same Kafid oin worden ;id em met n regelend wegen ondergang uninen blij. lijke Com- bestuursle- ïen en op >k aan een derscredi|et 'bedrijven i te blijven gen geluk- r werd ge- tig bij zijn amden had esteeid van van Har- :e de man- genoegen n. /raad werd onzer ver- ierde prijs Resultaten regen, wor- deeld door ntenziekten eze comm. bestelling vens zeker resultaten aideringvan feester van ekeerd, om de finan- aanvulling :r leiden is, ezen meer- he verkoop denken dat )r den ver- rande- men rhandsdien n v;an het c'ultuur' n geopend speciale cui s voor ding, welkt aantal leer or ons be Binnenland je subsidir •d een be e belanger eken en ali nelden dal i gehouda aken wen der stapel lomm. dooi gaf de vol vorig jaar vorig jaar vorig jaar vorig jaar ic onze vei idem. te bij weei .r onze aan v bo.uwjaa wij in lit productei toedigd de Len-. men die w niet al nd en vol mg en en aan deze reer uit t< md van de estigd wol brood vei gemeente i uur. >urg, burgf - J, Slijke ngstellende lering in :ren dat el gunstig1 mag blijv' :uwe perio' le vertegei wensch ntf l, hierna g' rd< len heer de kasg'el1 x>. 19213 gr" op de. wijziging van 'de plaatselijke algemeene politieverordéhmg. Bericht van den Griffier der Rechtbank te Alk maar houdende) beèediging van den Heer Van Rampen als ambtenaar van den' Burgerl. Stand, Bericht van Ged. Staten dat nog geen-beslissing op de begröötiug is geflotttèn, daar het 'onder zoek nog niet is ai'geloopen. Van het gemeentebestuur van Alkmaar is ont vangen de rekening over den Warendienst. Al deze stukken worden voor kennisgeving aan genomen. ingediend was de rekening van hét Burgerlijk Armuestunr, sluitende in ontvangst met een bedrag groot f 3797.871/2 in uitgaaf f 2899.581/2, voordeelig saldo f090.29. De rekening vangt aan met een voordeeiig saldo groot f 8ö 1.681/2 zoodat hieruit blijkt, dat de uitgaven en inkomsten over 1923 ongeveer aan elkander gelijk zijn geweest. De rekening' is nagezien door de heeren Zeegers en Muurhng en deelt de heer Zeegers mede, dat de rekening volkomen in orde is bevonden. Met dank voor het beheer en de genomen moeite voor het nazien, wordt de rekening vastgesteld. Ter tafel komt een ingekomen adres van de plaatselijke arbeidersvereemgmgen, waarin wordt verozcht om productief werk voor de werkloozen.. Zij zijn van oordeel dat dit wel kan worden ge-, vonden door b.v. de vergrooting van de openbare begraafplaats. Verder verzoeken zij zooveel moge lijk te willen bevorderen, dat het werk verbonden aan het leggen van den telefoonkabel wordt ver licht door werkloozen. 'En hieraan georganiseerde arbeiders te zetten, die toch door betaling van hooge contributie blijk geven van hun goeden wil. De voorzitter herinnert eraan dat er in de vori ge vergadering een gelijkluidend adres was inge diend. In verband hiermede wensch ik terug te gaan tot de begraafplaats zelve. Ik heb bij mij gehad 2 afgevaardigden van de begrafenisvereeni- ging, ten opzichte van de begraafplaats, en werd gevraagd om de medewerking om tot vergroo ting te geraken. Door mij is er toen op gewezen, dat door B. en W. de administratie zoodanig in 't oog werd gehouden, dat er gelijdelijk graven vrij komen, vooral ook met het oog op de beperkte ruimte die begon te ontstaan. Er zijn dusdanige maatregelen genomen, dat graven van personen, die de gemeente verlaten en geen nabestaanden achterlaten, na afloop van den huurtijd aan de gemeente komen. Op het oogenblik beschikt de gemeente daardoor over 34 vrije graven. En dan wat de grootte van de begraafplaats betreft. De wet schrijft voor dat de begraafplaats 10 maal zooveel graven moet bevatten, als het gemiddeld aantal begrafenissen over de laatste 4 jaren. Nu heeft dat hier bedragen 15, en de be graafplaats bevat 157 graven. En waar er nu ge lijdelijk graven zijn vrijgekomen, zijn B. en W. tot de conclusie gekomen, geen voorstellen bij den raad tot vergrooting te moeten indienen, ook met het oog op de gemeentefinanciën en daarmede te gelijkertijd het adres voor kennisgeving aan te' nemen. 