je luiiemf ib M Pencros. r-~i Vergaderingen. j - fj m{ ggj Woensdag 30 Jan. n.m. half twee hield de tuinbouw viereemging i,.,De Tuinbouw" onder voorzitterschap van dein heer C. Kloosterboer hare jaarvergadering. Aanwezig '97 leden. De hierna volgende rede werd door den voorzitter de volgende openingsrede gesproken: Geachte vergadering. Het gij mij vergund in een veel betere stem ming,. helden onze jaarvergadering te mogen leiden Idan die van één jaar terug. De heden veel betere prijzen der tuinbouw producten staan hiermede in nauw verband. Waren iwij bevreesd, ja zelfs bijna overtuigd dat Duitschland als afnemer van onze tuin bouwproducten voorloppig verloren zou zijn we gens vernietigde-koopkracht, hierin hebben we ons gelukkig vergist, hetwelk ons- tijdens de zomer .em vooral de laatste tijd is gebleken. We mogen toch veronderstellen 'dat Duitsch land in 1923 er financieel piet beter voorstond dan in '22. Zouden (wij hiermt de conclusie mogen trekke pidat het alweer in hoofdzaak de over productie is geweest, hetwelk 1922 tot een on vergetelijk slecht jaar heeft gemaakt! Immers wij weten het bij ervaring, dat een in alle opzichten voorspoedige groei een sléoht jaar ivoor den tuinbouwer beteekent. Ik zou bijna durven beweren, dat er nog nooit zpoveel producten zijn geteeld als in het zooeven genoemde bewuste jaar; want ^1000 K G. vroege roole kool per spees op soms klem oud land, en dat er veel twijgen van vrucht- boomen hun steun zochten op den grond we gens overbelasting van vruchten,, is zeker Vets zeldzaams, hetwelk toen bijna algemeen was. Wanneer wij de opbrengst en prijzen van de laatste drie jaar met elkaar vergelijken, dan geeft dit ons een helder -beeld van de risten die 'op ons bedrijf rust, en daarmede hebben we .,meen ik, ten allen tijde rekening te houden door steeds door te gaan met vlijtig te arbeiden bovendien een riChtiig verstandig beheer, en spaarzaam te leven. Behoudens enkele uitzonderingen wordt er dit jaar gelukkig weer brood verdijend; dank zij 'hec Regeeringscrediet aan verschillende per sonen verstrekt,, waarmede hun bedrijf in stand kon worden gehouden door bemesting enz. waardoor een betere opbrengst werd verkregen hetwelk met deze prijzen goed wordt betaald. Moge de pas genoemde veronderstelling waarheid bevatten, n.m. dat enkel overproduc- te ons in 1922 de ramp heeft bezorgd, en dat ondanks de mindere koopkracht, onze ooste lijke naburen in 1924 onze producten voor een goede prijs kan én zal betrekken, opdat wij aan het eind van dit jaar kunnen verklaren: het tuinbouwbedrijf is loonend geweest. Mijne Heeren,. wij hebben voor ons liggen de agenda met verscheiden punten ter behande ling, ik hoop dat deze kort en zakelijk mogen worden besproken, en dat de besluiten die aan stonds Zullen worden genomen, mogen strekken tot bloei van „de Tuinbouw." in ons aller be lang. Ik heet u allen hartelijk welkom, zoomede de plers. Hiermede verklaar ik onze jaarvergadering voor geopend. Volgt voorlezing notulen, welke met dank aan den samensteller worden goedgekeurd. Daarna voorlezing jaarverslag. Spr. brengt hier bij naar voren dat het hem weer aangenam is geroepen te zijn dit verslag uit te brengen welke de verhouding illustreert tusschein leden en Vereeniging, en een weerspiegeling is van den 'slechten tijd, doch 't aan belangstelling in 'vereenigikigsleven niet heeft outbroken. Thans telt de afdeeling 245 leden. Er kwamen bij 13 leden, afgevoerd wegens bedanken 3, verhuisd -2. Met dank aan samensteller wordt t verslag goedgekeurd. Rekening en verantwoording der gelden waaruit blijkt een ontvangst van f 2497.95, een Uitgaaf van f 2361.56, alzoo een saldo groot f 136 39. Eveneens met dank goedgekeurd, doch