mem langnr Goarsn? (M«M ttttuisnai hst Knjsmn Zateredafi 29 December 1923. ÈSS.., DE UITKIJK Zelfs in de veranderlijkheid is een zekere regelmaat,, iets dus van het onveranderlijke. Dat maakt ihet mogelijk ook ten opzichte van veran derlijke menschen vermoedens uit te spreken en voorspellingen te doen. „Ze zullen den jon gen koning wel het land uitzetten, voor ;le verkiezingen daaromtrent beslist hebben", schreef ik niet lang geleden van den Griek- schen regeerders. En n uis het al gebeurd, wel niet voor de verkiezingen, maar voordat de volksvertegenwoordiging, uit die verkiezin gen voortgekomen, ook nog een enkel woord heeft kunnen spreken. Waarschijnlijk was 'de huidige regeering juist voor dat woord een beetje bang. Want de ver kiezingen hadden geen meerderheid voor de onmiddellijke uitzetting opgeleverd. Wel was die meerderheid voor een republiek. Van de ^koningsgezinden waren er maar zeer enkele gekozen, zoodat het allerwaarschijnlijkst is, dat deze kiezers op in zuidelijke landen gebruike lijke wijze van de stembus waren geweerd of het veiliger gevonden hadden, zich op oen behoorlijken afstand te houden. Men noemt dat een verkiezing onder den druk der regee- rang .En naar het heet overweegt Mussolini ook zoo een. Maar de Italiaansche djetator doet dat handiger en daardoor vollediger. Want in Griekenland bleek ten slotte de meerder heid der gekozenen Venizelistisch, dat wou dus zeggen voor een beslissing omtrent republiek of monarchie door de gekozen vertegenwoor diging. Vertrouwen de heeren generaals, die in Grie kenland de macht in handen hebben, niet al te vast op die beslissing? Of hadden ze niet het geduld, noodig voor de langdurige bered dering ,die den overgang van koningschap naar republiek zou eisCben? Vreesden ze wel licht ook bemoeienis van andere mogendheden van wie naar het heet^Zuid-Slavië en 'Roeme nië niet ongenegen zouden zijn koning George, den schoonzoon en zwager van den Roemeen- schen en Zuid-Slavischen koning, op zTjn troon te handhaven? Ze hebben in elk geval, na een juist wan pas komend verzoek van leger en vloot ;den jongen koning op een boot naar Roemenië gezet, met een uitzet van een mil- lioen drachmen voor de eerste uitgaven. Het is Mussolinische methode ongetwijfeld, maar in ruwer onbehouwener vorm. Mussolini stuurt geen koningen weg, die hem niets in den weg leggen maar parlementen. Hij gebruikt het plan daartoe ook alleen als dieigement. „Uw aansluiting bij de partij staat in geen verband en mag in geen verband ge bracht worden met het beroep op het volk, waartoe ik nog niet besloten h'eb", schreef hij aan een minister, die naar de fascistische partij was overgegaan. Het lijkt een terecht wijzing maar is bedoeld als bedreiging. En zij heeft succes. Ministers zijn niet de eenigen, die den huig naa rden wind hangen. Ook 'volksvertegenwoordigingen doen het. En het' is Mussolini's kracht, dat hij daarop durft ver trouwen. Hij schat ongetwijfeld de menschen niet hoog, deze Italiaansche dictator, maar hij schat ze goed. En dat is voor het succes meer waard. Maar ondanks dat succes blijft hij voor zichtig. Het is ook een bewijs van zijn menschen- kennis. Hij weet dat men tegen Poüncaré en Baldwin een andere toon moet aapslaan dan tegen een Italiaansch parlement of een Griek- schen generaal, zelfs als hij minister werd. Men kan er zeker van zijn, 'dat het voorbij gaan van Italië bij het sluiten van den Maro'k- kaanschen overeenkomst tusschen Engeland, Frankrijk en Spanje