NIEU WE Dinsdag 2 October 1823 32e Jargac LANIiEDUKER COIJRAST. OFFICIEEL Beëindiging Zomertijd. De Burgemeester van Zuid-Schar wp.ude brengt oinder de aandacht, dat de vervroeging met een uur va|n dein wettelijiken tijd, bedoeld jin artikel 1 der wet va|n 23 Juli 1908 iSt.bl. no. 236), zal eindigen Zondag; 7 (October a.s. te drie uur in den voormiddag. Op dat tijdstip wordt wederom ingesteld de tijdregeling naar den. middelbaren zo|nnetijd van Amsterdam, welke tijdregeling alsdan aan- wijstwijst twee uur in den voormiddag. Op uitnoodiging van den Mi|nister van Bin- nenlandsche Zaken en Landbouw zal ten aan zien van de tijdsaanwijzing op de openbare,, door 'het gemeentebestuur beheerde klokken met het vorenstaande rekening gehouden wor den. Zuid-Scharwoude, 2 Oct. 1923. •Do Burgemeester voornoemd, VANj SPENGLER. UIT ÜEN OMTREK HEERHUGOWAARD. In bet Lokaal van den heer Witter werd de najaarsverg. der afd. van Hét Witte Kruis ge houden ditmaal onder meer eblangstelling dan gewoonlijk. Met genoegen constateert de heer Molenaar, voorz., dit en hoopt, dat ook uitbrei ding van het ledental hiervan een gevolg mag zijn. Door 'den heer Van der Meer worden de notulen gelezen, welke onder dankzegging wor den goedgekeurd. Door iden voorz. wordt de zeer verblijdende mededeeling gedaan,, dat de afd. door het Rijk is toegezegd een subsidie van f 615 door Ide Prov. yafli f 70 in verband met de T.B.C.-bestrijding enz. Met het oog hierop zijn de Statuten gewijzigd en goedgekeurd te rug ontvangen. Tengevolge dezer subsidie is nu de afd. uit hare financiëele moeilijkheden. Na bespreking van dep beschrijvingsbrief voor de a.s. Algem. Verg. 5 Oct. te Amsterdam te houden wordt besloten tot 'het zenden vafi 2 afgevaardigden. Uit bet bestuur wordt hier voor aangewezen de heer P. Scholten, met als plaatsvervanger de 'heer Van d. Meer,, uit de leden de heer Brugman, met als1 plaatsvervan ger ide heer A. Mienis. Bfj de bestuursverkiezing wordt met bijna pjgem. stemmen herkozen de heer v. d. Meer en in plaats van iden heer W. Oiudhuis (in'iet 'herkiesbaar) de heer S. Brugman- Beiden ne men deze benoeming aan. Met aandacht volgt de vergadering Dr. Spie- rings, waar deze in een korft rede het werken onzer afdeeling uiteenzet. Uit deze réde stip pen we aan, dat de afd. een vrij|wel volledige hoeveelheid materiaal bezit, dat gratis aan de 'leden in bruikleen wordt gegeven. Eveneens ,wordt op voorschrif t van den Arts ij(s verstrekt, waar noodig, ook versterkende middelen. Voorts zorgt de afd. vopr ziekenvervper per ,auto, gratis indien de betrokkene minder dan (2000 inkomen geniet. Voor opname in een sanatorium tracht de afd. 'de noodige gelden bijeen1 te krijgen; in de scholen is een verban cl - trommel aanwezig, welke telkens wordt aan gevuld, op verschillende plaatsen zij|n dreggen gedeponeerd. Door de zorg 'der afd. is bij| de openbare scholen, waar dit noodig was, een regenwaterbak gebouwd. Cursussen werden ge geven voor bakers en voor eerste hulp bij1 on gelukken, lezingen werden ge'höudeln over ma lariabestrijding, waterleiding. Maatregelen ge troffen voor typhusbes'trij|dingdoor de afd. is gezorgd, dat de gemeente een wijkzuster voor zich alleen verkreeg, de afd. beeft zich aan gesloten bijl de vereeniging der S.B.C.