de heer C. de Wit vraagt nog iets betreffende zaalihuur, 't welk door den voorzitter naai v ra- gers genoegen wordt beantwoord. De heer C. Wielings maakt nog de opmerking 'dat hij 't wat duur vindt. Voorz. Alvorens verder te gaan wenschte ik nog even een punt mededeelingen in te lassen. Wij 'zijn het laatst geweest op de vergadering van 'de Groentenoentrale en toen was er ver handeld f 153542.38, waarvan Broek f 48000 St Pancras f 16000 en St. Pancras Zuid f 969.25 Er is besloten om voo rle te houden ten toonstelling, van dé Hoïl. Mij. van Landbouw f50 beschikbaar 'te stellen voor de mooiste in zending. Er was bij de Groen'-encentrale een verzoek ingekomen van de heeren J. Kos telijk ten P. Ploeger van de 'doorvaart bij 't spoor, Waarvan kanten en schoolings zoo heb ben te lijden om de schadevergoeding. Doch de Groentenoentrale was hier niet voor, doch heeft het besluit genomen om behoudens goed keuring van de leden van allé vereenigjifngén Dm (die twee akkers aan te koopen. Een -s er reeds aangekocht behoudens de goedkeuring der leden. Wat of er met die akkers gedaan zal worden hangt nog in de lucht. Misschien kunnen wij ze laten verhuren voor bouwerij, misschien kunnen de kooplui het later gebrui ken voor pakhuis. Dit punt komt 'naderhand nog op de ver gade ring en kan dan nog besproken worden Voorts 'wordt verzocht of iéder tuinbouwer thans de Tuinderij leest, en wanneer verschei dene leden er toe overgaan, is 't met collectief aanbod hog wel goedkooper te verkrijgen als op 'toogenblik. Verder was er een. verzoek ingekomen van 'de schippersvereeniging om subsidie voor 't openbreken van ijs buiten om, n.l '.de Hoornsche vaart naar Alkmaar. Er zijn 'van die schippers die voorgaan en hebben daar door schade aan him schuiten, en zoo heeft de 'Groemtecentrale 'he't besluit genomen om tegemoet Ite komen en f 50 te geven, wanneer •de 'Noordermarktbond ook een dergelijkbe drag geeft, voor schadeloosstelling voor de vinnen, enz. Verder werd ter sprake gebracht, en' ik spreek Ihier bij monde van den heer Hoogland die er in hoofdzaak de voorsteller van is, en dagelijks kwamen er voorstellen bij 'het bestuur om het in de Groentecentrale in bespretópg te brengen, om Keizer die zilph geheel voor zijn Werk geeft en vele werkzaamheden heeft te Verrichten, ook werk aan de vaartuigen doet, en zic'h verder geheel inspant, een verhoogijng te geven, doc'h wij werden verwezen naar de pas genomen bezuinigingsbesluiten, en of wij al vo,or een gratificatie pleitten, het kon geen ingang vinden." Voorz. „Het is u bekend dat er met de in ventarisatie waren 23 wagons roode kool, 127 wag. gele kool, 166 wag. 'de-enen, 14 wagons uien fen 4 wagons peen. Tezamen 366 wagons, gerekend op 10.000 K-G: Wij namen het besluit om gezamenlijk glas in te koopen, dodh helaas zijn er bijna niets geen aanvragen ingekomen. Wij hebben prijs gevraagd van glas en zij kostte dubbele maat 141-73, i.f 34.25 per kist, van minstens 25 kisten per wagon. In omgeving betaalbaar door bankgiro. Mijne heeren het is nog niiet te laat, nog is de gelegenheid open om glas te bestel len. iHiejt s een gekke boel lainger; het was b.v. in December een kleine moeite geweest. Een istem: Voor hoe lang is die prijs? Voorz. Het kan nog gebeuren. Het lange wachten is anders doorgaans niet voordeelig. Ik izal u zeggen wij hadden een aardig som metje verdiend op 20 kisten ongeveer. Het is met koolkragen precies hetzelfde. Het be stuur kan toch zoo .maar geen maatregelen nemen. Een stem. Ik vind dat 15 Dec. heel kort is en door het betere vooruitzicht 'komt er nu een kleine verandering. Voorz1. Dit geef ik toe, en wil enkel antwoor den Idat laatst kisten besteld zijn en 't ook nu bog kan,, doch de menschen wachten te i veel. 