AANBtSILDING WERKSTER een nieuwe ploeg 17 snees Deensche-Witte den 3NOVEMBER let bouwen Tan een dubbel Winkelhui! met Bovenwoning Hyacinthen bollen OP REIS WAAROM? Langedijker Groenteveiling. RECHTZAKEN Zitting van 23 October. Uitspralkeii. Heiinrich H. Zuidwolde (ged.) verduistering 3 maanden gevangenis. G. J. J. v. H., Rijteen (ged.) diefstal, 5 maanden gevangenis. C. v. L. Blokker, lich. letsel door schuld, nader onder zoek gelast. Alewijin O., Hem, appel vonnis kantongerecht f50 boete of 25 dagen. C. v. d. M., Helder, (ged.) art. 209 W. v. S., nader Onderzoek gelast. J. O., Helder, art. 247 W. v. S., nader onderzoek gelast. H. J. J. J. Lim- men, I. B. Helder, art. 250, 10 maanden gev. ,G. B. A. A'dam (ged.) verduistering, 2 maan den gev. met aftrek. Nieuwe Zaken. Boter aam de galg gesmeerd. Die jeugdige D. S. uit Alkmaar, die indertijd een drachtig schaap in de weide had geslacht V[n het vleesch mee naar huis genomen, terwijl !hiji ook nog 'n bierton gestolen had, werd in een vlaag van onbegrijpelijk medelijden tot een voorw. straf veroordeeld, alhoewel bekend was ,dat hij, ook nog te Koedijk een diefstal had gepleegd. Deze misplaatste zachtzinnigheid heeft zich echter zeker al gewroken, althans Iwerd heden het veelbelovend joingmeosch voor gedragen vopr tenuitvoerlegging der gevange nisstraf. Dat blijft een maatsch. sukkelaar. Anth. Franciscus H., 'n 33-jarig loswerkman te Alkmaar is altijd 'n goeden bekende gc- weest van de justitie. Hij is al heel jong met rauschen begonnen en geregeld zagen we hem op 't zondaarsbankje terugkeeren. Intusschen is Antoon getrouwd en heeft hijl eenige jonge spruiten aan de wereld geschonken, maar papa gaat het nog altijd beroerd. Zijn vrouw en kin deren vertoeven thans te Amsterdam in 'n zwer versassyl en Antoon heeft daar ook 'n tijd ge logeerd, doch hij kon het niet uithouden en trpk opnieuw de wereld in. In den Helder zwierf hij: rond, geld en dak loos. Eindelijk kwam hij op 'tidee 'n oinechten diefstal te creëeren. Hij probeerde of hij met behul pvan een oud sleuteltje en het lemmet van een mespunt ';n etalagekastje, hangende voor een winkel aan de Weststraat, welk kastje was gevuld met Delftsch aardewerk, kon open breken. Dit gelukte echter niet met de primi tieve inbrekers werktuigen en toien ging Antoon zich zelf als mislukte dief en inbreker bij. het politiebureau aangeven. Hij wilde persé inge rekend worden en nu moesten ze 'hem inreke nen. Het geschiedde volgens zijp verlangen en heden stond Antoon, terecht voor diefstal en ook voor landlooperij. Het is echter zoo'n rare pp drop, want nu wilde hij, noch den diefstal modh de landlooperij: bekennen. Hij wou gehol pen worden door de reclasseering om naar Frankrijk te komen. Daar zal hij gaan werken, dat is zijn ideaal. Nu, we gelóoven ook wel Idat Frankrijk met zoo'n kloris aardig o,p zou knappen. De officier vorderde, met terzijde stelling van Antoon's verlangen, 1 week voor de poging tot diefstal, voorts- 3 dagen hech tenis en opzending naar Veemihuizen voor'den jtijld van 1 jaar en 5 maanden. De verdediger, mr. de Groot, die bekl. ook al eens in een vroegere zaak verdedigd heeft, en ihem dus al zoo wat onder zijn vaste klanten noteert, concludeerde vrijspraak voor de po ging en refereerde zich wat de landlooperij; be treft aan 'het oordeel der rechtbank. Antoon, die 'n advocaat van zijp kantoorstoel kan bab belen, gaf zijp intense afkeer, te kennen van de rijks werkinrichting, 't beste is dat de recht bank hem van den winter maar naar Mentpnne stuurt. Met zoo'n representant ben je geholpen. De heer A. Meijboom, brapdstoffenhandelaar intam eenige jaren geleden de circa 50-jarigen Jb. Tr. P. jn