gein aan de We itstaan in een eer snel om itoor met de zi ing eveneens v met volledig n niet verhinderi werkfabriek me i. st men te beho i perceelen kreg an bij den brai pis verzekerd illen. n der firma V instraat een oog :enskllaps, door, de teugels tro rtste in volle vaa 1 Gez. Verschu t,_ waar door -d verbrijzeld, dat de winkelde len. rij groot. intusschen ve iad ad. espreekt Graaflai van het Nederlan hetwelk door gebracht. Zij kwa icier, aan wien ilde verdienen dó eigerde, maar do is gebracht van ifland vervolgt: eet natuurlijk nie ïplot. In dergelij onen van verdac i en menschenke: te linie gescliov handlangers to ienen te halen. I gen blijven v Staf in deze illende waardevol gevallen. Maar ngeerd waren. D wat echt en o «schrijven aan acrés Hollandaii heeft de Belgiscl en. Het beken listische binnenk; de juiste gezim el gezicht bij bi geval ervan ovei Belgische gestoo dat dus op ot Ische Zaken zal n vinden om de el te laten protes 5 gebeurd, r van den Rotte ïtrent de opdrac! tkenning het aan sch Kamerlid ove aan de regeer! tiek antwoord v de Nederlandsch scherper accent' n niets"....., mderofficieren be betrouwbaar be jk kostuum va an tarlatane, haar beenen e 3 schitterde m in haast oog en had zij zei ludlederen dan: Ulerbespotteïijk teel' mooi te vit alend lach-e: ie japon." rest niet te glim stig aan en ant el mooi, weinj] en zulke prach :elen als u; maa in in Indië - ongeschikt, o dat deze japoi een veel kleine het kind onnoo Zie je die mou e rok komt maa elen draagt met der is." ■Ik wil riep en grond, .gen naar hart leen uitgaan ei he kleeren voo haar mantel om Daisy haar op 1 volgde. Som: zichzelf en dat ite, maar spral vervolgd). kesnd stonden, maar er worden ook officieren van medeplichtigheid verdacht aan dit landverraad. De heer Graafland is van meening, dat die vuile wasch van ons leger nu maar eens flink' in net openbaar moet beredderd worden. Dat kan bijdra gen tot een gezondmaking van het geheel en als dan heeft het gebeurde nog eenig nut opgeleverd. Landverraad. Naar de „Msb." verneemt zijn de sergeants-ma joor-instructeur B. en S., die ter beschikking wer den gesteld van den garnizoenscommandant te Maastricht, Zaterdagmiddag om half vier op vrije voeten gesteld. Naar aanleiding van de geruchten, dat ook of ficieren van het Nederlandsche leger zouden be trokken zijn in de zaak, kan van de meest be voegde zijde worden medegedeeld, dat voor deze geruchten geen enkele grond bestaat. BUITENLAND Reizen in Duitschland. Naar aanleiding van besprekingen, door de Ne derlandsche Spoorwegen gehouden aan het minis- rie van verkeerswezen te Berlijn, ter verzekering der veiligheid van de reizigers in de internationale treinen, heeft de minister voor verkeerswezen de verschillende spoorwegdirecties in Duitschland aangeschreven den treinbeambten en den boven hen gestelden ambtenaren op te dragen, dat zij zich niet alleen moete nbemoeien met de controle der plaatsbewijzen, maar dat zij zich ook zooveel mo gelijk moeten toeleggen op de beveiliging van de reizigers tegen verdachte personen en wel door zich niet op te houden in dienstafdeelingen, maar door zich geregeld door de zijgangen der rijtuigen, te bewegen en de verschillende afdeelingen in het oog te houden. In het bijzonder moeten slechtbe- zette afdeelingen bewaakt worden. Ontzettende aardbeving in Italië. Groote schade. Te Domodossola in de provincie Novara heeft een hevige aardbeving plaats gehad. Er zijn groote/ verwoestingen aangericht. Verscheidene bruggen en vf gen zijn ingestort. De bewoners vluchten in paniek. mooie overwinning weten te behalen. Reeds na 27 minuten spëlens weet de links-buiten Sigmond Holland de leiding te geven. Tien minuten voor de rust verhoogd Verlegh met een onhoudbaar schot de score. De rust gaat in met 2o voor Holland. Nauwelijks 2 minuten na de hervatting is het we derom Verlegh, die met een mooi schot voor de derde maal het Zwitsersche doel doorboort. De: Zwitsers komen nu geducht opzetten en een kwar tier voor het einde geeft hun mid-voor met een onhoudbaar schot den Hollandschen doelverdediger het nakijken. 