De mie Mmmsten Diastertti. De Keniniin in de MM. hardnekkig bleef weigeren om.... te spuiten. Nu echter was zelfs de ernst van de Markers niet hestand tegen het lachwekkende, dat het onver wachte veelai meebrengt. Er werd zoowaar bij ge juicht, geioepen „hij heeft te veel geslokt."... ■poch toen zij dien avond in hun bedsteden stegen vroeg menigeen zich waarlijk onrustig af, als er nu toch eens brand kwam? De smid van het eiland, die daarom de brand- meester is, bad trouwens de debacle lang voorzien en geraden om er van den vastewal een deskundig man bij te halen. Want was er gebeurd. Bij de laatste ophooging van het kerkhof waar immers de hevige watervloed van enkele jaren geleden de doc den in hun kisten op den stroom had meege voerd van den grafheuvel bij de laatste ophoo ging was namelijk de brandspuit gebruikt om 't water uit de gespitte kuilen te zuigen. En tegen zooo'n modderkuur is een recht geaarde brand spuit natuurlijk niet bestand. Maar vanwege de zuinigheid en de eilandsche eigendunkelijkheid is de raad van den brandmeester stijf genegeerd en wederom zijn de burgemeester met de wet houders en den diender van zins om de halstarrige biandsppi.t mores te leeren. Maar als er nu toch eens brand op Marken komt, daar op dat slobber- plaatje midden in zee, met een spuit die 't nu eenmaal <k!oppig vertikt om water te geven? BUITENLAND De openbare zitting van den Raad van den Volkenbond. De Raad wenscht verder aan de gezantenconfe rentie ter bestudeering de volgende voorstellen te doen als voldoening aan den Italiaanschen eisch tot schadevergoeding door Griekenland, wegens den aanslag op Grieksch gebied bij Janina op den Italiaanschen president en de Itiliaansche leden van de commissie: ie. Verontschuldigingen aan te'bieden door de hoogste. Grieksche autoriteiten aan een der drie mogendheden, vertegenwoordigd in de commissie voor de grensafbakening. ze. Een plechtige dienst voor de slachtoffers, te Athene, te houden in tegenwoordigheid van alle leden van de Grieksche regeering. 3e. Het brengen van een saluut door de Griek sche vloot op nader te bepalen wijze. 4e. Militaire eerbewijzen te geven bij het aan boord brengen der lijken van de slachtoffers te prevesa. 5e. Benoeming door de Grieksche regeering van een commissie van enquête, die ter plaatse een onderzoek zai instellen naar de omstandigheden voor en na de misdaad, aan welke commissie ver tegenwoordigers van de drie betrokken mogend heden zullen worden toegevoegd. 6e. Benoeming van vertegenwoordigers van den Volkenbond om toe te zien in Griekenland op hel rechterlijk onderzoek, dat reeds door de Griek sche autoriteiten is geopend en op de veroordeeliug der schulden. 7e. Onmiddellijke storting door Griekenland in een Zwitsersche bank van 50 millioen lire, als waarborging voor de onmiddellijke betaling van de te bepalen schadevergoeding. 