U weriaiMscne «unae krats Hen houden. Dit weigert zij' echter, en ver- I wanneer ik mijn daad heb gebiecht. Ik ben Lee,| heeft verzocht om, voor het geval de rechter de geboden. Hij is ter beschikking van den Vreem- klaart niet alleen dat zij! instaat voor de trouw j Singleton, heb gediend in het Amerikaansche leger aflevering wel geoorloofd mocht achten, alsnog J delingendienst gesteld. j-_. r>::inu rriet r\r bnlrv en werd tweemalen gewond. Na den vrede kwam te worden toegelaten om de bestelling uit te voe- UIT DEN OMTREK HEERHUGOWAARD. Dinsdag 13 November vergaderde het bestuur van den Polder Heerhugowaard. j De vergadering werd met welkom aan de aan wezigen geopend door den heer W. van Slooten dijkgraaf, tevens voorzitter, die mededeelde dat de heer Jb. Wijnker door verhindering afwezig was. De notulen worden na lezing, na een kleine opmerking, goedgekeurd. Ingekomen is een schrijven, dat de Dijkgraaf voor zes jaren in deze functie is herbenoemd. Voorzitter stelt voor, het voor kennisgeving aan te: nemen, waarop de vergadering teekenen van instemming geeft met deze herbenoeming. Op een verzoek van de schutsluisvereeniging „Ons Doel" om eenige aandeelen daarin te nemen k f25.'per stuk, wordt overeenkomstig het idéé van het Dagelijksch Bestuur afwijzend beschikt. Voorstel van het Dag. Best. om vanwege den polder de inkoopsom voor pensioen voor onze pól-, der beambten te betalen. ÏBij de stemming, die na bespreking hierover wórdt gehouden, wordt het voorstel met 11 tegen 7 stemmen verworpen. De heer Oudemans deed het voorstel om 50 pCt.. Svan die inkoopsom voor rekening van den polder te nemen. Hiervoor verklaren zich 8 stemmen en er tegen 10, zoodat ook dit voorstel is verworpen. De heer Poland vindt, dat zij die in vaste be trekking zijn er beter aan toe zijn dan zij, die in uurloon in dienst van den polder werken en hij doet het voorstel, om alleen voor de menschen die in uurloon in betrekking zijn in 's polders dienst, den inkoopsom door den polder te bekos tigen. Met 12 tegen 6 stemmen wordt het voorstel van Poland verworpen. Voorz. stelt daarna aan de orde het voorstel om den inkoopsom voor het pensioen van onze beambten betreffende het laatste half jaar 1922, voor rekening van den Polder te nemen. Dit voorstel wordt met allen voor aangenomen. Voorstel tot het aangaan van een geldleening groot f 4000 hoogstens 5 pCt., in den tijd van 8 jaar in jaarlijksche termijnen van f 500 aflosbaar volgend jaar te beginnen. Deze geldleening zal zijn ten behoeve van ver bouw der brug bij het stoomgemaal. Algemeen goedgevonden de leening aan te gaan Rondvraag. De heer J. v. d. Oord brengt onder de aandacht dat door het afvalwater der kaasfabriek, die na bij het station Heerhugowaard staat, het water van een naburige sloot zeer verontreinigd wordt. Voorzitter zal zorgen, dat de kaasfabriek daar van aanzegging krijgt. 1 De fabriek is verplicht dat afvalwater in de ringvaart te pompen. De heer Poland zou in 't vervolg graag beten kwaliteit steenen aan de straat verwerken, dan die welke nu verwerkt zijn. Dit zijn slappe stee nen en ze komen duur uit. Voorz. is het met spreker eens en er zal in 't vervolg betere soort steen worden aangeschaft. jDe heer Poland wijst op de hooge, moeilijke oprit bij de O. Niedorper brug en zou die willen ver beteren, b.v. als we werkeloozen hebben. Het aanbrengen van sintels lijkt spr. doelmatig. Voorz. zegt er aandacht aan te zullen schenken. Nog enkele kleine herstellingen en verbeterin-. gen van wegen als anderszins worden besproken. De secretaris, de heer P. Schilder, vestigt de aandacht op het straks ter tafel gekomen schrijven, dat de Dijkgraaf voor zes jaar herbenoemd is. Spr. feliciteert met hartelijke woorden den Dijk graaf, die daarvoor zijn dank uitspreekt. De heer Poland wijst er op dat onze polder in het bestuur van het Geestmer Ambacht slecht ver tegenwoordigd is en daar maar een