(de auto, VOot nsdhap van 'had, s, den 'Noordsjn Bergweg. 1 de politie gew. ren heeft getej e omstanders L ie beschrijving ijze kap; het rut ale roo ver eftijd zijn, is een krasse m veel grootere S0| ;estal werden h, mannein mede» i. Vanmorgen :anties aan „Vq, n brutalen roof (uitgebreid onde :arresteerd. van haar oncW om te veronj, ie het misdrijf schilderswerkplaj vorden gereparee, had plaats gey nek, glazenwasscl ds Zaterdagmidi], ld, een kellner t r, naar Amsterdj door Rotterdam- resteerd en hei, overgebracht uur weder chen dijk, vanitj n kellner door werkplaats is gezet plan dus. l om te verondi ie, toen de brut» was natuurlijk ni, de gereedschapski, ak een ander nit racht. Verschillen, jen herkend, die n dat de gelddrag tond te wachten rijden. JT NIET. mt, zal van de Dag niets kor lactie, administrat ;reed, doch meening" ontstai khuijs en den hooi net het gevolg „a blad mede, dat tl verplichting erken! terug te trekka, ich in het bitenlaa uitbetaling van nog niet ontvanga de cauties bij ba» Ier redactie bij hu lie staan op de contracten kt- an heer Broekhui onderteekend; en, zoodra de Ko tuten van de v» :l op de N'. Z. V«t :-vergadering, wan chijnen, de a model lagen"reeè gereed, daarvoor' geconstitueerde c makende itie, toch een am van De Nieuw l bij de firma Ho! :lix Meritis aan n drukker van D n ochtendblad ft ke Amsterdamma e verschijning va g in de plaats a ie fondsen van da i zijn, op vandaa g in de weer nummer, het volgend schrij Vaz Dias te Am dat ik het to Heinstr. ioo n Amsterdam tea 'ende „De Dag" den heer Schroda s aankoop van productievermogei a gericht aan all /oorstellen worde t de hoofdredacti geven. Een cheqai as nog in het tracten door omen, voor zoove. ■contractanten zijl hen mij en den hr eenige weken ver ist met de Com agblad De D le relatie met iet Dagblad ie mijn standpu» zoo vaak als jet is onjuist, wa t. C. heeft gezeg' ing ten name >uden zijn gedep» een redactielid de meeste beslist staat mijn schrij beschikking. Doo uijs" en diens om ictiestaf elk rech en vervalt natuu ben de afgeloope" en gewisseld, BROEKHUI J& BUITENLAND De Fransch-Engelsche besprekingen. Men wordt te Parijs steeds pessimistischer teI1 aanzien van de resultaten der besprekingen, die op het oogenblik tusschen Londen en Parijs plaats hebben. Afgezien van de détails als een schrif telijke of mondelinge vorm van onder - fandelen, spreekt men vrij algemeen de opinie ut, dat het, indien de Engelsche regeeringen oiét van houding verandert, wèl op een breuk moet uitloopen. Het schijnt, schrijft Millet in de „Petit Pari sian," dat men te Londen nog steeds niet be seft, dat Frankrijk zich ten aanzien van Duitscih laind thans als voldoende ingelicht beschouwt ein zijn besluit genomen heeft. Het zou een vreemde illusie zijn, te denken, dat men het ja zijn tegenwoordige onderneming kan weer houden door te trachten het te intimideeren dor politieke of financieele manoeuvres. Wijzigt (het kibinet-Baldwin zijn houding niet, dan kan men zich slechts verbazen, dat het ooit heeft aangekondigd verzoeningsgezinde bedoelingen te hebben. 