hem leelijk dwars zit. Het krenkt zijn persoonlijken en zijn mationalen trots beide. En het is de vraag of het van Frankrijk en Engeland verstandig was, hem zoo tegen zich in het harnas te jagen. Oogenschijniijk neemt hij de zaak nogal kalm op. Maar onge twijfeld zal deze gebeurtenis zijn anti-Fransche politiek slechts versterken en zal hij zijn po gingen verdubbelen oin met Spanje en zoo mogelijk misschien met Roemenië een sterk tegenwicht tegen Frankrijk te vormen. Maaar het is duidelijk, dat zoo ook andere mogendheden, die de acte van Algeciras on derteekenden. vertegenwoordigers in den in ternationalen raad kunnen krijgen, die feitelijk' over Tanldzjer te beschikken krijgen, Frank rijk niettemin in Tandzjer een overwegenden invloed zal krijgen, terwijl Italië, dat als groote Middellandsche Zee-mogendheid bij den toe stand van Tandzjer en Marokko bijzondere be langen heeft, zich eenvoudig bij de Fransch- Engelsch-Spaansche regeling heeft neer te leggen en geen meerdere zeggenschap krijgt dan andere onderteeeknaars en zelfs bij België wordt achter-, gesteld. Het Fransche succes is trouwens niet alLeen op Italië behaald. De overeenkomst toont ook de neiging der huidige Engelsche regeering om zich weer nauwer bij Frankrijk aan te sluiten en daar toe de moeilijkheden zooveel mogelijk uit den weg te ruimen, die naast het schadevergoedingsvraag-, stuk de verhouding tusschen Engeland en Frank rijk vertroebelden. Maar de dagen van deze regee ring zijn geteld. Asquith heeft duidelijk te kennen qgegeven dat de lioeralen de eerste de beste gele genheid zouden aangrijpen om Baldwin's regeering ten val te brengen en dat zij een ministerie uit de arbeiderspartij de beste oplossing vinden en dit ministerie zooveel mogelijk wilden steunen. Ramclay Macdonald is daarmee als nieuwe eer ste minister aangewezen. Zijn politiek tegenover Frankrijk zal een andere zijn dan die van Baldwin en Lord Curzon. Maar tegenover Frankrijk niet t alleen. Het heet dat een der eerste daden van de nieuwe Engelsche regeering de erkenning van Sov,- jei-Rusiand zal zijn en dat de hDeraien daarmee instemmen. Van een regeering uit de arbeiderspartij was dat nauwelijks anders te verwachten nu zelfs Mussolini daartoe overhelt. Maar de verhouding is voor een dergelijke erkenning niet erg gunstig. Het ultima tum, dat Engeland aan Afghanistan heeft gesteld in verband met den moord op Engelsche onder-, danen, wordt door de Sowjetregeering als tegen Rusland beschouwd. En waar de Afghanen sterke troepen aan de Afghaansch-Indiscne grens samen trekken, is een botsing tusschen Engelschen en Afghanen, wellicht een oorlog ,niet onmogelijk. Maar daarbij zou Rusland al heel gemakkelijk be trokken raken. Het is dan ook wel een heel verdachte erfenis, die Baldwin's regeering aan Ramclay Macdonald zal achterlaten. De arbeiderspartij is fel tegen ie- deren oorlog gekant en zal zeker niet graag be ginnen met een oorlog tegen het communistisch Rusland. Maar de politiek door deze regeering ge voerd, zou haar kunnen dwingen, zooals zij haar ook een weg voorschrijft in het schadevergoedings- vraagstuk door de regeling die het thans nog treft en haar inzake Marokko voor een fait accompli stelt. En het is begrijpelijk, dat vooral de arbeiders partij zich ergert, nu deze regeering nog tot het laatste oogenblik haar plaats bezet houdt en nog door belangrijke beslissingen haar opvolgster tracht te binden. Want de continuïteit der Engelsche buitenlandsche politiek zal