G, Voor Rookartikelen als REUS, Magdalenenstraat, ALKMAAR. zie men do Etalage van iJSClUD „Nut Prov. Uiaier Hen houden. Dit weigert zij echter, en ver- I wanneer ik mijn daad heb gebiecht. Ik ben Leel heeft verzocht om, voor het geval de rechter de geboden. Hij is ter beschikking van den Vreem- klaart niet alleen dat zij instaat voor de trouw j Singleton, heb gediend in het Amerikaansche leger aflevering wel geoorloofd mocht achten, alsnog I delingendienst gesteld. I j Ho hnln en werd tweemalen gewond. Na den vrede kwam te worden toegelaten om de bestelling uit te voe- De duimschroeven w neer de leden, tot een pen, niet op de bijeer. tot ontbinding van dt gaan." Op den bepaa een twaalftal leden opj bestuur. In een breed voorz. de Heer J. H. K die het bestuur hadden;^ club aan jongere ledei leden jaar was het dit zoi) lang het contract i karspel liep, meende h behouden. Nu loopt dit vanaaar deze vergadei zijn voor de clijb. Bree wat door de club werd nis dez eheeft voor Hei welke beteekenis het c de zustervereeniging te om ide leden van de ijsl kunnen laten profiteert van meening, dat de ijsc bestaan, hoewel men te het bestuur en bloc a eenmaal niets te doen e had dan ook tot uitsla de heeren P. Blokker, telijk, J. Heijdsma, K. en K. Bood. Wanneer i onderlng zal hebben v« worden overgedragen, do bevat, bemoedigend De Heer Kansen werd dank voor zyn accur beheer van verdere v terwijl ook de secretari ontving voor bet werk van de club verricht. 1 gen zullen nog door h< gegeven, om het nieuw Men twijfelde er niet at of men zal mogen blijve werking van Oudkarspi contract. Wanneer van bereidwilligheid maar I welwillendheid werd be het nieuwe contract t( van beide vereenigingt aan komt elkander de waar het geldt de beoe Door den heer Kliffe Idank gebracht voor zijn en wat hij voor de clu bijzonder. Hierna sluiti OUDKA Der. Ió November a.s. 2 advertentie Mej. Trijntje van Jan Kuilman, haar 9 ken. Het zal deze ouds gemeente dien dag, zeke ontbreken. De voorz. Als het niet ten koste gaat van het bedrijf. 1 De heer Kooij. Dat is ook mijn bedoeling niet. Men heelt nu een basis waarop het kan worden gedaan. De voorz. Men moet zich afvragen wat of no. 1 is. En dat zijn de linancien van net bedrijf. Dc heer Kooij. Wanneer de gemeente zou be talen naai' het verbruik per lantaarn, zou ze zeker, meer moeten betalen voor licntverDruik. fin dat zou dan ten goede komen aan de linancien van de fabriek. Dan is f 10.per lantaarn ook te weinig. De heer Jes. Voor transport wordt een hooge som gegeven. Verleden jaar is er door de arbeiders hier voor net eerst ingeschreven. En er is billijk ingescnreven. Nu weet men nog mets. Dc voorz. Die gegevens kunnen worden verstrekt De heer Barteu. Kooij wil het geven aan de ar beiders nier wanneer het niet te veel scneelt, en de voorz. is er wanneer het met teveet scneelt wel voor. Nu acht men de labriek geen instelling in dienst der philantropie. Wanneer net met te veel scneelt wil men het werk nier houuen. Maar hoe wil men bij de aanbesteding net al oi met groot bepalen van het verscnn? De heer Uotjers geloott, dat ,zoo het werk wordt uitbesteed tusscnen ue arbeiders aan den Langen- oijk en 01e van bint Pancras er genoeg concurren tie zal zijn, en inen zien wel uitsluitend daartoe kan bepalen. De voorzitter zegt dat dit niet het geval zal zijn. Dan zal er weer 1 mscnrijver komen, zooais al eens net geval is geweest. De heer De Geus zegt dat de commissie de gunning toen aan zien nan nouden. Wanneer de arbeiders met te hoog insenrijven, kan de comm. besluiten de arbeiders te begunstigen. Men laat evengoed insenrijven, maar de comm. behoudt zich het reent van gunning voor. j De voorz. Dat worot al zoo gedaan. De heer Ooijers acht net goed aat deze geest, naar het bestuur van de gasiaonek gaat om in die rienting te werken. De voorz. Dat is niet noodig. Dat wordt reeds gedaan. Maar de insenrijvers nier vandaan waren Ueel wat nooger dan de laagste. 