Scheen hiermede geen voldoende rekening te houden, hetgeen we tot heden niet konden om vatten. We moesten ons tevreden stellen, dat men hiermede niet zoo vroeg begon als voorheen, doch 2agen ook nog graag, dat er vroeger mee geëin digd zal worden. Gezien de nadeëlen voor den geheelen tuinbouw hieraan verbonden, zullen de organisaties niet rusten, alvorens deze wet geheel zal worden ingetrokken. Een beroep op de leden, om den ouden tijd te willen handhaven, is in onze gemeente volkomen geslaagd. Mijne Heeren. 1Hiermede ben ik aan het ein de van dit korte overzicht gekomen. Hoewel er in het afgeloopen jaar in onze vereeniging geen groote gebeurtenissen vielen te boeken en alles vrijwel het oude gangetje liep, hoop ik tóch, dat het mij gelukt is u aan te toonen, dat.we ook in dit afgeloopen jaar vruchtbaar hebben samenge werkt. Ik spreek hierbij den wensch uit, dat de aan gename samenwerking zoowel van uw bestuur on derling als dat met de leden in het algemeen van blijvenden aard mag zijn en dat de donkere wolken, die zich boven onze tuindershoofden sa men pakten, opgevolgd zullen worden door zonne schijn, waaraan we, elk voor zich, groote behoefte hebben. Dit verslag verwerft een woord van dank van den voorz. en het applaus der vergadering. Hierna rekening en verantwoording van den penningmeester den heer A. van Nienes. Het saldo van den vorigen dienst bedraagt f 2477.23V2. De totaal ontvangst met inbegrip van dit saldo f2632.66V2, de uitgaaf f 562 V2, alzoó een voordeelig saldo groot f2070.66. Door den heer W. Kaan wondt namens de Comm.. bestaande uit de heeren Heman en Glutker, belast met het onderzoek der reke ning, rapport uitgebracht, waaruit blijkt dat deze in orde is bevonden. De rekening wordt goedgekeurd terwijl de penningmeester een woord van dank verkrijgt voor zijn accuraat beheer en voor zijn verslag. De nieuwe commissie voor het nazien vaa de rekening zal bestaan uit de heeren: K. Zeeman» K. de Geus en N. Kooij. Bestuursverkiezing,, aftredend de heeren J. Ootjers en C. Keeman (herkiesbaar). Van de 108 uitgebrachte stemmen verkreeg de heer Ootjers 102 stemmen en de heer Kee - man 103 stemmen. De heer Ootjers aanvaardt zijn herbenoe ming met genoegen ein spreekt daarbij den wensch uit, het vertrouwen waardig te blijven. Ook de heer Keeman neemt zijn benoeming laan. Verslag Kunstmest-Commissie. "Door den heer K. van Dijk wordt namens de 'Commissie het volgende verslag uitgebracht; Jaarverslag der Kunstmestoommissie van „Tuinbouwbelang" over het jaar 1923- Mijne Heeren. Als secretaris der K. C. rust op mij de taak h verslag te doen van de werkzaamheden, enz. onzer commissie over het afgeloopen jaar. Uit den aard der zaak zijn het in hoofdzaak cijfers en getallen, welke echter, naar ik vertrouw daarom niettemiln uw aandacht zullen hebben. De 3 leveringen op de datums 15 Maart, 12 April en 3 Mei, werden allen gegund aan den Heer D. Kansen, vertegenwoordiger van ,5het Landbouwk'antoor Noord-Holland", als laag- fete inschrijver. Blehoudens beide eerste Ie verin- .gen, waarvan gedeelten .eenige dagen over tijd arriveerden» bestond geen aanleiding tot klach ten. Alle geleverde kunstmest voldeed aan de gestelde eischen. De Maartlevering bestond uit: K.G. Soort gehalte prijs Bedrag; per 100 KG. 800 Ammoniak 2016 161-28 12050 Chilisalpeter 15.60/0 15.73 1895.47 14900 Superphosphaat 13.70/0 3.44 512.56 950 