1 Wat hier het meeste kwaad bloed zet is de daling van de franc, die voor het grootste deel wordt toegeschreven aan een opzettelijke inti midatie-manoeuvre van Engelsche en Ameri- kaansche beurskringen; juist omdat de tegen standers van de Fransch-Belgische politiek dit 'strijdmiddel aanwenden, gelooft men hier haast niet meer aan de mogelijkheid van een vreed zame oplossing. Daarom ook bepleiten de re- geeringsgezinae bladen een onwrikbaren weer stand van Fransche zijde, terwijl de linksctie organen, hoewel volhoudend dat Poincaré maar zo umoeten inbinden en zijn verkeerde Ruhrpo- litiek opgeven, erkennen, dat dit ten gevolge Van de Engelsche strijdwijze moeilijker wordt. De bemoeiingen van Iden Paus. Poincaré wees er op, dat de brief van den Paus aan de geallieerden het recht toekent 'om zich waarborgen te verschaffen. Hij her innerde aan den verfoeilijken aanslag op de Belgische soldaten onmiddellijk na de publi catie van den brief en laakte (deze misdaad fel. Overigens, aldus Poincaré, hoe eerbiedwaar dig de autoriteit ook zijn moge, Van welke de brie fafkomstig is, deze heeft geen enkele be voegdheid om zich te mengen in (de binnen- of buitenlandsche politiek van Frankrijk. Het door fden Paus ingenomen standpunt nadert stellig dat van enkelen onzer geallieerden, doch het is niet het onze. Poincaré verklaart, dat de brief niet de wet- tigheid van de Ruhrbezettimg betwist, doch slechts een verlichting van de daaruit voort vloeiende lasten in overweging geeft. Derge lijke raadgevingen hebben geen practischs waarde ,daar de Paus geen gezag 'bezit in we reldlijke zaken. Bjj de beantwoording der sprekers, die de 'opheffing van de ambassade bij het Vatikaan hadden voorgesteld, verklaarde Poincaré, dat de brief van den Paus geen politieke strekking had. De Fransche regeering dacht er niet aan zulk een onbegrijpelijken maatregel te nemen. Zij is besloten geen enkele inbreuk op de on afhankelijkheid der Fransche politiek te accep teeren en zij heeft Jonnart dan ook opgedra gen den Paus niets te vragen in verband met (de uitvoering van het verdrag van Versailles en hem met om zijn tusschenkomst te verzoe ken ter beëindiging van het lijdelijk verzet. iDe Paus handelt op eigen initiatief. De eenige door ons aan te linemen houding is deze, aldus Poincaré, dat wij ons sterk en een drachtig toornen. Geen enkele mogendheid kan ons onze rechten ontnemen, die uit 'het vredes verdrag voortvloeien. Frankrijk maakt o pzeker evolken, die geen verwoest egebieden hebben, die geen 100 imilli- 'ard voorschoten op de Duitsohe herstelreke- ining den indruk, dat het een (hinderpaal is voor financiers ,die haast hebben om consortiums te 'suliben. Frankrijk houdt zich echter dan het verdrag, aan de vaststelling der Duitsche be- taalkracht. Wij trokken het Ruhrgebied eerst binnen nadat Duitschlands in gebreke blijven was geconstateerd. Wij trokken er binnen zon der eenige gedachte aan annexatie of perma nente bezetting, doch slechts om een pand en waarborgen te hebben en om tegen Duitsch- land dwang te kunnen oefenen. Duitschland ,zoo ging Poincaré voort, heeft in plaats van zijn verplichtingen na te komen, aan zijn ambtenaren en vertegenwoordigers or- /der gegeven om een misdadig verzet te prgani- ,'seeren. Wij eischen vóór alles, dat het zijn verzet opgeeft, terugkomt op de genomen besluiten fen een openlijk getuigenis geeft van 'zijin goeden wil. De ontruiming van het Ruhrgebied is al- lleen afhankelijk van de Duitsche betalingen. iDit zijn de beslissingen, te Brussel genomen 'om onze nationale belangen te waarborgen, verwoeste streken te herstellen en onze finan cieele positie te verzekeren. Wij zijn ons