8c. Onderwerping' aan het Permanente Hof van Internationale Justitie, recht doende in kort ge ding in de quaestie van de door Griekenland te geven schadeloosstelling. „In naam van Oranje doe open de poort.' In deze week van blijdschap en feestvreugde vraagt onde'geteekende een oogenblik de aandacht van het feestvierende Nedqrlandsche volk. Het is nu een jaar geleden, dat de Nederlandsche vereeniging „Pro Senectute" haar oproep tot het Ncd'ilaridsche Volk richtte en het aandurfde op ruime schaal steun te vragen voor de noodlijden le ouden uit beschaafden kring. Onze oproep hèeft ruimen weerklank gevonlen, meer dan een ton werd ons reeds geschonken of toegezegd. Binnenkort wordt ons eerste groore pcnsiontehuis „Oranjestein" geopend, een tweede tehuis wordt, reeds in orde gemaakt, tot de stich ting van een derde tehuis worden de voorberei dende maatregelen getroffen. Wij meenen thans te hebben getoond den steun van het Nederiandsche Volk waai dig te zijn. D' ebeweging heeft levens» kracht en zij zal slagen, indien verdere steun ons nu ook edelmoedig wordt geschonken. Wij weten dat er velen zijn, die eerst eens wilden zien of onze oproep zoodanigen weerklank vond, dat steun hunnerzijds de moeite waard zou zijn. Dien ste in blijken wij thans absoluut noodig te hebben, en zelfs op zeer ruime schaal, omdat er nog honder den en daaronder de zieligste ouden zijn, wier diep-traqisfh leed wij moeten lenigen, als de vol doening van een innigen drang om wel te doen en tevens als de vervulling van een eereplicht tegen over onze ouden van dagen- In dezen tijd van dank bare herinnering herhalen wij ons dringend oeroep op de lezers van dit blad, om hen te gedenken, wier oudf dag te droevig is om mee feest te kun ner. vleien. Zmdt uv gaven aan „Pro Senectute" Meldt u aan als stichter f 500 in eens), als donateur f 25.— per jaar), als lid f5.— per jaar), opdat nu „Oran jestein" gereed is, wij het tweede en derde tehms spoedig kunnen openen. Onder de leuze: „In naam van Oranje doe open de poort", vragen wij het feestvierende Nederland- sche Volk ons de middelen te verschaffen om ten spoedigste de poorten van dit tweede en derde theuis kunnen openen voor onze eerbiedwaardige nojodlij4gp.de ouden. Het adres der vereeniging is: Amsterdam, Hee- 1 erg rad;' 174, Postrekening 82900, Amsterdam, gemeente-giro Amsterdam P. 291. Inlichtingen worden zee rgaarne verstrekt door den onJergetee- kende. De Algemeen-Secretaris, J. EVERTS, (Zie voor het eerste artikel het 2e Blad.1 II. 6 September. De groote dag is aangebroken. En zooals het in Den Haag was, na een paar dagen van geweldi gen storm, die ook op de kusten hün invloed hebben doen gelden, zoo is het ook in de hoofd» staa geweest. Na een dag van regen, die het erg ste deed veronderstellen, thans vrij goed weer, en ïoo straks .wellicht een zonnetje. Reeds vroeg in den morgen is Amsterdam in de weer gekomen. Weliswaar vertrekt de Koningin pas om 1 uur uit Den Haag, een vertrek met groot glaa, maar dat neemt niet weg, dat men er -en feestdag van maakt; reeds vroeg de plaatsen "in neemt en zoodoende de overige kijkers wat te kii- ken geeft en zelf telkenmale, wat te kijken heeft. De intochtsweg is, gezien de belangstelling, na tuurlijk met lang genoeg; is een intochtsweg dat wel ooit? Maar daar tegenover staat, dat deze toch enkele kilometers bedraagt; .zich uitstrekt over prachtige breede wegen, en zoodoende aan vele kij kers gelegenheid geeft om te zien. Vooral bij het station Willemspark, anders niet het middenpunt van veel bedrijvige drukte, is het vanat den vroegen ochtend een gedraaf van be lang. De