dienst als reiziger. Zulks op ver zoek van de reclasseering,, die zich sterk voor den heer P. interesseerde. De heer P. was, een veroordeelde die geholpen moest worden. Enfin, de heer Meijboom accepteerde de nieu- iwe reiziger, maar heeft niet veel plezier van ,zijn goedheid gehad. Hij was zoo onvoorzichtig hem 'kwitanties te laten innen en toen liep hef fout. Een leelijk schadepostje voor den heer Meijboom. De reiziger werd ingepikt en stond terecht. Hem was ten laste gelegd, verduiste ring van f223.51. Het O.M. vorderde tegen P., die door de Haagsche rechtbank ter zake op- 'lichting en verduistering tot 4 maanden werd veroordeeld 6 maanden gev. De verdediger Mr. Zeijlmafcer pleitte nietigheid van de dagvaar ding en zoo dat vliegertje niet opging, clemen tie. Een kind doodgereden. Kort voor de stoomtram Haarlem, afdeeling VelzenAlkmaar den laatsten adem uitblies, heeft zij nog te Limmen op 13 Augustus een verschrikkelijk ongeluk veroorzaakt. De ander half jarige kleuter Jacob Keijjzer te Limmen had het trambaantje gekozen tot speelplaajts en zat daar genoegelijk, onbewust van het doodsgevaar dat hem dreigde, in het zand te knoeien. De machinist Heinrich R. bemerkte op eenige honderde meters den kleine, hij het ■waarschuwipgsseinein hooren, maar het arge- looze wicht luisterde er niet -naar, begreep niet eens de beteekenis. Toen de machinist stopte, iwas het te laat. De tram was over het kind heepgestoomd en het stakkertje werd deerlijk verminkt opgenomen. Eenige uren 'daarna stierf het kind aan de vreeselijke verwondingen tie Alkmaar in het St. Elisabethgestich't. De ma chinist stond thans terecht wegens het toebren gen van zwaar lichamelijk letsel', den dood ten gevolge hebbende en tegen hem vorderde het O.M. 1 maand gevangenisstraf. De verdediger, een advocaat uit Utrecht, hield een mooi pleidooi en verzooht vrijspraak, subsidiair een voorw. straf. Heibel twider de 6 buren op dein Kanaalweg. Op den Kamaalweg te Helder woont de wad. K., die overhoop ligt met haar buren over een achteruitgang. Die uitgang wordt haar door een schutting belet. Op 2 Augustus maakte haar 23-jarige zoon Arie 'n eind aan de kwestie door bedoelde schuttipg gedeeltelijk weg te ruimen. Daarmee waren de naaste buren niet tevreden en 'hup japunerkladhten waren oor zaak idat Arie thans' terecht stioihd wegePs ver nieling. Het O.M. vorderde tegen hem f25 boet eof 25 dagen, terwijl de verdediger mr. Polaok, in een kort pleidooi;, wamt het was reeds laat en het doorluchtig gezelschap begon 'honger te krijgen, vrijspraak of een minimum geldboete verzocht. I Hierpa sluiting. VOOR DEN POLITIERECHTER. Zitting van 23 October. Het dreigend zwaard v,:in Darmodes. Twee voorwaardelijk veroordeelden, de koop man K. uit West woud en W. uit Broek op Langendijk hadden wat slordig omgeknoeid met jde bijzondere voorwaarden, aan hun voorw. straf verbonden. Ze dachten zeker dat 't maar wat flauwe kul was. Maar ze zijn leelijk uit 'hun dnöom wakker geschud. De reclasseerings- ambtenaar hield hen zorgvuldig in de gaten ien was niet van plan zich voor lummel te ge bruiken. Derhalve, moesten ze heden allebei „Opperdam'' komen om o,ver de toepassing van de voorw. straf te hooren oordeelen. Het is ons niet bekend wat de politierechter dienaan gaande beslist heeft, want deze zaken worden gewoonlijk en ook ditmaal, met gesloten deu ren behandeld. 