onze rechten bewust en koesteren slechts gevoelen vaïi rechtvaardigheid. De Kamer nam met 388 tegen 190 stemmen de door de Regeering gevraagde motie „pur et simple" aan. De gëheimziiniiiiglheild duurt voiort. Reuter verneemt, dat de besprekingen der geallieerden ten aanzien van de schadeverg dingen nog steeds in een waas van geheiirnzm- higheid zijn gehuld. De algemeene mdru dat de positie niet veel helderder ls geworden door de gesprekken van gisteren. Volgens de 'bladen gelastte de Quai d'Orsay den Franschen 'gezant te Londen zijn geschreven instructies betreffende de schadevergoedingskwestie aan het Britsche departement van buitenlandsche ftaken voor té leggen, met Kef Idtóel Ifi'ef in staat te stellen ze over te schrijven. De bespreking tusschen lord Curzon en den Italiaanschen gezant was buitengewoon harte lijk. Laatstgenoemde verklaarde: „Italië is er buitengewoon verlangend naar met Engeland op zeer positieve wijze samen te werken. Niet dat Italië iets voor Duitschland gevoelt: inte gendeel wenscht het Duitschland ertoe te nopen tot het uiterste van zijn vermogen te betalen. Doch Italië beseft, dat de tegenwoordige toe- 'stand noodlottig is voor de zaak vbn het herstel (van Europa, hetwelk de gemeenschappelijke zaak der wereld is. Dit sluit geen enkele vijan digheid tegenover Frankrijk in zich. Doch het is geen geheim, dat voor zooverre er meenings- verschillen zijn, Italië veel' meer overhelt naar het Britsche standpunt dan naar het Fransche". Het opzeggen van de samenwerking van Brittamnië met Frankrijk verwacht. Uit Londen wordt gemeld: Algemeen wordt verwacht, dat begin der volgende week een kabinetszitting zal plaats 'hebben en dat Baldwin daarna een mededee- ling in het Lagerhuis zal doen. Deze mededee- ling zal, tenzij Frankrijk nog van houding ver andert, waarschijnlijk een afkeuring van de Fransche politiek in het Ruhrgebied bevatten en tevens aankondigen, dat de samenwerking met Frankrijk tot uitvoering van het verdrag Vain Versailles geëindigd is. Waarschijnlijk zal Baldwin het voorstel herhalen om een interna tionale commissie het betalingsvermogen van Duitschland te doen vaststellen, om tot een re geling van het schadevergoedingsvraagstuk te geraken. Een conferentie van geallieerden, neu tralen en de V. S-r Van verschillende zijden wordt eenstemmig verzekerd, dat Engeland, zoo Frankrijk zijn hou ding niet wijzigt, een conferentie van geallieerden en neutralen bijeen zal roepen, om tot een alge meene regeling te geraken. Ook de Vereenigde Staten zullen worden uitgenoodigd aan deze con ferentie deel te nemen en Engeland wil zelfs de V. S'. uitnoodigen een voorzitter daarvoor te benoe men. In dit verband worden de namen van Taft en Elihu Root genoemd. Men verwacht, dat de noordelijke neutralen terstond hun instemmiing zullen betuigen evenals Italië en de leden der klei ne Entente. Omtrent de houding van België ver keert men nog in het onzekere, daar men niet weet of dit bereid is zich geheel van Frankrijk los te maken. Het is zeker, dat Baldwin bij het nemen van den nieuwen koers op den volledigen steun van den geheeien handel kan rekenen, die geen verbetering van den toestand verwacht, indien Duitschland ten gevolge van de voortdurende on zekerheid verder te gronde gaat. Baldwin heeft alle partijleiders geraadpleegd, evenals Ramsay Mc-, Donald, Asquith en Lloyd George. Allen