mmwMi,Mscnamiide ei OiiqKarsgei Pén geiiiaeme. opMny van een ver opennare iosisien. «ffirüs la de sottertii m üii marktberichten De „Nieuwe Langedijker Courant" heeft zich vergist en in verschillenden toonaard wordt dit thans den volke bekend gemaakt. Wij hebben „verdacht gemaakt"; wij heb ben „een scheeve voorstelling van de zaak ge geven"; wij hebben „de rust in de gemeente in gevaar gebracht"; wij hebben „door een dik beslagen bril gekeken"; wij „zétten het pu bliek op tegen de samenvoeging met middelen die er niet bij behooren"; wij kunnen niet in één adem noemen alle boosaardige feiten waaraan wij ons zouden hebben schuldig gemaakt. Wij zijn de zondebok geworden, die zijn plaats verdient in de woestijn. En omdat wij verhard zijn in het kwaad, moeten wij deswege even glimlachen, de glimlach van den booze. Er wordt met een gre tigheid gebruik gemaakt van de gelegenheid tot het leveren van een commentaar op de mededee- lingen van den Burgemeester fn zijne conferentie met eenige persvertegenwoordigers, waarbij het schijnbaar een genot is onze opruiende eigenschap pen en dwaze inzichten op de kaak te stellen. Wij worden door niemand gespaard, wij schijnen een begeerde prooi yoor alle aanvallen, die moeten i getuigen hoe laag wij toch wel van karakter zijn. Maar wanneer de conferentie met den Heer Burgemeester er nu eens niet was geweest? Hebt ge U dan al eens afgevraagd hoe deze zaak dén zou zijn geloopen? Hadden wij mogen verwachten, dat de correspondent van de „Schager Courant" in het blad van Dinsdag in zoo'n berouwvollen toon zou hebben geschreven? Dat er een ingezonden stuk van particuliere zijde in de krant was geko men (zie het Donderdagnr.) dat getuigt van den gretigen opzet in het gevlei te komen of te wor den? Geloove wie het wil. Maar wij zouden verder willen vragen: Waar blijft het geheugen van die persmannen, die thans als het ware het plan hebben gesmeed ons ge meenschappelijk aan te vallen? Wij moeten eenigen tijd terug, toen de gemeen teraad van Noordscharwoude met 5 tegen 1 stem en 1 blanco het verzoek tot het bouwen van een vier-klassige schóól voor R. K. onderwijl vetfy ierp. Met het „effenste gezicht van de' wereld^ zoo wordt ons verweten, hebben wij toen tegengestemd. Maar een der R. K. raadsleden stemde toen blanco. Het is de moeite waard nu eens in herinnering te brengen wat „Ons Blad" over dit besluit toen heeft geschreven: „Wat echter in deze onaangenaam stemt is het feit, dat B. en W. deze zaak zoolang heb ben uitgesteld, dat uitvoering van het plan dit jaar feitelijk geen zin meer had en men zich nu vasthoudt aan de inmiddels verschenen cir culaire van den Minister inzake het bouwen van niet noodzakelijke scholen." Het zijn toen de zware lasten geweest waar voor de gemeente Noordscharwoude alleen kwam te staan, die het genomen besluit beheerschten, onder den indruk waarvan de geheele Raad toen ver keerde. „Ons Blad" erkende toen grif, al was het blad het met de argumenten niet eens, in welken moeilijken toestand de Raad van Noordscharwoude was geplaatst en toentertijd in de meest ongunstige positie verkeerde. Ons standpunt is toen geweest om nog even af te wachten, opdat de onbillijk heid zou worden weggenomen, dat Noordscharwou de alleen voor de lasten opkwam. Wij hebben later gelegenheid gevonden eens te vragen of ook de andere gemeenten, Zuidscharwoude en Oudkar spel niet genegen zouden zijn naar verhouding van het aantal kinderen, dat uit die gemeenten de R. K. school bezoekt, te willen bijdragen in de betaling der rente van het stichtingskapitaal, maar ons werd door den Voorz. medegedeeld, dat hij volgens de wet een dergelijk besluit ter vernietiging bij de Kroon zou moeten voordragen. En