Noordermarktbond. - J. <a. ENUli- Meubelen Chilisalpeter! mm Ad vertent iën Euime koolberginp Vraagt NAAIMACHINES Men zegt beste en goedkoopste een nieuwe sorteering voor de Uien, en moet deze in onderstaande malen worden aangevoerd. Nep tot 35 m.M. Drielingen 35—43 m.M. flinke jongen Hoek Payg-lop. Laat 114-116-118. Vlaanderhol 5. Heeren Ulsters, Winterjassen, Demi-Saisons, Jekkers, Gaberdine Regenjassen, Capes en Kinderjassen VELÖÏÏB CHIFIOI, in mdsklinren, De beer Pttsterkamp. W? zullen er beslist niet aan beginnen. Wij moeten ons even kras als duidelijk uitspreken, dat wij absoluut geen ge sorteerde uien aanvoeren. De motie is mij te zacht Ik wil dat wij ons beslist uitspreken, dat wij niet met het genomen besluit meegaan, en ook 12 November de uien zullen aanvoeren, zooals wij dat gewend zijn. (Applaus.) Een der leden. En er tevens op wijzen, dat het niet aangaat, zooiets op te leggen, zonder eerst de leden te hooren. nE ook dat in de motie op te nemen. De heer S. Wagenaar. Wanneer wij ons zoo uitspreken, doen wij precies hetzelfde als het marktbestuur. En daarom zou ik den tusschen- weg willen bewandelen. Want anders bestaat er kans dat het op een botsing uitloopt. En hebben de leden de gevolgen daarvan wel voldoendfe overzien. Mocht het besluit niet worden inge trokken, dan kunnen wij zien wat ons in deze te doen staat. Een stem. Dan gaan wij uit de hand verkoo .pen bij Kramer. (Groote hilariteit.) De heer G. Glas herinnert aan de maatregelen in de oorlogsjaren, die allen konden worden uit gevoerd. Maar wij verkeeren op het oogenblik in heel andere omstandigheden. Wanneer men ons gaat garandeeren dat er meer voor de uien zal worden gemaakt, dan zullen wij zeker het besluit uitvoeren. Maar die garantie blijft achterwege. Het is niet meer aan het Groepsbestuur om te zeggen zoo en zoo moet het worden gedaan, maar aan de boeren om het op de goedkoopste wijze uit te voeren. De heer Pasterkamp zegt te willen voorstellen het besluit van het marktbestuur als Groente- cultuur niet te aanvaarden. Er is buiten ons om over ons product beslist. Daar zijn wij niet voor te vinden. En ook na 12 November wordt de uien aangevoerd, zooals wij het nu doen. De Voorz. Er is niet buiten ons om beslist. De afgevaardigden van Groentecultuur hebben daar onze belangen verdedigd!. Een stem. Maar men is daar tever gegaan. De voorz. Het is ook niet wijs van het markt bestuur. De secretaris. De afgevaardigden wisten niet hoe de geest precies onder de leden was. Men had zeker niet verwacht dat er zoo'n algemeen verzet zou volgen. Had men het vooruit gewe ten, zeker zouden er andere klanken in de L.G.C. zijn gehoord. De heer Pasterkamp. Het is geen blaam op onze afgevaardigden. De heer Spaan (bestuur)/ Op de bestuursver gadering van Groentecultuur was het geheele bestuur en bloc tegen de sorteering. Dat is door mij in de L.G.G. ook meegedeeld, en men wel <voor sorteering was door den koopman zelve. Ook ik was tegen de sorteering. Maar het mocht niet baten. Wij stonden alleen en bleven alleen. De heer P. Timmerman. Dus Groentecultuur dat 40 pCt. van de uien aanvoert, heeft even weinig te zeggen als de Schermer en andere plaatsen uit dien omtrek, waar maar een paar wagons uiên vandaan komen. Wij hebben maar eeli paar stemmen, terwijl daar vandaan een 12-tal stemmen worden uitgebracht. Daarom zul len wij zeker alle consequenties willen aanvaar den, die er voortvloeien uit het aannemen van het voorstel van den heer Paster kamp. De