:èst Mie uajajCiw cwna (Twen RW ,u j e maj E|n er Kg or weinig as aan vlet sloot en Ian; gs den bi dat gevaa p inrijdt, nog te gtoo uizend inw uk gebruik; wegen wor: e vader, aa wil hem i: lers, wien de deur vader! M, de. jwiég ni aan 't' ei, rt deze jraphiscih h end.ijk en janfactor, gebruikt, lijk, St. wil dat -ki jker gemée ar men tin- meen bela-n i-et recht v stellen, Laar achter naar vore ;r, moet dat een w veinig mo; o-no verkomt i in 't groot jroot verkef den Lange indt, als eei igend gevaa erst dan gebeurd zijn, wann; helft en elangh-ebb ïring bijdro; ie, die zulk millioenen daarmee fed ijkers i inider gevaa aal' niet met 't oogenb! gebruik m nd van waa ioor de Lat ;me vervoc nissohien angenidijk n heeft en tas wat me odh werk-eli, n verbeterit meieren -w« dzakelijke geheele La! .aar het zeki uit NJ. S. FANDjg d Jan- res Dekker ohannes, zo eeman. Petn :n Margaret .elis, zoon v graven. The irina Lieftin ihof en Elis rnius de Mo en Maria A rep te O-udo jaar. Corne d met Griet overstaan ap C. Paar 924. 4 0 I56I7 l7J 19494 197 [3739 19035 ren aan, mi haar verzo; >eken; op teleursttellii niets?" eb hem aft r een t por ti kwijt of t als in jai Zaterdag 16 Februari 1924. PLAATC-ELIJK NIEUWS „HET WITTE KRUIS." Vergadering van de afdeeling Langedijk ,van de Noordhollandsche vereeniging „Het Witte Kruis" op Donderdag 14 Februari, des avonds half acht, ten lokale van den heer Beers te Zuidscharwoude. Voorz. Dr. J. G. Vogelenzang. Secretaris Ds. O. J. Staal. Van de 1700 leden waren inclusief het bestuur aanwezig 14 leden, waarvan nog 3 persvertegen woordigers. D« voorzitter opent de vergadering -met een welkom aan de opgekomenen, in het bijzonder aan de nieuwe bestuursleden voor Broek üop Lan- -geftdijk, de heeren S. en J. Wagenaar. Tevens vindt de voorz. hierbij- gelegenheid.ié wij zen op het verslag over. de Malaria-bestrijding, vóór komende in de „N. L. Crt." van 12 Februari. De betreffende vergadering werd geopend door den hoofdinspecteur, Dr. Terburg, die in zijn rede vooral de bestrijding der malaria naar voren bracht Hij deed ook vooral uitkomen, dat de malariabe strijding met kracht door de bevolking moet wor den ter hand genomen, en men den menschen moet leeren zelf deze muggen te vernietigen. De plaatsen zoo zegt voorz. waar deze mtggen voorkomen, zijn voldoende bekend en ze ker mogen van deze plaats de menschen er nog eens op gewezen worden, van welk groot nut de bestrijding voor de gezondheid is. Hierna worden de notulen door den secretaris gelezen en onder dank goedgekeurd. Ingekomen stukken. Ingekomen is een verzoek, een geldelijke bijdra ge te willen verleenen ten behoeve van een ge schenk; aan te bieden aan het Hoofdbestuur, bij de opening van liet verbouwde Heideheuvel. Na eenige discussie wordt besloten een afwach tende houding aan te nemen, om wanneer de ver bouw van Heideheuvel definitief is, over het ver zoek te beslissen. Jaarverslag. Hieruit blijkt in de allereerste plaats dat de contributie goed is binnengekomen, waaruit de sa mensteller van het verslag afleidt, dat de vereeni ging „er in" zit en dit als een onmisbaar iets wordt gevoeld. Dat er weer veel door de vereeniging is gedaan blijkt wel uit 't feit dat 1063 maal door den magazijnmeester verplegingsmat-eriaal is afgegeven 4 maal de ontsmettingskist is gebruikt, 1 maal de waarschuwingsborden zijn geplaatst en dien tengevolge 1 maal zand is gestrooid, 3 maal een ligtent is geplaatst, en aan 78 patiënten 823 por ties ijs zijn afgegeven, waarvoor 3500 k.g. benoo- digd was. De moedercursus, onder leiding van Mej. Zaagman van Oudkarspel, mocht zich weder in veler belangstelling verheugen. Het aantal bestuurs- en ledenvergaderingen ging het regle mentair aantal niet teboven. In de plaats van de heeren C. Oijevaar en C. Slóf Kz., bestuursleden voor Broek op Langendijk, werden gekozen de h.h. S. Wagenaar en Jb. Wagenaar. De voorz. werd weder als zoodanig herkozen. Het leden tal is met 4 achteruitgegaan. 