vertegenwoordi ger heeft evenals een klein poldertje. Spr. zou het gewijzigd willen zien. (Besloten wordt met den Dijkgraaf van Geest mer' Ambacht daarover bespreking te houden. Daarna zal zoo noodig over deze zaak aan Ged. Staten schrijven worden gericht. Hierna sluiting. HEERHUGOWAARD. Naar het zich laat aanzien, zal in onze ge meente nog in den loop van dit jaar een begra fenis vereeniging tot stand komen. In het lokaal van den heer Rus had de eerste vergadering plaats van belangstellenden, welke gevolgd zal worden door een vergadering in het Noorden en een te Veenhui.zen. Door den voorz. der Comm. van voorbereiding, den heer Brugman, wordt deze bijeenkomst geleid. Deze releveert wat ten deze is gepasseerd vóór het uitschrij ven dezer vergadering. In de bijeenkomst der aanvankelijk gemengde comm., daar getracht «ou worden een algemeene vereeiniging te stich ten, bleek, dat een zoodanig plan geen kans van slagen zou hebben, zoodat onderling werd goedgevonden, dat de R. Kath. commissieleden xich terugtrokken. De nu gehalveerde comm. alaagde er in zich weer voltallig te maken, doordien de heeren A. Mienis, A. Brouwer en H. Valda zich bereid verklaarden zitting te willen nemen. Zoo werden dan door deze com missie een 2-tal vergaderingen gehouden voor het ontwerpen van een reglement en bijzon dere voorschriften en bepalingen, waarbij men zich in hoofdzaak heeft laten leiden door rlie van die vereeniging te Nieuwe-Niedorp. Voorts wordt nog meegedeeld, dat bij den heer Wolfs winkel inlichtingen zijn gevraagd omtrent de kosten van lijkkoets en volgrijtuigen en dat zich reeds een paar kleermakers hebben aangemeld voor de leverantie der kleeding enz. Na deze inleiding komt het ontwerp-regle ment in behandeling. Hierbij worden verschil lende vragen gesteld, welke ten deele terstond bevredigend 'kunnen worden beantwoord, ter wijl andere hare beantwoording vinden in de straks voor te leggen bijzondere voorschriften en bepalingen. Na artikelsge'wijze behande ling, merkt de voorz. nog op, dat in dit regle ment, wat z.i. een verdienste is, alleen het allernoodzakelijkste is vastgelegd, om herhaal de wijziging te voorkomen. Zonder hoofdelijke stemming wordt dit regle- aaeat (daar de aanwezigen aanvaard. f Vervolgens worden behandeld de bijzondere voorschriften en bepalingen, welke met een paar geringe wijzigingen mede worden aan vaard. Bij de behandeling hiervan echter werd door den heer Walda naar voren gebracht het bezwaar van de Anti-Rev., dat gelegen is in het feit, dat de vereeniging eventueel ook hare diensten zou kunnen verleenen aan leden, die veracht wenschen te worden. Hiertegen werd anderzijds aangevoerd, dat dit toch geen aan leiding moest zyn tot het opnemen van beper kende bepalingen. Hierop wordt de presentielijst voorgelezen met het verzoek, dat ieder der in beginsel toe tredenden opgeven het aantal leden voor zijn gezin. Zoo verkrijgt men een totaal aangifte van 99 leden. Teneinde de oprichtingsoosten tot een minimum te beperken nemen allen, die zich hebben laten inschrijven, op zich, zoo veel mogelijk propaganda in eigen omgeving te maken en van aangeworven leden opgave te doen aan een lid der voorloopige comm. Hoewel hoegenaamd geen vrees wordt gekoes terd voor het tot stand komen der vereeniging, verbindt t<jch ieder zich tot deelname in de kosten, indien de deelname onvoldoende mocht blijken te zijn. Na de vergaderingen van 19 en 26 dezer zal dan een algemeene Vergadering worden uitgeschreven voor de officieele oprichting, de verkiezing van stuursleden enz. Nog komen enkele zaken van meer ondergeschikt belang ter sprake; voor echter tot sluiting wordt over gegaan nog het oordeel der aanwezigen ge vraagd over eentueei samengaan met Oude- Niedorp. Vrij algemeen is men van oordeel, dat eerst maar getracht moet worden de zaak hier voor elkaar te krijgen. Met een opwekking tot krachtige persoon lijke propaganda