voorzitter. Wanneer wij verzoeken tot in trekking en daartoe wordt besloten, dan is dat toch veel mooier. De heer Jb. Wagenaar. Wanneer het vastloopt 'is het niet onze schuld. Ik zou een stok achter de deur willen zetten. En in de motie te plaatsen dat wanneer aan het verzoek tot intrekking niet wordt voldaan, dat wij het dan toch niet zullen uitvoeren. j De heer Paster kamp handhaaft zijn Voorstel 'tot indiening van een krachtige motie, hetgeen door de vergadering met applaus wordt onder steund. De volgende motie wordt hierna door hem ingediend: De Tuinbouwvereeniging „De Groentecul tuur", vernomen hebbende het besluit van de L. G. C., om in te voeren een nieuwe sorteering van uien; spreekt zich algemeen daartegen uit, als zijnde practisch onuitvoerbaar; en behoudt zich het recht voor, ook al handhaaft de L. G. O. haar besluit, dit ab soluut niet uit te voeren. De voorzitter zegt dat het bestuur zijn eigen motie intrekt en deze overneemt. Op v erzoek van den heer G. Glas wordt een 'hoofdelijke stemming gehouden. De uitslag van deze stemming is, dat de mo tie wordt aangenomen met 80 stemmen voor, 1 stem blanco, terwijl 2 leden zich van stemming onthielden. Thans is men genaderd tot punt Varia. De voorzitter zegt dat de speciale cursus is aangevangen met 21 leerlingen. Een cursus die door het rijk wordt gesubsidieerd. Maar nu is er bericht van het rijk ingekomen, dat door iedere leerling een rijksdaalder moet worden betaald. Het bestuur stelt derhalve voor voor dit jaar 'door de leerlingen 1 gulden te doen betalen en voor iedere leerling dus 1.50 door de vereeniging te doen betalen. Dit wordt zonder eenige discussie aangeno men. De heer Huiberts vraagt of dat niet hetzelfde geval is bij de tuinbouwcursus. Spr. heeft ge hoord dat men daar ook 2.50 moest betalen. De voorzitter antwoordt dat dat nog een gTooï verschil is, doordat dit een tweejarige cursus is, •dus 1.25 per jaar bedraagt. De secretaris zegt dat voorheen door de deel nemers aan den cursus werd betaald, waarvan een pot werd gevormd, waarvoor men dan een uitje ging maken. Nu gaat hetgeen betaald moet worden in aftrek van de subsidie, die men van rijk anders zou ontvangen. De heer P. Timmerman zegt dat er bij het onderwerp van dezen avond ook gesproken is, over het lossen van de uien, en ik verzoek het bestuur dit ter harte te nemen. De heer P. Slot vraagt hoeveel er door de kooplieden aan de boeren is uitbetaald voor het verladen van de producten gedurende de trans- port staking. De voorzitter. Voor iedere wagon 5 gulden. En dit is zooveel mogelijk uitbetaald. Doordat de eersto lijsten niet goed in orde waren, is er mis schien aan sommigen niet uitbetaald. Er is echter j nog eenig geld in kas. Die dus nog geld hebben moet, ^oet goed zich te vervoegen bij den vei lingleider. De heer P. Slot vraagt of er oök voor de stuk goederen is uitbetaald geworden. De' voorzitter antwoordt dat daar geen leider bij was en de papieren daarvan in de war zijn geraakt. De heer P. Slot. Er kan toch zeker wel mee gedeeld worden hoeveel percent er is uitbetaald: De voorzitter. Er werd door de kooplieden 10 per wagongegeven, waarvan 5 gulden aan den verlader werd uitbetaald, terwijl ook een be drag is uitgekeerd aan die kooplieden, die door de staking, in Amsterdam verliezen hadden geleden. Terwijl ook .100 gulden is geschonken aan de gemeente voor politietoezicht. De, rondvraag levert verder niets op, waarna de vergadering met een woord van' dank door den