54 leden werden af gevoerd, en 50 nieuwe leden ingeschreven, zoodat het ledental 1 Januari 1924 bedroeg 1696. De vereeniging heeft in alle opzichten aan haar finan cieel^ verplichtingen kunnen voldoen. Het ma teriaal-werd zoo noodig vernieuwd of hersteld. Het gebouw werd in goeden staat onderhouden. Het verslag besluit met de mededeeling, dat de vereeniging er goed voor staat, en wordt een woord van -dank gebracht aan allen, die hun medewerking; verleenden in het streven van „Het Witte Kruis." Het verslag ga# geen aanleiding tot het stellen van vragen, en verkreeg de secretaris een woord van dank voor zijn werk. 1 I Thans wordt door den secretaris verslag uitge bracht over de algemeene vergadering van de N.H. Vereeniging. Als het belangrijkste nemen wij hieruit dat er voor den verbouw en aanbouw van Heideheuvel een kapitaal van f 40.000 aanwezig is De inrichting kan zich thans geheel zelf be druipen. Door den Invaliditeitsraad worden steeds patiënten hiernaar toe gezonden. Maar rekening wordt gehouden met aanvragen van leden, die in ieder geval voor gaan.- Ook hiervoor wordt den secretaris een woord van dank gebracht. Begrooting 1924. Aangevangen wordt met een batig saldo groot, f 700.89. Aan contributie wordt geraamd f 3000. Met nog eenige overige ontvangsten vormt dit te zamen een bedrag van f3875.—Om de uitgaven post gelijk te doen zijn, heeft men te beschikken over een post onvoorzien groot f250. Tevens wordt mededeeling gedaan, dat het ge bouw moet worden geschilderd, men een nieuw straatje wil leggen, en wordt voorgesteld het hek naar achteren te doen verplaatsen om daar-, mee een goed voorbeeld tot navolging te geven,, dat een ieder zal meewerken tot verbreeding van den verkeersweg., In verband met deze voorstellen wordt de post onvoorzien verhoogd tot f 300.1 jr FEUILLETON. TE HOOG SPEL. En terwijl zij id-e bloemen op de tafel legde, viel id-e ring op den grond. Niemand merkte het, IJaij nam een takje en wilde -dat in zijn knoopsgat steken. Toen bedacht hij zich dat 'hij in den touw was, maar hij kon van het takje niet scheiden telkens ging zijn oog van de witte klokjes heen naar het liefelijke gezjentje tegenover hem. Willem rag 'het; hij ook haid Daisy's schoon heid als het ware ingedronken toen zij; binnen-' kwam jnaar hij wist het reads sedert lang hoe- het vormlooze kind zich in de laatste jaren tot 'een bloeiende jonkvrouw had ontwikkeld; 't was zijn werk geweest sedert den avond zij aan zijn ziekbed voor 't eerst berouw had leeren ken nen. Haar ziel was door hem ontwaakt en die ziel 'had het ruwe lichaam als 'tware doortin- teld en vergeestelijkt en daaraan een schoon heid geschonken, welke Daisy anders nooit -zou hebben bezeten'. 1 Dóór den heer G.-s-Bekker wordt; ?aog besproken het aanschaffen van een „Hoogtezon". Spr. acht een uitgave voor een zoo. groote afdeeling geen be zwaar. r Na eenige discussie wordt besloten dat een punt van onderzoek zal vormen bij het bestuur. De begrooting wordt hierna goedgekeurd. Een schrijven is ingekomen, van den heer Du Burck dat door hem en den heer A. Groot Nz. de rekening bij den penningmeester is nagezien en in volkomen orde bevonden. De kasnazieners verkrijgen een woord van dank' voor hun moeite en de penningmeester voor zijn1 gehouden beheer. Rondvraag. Door den heer Stoop wordt gevraagd of er nog een zuurstofapparaat aanwezig.is, waarop door den voorzitter bevestigend wordt geantwoord. De secretaris zegt nog in overleg te zullen tre den met den directeur van de gastabriek, om ge zamenlijk te zorgen, omdat ook op de fabriek een dergelijk apparaat aanwezig is dat een van de twee altijd in orde is. Door den heer Paarlberg wordt nog ter sprake gebracht het verzoek van het hoofdbestuur aan de verschillende gemeentebesturen, om een subsi die te verleenen voor het instandhouden van de ontsmettingsovens. Spr. wijst er op, dat de ge meenten liever zagen, dat het hooidbestuur bij de afdeelingen om subsidie vroeg, en deze weer bij de gemeentebesturen,. De secretaris antwoordt dat het een inrichting; is van het hoofdbestuur en de gemeenten er een groot belang bij hebben, waarom dan ook daar om subsidie is gevraagd. De voorzitter voegt hier nog aan toe, dat het hoofdbestuur bij de gemeenten om subsidie heeft gevraagd, om dat de gemeenten soms wettelijk voorgeschreven ontsmettingen moeten laten ver richten. Door den heer Bekker wordt nóg gewezen op de dure inrichting en vraagt of het niet beter was dat er een of twee worden opgeheven. 