Patentkali 7-44 70.68 700 Kalizout 40% 5.18 36.26 29400 K.G. totaal tot een bedrag van f 2676-25 De Aprilleverimg bestond uit: K.G. '2400 6700 5500 600 200 Soort Ammoniak 20.6% Chilisalpeter 15.35% Superphosphaat 14.3% Patentkali Guano gehalte prijs Bedrag: ■per 100 K.G. 20.16 483.84 3.44 7.44 10.79 1050.56 190.92 44 64 21.58 15450 K.G. totaal tot een bedrag van f 1791.54 De Meilevering bestond uit: K.G. Soort gehalte prijs Bedrag. per 100 K.G. 5300 Ammoniak 20.7% 21.23 1125.19 16700 Chilisalpeter 15.65% 16.22 2708.74 3600 Superphosphaat 14.5% 3.24 116.64 350 Patentkali 7.34 25.69 25950 K.G. totaal tot een bedrag van f 3976.26 Levering Maart 29400 K.G. bedrag f 267625 April 15450 K.G., bedrag - 1791.54 i„ Mei 25950 K.G., bedrag - 3976.26 Totaal 70800 K.G., bedrag f 8444.05 Verder werd in October per advertentie den leden 'kennis gedaan, dat gelegenheid bestond, hun benoodigd kalizout te bestellen bij dein Jieer Kansen, waarna idoor ons, na aankomst der partij, monster zou worden getrokken. De. prijzen waren f 5.80 voor kalizout 40% en f 3.— voor kalizout 20%. De animo hiervoor viel niet tegen. Er werd ongev. 22000 K.G. kalizout 40% en 1000 K.G. kalizout 20% besteld. Het onderzoek wees voor de partij 40% een ge halte van 40.3% terwijl van de 'kali 20% we gens te klein kwantum, geep monster werd ge trokken. Hiermede zijn de wetenswaardigheden vrij wel vermeld. Alleen nog een kleine ontboeze- 'hring. Bij het vorig jaar vergeleken is het be stelde kwantum dit jaar vrijwel hetfzelfdeen nu is eein 70000 K.G. wel een mooi' kwantum, hnaar dit moest eigenlijk minstens het dub'bele worden- De voordeelen van coöperatieven aan- k'oop zijn toch werkelijk niet zoo gering, als daar zijn: concurreerende prijs» netto gewicht, eh verzekerd gehalte. En nu weet ik wel, jdat er voor een deel der leden niet te onder schatten bezwaren kuhnen bestaan; Kef door sommigen geuite bezwaar: „ik heb' er geep geschikte plaats voor om te bewaren", mag en kan geen bezwaar zijn, daar de kosten om des noods een bergplaatsje er voor in orde te ma ken, al heel gauw verdiend zijn. D:^ commissie 'heeft dan ook de hoop, dat het verbruik grooter zal worden. Aan de leden, om deze hoop niet. beschaamd te doen wor den. Ik dank u. j Ook dit verslag verwerft den dank van den voorz. en het applaus der vergadering. De voorz. brengt een woord van; dan'k aan de Commissie voor haar werk, inzonderheid aan den heer K. Swager voor de jaren die hij in de Comm. heeft zitong gehad, voor de wijze waar op hij ide zaken haeft behartigd. Nu heeft hij gemeend te moeten bedanken. Hij heeft aitiju zijn werk met opgewektheid verricht. In zijn plaats wordt uoor den voorz. aangewe zen zijn zoon, den heer P, Swager. Voorstellen voor de Algemeene Bondsver gadering. D:e hee rK. van Dijk stelt voor om in den goo't 1 foif 2 lampen ter verhcht'-ing aan te bren gen. De 'heer W. Wagenaar stelt voor om het per centage voor den onderhandschen verkoop te bepalen op 1 pet. De heer J. Ootjers ondersteunt het voorstel van den heer Van Dijk. Er is behoelte aan. Het 'is zeer wel mogelijk electrische verlichting aan te brengen. Wat het 2e voorstel betreft zegt spr. dat de Voorsteller toch zeker beoogt den onderhand schen verkoop per snees, hetgeen door den heer Wagenaar wordt bevestigd. Dit vooistei wordt door verschillende leden ondersteund en zal op de agenda worden ge plaatst. De heer A. Kooij