-bestrij ding. De financiën der afd. loopen over een bedrag van ongeveer f 3200, waarvan 11100 aan contributie, terwijl het overige döor suo- sidie wordt verkregen- De afd. telt 580 leden, 'wat spr. voor een gemeente met 4000 zie en veel te kort voorkomt. Een krachtig applaus volgt op deze rede, waarna de wenschehjkher van krachtig prnpageeren ter sprake word ge- bracht, met het gevolg, dat een aantal aanwe zigen zich beschikbaar stellen om nog met aangeslotenen te bezoeken. De rede door JJ Spierings uitgesproken zal in hen v?1™- circulaire dezen propagandisten ter Vgf1 den gesteld met ,een lijst van nog nie slotenen in hunne wijik. Door den heer C. de Jong nog eens Ier sprake gebracht de wenschehj|kheid d -stelling van den schoolarts. Kicruit vo gt tamelijk breedvoerige discussie met .«at aan het bestuur blijkende actie indezen wordt opgedragen, aanvangende met terstonu 'een adres aan den Raad der gemeente met Ihet dringend verzoek terstond een schoolarts aan te stellen. Dit besluit werd met op één na algemeene stemmen genomen. t Door den Burgemeester wordt nog meege deeld, dat de middelen' ter bestrijding van de malariamug steeds ter beschikking is, terwif van gemeentewege mede lysol daarvoor wordt verstrekt, tegen betaling ook personeel voor bediening. Dr. Spierings geeft in overweging dat door de gemeente de bediening van den sproeier, dezen winter aan eventueele werke- loozen wordt opgedragen, waarvoor Burge rmeester zijn medewerking gaarne toezegt. Door den heer P. A. van Schaick wordt' gevraagd of het niet mogelijk is nog eens een cursus te geven in eerste hulp bij ongelukken, dit vooral in verband met het gebruik der ver- ,bajndtrommels aan de scholen geplaatst. Dr. Spierings verklaart zich hier ten volle toe be reid, indien zich minstens 20 personen aanmel den. Nog eens wordt er op gewezen, dat onze gemeent eten aanzien van waterleiding een uit zondering maakt op de geheele omgeving. Vol gens besluit van Ged. Staten zal in het ver- ,volg een gemeente, welke niet is aangesloten bij ide Prov. Waterleiding, in geen' geval meer Jwate jrkunnen betrekken uit een aangesloten gemeente; door den Burgemeester wordt hier- )aan nog toegevoegd, dat gemeentenarefn aan tien Laanweg niet mogen worden aangesloten aan de aanliggende buis, omdat onze gemeente (4iiet is aangesloten. Hierna sluit de voorz. de vergadering met |een woord van dank aan Dr. Spierings voor zijn uiteenzetting der afdeeiingswerkzaamhe- iden, aan het aftr. bestuurslid, den heer W. Oudhuis en de propagandisten, wien hij goéd succes toewensdht. 1 Zqoals het convocaat aangaf zoiu nu nog een bespreking plaats hebben over oprichting van een begrafenisvereeniging, waarbij) de verg. de lleiding opdraagt aan den heer Brugman. Deze leidt de zaak bijj de vergadering in en leest voor het reglement eemer bestaande vereeoi- ging. Een debat volgt hierujt, waaraan door leen aantal personen wordt deelgenomen, met ihet resultaat, -dat men zich in begjnsel voor de stichting van een neutrale vereeiralgiing uit spreekt. Een commissie vap 6 personen: 3 R- 'Kath. en 3 