1 Thans wordt een oogenblik gesproken over zaken die wij te kiesch achten öm te publiceeren. De heer Kloosterboer noemt het een eigen aardiger! toestand. Er is werk genoeg te vinden wanneer de koe maar bij bij de horens wordt ge pakt. Hier hebben wij den Twuijverweg. En hoe lang zal het nu nog moeten duren voor de kip op de eieren zit. Het is zaak om' hiermee nu eens spoed te maken. De voorz. doet mededeeling dat door hem bij een lid van de Kamer v. Kooph. is aangedrongen op het beleggen van een vergadering in verband met deze zaak en door mij is bericht ontvangen dat Donderdag 7 Februari de bewuste vergadering zal worden gehouden, om met de Kamer v. Kooph. en het gemeentebestuur van Alkmaar te bespre ken welke maatregelen jgioeten worden genomen tot verbetering van den weg. De heer Kloosterboer zegt dat er menschen zijn die in 9 weken geen cent hebben verdiend. Het ia meer dan treurig. De voorzitter zegt het ook een treurigen toe stand te vinden. Wat de weg echter betreft, die behoort niet aans. Die behoort in eigendom en in onderhoud bij de gemeente Alkmaar. Maar ik kan er op het oogenblik niet meer aan doen dan ik reeds gedaan heb. De heer Kloosterboer. Het is allemaal niks. Er komt niks van. De heer Muurling gelooft niet dat er voor deze periode iets van zal komen. De heer Duif vraagt wat de heer Kloosterboer bedoelt met het bij de horens pakken?! 1 De heer Kloosterboer. De K. v. K, wil de ver betering, en de meeste gemeenten werken tegen behalve dan Sint Paricras. De voorz. zegt dat het algemeen bekend is dat de Langedijk zich van verbetering wil onthouden. De heer Kloosterboer. Om de koe dan bij de horens te pakken, zou ik den weg maar willen afsluiten. Dan zullen we wel eens zien wat er gebeurt. 1 1 De voorz. Wanneer wij met die gemeenten niet tot resultaat komen, ligt het in mijn bedoeling om het autoverkeer op dien weg te stuiten Dan zal het wel blijken of Langedijk geen belang heeft bij dien weg. Langedijk heeft er nog veel meer belang bij dan Sint Pancras. In het belang van het algemeen verkeer, had men daar kunnen me ewerken door zitting te nemen in de Commissie, zonder dat daarbij financieele verplichtingen moes ten worden toegezegd. I De heer Kloosterboer. Het is uw schuld ook niet De voorz. zegt nog dat de K. v. K. moest af-, wachten het bericht van al- of niet-zittingneming. Na deze bespreking komt weer terug op de ver- grooting van de begraafplaats. De heer Gutter zou de begraafplaats ondanks het meegedeelde door den voorz. willen uitbreiden Er moet iets voor de werkloosheid gedaan worden De heer Duif zegt dat thans geen behoefte aan uitbreiding bestaat en zou daar toe willen over- gaan wanneer het noodzakelijk is, j De voorz. Al zouden wij ook besluiten, hebben wij toch eerst de toestemming van het Kerkbe-,. stuur noodig. De heer Van Kampen acht het niet goed dat het adres van de arbeiders samengaat met de uit breiding van de begraafplaats. Het zal hun toch zeker niet uitmaken wat voor werk zij doen. Er ls op de begraafplaats voor 5 man wel een week werk. Het moet daar noodig vlak gemaakt wor den. Want zoóals het thans is is het niet netjes. Maar er kan wel mee gewacht worden tot of de werkloosheid grooter afmetingen aanneemt of dat de arbeiders uitgetrokken raken. Ook zou voor aan werk kunnen helpen zullen vrij het zekér niet laten. De heer Zeegers vraagt