stelt voor dat door den Noordermarktbonci dn samenwerking met de Langedijker Groenteiïceintrale en Koophandel de vaart naar Alkmaar zat women openge houden. De voorz. zegt dat dit een moeilijke zaak is, en veel kosten met zich zal brengen. De heer Kooij is van oordeel van niet zoo- jVeel en licht zijn voorstel nader toe, dat ook wordt ondersteund. De heer Reek zou eerst een comm. willen (benoemen om een onderzoek naar de kosten in te stellen. De heer Kliffen zegt een voorstander te zijn .van het openhouden van het vaarwater. De kosten zullen echter niet meevallen. Wanneer bet water hier wordt opengehouden', moet dit ook met het kanaal gebeuren, anders heeft (het geen zin. De heer Ootjers zou liever zien, dat waar de schippers het water open maken, 'deze een bijdrage vroegen in de kosten van den Noor- dermaiktbond en de- Langedijker- Groentecen- trale. D:e heer Kooij zou een vaste Comm. willen benoemen, idïe zich belast met het openhouden van het vaarwater. D,e heer Verburg zou, zoo de vaart wordt opengemaakt, een ijsbreker willen laten komen, om de vaart geheel ruim te makten. Diit zal zeker veel geld kosten, maar zal nog ve^l meer geld geven. Besloten wordt dat dit punt 'in den Noorder- mgarktbond zal worden besproken. Verkiezing van afgevaardigden' voor de al gemeene bondsvergadering. Op voorstel van den heer Kliffen worden bij acclamatie gekozen de heeren A. Bar ten én C. Keeman, beiden bestuursleden. Gedurende dé stemming voor het verkiezen van de 6 andere afgevaardigden, wordt dooi den secretaris, den heer J. Kliffen, voorge lezen het: Beknopt overzicht van ons 25-jarig vereeni- ;gingsleven, uat wij hier laten volgen. Wij hopen dit verslag volledig' in oSns volgend mr. op te nemen. Dit keurig gestileerde verslag wordt onder de diepste stilte aangehoord, Vlet- applaus en 'het waaröeerend woord van den voorz. dat de secretaris mocht verwerven, waren verdiend. "Hierna een half uur pauze. Na de pauze werd door de aanwezigen geza menlijk iets gebruikt, waarna onder het houden van verschillende speeches een glas wijn werd gedron ken. De heer S. Brugman, vertegenwoordiger van den Noordermarktbond voert het eerst het woord en zegt hoe bij het meemaken van dit jubileum hem onwillekeurig het 25-jarig jubileum van de vereeniging „Nieuw Leven" in de gedachten komt bij de viering waarvan ik de eer had 251 jaar voorz.. van die vereeniging te zijn geweest. Hoe levendig kan ik mij ,mijnh. de voorz., in uw plaats stellen, waar u op den dag van heden 20 jaar deze vereen, als voorzitter mocht leiden. Veel hebben wij in die jaren tezamen doorgemaakt. En wanneer wij het Jaarverslag van den secretaris hooren, kan er dan iemand zijn, die niet zou voelen het ingroote belang aan organisatie verbonden? Ik feliciteer het bestuur met het 25-jarig bestaan van de vereeniging en voeg daar den wensch aan toe, dat de vereeniging nog lang, zeer lang zal mogen blijven bestaan, en zal doorwerken met de kracht en lust, zooals zij dat tot heden heeft gedaan. Die secretaris zegt, dat men trotsch mag zijn op hetgeen tot stand is gebracht, en dat is waar. Zeer veel is er gedaan door de tuinbouwvereenigingen maar in het bij zonder door „Tuinbouwbelang." Steeds stond zij, wanneer er iets verkregen moest worden in de eerste gelederen. Veel heeft men moeten werken, om zoover te komen, als wij thans zijn, maar de plaats waarop, wij thans staan, daarop mogen wij met recht trotsch zijn Ik hoop dat het „Tuinbouw- zij moge groeien en bloeien. (Applaus.)