sluit de voorz. de bijeenkomst. Een klant uit Alkmaar van de Ned. Gist en Spiritusfabriek te Delft ontving dezer dagen van de posterijen een briefkaart, welke op 17 September 1914 door genoemde fabriek aan hem was gezonden. Aangezien de kaart was voorzien van een toenmaals voldoende 2 en een halve cents zegel, moest de ontvanger nu nog bovendien 10 cent strafport betalen 1 üji j eiïMLAIMÜ Toen een koopwarentrein van Antwerpen naar Roosendaal nabij Esschen kwam, werd hij door een valsch signaal tot staan gebracht, waarna weer werd doorgereden. Van deze gelegenheid maakte een viertal gemaskerde bandieten gebruik om op den laatsten wagen te springen. De remmer van den trein werd gegrepen en uit zijn wachthuis ge worpen, hij bleef zwaar gewond op de spoorbaan liggen. Inmiddels hadden de bandieten verschillen de pakken koopwaar gestolen en zijn er mee ge vlucht. Er wordt een streng onderzoek ingesteld. 1Een nog onopgehelderde en voorloopig slechts te vermoeden oorzaak heeft den dood ten gevolge gehad van een arbeider aan een der papierfabrieken te Grenoble. Hij stond dicht bij een transformator in de fabriek, en toen hij zijn hand naar zijn hoofd bracht, zonder iets aan te raken, werd hij eensklaps door den electrischen stroom getroffen en was op slag dood. Men spreekt hier van een geval van het verschijnsel, dat „electrische boog" wordt ge noemd. Vermoedelijk was de stroom in den trans formator zeer sterk en de transformator zóó ge plaatst ,dat toen de man zijn arm ophief hij binnen het bereik van den „sprong" van den electrischen stroom kwam, met het noodlottig gevolg, dat hij door den schok gedood werd. I Met groote moeite heeft de New Yorksche politie een paniek kunnen bedwingen onder de talrijke menigte, die op de Cunardpier wachtte op de aankomst van de „Auitania". Aan boord van dit schip werd o.m. Harvey, de vroegere gezant der V. S. in Engeland. Terwijl de wachtenden zich op de pier verdron gen, ontplofte op een gegeven oogenblik een hoe veelheid blikvuurpoeder, hetwelk fotografen bij zich hadden. Onder de wachtenden, die niet wis ten wat er gebeurde, ging weldra een geroep: een man heeft gepoogd op Harvey een bom te werpen. De massa kwam in beweging en er heerschte groote ontsteltenis. Het duurde geruimen tijd eer' men wist wat er had plaats gehad en de rust te rugkeerde. Twee fotografen werden bij de ont ploffing ernstig gewond. Een van hen is blind geworden. 1— Op het Mitchell-vliegveld heeft zich naar uit New York gemeld wordt een vreeselijk luchtdrama afgespeeld. Er zouden demonstraties worden gehouden met vliegtuigen en bestuurbare luchtballons, en duizenden kijkers waren op het veld aanwezig, toen de bestuurbare ballon T. C. 2 zou landen. De uitgeworpen kabels waren reeds gegrepen door mannen op het terrein toen een plotselinge windstoot den ballon weer omhoog voerde. De mannen beneden lieten de touwen glip pen, behalve één ongelukkige, die te lang vasthield en toen niet meer durfde loslaten. Het touw bood hem echter niet voldoende houvast en in het eind kon hij zich niet meer houden en viel hij te plet ter van een hoogte van ca. 100 meter. De kramp achtige pogingen van den man, om zich aan het touw naar boven te werken en het om zijn li chaam vast fe maken, brachten de grootste ont roering teweeg bij de duizenden, die het stonden aan te zien, zonder te kunnen helpen. De Stervenden. Het Hoofdbestuur vain 'het Niederlanidsche Roode Kruis vraagt ons plaatsing van het vol gende De brieven om hulp die wij de laatste weken uit Duitschland hebben ontvangen zijn ont zettend. Met geen droge oogen zijn ze te lezen. Voorbeelden? Een brief van een jongen uit een arbeiders gezin', werkzaam bij een advocaat1wij1 heb ben niets meer te eten; alles verkocht, zend mij één gulden voor mijn broertjes en zusjes. Eeln brief van een 18-jarig meisje: ...Moeder is van uitputting gestorven. Van een geestelijke: Ik sta aan het