zeker de arbeiderspar tij niet beletten naar eenige verandering te streven Donderdag 27 dezer, nam. half 2 vergaderde de raad dezer gemeente. Voorz., de E. A. hr. Van Slooten, Burgemeester, die de vergadering opent met een woord van welkom, meedeelende, dat de heer Wijnker afwezig is wegens ongesteld heid. Mede ontbreken ter zitting de h.h. Blom en Borst (de eerstgenoemde komt in den loop der zitting ter vergadering). De notulen worden voorgelezen en zonder op- of aanmerking goedge keurd en aldus vastgesteld. Ingekomen een schrijven van 'Ged. Staten, dat zij kennis hebben genomen van de instructie voor den gem. ontvanger en daartegen' geen bezwaren nebben. Van de vereeniging ter bevordering van Klein grondbezit wordt voor aankoop van land en woinng tot een bedrag van f 4500 een voorschot ge vraagd van f3600 ten behoeve van K. Bijvoet. Dit voorstel is wat haastig ingediend, terwijl de ceekening der woning ontbreekt. Op voorsteL van den heet Kostelijk wordt deze aanvraag aangehou den tot het einde der zitting, teneinde dan nog de desbetreffende stukken nog te kunnen laten halen Aldus wordt besloten. (Na kennisname dezer stuk ken wordt later besloten, dit voorschot te ver- leenen). Ten behoeve van N. Appelman wordt voor een tweetal woonhuizen en land, koopsom f3000, een voorschot gevraagd van f2700. Over deze aan vraag is de raad niet zoo gauw uitgepraat. Bij onderzoek door de gem. opzichter is gebleken, dat een dezer woningen wel zal worden afgekeurd. En de bijbehoorende grond schijnt nu juist niet van eerste kwaliteit. Voorz. en met hem andere raadsleden achten dit voorschot te hoog. De hr. Mienes vraagt en verkrijgt eenige toelichting, om trent den gang van zaken dezer instelling betref lende en geeft daarna als zijn meening te kennen dat deze aanvraag minder aannemelijk is, terwijl de heer Blom opmerkt, dat in een gemeente in Gelderland reeds weer acht plaatsjes op deze wijze aan landarbeiders in eigendom gekomen, reeds weer met tamelijk verlies zijn verkocht. De hr. Krom verdedigt de aanvraag en is van oordeel, dat er niet al te krap moet worden gekeken, waar net streven is arbeiders aan een bedrijfje te helpen Spr. zou het nog niet zo oheel erg vinden, wan neer de gemeente in dezen eens een enkel schade- postje opliep. Door den hr. Tromp wordt ogemerkt •Jat door het bestuur van „Klein grondbezit" niet alleen wordt gelet op wat gekocht wordt, doch vooral ook op den persoon, die het voorschot vraagt. Dit debat wordt nog wat voortgezet, tot tenslotte de heer Kostelijk voorstelt deze aanvraag te verwijzen naar B. en W. om nader advies, nadat over de gebouwen. Hiertoe wordt besloten, door den gem. opzichter rapport is uitgebracht Uit de gemeente Werkendam wordt gevraagd om adhaesie aan een door haar ingezonden adres aan H M. de. Koningin en de St. Generaal, inzake de kosten van middelbaar en U.L.O. elder door leer lingen uit de gemeente genoten. Aangezien de toelichting nogal uitgebreid is, wordt deze in hoofd zaak door den voorz. meegedeeld. Werkendam zou deze kosten ten laste van het Rijk gebracht willen zien. Er wordt herinnert aan andere adres sen, waarbij zoodanige wetswijziging werd ge vraagd, dat verhaal op de ouders mogelijk zij. Sommige raadsleden zijn van oordeel, dat deze zaak flink aangepakt dient te. worden door den Bond van Ned. gemeenten. Voorz. zegt, dat die zaak in den Bond wel aanhangig is gemaakt. Men vergete echter niet, dat ook de grootere gemeenten daarin vertegenwoordigd zijn, waarop