j. sphuïjt, fl i. isms Goedis9|stegineesl|(!or!eeiiMjgaziiitai: - IAN0FACT011N - TAPIJTEN BEDDEN ÜEBABB W0BSII, ALKMAAR - IJMUIDEN. SLA&PK&MER-MEÜBEI.EN, Matrassen, enz. ZIE ONZE ET LAGE van de NOUVEaUTE's Wanneer U in Alkmaar komt verzuim dan niet een kijkje te nemen bij C. Heinis, SPECIALITEIT in JAPONSTOFFEN, - DAMES- en KINDER-CONFECTIE - Groote sorteering in GOEDKOOPSTE STOFFEERIHRICHTiNG. ^Vervolg van ie pagina.J voor vergaderingen deed hij dit voorstel. Hij vraagt den voorzitter hoe'dit nu eigenlijk zit. De voorzitter licht toe, dat dit verschil van appreciatie is. Hij geeft alleen vergunningen voor noodzakelijke vergaderingen als onlangs voor Koophandel. Het verzoek v,an de herbergiers om ophef fing van het 8-uur tapverbod wordt van de hand gewezen met 4 tegen 3 stemmen, die der heeren Bekker, Du Burck en Kroon. Het voorstel Du Burck om ook Zaterdags tot 11 uur de herbergen te mogen openhouden, met deelfde stemverhouding. Bij de volgende rondvraag stelt de heer Kroon voor om het tapverbod voor a.s. Don derdag, het Jubileumsfeest, op te heffen. Hij verwijst bij zijn toelichting naar wat de heer Du Burck zoo duidelijk uiteenzette vóór op heffing van het 8-uur tapverbod. De heer Bekker* voelt -daar ook voor, omdat hij verwacht, dat anders de menschen naar Noordscharwoude zouden gaan, waar tegelijk feest is en geen tapverbod bestaat. Dn heer Groen wijst op het verzoek der Rëgeering e'n de aanschrijving van zij(n partij genoot Minister Aalberse. De voorzitter wijst den heer Groen er op, dat het geen verzoek der Regeering was, doch van de geheelonthoudersvereenigingen. De heer Groen antwoordt dat de regeering toch blijken van zijn instemming gaf. In meerdere gemeenten is daar aan gevolg geven, zelfs in de residentie. FEUILLETON. EEN EEREWOORD. De beer Zeeman twijfelt er aan of de goedkeu ring. zoo het voorstel werd aangenomen, nog van Ged. Staten zou zijn verkregen vóór Donderdag. Verder weidt hij uit over wat 25 jaar geleden ge beurde, waaraan de herinnering nog zeer levendig bij hem is. Het moet toen een ware beestenboel zijn geweest. De heer Z. spreekt in dit verband van bloedplasjes, die, als afschrikbare teekenen van vechtnartijen overbleven. De heer Berkhout zegt, dat dat dit niet zoo erg was, doch dat de aanleiding van hetgeen toen gebeurde lag in het niet vlaggen. De heer Dit Burck wijst er den heer Kroon op, dat, als hij spreker wil vrijen door te verwijzen naar wat hij in zake het 8-uur tapverbod heeft gezegd, een hevig blauwtje zal loopen. Dit is een heel ander geval. Op zoo'n dag als het Jubileum feest wordt een andere geest over de menschen vaardig. Er is dan tegenstelling tusschen royalis tische en anti-royalistische gevoelens. De men- syrhen kunnen nog zoo slecht verdraagzaam zijn. yÖm te voorkomen, dat die geest op verkeerde manier tot uiting komt, was het zelfs'beter, dat heelemaal geen ■alcoholhoudende dranken werden gebruikt. Hij zal dus tegen het voorstel-Kroon stemmen. De voorzitter ivenscht omtrent deze zaak ook iets in het midden te brengen. Hij vindt, dat hier overdreven wordt. Statistieken wijzen uit, dat bij dergelijke gelegenheden minder drank wordt ge bruikt dan bij andere feesten. Ook wil hij erop wijzen dat het drankgebruik aan den Langendijk zeei gering is. Het tapverbod zou wel eens het tegengestelde kunnen uitwerken dan wat men er had van verwacht. Hij zal vanzelf het door den raad genomen besluit uitvoeren. De burgemeester van Oen Haag die zelf geheelonthouder is, pleitte vr.or nietinvoc-ren van het tapverbod. Ook Noord scharwoude heeft Donderdag geen tapverbod De heer Zeeman vindt, dat voorzitter nog geen ondervinding heeft van Noordscharwoude. De heer Kramer