'Ik heb vanmorgen 80.000 koolkragen be steld. 'Het staat een ieder vrij om ze zelf te maken, doch ik geloof niet dat het opgaat, dat ieder ze zelf maakt. Wij kregen van Utrecht genoteerd f 2.75 per 1000, mogelijk zijn ze franco, len zoo niet, dan komt er zopwat 10 oent vracht op en hebben wij ze voor f2.85 franco 'hier. Een istem. Hebben wij nog geen prijsopgave van iSt. Pancras? Voorz. Enkel 'van P. Groen. Deze noteert per 1000 f3.50, vrij verpakt, per 10.000 f 3.40 per 50.000 f3.35 en per 100.000 f3:.25. Dit laat ste kwantum zou .dan voor gezamenlijke aan- koop Sn aanmerking"komen. Na Februari f 0.25 per 10.000 meer. Een (stemDan is Utrecht goedkooper. Voorz. Zijn er nog liefhebbers voor glas? Eén bestelling volgt. H. (&e Waal. Ik heb ook besteld maar nu is het mosterd na den maaltijd, 'k Heb besteld voor 15 Dec. Alles was al klaar gellegen en nu !heb ik geen glas. Voorz. Als wij de gelegenheid openstellen en wij krijgen er dan maar één, en wij moeten hef omroepen, len zoo blijf je'maar doorgaan. J. Wagenaar Cz. 't Is beter dit o peen ander jaar aan te vangen en -dan de aangifte op 1 Jan. 'of 15 Jan. in te stellen, maar wanneer eindelijk idie datum er is en er is gering glas besteld en dit wordt persoonlijk medegedeeld; pi aar iwanneer steeds gewacht wordt dan wordt he tte laat, en zal het glas duur betaald moeten worden. H .de Waal. Ik had houtwerk besteld, en heb het nu weer verkocht. Voorzitter. Dit kan het bestuur niet verde digen tegenover de Waal, doch hij had zich de moeite kunnen doen even te infoinnieeren. H. 'de Waal. Daar zit het bestuur voor. Voorz. We zullen dit in gedachten houden en Ihet volgende jaar krapper maatregelen ne men. H. ide Waal. Ik ben er geheel de dupe van. Voorz. Nog meer liefhebbers? Er blijkt geen animo en zoo komt er dit jaar niets van. Voorz. Maar koolkragen zijn er reeds 80.000 besteld en 'de prijs hebben jullie gehoord van Miesing. Verschillenden doen 'thans bestellingen en alsnog iwordt Ide gelegenheid tot 15 Februari opengesteld. Voorz. "k Heb staan rattettsierum. Op bespre king ,van de Vries heb ik dit aangeteekend en Iwil ihet op de algemeene vergadering in bespreking brengen om het voor het geheele ambacht te doen, om dat ratbenvrij te maken. Dan kunnen wij aankoopen voor de heele zaak gelijk. Thans wordt de gelegenheid tot manden- bestellen opgesteld, waarvan door velen ge bruik wordt gemaakt. Op'k dit zal tot 15 Febr. blijven opengesteld. Bij punt 5, bestuursverkiezing, deelt den heer v. !d. Woude, aftredende, mede, niet meer in aanmerking te willen komen. Voorzitter stelt voor om onder de stemming Üoor met het behandelen der punten door te Fürit 6. Vasfstelling van salarissen, presentie- S gelden len contributie passeerc zonder discussie de hamer en wordt aangenomen. Voorz. Er is een voorstel van K. Madderom en van 't bestuur, 't laatste van P. Gootjes af komstig welke het dan ook zal inleiden, doch wat geacht mo et worden van 't bestuur afkom - stig fce zijn. We Izullen het bestuursvoorstel eerst in be spreking brengen, 'daarna 't andere P. Gootjes. Geaéhte vergadering! Het voor stel is gisteravond op de bestuursvergadering in groote trekken behandeld, en in de toe lichting 'komt o.m. maar voren 'dat de daag'lijk- sche veiling gewoon moet blijven, doch de idéé is dat wij bi.i' de veilingleider op kunnen geven de partijen kool welke wij 'bij eventueel te kort zijn op de veiling, iets wat meer voor komt, willen missen, doch voor een prijs door •de 'tuinbouwers vast te stellen. Vergadering, dit onderwerp is ter tafel gekomen; op de bestuursvergaderingen is het verplichte veilen meermalen ter sprake gekomen en ook de twee laatste algemeene