of niet een regeling kan worden getroffen, dat de werklpozen inde ijs- boeier wórden geplaatst Dat' is vóór het openma ken van' het vaarwater én 'geen weggeworpen geld De voorzitter zegt dat dit in handen van de TuinbouWvereeniging berust. De heer Zeegers zegt dat daar toch aangeklopt kan worden. De heer Kloosterboer zou in overleg met het kerkbestuur willen treden, om vergrooting van 't kerkhof te verkrijgen en het lijkhuisje te ver plaatsen. De voorz. zegt dat men niet in toestand ver keert om dat te doen. "Wanneer men het radicaal wil aanpakken, dan moet de noordzijde erbij. Verder zou de heer Kloosterboer, nu de dooi is ingevallen, de sintels willen halen voor de Boeters-t laan. De heer Kloosterboer stelt voor om in principe uit te spreken of men voor uitbreiding van de begraafplaats is of niet. Door staking van stemmen wordt dit aangehou den tot een volgende vergadering. Voor jstemden de heeren Kloosterboer, Van Kampen' en Gutter. Tegen de heeren Muurling, Zeegers en Duif. I Het adres wordt hierna voor kennisgeving aan genomen. (De heer Duif vraagt of het de bedoeling is dat met het herstel van de Boeterslaan wordt aange vangen, wanneer B. en W. dit noodig achten? i De voorzitter zegt voor het herstel 60 ton sintels te hebben aangevraagd./ De voorzitter zal een onderzoek instellenwof begonnen kan worden met deverbetering. Een verzoek is ingekomen van Jantje Booij om haar loon voor het schoonhouden van het raad huis en het kachelaanmaken te brengen op f2. per week. i( De voorz. zegt dat dit werk door haar reeds tal van jaren is verricht en B. en W. thans voorstellen haar salaris te brengen van f7 5 op f 100 per jaar. Overeenkomstig wordt besloten. Van Ged. Staten is teruggekomen de begrooting voor 1924 met eenige aanmerkingen. Waar deze allen van administratieven aard zijn zullen deze worden aangebracht. Ingekomen is het bekende adres van Werken dam, waarop op voorstel van B. en W, wordt' besloten adhaesie te betuigen., De voorz. zegt dat dit voor de gemeentel 400 kan schelen. De heer Gutter zegt dat het ook beter is dat deze kosten door het rijk worden betaald. Ingekomen is de begrooting voor de veenderij. Deze sluit in ontvangst en uitgaaf met een be drag van f 10.000. Voor onvoorzien is een post aanwezig groot f 188.711/3. De-baggerturf wordt begroot op een bedrag van f 10.per 1000, zulks om de begrooting sluitende te maken. j Pe heer Gutter vraagt hoe lang er gewerkt wordt per dag. 1 D eheer Van Kampen antwoordt dat het stuk werk is. Het is aangenomen werk. Maar u moet; vragen hoe lang per week wordt gewerkt. f De heer Kloosterboer voegt hieraan toe dat het beter is te vragen hoeveel dagen het mooi weer is. De begrooting wordt hierna goedgekeurd. Ingekomen is het verzoek van Mej. Maas, on derwijzeres aan de o.l. school,om haar met. in-, gang van 1 Mei eervol ontslag te willen verlee- nen, wegens voorgenomen huwelijk. 1 De voorz. zegt dat het vertrek van Mej. Maas ons mag spijten. Wij hadden aan haar een uit-- stekend onderwijzeres. B. en W. stellen derhalve voor haar op de ;meest eervolle wijze ontslag te verleenen. Overeenkomstig wordt besloten. Niets meer te behandelen zijnde, volgt onder dank sluiting der vergadering. RECHTZAKEN De heer Gutter wijst er op dat er ook in de 'Boeterslaan volk kan worden geplaatst, j De heer Muurling vindt het ook niet goed dat in het adres werk wordt aangegeven. Wij hebben hier toch steeds getoond werk te willen geven. De voorzitter zegt ook dat de gemeente zich nooit onbetuigd heeft gelaten bij werkverschaffing.