! belang' wel zal gaan in lengte van dagen, en dat De voorzitter zegt dank voor de waardeerende woorden en de betoonde belangstelling. Mijn weder woord aan u zal zijn, dat wij hopen dat „Nieuw Le ven" moge groeien en bloeien en wij nog lang mogen samenwerken. Dat er veel kracht van haar moge uitgaan. (Applaus.). Hierna doet voorz. mededeeling van den uitslag der gehouden stemming, voor de verkiezing van afgevaardigden naar de Bondsvergadering. Gekozen zijn: K. Wagenaar, K. van Dijk, IJ. Kaan, T. Kostelijk, D. Kansen en H. Reek. Tot plaatsvervangers de heeren W. Wagenaar, K. de Geus en K. Zeeman. De vergadering machtigt hierna het bestuur om zoo men het niet noodig acht, geen vergadering; uit te schrijven voor de behandeling van de agenda voor de Bondsvergadering, en zoo het noodig wordt geacht een vergadering te houden met de afgev. Thans verkrijgt de heer J. Ootjers. het woord, en zegt. dat het niet in zijn bedoeling ligt om, hetgeen nog verder in de afgeloopen 25 jaar is voorgevallen te relevecrèn. Dat is duidelijk genoeg weergegeven in het openingswoord van den voorz., en nog uit gebreider door deii secretaris in zijn overzicht. Ik kan dit alleen mee beamen. Ik acht mij gelukkig te kunnen zeggen, hierin een klein werkzaam aan deel te hebben gehad. Men heeft gehoord, dat het in onze vereeniging altijd pais en vree is .geweest., In een gemoedelijke, aangename harmonie heeft men met elkander meegewerkt in datgene wat ge presteerd is geworden. Wat de reden hiervan is? Dat is het vertrouwen, dat men steeds gesteld heeft in de leiding In het hoofd van onze! vereeni-, ging, ir. onzen voorzitter. Hij, die zoo lange jaren de leiding heeft gehad, heeft onze vereeniging op het h ooge peil, waarop zij staat, gebracht. Altijd heeft hij de vergaderingen op een aangenamen, humoristischen toon geleid. Maar niet alleen, mijnh. de voorz., was het de aangename toon, maar ook de noodige ernst en eenheid rustten in uwe handen. Uw krachtige hand en scherpe blik wist het schip steeds in veilige haven te brengen. Wij kunnen ons zelf feliciteeren met het bezit van zoo'n voorz. Wij hopen dat u nog lang, zeer lang in ons mid den mag zijn, en verzoek de vergadering met mij een dronk te wijden aan onzen voorz. En nu vergadering, heeft het bestuur de vrijheid gehad, iets te doen, waarop zij geen recht had, nl. een kleine greep in de kas onzer vereeniging te doen, teneinde een cadeau te koopen voor onzen voorzitter, als bewijs van erkentelijkheid voor het geen door hem is gedaan. 'Vergaderiing wat is hierop uw antwoord? (Daverend applaus.) Mijnh. de voorz., als oudste bestuurslid rust op mij de aangename taak, u namens de vereeni ging een stoffelijk bewijs van waardeering te mo gen aanbieden Reeds lang heb ik u gekend, wij hebben veel met elkander meegemaakt. Namens de vereeniging kan ik u thans deze leuningstoel aanbieden. Ik lioop dat u het geschenk %ult aan vaarden, en dat ge, daarin gezeten, nog menig jaar temidden der uwen zult mogen beleven. Maar daar voeg ik aan toe: „Wij laten u nog in geen jaren los. (Applaus.) Wees gelukkig. (Applaus!) De voorz. Wat ik verwacht had, dit niet. Ik zal niet veel op de waardeerende woorden antwoor. den. Ik dank het bestuur en de vereeniging harte lijk voor dit blijk vari welwillendheid, en hoop dat ik rog vele jaren genoegen zal mogen hebben van dit blijk van waardeering. (Applaus.)