eenige maanden later ontvangt het gemeentebestuur be richt, dat door de Regeering de onbillijkheid werd ingezien en de gemeente met terugwerkende kracht wel aanspraak kon doen gelden op de vergoeding, die de andere gemeenten zouden hebben te beta len. Er zijn toen dingen gebeurd, waarover men 't liefst niet meer denkt, maar die onze strenge af keuring hadden, zooals wij onomwonden tegen een der R. K. raadsleden te Zuidscharwoude, die er ons over sprak, hebben getuigd. „Ons Blad" moet niet schamper opmerken, dat onze liefde voor het R. K. onderwijs te laat komt. „Ons Blad" heeft toen ook erkend, dat men als raadslid ook heeft te behartigen het belang der gemeente. Met de verschillende bladen willen wij niet verder twisten. Wij hebben niemand gekwetst, noch in overtuiging, noch in inzicht, wij begrijpen de scher pe aanvallen dan ook niet. Wij noemen met innige overtuiging de uitbreiding van de R. K. school een „brandende kwestie", zooals wij ons ook meermalen hebben uitgelaten in particuliere gesprekken. En wanneer wij een anderen indruk hebben gewekt, dan willen wij hier getuigen,, dat dit onze bedoeling niet is geweest. Maar wij hebben gepleit voor het behoud van de openbare school te Noordscharwou-i de, welker opheffing geen verband houdt met het vraagstuk „LJangedijk één", maar waardoor dan schoolruimte'zou vrijkomen, om die te benutten voor het R. K. onderwijs. Wij nemen terug, dat de uitbreiding of nieuwbouw van de R. K. school het doel zou zijn, waardoor de drie betrokken gemeen ten- moesten worden vereenigd. Laat het, zooals de correspondent van de „Schager. Courant" het uitdrukt, een toevallig samentreffen zijn, goed, goed, allés goed, wanneer wij ons daarin hebben vergist, best, wij aanvaarden die gedachte, maar daarvan is men blijkbaar overtuigd geraakt na de conferentie met den Heer Burgemeester. Intuss.chen hadden B. en W. van Oudkarspel een conferentie aangevraagd bij den Heer Commissaris der Konin gin; was de vergadering van „Volksonderwijs" reeds een week te voren bepaald; verscheen her tweede artikel in ons blad daags né die vergade ring. Het eerste artikel moet dus reeds den in druk hebben gewekt, dat wij onrust en tweedracht in de gemeente bedoelden testichten. En né de conferentie klonk de strijdkreet: Te wapen tegen, de Langedijker, het „invloedrijke blad", dat mins-: tens revolutie predikte. Neen, van de gedachte, dat hier een addertje in het gras schuilt, kunnen wij ons niet losmaken. En dat spijt ons. Maar wij gaan om twee redenen hierop niet dieper in. Waar om zou het ook noodig zijn? Collegiale ridderlijk heid is de wereld uit en zich te hooren kapittelen in hetzelfde, blad, dat een paar dagen te voren nog spreekt vari „geen vreemdeling in Jeruzalem" en „wij weten van welken kant de wind waait" dat is toch wel wat al te kras. Als het dat recht put uit het terugnemen van die woorden, om daarna als zedemeester op te treden, koml kom! Wanneer wij nü gingen beweren, „wij weten Van welken kant de wind waait", „wij zijn geen vreemdeling in Jeruzalem", dan wordt dat weer voor tene verdachtmaking uitgekreten, natuurlijk! Het komt van de „Nieuwe Langedijker." Geen jpensch denkt er aan, dat dit thans op gezag ge zegd wordt. „Maar er zal meer vreugde zijn over één zondaar die zich bekeert, dan over negen en-negentig rechtvaardigen." De brave uit te wil len hangen door in het volgend nr. te herroepen wat men in het vorig nr. heeft geschreven, het geen een scherp woord van protest van de zijde van „Ons Blad" ontlokte, is eene houding, waar op wij niet kunnen nalaten de aandacht te ves tigen. Maar nu de zaak zelf, die wij te veel op stelten hebben gezet. In de eerste missive van den Minister wordt over de vereeniging