politie heeft hier een geweldige afzetting gemaakt; slechts degenen, die voorzien zijn van kaarten, komen door de strenge controle, en slechts hooge autoriteiten mochten heen en weer draven. Naarmate het uu rvan aankomst nadert, komt er zoo langzamerhand eenige teekening in de afzetting en ook in de opstelling van allen, die bij de aankomst behooren. Met de Koningin zelve komt het groote Hof gevolg mede, maar alles wat autoriteit is in den Amsterdamschen kring, en bij de ontvangst is betrokken, maakt zich tijdig qp om aanwezig te zijn. De burgemeester, in ziin anders weinig gedragen ambtscostuum; de Hoofdcommissaris van Politie, die nog slechts kor ten tiia geleden gewond werd, zijn overal vooraan. Eindelijk, ongeveer precies op tijd, maar als altijd te lang voor het geduld van de wachtenden, komt de trein aan. Van de ontvangst daarbinnen in liet kleine station ziet men niets, maar dat be hoeft ook ruet. Korten tijd daarna kornt Ie Konin gin naar buiten, en dan begint de geestdrift, die zich weldra over geheel den weg voort zal plan ten. Het is een aardige gedachte, dat de Konin gin weer - gezeten is in de witte caleche, die zij 25 jaar geleden als heel jong Koninginnetje, voor Jenzelfden toclit gebruikte; een caleche haar als 18-jarig verjaardagcadeau doctr haar Moeder ge schonken. De Koningin Moeder is dezen dag reeds vioeg gearriveerd; door den Burgemeester begroet, is zij langs den kortsten weg van net Centraal Station naar bet Paleis op den Dam gereden, bui tengewoon hartelijk begroet door niet zoo heel velen, die aan dezen intocht, voor vandaag een beetje van secundair belang, hadden gedacht. Ook in de begroeting van de Koningin Moeder schuilt nog altijd iets van de waardeering, die men voor haar bij deze zflverfeesten heeft. De intoclitsstoet, heel wat voornamer en belang rijker dan de uiterst eenvoudige omgeving, waarin de Koningin Moeder zich plaatste bij haar intozht in Den Haag, heeft zich onmiddellijk in beweging gesteld. De Koningin is bij het station toegezongen dooi de zangvereeniging Apollo; het is merkwaar dig hoe ditmaal geheel het zanglustig Nederland in het bijzonder schijnt losgebroken om aan de Koinng'n hulde te bewijzen. Evenals in Den Haag zijn ook hiei op den intochtsweg verschillende zangvercenigingen geschaard, die in verschillende toonaarden aan de Koningin van haar aanhnkeujk heid willen doen blijken. Men zegge toch waarlijk niet meer, dat wij in Nederland niet van zingen houden, en ook niet dat er niet goed gezongen wordt. De Koningin zal overtuigd zijn Jat het anders is, of in elk geval is geworden. Wanneer men uit de verte den stoet volgde, zou men dien kunnen onderkennen aan hst ge- wuif, het geroep ,dat zich voortplant, al naarmate het kleine witte rijtuigje zich een weg baant tus- sclien de menschenmenigte, die intusschen enorm is geworden. Geen plaatsje is onbezet .gebleven; overal staat het zwart; uit alle ramen, op alk- daken zitten de kijkers. En overal dezelfde harte lijke geestdrift, die echt Hollandsch, niet in over daad ontaardt, maar die toch wel op tal van plaatsen een dieperen ondertoon heeft, dan men wellicht uiterlijk daarin veronderstelt. Zoo gaat de Koninklijke stoet, zoo nu en dan opgehouden door een