( Hierna verkrijgt de heer Keizer, uitg. der „N. L.' Crt." het woord. Het is met bijzondere gevoelens en met een dankbare stemming, dat ik de uitnoodiging heb aanvaard, om dezen feestavond bij te wonen. Zoo dikwerf heb ik door tusschenkomst van mijn cou rant van de vereeniging en over de vereeniging tot u gesproken, en toen ik de uitnoodiging mocht ontvangen, heb ik deze be schouwd op een wijze, zooals ik dat meende te moeten doen. En wel: dat de vereeniging door deze uitnoodiging thans tot mij heeft gesproken. Ik dank u, voor de eer, hiermede aan de"1 Plaatselijke Pers bewezen, die thans in mij verpersoonlijkt is. Mijn hartelijke felicitatie aan het bestuur van Tuinbouwbelang op dezen jubeldag, die zoo schit terend verloopt en recht heeft gevierd te worden.' Wanneer ik zoo de geschiedenis van de 25 jaar die achter ons liggen, eens doorbladerde, vond ik veel zeer veel wat veranderd is. Momenten die ons deden terugdenken aan de vreugde die men doorleefd had, maar ook, die droeve gedachten opwekten, en dan bladerde ik door, om maar weer de tot dankbaarheid stemmende dingen te zien. Hét zóu niet doenlijk1 zijn, al deze mómèriten te noemen. De heer Kliffen heeft ze in een schitterend overzicht, voor u de revue laten passeeren. Toen ik dan ook de geschiedenis van 25 jaar doorbladerde, en alles in vogelvlucht overzag, kon ik niet nalaten eenige oogenblikken stil te staan bij die momenten die zoo imponeerend kunnen werken op het menschelijk gevoel. I En wanneer wij den toestand van toen eens ver gelijken met den toestand van nu! Ik zag de tabel betreffende de wording van de telefoon. Het groote telefoonnet lijnt zijn draden langs de geheele streek en spreekt u van handel en nijverheid, van de groo te werkkracht die van u is uitgegaan. Wanneer wij lezen wat er niet te doen is geweest om zoo-, vele afdeelingen te stichten van de N. V. Land bouw- en Handelsvereniging, wanneer wij kijken naar hetgeen gesticht is, in vergelijking met vroeger, dan ziet men overal duidelijk het beeld, dat het de nijvere tuindershand is geweest, die den handel tot meerdere werkkracht aanspoorde en mede- wrocht, wat thans bestaat. En bij het doorbladeren van enkele jaargangen mijner krant, zag ik in mijn verbeelding de depêches glij den langs het groote lijnennet, hoorde ik de ge sprekken sissen langs koperen draden, de slagader van den handel, waarvan de polsslag wordt gevoeld in het veilingsgebouw; Zoo pionderden de jaren heen. En wanneer ik aan de bestuurstafel zie de mij zoo goed bekenden, dan voelt men dat er een leven en streven is ge weest 0111 te wrochten, tot stand te brengen. Bij. het zien van die personen, denkt men aan de moei lijke tijden die men tezamen heeft doorgeworsteld.. Wanneer er een riem onder het hart van de tuin ders moest worden gestoken; wanneer ik namens, uw bestuur, door tusschenkomst van mijn courant, tot u kon spreken, was mij dit steeds hoogst aan genaam. En daarom verheugt het 'mij in zoo hooge mate, dezen avond met u te kunnen mee maken. Moge de leiding van uw bestuur mede wel vaart brengen aan een iegelijk uwer, met den be scheiden wensch: en gedenk mijner. (Applaus.) De voorzitter dankt den spreker voor zijn' waardeerende woorden en wenschen. De heer Kliffen nog het woord nemende, zegt thans te voelen hoe hij tekort geschoten