Prot. wordt benoemd om een on derzoek in te stellen en verdere voorbereidende maatregelen te treffen, ten einde beslagen ten ijjs te komen in de eventuëel te houden stich tingsvergadering. De comm. bestaat ujt de 'heeren P. Scholten, P. A. van Schaick, C. Kok', A Rus, D. de Jong en S, Brugman- KOEDIJK. Mét ingang van 3 October a.s. wordt het hulp post- telegraaf- en telefoonkantoor vereenigd. De openstellingsuren zijn: Post en telegraaf: 8.30—11; 2—4; 67, uur. Teleofon 8.30—11; 2—4; 5-3°—7 uur. Sport en Wedstrijden. N. H. V. B. Competitiestand klasse 4A. doelpt.. Naam gesj). gew. gel. verl. pt. v. t. Vrone 1 3 3 6 *7-° Heilo 1 2 2 4 5-° Rood Wit 2 1 1 2 3-2 Gr. Scherm. 1 21 12' 6-3 D. T. Si. 1 2 1 1 2 2-2 Koedijk 1 21 122-3 Sehoorl 1 2 1 x 12 3-4 V, A. F. C. 3 3 3- 2-g Holland 1 2 2 0-8 Alkmaar 3 1 .1 0-9 (Bijgewerkt tot en met Zondag 30 Sqptemb.J N. Ht V. B. Competitie-indeeling. Sehoorl 2 heeft zich uit klasse 5A terug getrok ken, zoodat deze afdeeling nu slechts nog uit zes elftallen bestaat. Uitslagen 30 September. 4A'. Schoort 1D. T. S. 1 o2. Vrone 1Holland 1 6o. Koedijk 1— Heiloo i 0—3. Gr. Schermer 1V.A.F.C. 3 4o. Rood Wit 2Alkmaar 3 uitgesteld. SA. U.F.C. 1—Bergen 2 uitgesteld. D.T.V. 1Sehoorl 2 uitgesteld. S.D.W. 1—D.T.S. 2 6—0. 5B. D.T.S. 3—D.T.V. 2 13—2. Alkmaar 4—D.T.V. 3 16o. V.A.F.C. 4—Zeemeeuwen 2 o4. Heiloo 2—Rood Wit 3 1o. Programma 7 October. 4A. D.T.S. 1—Koedijk 1 Heiloo 1—Gr. Schermer Prins, Mantel, V.A.F.C. 3Holland; 1 v. d. Toorett. Alkmaar 3S-choorl 1 Harthoorn. Vrone 1—Rood Wit 2 Kok. 5A. S.D.W. i—D.T.V. 1 de Koning. 5B. D.T.V. 2—Heiloo 2 3 uur C. J. Mol, D.T.V. 3D.T.S- 3 1 uur v. d. Hoven, Zeem. ,2Alkmaar 4 Snijders. Rood Wit 3V.A.F.C. 4 van Son. D.T.S. Begunstigd door prachtig voetbalweer zijn de D.T.S.-elftallen Zondag weer in actie geweest. Sehoorl 1—D. T. S. 1 0—2. In een wedstrijd die hoofdzakelijk op de Sehoorl helft gespeeld is, is het D.T.S. gelukt Sehoorl 1 haar eerste nederlaag in de competitie toe te brengen. In de eerste helft wist geen der partijen te doelpunten, hoewel het Sehoorl doel telkens gevaar liep. Na de rust wist D.T.S. midvoor twee maal door de Sehoorl verdediging heen te loo pen en het resultaat was twee goals. Het D.T.S.- elftal, dat nu met een andere doelverdediger speel de heeft over het algemeen goed voldaan, behal ve de linker wenk der voorhoede, waar veel te laks gespeeld werd. S. D. W. 1D. T. S. 2 - 6-0. Het, tweede kon het tegen de stoere Oudorpers niet bolwerken en kreeg een verdiende nederlaag. Verschillende spelers van D.T.S. konden niet te gen de groote S.D.W.-spelers op. Met rust was de stand reeds 2o. Toen wist D.T.S. zich ©eni gen tijd te handhaven, maar tegen het einde kwa men er nog vier bij. Deze wedstrijd werd door den heer Steiflman van Alkmaar op uitstekende wijze geleid. Dergelijke arbiters zien we gaatne terug. f D. T. S. 3-D. T. Vj. 2 13—2. Het derde heeft zich van haar nederlaag tegen Zeemeeuwen schitterend hersteld en de D. T. V.ers met een flinke nederlaag naar Heerhugowaard te rug gézonden,:-Met rust was de stand reeds 4o. Na de rust was het D.T.V.