huldebetuiging, door de juicehende me nigte voort, totdat men eindelijk om goed half vier het eindpunt van den Dam heeft bereikt. Daar is de aankomst van de Koningin het sein tot een geweldige ovatie van de duizenden die er wach ten, en kort daarna is het groote oogenblik aan gebroken, dat de Koningin zich op het oalkon van haar Paleis, ook als voor 25 jaren, weer aan haar volk toont. Êen oogenbjik, dat waard is om beleefd te werden. En ah de rust een weinig is teruggekeerd, neemt daarbinnen de eerste cour van galukwen- schen een aanvang. Om vijf uur ontvangt ie Ko ningin de dames; om 6 uur ontvangt zij de mi litairen. De dames en heeren, die zich voor dezen cour heboen laten inschrijven, staan een half uur tevoren als haringen in een ton het is niet o vei ureven gepakt in de ruimte van het Paleis, die op een toevloed als ditmaal gebleken :s, ei genlijk niet is berekend. De cour moet snel verloo- pen, de Koningin, hoe gaarne zij het anders zou gewild hebben, heeft sjechts weinig tijd voor de ei' chil'enjje personen en deputatiën. Men vergt ;orh in dergelijke dagen van de lichamelijke kracht van (Je Koningin heel wat; wel is alles voor haar klaar gemaakt, maar zij moet ook op alles, letterlijk alles letten. Geen wonder, dat ditmaal, dezen eer-, sten avond, de schitterende illuminatie van A u- stei lam, min of meer buiten haar omgaat, en dat zij Üaaraaa hog geen aandacht kan besteden. Anders, die illuminatie mag er zijn. Neen, het moet erkend, zoo mooi, als het 25 jaar geleden was, is het ditmaal niet. Daartegenover stait li ter, dat v.ij in dien tijd de geweldige toepassing van het ejeptrische licht hebben gekregen, die tot zoo geheel andere effecten leidt. De Westertoren, in geheel zijn slankheid verlicht, bood een schitterend effect. De Kalverstraat en Reguliersbreedstraat en andere groote straten van de stad, waren schitte rend om aan te zien, en dicht was de mensciieb- menigie, die zich geheel den avond door de "t ra ten bewoog; vreugdevol was in het algemeen dj stemming. Zoo maakte men zich opvoor den tweed jn feestdag, eigenlijk de meest gewichtige, de wer kelijke he'-uenkingsdag vqn 6 September, dat 35 jaar geleden de Koningin werd gekroond. KoraaJ- muziék op verschillende pleinen, luidde deze feest viering in, en om 10 uur was er de groote disast in de Nieuwe Rerk. Het is zeker een aardige ge dachte geweest om aan Minister de Visser da leiding van dezen dienst op te dragen, en hij heeft het gedaan met de welbespraaktheid hem eigen, maar tegelijk niet de sphere ingetogenheid, die bij dezen eféstdag past. IJet feerkgpbpuw was be hoeven wy het pog te zeggen? geheel gevqlq met genoddigóen; de belangstelling was heel groot, de indruk, dien geheel, de dienst maakte niet minder. De Koningin, vergezeld van de Koningin Moeder, den Prins en Prinses Juliana, werd begroet met den stillen eerbied, die in het kerkgebouw past, maar op het laatst brak de geestdrift toch zicli baan en leidde deze niet tot een spontane uiting, die in een kerk niet thuis behoort, maar bij die gelegenheid zoo geheel op haar plaats is. En daarna begonnen de beide groote feestlijk- heden op der. Dam, die het middenpunt van de belangstelling vormde. Om 12 uur was er de groo te aubaae Deze is schitterend