VERKOOPING. VERKOOPING. Cursussen zaakvoerders. aanmelding 27 September. VERKOOPING AF3RJLÜ.K Woonsd&g 26 September '23 esn BÏÏSSSSWOOKHÏÏIS met BOÏÏWLASB, SINT PANCRAS. Woensdag 2$ September 1323, Woonhuis met Werkplaatsy DINSDAG 1923, 1- Een Eenteniershuis 2- Een Huis, Boet en Erf, s- Be Lange akker, 4. Be akker Bouwland, 5, Be akker Bouwland Bin akker Bouwland, Twee akkers Bouwland 13. Brie akkers Bouwland Uit besluit is gebaseerd op de overweging, dat bij de herziening der salarisregeling, welke voor 1925 tot stand zal komen, het vraagstuk der periodieke verhoogingen in zijn geheel on der de pogen zal worden gezien. Aardappel-export. V j}e heer J. Knoop, makelaar in aardappelen, groenten en vruchten, wonende te Amsterdam, jjgeft aan den minister van Binnenlandsche Zaken en Landbouw een request gericht, waarin hij de aandacht vestigt op de volgende gebeurtenissen: pen 21 Augustus j.l.'kocht de heer Knoop in het Westland een partij aardappelen voor uit eer naar Noorwegen, waarvoor deze partij bij aankoop gekeurd moest worden. Bij afwezigheid van den ambtenaar, die in het Westland de keu ring verricht, werd de partij door een ambtenaar van den Piantenziektenkundigen Dienst te Rotter dam, de heer W. Middelbür, onderzocht en goed gekeurd. I De partij aardappelen werd daarop naar Amster-, jam verzonden om vandaar naar Noorwegen te worden verscheept. Bij het inladen werd het bewijs van goedkeuring aan den plantkundige C. J. Au-, gustijn getoond, die de partij nogmaals keurde en verklaarde dat de aardappelen wel geschikt waren voor uitvoer naar Engeland, echter niet voor Noor wegen.. Daar door den ambtenaar van den Plantenziek tenkundigen dienst in het Westland goedkeuring was verleend, heeft de heer Knoop de zending toch doen verschepen. Zonder hem iets te zeggen, zon der waarschuwing, zelfs zonder overleg met het Moorsche consulaat, heeft toen de heer Van Poe teren, hoofd van den Piantenziektenkundigen, dienst uit Wageningen een telegram aan het Noorsche ministerie van Landbouw gezonden, waarin ver klaard werd, dat de dienst niet voor de zending aardappelen instond. Bij aankomst in Noorwegen werd de partij dus: geweigerd, eerst na wisseling van telegrammen tusscheh het Noorsche consulaat hier te lande en het ministerie te Christiania werden, de aardappelen goedgekeurd. De heer Knoop wijst er op, hoe door een par ticulier ,zij het dan ook een rijksambtenaar, een telegram gezonden wordt aan de Noorsche regee ring, waardoor hij als handelsman verdacht wordt gemaakt en geen verdere opdrachten ontvangt. Hij w endt zich tot den Minister van Binnenland sche Zaken en Landbouw opdat diegene die in dit geval alle mogelijke onkosten heeft veroorzaakt, gedwongen zal worden de schade te vergoeden. Ontevredenheid over een gemeentebestuur. Er wordt te Middelburg hard gemopperd over de houding van het gemeentebestuur, tegenover de feesten ter eere van het regeeringsjubileum. Er zijn verschillende grieven. Een daarvan is, dak de buurtcommissie, die voor het versieren van een? straat palen in den grond moesten plaatsen, daar voor fi.25 per paal moest betalen. Het tarief is f 2 per paal. Na lang aanhouden werd het op f 1.25, gebracht, maar slechts zeer weinigen gelooven dat, het herstellen van de straat aan de gemeente wer kelijk zooveel kost en achten het onoorbaar, dat- de gemeente geld aan de feesten zou verdienen. Een commissie, omvattende een straat, waar niet- kapitaalkrachtige personen wonen, betaalde f 5a aan de gemeente voor palen, een andere buurt moest haar versieringsplan wijzigen, omdat de kosten der palen te zwaar drukken enz. Een tweede grief is, dat de commissie voor ver siering van den Dam, die een verlichting met vet potjes aanbracht, en deze ook langs de gazons op dat plein wilde plaatsen, f 