-elftal geheel gebroken en de goals kwamen met reusachtige snelheid. Uit een paar vlugge doorbraken kwamen nog twee doelpunten tegen D.T.S., zoodat het einde kwam met een 132 overwinning. Zondag 7 October. D.T.S. i—Koedijk 1. D.T.V. 3—D.T.S. 3- Holland 1—Vrone 1 0—6. Holland 1 behaalde Zondag de tweede nederlaag en wel tegen Vrone 1 te Sint Pancras. Daar de Hollandrs wisten dat ze een zware partij hadden kregen we voor de rust een flink spel te zien. Bei de partijen kregen mooie kansen om te doelpun ten, maar keeper Kansen paste wel op dat hij niet visschen moest, en ook de keeper van Vrone ver weerde zich dapper. Na de rust wordt er weer met moed begonnen, mgar toen Vrone de leiding nam, was plotseling de pit uit het spel en Vrone wist in tijd van ongeveer 20 minuten de stand tot 6o te brengen. Het laatste kwartier was „Holland" weer in de meerderheid, maar van doelpunten was geen sprake, hoewel ze mooie kansen kregen. Met niet minder dan een 6o-nederlaag werden, de Hol landers huiswaarts gestuurd. ST. PANCRAS. Onder begunstiging van eein moio.ie Herfst dag speelde Zondag Vrone I haar derde com petitiewedstrijd en wel tegen Holland I. En Fort una was haar ook ditmaal gunstig' gezind, Vrone heeft direct tegen zon. En dit is wel een nadeel voor haar. Ook Holland's krach - tigen tegenstand beletten haar voor rust te doelpunten. Doch na de rust is Vrone haar de baas. Holland heeft thans tegen zon en dit is voor, hun keeper, welke evenwel den ge- Jheelen strijd zeer goed werk' presteerde, wei mede een der oorzaken van 't verlies. Tot zes maal toe werd naar het midden gewezen, en Vrone boekt ehiermede een 60 overwinning. KOEDIJK (Zuideinde). Moest ons elftal (het die vorige maal' verliezen, Jihans was het weer eens zoo gelukkig een' zeer goede overwinning in de wacht te sleepeln. 't Ging dezen keer tegen D.T.S. 2. Voor rust wist S.D.W. mede als gevolg van D.T.S.'s laksheid al direct twee maal te doelpunten. Na rus tis D.T.S. beter in vorm, zelfs zoo dat het het geheel weer tot een goed recht bracht!, idoeh de S.D.W.ers hadden eenmaal de smaak der winst geproeft, en ondanks D.T.S.'s betere' spel werd de score tot 60 opgevoerd. S.D.Wf 2 moest met 01 van Alkmarja-aspi ranten verliezen. WINKEL. Blauw-Wit I speelde Zondag in Anna Pau- lowna tegen „Concordia" 1. Die match eindigde in gelijk spei n.l; 2—2. Blauw-Wit 2 speelde tegen R.F-C. 2 en ver loor met 30. OUDE NIEDORP. Zondagmiddag speelde V.V.V. 1 voor de oompetitie een wedstrijd tegen N.'V.V. 2. V.V. won met 3—0. Het 2e elftal bracht het 'smorgens tegc N'.V.V. 3 er slechter af. Zij verloor met 2—1 NIEUWSTIJDINGEN De minister van financiën 'heeft aan d tijdelijke hulpkommiezen aan de grens tege 1 Januari ontslag aangezegd. Met ingang van 1 Januari 1924 zal, naa de „Msb." verneemt aan een groot aantal posi ambtenaren die, hoewel jonger dan 62 jaas recht hebben op dadelijk ingaand vol' pensioe wegens overcompleet, ontslag verleend wordei Tusschen Gorkum en Schelluinen heel een ernstig auto-ongeval plaats gehad. Ee; luxe auto. reed tegen een daar rijdenden wage aan. De auto sloeg om en viel van den dijk at Beneden in het riet bleef hij; liggen. Van d vijf inzittenden zijn er twee zwaar gewond, d drie andere liepen lichté verwondingen op. Per vrachtauto werden de getroffenen naa het Gasthuis te Gorkum vervoerd. Te Nieuw-Vennep is op verschillende plaa,tsen ingebroken. In de Geref. Kerk zij[n o! ferbussen geledigd. Verder is bijj den schoen winkelier Ferdolage een spaarpot met geld g( stolen. Bij den landbouwer C. Verkuyl! zij twee rijwielen weggenomen en de heer C. Dek 'ker mist een rijwiel. Bij verschillende ande ren zijn pogingen tot inbraak gedaan. Mej. M. die langs den Biurgwal te Kam .