'n Aardig onder onsje. Corn. P., 'n boertje te Spierdijk was ge snapt omdat hij1 aan Dirk Groot, 'p melkslijter, melk had af geléverd met 8 procent aqua re- .gentonuaira. Voor dit feit moest hij heden te recht staan en nu kregen we mooie dingen te hooren. Hij had 'n schulderkentemis van f400 geteekend ten béhoelve van de zuivelfabriek v„'de Prinses'' van die f400 was f300 voor de fabriek en 100 gulden mocht de melkslijter 'opsteken ,als vergoeding van een schade, die hij echter met geen mogelijkheid kon aantoo- nen. Dr. Moll, directeur van den keurings dienst, keurde de handelwijze af en ook de pfirier en de politierechter waren er lang niet pver te spreken. De officier zei dat dit op de grens >vas van oplichting. Ik zou er haast bij Vpegen, dat het wel iets had van chantage. In ieder geval de man heeft nu reeds f200 afbe taald en ik zou adviseeren geen cent meer af te schuiven. Hij1 zal toch nog genoeg te be talen hebben als hem gratie is verleend voor 1de maand gev. waartoe hijj veroordeeld endeze straf wordt omgezet in een exorbitant 'hopge geldboete. I 'ui Oppositie in de» zin der wet. 'Oppositie voeren is niet altijd geoorloofd ep soms wel strafbaar, maar P. C. H., 'n rijwiel- overeenkomstig de wet. Hij had er zelfs 'n gul- handelaa rte Helder was een opposant, geheel den, vroeger 60 spie voor betaald om in verzet te kunnen komein tegen het vonnis van den po litierechter, die hem tot f 20 boete of 20 dagen 'had veroordeeld ter zake mishandeling van een (meisje, dat van hem een fiets 'had gekocht op .afbetaling, maar zich om deze afbetaling niet druk had gemaakt. H. had het meisje op straat aangeklampt, haar pols verdraaid en haar een oeintuur die aan zijn vrouw toebehoorde van het lijf gerukt. Het bleek ook nu echter weer duidelijk, dat de opposant zich aan het feit, zooals het hem was ten laste gelegd, had schul dig gemaakt. Echter de politierechter kreeg £len indruk, dat ook het meisje niet bepaald correct had gehandeld en had nu de goedheid, ■de boete te reuueeeren tot f 15 subs. 15 dagen hechtenis. H. heeft dus de verzet en de spoor kosten er zoo wat uitgeklopt. I Ecm driftige juffrouw. Mej. Gerrit P., huisvrouw V., 'n goed ge- Vulde dame van ruim 50 jaar, resideerende te Enkhuzien, stond voor de tweede maal terecht wegens beleediging van haar stadgenoote Mej. Kramer tegen haar getuigd en werd ze ver oordeeld tot f 15 boete. Datkon de juffrouw hi et verknoersen en toen ze nu op 7 September 'jaffrouw Kramer tegenkwam, verweet ze haar .Piet 'n stem als 'n misthoorn, zoodat 3/4 van de menschen uit 'het stille stadje van All Sme ding het konden hooren, dat juffrouw Kramer 'en haar „kerel'' de vorige maal een valschen eed hadden afgelegd. Natuurlijk volgde nu op nieuw een klacht. De politierechter bracht haar Ohde rhet oog dat ze niet mocht schelden en de ofifder vorderde thaps f20 boete of 20 .dagen, waarop de dame zoo woest werd, dat ze onder de woorden 'tis wat mopis, ik hoor het alwegliep, zonder zelfs de uitspraak van den politierechter a fte vrachten. Met een gelaten glimlach op zijn 'karakteristiek gelaat veroordeelde mr. Muller haar tot de gevorderde straf. Een mod el burger. De heer Lou S. te O. Blokker werkt weinig en drinkt veel, het laatste grootemdeels van heft armbestuur dat hem en zijp hoog bejaarde moeder onderhoudt. En als meneer Lou dron ken is, wordt hij nog lastig ook, zooals op 30 Augustus zijp buurman Willem Dekker aan de £wieet kwam, to.en Lou in een bui van1 dronke- piaPsdrift 3 ruitjes in Williems huisje vernielde. De oude moeder van Willem heeft de schade vergoed. Tegen Lou werd 20 gulden boete of "20 dagen gevorderd, maar de politierechter, vermoedende dat het boetegeld wel zou vloeien uit-het laad je van het armbestuur, veroordeelde 'hem tot 14 dagen gevangenisstraf voorwaar- fdelijk. Zoo gauwi Lou dus weer buiten zijn boekje gaat, staat er een aardig potje voor 'm .te vuur. Daar kan hijl amen op zeggen. Juffrtouw pas op je hondje. De