijn opgekomen weeggens onze gods dienst, die verbiedt dat een vrouw mag stem men dus gemoedsbezwaren. Dit1 Schreef een gezinshoofd: W. E. Achtbaarre Heer Burgemeester. Wëéggens gemoetsbezwaren is mijne vrouwe niet 'ter stembus gewees. Ik leg mij hierop pedër. Gód die helpt in nood is in Zijon groote Intusschen zijn het niet altijd overwegingen Van ideëelem aard die kiezers en kiezeressen 4»erre hielden van de stembus.^ De edelachtbare burgervader uit de gemeente, waarvan wij des gevraagd den naam verzwijgen, ontving" o.a. ook de volgende epistels: A. R. kan niet komen wegens dikke voé- ten want wegens dat zij bevallen moet. Ik ondergeteekende laat u weten dat mijn vrouw niet heefd kunnen komen stemmen zoodat zij al wel een half jaar zwaar lijd aan de Remetak. Hiermede bericht ik u dat ik niet kon kómen om te stemmen omreden dat mijn moeder een breute (beroerte) heef gehat en daar heb ik naar toe gewees wil u het niet geloofen gaat tan maar naar (scheld naam van een autoverhuurder) die heet ons snaggens om 12 uur mét te ouwto naar A gebrag. Geliefden, ik moet u nogmaals berichten, dat mijn vrouw gansch onbekwaam is om te stemmen zij- heeft daar gansch geen besef van. Het was dunk mij goed haar van de lijst te doen. Hiermede geven ondergeteeken de reden te kennen waarom zij niet verschenen zijn wegens ouderdom en wegens bevallen. Ik hep aan het stemplicht maar niet ge daan, ik wust niet dat het stemmen der vrou wen verplichtinge was. Mijnheer, omrede ik meende dat dergelijk kiesverzuim niet strafbaar was en de staten kiezing voor mij een belanglooze zaak was heb ik er op 12 April geen gebruik van gemaakt. Wat een krokodil verschalkt. In een der jongste vergaderingen van het zoolo gisch genootschap te Londen trad een kleurling naar voren en deponeerde op de bestuurstafel een grooten zak. Nadat de voorzitter den aanwezigen nad mede gedeeld dat deze man- op de aan krokollenrijke ter reinen langs liet Tanganjikameer het beroep van jager uitoefende, verzocht hij hem de vergadering te willen toonen, -wat hij in de maag van een en kelen krokodil had gevonden. De man toonde ach tereenvolgens: elf zware koperen armbanden, drie uit ijzerdraad vervaardigde armbanden, een uit glasparelen geregen halsketting, veertien voor- en achterpooten van verschillende, dieren, drie rug- weivels, een lang touw achttien steenen van ver schillende greotte en verscheidene stekels van een egelvisch. Het touw was gebruikt om een pak dicht te snoeren dat een drager getransporteerd had. De man. en zijn pak waren spoorloos verdwenen,^alleen liet onverteerbare touw bleef over als bewijs van de tragedie, die zich in den krokodillenbek had deze gelegenheid vertelde een lid van het genootschap de volgende amusante episode, waar van hij in Afrika getuige was geweest. Een inboor ling had een grooten krokodil geschoten en smaak te de sensatie in de maag van het monster een beurs te vinden met vijftig gouden souyereigns, waarschijnlijk het loon van een zwarten mijnwerker die op weg naar huis, door een krokodil was verselonden. Buiten zich zelf over 'dit buitenkansje snelde de jager met zijn schat weg. Niet lang echter duuide de vreugde Spoedig verscheen het hoofd van den stam en nam de beurs met inhoud als „kroonrecht" in beslag. Verschillende wijzen vain slachten. Wanneer ap geregelde tijden dieren in een gesloten gebouw worden geslacht, dan zal steeds» blijken, dat er bij hen vrees voor den dood aanwezig is. Gelukkig kan hun angst nooit zoo groot zijn als die van een mensch, die den volgenden ochtend moet worden opge hangen. Wanneer m«h bij de dieren de vrees voor het slachten tot een minimum wil beper ken, dan moet men zorgen dat den slachtoffers het zien, hooren en zoo,veel mogelijk ook hei ruiken van het slachten bespaard wordt. M.a.w. ieder dier moest eigenlijk afzonderlijk geslacht worden. Het slachten bij troepen tegelijk en voor het oog der anderen, zooals dat bij var kens en schapen plaats heeft, heeft ons steed?, wreed en barbaarsch toegeschenen, Re Joqd- sche wijze van slachten, die daarin bestaat dat men met een scherp me$ de halsbloedvaten doorsnijdt, schijnt vrij humaan te aijtn- Het heeft het voordeel, dat het dier goed onder zocht kan worden, voordat het wordt afge- .Mits dit onderzoek humaan plaats vindt, zooals hét inderdaad steeds geschiedt, Inkt deze - wijz evan slachten weinig wreed. In de bro chure over „De Joodsche wijze van slachten", die door de Vereeniging van Afgevaardigden' van Britsche Joden is