(Pen wandelende was met een kinderwagen waarin haar tweejarige kleine, ontmoette daa een oude kennis, en spoedig waren beiden ii druk gesprek dat alle aandacht in beslag nam 'Mej. M. liet even de kinderwagen los om haai betoog door gesticulaties te kunnen onderstree vpen en zag niet 'dat de wagen langzaam de hei lende bestrating afreed naar den rand van ho* water en ten slotte daarin verdween. Gelukkig had een persoon aan den Overkant het onhei zien gebeuren; hij. sprong te water en kon me' veel moeite het 'kindje onder den zinkende.", wagen opvisschen om het nog levend aan dr doodelijk ontstelde moeder terug te geven. Met; had in eens weer nieuwe stof tot redeneereni Zangwedstrijd. De Gorinchemsche Liedertafel „De Vereenig de Zangers", directeur de heer Piet Versloot is voornemens om, ter gelegenheid v.an het 30 jarig bestaan in de maand Augustus 1924 een nationaal concours uit te schrijven v.oor ge mengde en mannenkoren, fanfare- en harmo niegezelschappen. De Postcheque en Girodienst als rijkmaker. Een ingezetene van Delft had op 30 Aug een bedrag in f76.54 op zijp afrekening van den girodienst. Een door hem ontvangen, nieu we .afrekening, gedateerd 22 September, ver meldde nu, naast een foutieve afschrijving van f 1.159.83, tot zjjn niet geringe verwondering een bijschrijving van f5.000.411.871' Twee jongens van 14 a 15'jaar te Zan'dvoort kregen op straat ruzie. De eene jongen, De Z. genaamd, trok een mesje en stak' daarmee naar 'den anderen jongen. Deze trok toen ook eert mes, zwaaide er mee en trof de Z. in da hartstreek, zoodat deze dadelijk dood neerviel, De idader, Be genaamd, werd voor den com missaris van politie te IJmuiden geleid. Een auto uit de richting Arnhem reed in de bocht nabij bet kasteel Renswoude te Renswoude in volle vaart tegen een boom,* waardoor de achterin zittende beer er met ge weld werd uitgeslingerd. De spoedig ter plaatse? geroepen dokter achtte direct overbrenging rtaar Arnhem noodzakelijk. De andere twee inzittenden kwamen met enkele ontvellingen en de schrik vrij. De 'auto werd geheel ver nield. De mijnwerker Gillissen uit Kohl'scheid geraakte Donderdagnamiddag te Kerkrade op de Dominiale steenkolenmijneln' onder afval lend gesteente en werd zoodanig getroffen, dat Ide dood spoedig intrad. Woensdag ging in de staatsmijn „Mau- rits" te Geleen na het schieten de mijnwerker Thijssen aan het hakken. Hij raakte daarbij met zijn houweel een patroon, die zich nog. in het schietgat bevond en niet was afgegaan. De patroon ging af en raakte den mijnwerker aan hoofd en borst. Hij! was terstond dood. De ongelukkige woonde te Sittard en laat een vrouw: met vijjf nog jeugdige kinderen1 achter.

Nieuwe Langedijker Courant | 1923 | | pagina 1