slagersknecht G. V. V. te Hoorn beoefent wiel een wreed vak, maar zijp hart is toch niet ontoegankelijk voor dierenliefde. Hevig ver- 'stoord was hij| dus, toen hij zag dat een 14- jarigen jongen, het stokoude hondje van zijh moeder onbarmhartig schopte. Hij trad direct o. pais de wrekende nemeris en gaf den jon gen ecu flink pak rammel. Maar nu kwam hij in aanraking met 'den politierechter, die hem, onder aanneming van verzachtende omstandig heden, tot 5 gulden boete subs. 5 dagen ver oordeelde. Ba la vond in Westwoud. In Westwoud werd in een der dorpsherber gen een schitterend bal gegeven, waarop ook Willem B., 'n danskuinstige gnoenteventer, lus tig meehobbelde. Onder een onstuimige fox- trott kwam 'hij; echter in onzachtige aanraking met zekeren Klaai Nooijj. over welke carambole hij zoo ,uit zijn humeur raakte, dat hij al dan- RooKt IJ reeds i KOGGESC HU P se e b e v en U 'sende, Klaas onthaalde op oen stevige ciorter tegen zijp 'kersepit, welke knok vermoedelijk nog wat werd aangedikt door 'n tabaksdoos. Klaas werd tenminste ieelijjk toegetakeld en deed .aangifte met het gevolg dat Wim, die or taoed schijnt bij te zitten, wierd veroordeeld tot f 30 boete of 30 dagen. Van den regen in den drup. Engel G., 'uEgmoinder visschersman, was door een jachtopziener op den bon geplakt Omdat 'hij in de duinen op verboden terreip -had gewandeld. Daarover was Engeltje ten zeerste gebelgd en ,hij ontzag zich niet den beschermer va Plhazen en koinijpen 'n snot neus te noemen. Daarmee maakte Engel z'n zaak niet beter, wiant hiji kreeg er inog 'n prentje hij. voor beleediging en werd heden voor dit feit tot f 15 boete of 15 dagen veroordeeld. Vechtende buurvrouwen. De dames Hermina Joh. C. wed. J. en haar' buurvrouw, mej. Zeeman te Hoorn kregen het OiP 'n hevige manier met elkaar aan den stok', pindat buurvrouw: Zeeman het kind vah de wed .J. nazat met blijkbaar niet zeer vredelie vende bedoelingen. Het jiebat ontaardde wel dra in een geanimeerd vechtpartijtje, dat door een voorbijkomend politieman werd beëindigd. De wed. J. had echter haar buurvrouw ook de huid volgescholden en stond nu terecht we gens beleediging. 't Bleek echter dat geen der oorlogzuchtige dames van haar op de tanden fontbloot was en dus strafte de politierechter de vrouw met slechts f 5 boete subs. 5 dagèn. Diefstal, verduistering of geen van beiden? Die visstiher Teunis W. uit St. Maarten stond terecht ter zake dat hij; een aalreep ter waarde van 75 cent zich wederrechtelijk had toege ëigend. Deze aalreep behoorde aan den vis- scher Siewerts. Bekl. beweerde echter dat die aalreep verward was geraakt in zijn vischtuig en toen had hij: het voorwerp maar mee geno men .Het was echter zijin bedoeling niet ge weest om het ding te houden. Maar om half 12 kwamen er al twee veldwachters om het in beslag te nemen. Hij was juist van plan geweest om 'n advertentie te plaatsen. Hoe het nu zat, jmag Joost weten, maar de officier kon zijp beschuldiging niet overeipd houden, zoodat hij Vrijspraak vroeg. De politierechter sprak Teun /daarop vrijj, doch met last dat de aalreep aan Siewerts werd teruggegeven. Deze kon het kiostbare voorwerp direct aanvaarden, noch hij had zoo weinig trek, dat hij, beleefdelijk be dankte. Het komt ons voor dat dit zaakje maar in de prullemand had gedeponeerd moeten wor den. In de lorum. Gedurende de jubileumfeesten te Enkhui zen, luisterrijk gevierd met eerepoorten van zeewier en lichtgevende bosjes schar, was ze- ikere A. v. S. leelijk pisancor geraakt. Hij had de Koningdjn niet gezien, rpaai. zeker meer- .irnalen den prins gesproken en ga fhu van zijp zielsverrukking blijk door hevig razen en tieren. De bejaarde politieagent Swier wensoh- te Auke ter kalmeering in de daarvoor be stemde inrichting te kalmeerep, doch uit het feit dat Auke heden- wegens wederspammigheid 'tot f25 boete subs. 25 dagen hechtenis werd veroordeeld, moeten we concluideeren, dat Auke de goede bedoeling van Swier niet op prijs heeft gesteld. 