vergaderingen. Veel heb ik ook gehoord over verplicht veilen zonder meer, anderen daarentegen waren er voor om het verplichte veilen maar geheel te schrappen om dat zij de werking van thans een geheel een negatie achtten, en zouden willen komen tot geheel uit de hand verkoopen. j De voorzitter is echter voor verplïlcht veilen j zonder meer, zonder eenig uit de hand verkoo pen. Ik denk ook dat het tegenwoordige niet? goed is. Ik meen dat het uit de hand verkoo pen goed is,, idan kan de handel krijgen wat ze npodig heeft en het 'kan nog bes't zijn dat het tegenwoordige stelsel ons tot schade is ge weest. Als er te kort goed is en de handel kan niet krijgen wat zij hebben wil ils ook' niet in ons voordeel. Evenwel heb ik gemeend een tusschenvoorstel te doen wat zoowel 'koopman al ïsbouwer kan bevredigen. Dit voorstel was eigenlijk niet meer gekomen, doch thans er weer (drang voor die zaak, en ik zou de veilüng gewoon twillen houden. Hetgeen we de laat st '©dagen zien dat de koopman de boer opgaat f)m idoor middel van uit de hand te koopen, zich van het noodige te voorzin, 'dan geeft dit voorstel hij. de juiste wieg en is het uit de hand verkoopen weg. En toch moeten wij den han del «ter wille zijn. En aan 't verplichte veafen mag 't lijken dat de koopman dan zich meer zal inspannen om iets te bemachtigen,, doch de bestellingen komen soms onverwachts en dan 'kan niet aan de aanvraag worden voldaan. Ik izo uwillen voorstelen dat we de veiling ge- yvoon laten voor wie wil veilen. Doch er zijn altijd menschen die wel willen verkoopen doch voor leen hoogeren prijs. Als dan b.v. de kool op Idie veiling f 4.80 is, zouden zij hun kool bij (den veilingleider op kunnen geven, dat zij ze ib.v. voor f 5 willen missen. Wij! de handel dan ma de veiling nog verder 'koopen, dan kan ze zich bij den veilingleider vervoegen, en wil ze ze idan niet voor dien prijs hebben, dan laat ze ze maar staan, doch idan komt er meer con trole op de zaak en kunnen we niet zeggen dat dan het z.g. uit de hand verkoopen nadeeldg voor .de anderen is. In geen geval mag voor minder als de geldende markt verkocht worden, doch wij moeten de handel voorzien. Weg is weg. 3k zo ,udan willen dat er van ieder soort werd 'aangeboden, b.v. in 'tgeheel 10 wagons. De hoofdzaak is dat de handel altijd in voor raad Iheeft, en zoo verkoopen wij niet uit de hand, bedingen den hoogs ten prijs, zooals de markt is ,:en dan is het uilt de hand verkoopen weg. Is het te duur, nogmaals 'dan laten zij ze (staan. Ik heb het niet zoo, erg uitgedacht op 'toogenblik, doch zoo in grove trekken. Voorzitter gelooit niet dat de koopman een hoo- gere markt geven zal. l Gootjes. \vij moeten het' tweeledig nemen, de bedoeling voor denzelfden dag weg, en dan hebben wij den handel in de gelegenheid gesteld; den prijs stellen wij. Het komt bij dit systeem voor dat als er tekort is dat men tot f 4.80 kan loopen en omgekeerd tot f4.20., doch de vaste prijs is dan f 4.50. Er zijn altijd menschen, die buiten dè vei ling om willen voor een hoogeren prijs en dan stellen wij ze in de gelegenheid om een prijs boven de markt te maken. Thans hebben wij beslist scha de van dit tweeslachtig systeem. Thans wordt gezegd dat de handel zich op de veiling niet te druk maakt, omdat het buiten kan rij gen, doch wij moeten den handel in de gele genheid stellen, dan vindt het zich wel. J. Wagenaar Cz. In zooverre als onze veiling producten zo uik zeggen dat het is zooals oom Piet zegt. Er is een bezwaar tegen het verplicht veilen, waardoor de markt wordt gedrukt. Dan zou ik lie ver briefjes willen geven. Maar vereenigingen buitenom zijn niet in de ge legenheid om denzelfden dag te leveren. 