der drie gemeenten gesproken, waarbij Broek wordt uitgeschakeld en in de tweede wordt de aandacht gevestigd op de noodzakelijkheid van de R. K. school, waarbij de invloed wordt gevraagd dit plan voorloopig aan te houden tot tijd en wijle de vereeniging der drie gemeenten tot stand zal zijn gekomen, tengevolge waarvan dan een der openbare scholen kan worden opgeheven en benut voor het R. K. onderwijs, waardoor dan de kosten van een nieuw school-, gebouw kannen worden uitgewonnen. Wij schreven, dat Noordscharwoude zijn school zal moeten missen en de kinderen Uit deze ge meente dan over de scholen te Zuidscharwoude en Oudkarspel zullen moeten worden verdeeld. Daar tegen kwamem wij op, misschien in .termen, die kras gerroeg waren om stemming te wekken, en waarvan de reeds genoemde conferentie een ge volg was, maar de burgers van Noordscharwoude. hebben dan toch zeker rekening te (hbuden met dit" feit. Zal de burgerij zich dat zoo maar zonder meer laten welgevallen? Ziedaar de vraag die zoo veel teweeg bracht. Toen in diezelfde raadszitting, waarin het ver zoek tot het bouwen van een vier-klassige-school van de hand -werd gewezen, op de mogelijkheid van het bouwen van een school te Oudkarspel en Zuidscharwoude werd gewezen, beantwoordde „Ons Blad" dit als volgt: „Is het bovendien niet onzinnig wanneer men weet, dat verreweg de meeste kinderen te Zuid scharwoude hoogstens tien minuten van de kerk verwijderd zijn, binnen dien afstand maar weer een kleine school te bouwen. Met de belangen van het onderwijs als kath. onderwijs behoeft men geen rekening te houden, maar de kath. zelf weten maar al te goed hoe schadelijk het is wanneer men in eenr<p5rochie ver van de kerk en de scholen zou gaan bouwen. Op het platteland vindt men bijna overal bij de kerk de school." Het ligt dus voor de hand, dat de openbare school te Noordscharwoude zal worden opgeheven, wanneer na de vereeniging der drie geifieenten de overbodige schoolruimte zal kunnen worden benut en het schoolgebouw te Noordscharwoude voor R. K. schoolonderwijs kan worden ingericht. En toen wij de vraag stelden, „zullen® de burgers van Noordscharwoude zich dat laten welgevallen?" waarna wij de school en het onderwijs daarin ge geven preien, werd dat opwindend geschrijf ge noemd. Neen, wij hebben willen zeggen, dit staat te gebeuren, gij zijt thans voorbereid. Maar wij nemen bij dezen gaarne de bewering terug, dat de vereeniging der Langedijker gemeenten het mid del zou zijn, om op die wijze tot uitbreiding der R.K. school te komen." Onze aanval was echter tegen den Minister gericht en tegen niemand an ders. A t Overigens, die conferentie, die conferentie! Men moet wel onder den indruk der daar gevoerde besprekingen zijn gekomen, dat men daarna met pennen vol inkt naar" het hoofd van den redacteur der „Nieuwe Langedijker Courant" klodderde. Nu is de aanval gericht tegen ons, wat nü gebeurd is, zal men zich later nog wel eens herinneren.. Laten wij het hierbij laten. Antwoorden doen wij op geen enkel krantenartikel meer. Wij zullen steeds onze meening en onze denkbeelden naar voren brengen en mochten die soms critiek ont lokken, laat die critiek dan zijn zonder den bij smaak, waaruit men „gezaghebbenden invloed" kan proeven. Het artikel over de samenvoeging der drie ge meenten in het algemeen moet van de week blijven liggen. Wij komen dus daarop nader terug. kort 'des vorigen jaars een achterstand geeft van pl.m. f250. Om het tekort te dekken, zul len de commissieleden trachten, in de hup aangewezen wijk nog een bedrag van pl.m. 10 gld. in te zamelen, wat naar we vertrouwen, wel gelukken zal. 