vindt het eigenaardig, dat Kroon niet dit vooistel komt, daar het tapverbod 7 Augustus met algemeene stemmen is aangenomen. Ook de heer Berkhout betreurt het voorstel van den heer Kroon en sluit zich by den heer Kramer aan. Het voorstei Kroon wordt met 5 tegen 2 stem men, Kroon en Bekker, verworpen. De heer Zeeman vraagt, hoe de brandkranen werken, waarop de voorzitter antwoordt, van schitterend. De heer Berkhout vraagt, of het de bedoeling is, om meerdere brandkranen aan te scahffen. Na nog eenige discussie daarover wordt goedgevonden deze aangelegenheid een volgende vergadering te bespreken. Omtrent het verslag over de Lichtbedrijvien worden door der heer Zeeman verschillende ■aanmerkingen gemaakt over de te lage af schrijvingen. De voorzitter vindt dit heet on vruchtbare discussies, daar dit is geschied door den accountant, van wien mag worden aange nomen, dac die ter zake kundig is. De heer Du Burck sluit zich bij deze opmer king van den voorzitter aan. Toch had ook hij gedacht, dat een afschrijving van 4 pet. op de Meters te laag was. Verder vraagt hij, f waarom f4700 extra was afgeschreven op het xnet en niets Op de aansluitingen; staat dit k Jan niet voor een hoog bedrag op de balans? Verder vraagt hij, of de N.V. Zampa alleen het verlies op dubieuse 'debiteuren heeft veroor- „Dat is vreemd," zeide de notaris verwon derd. „Ik sta er voor in, dat de ontbrekende voorwerpen niet door graaf Bertalan zijn mee- ;„Dan moet de wind ze weggeblazen heb ben," antwoordde Juliaan spottend. De notaris antwoordde niet. Opmerkzaam had de secretaris dit gesprek gevolgd; af en to ewenkte hij Juliaan waarschuwend toe. Maar deze bekommerde zich daarover niet, maar ging voort: „Trotsch uw partijkiezen voor graaf Bertalan ,moet ik u toch verzoeken, de voor werpen diexontbreken te noteeren en de vroe gere bezitters aan te schrijveln, ze mij. terug te sturen." De notaris noteerde alles, zonder een woord te spreken, wat volgens de boeken ontbrak en nadat dit was afgeloopen steeg hij, na een kiort afscheid, in zijn rijtuig en reed weg. l„Wieer een vijand meer," merkte de secre taris op, „terwijl je goede -vrienden toch zoo noodig hebt." '„Wie geld 'heeft, heeft ook vrienden," ant woord de Juliaan onverschillig. De avond bezorgde hem echter eene onaan gename verrassing, waarop hij niet gerekend had. Een rijtuig reed het voorplein op, waarin een officier en een heer in burgerkleeding za ten, die graaf Alvarij weluschte te spreken. „Wij komen in opdracht van mij|n zwager, den notaris, den heer Ignatius Lombay," zeide de officier, nadat 'hij ziich en zijh begeleider had voorgesteld. „Dus heet die heer Lombay. Waarmede kan ik u dienen?" antwoordde Juliaan minzaam. „Hij is hier vandaag niet zoo ontvangen als overeenkomt met zijin '.stand en persoon en 'hij vraagt verklaring van de dubbelzinnig" opmerking, die u tegen hem hebt gemaakt." „Welke opmerking was dat?" („Betrekkelijk de verhouding, waarin mijn zwager, volgens uwe bewering, met graaf Peter en Bertalan, stond, en waarin u hem van par tijdigheid hebt beschuldigd,"' „Uw zwager schijnt zeer fijngevoelig te we zen. Het zou te- veel geëischt zijin, als men- van elk zijner woorden eene verklaring moest znakt .Verder merkt dez eop, dat de verti kers van mumtgas, de armsten onder de arm"1 dus, door hun duurder gas, ongeveer het «7® IDs op de dubieuse debiteuren dekken Jl' dat er nog juist zonder verlies is gewerkt Tl voorzitter antwoordt dat Zampa de eenige 1 bieuse debiteur was, dat het voor de aansV tingen niet noodig was extra af te schrijvo xen dat de verbruikers van muntgas meer a»' 'het bedrijf kosten dan de gewone gebruikt' Nog wordt door den heer Du Burck getrarh' iets