hebben hem hun steun toegezegd. Hieraan is het ook wel toe te schrijven, dat tijdens de onderhandelin gen met Frankrijk geen lastige vragen, daarop betrekking hebbende, in het Lagerhuis zijn gedaan Wat de houding van Frankrijk betreft, is het ze ker, dat Poincaré tot nu toe geweigerd heeft eeni ge schriftelijke verklaring te geven, waardoor Frankrijk zich zou binden. Frankrijk schijnt van meening, dat Duitschland definitief verslagen is en op het punt staat ineen te storten. Daarentegen zijn de Engelsche staats- en zakenlieden over tuigd, dat het verzet in Duitschland nog maanden kan aanhouden, zij het dan ook met ontzaglijke schade voor geheel Europa. De Duitsche gezant te Londen bracht een bezoek aan het ministerie van buitenlandsche zaken, dat geruimen tijd duuide. Dat sommige dingen bij onze oostelijke na buren thans werkelijk duur zijn, leert ons een ar tikeltje in het Berliner Tageblatt, dat de kosten berekent van de kleeding, die men voor een reis in het Beiersche bergland noodig heeft, waarbij dan nog de .kleinigheden" die noodig zijn als men werkelijk hooge toppen wil bestijgen, buiten re kening zijn gelaten. Een paar stevige, wandelschoe nen komt op 450.000 mark, een paar bergschoe nen op 600.000 kniekousen óo.oco a 100.000, een loden cape 500 000 een broek van herte- of gems- leer 600.000 a 800.000 een loden hoed ongeveer 250.000, een reispet 50.000 k 80.000, een plaid 350.000 k 600.0 o, een thermosflesch 50.000 a 60.000, een reisnecessaire, naar gelang van de kwaliteit 1V2 k 10 millioen,. een ransel 150.000, een bergstok 15000 k 20.000 mark. Het eigenaardige van het gevaL is, dat deze prijzen over het algemeen 50 procent hooger zijn dan in het buitenland. In vergeliiking met de mark vóór den oorlog kosten vele artikelen bijna het dubbele van vroeger, ter wijl de loonen en salarissen naar verhouding lager zijn. Dat wil zeggen, dat ieder, die van een vast loon or salaris leven moet, van den aankoop nu niet alleen van reisartikelen, want die kan men tenslotte ontberen van allerlei dingen, die hij -zich vroeger kon veroorloven en die mi nof meer tot zijn levensbehoeften behoorden, voorgoed heeft moeten afzien. Zondagmorgen moest tengevolge van een 1 motordefect een vliegtuig midden in Berlijn, Un- ter den Linden, in de nabijheid van de universiteit een noodlanding maken. De landing gelukte, zoo als werd geseind, voortreffelijk. Een zekere mrs. Ann Garrett te Londen heeft Vrijdag haar ioóden verjaardag geviierd. De jarige was een weinig ongesteld voor het eerst rinds den winter doch hoopte in een dag of wat weer de „oude" te zijn. Zij geniet de trouwe verzorging van twee klein- üochteis en een „meisje" van tachtig, dat echter minder kwiek is dan haar 106-jarige m'eesteres. Een bijzondere „huisvriend" is de piano, welke in mrs. Garrett's kamer staat en waarmee ze bij na honderd jaar geleden een prijs won voor moor spelen. ■Mis. Garrett is reeds 75 jaar weduwe en heeft hare kinderen reeds vele jaren overleefd. Een belangwekkend oorlogsgeheim werd „ont huid" in een rede, te Folkestone gehouden door sir Roger Keyes, toen hij met het eereburgerschap der stad Folkestone werd begiftid. Sir Roger deelde mede, dat in October 1917 em Duitsche onderzeeër bij Waterford Harbour tot zinken werd gebracht. Men slaagde erin, hem weer boven water te brengen. Men vond hoogst belang rijke bijzonderheden in 'de