'tGaat zoo toch niet goed! Een van tweeën: De Commissie voelt te veel op de burgers of de burgers te weinig voor ons feest 1? Sdjitsfce van Dijk, oud 21 jaar. BUITENLAND De „aanrander" vain Harden pleegt zelfmoord. De zeeman Kruse, die gisteren werd gearres teerd onder verdenking een aanslag op Maxi- xmiliaan Harden in den zin te hebben en van xwien het „Acht Uhr Abendblatt" wist' te ver- xtellen; dat hij een gnoote bewonderaar van Harden was en zich slechts naar Harden's villa had begeven om persóbmlij|k met Harden ken nis te maken, heeft zich in den afgeloop Ju nacht in pijp cel in het politiebureau opgehan gen. Men gelooft thans toch met een individu te doen te hebben, die een aanslag wilde ple gen, want het is meer dan twijfelachtig .dat de man zich zou hébben opgehangen omdat men hem verdacht. Echter dient in aanmer king te worden genomen, dat Krüse reeds een keer in een zenuwinrichting heeft vertoefd, .zioodat het niet buitengesloten is, dat hij; in een aanval van zenuwoverspanning zelfmoord heeft gepleegd. Plaatselijk Nieuws NOORDSCHARWOUDE. Concordia-Bioscoop. 1 Deze Bioscoop heeft haar zorrjerslaap achter den rug, om gedurende het winterseizoen weder ver schillende mooie films op het doek t<e ftooveren. Voor morgen, Zondag, heeft de Directie op een mooie film beslag weten te leggen, j^elke een bezichtiging overwaard is. Men zie voor nadere bijzonderheden de in dit nr. voorkomende adver tentie. v Het aanvangsuur is echter niet 8 uur, zooals in de advertentie staat aangegeven, maar dit is bepaald op 7.30 uur. BROEK OP LANGENDIJK. Piostchèqui- en Girodienst. De Directeur van bet Postkantoor te Broek o pLangendijk maakt bekend, dat: Rekening houders bij. den Postchèque- en Girodienst die in ernstige moeilijkheden zijn of komen, tenge volge van de beslissing, dat voorloopig over het te goed van voornoemden dienst niet kan worden beschikt, kunnen met ingang van he den 6 Oct. op het postkantoor zoomede op de hulppostkantoren formulieren verkrijgen om een zoodanig gedeelte van hun saldo op te vragen als ter vermijding dier moeilijkheden .noodzakelijk is. De aanvragen mogen niet meer dan' 90 per cent van het saldo, tegoed, in geen geval meer dan de behoefte 'bedragen. BROEK OP LANGENDIJK. Verloren en gevonden voorwerpen. Aan het gemeentehuis te Broek op Langen - dijk, zijn inlichtingen te .bekomen omtrent de n.v. voorwerpen. Gevonden voorwerpen. Twee sierhaarspelden, twee porfemonnaie's, 2 strikjes, 2 halskettingtjes, 1 koralen cein tuur, een roode zakdoek waarin een kwartje geknoopt, een bruin konijn en een een meisje. Verloren een barnsteen sigarenpijpje, welk tegen belooning kan terugbezorgd worden. BROEK OP LANGENDIJK. Donderdag 11 Oct. des namiddags 3 uur zal ten raadhuize gelegenheid worden gegeven tot kostelooze inenting en ;heri|neniting. BROEK OP LANGENDIJK. De heer Bergsma, tijd. onderwijzer aan de openbare school alhier, komt als no, 1 voor op de voordracht ter benoeming van een onderwij zer aan de gemeenteschool te Hoorn. BROEK OP LANGENDIJK. Hn de gehouden eindvergiadermg van de feestcommissie alhier deed de penningmeester rekening en verantwoording, waarbij bleek dat er ruim een f120 te kort was, wat het te In de „Tuinderij,", officieel orgaan van het Centraal Bureau van de veilingen i|n Nederland komt het volgende artikel voor: Op Woensdag 26 September had op het kan toor van het Centraal Bureau van de Veilingen jeen vergadering plaats ter bespreking van een verbetering in de sorteering van uien. Aanwezig waren de heeren: J. L. BJijanberg;, C. Zwaan, J. A. Stokdijk, K. Wagenaar Gz., R. Kamstra, Th. Roosje en J- Ootjers, (Jenèvefiji het Dage 1 ijk sch Bestuur der Groiep. Mede wa ren voor deze vergadering uitgenoodigd de heeren Mijs en Honken,, resp. voorzitters der Veilingsvereenigingen te