geslaagd V'jreenig- de 13.000 zangers en zangeressen onder de lei O mg van den dirigent gaf een schitterend en grjotsch gelee., out ,cn muzikaal en als demonstratie tv— langen tijd bij ons zal blijven.leven. En toen kwam om 2 uui hel oogenblik, dat de deputatie onder leiding van dr. C. J. K. van Aalst, den presi Uit der Handelmaatschappij werd toegelaten om het nationaal huldeblijk aan te bieden. Men weet, dat dit êbuldebiijk bestaat in het hernieuwen van hei hekjjurn de graven van de Oranje's in de Nieuwe Keijc te Dcllt, en vergezeld van een album, waar in een groot aantal schilders de meest karakteris tieke, gedeelten van ons land in beeld hebben track ten weer te geven. Dr. van Aalst heeft deze ge schenken ovcihandigd met een passende redevoe ring, maai eerst daarna is gekomen de omlijsting van het nationaal huldeblijk in den vorm "ari de hulde, gebracht door de verschillende groepen. Geheel den Dam stond vol met vereeniging -ia uit het geheeie land; elke provincie was vertegenwoor digd ,en elk provinciaal comité werd aan de Ko ningin voorgesteld. Geweldig lang duurde het voor dat deze allen voor de Koningin en voor de me nigte, die opnieuw geheel den Dam vulde, hadden gedelileeici. Wat een afwisseling was er niet in dezen, optocht. Wat een rijke kleuren niet, 'wat een eigenaardig provinciaal karakteristiek. Het is onmogelijk om hier alles te vermelden wat wij" oo dien middag zagen; onmogelijk ook om maar een deel te vermelden; de indrukken als geheel waren overweldigend en deden luide spreken van de aan hankelijkheid aan de Koningin. En 's avonds zagen wij weer eht sprookje, dat wij zoo menigmaal nebben beleefd als de Koningin in Amsterdam een bijzondere feestelijkheid bij woonde. Toen kwam de gouden koets, het geschenk der Amsterdammers in 1898, voor om haar door het geheel verhehte Amsterdam naar den Stads schouwburg t ebrengen. Een prachtige aanblik bood de zaal, natuurlijk schitterend van rijke uni formen van prachtige toiletten der dames, maar ook een schittering van geest en vernuft, van kracht en energie, die Nederland heeft. Royaards heeft terecht geweigerd om Mijlpalen op dezen dag op te voeren. Hij heeft ons gegeven fragmenten uit den Gijsbrecht van Amstel, door hem zoo _s:hit terend gecnsceneerd. Hij heeft daarnevens gegeven een toepasselijk spel, voor dezen dag gemaakt. De voorstelling, die blijkbaar de Koninklijke be langstelling ten volle had, verliep als altijd uitste kend. Het artistiek algemeen succes was groot. En toen ging de Koningin rijden door de geheel verlichte stad, die niet alleen in overdrachtelijken zin in het licht baadde. Het was een rijtoer, waarin opnieuw de dicht opgedrongen feestgangers haar liulde hadden te brengen, een rijtoer, die voor de genen, dit den stoet zagen passeeren, nog eens jgetelijKe mdiukken achterliet, lis ter dam viert nog feest, blijft in feestvieren de stemming, ook al is het weer niet geheel zoo als men het zou wenschen. Zeker niet zoo vait als men liet graag zou zien. Vrijdag is de groote dag op het Y. Dan gaat de Koningin de gepavoiseerde jachten langs, en gaat zij 's middags een bezoek brengen aan do jubileumtentoonstelling in het Ko loniaal Instituut, dat voor het eerst een gedeelte - van zijn