anderzijds wordt opgemerkt, dat de groote gemeenten er toch geen nadeel' bij hebben, wanneer verhaal op de ouders mogelijk is. De hr. Poland zou genoemde kosten ook niet op het Rijk willen schuiven, en dus geen adhaesie willen verleenen aan het adres van Werkendam. Waarna de hr. Krom voorstelt, dit schrijven vooi kennisgeving aan te nemen, waar toe met algemeene stemmen wordt besloten. Vervolgens komt ter tafel van den administra- teur-lijnwerker bij het electrisch bedrijf, den hr. Bruin een schrijven, die daarin te kennen geeft, dat in de raadszittingen omtrent zijn werkkring on zuivere voorstellingen worden gegeven, welke in strijd zijn met de waarheid en verzoekt in openbare raadsvergadering zich te mogen verdedigen. De voorz. is van oordeel, dat dit niet kan worden toe gestaan, aangezien daarmee een precedent zou worden geschapen, waarvan de gevolgen allicht niet zouden uitblijven. Naar voorz. oordeel, kan iemand zich schriftelijk tot den raad wenden en daarin de feiten noemen, waarop hij aanmerking meent te mogen maken. Ook de heer Krom is deze meening toegedaan terwijl de heer Poland voorstelt Bruin na afloop der zitting gelegenheid te geven zich te verdedigen Voorzitter heeft daar niet tegen, doch dan dient in elk geval dit schriftelijk te worden gevraagd en dit verzoek door den raad worden behandeld. De hr. Mienes merkt op, dat in de vorige vergadering niet de persoon Bruin is besproken, doch dat het ging over de scheiding der beide door hem vervulde functies. Poland wil na afloop dezer zitting Bruin in de gelegenheid stellen zich te doen hooren, ter wijl de neer Met voorstelt dit schrijven voor ken nisgeving aan te nemen. Spr. vraagt waar moeten we belanden, als we dien weg opgaan.. Het gaat niet om den persoon, doch om de zaak, dit wordt wel eens niet goed onderscheiden. Voorz. is er niet voor Bruin te laten halen. Deze kan zijn bezwaren schriftelijk indienen, met aanvraag voor mondelinge toelichting, waarover dan de raad kan beslissen. Spr. stelt voor ,dit aan Bruin te antwoorden, waar mee de raad accoord gaat. Voorz. deelt mee, dat opnieuw de begrooting over 1924 van Ged. is terug ontvangen, alsmede die voor het electrisch bedrijf, welke laatste op nieuw model moet worden ingezonden, terwijl om trent de eerste enkele kleine opmerkingen waren gemaakt, welke inmiddels waren aangebracht. Goed gevonden wordt deze begrootingen aldus in te dienen. Vervolgens komt aan de orde een voorstel van B. en W. tot het aanstellen van een schoolarts, omtrent welk voorsteL de raadsleden een missive hebben ontvangen. De aanleiding tot dit voorstel is het feit, dat bij de laatste inspectie op de scho len verschillende gevallen van scabies zijn geconsta teerd, wat aanleiding gaf tot een onderhoud van Dr. Spierings met B. en W. De heer Kostelijk, hoewel aanvankelijk van oor deel, dat het vroeger genomen besluit, waarbij B. W. gemachtigd waren Dokter een schoolinspec tie op te dragen, in deze voldoende was, heeft uit de toelichting bij dit voorstel kunnen lezen, dat dit niet het geval was, weshalve hij zich nu met het voorstel kan vereenigen, vooral ook gezien de zeei matige eischen door Dr. Spierings gesteld. jje heer Met heeft met genoegen kennis geno men van het voorstel van B. en W. en de daar nevens gaande toelichting. Met leedwezen echter heeft spr. gehoord, dat het bestuur der Chr. school onderzoek heeft geweigerd, en vraagt of dit niet te ondervangen is. Door den voorz. wordt dit ge nader toegelicht. Het