'Ook eeti, die de feestvreugde niet verhoogde. Eenige vechtende personen, die het Enk- ihuizer jubileumfestijln niet veel eer aandeden,, wierden door den Agent Ubbels tijdig geschei den. Hij wilde diaarpp een der ergste belhamels arrësteeren, 'doch een eveneens door overvloe dig genoten feestborreltjes opgewonden vriend, Pieter B, genaamd, bevrijdde den arrestant met giro f geweld uit de handen der dienders en ver zette zich hevig toen hij: zelf door de politie zou worden opgebracht. Deze wederspannige en am b t ha nd c 11 n gb e L' m me raar werd heden veroor deeld tot 25 gulden boete of 25 dagen. Ingerukt marsch! Die lqatste zaak contra Pieter K. te Helder, was er een van 'het soort, waarbij de tegenwoor digheid van pers en publiek niet gewenscht is. Hoewel het wel wat vernederend is, de deur gewezen te worden, hebben we oins die beleedi ging getroost, gesterkt door de opwekkende gedachte dat we thuis met warme thee en 'n spikkelasie zouden worden opgekikkerd. TERa'f UN D GEVRAAGD: voor Vrijdag of Zaterdag of om de 14 dagen, bij W. KUIPER, te Noordschar- woude. TE KOUP AAoUEBUDEN: F. S. G. 3. Te bevragen bij C. VAN GALEN, OnHkarspel. TE KUÜP: bij Jn BURGER GzKal verdijk. TE KOOP: snees Deensche Witte Kool. fiieles'eii aan de Nelioulen- slnof t>ij de Hieptmeer. Te bevragen bij W. VERKROOST, Sint Pancras TE KOOP een KOOLBOtT met twee Bouwterreinen. Te bevragen bij H. GERRITSEN, Sint Pan eras. Koolhoet inmiddels te huur. Ondergeteekende is voornemens, na mens Mej. de Wed. S. DE LEEUW te Oudkarspel, des nam ddags 7 ure, in het Café van den He-r J. DE BAKKER ie .lo«rd*eharwoude, aan te besteden met uitzondering van Schilderwerk op een terrein gelegen aan de Spoor straat aldaar. In perceelen en in massa. Bestek en teekening vanaf Zater dag 27 October verkrijgbaar tegen f 2 50 per stel bjj den Bouwkundige S. VIS te Oud karspel. verkrijgbaar, in5kleuren Voor glas 15 cent, voor pot 12 cent en perk 10 cent per stuk. „DE DAHLIA S* Panrpas - Tel. 814. naar onze Zaak Langestraat 44. V 'or een Pathéfeon met 20 num mers voor slechts f55. Eerste Alkmaarsche Naaimachine handel A. HILDERING. Alkmaar. Telefoon 236. MAANDAG 29 OCTOBER zal worden geveild voor J. OOSTERMAN, Koedijk, 42 snees ROODE DORSCHKOOL, staande op „De Madderom" in het Del, gera. Zuidseharwoude. De Penningmeester van het Hoogheemraadschap Noordhollands Noorderkwartier breDst ter kennis, dat in verband met de stopzetting van pen Postcheque en Girodienst o.a. ie hierna to noemen Bankinstellingen tot nader aankondiging gemachtigd zijn, aan dat Hoogheemraadschap verschuldigden omslag in ontvangst te nemen en kosteloos hiervoor te quiteeren. Zaanlandsche Bank te Broek op Langendijk, Zaanlandsche Bank te Schagen, Hoornsche Credieten Effectenbank te Alkmaar en Hoornsche Crediet en Effect en bank te Sch;igen (houdt Donderdegs zitting in Café „Ceres"). Bij betaling moeten de aanslagbiljetten worden overgelegd. Heeft betaling op andere wijze plaat», b.v. per postwissel, dan moeten de kadastrale gemeente en het kohiernummer worden vermeld portkosten mogen niet afgetrokken worden. In herinnering wordt gebracht, dat de omslag verschuldigd over 192S. vóór I November a s. moet zijn voldaan; bij niet betaling zal op gewone wijze tot vervolging worden overgaan. De Penningmeester voornoemd, P. W. GROOT.

Nieuwe Langedijker Courant | 1923 | | pagina 4