31. Vlak voor het einde maakt Krom uit een corner met een schitterende kopbal het vierde doelpunt voor Holland. Als de scheids rechter het einde fluit, heeft Holland een 4—1- ovtrwinning op de Zwitsers behaald. BINNENLAND De Kabinetscrisis. Mr. D1. A. P. N. Kooien, voorzitter van de Tweede Kamer, heeft aan de Koningin ver klaard niet in staat te zijn, de hem gegeven opdracht tot samenstelling van een nieuw ka binet te aanvaarden. Naar men uit goede bron verneemt, moet de mislukking der poging tot Kabinetsformatie van mr. Kooien goeddeels verklaard worden uit de gereserveerde houding der Chr.-Hist. De a.-rev. zouden nog wel voor een bepaald program en de opneming van geestverwanten iin een kabinet te vinden zijn geweest; de Chris telijk Historischen echter (van wie men niet allereerst verzet had verwacht) konden op zijn Jioogst een niet onwelwillende houding toezeg gen. Daarmede meende, naar verzekerd werd, 6e heer Koplen geen genoegen te kunnen nemen. De Koningin heeft nu opdracht tot samen stelling van een extra-parlementair kabinet ver leend aan jhr. mr. F. Beelaerts van Blokland, buitengewoon gezant en gevolmachtigd minis ter, chef van de afdeeling diplomatieke zaken ban het departement van buitenlandsche zaken, jhr. mr. Beelaerts van Blokland heeft verzocht (de opdracht in beraad te mogen houden. SPORT EN WEDSTRIJDEN HOLLAND I—ROOD WIT II. - 1-4, Al dadelijk geeft Holland slecht spel te zien, de Rood-Witters zitten de baL achterna en steeds is het Holland-doel in gevaar, maar Kansen weet nog steeds het net. schoon te houden. De achterhoede van Rood Witzet zich echter wat uiteen, maar als J. de Blok de bal toegespeeld krijgt, neemt hij een ren, passeert de backs en geeft „Holland" de leiding. Maar nu beginnen de R. W. nog meer op te zetten en keurig samen te spelen, waardoor zij de stand al gauw gelijk weten te maken. Met dezen stand ging de rust in. Na halftime heeft Kansen een slecht doel om te verdedigen, hij zakt bijna tot aan de enkels in den modder, waardoor hij ook al gauw voor de tweede maal moet visschen. Even daarna maakt de keeper een fout, waardoor twee spelers zich van het veld verwijderen, (kinderachtig, omdat de keeper nu eens een fout heeft begaan.). Gerust jongens, Kansen wil wel, maar als hij meest niet kan, gaat ook z'n zin weg. Het komt niet door jullie alleen dat Holland goed gerangschikt is, maar K. heeft de gelieele competitie nog steeds goed zijn doe) bewaakt. En als hij nu eens een fout maakt, och, dan moet je dat niet zoo kwaad opnemen, je maakt zelf ook wel eens een fout en. misschien nog wel grooter.) Even voor het einde maakt Rood Wit nog een goal, zoodat deze wedstrijd een groote nederlaag was voor de Hollanders. WINKEL. Blauw Wit 1—N.V.V. 2 3—2. Zondagmiddag werd bovengenoemd en wed strijd gespeeld em heeft BI.-Wit op 't kantje af wieten te winnen met 32. Voor de rust waes Bi-Wit de sterkere en wist dit in 3 doel- punte nuit te drukken. Na de rust komt N.V.V. geducht opzetten en door missen van den links-back weet de rechtsbuiten met een mooi schot een tegenpunt te maken. De BI.