- En dit spreekt ook met duidelijke cijfers tegenover den geheelen omtrek. Wanneer wij de menschen VOOR DEN POLITIERECHTER. Zitting van Maandag 28 Jan. j Onder hoede van het gezin. De kinderrechter ,die in de morgenzitting één zaak had te berechten, heeft den minderjarige ge plaatst onder toezicht van een gezinshoofd en al- alzoo de strafrechterlijke kwestie in een civiele omgezet. j Nu maar braaf blijven. De arbeider uit Berkhout, die de vorige week terecht stond omdat hij in Tiet café van zijn oom zich de overjas van een ander bezoeker had toe geëigend is nu voorwaardelijk veroordeeld tot 2 maanden gevangenisstraf met 3 proefjaren en de verplichting tot geheel-onthouding. De R. C. re- classeering zal toezien, of de voorw. veroordeelde zich aan dezen levensregel zal houden. Een proletariër van den grooten weg. 1 Coin. K. een magere kaalhoofdige sigarenmaker uit Eindhoven, vertoefde op 2 Januari te Alkmaar iti een toestand, die wij gewoonlijkaanduiden als gesjochten. Zijn laatste centen had hij omgezet medicament om onder dak te komen dan van een in likkem-jajim en hij wist blijkbaar geen ander uitstalling van waschboenders weg te nemen. Toen was zijn gratis logeerkamer gauw voor hem klaar gemaakt. Vandaag stond de slokker terecht en 't bleek nu ,dat hem werk is gepresenteerd in Venlo De officier wilde hem met 14 dagen opknappen.; Zijn advocaat zei: straf hem met zooveel dagen als hij in de sukkelamolen heeft doorgebracht en trek dat er dan weer af, dan zijn we juist kiet. Maa rde politierechter besliste dat het verschil gedeeld moest worden en legde beklaagde 7 da gen op. Zoo had niemand z'n zin en toch scheen ieder tevreden. Meer praats dan centen. Tr„ M. ,ëen werkelooze arbeider te Alkmaar, die steun verlangde van het burg. armbestuur, wendde zich tot den desbetreffende ambtenaar in zulke fraaie termen, dat de verontwaardigde ar menbezoeker onverwijld bij de bevoegde autoritei ten een klacht indiende terzake beleediging. He den stond deze diplomaat terecht, terwijl als ge tuige de armenbezoeker, die door bekl. was ge- qualificeerd als „luizebos" en schooier tegen hem qoptrad D ebekl. kreeg een behoorlijke schrob- qbeering en werd voorw. tot f 15 boete of 1:5 dagen veroordeeld. K Gevaarlijke negotie. j De grondwerker C. H. uit Bergen stond te recht voor diefstal of verduistering van een prik slede en als de vlieger niet opging, had de officier hem ten laste gelegd heling of schuldheling. Het was haast een mirakel voor Cor om al die voet angels en klemmen te ontloopen. Vooral omdat hij niet sterk stond en den man niet kon noemen van wien hij voor 1 gulden de bewuste prik had gekocht. Hij werd tenslotte toch nog vrijgesproken, maar het was een dubbeltje op z'n kant. 1 Als je maar lol hebt. Zekere Joh. V. te Grootebroek haJd op 15 (December de- aardigheid een der lantaarns, (dienende tot straatverlichting onbruikbaar te makenx dopt" 1deglazen stuk: te gopien. Hij was. zieker meer voldaan over deze heldendaad 'dan de politierechter, die hem 25 gulden boete of 25 dagen aan zijn pantalon gaf. 't Zenuwachtige juffrouw. 'n-Biejaarde-, en min of meer groezelig uit ziende juffrouw die al ''n' uur liang in dé enge lenbak heen en weer had geloopen, ontpopte zich als Hillegond v. d. W., 'n 62-jarige werk vrouw te Alkmaar, welke juffrouw zich moest verantwoorden omdat zij op 4 Januari 'n petro- leumventer het jak had uitgeveegd. De juffr., zeer wel bespraakt, ondanks haar zenuwachtig heid, 'beweerde dat de petroleumvieiifer baar zoo wat had stijf gevloekt toen ze kwam infor- moeren 'of haar pleegzoon ook ten zijnen wootn- huize vertoefde. Daar de politierechter tot de ontdekking kwam, dat de oude vrouw niet bij machte 'zou zijn ©enige boete te betalen, ver oordeelde hij haar voorw. tót 10 gulden boete of 10 dagen. Die kreeg 'n ieelijk duwtje. Kórt geledenwerd de