te doen voor 'de 2 gedupeerde leerli<n»J der Handelsschool, als gevolg van de wei»!1 ving door den heer Mammen om te betalen D vorz. zegt, dat al het mogelijke is gedaan 2 dat er niets meer aan te doen is. De heer B Burck zou toch meenen, dat Mammen de tw/ jongens kan helpen. Deze weet, dat zijn zooi, bij niet betaling toch njet meer op de Handels school wordt toegelaten. Als hij inu aan den' directeur schrijft, dat hij, voor zijn zoon g»en plaatsing meer verzoekt, dan kunnen we <>'ns toch verder garant stelleln. Hij zou dus AIam men willen verzoeken, dit te doen. De heer Bekker: „Als M. maar te gelooven wasl" heer I)u Burck: „Wat zegt u? Is M. niet ie geloovenl Daar weet ik alles van!" Op een vraag van den heer Du Burck, of ook zij, die meer dan 40 M. van de hoofdbuis zijn verwijderd, bij de waterleiding moeten aan sluiten, wordt door den voorz. geantwoord, dat (dat een zaak is van het waterleidingbedrijf Daarna sluiting. geven." i,,Er zijn echter dingen, die men niet stil zwijgend kan laten voorbijgaan." i„Wat verlangt uw zwager dan?" „Eene verklaring of anders genoegdoening." .„Als ik echter noch het een noch het andere wil geven?" t.,Het eerste hangt van uw wil af: het andere moogt gij niet weigeren." .„Goed," zeide Juliaan na kort aarzelen, „als de heeren morgein vroeg willen terugkomen, dan zal ik hun het gew-enschte antwoord ge ven." De 'heeren namen afscheid en verlieten het slot, niet vermoedend in welke opgewonden heid Juliaan was, die zoo spoedig mogelijk zijn secretaris opzocht. „Heb ik het je niet geiegd," riep deze uit, i„in welke ongelegenheden kom je hier door. Door dit duel zal men onderzoek doen, overal van je spreken; ik heb je er toch opmerkzaam op gemaakt, dat jc goede vrienden noodig hebt en dat je in het bijzonder moet vermij|dendat men over je verleden spreekt." Juliaan antwoordde niet, maar liep peinzend de kamer op en neer: eindelijk riep hij uit: „Ik neem 'het duel aan,, jij en Orlowsky kunnen mijne secondanten wezen." „Ik verzoek je mij daarvan uit te zonderen,' antwoordde de secretaris spottend, „ik wil mijn naam en persoon niet aan de groote klok han gen, en ik raad je eveneens dit duel te ver- mijden en liever de verklaring te geven, dat jc mijnheer Lombay niet hebt willen beleedigefi." 1 „„Ik een graaf Alvary? Dat is onmogelijk.' 1 De secretaris haalde minachte|nd de schpu- iders op. „„Speel nu voor mij maar geen komedie. Schrijf den notaris of bezoek hem; zwijg ech ter van de verdwenen voorwierpen, want hoe voorzichtig wij ook met dat verdwijnen zijn 'te werk gegaan, kan het toch uitkomen. ;„Ik doe het niet, ik wil mij op Bertalan wre ken. Ik wil niet laf schijnen." .„Het geeft toch niets, hem van diefstal-tè beschuldigen, want niemand zal het geboven. En als de bewering hem ter oore komt; ?al lij een onderzoek laten instellen, en wie weet wat er dan aan den dag komt. Je schijnt werkelijk je verstand verloren te hehben." .„Wat kan er dan gebeuren, al mijine zaken zijn in orde." HÖUTTIL ALKMAAR. Uitgebreide collectie. Als laatst uitgekomen Nauveauté hebben wij ontvangen GEBLOEMDE RIBFLUWELE, 70 c.M. breed, 11.95 per el. TR1SSÉ v. Japonnen Blouses z Velour Jacquards voor Mantels 130 c.M. br., f4.95 p. el WOLLEN RATINE'S Mantels, 140 c.M. breed f4.95 per el. Gestreepte VELOURS, 130 c.M. breed, f6.50 per el. OOSTENRIJKSCHE FLUWEELEN, (diep glanzend) in modekleuren, in 56, 70, 80, 90, 100 en 110 c.M, breed. MIE NT 29. Die heeft een pracht partij KACHELS aan gekregen in de Dieuwste modellen tegen scherp oencurree-ende prijzen. Verder Plaatjes, Kolenbakken, gepolijste Pijpen, Vul- emmers, Pooken, enz. BELEEFD AANBEVELEND.

Nieuwe Langedijker Courant | 1923 | | pagina 6