1 Gootjes. Maar wij stellen ze toch in de gelegen heid. I J. Wagenaar Czn.: Juist, maar dan zou voor hen een aparte regeling gewenscht zijn. D- Gerritsen: Gootjes zegt, de menschen moeten zooveel mogelijk verkoopen, en wij moeten in dat den handel bevorderen. Wagenaar zegt dat buiten gemeenten niet van die regeling kunnen profiteeren, maar als de kooplui uit de hand koopen, komt het voor dat diezelfde menschen als er om 9 uur ge kocht wordt, zij nog dienzelfden dag willen leveren. J. Wagenaar Czn.: Het moge vrij maatschappelijk zoo voorkomen, doch waar er thans een ander sy steem wordt voorgesteld, moet dat systeem ook geen leemten in zich sluiten. Gootjes: Ik denk dat het beter is nu niet teveel voort te maken. Er kan nog wat gezocht worden, wat niet hindert. Ik heb er nu niet zooveel notitie van genomen maar door besprekingen komt men nog wel eens tot de beste manier., J. Wagenaar Cz. zegt er ook bezwaren in te vinden en het het beter te achten dat het eerst nog wat onder de oogen wordt gezien. Er is wel eens gesproken van een prijsvraag over deze kwestie, dan werd de zaak van meer kanten be keken. Gootjes Waarschijnlijk is het hier over hetgeen Kostelijk bedoelt. Die heeft daar indertijd ook over gepraat, daar ook hem het uit de hand verkoopen niet zinde. 1 P. Madderom: Geachte vergadering, ik zou haast zeggen, dat dit het moeilijkste van alle gedachten is. ik was eerst ook voor veilen zonder meer, doch later is hier zooveel beroering in gekomen en dacht ik ook, het gaat niet zooals nu, dat als er 5 wagons goed zijn en zij kunnen er 26 laden, dit zonder meer te laten passeeren, en ik vind dan ook dit voorstel heel best, want bij verplicht vei len werd er niet verkocht. Indirect- is dit toch ook verplicht veilen. 1 D. Gerritsen: En de bedoeling zal dan wezen, dat als de markt f 4.50 is ze voor f 4.60 wordt aangeboden en is ze f 4.60 voor f 4.70 enz. A. Hoogland Jr.: Eigenlijk zou ik zeggen, verga dering, jullre voelen wel dat het bestuur er al veel woorden over gewisseld heeft. Velen waren er voor en alhoewel de voorzitter en ik ons steeds op het standpunt van verplicht veilen stelden, en ik ver plicht veilen had voorgesteld, desnoods voor ons aorp, doch dat zal niet gaan want die onderdeden zullen bezwaar opleveren, en zoo hebben wij in oeginsel -besloten een ander systeem in te voeren en probeeren het bij de L.G.C. aangenomen te krij gen. De uitwerking van het voorstel aan de markt 0 es turen. Op het bezwaar van Wagenaar wil ik antwoorden, dat ik laatst op tuinbouw Balk heb gesproken, die als zijn meening uitsprak, dat het altijd wenschelijk is zich tot centra's te vormen, daar deze altijd meer voordeel opleveren. Dat geeft in elk gebied voordeel. En zoo zal er bijv. voor die menschen m Schermerhorn geen voordeel zijn, doch dat zal steeds zoo blijven. De vergelijking van Wagenaar gaat dan ook niet op. Dit bezwaar blijkt over andere kanten voordeel te hebben voor de centrums, maar dat uit zich in ieder gebied. Daari om brengt bv. een akker in Broek meer op omdat men de voordeelen van het centrum heeft. Ik geef Wagenaar toe, dat deze bezwaren evenwel aanlei ding tot onuitvoerbaarheid kunnen zijn, 'en dan itunnen wij weer andere- probeeren.. Thans is het oeter het aanwezige voorstel bij de L.G.C. te bren gen en dan kunnen eerst de besturen van de ver- ichillende vereenigingen het uit maken. De toe- ,Umd van het oogenolik is te tweeslachtig, en le vert nadeel op. Gootjes: Misschien heb ik mij even verkeerd uit gedrukt, „die menschen willen even boven de markt en ik vei wacht over het algemeen betere prijzen voor het goed en als wordt aangeboden, geloof ik heel zeker dat het een stap in de goede richting is. Het kan bezwaren hebben, best mogelijk, doch we