1 De heer Küoij steil voor geen aanbesteding te houuen maar te onuerhanoeien met de arbeiders omuat de basis waarop gewerkt kan worden er nu toch is. De voorz. Dat is de bedoeling van de comm. niet. - De heer Kooij. Ik zou het dien kant willen De discussies worden hiema door den voorz. afgebroken, en wordt deze zaak in handen gesteld van de commissie terwijl de memoriepost bhjlt g*-.hanrihf^atd. Geiteniokvereeniging f 10. Ingekomen is het verzoek om weder een subsi die te mogen ontvangen. i Op voorstel van B. en W. wordt besloten dit beorag daarvoor beschikbaar te stellen. De post onvoorziene uitgaven is groot 1078.34. gulden. Op een verzoek van het bestuur van de Alkmaar- sche leeszaal en boekerij om een subsidie, wordt op voorstel van B. en W. afwijzend beschikt. Ingekomen is het verzoek van de tuinbouwver- eeniging L.T.B. om een subsidie te mogen ont vangen van f25.voor den tuinbouwcursus door die vereeniging opgericht. (B. en W. stellen voor hierop afwijzend te be- i Aan het verslag var afdeelingen der Staten balans en winst- en ve en van de begrooting ven voor 1924 van het idrijf ontleenen wij: In enkele afdeelingen schouwingen gevoerd, het karakter van het Pi Opmerking werd ge werd opgericht ter bevo sche toestanden. Dit si ,'U vindt mij gek, dl hij„ja, ik heb m ijals e ziiet u. ik ben ook niel maar in het wild groo heb ik dikwijls mijn 1 ik mijn kind zoo'n lot 1 worden opgeyoed." ,„U begint er een b ,„Dunkt u dat, te lat "Er sprak zooveel sc Leonore uit voorzichtig heid van haar uitspraai „Dat hangt van de kan er moeilijk iets van fond in het kind, zegt „,0, wat dat betreft, „Dan kan er nog vet klaarde Leonore met zicht, alsof zij het pre y,Ja, ziet u, toen ik 1 naast mijn dochtertje, u gedistingeerd an uw m; Leonore bopg even zeide zij: „Ik ben u zeer verpl goede opinie, maar ik ben anaers awci gcwwn complimentjes in mijn gezicht te ontvangen." ,„Ik zeg ze u niet uit galanterie, maar een voudig omdat het noodig is dat u mij goed ver staat en mijn bedoeling begrijpt." „Zei u datzelfde ook aan de andere dames, die hier vóór mij hebben gezeten?" „Neen, die kwamen dikwijls niet verder dan Üe voorkamer. Ik heb er soms tien, en zelfs twintig op één dag afgepoeierd! Maar u is heel anders dan de vorigen." Nu kon Leonore het niet helpen dat zij even bloosde van genoegen en gevleiden trots; dat blosje bracht leven in haar koud gelaat, het steeg zelfs in haar oogen en deed ze glinsteren en gloeien. Mac Dunolly zag haar bewonderend aan; hij ook vond dat zij met deze omgeving als (Bunengegroeid scheen en dat het jammer zou schikken, ifitet het oog ook op öudkarspel, waar reeds gelegenheid tot deelname bestaat. Gaat men dezen cursus subsidieeren, zegt voorz., zoo zullen ook de andere kunnen aankloppen. B. en W. achten met het oog op de financiën centralisatie ten zeerste gewenscht. j De heer Duijves zegt het voorstel van B. en W. te betreuren. Voor vakonderwijs wordt een subsidie van f 100 gegeven Maar dit is hier ook een vak. Ik vind het vrij min. Het is een subsidie voor het schoonhouden, verwarmen en verlichten van een lokaal. Ik betreur het dan B. en W. hiermee aankomen .en vind het treurig dat geen voorstel tor subsidieverlening wordt gedaan. De voorz. zegt dat de subsidie aan het vakonder wijs wordt gegeven, omdat het den geheelen Lan gen dijk omvat. De heer Duijves. Wij geven er f 100 aan. De voorz. Nu zijn er 3 cursussen. En voor de L.T.B. bestond reeds gelegenheid naar Oudkar spel te gaan. De heer Duijves. In Oudkarspel kon men niet klaar komen. De voorz. Dat' hield verband met de plannen van den L.T.B. om hier een cursus