ihoofd van een klein ziekenhuis. Er zijn patiënten, die in twee dagen niets meer hebben gegeten. Uit een ander schrijven: ...Wij gingen een bekende delicatessenzaak voorbij. Een man bleef er voor staan en drukte z'n gezicht tegen de ruit. Plotseling zakte hij in elkaar en als men hem wegbracht kon hij slechts uitroepen: honger Iemand uit Nieuwied naar Holland gekomen, om hulp te halen, vertelt: de toestand is hier zoo, dat wanneer ik zonder iets terugkeer, ik wel een kanon kan nemen en alles doodschie ten', omdat de menschen uitgeput van honger, niets meer te verwachten hebben. Nog een voorbeeld: Op het oogenblik staan weduwen en hooggeplaatste ambtenaren bij de banken en vragen aan hen die ze verlaten om een aalmoes. Een generaal schrijft: Ik heb vandaag mijn laatste paar laarzien verkocht voor een stuk brood. Het Nederlandsche volk moet steun verlee nen, gelijk de andere volken dit doen. Wij zonden een vertegenwoordiger naar Ber lijn om met de Regeering en speciaal met den Minister van Voedselvoorziening alsmede het Duitsche Roode Kruis te overleggen hoe het beste te helpen. Wij stellen ons voor teneinde meer eenheid in de hulpverleening te brengen de vertegen woordigers van bestaande Nederlandsche Or ganisaties, die thans reeds hulp in Duitschland bieden en waarvan wij hierbij om onverwijlde opgave van hare adressen verzoeken, tot een bond te vereenigen. En dit speciaal met het oog op een te houden algemeene openbare collecte waarvan de opbrengst in nader overleg tusschen de verschillende corporatiën zo,u zijn te verdeelen. Doch in afwachting van het rapport van on zen vertegenwoordiger en het samenstellen van een bond van de verschillende organisaties, vragen wij u: Stuurt nu reeds geld aan het Hoofdbestuur van het Nederlandsche Roode Kruis, Princesse gracht 27 Den Haag, onder aanauiding: „Duitschland" of Nederlanders in Duitsch land", want de hongerigen 'kunnen niet lang meer wachten. ALLERLEI Egyptische Koningsgraven. Dezer dagen hield prof. dr. G. J. Thierry, hoogleeraar in de talen en geschiedenis van Babylonië en Assyrië te Leiden, in het Volks huis aldaar een met lichtbeelden verduidelijkte voordracht over „Egyptische koningsgraven", Prof. Thierry heeft, naar men weet, in het begiln van dit jaar e,en wetenschappelijke on- derzoekingsreis naar Egypte gemaakt en kon dus uit eigen ervaring spreken, waardoor deze lezing met de daarmee gepaard gaande toelich ting .en verklaring van de talrijke lantaarnpaal tjes zeer in belangrijkheid won. Het begrip koningsgraven" was in deze voordracht zeer ruim genomen in zooverre dat ook de aan dacht werd gevestigd op andere monumenten daaraan verwant. Spr. verdeelde de te behandelen monumen ten in twee hoofdgroepen: le. de piramiden van Gizeh waarheen hij per electrische tram van Kaïro aan den Westelijken Nijloever kon rei zen. Ten noorden van deze plek vindt men het oude Memphis en tegenover Memphis Sa kara. Het laatste gedeelte van den weg t naar 'de grootste piramide van Gizeh moest op ka- meelen worden afgelegd. De tweede groep pi ramiden, door hem te behandelen, werden ge vonden om het groote kasteel Luxor, op de plaats waar de oude hoofdstad het honderd- poortige Thebe, heeft gelegen. In het westelijk deel tusschen niet al te hooge bergen werd het Koningsgraf van Toet-anch Ammon bezocht, het levend beeld van God Ammon (of Amon). De reis daarheen, op een hoogte van ongeveer 160 M. werd door prof. Thierry en zijn reisgezel te voet afgelegd, een niet gemakkelijke tocht. Een duur betaald klein kopje koffie door een Arabier geschonken, was de bekroning van deze moeilijke reis. In ver band met deze moeilijkheden heet het dan ook dat, terwijl vroeger de Wijzen uit het Oosten kwamen, thans de gekken uit het Westen hier heen de reis maken. In de piramide zelf moest men langs ijzeren ladders klimmen, om de grafkamer te bereiken. De geleerde spreker vond hier o.m. gelegenheid