schoolbestuur meende toer, dat medewerking niet noodig was. Toch hoopt spr., dat na behoorlijke inlichting ook dit school bestuur er wel voor te vinden zai zijn, terwijl zoo noodig toch allicht doeltreffende maatregelen te vinden zullen zijn. Ook de heer Poland verklaart zich voor het voorstel. Dit wordt aangenomen. Terwijl mede wordt besloten, met ingang van 1 Jan a.s. Dr. Spierings als schoolarts aan te stellen Hierna wordt door den heer Kostelijk gevraagd, hod de post van uitgave zal moeten worden verant woord, waarop voorz. antwoordt, dat daarvoor te eeniger tijd voorstellen zullen worden voorgelegd. De heer Kostelijk beschouwt dit als een uitgave voor het onderwijs en beroept zich daarbij op art. joi lid1 s en art. 55 sub o. der onderwijswet en meent, dat dan van een eventueel weigerachtig schoolbestuur het bedrag per leerling zou moeten worden uitgekeerd, wat het de gemeente per leer ling voor het openbaar onderwijs zou kosten. Voorz. is het hier niet mee eens en meent, dat het een maatregel is ter bevordering van de volksgezond heid, wat het onderwijs ten goede kan komen. Na- dei wordt toegelicht, dat het instituut wordt in gesteld voor de openbare scholen, doch dat ook de bijzondere scholen daarvan mede kunnen profitee- ren. De heer Met hoopt, dat al het mogelijke zal worden gedaan om ook het bestuur der schóól aan den Basserweg tot andere gedachten te brengen. Naar aanleiding va nhet besluit in de vorige raadsvergadering genomen, terzake het verzoek het sportterrein door een omheining aan het oog van het publiek op den weg te onttrekken, hebben B. en W. een nader onderzoek ingesteld met het.ge volg, dat door dit college nu wordt voorgesteld een elzenhaag aan te brengen, benevens een af scheiding, bestaande uit palen met z.g. harmoni- kagaas, en hiervoor een crediet te verleenen van hoogstens f 250.Wordt algemeen goedgevonden. Vervolgens komt in behandeling een voorstel van B. en W. tot het verleenen van een voorschot aan S. de Groot voor aanbouw aan diens woning. Door den voorz. wordt dit voorstel nog nader toe gelicht, vooral ook omdat enkele raadsleden niet voldoende op de hoogte zijn van den toestand van dit huisgezin. Hieruit blijkt, dat volgens advies van den geneesheer de toestand onhoudbaar wordt, ter wijl Groot niet bij machte is zijn vrouw elders te doen verplegen. Bereids is door den gem. opzichter onderzocht op welke wijze de noodzakelijke verbe tering het best. is aan te brengen. Dit kan echter door Groot niet worden betaald, zoodat voorgesteld wordt hem met een voorschot te helpen. Na eenig debat wordt nog door den heer Poland voorgesteld dit voorschot renteloos te verstrekken, waarop men echter meent niet te moeten ingaan, aange zien Groot zelf van oordeel is, de gestelde voor waarden wel te kunnen nakomen. Het voorstel Po- Land wordt door niemand ondersteund, het voorstel van B. en W. wordt met algemeene stemmen aan genomen. Nog wordt door den voorzitter aan de orde ge steld de benoeming der leden van de Comm. van Bijstand voor het Gem. Electr. Bedr., aftredenden de. h.h J. Blom, P. Tromp, C. Poland, allen her kiesbaar. De uitslag dezer stemming is, dat de hr. Tromp wordt herkozen met 8, de heer Blom met 7 en de heer Poland met 7 stemmen. Voorz. vraagt machtiging om uitgaven voor ver schillende posten, bij de samenstelling der begroo ting voor 1923 nog niet te voorzien en tot een to taal bedrag van f478.50 te bestrijden uit de on voorziene uitgaven, wat algemeen wordt