Heldersche visseber Maarten 'R., door den politierechter veroordeeld wegens 'diefstal van steenkolen tot éfcn voorw. straf Van 1 maand. Het is begrijpelijk, dat dé politierechter allesbehalve gesticht was, nu 'die voorw,aardelijk veroordeelde heden al'wëer te recht'-stond ter zake poging tot diefsltal óp een Heldersche botter. Bekl. werd 22 December aangetroffen op de botter van A. Buis te Hel der .De zoon van B-ais, die met zijn meisje i|n de nabijheid zich ophield, hóórde geraas op de botter ten snapte bekl. juist, toen hij met 'n net in ide hand uit de' z.g. beun, waarin de vfytch wordt bewaard, naar boven kwam. Biéklaagde beweerde dat hij zich in de schuit had vergjifct en (gemeend had op de botter te zijn, waar zijn vader 'zetschipper is. Daar men echter ook tot de ontdekking kwam, dat het deurtje van het vooronder, (dat de knecht behoorlijk 'had af gesloten los was, werd, alhoewel niets vermist bleek, aangifte gedaan. Bekl. 'hield zijn on schuld vol en beweerde, dat hij zich dien avond in de schuit had vergist. Door de sneeuw was hij ide kluts kwijt geraakt. Het gelukte hem echter niet, deze meening ingang te doen vijn- den en het draaide er ten slotte op uit, dat hij tot 3 maanden gev. werd veroordeeld. Boven dien (dreigt hem nu nog het gevaar, dat de voorw. straf zal worden toegepast. Ongepaste v too lijk beid'. Een jongeling te Helder, die met zijn meisje liep te wandelen maakte zich vroolijk over ziekeren 'Nic:. P., die onder den invloed van sterken Ürank verkeerde. P. nam dit niet ge moedelijk op en gaf den vroolijken jongeling 'n miep, dat hem het lachen verging en hij tegen (de vlakte viel. Een vriend van P., ook niet Inuchter, kwam er ook bij en wilde den ge vallene (nog op wat schoppen onthalen, doch dit (werd dóór de wakkere verloofde van den mishandelde verhinderd. P. werd thans veroor deeld tot f25 boete of 25 dagen, dus die kon nu Dok eens lachen... als 'n boer die kiespijn heeft. Verboiden toegang. Die laatste film uit den Helder geïmporteerd werd afgedraaid buiten tegenwoordigheid van het (geëerde publiek, bestaande uit 2 vertegen woordigers van de pers en 3 dames. Het betrof hier zékeren Leonardus O. uit den Helder, di* zich op 6 September niet had gedragen, zooals ;yan«en fatsoenlijk ihenscft kan worden ver wacht. Aangezien de vriendelijke politierechter zoo welwillend cwas ons mede te deelen, dat we hier met de laatste zaak te doen hadden, veronder stellen' jwe, dat na deze behandeling de politie- rechters'zitting iwerd gesloten. ARRONDISSEMENTSRECHTBANK. UITSPRAKEN. Zitting van 29 Jan. 1924. Herman K., (Helder thans ged.) zedenmis drijf, t9 maanden gevangenis. Joh. Th. Bi., Spanbroek, diefstal, f 40 boete of 40 dagen. Rudolf V., Grootebroek, diefstal van veld vruchten. Volgt nog behandeling van een zedenzaak', contra W. C. N. 'n 47-jarig bierhuis'houder te Helder; waarna sluiting der zittikig. Kamer van Koophandel Spoorwegovergangen. Aan 'Zijne Excellentie den Minister van Waterstaat, 's Gravenhage. Die 'Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Holland's Noorderkwartier., gevestigd te Alkmaar, (beeft ide eer Uwe Excellentie te be richten, Idat in hare algemeene. vergadering ld.d. 9 Januari 1.1. het vraagstuk der onbewaakte spoorwegovergangen een punt van bespreking heeft uitgemaakt. Algemeen werd de noodzakelijkheid gevoeld, dat spoedig maatregelen dienen te worden ge troffen, Welke afdoende de veiligheid verzeke ren van 'hen, die Ide overwegen passeeren. In Verbanld hiermede werd erop gewezen, dat terwijl rde Industrie wettelijk wordt verplicWt om allerlei voorzorgsmaatregelen te nemen tot Ibet beschermen van machines en onderdeelen daarvan, Dm zeer terecht te