om mee te deelen, dat de oude Egyptische ko ningen, zoowel een godsdienstige als politieke functie hadden te vervullen. De koning was de priester bij uitnemendheid, vertegenwoordi ger van de Zonnegod, onder de menschen de God zelf in levenden lijve. Zooals de Zon in het Westen ondergaat, zoo moest ook de koning aan den Westelijken oever van de Nijl worden begraven. In den dood leeft 'hij en dit leven wordt aan de andere zijde van het graf voort gezet. Deze algemeene opvatting van den1 dood, welke door het interieur van het Koningsgraf wordt gesymboliseerd, wordt echter nog zeer onderscheiden, in hoofdzaak op drie wijzen, uitgelegd. Volgens de eerste opvatting blijft de ziel (Ka) in het "graf, wordt gevoed met too- verspijs en door too verspreuken beschermd :e- gen booze machten. Een andere-, voorstelling is dat de ziel met de zonneboot meèvaart en tenslotte de duisternis vap den dood DverwiUf, terwijl eindelijk het geloof er nog is aan het voortleven in een heerlijk vruchtbaar oord, het paradijs. Deze drie groepen van voor stellingen loopen, zooals prof. Thierry deed uitkomen, echter telkens dooreen. De tweede groep van graven, die zich om het oude Luxor groepeeren, zooals boven is aangegeven, werd daarop aan een uitvoerige belichting onderworpen, die mede op eigen waarneming en beschouwing berustte. Aan de hand van de lichtbeelden werden wandschil deringen en voorwerpen ,uit de graven ver klaard en hun symbolieke beteekenis. De hoofdpersoon van deze groep was Ame nifis IV (1400 v. Ch.) de groote Egyptische Kx>ning met diepe religieuze en artistieke ge voelens, die heeft gestreden voor een rijkere ontplooiing van de spontane individualiteit waarmede hij ingaat tegen het stereotiepe Egyp tische geestesleven, waarvan vele zijner hym ..tien getuigen welke 'doen denken aan gedeelten uit onzen bijbel (Psalm 104 o.a.). Hij kwam door zjjn milde opvattingen op religieus gebied uitteraard met den priesterkaste in conflict en dan gaat het hard tegen hard, totdat hij Thebe verlaat en een nieuwe residentie sticht ten Noorden er van. 1 De eerste zijner twee schoonzoons (zonen had hij niet) heett getracht de voetstappen zijns schoonvaders te drukken, zijn tweede schoon zoon was een onbeduidend man, die zich boog voor de priesterheerschappij en van waen ai leen getuigd kan worden 'dat hij ongedaan heeft gemaakt wat Amenafis had gewrocht. Van al deze graven en van de monumenten welke zich 'daar om heen groepeeren deelde spr. in woord en beeld interessante wetenswaardighe den mede. De inhoudrijke voordracht werd met groote belangstelling door ide talrijke aanwezigen ge volgd. („Hbl.") Land- en Tuinbouw. WAT ELKE MAAND TE DOEN GEEFT (2e heitt November.) Nadruk verboden. Het mond en klauwzeer neemt weer op onrust barende wijze toe. Van oificieele zijde gaat den laatsten tijü tegen deze ziekte weinig kraebt uit. INu bet aimaaksysteem is „afgemaaxt" schijnt er niet veel belangstelling voor Destrijüing meer te zijn. Voor de proeven, welke een dierenarts te Uouda wil nemen dit met entstof van Dr. Pfieler te Jena, wien het gelukt is een cultuur te bereiden, uit de smetstot, welke de ziekte veroorzaakt, schijnt de interesse ook al niet groot te zijn. Een commissie van Astoris is door den Minister be noemd die zich echter met haar advies niet bijzon der haast. Intusschen dienen de veehouder alles te doen om de ziekte te weren. Men neme o.m. het volgende in acht: 1. De meststof wordt over gebracht door dieren, menschen, veevoeder en alle mogelijke voorwerpen. 2. Koopt als de ziekte dreigt, geen vee. 3. Laat geen vreemdeling in uw stallen toe. 4. Bezoekt geen vreemde stallen. Voe-. dert van de zuivelfabrieken alleen die producten- welke tot 80 graden verhit zijn. 6. Houd veevoe derzakken en koekkisten uit de buurt van uw beesten. 