Middelhannis en Goes, die echter verhinderd waren. De Voorzitter, de heer F. V. Valstar, wees bij het uiteenzetten van het doel dezer bijeen komst op de circulaire, het vordg jaar door de Rotterdamsche Vereen, van Fruit- en Groenteh Exporteurs verspreid, waarin krachtig werd aangedrongen op een goede behandeling van het zeer belangrijk exportproduct: de ui. -Ook in het Centraal Orgaan van den Handel was door „Cor" een krachtige lans gebroken voor een betere behandeling, die naar zijin meening zoowel in het belang van den Handel' als van de Producten noodzakelijjk was. Maar niet alleen in handelskringen kwam de wensch naar een beter csprteering tot uiting, ook de kweekers toonden belangstelling voor deze aangelegenheid, seciaal in Noord-Holland waar de kwestie van sorteering en verpakking van uien een speciaal punt van bespreking had uitgemaakt op de laatst gehouden algemeene "Vergadering der Provinciale Veilingen. Onder deze omstandigheden had het Dage- lijksch Bestuur der Veilingsorgiapisatie het wen- schelk ijigeoordeeld een vergadering b,jj elkaar te roepen van Handelaren en Producenten ten einde gezamenlijk omtrent dit punt overleg te plegen. De Voorzitter stelde op de eerste plaats aan de orde de vraag; Is verbetering in de sor teering van uien noodzakelijk? Bij de hierop volgende bespreking sprak' de vergadering unaniem als haar meaning uit, dat het dringend noodig was verbetering in de sorteering van uien te brengen; zooals de toe stand op ,het oogenblik is, werd zij' algemeen miserabel geacht. Hoewel hét hoofddoel' der vergadering was om te komen tot een sortee- ring der zaaiuien, werd gewezen, o.p de drin gende noodzakelijkheid om óók aan de poot- uien volle aandacht te schenken, omdat óók aan dit artikel tal van gebreken klieven, die den afzet van dit product in den weg staan. Op de tweede plaats kwam de vraag ter sprake: Waar verbetering in de uiensorteering dus dringend noodig is, welke sorteering moet dan als de meest gewenschte worden geacht? Na ampele bespreking werd met algemeene stemmen besloten, dat als de meest gewenschte sorteering moet worden vastgesteld een sor teering in te voeren met de volgende maten voor de verschillfende soorten: tot 35 m.M.: nep van 35 tot 43 m.M.: drielingen van 43 tot 75 m.M.; gewone ui boven 75 m.M. grove. Onder deze sorteering worden uitsluitend be grepen gezonde droge uien, terwijl er niet in mogen voorkomen: bout, stij.ve, dubbele noch afgesneden uien, terwijl de partij practisch vrij moet zijn van grond of klei. Op de derde plaats werd besproken de vraag welke verpakking de meest gewensdhte moest worden geacht. Van exporteurszijde werd medegedeeld dat 'de genomen proeven met verpakking in kis ten en zwaardere balen niet de resultaten had den opgeleverd, die er* van verwacht wórden. Het mode!, de maat en de kwaliteit onzer uien, die in het geheel niet 'zij|n te vergelijken met 4e Spaansc'he uien, leeinen zich minder goed voor kistverpakking, terwijl, wat de zwaardere baal betreft, deze in Engeland niet wordt ge- wenscht, omdat de uien niet door deze baal heen zijn te zien, hetgeen in Engeland verlangd wordt. Mits de kwaliteit der baal goed is (er is >op het oogenblik weer een zeer goede baal voor een redelijken prijs verkrijgbaar), werd mitsdien de gebruikelijke baal al's de meest gewenschte verpakking geoordeeld. Ten slotte maakte nog een punt van bespre king uit.de vraag: hoe komen we tot deze goede sorteering en hoe is die te handhaven? Lang niet alle zaai-uien, zelfs niet het groot ste gedeelte, bomt over de veilingen cn dus zouden, Waf de veilingen betreft, voor hel heele product geen afdoende maatregels, nomen kunnen worden. Algemeen werd de noodzakelijkheid e