voorkomen, dat arbeiders, die met genoemde machines om gaan ernstig letsel bekomen of slechts een vin gertop 'zullen kwetsen, door de onbeschermde overwegen een toestand-in het leven, is geroe pen, die reeds vele slachtoffers heeft igeëisebt en ongetwijfeld in de toekomst zal blijven vra gen. 8 Die Kamer 'kan nietbeoordeelen op welke wijze dit gevaar practisdh kan worden tegen gegaan. in elk geval wensdht zij niet terug te keeren tot 'de oude wijze van afsluitboomen met de kostbare bediening daarvan, doch ver oorlooft (zich het dringend verzoek tot Uwe Excellentie te richten om ten spoedigste een onderzoek tte willen doen instellen, of moge lijk op eene andere wijze, hetzij door sterke alarmklokken, of andere krachtige signalen vol doende 'de aandacht kan worden gevestigd op de aankomende treinen of dat wellicht door een lalutomatische sluiting der boomen het ge vaar '(voldoende kan worden ondervangen. Dóór 'toepassing dezer gewenschte beveili ging zpllen ongetwijfeld belangrijke onkosten oncstaaH, doch' Ide Kamer vermeent, daf in "de allereerste plaats rekening dient te worden ge houden met de veiligheid van het verkeer. Dé Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Holland's Noorderkwartier. (w.g.) S.VW. ArNTZ', Voorz; Dj. J,. SCHEFPKL, becret. ,28 Januari 1924. Aan den Hoofdinspecteur .Generaal der Spoor- 'Tramwegen, 's-Gravenhag©; De Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Holland's Noorderkwartier gevestigd te Alkmaar heelt de eer U de goede ontvangst te berichten, van het ontwerp der dienstregeling 1924'25 van de Nederlandsche Spoorwegen. 'V Naar aanleiding van het begeleidend schrijven van Zijne Excellentie den Minister van Waterstaat veroorlooft zij zich de volgende opmerkingen: No. 5a. Amsterdam—Zaandam—uitgeest—Alk maar—(Broek op LangendijKj—Helder—1 heer hugowaard—Hoorn. I. De verbinding AmsterdamHelder blijft on voldoende. Vele kooplieden begeven zich naar de Beurs te Amsterdam. Zij kunnen slechts gebruik maken van één Trein om terug te keeren no. 2127 Amsterdam C.Sr. vertrek om' 3.04. Deze trëin, heelt echter te Alkmaar een oponthoud van 28 minuten, waarschijnlijk in verband met een aanslui ting uit Hoorn. i Daar dit de eenigste middagverbinding voor ge noemde zakenlieden is, zo ude Kamer in overwe ging willen geven verbetering in deze verbinding aan te. brengen, door of trein 2x27 latervan Am sterdam te doen vertrekken of genoemde aanslui ting met Hoorn, zonder een dergelijk tijdverlies,; te Heerhugowaard te doen plaatsvinden., 1 Voorts wordt o phet baanvak AlkmaarHelder, ernstig behoefte gevoeld aan een snellere trein verbinding. Een goede oplossing zou zijn aanslui ting te Allernaar op trein 461 (5.02 van A'dam) met een sneltrein welke 6.30 te Helder zou kunnen zijn. Van groot belang zou reeds zijn als trein 2137 waardoor deze om 7.38 in Helder zou kunnen zijn. (5.49 van A'dam) vanaf Alkmaar sneltrein was, Zooals deze dienstregeling luidt loopt er op de werkdagen 's avonds weer geen enkele werkelijke sneltrein van Alkmaar naar Helder, daar ook trein no. 465 (9.16 uit A'dam) na Alkmaar stoptJ te Heerhugowaard, Noordscharwoude, Schagen en Anna Paulowna. II. Door belanghebbenden te Sint Pancras werd- een dringend verzoek tot de Kamer gericht, om' te bevorderen, dat de treinen van Alkmaar naar Helder en omgekeerd, die aan de kleinere stations stoppen dit ook te Sint Pancras zullen doen, daar het een groot ongerief is en tevens kostbaar, dat de reizigers thans gedwongen worden via Alkmaar te reizen. III. De Kamer acht het noodzakelijk, dat trein 2151 Amsterdam C.S. vertrek 11.53 doorgaat tot Alkmaar ,inplaats van tot Uitgeest. 