kunnen het probeeren. C. Groen Cz. Sr.: Ik wil er niet veel meer aan toevoegen. De voorzitter heeft het ook besproken gisteravond en acht het ook plaatselijk mogelijk, als het niet op de Groentecentrale wordt inge voerd. Gootjes: Ik denk dat het later in orde komt, als het zoo kan, doch het mag absoluut niet ge beuren, dan dat er denzelfden dag geleverd wordt. Dain er sterk de hand aan houden en bij overtreding royeeren. K. Roos: Laten we ze anders f5.boete op leggen. (Gelach. Thans deelt de heer K. Madderom de uitslag der stemming mede waaruit blijkt, dat P. Gootjes 60 stemmen heeft, Jb. de Vries 22, J. Duif 25, D. Gerritsen 5, J. Wagenaar Cz. 4, Jb. Wit 14, C. Groen 6, K. Madderom 6, Jb. W'agenaar 10, A. Schuur 3, Verduiu 3, en verder verdeelde stemmen. De heer Gootjes neemt zijn benoeming aan. Herstemming zal plaats hebben tusschen Jb. de Vries en J. Duif. 1 Die heer De Vries wenscht niet voor benoeming in aanmerking te komen.. Voorz.: Neen de Vries, dat is niet volgens hartje, wanneer de herstemming is afgeloopen kan je pas bedanken. De Vries: Ja, maar zoóals het thans gaat, heb ik er totaal geen lust in, want er is totaal geen or ganisatorisch verband en de geheele zaak berust op rotte fundamenten. Het was goed als je op de menschen aan kon, maar nu bedank ik er hartelijk voor. Even gaat er een lach door de vergadering over het gesprokene, hetgeen een stokpaardje van den spreker blijkt te zijn. Voorz.: Maar dan kan je toch trachten in het bestuur dien invloed te krijgen, om de zaak beter te doen marcheeren. i Hierna worden op den heer De Vries 48 en op den heer Duif 43 stemmen uitgebracht en volgens den rapporteur Madderom verder nog weer een ,rommelzoodje" welke niet weten wie ze moeten hebben. De Vries neemt thans de benoeming aan. De aftredende vertegenwoordigers in de L.G.C. de heeren C. Kloosterboer en P. Gootjes, wordén beiden weder herkozen. Voorz.: Thans weer tot ons vorige onderwerp teruggaand deel ik mede dathet voorstel van het bestuur afkomstig geacht moet worden. Thans wordt het voorstel aangenomen. Voorzitter: Nu is er nog een voorstel van Mad derom, wil die zoo goed zijn het in te leiden? De strekking van dit voorstel is, dat Madderom het wenschelijk acht, dat er bij de laadplaats even als dit bij de veiling het geval is een overkapping komt, doch het bestuur, bij monde van den voorz. kant zich uit financieel oogpunt tegen dit voorstel Wel zal worden voorgesteld dat de L.G.C. de vaart van spoor naar veiling goed open moet houden, waardoor aan de verdere bezwaren van spreker, wordt tegemoet gekomen.. Het voorstel kan geen verderen steun vinden en wordt alzoo verworpen. Als afgevaardigden naar de groote algemeene vergadering worden benoemd de heeren S. Vos, K. Heinis, P. Koning, J. Wagenaar Cz., J. Slijker, C. Boon, P. Schuit, W. Ruis, J. Vos, M. Schuit, G. Booij Jz., C. de Wit, Jb. Kloosterboer Jbzn., K. Roos, C. Groen Cz. Sr., C. Groen Cz. Jr., M» Kloosterboer en Jb. Olie. De héér Engel deelt nog mede dat voor de 233 leden recht op 24 afgevaardigden bestaat, voor elk tiental of onderdeel een afgevaardigde. Het be stuur gaat ambtshalve mee en zoo blijven er 19 afgevaardigden over- D. Gerritsen: Hebben wij dan nog zooveel leden na de afscheiding?! Op voorstel van Jb. Wit wordt aangenomen, dat men bij goed weer op de fiets gaat. Rondvraag. j Glas vraagt o fhet mogelijk is dat de leden een reglement van het marktwezen krijgen en uit ver dere besprekingen blijkt dat de oudere leden ze wel en de jongeren ze niet bezitten. Spr. brengt hierbij naar voren dat van de overleggeldregeling zoo weinig wordt afgeweten. Voorzitter doet ten genoege der vergadering even,

Nieuwe Langedijker Courant | 1924 | | pagina 4