dienstregisters vermeld des te meer belangrijk in een tijd, toen er 70.000 ton scheepsruimte per week in het Kanaal ver loren ging. Er werden instructies gevonden, waaruit bleek dat de Duitsche onderzeeërs de versperring met mijnen en netten in het Kanaal konden passeeren,, door zoo noodig er onder door en bij hog getij er overheen te varen. Tevens werd er in meegedeeld dat Duitsche onderzeeërs naar de Noordzee zou den gezonden worden om de Engelschen op een dwaalspoor te brengen dooi hen te doen gelooven dat de straat van Dover door de Duitschers niet kon doorgevaren wordën. Van deze informatie maakten de Engelschen gebruik om de mijnen te doen verleggen, met het gevolg, 'dat 13-Ubooten nu tusschen Folkestone en Griz Nez op den bodem der zee liggen. In Juli 1918 werd de laatste onderzeeër, die de straat poogde te passeeren, vernietigd. De straat werd gesloten en de verliezen aan scheeps ruimte daalde van 70.000 ton tot 5000 ton p. week Op de Friesenwoche te Leer bracht een stier van den fokker Ollmans 87Ó millioen een andere 541 millioen en drie koeien van denzelfden 34, 55 en 35 millioen mark op. j HITTE Te PARIJS Na ook gedurende enkele weken te hebben gerild van koude, worden de Parij zenaars thans goed warm gestoofd. Het meteorologisch instituut kondigt geen naderende ommekeer aan. De terrassen der koffiehuizen in de buitenwijken zijn overvol, terwijl op de boulevards het leven iets minder druk dan gewoonlijk schijnt te wezen. Over het weeke asphalt, waaruit benauwde geuren op stijgen, rijden de taxi's met geringer vaart dan zij anders plegen te doen. De theaters en bioscopen zijn slecht bezocht. Zware dagen doorleven de vacantiebezoekers, die zichmoeizaam voortslepen, langs boulevards en andeie bezienswaardigheden, telkens neerzijgend voor een koffiehuis om uit te blazen en de inge ving te betreuren, di ehen bij deze temperatuurs- gesteldheid naar de Fransche hoofdstad heeft ge bracht. 1 j Zomerhitte en zuigelingen. De directeur van den Gemeentelijken Ge neeskundigen en Gezondheidsdienst te Amster dam geeft de volgende raad: Bij de thans heerschende zomerhitte moeten Zuigelingen zooveel mogelijk daartegen be schermd worden. De moeders moeten zorgen, 'dat de kamers goed doorwaaien en dat de zui gelingen zeer luchtig worden gekleed en toe gedekt. Houdt vooral het hoofdje koel. De hoo ge temperatuur, welke het gevolg is van het warm toedekken der kinderen uit vrees voor koude vatcen, is voor zuigelingen zeer gevaar lijk. De melk voolr de kinderen, die ongelukki gerwijze geen borstvoeding hebben, moet bui tengewoon goed worden verzorgd en koel wor den bewaard, door de flesschen o: fkommen in koud water te plaatsen en ,dit water zooveel als noodig te ververschen. Gedurende het warme jaargetijde is het nog meer noodzakelijk dan anders, dat men de jong geborenen onder toezicht stelt van de .consul- tatiebureaux voor zuigelingen, die, voorzoover de stad betreft, eiken middag geopend zijn. Zwemongelukken. Om de pet. Zondagmiddag was een 19-jarige jongen met eenige vrienden op de Rotte te Rotterdam aan het varen in een roeiboot. Plots woei zijn pet af. Toen hij de pet uit het water wilde opvisschen, viel de jongen uit de boot. Pogingen om hem te redden mislkuten. Eerst geruimen tijd later werd zijn lijk opgehaald. Bij het zwemmen aan het Stille Strand is Zondagmiddag tegen vijf uur een' 20-jarige jongen