ruimten heeft opengesteld. En 's avonds, gaat zij in het Concertgebouw het beroemde or kest van Willem Mengelberg hooren, en Zaterdag is de groote spoitbetooging in het Stadion, waar bij zicli aatisluiten de roei- en zeilwedstrijden op den Amstel, die de Koningin daar zal gadeslaan.. Het zijn nog twee belangrijke dagen van feestvie ren. die de Amsterdammers wachten, voordat de ze 25-jarige herdenking tot het verleden behoort. Zij zullen er toe medewerken om een schitteren de herinnering na te laten. j Wie in Amsterdam niet mede heeft feestgevierd heeft veel verzuimd. Predikbeurten. GER. KERK NOORDSCHARWOUDE. Zondag 9 September, voorm. 9.30 en nam. 4 uu: Ds. Gillebaard. MED. HERV. GEM. N.-SCHARWOUDE. Niet ontvangen. MED. HERV. GEM. ZUIDSCHARWOUDE. Zondag 9 September voprm. jo pur (n.t.) Ds. J. J. van Meurs. CHR. GjkcR. GEM. BR. OP LANGENDIJK. Zondag 9 September voorm. 9.30 en nam. 2.30 uur Pi eeklezen. DOOPSGEZ. GEM. BR. OP LANGEND IJK Zondag 9 September voorm. 10 uur Ds, Ara. de Jong. NED. HERV. GEM. BR. OP LANGENDIJK Niet ontvangen. GER KERK BROEK OP LANGENDIJK. Zondag 9 September voorm. 9.30 eq nam. 2.30 uur Ds,. R. ,W.. de Jong. MED. HERV. KERK ST. PANCRAS. Zondag 9 September voorm. 9.30 uur Ds. J. I'. Buiskool, 's avonds 6.30 uur geen dienst. GER. KERK SINT PANCRAS. Zondag 9.30 uur Preeklezen, Nam- 2.30 dur Ds. GER. KERK HEERHUGOWAARD. Zondag 9 September voorm. 9.30 uiur Ds. Fern- hout. Nam. 2.30 uur Preeklezen. 54600 kilogram roode kool 3.5/60. 3400 ki'o- giam gele kool 4.90—6.60. 92200 kilogram w 'te koe. 1.80—3.10. 19000 ki'ogram aardappelen Sch. muizen 5.206.50. Schoolmeesters 5.10.580 Du ken 4.70—5.20. Blauwe 7.7.80. Drielingen 2.60 Kleine 1.j.io. 3288 kilogram slaboonea i&'.io —23.30. 32 kilogram snijboonen 26.31.60 2395 kilogram men 6.90—7.40. Drielingen 8.90—9.30 3-17 kilogiam nep 19.30—21.80. 2650 kilogram peen losse 4.205.50. 8 September. 500 bos woitelen 5.10. 9200 stuks bloemkool ie sooit 12.5c—21.idem 2e soort 3.8.90 39500 kilogram roode kool 3.30—4.50. 18700 kilogram gele kool 46.60. 50800 kilogram witte kool 2.30-3.—. 23350 kilogram aardappelen. Tchotsihe muizen 5.80. Schoolmeesters 5.5.80. Duken 4.80 5.10. Blauwe 6.407.20. Drielingen 3.3.40. Kleine 0.90—1.10. 1350 kilogram slaboonen 19.80— 21.—. 764 kilogram uien 6.50—6.70. Drieling on y.90 10.30 627 kilogram nep 14.10—17.10. 400 kilo gram bieten 3 803.90. 600 kilogram ramenas 5 NOORDERMARKTBOND N O G E DS CH AR W OUDE, 7 September. Schctsche muizen 6.6.70. Duken 4.80-5 40. Schoolmeesters 4.605.80. Eigenheimers 4.805.50 Blauwe eigenheimers 5.50. Blauwe aardappelen 5 70 Bravos 3.90. Drielingen 2.702.80. Kleine 1. 1 ia Spercieboonen 19.24.Snijboonen 22.—. Zilveruien 3.70. Drielingen 8.8.40. Zilver nep 20.2027.Vale nep 7.908.60. Grove uien 5.40—5.90. Drielingen 10.10—11.50. Gele nep 17.— 22.70. Peen 4.104.20. Roode kooi 2.904.10. Wit te kooi' 2.203.Gele kool 4.707.10. Bosworte-. len 4.20—5.60. Bloemkool 19.1025.90, idem 2e soort 2.206.20. Aanvoer op 6 September: 40375. kilogram aardappelen, 2126 kilogram spercieboonen, 2/5 kilogram tuinboonen, 543 kilogram zilvsruien, 1810 kilogram vale nep, 9150 kilogram grove uien, '400 kifogram peen, 20150 kilogram roode kool, 454CO kilogram witte kool, 10350 kilogram gele ktol, iSco bos wortelen, 3485 stus bloemkool. 