is in zijn overzicht. Hoe gevoelen wij, hoe de heer Keizer steeds heeft meegeleefd in ons tuinbouwbedrijf, dat mede voor hem een halve levenskwestie is ge worden, zoo niet meer. Mede door den tuinbouw heeft hij zijn'blad opgewerkt tot ons blad. Is de „N. L. Courant" geworden het tuinbouwblad. Meermalen is getracht een tuinbouwblad op te richten, maar nooit is men daarin mogen slagen. De Redacteur heeft in den tuinbouw zijn kracht gezocht en gevonden. Hij heeft wellicht meer ge daan dan een onzer. Nooit heeft hij gemankeerd, op niet een vergadering. Wat wij weten wilden, steeds konden wij het vinden in de „N. L. Crt." Voor de vereeniging „Tuinbouwbelang" is dat iets grootsch, waarvoor wij den heer Keizer mo gen danken. (Applaus.) Het is inmiddels half een geworden en gaat de voorzitter tot sluiting over. Ik doe dit, zoo zegt spr. met een dankbaar hart. Deze avond heeft weder getuigenis afgelegd van de medewerking van alle leden. Mijne Heeren. In het begin van de vergadering heb ik-kunnen constateeren, dat men zonder reden den toestand pessimistisch heeft ingezien. Aan stonds ligt het jubileum achter den rug. Gaan wij een nieuwe 25 jaar tegemoet. Velen onzer zullen het einde van 'die 2* jaar niet bereiken. Velen wel. De Secretaris heeft straks gezegd, dat men niet al te optimistisch en niet al te pessimistisch moet zijn. Maar ik zou u willen toevoegen: weest niet al te pessimistisch. Weest altijd een beetje optimise tisch. Kijk den toestand helder en flink onder de oogen. Mijne Heeren. Wij léven niet alleen in een góed dorp, waar wij goed en vriendelijk met él- goed dorp, waar wij goed en vriendelijk met al kander omgaan. Dat is een groot verrecht. Ik hoop dat dit in de vereeniging ook zoo zal blijven. Ik wensch voorspoed aan u allen en de vereeniging. In mijn openingswoord heb ik vergeten onzen oud-burgemeester te gedenken. Het spijt ons dat hij door lichamelijke ongesteldheid niet in ons midden kan zijn. Hij heeft altijd een goed hart getoond voor onze tuinbouwbelangen, voor de be langen van onze streek. Wij hopen dat hij nog lange jaren in ons midden zal mogen blijven. Dank aan de oud-bestuursleden, om aan de uit noodiging gehoor te geven om de vergadering bij tX wonen, dank aan Jhr. van Spengler, aan de af gevaardigden en de betaalmeesters voor de steeds ondervonden en verkregen samenwerking. Ik hoop. dat de prijzen, die thans voor onze producten ge maakt worden, niet alleen stationair mogen blijven, maar nog hooger zullen stijgen. Nogmaals u allen dank. En sluit ik thans deze bijeenkomst met den. wensch: „LEVE TUINBOUWBELANG." Gedurende zijn sluitingswoord, deed de voorz. namens de kunstmestcommissie het verzoek, dat de leden in het bestellen van hun kunstmest bij die commissie flink actief zullen worden. In liet vervolg zullen niet meer 3 maar 2 leveringen worden gedaan, en wel in Maart én einde April. De tusschenlevering komt daardoor dus te ver vallen. Den leden wordt aangeraden zoo spoedig mogelijk te bestellen. Plaatselijk Nieuws OUDKARSPEL. Zondag a.s. en Dinsdag d.a.v. zal door de Ope- rettevereeniging „Caecilia" van Oudkarspel opge voerd worden de operette „Jong Heidelberg." Wie reeds meermalen de uitvoeringen van dit operettegezelschap heeft bijgewoond, zal ook nu zeker niet kunnen nalaten, thans weer een bezoek te brengen aan de opvoering van „Jong Heidel berg." Men doet goed zoo spoedig mogelijk zijn plaatsen te bespreken, daar de animo zeker en met recht groot zal zijn. Voor nadere bijzonderheden verwijzen wij naar de in dit nummer voorkomende advertentie. IJSSFORT. 