uit Rijswijk verdronken- Langen tijd werd nog de kunstmatige ademhaling toege past, do,ch zonder resultaat. Te ongeveer 7 uur is een 17-jarige jon gen uit de Van Ossstraat bij het zwemmen in de Laakkade verdronken. Voorts is bij het zwemmen aan den Trekweg een 19-jarige bewoner van Rijswijk verdronken. Zaterdagavond is een 11-jarige jongen, wonende aan den Hommelschen weg te Arn hem met vriendjes in den Rijn gaan zwemmen nabij de schipbrug. Hij schoot plotseling in de diepte weg en is, hoewel dadelijk hulp tot redding bij de hand was, verdronken. Een 17-jarige jongen te Lolnneker, ging Zaterdagmiddag met een tweetal vrienden ba den 'in den vijver achter het Hof Espelo te Lonneker. Hij raakte met de voeten vast tus schen het rietgewas en verdween in de diepte. De vrienden deden alle mogelijke moeite hun kameraad te redden, doch tevergeefs.. Van angst liepen de jongens weg en haalden den rijksveldwachter, die na een uur dreggen het lijk vond. Zondag is in de Molenslbot, een zijtak van de Zijl, onder Warinond, de 24-jarige P. Wempe uit Leiden, werkzaam op de kantoren van de Nederlandsche Handelmaatschappij te 'sGravenhage verdronken. Hij was met andere jongelui, waaronder ook zijn verloofde, aa|n het zwemmen, toen hij plotseling in de diepte verdween. Toen men hem 'naar boven bracht bleek hij reeds overleden. Ook is aan de Houtmarkt gisteren een drie jarig jongentje verdronken. NIEUWSTIJDINGEN ;T Ernstig auto-ongeluk. Zondagmiddag heeft te Ede op den Arn- hemschen weg een zeer ernstig auto-ongeluk plaats gehad. Een Mercedès-automobiel moest uitwijken voor een motor met zijspan en kwam terzijde van den weg in mul zand terecht. Door de geweldige vaart slingerde de auto naar de overzijde, draaide om het eigen achterwiel en sloeg vervolgens om. De wagen vloog onmid dellijk in brand. Twee der inzittenden, de heer J. W. van S., hoofdcommies bij het Departement van Bui tenlandsche Zaken, en een Duitsche dame uit jKeulen werden terstond gedood. Twee andere personen, waaronder de chauffeur, bekwamen (geen letsel. De wagen werd geheel vernield. Voor de vacante betrekking van opzichter- teekenaar bij de gemeentewerken te Kampen (jaar wedde f 2800 tot f 3300) hebben zich niet minder dan 341 sollicitanten aangemeld. Een zestigtal tijdeüjke ambtenaren van de Rijksverzekeringsbank te Amsterdam, is reeds bij wijze van bezuinigingsmaatregel op 1 dezer ont slag aangezegd tegen 1 October aanstaande. Tuintierscretiiet Wij lezen in „De Tuinderij": Gedeputeerde Staten van Zuid Holland stéllen aan de Provinciale Staten voor om hen te machti gen aan degenen, die aangedronge nhebben op ver leening van provincialen steun aan tuindersbedrij- ven in Zuid Holland, ten doen weten, dat er geen termen hiertoe aanwezig zijn. De Provinciale Staten hebben in hun buitenge wone zittiDg van 5 April het vraagstuk der crediet vei schaffing door de provincie in handen gesteld van Gedeputeerde Staten om prae-advies. Deze zijn ook weer zeer voorzichtig te werk gegaan en hebben den minister van financiën in lichtingen verzocht omtrent de ondervinding van het rijk met het z.g.n. kweekerscrediet, met welks verstrekking in 1920 een aanvang is gemaakt. Het antwoord van den minister van financiën op, het verzoek om inlichtingen luidde als volgt; „Met het verleenen van garantie voor bankcre- dietfen aan kweekers, werd in Augustus 1920 een aanvang