dat, voorzoover de uien o.ver de veiling^ de Veilingsbesturen krachtig aan de hierh vastgestelde sorteering de hand zullen ten houden: aan den Handel moet dan de gesteld worden, dat hij in deze sorteerim» exporteert. Nog werd van kweékerszijjde opgemers .indien de veilingen er toe over ga^ kwestie in eigen huis te regelen, het mc moet zijp, door toekenning vain oen ben Vnerk of kenteeken aan-de uien, die 0n 'vastgestelde wij'ze zijn gesorteerd voor daj tere product reclame te maken, waardpor ihjóogere prijs wordt verkregen. Alleen hierdoor immers is het mogelijk kweekers voor een betere sorteering te inte seeren. De voordeelen, de hoogere prijs di? betere product waard is, moeten ook den k 'ker ten goede komen als belooning V00r meerderen arbeid en betere zorg, die hij het artikel heeft ten koste gelegd. Onder vOrwaarde kan de verplichting tot inv0 van bovenstaande regeling voor de veilt geen bezwaar, maar voordeel opleveren, vendien is het slechts op deze wij'ze mov een onderscheiding tot stand te brengen èchen de volgens bovenstaande regeling sorteerde uien en die, welke niet aldus gesorteerd, welke onderscheiding noodzak ■is voor de buitenlandsohe markt. Van handelaarszijde werd hiertegenover gemerkt, dat het speciale merk overb,o< moest worden geacht in verband met de schelijkheid, dat alle ter veiling aangevoe .uien volgens de ontworpen regeling rn, zijn gesorteerd, terwijl het reed§ eerdér wikkelde bezwaar tegen een veiliingsmork b bestaan, namelijk dat een koopmarf geen ar merk naast het zijne dulden kan. 'Over deze aangelegenheid werd nog eenstemmigheid verkregen. Die Voorzitter cludeerde echter, dat het hoofddoel der bijl komst, namelijk de vaststelling eener (ring voor uien, was bereikt; hij bracht woord van dank aan de aanwezige hjr secpiaal de handelaren, die zoo bereidw tea ren geweest aan de uitnoodiging gehooi geven en hij; hoopte, dat deze bespreking hare er toe zou bijdragen om den uienhan in betere banen te leiden; hierlna we: vergadering gesloten. N.V.[DE TIJDGEEST Opgave van het hoofdagentschap van heer C. Paarlberg te Oudkarspel. Donderdag 4 October 1923. Prijjs van 100.000 2223 15.000 2975 1000 187 6664 400 113 1891 5895 7! 200 5393 12143 15625 20244 100. 651 8561 9884 10506 IC 11083 11506 11587 4 17240. Predikbeurten.! GER. KERK NOORDSCHARWOUDE. Zondag 9.30 en nam!. 4 uur Ds. J. Gillebaa NED. HERV. GEM. N.-SCHARWOUDE Zondag 10.30 Ds. O. J. Staal NED. HERV. GEM. ZUIDSCHARWOll Zondag a.s. 10 uur Ds. J. J. van Meuts (Extra collecte. CHR. GCR. GEM. BR. OP LANGEND1 Zondag 9.30 en 2.30 Preeklezen. Maanidag 8 Oct. 's avio(n;ds 7 uur Ds. Velema 'DOOPSGEZ. GEM. BR. OP LANGEND Zjondag voorm. 10 uur Ds- A. de Jong. NF.D. HERV. GEM. BR. OP LANGEND 'Zondag v.m. preeklezen. Nam. 2.30 Ds 0 GER KERK BROEJC OP LANGENDIJK Zondag 9.30 en 3.30 Ds. R. W de NED. HERV. KERK ST. PANCRAS. Zondag voorm. 9.30 Ds. J. P. Buiskool 's Namiddags 3 uur Ds. J P Buiskool GER. KERK SINT PANCRAS Zondag 9.30 v.m. preeklezen, 2,30 n.m iFernhout. GER. KERK HEERHUGOWAARD' Zondag 9.30 v.m. Ds. Fernhout van St. ,cras, nam. 2.30 preeklezen. Wagonladingen. BROEK OP LANGENDIJK. Zaterdag 29 September 16 Maanidag 1 October 14 Dinsdag 2 October 13 Woensdag 3 October 12 Donderdag 4 October 20 Vrijdag 5 October 15 Totaal 90 NOORDSCHARWOUDE. Zaterdag 29 September 12 Maandag 1 October 5 Dinsdag 2 October 10 'Woensdag 3 October 5 Dbnderdag 4 October 5 Vrijidag 5 October 10 Totaal 47 - LANGENDIJKER GROENTE^ 5 October 1923. 21600 stuks bloemkool 5.5010.20, 2e 0.60—5.10, 74100 kg. roode kool 2.— 28100 kg. gele kool 1.80—2.80, 165600 kg- kool 1.30—1.70, 530 kg. slaboonen 15.20- ■23323 kg. uien 5.50—6.70, drielingen

Nieuwe Langedijker Courant | 1923 | | pagina 2