-Wit voorhoede onderneemt aanval op aanval, maar dor het taaie verdedigen van keeper en backs worden er geen doelpunten meer gemaakt. Uit een vrije trap buiten het strafschopgebied weet N.V.V. nogmaals te doelpunten, zoodat het hinde komt met een geflatteerde 3—2 overwin ning voor Bi-Wit. NEDERLAND-ZWITSERLAND Zoo is dan Zondag j.l. deze internationale wed strijd in het Stadion te Amsterdam gespeeld. En met succes. De Hollanders hebben met 4—1 schit terend revanche genomen op de 5—0 nederlaag te ■Bern. Door hun enthousiast speL hebben zij een Genoemde vereenijging vergaderde vorige, week in het vergaderlokaal van het betaalkan- toor te Broek o,p Langendijk. Tegenwoordig waren alle aangesloten vereenigingen, als ook de eere-voorzitter A. Slot Pz. en Koophandel. Door Burgemeester Slot werd de vergade ring geopend, terwijl de notulen na een kleine opmerking werden goedgekeurd. Het rapport van het betaal'kantoor vermelde dat over 'de maand October was geveild voor een bedrag in totaal van f 194.174.89 waarvan voor Biroek op Langendijk f 53.958.44, Koedijk f34.750.47 St. Pancras f 33.890.30. St. Pancras R. K. f 1549.57, Zuidscharwoude f 15652.06, Zuid scharwoude R.K. f261.17, Heer Hugowaard f 15110.74, idem R.K. f 10712.53, De Schermer f 6552.56, Hensbroek f 14210.72, Oterleek .f 729.13, de Rijp L.T.B,. f 1074.39, Diversen f 5722,81. Voorgelezen wordt een schrijven van „de Toekomst" te Zuidscharwoude met het ver zoek de uiensorteering nog niet ijn te voeren, en het in bespreking te brengen op de e.k. algemeene vergadering- Dit verzoek wordt mon deling gedaan door de afgevaardigde van St. Pancras, Koedijk en Hensbroek. Nog een schrij ven is ingekomen van de t uinbo u wv creeniging ,„Groentencultuur" te Broek op Langendijk, waarin werd medegedeeld dat zij, wanneer het besluit van uiensorteeren wierd uitgevoerd, zij 'zich bet recht voorbehielden dit toch absoluut 'niet uit te voeren. Het verzoek in het schrijven van Zuidschar woude neergelegd, wordt besloten hierin mede be gaan en het punt in bespreking te brengen op de e.k. algemeene vergadering. Wat het tweede schrijven uit Broek op Langendijk be treft 'dit wordt in krasse bewoordingen door verschillende sprekers ten sterkste afgekeurd en besloten aan Groenten Cultuur" een schrij ven te richten waarin hun dit onder de oogen zal worden gebracht. Nog ingekomen een schrij ven van den heer Druif, afgevaardigde^ van Hensbroek, waarin hij mededeelde dat hij we gens vertrek uit zijne gemeente geen afge vaardigde meer is, en bedankt voor de pret tige. samenwerking welke hij steeds heeft on dervonden. Door den veilingleider wordt medegedeeld dat de heer Hazeloop hem heeft verzocht de medewerking te vragen van alle aangesloten vereenigingen om een volgend jaar opgave te verstrekken van alle verbouwde tuinbouwpro ducten, welke medewerking wordt verleend. Tevens heeft de veilingl eider een vergade- rring bijgewoond van witlof bouwers te St. Pan cras. De vereeniging witlofbouwers had een ren te loos voorschot ontvangen van de tuinbouw- vereeniging aldaar om kratten of manden aan te koopen en dan hun witlof te Broek op L. te veilen. Nu verzocht de veilingleider om ook te Br. op Langendijk een partij kratten aan te koo pen om de buitenom wonende witlofbouwers hiermede te helpen. Dit verzoek wordt toegestaan, verder wordt medegedeeld dat de kosten van de tentoon stelling te Amsterdam hebben bedragen totaal f1487.36 waarvan de Langedijker Groenten - Centrale f670.91 moest betalën. Verzoek van de afgevaardigde van St. Pan cras om een duodalf wieg te nemen, en de uitschot ontvanger (Bakker) een andere plaats te geven om de doorvaart bij het bruggetje t verruimen. Wat het eerste betreft zal