7. Let nauwkeurig op den gezondheidstoe-: stand uwer dieren, niet aLleen van de koeien, maar ook van de varkens en de schapen in de wei. Merkt gij de bekende ziekteverschijnselen, doet dan aangifte bij den burgemeester, zooals ge verplicht zijt op straffe van boete. 8. Roept niet eerst buren of kennissen in den stal. Hierdoor zou de besmet ting zich kunnen vers'preiden. 9. Is de ziekte ge constateerd, laat dan ook niemand toe, brengt geen vee meer in den stal, en voert niets weg. geen melk, hooi of stroo. Moet gij beslist ergens heen, ontsmet dan handen en schoeisel met 'n 5- procents crectine-oplossing. 10. Volgt nauwkeurig de voorschriften van burgemeester en districts veearts op. In den tuin: De andijvie is laat gegroeid, wat zijn er nog mooie kroppen, komt de vorst of gaat ze rotten, breng ze dan in den kelder, als die droog is, in het zand of op courantenpapier. Wan neer ge van den wortel zooveel mogelijk laat zit ten, kunt ge er nog lang van eten. Kunt gij ze op een droge, vorstvrije plaats ophangen, dan kan ze duren zelfs tot Februari. Zaak is elke week nazien om de rottige bladeren te verwijderen. Selderij kan wel tegen een vorstje, maar vriest het aanhoudend, dan gaat het blad, waarom het te doen is, verloren. Nu kan men ze dekken maar zoo licht gaat het blad dan ook rotten. iWie ze wil behouden, moet ze in een bak onder glas zetten en vorstvrij dekken. Als het niet vriest bij goed weer luchten. Men kan dan geregeld de grootste bladen afsnijden. In het voorjaar plaatst ge de wortels wger in den kou den grond ,waar ze weer spoedig uitloopen. Hebt ge, als wij ,in den nazomer spinazie gezaaid, dan hebt ge er tot dusver nog van gegeten. Zorg er straks voor, als het gaat winteren, dek ze met een licht dek, als de strenge kou is gepasseerd, gaat ze weer groeien. Bieten, wortelen, rapen, scohrseneer moet ge nu als het nog niet geschiedt is alles is laat spoedig bergen, eer de vorst ze overvalt. Tusschen de wortels en er over komt wat vochtig niet te vochtig zand, dit voor komt het uitdrogen. Heeft men veel, dan kan men inkuilen. Staat het water hoog in uw grond, dan stapelt ge de vruchten boven den grond, bedekt ze met een handdikte droog stroo en daarover de omringende aarde. Is de grond erg nat, dan make men van den hoop af een greppel. Ontdoe de bieten eerst van het loof afdraaien en breek dit ook van de wortels. Men kan nu bij los weer vruchtboomen planten, wij komen hierop terug. De Hortensia's, welke in den herfst prijken met groote witte en rose bloemtrossen, kunnen vrij wat vorst verdragen en lang zonder dekking blij ven. Er zijn echter ook bonte Hortensia's, prach tige gazonplanten welke men niet buiten mag laten maar vcstvrij moet bewarend Uw Rhodo dendrons hoeft ge ook niet te dekken, maar be schermen tegen den scherpen noordenwind met een rietmat b.v. en een laag blad om de wortels iss aan te bevelen. Huismoeder, denk nu om uw kamerplanten. Laat de lucht in de kamer door het het stoken niet te droog worden. Houd de plan ten zelf ook matig vochtig, verwijder het stof door afsponsen en besproeien. i REM Die Twie 3114en i ire verg ig werd i Octob'e scheer ïbracht. ig houd leskens Söhoe as, dat it 'hef ou de afd' 'g.doopa «ede m, ihc fract ttuurlijk' open o;p liniging at de N pen Brii Dor ons acht; d' e Kroon len van Herhaa lans uitg ige wikke der dub Mr. Tr, :zondhei en minis'l vrijz.-< aie te A leen, da onden n lam te 1 :e en on; dem orden te il de fi V« ati-revoli :he part iabimets-i teer ingi aast volg ebt, dat el voor ader „bi Om te r its" den twat beg e, er »e noodt; athojl Üek ogmaa'ls enood, g 'ersterl achten o bets-fon faartegei racht, da floot wet Intussd :f -ontwei hg voor laakt. D arlement ahd mee Nove 'aag blij: 123 te la erk zal De oud adracht rganisa ilegd, v "gaan, lission air Golijn' ;er Vain hoever arechithei beoo Uitt ide amen nc Filnan iisbesluit Vade in gevat. hij a taalregel "hoolleef 't La elegenhe liinister z Ene Kroonj acbtelijk oorkiennil

Nieuwe Langedijker Courant | 1923 | | pagina 8