10.50 moest betalen voor het afknippen van een randje gras. terwijl 2 dagen na de feesten de gazons geheel werden geknipt, wat toch ook wel voor het feest had kunnen ge^ schieden, terwijl het betalen zeker nu overbodig was, omdat anders de gemeente een paar dagen later ook de randjes had moeten doen medeknippen De beide andere grieven betreften iets, dat af wijkt van de beide vorige. Een der buurtcommissiesi die een blijvend aandenken wilde stichten, besloot tot het plaatsen van een electrische klok, welke zij aan de gemeente wilde aanbieden. De gemeente weigerde voor de plaatsing gemeentegrod af te staan en ook de klok wilde zij niet aanvaarden. Het laatste feit is, dat eene commissie, die een werke lijk mooie lantaarn aanschafte, deze alleen heeft mogen doen hangen boven een bestaande lantaarn licht mag er niet in branden, dus de lantaarn is des avonds in diepe duisternis gehuld. Waar het gemeentebestuur in meerderheid tot de koningsgezinde partijen behoort, begrijpt men de houding niet en wordt deze door sommigen toegeschreven aan angst voor de 5 S.D.A.P.-ers in den raad, van wie een wethouder is. Ook in de plaatselijke pers komt de ontevreden heid tot uiting en o.a. is reeds gevraagd hoe het te combineeren is, dat het gemeentebestuur de feesten- tegenwerkt maar naar Den Haag gaat om een adres van hulde aan de Koningin aan te bieden. UIT DEN UMIKEK. SINT PANCRAS. De afdeeling alhier van „Het Witte Kruis' ver gaderde ten huize van den heer H. Gerritsen. Na opening en lezing der notulen, volgden en kele mededeelingen, o.a. dat de Wed. Groen als maagzijnmeesteres ontslag had genomen. Haar werden woorden van waardeering geuit voor de vele en trouwe diensten der afdeeling bewezen. De agenda voor de algemeene vergadering, te Amsterdam te houden op a.s. 5 October, werd be sproken, waar o.a. de voorgestelde subsidieregeling veel bespreking uitlokte. Aan den afgevaardigde werd vrij mandaat verleend. Tot afgevaardigde en plaatsvervanger werden, gekozen de heeren J. van Kampen en, J. v. d. Ham, en tot kasnazieners aangewezen de heeren A. Wit en T. Groen. Na aanneming van'enkele leden volgde rondvraag, waarna de voorzitter de vergadering sloot. SINT MAARTEN. In de laatstgehouden vergadering d®r,b®stuY 7 leden der kinder- en volksspelen, werd behandeld een schrijven der Directie van de Royal Bioscoop te Schagen, welke aanbood de schoolkinderen op Maandag 24 dezer voor 15 ct. de persoon in hun, mrichting toe te laten, alwaar een mooie Oranje film zal worden vertoond en tevens de kinderen. de gelegenheid wordt gegeven de kabelballon en het opstijgen hiervan te zien. Daar een voordeel g saldo f 26.90 aanwezig was, heeft het bestuur besloten op dit aanbod in te gaan. Verschillende ingezetenen zullen met paard en wagen de kinderen naar en van Schagen rijden, zoodat de jeugd weet een mooie dag te wachten staat. KOEDIJK, Zuideinde. Aanstaande Maandag 24 Sept. is het 25 jaan geleden d§.t onze plaatsgenoot, de heer K. Wester1 chet der halte Sint Pancras, zich hier vestigde, en met dezen datum tegelijk 25 jaar aan de spoorU wegmaatschappij is verbonden. Waarschijnlijk zal het den geachten jubilaris dien dag niet aan belangstelling ontbreken. öpori en Wedstrijden. N.H.V.B. In het wedstrijdprogramma voor Zondag 23 September zijn de volgende veranderingen aange bracht: Klasse 4A: Wedstrijd Holland I—Gr. Scher mer I wordt gespeeld te Groot Schermer. Klasse 5A: Wedstrijd Koedijk 2—D|.T.S. 2 ver valt. D. T. S. Voor Zondag a.s. staan voor de D.T.Si-elftallen, weer aardige wedstrijden op het programma. D.i'.S. IKoedijk I en Zeemeeuwen 2D. T.S 3. De wedstrijd van het tweede tegen de Kóedijk-re- serves is weer afgelast. Het eerste zal het tegen de stevige Koedijicers niet zoo geheel gemakkelijk hebben. Het is daarom dan ook nooaig dat er veel beter gespeeld wordt dan vorige week omeen gunstig resultaat te verkrijgen. Het derde zal de Zeemeeuwen-reserves in Eg- mond partij geven. Wordt hetzelfde spel geleverd als verleden Zondag, dan kan een klein succesje niet uitblijven. Zondag 30 September. Schoorl 1—D. T. S. 1. S. D. W. I—D. T. -S.