onder zocht worden of die daar gemist kan worden, het tweede verzoek zal uitvoering aap gegeven worden. Een klacht van de afgevaardigde van Koe dijk, om toch eerder na het veilen te kunnen lossen. Al het mogelijke zal wprd^n gedaan om dit te bespoedigen. Verder wordt gevraagd voor wiens reining een propagandist vo,or onze kool naar Enge land is, wordt geantwoord dat dit voor kosten der Prov. Commissie geschied. Wordt gevraagd of de keurmeester geen overzicht kan geven van alle partijen uien,, welke moeten worden overgezocht, en ook of de kooper kennis wordt gegeven van het gekeurde product. Dit zal aan den keurmeester worden opgedragen. Den neer C. Wagenaar Kz. geeft nog in overweging om eens een kijkje te nemen in zijn pakhuis, hoe de uien verfraait van het sorteeren. Als afgevaardigde naar de Provinciale verga dering, die gehouden zal worden op 13 Dec. a.s. werden aangewezen de heeren C. Spaans Jz. (Broek), Si. Zeeman en Si, de Boer Kz. Zuid scharwoude. Hierna sluiting- Waar het geld blijft Voor gemeenten, die niet voldoende zuinigheid betrachten. Een niet goedgekeurd raadsbesluit. Gedeputeerde Staten van Overijsel hebben het besluit van dén raad van Hengelo tot het stichten van een sportpark niet goedgekeurd. Gedeputeerden achten in dezen tijd een derge lijke uitgaaf niet gewettigd, terwijl te Hengelo; voldoende sportterreinen bestaan. Bezuiniging? De „Delftsche Courant" maakt melding van 2 benoemingen voor tijdelijke betrekkingen bij het Openbaar Onderwijs. Weer kan de vraag gesteld worden: waarom geen wachtgelders benoemd? Eenige staaltjes uit het laatste verslag der Al gemeene Rekenkamer. Duur meubeltransport. De Rekenkamer constateerde dat voor het ver voer van meubelen, hier te lande aangekocht, voor f 1220.ten behoeve van de kanselarij te Bel grado f4575.werd betaald. Dus bijna vier maal den inkoopsprijs. Volgens mededeeling van den Minister van Bui- tenlandsche Zaken was het noodig geweest de meubelen in een gesloten tapissière* te vervoeren Aan deze omstandigheid was het tóe ite schrijven dat de kosten zoo hoog waren geworden. I11 verband hiermede wijst een inzender in de Avondpost van 1 November 1923 er op, dat naar hij uit betrouwbare bron verneemt, de transport kosten naar Belgrado voor een gesloten tapissière niet meer dan f 2000.behoeven te bedragen. Dit bedrag zou dan nog een behoorlijke winstmarge laten. Het komt inzender voor, dat de expediteur der kanselarij-meubelen de belangen der belastingbe talers een weinig uit het oog heeft verloren. Of heeft er misschien leverantie met ongelimiteerde opdracht plaats gehad. Dure meubileering. Een hoofdambtenaar van den Waterstaat voor zag zijn bureau op 's Rijks kosten van een klok van f 125. De Kamer was van oordeel, dat wel op eene minder kostbare wijze in de behoefte aan tijd aanwijzing had kunnen zijn voorzien. De hoofdambtenaar gaf dit toe, doch beriep er zicli op ,dat de klok ook moest passen bij de stoffeering van het bureau. Hieruit valt af te leiden ,dat ook die stoffeering niet uitmuntte door eenvoud. In verband met het overbrengen in 1921 van den zetel van den Gezondheidsraad van Utrecht naar 's-Gravenhage werd vor stoffeering en meu bileering der nieuwe bureelen een bedrag van ruim f 14.400 uitgegeven. Onder meer werden aangeschaft drie open boekenkasten van respec tievelijk f510, f440, en f375 en vier open. boe kenkasten voor een gezamenlijk bedrag van 5810. alsmede een vergadertafel van f 1160, een en ander met 5 pCt. korting. Voor het bureel van de inspecteurs-generaal van den Waterstaat werden twee klokken elk ad f 60 en ook ander vrij kostbaar kantoormeubilair aan geschaft. Land en Tuinbouw Iets over de sti'kstofvoeding der planten, in het bijzonder van de vlinderbloemige gewassen. Een plant iheeft voor zijin groei voedsel noo- dijg. Dit voedsel haalt ze uit den grond of uit de lucht. De luchtvoorraad is onbeperkt; de grónd daarentegen wondt in den regel vrij sppe digarmer aan voedsel. Daarom moet de monsch voor nieuwen voorraad zorgen. Dit doet hij door bemesting. Het bemestingsvraagstuk houdt zich speciaal bezig met een viertal stoffen, n.l. stikstof, kalf, fosforzuur en kalk. 