goedge vonden. Nog is ingediend een voorstel door de h.h. Met en Kostelijk, nl. om op het convocaat voor de vol gende vergadering als punt van behandeling te plaatsen: aansluiting bij de Prov. waterleiding en dit voorstel vergezeld te doen gaan van een prae- advies van B. en W. De voorstellers geven hierbij te kennen, dat ze tot dit voorstel zijn gekomen, omdat sinds een vorige bespreking van dit punt, de raad is vernieuwd, de toestanden zijn veranderd de aansluiting reeds veel meer algemeen is gewor den, waardoor ook de zienswijze van vroegerre te genstanders allicht gewijzigd kan zijn. Gewezen wordt ook op het feit, dat bij eventueele langdu rige droogte onze gemeente geen leidingwater van elders meer zal kunnen krijgen. Hebben we zelf aansluiting, dan kannen zij, die niet aan het net wonen, toch worden geholpen. Tevens wordt gewe zen op het groote belang van waterleiding voor de volksgezondheid. De h.h. Poland en Krom verklaren zich voorstanders te zijn van waterleiding, doch tegen den dwang tot aansluiting voor hen, die aan het buizennet wonen. Voorz. antwoordt hierop, dat die verplichting «niet zal worden opgeheven. Waar de h.h. Krom zich nog niet overtuigd ver klaart van de bevordering der volksgezondheid, door de waterleiding, wordt door den hr. Mienes. gewezen op het feit,- dat b.v. te Warmenhuizen zich de typhus juist voordeed in huisgezinnen, ywaar men de gewoonte had het vaatwerk in de sloot te reinigen Door den heer Kostelijk wordt nog aangevoerd, dat in de meeste gemeenten èn ten aanzien der verplichting èn ten aanzien der betaling van de aanlegkosten een soepele toepas sing wordt betracht. Spr. hoopt op een gunstig prae-advies van het college van B. en W. Besloten wordt het voorstel Met-Kostelijk op de agenda te plaatsen voor de volgende zitting. Door den heer Blom wordt nog gewezen op het ontbreken van een rooster op de afwateringsputten. Voorz. zegt, dat hierin wordt voorzien en gaat daarna tot sluiting over, wijzende op het naderende einde des jaars. Spr. meent te mogen zeggen, dat in 1923 belangrijke besluiten zijn genomen roept voor het komende jaar weer aller medewerking in voor de behartiging der gemeentebelangen, wenscht allen een aangenaam uiteinde en met hunne ge zinnen veel goeds toe voor 1924. Onder dankzeg ging voor aller medewerking de openbare verga dering sluitend. UIT DEN OMTREK KOEDIJK. Woensdagavond werd door de tooneelvereeniging „De Roos" een openbare uitvoering gegeven in het lokaal van den heer Jb. Groot. Opgevoerd werd „Verguilde Leugens", oorspronkelijk tooneelspel in vier bedrijven door Inte Onsman. Wanneer een dergelijk werk wordt gegeven, dan moet men kun nen rekenen op krachten, en dit is voo reen di lettanten vereeniging soms zeer moeilijk. Maar wan neer dames als mej. de W%aLSchijsper en A. Mol—Over en de heer P. Kok hunne medewerking verleenen, dan kan men verzekerd zijn, dat de partijen tot hun recht komen. En dit was dezen avond weer het geval. Hun rollen werden in de puntjes weergegeven, hierbij krachtig gesteund door de andere medewerkende leden. Alle medewer kenden zaten zeer goed in hun partij. De uitspraak was duidelijk en vlot en goed te volgen. Ook de aankleeding van het tooneei was netjes in orde. Eveneens de grimeering. De aan kleeding van het tooneei was van den heer Leo Bakker, de grimeering van den heer Loevens. Zij hebben mede bijgedragen tot het welslagen van dezen avond. De vereeniging „De Roos" kan met voldoening op deze uitmuntend geslaagde