1 nog te Alkmaar kunnen komen, terwijl ongetwij-, Hierdoor zullen talrijke zakenlieden des avonds feld het personenvervoer in de hand wordt gewerkt want vele concert- en schouwburgbezoekers zullen zich dan 'naar Amsterdam of Haarlem begeven,, omadt zij de zekerheid verkrijgen de geheele voor stelling te kunnen bijwonen, hetgeen thans niet -fnogelijk is. - f Overigens verdient het aanbeveling dat Alkmaar in dit geval eindstation wordt, omdat aldaar betere gelegenheid tot overnachten bestaat dan te Uitgeest. f Daar niettegenstaande de herhaalde verzoeken der Kamer, in den Spoorwegraad geen lid uit Noordholland, benoorden het Y, is opgenomen, mist dit district de gelegenheid persoonlijk hare belangen te verdedigen, weshalve zij Uwe speciale medewerking zou willen inroépen, opdat blijke, dat ook zonder eigen woordvoerder, de verkeersbe- langen van ons district, die aandacht verkrijgen,, welke zij nog steeds zoo dringend behoeven. Voor de Kamer: |i (w.g.)S. W. ARNTZ, Voorzitter. (w.g.) D. J. SCHEFFEL, Secretaris. INGEZONDEN Dirkshom, Jan. 1924. i M. de Red., Beleefd verzoek ik U onderstaande in Uw blad te willen opnemen. 't Was Zaterdag 26 Jan. j.l. dat ik met 3 partijtjes kool aan de markt ijan Noorder-, marktbond was om die te veilen'/ D^t gebeurde, 't Laatste partijtje werd gekocftf door den koop man Vroegop, voor den prijs van f 7.per 100 K.G. Evenwel de koopman had zich vergist, meende dat er andere beter ekool verkocht werd, niettegenstaande ik het monster goed liet zien. De prijs was nu te hoog en er werd overgeveild, want een abuis is menschelijk niet waar? Ik maakte toen f5.30 de 100 K.G. De koopman had recht gezocht en gekregen. Later ben ik aan 't lossen met een ander par tijtje, bij een ander koopman, én nu blijkt dat ook ik mij vergist heb.. Ik heb per abuis ook men schelijk niet waar! opgegeven dat er 150 stuks per 100 K.G. zullen zijn. Dit moest evenwel 19a zijn. En o wee, nu had je de poppen aan het dan-{' sen. Daar moet achter gezeten worden, want de koopman mocht er eens schade door lijden. Ein delijk ben ik dan toch los en ziedaar, de schip per telt 5 maal vol met nog 40 stuks, dus 1040 kooien, en ik zelf tel 6 maal vol met nog 40 stuks, dus 1240 kooien, een verschil van 200 kooien. Op mijn beurt ga ik nu naar markt- en keurmeester, want die moeten geschillen oplossen. "En wat ant woord krijg ik? A.s. Maandag zal in Amsterdam wel uitkomen wie of er goed geteld heeft. Ik ant woord hierop dat ik dan alle controle miste. Evenwel dat komt wel in orde, want de schipper; is een eerlijk man Wat ik dan maar moet aan-, nemen. Ik had dadelijk willen overtellen, maar Idat wou de schipper niet, want hij gaf zijn ZaterdagH middag er niet aan. Nu doet zich bij mij de vraag voor of het beheer der markt enkel de belangen van den koopman of ook nog die van de aan-, voerders te behartigen heeft. Immers, de eerste vergissing van den koopman beteekende voor mij een verlies van f 4.70, de tweede vergissing, die van mij, bezorgde n^ij een verlies van f5.50, er wérd mij n.l. een royale korting opgelegd! En deze derde vergissing (van wie?) zal mij nog ongeveer f7.kunnen kosten, want ik mis nu elke waar borg dat de nieuwe telling juist zal zijn. Dat wordt dus totaal f17.20 verlies voor mij geen verlies voor den koopman, 't Is dan ook niet te verwon deren dat de leveranciers nogal eens mopperen, en zeggen, als ze bij de schippers moeten lossen: ik moet naar de duivelshoek. En ze kunnen van mij keur- en marktmeester /bij elk abuis toe krijgen, als steun voor dek aanvoerder zijnze al bitter weinig waard. U, Mijnh. de Red. dankend voor de verleende plaatsruimte, verblijf' iky> Hoogachtend, '.u P. SCHOUTEN, Dirkshorn. i

Nieuwe Langedijker Courant | 1924 | | pagina 3