voorzitter wordt gesloten. Leest de Advertenien in dit Blad. Dankbetuiging. Ondergeteekende betuigt hierbij zijn oprechten dank aan het Comité, dat hem bjj zijn aftreden ale brievenbesteller op zoo hartelijke wijze heeft doen blijken van zijn sympathie voor de wijze, waar op hij zijn taak, gedurende S0 jaar heeft vervuld. Allen, die dat Comité in de gelegenheid stelden, hem dit bewijs van erkentelijkheid te geven, mede har telijk dank. In het bijzonder den Heer du Burck, voor zijn hartelijke woorden tot hem gesproken en voor de prachtige afwerking van het album. J. VAN DUIN. Znidscharwoude 6 Nov 1922. te huur gevraagd. Tevens drie flinke koolaf- bladers, voor direct. Zich te vervoegen bij J. SLOT, Dirkshorn inlichtingen omtrent ons afheta- lingsysteem. Wij leveren onze desgewenscht op zéér gemakkelijke betaling8veorwaarden. Eerste lkmaarsche Naaimachinehandel. A. HILDERING, ALKMAAR. Luttik Oudorp 66. Langestraat 44, Telefoon 236. Electrische reparatie werkplaats Biedt sich aan een voor ALKMAAR en Omstreken ie het adres woor ZAADMARHT 52. Aanbevelend, K. ZU T. Ingaande a.s. MAANDAG 12 NOV. wordt ingevoerd Gewone Uien 43-75 m.M. Grove Uien boven 75 m.M. HET BESTUUR. Op aanvraag worden door ons Bureau GRATIS toegezonden de volgende brochures 1. Een eu ander over Stalmest en Kunstmest. 2. Hooi- en Weideland bemesting. 3. Hoeveel, Wanneer, Hoe 4. De teelt van Suikerbieten. 5. Rogge op Zandgrond. 6. Haver op Zandgrond. Onze belangrijke stikstofmeststoffen. Chilisalpeter in de Groenteteelt. 7. 9. Iets over Salpster-Nij verheid. 10. Kalkstikstof als meststof. 11. Tuinmanskunst voor iedereen. Vraagt het Notitie-boekje voor den Ned. Landbouwer 1924 tijdig aan. Franoo en gratis toezending geschiedt in Deo. a s. HET INLICHTINGSBUREAU TOOR CHILISALPETER Daendelstraat 37 - DEN HAAG. oud 19 jaar voor Schippersknecht. Brieven letter A, Hulppostkantoer, Groot Schermer. Kookt IJ reeds ïf bevallen U GROOTE KEUZE Waarom meer geld besteden dan noodig is. Steeds grooter wordt de vraag- naar CONFECTIE van cliënten die tevoren maatkleeding kochten. "Wij houden rekening met die toenemende vraag Aaar degelijke kleeding voor beseheiden prjjzen en brengen dit seizoen een collectie welke aan deze vraag ruimschoots voldoet, omreden wij by onze Heeren- kleeding ook exploiteeren Manufacturen, Werkmansgoederen, Ledikanten, Spiraal- en Kapokmatrassen, Veeren- en Kapokbedden, Wollen-, Watten^ en Moltondekens, Japanmatten en Tafelkleden. Nu kan een ieder bcgrjjpen waarom onze Firma zoo goedkoop is (bewijst de steeds toenemende drukte) omdat wij zooveel verschillende artikelen hebben en als elk artikel een kleine winst geeft, dan kunnen wij ook tegen de grootste zaken conourreeren. Niet alleen goedkoop in naam, doch ook goedkoop in daad. ON i VANGEn 75 per el, prima kwaliteit. NIEUWE VELVE1S, in lila, bruin, groen, reseda, bleu, zalmkleur, beige, zwart en blauw, enz. Sohittereide dessins in TURKSCHE MOUS8ELINES en WOL STOFFEN, f2.25 en f2.50 per el. BibflBWIlsa Broché Stoffen vanaf 3.50 per el, 100 e.M. br. Overhemden Dassen. i/ Voor Dames in witte Wol en Jaeger. Onderjurken 8.60. Hemd broeken 7.75. Flanellen 2,75. Hemden 4.25. Pantalons 3.35. Taille's 3.75 Camicols 2.75. ONDERBLOUSIS, nieuw model, zonder mauw en zonder sluiting 2,75. Handschoenen Snéde, Wildleder. Nappa, Nappa gevoerd, Nappa gevoerd en bentrand, Caster, Zijde gevoerd, Tricot met kap en bont 3,25, Tricot met kap geborduurd 3 25

Nieuwe Langedijker Courant | 1923 | | pagina 4