uitgegeven, wordt mede gedeeld, dat men 285 veeartsen gevraagd heeft hun oordeel uit te spreken over de Joodsche slachtmethode en dat deze eenparig van mee ning waren, dat die methode alle wreedheid mist. Het is waar, dat de meeste van deze meeningen uit Duitsche bron kwamen, maar het waren praktische en bekwame mannen, die zij uitsprasen. De meeste deskundigen er kennen, dat het dier binnen drie seconden na dat hem de hals is afgesneden, bewusteloos wordt en de vraag is nu maar of de pijn, die veroorzaakt wordt doordat een zwaar voorwerp de hersenpan van een dier inslaat en in de hersenen dringt, meer of minder erg is dan die welke een snede met een scherp mes ver wekt. Intusschen zou alleen een practische wijze van ongevoelig maken van het dier vóór het slaéhten, mits deze voor het vleesch als voed- 'sel voor den mensch ongevaarlijk zou zijn, iedereen kunnen bevredigen. („The Lancet"). BURGELlJKE STAND Gemeente NOORDSCHARWOUDE. Ingeschreven over d emaand Juni 1923.) Öeboren: Anna Alida, dochter van Nicolaas Grobt en Grietje Koster. Maria Anna, dochter v. Johannes Komen en Jansje Groothuizen. Wilhelmi- na, dochter van Hendrik Bekker en Anna Panne keet. Jan, zoon van Jacob Smit en Trijntje Dek ker. Geertruida, dochter van Martinus Sint en Andriesje Verwer. Huwelijksaangiften: Gerrit Bakker, oud 22 jaren te Oudkarspel en Grietje Ermina Heeman, oud 22 jaren te Noordscharwoude. Gerhardus Dirk Breu kelaar, oud 29 jaren te 's-Gravenhage en Grieke KJasina Verburg, oud 23 jaren te Noordscharwoudei Huwelijken: Arend Hoek, oud 27 jaren te Schie dam, en Anna Verburg, oud 25 jaren te Noordschar woude. Overleden:, geene. GEMEENTE WARMENHUIZEN. Over de maand Juni 1923. Geboren: Margaretha Maria d. van Antho- pius de Ruijter en van Aafje Mosch. William zoon van Jacob Rol en van Margaretha Catha- rina Siewertsen. Agatha, dochter van Adri- anus Overpelt en van Elisabeth Moras. Klaas, zoon van Jacob Frans en van Pietertje Bilanikman. Ondertrouwd: Albertus Bakker, oud 26 jaar ■én Geertje Veter oud 23 jaar. Gehuwd: Albertus Bakker, oud 26 jaar en Geertje Veter, oud 23 jaar. Overleden: Eva Groot, oud 26 dagen, doch ter v. Johannes Groot en v. Dieuwertje Vlugt. GEMEENTE HARENKARSPEL. Ingeschreven gedurende de maand Juni 1923. Geboren: Cornells Johannus, zoo nyan Jan Bruin en Immetje Jong. Casper Adrianus, zoon van Pieter Plijter en Adriana Dekker. Cornelia Catharina, dochter van Simon Groen ■én Cornelia Schrama. Margaretha, dochter van Johannes Boekei en Geertje Karsten. Margaretha, dochter van Nicolaas Broersen en Jaantje Klijbroek. Hendrik, zoon van Klaas van der Sluis en Guurtje de Wit. Agatha, dochter van Martinus Bruin en Aafje Maria Wester. Jacoba Elizabeth, dochter van Ger rit Schoorl en Anthonia Waiboer. Nicolaas Johannes, zoon van Ja nde Ruiter en Helena Koopman. Ondertrouwd: Klaas Spaans en Agatha Mole naar. Pieter Keesman en Pietje Renooij. Gehuwd: Klaas Bood en lef je van Dijk. Jacob Adrianus Levendig en Trijntje Koelesneij. Nicolaas Haasbroek en Trijntje Adijaantje Levendig. Adrianus Rebel en Ricliarda Ma ria van den Bergh. Klaas Spaans en Agatha Molenaar. Pieter Keesman en Pietje Renooij. Overleden: Nicolaas Stephanus Tesselaar, oud 70 jaren, echtgenoot v. Geertje van Leeu wen Levenloos kind van Theodorus Tol en Agatha Cornelia Bleijendaal. MARKTBERICHTEN. -- LANGENDIJKER GROENTENMARKT BROEK OP LANGENDIJK. 4 Juli. 8100 bos wortelen 4.90—6.90. 293000 kilogr. aard appelen. Schotsche muizen 5.8.Drielingen 3.—4.50. Kleine 0.800.90. 5 Juli. 28700 bos wortelen 5.10—6.50. 155 stuks bloemcool 15 .c)ö. 336050 kilogram aaidappelen. Schotsche mui zen 5.30—7.20. Ronde 8.90. Drielingen 3.3.80 Kleine 0.70—0.80. NOORDERMARKTBOND; NOORDSCHARWOUDE. 4 Juli. Schotsche muizen 4.80—6.40. Drielingen 3.3.60 Kleine 1.1.30. Bloemkool H.50. Aanvoer op 3 Juli, 86036 kilogram aardappelen, 240 stuks bloemkool. 5 Juli. 1 Schotsche muizen 5.5.80. Gladblaadjes 5.90 Drielingen 2.603.10. Kleine 0.60—0.70. Bloemkool 9.9012. Aanvoer op 4 Juli, 62026 kilogram aardappelen,, 7-" stuk bloemkool. - WARMENHUIZEN. 3 Juli 1923. Sdhotsche Muizen 5.80—6.40, drielingen 2.70 3.10. Aanvoer aardappelen 3333 K.G. 4 Juli. Schotsche muizen 4.906.Drielingen 2.2.50 Aanvoer 5586 kilogram aardappelen. ALKMAAR. 4 Juli. Aardappelen 4.70—8.10. Bloemkool ie soort 13.20 18.30. Aardbeien 61.75.Peulen 40.53 Wortelen 4.10—9,80- Uien 3.20—4.80. Spinazie 14.80—18.40, Kropsla 1.304.20. Rabarber 6.80— 9-2°- - 1

Nieuwe Langedijker Courant | 1923 | | pagina 3