'tZou dus betrekkelijk een voudig zijn, als er niet zopveel verschillende meststoffen waren, waariln genoemd viertal ver bindingen voorkomen. In stalmest b.v. komen ze alle vier voor; stikstof vinden we in chili- salpeter, in zwavelzure ammoniak en verschü- schiilleiiïde andere meststoffen; kali in patent - kali, kaïniet enz. enz. Iedere landbouwer, die met een zoo groot mogelijk succes wil werken, behoort dus de belangrijkste meststoffen te ken Imen. Niet alleen dient hij te weten, wat er in zit, maar ook: hoeveel. Dan nog moet hij be kend zijn met de bijzondere eigenschappen van de meststoffen. Hij dient te wieten, welke voor zijn grond de meest geschikte is. Er is nog iets. Twee meststoffen, die allebei eenzelfde soort -voedingsstof bevatten, kunnen deze stof meer of minder gemakkelijk aan de plant afstaan. Vooral geldt dit voor de stikstofhoudende mest stoffen. Geen wonder, want stikstof kan zoo heel versdhillend voorkomen. Allereerst de luchtstikstpf. In 100 deelen lucht ziltten ongeveer 80 deelen stikstof. De meeste planten kunnen deze stikstof niet op nemen. Alleen die, welke behooren tot de fa milie der vlinderbloemigen, als boon, erwt, lupine, klaver enz. hebben er wat aan. Dan als eiwitstikstof. Als zoodanig komt ze b.v. voor ie stalmest. Met stalmest brengen wie dus eiwitstikstof ijn den grond. De plant kan dez eechter niet opnemen. Eerst moet het eiwit ontleed worden. Dan wprdt de stikstof zoo omgezet, dat de plant er wat aan heeft. Een plant, die dus gebrek heeft aan stikstof, wordt niet dadelijk geholpen door stalmest. In gier komt 'de stikstof weer in een anderen vorm voor. Maar ook bier moet eerst omzetting plaats hebben, voordat ze voor de planten op neembaar is. Deze omzetting beeft echter veel sneller plaats dan bij eiwit. Nog weer een andere verbinding van stikstof •beeft zwavelzure ammoniak. Sommige planten 'nemen met deze stikstof, ammoniak-stikstof ge noemd, genoegen. De meeste echter versma den ook deze. En zoo komen we aan den best-opneembaren vorm: de salpeter-stikstof. Deze, die o.a. voor komt in de ehilisalpeter, is, om zoo te zeggen, klaar voor 't gebruik. Geef b.v. de spinazie, die door t schrale Weer niet flink opschiet, wat chili en direct is biet merkbaar. We zeiden reeds, dat de vlinderbloemige ge- 'twaisen bet vermogen bezitten, de ludhtstikstof op te nemen. Hieruit volgt, dat men zich n-et zoo druk behoeft te maken over de bemesting van boonen, erwten, enz., met een stikstof- houdende meststof. Toch is in de prektijk ge bleken, dat het in den regel voordeel geeft, wanneer men deze gewassen wat op gang helpt met salpeter. Immers voor de opname van luchtstikstof eenige beteekenis kan krij gen, moet de plant een weinig blad gevormd 'hebben. Maar hiervoor is voedsel, dus ook stikstof noodig. En als dit in den grónd gevon den wordt, 'klaar voor 'f gebruik, kan de plant een flinken voorsprong krijgen. Om dit nader te onderzoeken, heb ik dit jaar enkele proefvelden aangelegd, met paar- deboon, erwt of gele boon als proefvrucht. Hierbij kreeg een gedeelte van 't gewas weinig en een gedeelte meer chili en