óp te richten. Men wachtte af. De heer Duijves. Dus men beschouwde het als een tegencursus voor Oudkarspel. De voorz. Dat is niet gezegd. Maar de woorden nu door u gesproken, komen geheel voor uw re kening. De heer Ootjers zegt een groot voorstander van tuinbouwcursussen te zijn De heer Duijves. Dat weet ik niet. De heer Ootjers. In Öudkarspel toch bestond reeds een cursus, waaraan door iedereen kon wor den deelgenomen. Er was geen overcompleet 'van leerlingen, dat zou kunnen pleiten voor uitbreiding van het aantal leerlingen. Er was maar een net voldoende aantal leerlingen. Er bestond dus geen aanleiding om daar een cursus naast te stellen. Uit Noordscharwoude kon men naar Oudkarspel en van Zuidscharwoude naar Broek. En ook daar bestond voor zoover ik weet geen aanleiding tot splitsing door overcompleet. Er bestaat geen be hoefte aan drie cursussen. Het bewijs daartoe is niet geleverd Het licht op den weg der bezuiniging geen subsidie te verleenen, en anders ontstaat de kans dat de andere cursussen Bet volgend jaar" ook om subsidie komen. Waar door het rijk en de pro vincie nu aan drie cursussen subsidie wordt ver leend, had men met twee kunnen volstaat.. En waar er geen behoefte bestond aan dezen derden cursus, bestaat er ook geen reden te subsidieeren. Dat is toch een zuiver standpunt. De heer Zut zegt dat de cursussen in Öudkarspel en Broek geen uitstel hebben met dezen te Nrd.- scharwoude en aan die gelegenheden geen subsidie behoeft te worden verleend al zou men die van den L.T.B. wel gaan subsidieeren. De voorzitter zegt van toch vermoedelijk wel. Ook leerlingen hiervandaan gaan naar Oudkarspt en de cursus wordt in stand gehouden mede door de tuinbouwvereeniging hier. Dus bestaat er alle reden dat ook zij zouden komen. De heer Ootjers. Als zij kwamen zouden wij zeker moeten geven evenals aan den L.T.B. De heer Barten zegt dat de gelegenheid in Oud karspel bestond. Het beste is dat de L.T.B. in over leg treedt met Tuinbouwbelang en de Eendracht Dan zou er een uitweg gevonden kunnen worden dat de L.T.B. en de anderen gezamenlijk den cur sus tot stand brachten. Gaat men nu subsidie geven dan zet men de deur open voor meerdere subsidies. De tuinbouwvereenigingen Tuinbouwbe I lang en De Eendracht betalen ook alles zelf, dus I moet de L.T.B. dat ook maar doen. De heer Duijves zegt dat die vereenigingen ka- j pitaalkrachtig genoeg zijn. Was dat ook het geval met den L.T.B., zeker zou men niet subsidie ko men, want daarin juist vindt de aanvrage haar oorsprong. Het voorstel van B. en W. om geen subsidie te verleenen wordt hierna met 52 stemmen, die van de heeren Zut en Duijves aangenomen. i Thans -blijkt dat de begrooting sluit in ont vangst en uitgaaf met een bedrag van f90867.96. De begrooting wordt voorloopig goedgekeurd. Aan Plaatseüjke Inkomstenbelasting moet wor- den opgebracht een bedrag van f25000. Door den heer Zut wordt gevraagd of de sub- j ssidie aan den wagendienst op station Noordschar woude is afgevoerd? De voorz. qntwoordt bevestigend. B. en W. wa ren van oordeel niet langer te moeten subsidieeren gezien de andere gelegenheden van vervoer van hier naar elders. Het vervoertuig naar Noordschar- woude is ook zeer primitief. De heer Zut dacht dat het met het oog op den Noord nuttig was dat de dienst bleef bestaan. Als er geen subsidie wordt gegeven zal de dienst ook gaan verdwijnen. De voorz. Dit vervoermiddel voldoet niet aan de I redelijkste eischen die eraan kunnen worden gesteld j De heer Zut wijst er op dat de subsidie al be- stond voor dat het Broeker spoor er was. De heer Ootjers meent dat de subsidie toen f 25I j bedroeg. De heer Kooij zou het bejammeren dat de dienst» I verviel door het weigeren van subsidie. Er zijn er nog altijd die er gebruik van maken. Spr. wil de subsidie laten bestaan, onder voorwaarde dat i een voertuig in dienst wordt gesteld, waarin men redelijk kan reizen. De heei De Geus vraagt of er geen auto rijdt? I De heer Zut. Dan met den auto dan met rijtuig. De heer Kooij wil de subsidie onder de genoem de voorwaarde handhaven, waaraan door den heer Zut wordt toegevoegd ,dat zoo Noordscharwoude en Oudkarspel de subsidie laten vervallen, de dienst zal verdwijnen. De heer Ootjers zegt dat de dienst op Broek zoo maar is opgeheven. Dat is niet in den haak. De subsidie was voor de diensten Broek en Nrd.