gemaakt, terwijl op 1 Januari 1922 met de geleidelijke liquidatie werd begonnen. De regee ring heeft tot een bedrag van f2.970.000 aan ga ranties toegestaan. Van de aldus gegarandeerde credieten is thans f 1.128.000 opgenomen. „,Tot Februari 1923 is terugbetaald f202.129, zijnde dus nog geen 10 pCt., terwijl tot op heden wegens verlies op bereids afgewikkelde credieten door den staat werd afbetaald f 126.365,53. „Hieruit blijkt, dat het risico aan de verstrek king van dergelijke credieten verbonden niet ge urig is, terwijl de aflossing en rentebetaling meest al slechts na herhaald aandringen met groote moei te kan verkregen .worden, of wel geheel achterwege blijft. „Voorts heeft de ervaring geLeerd, dat misbruik niet geheel is uitgesloten." De regeering, zoo deelen gedeputeerde staten nog nader mede, heeft naar andere middelen gezocht, om de tuinders zooveel mogelijk tegemoet te komen. De drie maatregelen, welke zij tot dusver heeft genomen, zijn: ie. afschaffing van het half procent registratierecht op de veilingen; 2e. reductie op de spoorvrachten voor tuinbouwpro ducten welke geëxporteerd worden: 3e. toepasselijk verklaring van de regeling der exportcredieten ook voor den tuinbouw. Zich spiegelende aan de droevige ervaring, wel ke de regeering opdeed, ontraden gedeputeerden met klem, aan het tuindersbedrijf provincialen steun te verleenen. Verder zeggen zij, dat de tuin bouw niet het eenige bedrijf is, dat tegenwoordig een moeilijke periode doormaakt. Het college besluit zijn prae-advies met de vol gende regelen: „„Indien de provincie door het verleenen van credieten of garanties, dit bedrijf zou willen gaan steunen, werd er een precedent geschapen, waar op ook andere min of meer noodlijdende bedrijven zich terecht zouden beroepen. De eerste schrede op dezer, weg van steunverleening aan particuliere bedrijven, zou onvermijdelijk tal van andere tenge volge hf-bben. Ook terwille van de consequenties is dus de gevraagde steunverleening o.i. te ont raden." i Zaterdagavond zijn de beide zoons van den zadelmaker J. Karssen te Harderwijk, 17 en 19 jaar oud, bij het zwemmen in den haven mond verdronken. MARKTBERICHTEN. LANGENDIJKER GROENTEMARKT. 9 Juli 1923. 92100 bos wortelen 6.60—8—, 714 stuks bloemkool le soort 9.20—13.40, 2e soort 3.10 5.263300 kilogram aardappelen, Schot- sche muizen 4.707.20, drielingen 1.90—3.50, kleine 0.70—0.80. 10 Juli 1923. 84 bos wortelen 6.307.30, 464 stuks bloem kool le soort 9.20—10.310935 kilogram aardappelen, schoolmeesters 5.30, Schotsche muizen 4.60—6.50, drielingen 2.30—3.80, kleine 0.60—0.80. NOORDERMARKTBOND. 9 Juli 1923. Schotsche muizen 4.605.70, drielingen 2.10 2.50, kleine 0.80, bloemkool 7.9-60, 2e soort '3.70 p. 100 stuks. Aanvoer op 7 Juli: 67533 kilogram aardappelen, 490 stuks bloem kool. 10 Juli 1923. Schotsche Muizen 4.605.30, drielingen 2.30 —2.60, Boswortelen 4.90, bloemkool 4.50—8.20, 2e soort 2-60^-3.10. j WARMEN H U IZE'N'. 7 Juli. Schotsche muizen 4.205.drielingen 1.50 —2.—. Aanvoer 9003 kilogram' aardappelen. 9 Juli. Schotsche muizen 55.40. Drielingen 2.2.2Q Aanvoer 1433 kilogram aardappelen. ALKMAAR. 9 Juli. Aardappelen 3.20—6.70. Bloemkool ie soort 6.50 12 90 Aardbeien 66.85.Peulen 10.24.—. Wortelen 4.50—8.20. Uien 2.204.70. Spinazie 3.10 -9.80. Kropsla 1.104.20. Rabarber 6.609.80. Spercjeboonen 85.94-—1

Nieuwe Langedijker Courant | 1923 | | pagina 3