't Wintert oprjieuw. Opnieuw heeft 'de wintervorst zijn intrede ge daan. Alom in den lande zijn de ijsfeesten en -wedstrijden weder in uitzicht gesteld» zijn de ijsclubs in de weer de banen te verzorgen en opnieuw plannen te benamen de ijssport weder om te .'doen opleven. Ook hier blijft men'niet achter. De ijsclub Volharding heeft hare werkzaam heden weer hervat, welke ze de vorige week •tengevolge van de dooi moest opgeven. Met bekwamen spoed worden heden Don derdag de banen wederom in orde gebracht en blijkens de in dit nummer voorkomende adver tentie hebben Vrijdag, Zaterdag en Zondag de wedstrijden plaats welke de vorige week zouden worden gehouden. Als de dooi nu maar weer geen streep door de rekening haalt, be loven het een paar mooie dagen te worden. De Nederlanders le St. Moritz. ONZE WILLEM IN ACTIE. Het „Handelsblad" schrijft: In den wedstrijd over 500 M.» welke door Tiaisse werd gewonnen» was "W. Kos zesde, ir» 52.8 sec., Bommel* van Vloten zevende en C. •de Koning achtste. De studentenwedstrijd over 500 M- werd na tuurlijk weer 'gewonnen door Blaisse ip 48.2; •sec., 3. Eccen in 55.3sec. Des middags werd een wedstrijd gehouden over 3000 M. Tengevolge van den sterken sneeuwval bon de baan met moeite sneeuwvrij worden gehouden. In buitengewoon mooiien stijl werd Boot uit Purmerend winnaar tjn 5 min. 30.2 sec., bijna 40 seconden onder het Hollandse-hé record» 2. 'Sjef Blaisse, Amsterdam in 5 min. 38.2 sec., 3- Willem Kos, Oudkarspel in 5 min. 45.4 sec.» 4. Van Eyck» Tilburg in 5 min. 49 sec., 5. Ge- rominii, Da vos 5 min. 49.4 sec. 6. Cor de. Koning 5 m'n. 49.7 sec. De laatstgenoemde was. ^onmiddellijk na den start gevallen. Daarna, volgde Krul, Wildervank, De Blecourt, Bom mel van Vloten, Veenbaas ein Han Haag, de Zwitser Spengler, Ecoen, De Boer, Staveman en Tetzner. Morgen wedstrijden over 1500 en 500 M- en Vrijdag wedstrijden lom de Lindeman-schaats,. Uil DEN OMTREK SINT PANCRAS. Woensdagavond half zeven hield ten hupze van den heer Gerritsen de begrafenis vereeni ging Momenta Mori haar algemeene vergade ring- Na openElng door den voorzitter 'den heer A. Schuur, voorlezing notulen en jaarverslag van den secret.-penningmeester. Onder dank goedgekeurd. Tot leden der commissie tot nazien der-reke ning werden benoemd de heeren A. Verdutini 'en C. Volkers Jr. Verkiezing bestuur. Met bijna .algemeene stemmen werden de aftredendein, de heeren ■W. Hes, Jb. de Vries en G. Bpoij Azn. herko- j'zen. i Tot Bbndsbestuursleden werden benoemd de heeren A. Schuur en Jb. de Vries. Door den heer Jb. de Vries werd verslag uitgebracht van laatstgehouden Bondsbestuurs- vergadering. v Vervolgens werd mededeeling gedaan door Jb. Duif en G. Booij Azn. betreffende een be- 'spreking, gehouden met den Burgemeestér over de begraafplaats en lijkenhuis. De Burgemeester zou in vergadering yan Bi en W. deze zaak ter sprake brengen. Verder zal worden afgewacht wat door het -Gemeentebestuur zal worden gedaan tot ver- grooting van de begraafplaats enz. B,ij de bespreking over het bestellen' van kisten bij de z.g. kistenfabriek of plaatselijke timmerlieden werd besloten deze zaak voor- loopig te laten zöoals het is.

Nieuwe Langedijker Courant | 1924 | | pagina 2