- scharwoude, en nu is Broek stilzwijgend opgeheven De heer Jes zou het ook jammer vinden indien 1 door het niet-verkenen van subsidie de dienst zou verdwijnen, want verscheidenen maken er ge- I bruik van. Spr. doet het voorstel de subsidie van j f 50 te handhaven mits een goed voertuig in dienst wordt gesteld. Het voorstel van B. en W- wordt hierna met alleen de wethouders voor, verworpen. Het voorstel van den heer Jes wordt aangenomen met de heeren Ootjers, De Geus en Barten tegen. De heer Duijves vraagt of de mogelijkheid be staat dat den leden een uittreksel uit de begroo ting wordt thuisgezonden. Waar meerdere heeren dit wenschen doet voórz. toezegging hieraa# tegemoet te zullen komen. - De voorz. brengt hierna den heeren De Geus, Zut en Jes zijn dank ten aanzien voor het door hen gedane werk in verband met het onderzoek der verschillende begrootingen. f De heer Kooij vraagt bij de thans gehouden rondvraag, hoe het nu staat met het kolenvraag- stuk, waarvan men straks is afgestapt. De voorz. zegt dat dit onderwerp is afgehandeld. De rondvraag levert verder niets op, waarna te ongeveer half elf sluiting der vergadering volgt. Sint Pcolaas-Caileaux, uac.ni an wiuiue aaien. „Hoe kan u mij dat toevertrouwen, u, die zoo moeilijk in uw keuze schijnt te zijn?" vroeg zij zonder haar blik van de vlinders te wenden, „'tis een reuzentaak, en ik ben nog zoo, jong en onervaren." „Oi, neenl Schrikt u er voor terug? Vindt u ;den afstand te groot?" „Om u de waarheid te zeggen ja, maar ik ben niet gewoon mij door een kleinigheid te laten afschrikken. Juist het moeilijke lacht mij toe en er is iets in het kind, dat mij zeer aan trekt en mij die taak aanlokkelijk maakt." Zij meende hier niets van, maar haar woor den hadden den gewenschten indruk. „O ja, het kind is zoo goed, zoo lief, zoo aanhankelijk, als men maar den wieg naar haar hart kan vinden." Wordt vervolgd. Uiergotu. nij 'ut-en. urne ucipsicia men, die gedurig bezig zijn met glazen vullen achter de toonbank. Maar het keukentje, dat vol stond met vrou wen uit het Schipperskwartier, geleek wel een kleine bidkapel geworden,' zoo vroom en spra keloos stonden allen naar het beeldje te kijken en het vreemde bloementrosje. FRANKRIJK. Het conflict in de mijnindustrie in Cala'S. De mijnwerkers van het bekken Gard heb ben besloten de algemeene staking af te kon digen. NIEUWSTIJDINGEN De auto van den heer Schortschabel te 1 Rotterdam, waarin met idea eigenaar aog twee Uw steeds dankbare en getrouwe (w.g.), WILHELM." De ex-Keizer. 1 Uit Brussel wordt het volgende Belgatelegram ontvangen: „Volgens inlichtingen uit verschillende bronnen te Doom alhier (te Brussel) verkregen, zijn twaalf paspoorten voor Duitschland naar den ex-keizer toegezonden. Een gewichtige conferentie zou te Doorn reeds zijn gehouden door den ex-keizer en eenige ■'ooraanstaande personen uit diens omgeving. De „Gazette" waagt de voorspelling dat de mo narchie der Hohenzollerns op 4 Dec. zal worden, hersteld en dat of de ex-kroonprins of de ex- keizer op den Pruisischen troon zal komen." Te Berlijn wordt uit betrouwbare bron verze kerd, dat dit bericht geheel onjuist en uit de lucht gegrepen is.

Nieuwe Langedijker Courant | 1923 | | pagina 6