8 September. Schotsche muizen 5.70—7.10. Schoolmeesters 530 - -5 80. Negentigvoud 4.80. Eigenheimers 5.20620 Blauwe eigenheimers 6.10. Blauwe aardappelen 6. -7.10. Drielingen 1.802.40. Kleine 0.901 10. Spercieboonen 18.23.Snijboonen 20.30.- Zilveruier 2.80. Drielingen 3.70—8.90. Zilvemep 24.2026.80. Vale nep 8.809.40. Grove uien 6.10 Drielingen 8.3010.—. Gele nep 13.15.40. Peen 37°4-390- Roode kool 3.50—4.80. Witte kool 2.10— 3 50. Gele kool 3.905.50. Boswortelen .360 - -5.60. Bloemkool ie soort 13.3020. idem 2e soort: 2.20—6.10. Aanvoer op 7 September: 23950 ki logram aardappelen 2503 kilogram spercieboonen, 45 kilogram snijboonen, 246 kilogram drielingen, 975 kilogram vale nep, 6960 kilogram grove uien, 1000 kilogram peen, 28325 kilogram roode kool, 39050 kilogram wijitte kool, 7200 kilogram gele kool, 5755 bos wortelen, 5000 stuks bloemkool- W ARMENHUIZEN. 6 September. Bloemkool 10.5025.90. Schotsche muizen 4.30 é.6c. Koksïanen en Duken 4.40. Schoolmeesters 3 90 -5.30. Blauwe 6.0—7.720. Drielingen 2.20—2 30 Witte kool 2.302.60. Gele kool 5.406.Roode kool 2.90- i 20 Gwone nep 13.2014.60. ürielinj gen 10 5c. Slaboonen 20.4. Aanvoei 7395 kilogram aardappelen, 12375 kilo gram witte kool, 2725 kilogram gele kool, 22925 kilogram rcode kool. 525 kilogram gewone neD, 12 c kiiogïam drielingen .1020 stuks bloemkool, 310 ki logram slaboonen. 275 bos wortelen, f2.60. 7 September. Slaboonen 22—24.Bloemkool 23.2023.40. Sch. muizen 4.906.30. Negentigvoud 4.10. Eigenhei mers 6 30 - 6.40. Blauwe 6.60.7Drielingen 2 20 Witte kool 2.30—2.40. Gele kool 6.10. Roode kool 2.00—3.90. Vale nep 7.7.60. Zilvemep 23.50 24.20. Gewone nep 18.3019.10. Gewone drielingen 10.10.20. Gewone uiesn 6.-16.10. Andijvie 2.40 —2.60. - ié' k 1i r i Aanvoer 13170 kilogram aardappelen, 10500 ki logram witte kool, 1350 kilogram gele kool, 6075 kilogram roode kool, 300 kilogram vale nep, 346 kilogram zilvemep, 550 kilogram gewone nap, 225 kilogram drielingen, 150 kilogram uien, 510' stuks bloemkool, 378 kilogram slaboonen, 90 krop andijvie. ALKMAAR. 7 September. Aaidappelen 4.306.70. Bloemkool 5.2029.R. kool 4.40- 6.30. Andijvie 2.104.10. Wortelen j.8o —9.50. Uien 3.809.40. Spinazie 2.8021.60. Krop sla 1.80—4.60. Snijboonen 26.70—52.80. Spercieboo nen enkele 28.10—37.40. Spercieboonen dubbele 17.8023 óo. ALKMAAR. "t September. 233 stapels kaas tezamen wegende 170149 kiJogr. Kleine fabriekskaas met merk 51.idem zonder meik 46.—Commissie fabriekskaas 45.—. Kleine boerenkaas met merk 50.—, idem zonder merk 45.50. Commissie boerenkaas met merk 47. Handel matig. MARKTBERICHTEN. - LANGEDIJKER GROENTENVEILING .BROEK OP LANGENDIJK- 7 September, 52° bos wortelen 4.50—5.90. 18400 stuks bloemkool ie soort 15.10—23.50 idem ge soort 3.10—10.10. Wagonladingen. BROEK OP LANGENDIJK. Zaterdag 1 September 7 wagons Maandag 3 September 15 V, Dinsdag 4 September 22 'v Woensdag 5 September ia Donderdag 6 September 16 Vrijdag 7 September 13 Totaal 91 NOORDSCHARWOUDE. Zaterdag 1 September 13; wagons Maandag 3 September 51 'v Dinsdag 4 September Woensdag 5 September 3 ',j Donderdag 6 September gf Vrijdag 7 September Totaal

Nieuwe Langedijker Courant | 1923 | | pagina 7