- 2. D. T. S. 3-D. T. V. 2. ALKlViAAKöünt SNUIFJES Vader Govers in de lappenmand. Een onzer beste medeburgers, vooraanstaand man in bet Alkmaarsche politiek lteven en ver tegenwoordiger in den gemeenteraad van den land bouwenden en veefokkenden boven- mid den- en onder-stand, de Heer Dirk Govers is dezer dag-en het slachtoffer geworden van zijn onuitvoerbare liefde voor zijn dierbaar boeren bedrijf. Hij; was uitgegaan naar een land aan den Noordervaart om een koe te vangen, maar die cow-calchery werd hem noodlottig, door dat hij kwam te vallen, het onopgevoede stuk rundvee over hem heen marcheerde en hem eenige ernstige kneuzingen en ontvellingen aan het been toebracht. Gevolg is dat onze popu laire vader Dirk tot huisarrest is gedwongen. Gelukkig gaat het goad maar 't zal wel naast zijn lichamelijk lijden een groote kwelling voor den bewegelijken altijjd bezigen man zijn, om zich vrijelijk aan zijn zaken te kunnen wijden. De opening van het landbouwfeest, dat trou wens dit jaar op bescheiden wijze werd ge vierd, die hem in zijn kwaliteit als voorzitter van de afdeeling van de Holl. Maatschappij van Landbouw, wordt opgedragen moest dit jaar voor den vice-voorzitt-er worden verricht. We willen hopen dat de heer Govers weer gauw het ventje is en hij van het ongeval geen nadeelige gevolgen ondervindt, want men zou hem in Alkmaar moode missen. Wat Bouw meester voor Nederland is, is vader Govers voor Alkmaar, beter loftuiging kon ik hem niet geven. Hij is altijd vol belangstelling voor het openbare leven en zijn ijver voor het ge meentebelang is werkelijk onbegrensd. In den raad is hij niet alleen de landbouw - en marktwezen specialiteit, maar ook de man, die de bezuinligingsrem weet te hanteeren. Daarbij moet worden getuigd met eere, dat hij steeds rondweg voor zijn meening uitkomt en zich nooit, zelfs niet door het meest wel sprekende lid van den raad laat overdonderen. Als hij -eenmaal zij|n meening heeft vastgezet, is de sterkste debater niet in staat om hem knock out te timmeren. Dikwerf heeft hij 't op 'n reuzemanier aan den stok met de S.D.A.P. en papa Westerhof mag dan de fiolen van zijn proletarischen toon over het hoofd van dezen stijfkoppigen conservatief uitklodderen, maar daar trekt vader Govers zich net precies geen bal van aan. Desondanks is hij bij alle partijen als persoon bijzonder gewild. Hij, onthaalt de S.D.A.Peesche dames op katjesdrop voor de hoest of op pepermuntjes voor de winderigheid ,en trakteert als hij jarig is Ihet heele gezel schap zonder onderscheid van politieke rich ting joviaal op neutrale taartjes, zoodat zelfs izijn meest felle politieke tegenstander niet boos op hem kan blijven. Zulke menschen noem ik dan ook ideale volksvertegenwoordigers en zonder iets af te doen van de waarde -die men aan anderen moet to,ekeqne|n, lijkt mijf een man als vader Govers 'n raadslid, waarop de Alk maarsche burgerij trots mag zijjn. En ik geloof dan ook wel den tolk' te pingen zijn van de gebeele burgerij in 't algemeen en van den gemeenteraad zonder eenig voorbe houd in 't bijzonder, wanneer ik vader Govers een spoedig en algeheel herstel van harte toe-, wensch. Ik snak er naar hem spoedig weer te zien dp weg naar zijn zaken of naar de wedrennen in het sportpark, in zijn regenjas en zijjn drukke beweeglijkheid, zwaaiende zijjn zilver gemon teerde boererentenierswandelstok met jeugdige gratie en mijn eerbiedige groet: Goeden dag, mnijheer Govers, met zijjn kraakstem