de rest moest het zonder salpeter stellen. Door bet koude en natte weer van den voor zomer zijn de veldjes met bruine boonen totaal mislukt. Hieronder volgt de uitslag van den proef, genomen op het land van Pieter de Boer te Oosterblokker. Grondsoort: lichte kleigrond. Voorvrucht: voederbieten en haver. Voorafgaande bemesting: stalmest. Grootte: pl.m. 30 are. Proefvrucht: erwten (Wijker gele). Perceel. Opbrengst. Bemesting. Kosten bem. I. 42 L. 2 K.G. chili. f 0 34 II. 46 L. 4 K.G. chili. f 0.,68 III. 30 L. geen chili. Hoogere opbrengst. Verkocht v. Zuivere winst. 12 L. f 2.58 f 2.24 16 L. f 3.44 f 0.68 (Alles berekend per Are.) Hier is dus een gift van 400 K.G. Chili per H.A. nog een financieel voordeel gebleken. N. V. DE TIJDGEEST (Opgave van het hoofdagentschap van den heer Paarlberg). Maandag 26 November. Prijs van f 1500 17212 1000 12354 100 734. MARKTBERICHTEN. LANGEDIJKER GROENTEMARKT. 26 Nov. 1923. 1832 stuks bloemkool 2e soort 1.70, reuze 6.80—11.90, 62500 kg. roode kool 2.3 70, 2e soort 1.10—1.90, 31700 kg. gele kool 2—-- 2.80, 2e soort 0.80—1.90, 18400 kg. witte kool 0.600.80, 2e soort 0.400.50, deensche witte 1.30—1.80, 15400 kg. uien 8.9.(20, drielin gen 8.10—8.60, 185 kg. gele nep 12.—, 11500 kg. peen 2.20—3.40, 700 kg. rapen 1.40—1.60, j}00 kg. rammenas 3.3.40, 1290 kg. aard appelen: eigenheimers 5.40, blauwe 6.70, Jriel. 3.20. I 27 Nov. 1923. 230 stuks bloemkool le soort 2.80, reuze 10-80, 36100 kg. roode kool 2.10—4.10, 2e soort 1 .2.28300 kg. gele kool 2.3 50, 2e soort 1.20—1.90, 5800 kg. witte kool 2e soort I .1.10, deensche witte 1.30—2.—, 6000 kg. uien 8-409.10, drielingen 7.508.9600 kg, peen 2.90—3.50. NOORDERMARKTBOND. 26 Nov. 1923. Grove uien 8.40—9.—, drielingen 8.401—10.10 nep 12.30, peen 2.90—3.30, roode kool 1.80— 3.70, gele kool 2.402.90, witte kool 0.601 j— deensche witte 1.2.bloemkool 11- II.60, 2e soort 2.20—2.70. Aanvoer op 24 Nov 9100 kg. uien, 24300 kg. peen, 80800 kg. roo.de 9kool 8450 kg. gele kool,, 68700 kg. witte kool, 29050 kg. deensche witte, 1225 kg. ramenas, 1300 kg. rapen, 202 stuks bloemkbol. 27 Nov. 1923. Schotsche muizen 6.80, roode ster 5.20, grove uien 8.30—9.40, drielingen 8.30—8.40, peen 2.80—3.50, roode kool 1.80—4.)—, gele kool 1.90—3.50, witte kOol 0.50—0.90, deensche witte 1.10—2.10, bloemkool 11.70 2e soort 3.—. Aanvoer op 26 Nov.: 4020 kg. uien, 1Q400 k'g. peen, 37300 kg. roode kool, 20600 kg. gele kool, 44900 kg. witte kool, 23575 kg. deensche wijt te kool, 400 stuks bloemkool'. WARMENHUIZEN. 24 November 1923- Deensche witte kool 1.101,40, witte kool 0.45—0.55, gele kool 2.20—2.90, roode kool I.703.2e soort 0.90—1.70, uien 8.10—8.60 peen 2.70—2.80. Aanvoer: 4080 kg. deensche ■witte kool, 15200 kg. witte kool, 1950 kg. gele kool, 11320 kg. roode kool, 1440 kg. uien, 2575 kg. peen. 26 Nov. 1923. Witte kool 0.55—0.70, gele kool 2.30- 2.60, 2e soort 1.1.20, roode kool 2.3.30, 2c ssort 1.20—1.50, uien 8.70—8.80, peen 2.90— 3.—. Aanvoer: 18100 kg. witte kool, 3025 kg. gele kool, 5580 kg. roode kool, 1460 kg. uien, 4825 kg. neen. ALKMAARSCHE EXPORTVEILING. 26 November 1923. Appelen 12.35—, bloemkool 4.16.20, rood ekool 1-20—4.30, gele kool 2.3.10 wortelen 7.40—11-—uien 8.30—10.40, peren II .44.—, andijvie 1.10—3.30, spruiten 22.— 29.witlof 26.48. AMSTERDAM. 26 Nov. 1923. Z. Bonten 6.40—6.60, Z. blauwen 6.10—6.60, Z. eigenheimers 4.75—5-35, Z. industrie 3.40— 3.60, Z. blauwe eigenbeimers 4.60—4.75, Zeeuw, eigenheimers poters 2,50—3.75, Z. bonte poters 3.503-75, Hillegommer zanidaardappelen 7.50 g.Roode star zandgrond 3.50, eigenheimer 2.75—3.80. .1

Nieuwe Langedijker Courant | 1923 | | pagina 3