avond terugzien. SINT MAARTEN. Hoe gevaarlijk het is zonder licht te rijden, bleek Dinsdag alhier, toen de heer C. M. per rijwiel (van licht voorzien), tegen de sneeuwjacht in huis waarts keerde. Voorover op het stuur liggende, door de sneeuw, kon hij niet voor zich zien en werd eensklaps aangereden door iemand zonder licht. Een pijp welke M. in den mond had, bezorgde hem verwondingen in den mond, losse kiezen en tanden terwijl de fiets onberijbaar bleek. De andere per soon een Belg, was bijkans niet te bekennen, zoo als deze bloedde, waarschijnlijk door de pijp, wel- ke tegen zijn gezicht stootte. Dus: wees voor zichtig en doe licht op. SINT MAARTEN. Gedurende de Kerstdagen werd in café „Rust en Lust" alhier een handicap biljartwedstrijd ge houden, waaraan 20 Liefhebbers deelnamen. Voor op zij gezegd, "dat de heeren DA. Blom en D Bas, welke de handicap gesteld hadden, de partijen 'prachtig hadden gezet, gezien de spannende par tijen welke plaats vonden. Als winnaars kwamen uit de heeren D. Bas ie, C. Moerbeek 2e, S. Koorn 3e, en C. Daienberg 4e prijs. Er was heel wat belangstelling en er "heerschte een gezellige toon. SINT MAARTEN. De 2e Kerstdag werd alhier in de N. H. Kerk, Kerstfeest gevierd, waarvoor velen zich hadden opgemaakt en het kerkgebouw geheel vulden. Door ds. Tinholt werd de bijeenkomst met gebed ge opend, waarna gezongen werd Psalm 103. Na de ze werd door Ds. uitleg gegeven der beteekenis van het Kerstfeest en werden eenige vragen aan de kinderen gesteld, welke naar genoegen werden beantwoord en waaruit bleek ,dat zij de beteekenis van dit feest begrepen.. Een heel aardige kerstver telling volgde hierna, gegeven door Mevr. van MoordVan 't Keer, welke in goede smaak viel en ook op mooie duidelijke wijze werd uiteengezet. Door de kinderen werden een aantal liederen 2- en 3-stemmig gezongen, welke heel lief klonken, voor- ai de Engelenzang werd mooi en zuiver door de kleinen gezongen. Na dit volgde orgelspel door onze organiste Mej. M. Dam, dat met groote aan dacht werd aangehoord. N asamenzang bracht de Dominé dank aan allen voor de medewerking aan en voor het feest, en hiermede eindigde de plechti ge feestviering. 1 Bij den uitgang werd met open schaal gecollec teerd voor hongerend Duitschland, wat in totaal f 25.79 opbracht. Uitslag Verkoopingen. Uitslag publieke verkooping, gehouden door Notaris Johann W. C. Kroon, te Zuidscharwoude op Donderdag 27 December 1923, des voormiddags 10 uur, in de herberg van C. Schut, op 't Kruis te Heerhugowaard, van de boerenplaats aan beide zijden van den Rustenburgerweg te Heerhugowaard groot 13.38.40 H.A. voor den heer P. Koppes en Kinderen. Koopers van Huis, schuren, erf en 50 snees land, K. Bakkum te Berkhout, K. Jong te Obdam, A. van Diepen en C. Kieft te Alkmaar en P. Molenaar te Winkel voor f6675. 1 63 snees land F. N. Schouten te Opmeer voor, f 70.per snees. 321/0 snees land F. F. en G. Snel te Heerhugo waard voor f67.per snees. 1 321/2 snees land, D. Ursem en P. Haster te Heerq hugowaard, F. Mienes en S. Vos te Aartswoud en O. Kuiper te Oudorp voor f62.— per snees. 321/) snees land, dezelfden voor f 64.per snees 321/2 snees land, dezelfden voor f 59.per snees 321/} snees land, dezelfden voor f62.per snees ■>'72 321/2 snees land, C. Petiet te Ursem voor f 6q per snees 33 snees land, C. Appelman voor f80.— per sn. 190 snees land, de minderjarige Grietje Koppes, te Heerhugowaard voor f 11235.—.

Nieuwe Langedijker Courant | 1923 | | pagina 3