vaderlijk welwillend beantwoordend met een: óók1 Ge- SJ&U.F FELAAR. YOOr De datum voor tot dezen cursus is verlengd tot Men leze het bericht in dit blad Inlichtingen Drieboontlaan 26 te Hoorn. Het Bestuur. Openbare te Oudkarspel, op Woensdag 24 October '23 bij opbod en op Woensdag 31 October'23 bij afslag en combinatiën, telkens des morgens 9 uur, in het koffiehuis „Het Huis de Brederode", te overstaan van den Notaris Mr. A. P. H. DE LANGE van 1. HUIZEN, WAGENHUIS, SCHUUR en ER^EN en uitmuntend WEI- en BOUW LAND te Oudkarspel, samen groot 14.26.S2 H.A. 2. Uitmuntend Weiland te Harenkarspel, groot 2.54.30 H.A. 3. Uitmuntend Wei- en Bouwland, te Warmenhuizen samen groot 8.59 20 H.A. Te veilen in diverse perceelen. Behoorende tot de nalatenschap van den heer A. BORST Azn. Te aanvaarden het huis, door den heer KROON bewoond, 1 Mei 1925, tegen genot der huur ad f5-per week vanaf 1 Mei 1424, het land Kersttijd 1923 en de andere huizen en erven 1 Mei 1924. Inlichtingen en teekeningen te ver krijgen bij den voornoemden notaris aan de Breedstraat A 10 te Alkmaar. GROOTE Vrijdag 28 September '23 's morgens te 10 uren, op «en terrein van de voormalige Meelfabriek te Alkmaar, ten overstaan van de Deurwaarders AMOUREUS en KOÜDENBURG, van een belangrijke partij afkomstig van bet Raadhuis te Amster dam en de zoo go-d als nieuwe Heeren huizen aan de Da Costakade aldaar. A. H VERBURGT en Zonen. Vrijwillige Notaris J. E. IIEENK te Caatrieum zal op 's avonds 6 uur, in café „De Drie- spreng" van den Heer GERRISTEN te Sint Pancras publiek verkoopen 3 gelegen aan den Benedenweg te Sint Pancras, groot 13 Aren 50 Centiaren. Eigendom van den bewoner L. HOOG LAND. Te veilen in drie pereeelen en massa. Aanvaarding direct na de betaling. Notaris J. E. HEENK te Castricum zal op '•avonds 6 uur, in eafé „De Drie sprong" van den Heer GERRITSEN te Sint Panera», publiek verkoopen i waarin Schildersaffaire, aan den Boven- weg, in de kom der gemeente Sint Pancras, groot 6 aren. Eigendom van den bewoner P. J. BOBRSEN. Aanvaarding na de betaling, in eigen gebruik. Publie ;e JOHANN W.C. KROON, Notaris te Zuidseharwoude, is voorat- 's namiddags 2 uur (zomertijd) in het Café „MARKTZICHT" te Broek op Langetidijk, publiek te verkoopen: Onder Broek op Langendyk: met Boet en Erf, aan de oostzijde van de straat. aan de oostzijde van de straat, in huur bü Jin. Balder Cz. aan de Troffeert nabij den Oosterdijk, laatst in huur bij O. Koedijk Oz. (5) „Paleweid", de 3e akker v. d. Breedesloot aan de Heert, laat ste huurder Wm. Bialder Jbz. (20) „Langeweid" aan de Heert, laatste huurder Jn. Balder Cz. (19) Otnider St. Paincras: fan Zuiden van de Zandsloot bij het Nieuwland, laatste huur der Jn. Vroegop Az. (9). Onder Zuid-Sdharwioude: 7. Een dito „de Blind" ten noor den van de Kraakmanssloot, laatste huurder K. Goed (12) 8. Een dito „Dalenberg",2e akker achter Jb. Otto, laatste huur ster wed. Jb. Nol Pover (10). aan de Schagersloot, laatste huufder Jn. Balder Cz., (6V2 en 61/2). 10. Vier dito van de Troostgroet, ten zuiden van de Schagersloot, laatste huurder P. Stammes (7 10, 13 en 15). 11. Drie dito van de „Delweid" bewesten de Horn, laatste huur ders P. Stammes en D. Koe dijk Pz., (7, IOV2 en I8V2). Onder Koedijk: 12. Twee dito van Oversgroet, be westen de Zomersloot, laatste 'huurder P. Stammes (11 en 11). Onder Noord-Scharwoude: ten noorden van de Molens loot, laatste huurders C. Langedijk Pz. en O. Schuitemaker Jbz. (12, 12 en 13). 14. Een dito boven den Winterweg aam de Schoutensloot, laatste huurder Jn. Keeman Abrz. (14) Eigendom van de Erven van Mejuffr. de Wed, C. Vroegop Balder. Te aanvaarden land Kers: mis aanst.: huizen na betaling, 2 onder gestanddoening der huur tot 1 Mei a^anst.

Nieuwe Langedijker Courant | 1923 | | pagina 7