1 1 JD-e secretaris is er ook voor om eens af te wach-, ten wat het hoofdbestuur in deze richting van bezuiniging zal doen. Kan het hoofdbestuur zelfs nog niet één oven in stand houden, spr. twijfelt niét of de gemeentea zullen dan zeker subsidie verleenen. De voorz acht 1 ontsmettingsoven voor Noord-- hollanc voldoende vooral ook met het oog op het minder aantal ontsmettingen, dat hh. medici la ten verrichten, I Hierna wordt nog ter sprake gebracht de con- tributieregeling, en wordt besloten dat de bestuurs leden uit iedere gemeente zich een drietal leden zullen toevoegen om gezamenlijk de ledenlijst na te gaan, wie er in aanmerking zou komen voor, verlaging. Hierna sliiit de voorz. met een woord van! dank voor de opkomst en de besprekingen deze vergadering. OUDKARSPEL. In de gister gehouden vergadering van Kerk- en. Dergmeer werd het verzoek van eenige ingelanden van de Dergmeer, om een Amerikaansche wind- motor te plaatsen tot behSaling van de Dergmeer,, met 30 tegen 37 stemmen en 1 blanco verworpen. Dientengevolge werd in een gehouden naverga- dering van de ingelanden van de Dergmeer besló ten, een krachtige actie te voeren om te komen tot algeheele afscheiding en een zelfstandigen pol der te vormen. LANGEDIJK- In de Donderdagavond gehouden vergadering van Het Witte Kruis werd besloten het hek van het magazijn een stuk achteruit te zetten, om daarmee een voorbeeld te geven aan anderen, om te komen tot een verbreedden verkeersweg. ZUIDSCHARWiOUDE. Te Zuidscharwoude is opgericht een comité uit Ouderlingen en Diakenen, ten doel hebbende be- voredring van de geestelijke belangen, nl. door het houden van winterlezingen, organiseeren van een kerstfeest, wijl tevens het oog gericht is op het houden van eén Zondagschool. Het bestuur bestaat uit de heeren Ds. J. J. van Meurs voorz. j\V. C. Bouman, secretaris en C .de Boer Wz. Een predikant is reeds aangezocht alhier eene lezing te houden. ZUIDSCHARWOUDE. Het huis met boet van den heer P. Kaay is bij onderhandsche verknoping in eigendom overgegaan aan den heer P. de Graaf alhier. Het 'bouwersbedrijf van den heer C. Beets is gekocht door iden heer J. van Kleef. De heeren Beets en Kaaij gaan zich beiden in Schagen vestigen. ZUIDSCHARWOUDE. We vernemen, idat alhier een adres circu leert van belanghebbende ouders en voorstan- 'ders van voorbereidend onderwijs om den raad te verzoeken een inrichting voor voorberei dend onderwijs te stichten. BROEK OP LANGENDIJK. Hulp-Comité van het Nederl. Roode Kruis Namens bovengenoemd comité wordt het onder staande ter kennis van het publiek gebracht. Op 21 December 1923 is aan het Nederlandsche En nu scheen plotseling ook Otto te zien ■yvat hij to;t nu toe als zijn w-erk» zijn eigendom had beschouwd; hij' gevoelde behoefte» zijn ar men uit te strekken, haar te beschermen tegen Otto's blikken, maar het volgende oogenblik schaamde hij zich over dit instinctmatige ge voel. Welk recht had hij op haar jeugd, haar Schoonheid, haar leven? Waarom moest hij ver langen dat deze'voor hem alleen zoude bloeien? Wat was zij hem, wat kon: zij. hem ooit wezen? En daar viel het hem in, dat op, dit oogen blik Daisy's toekomst 'misschien beslist werd. Oitto lachte en schertste met haar over de bloe men heen, zij antwoordde hem, haar oogen glinsterden onder de donkere wimpers, de kuil tjes in 'haar wangen dansten op en neer, haar lippen krulden zich ondeugend. Wat kon hij meer wenschen, hij", haar voogd, haar meester? Was er iemand aan wien hij haar veiliger en beter kon toevertrouwen dan aan Otto? En overweldigd door die plotseling opge komen gedachte» leunde hij achterover, doods bleek en met zulk een uitdrukking van pijn op 'het vermagerde gelaat, dat Daisy die hem een Roode Kruis afgestaan, zafiss ten behoeve vatl. noodlijdend Üüitschland: 3: spoorwagons roode, witte- en. gele kool,; aard appelen, uien, knolrapen en peen, tezamen respec tievelijk 11.600 K.G.; 11.100 K.G. en 10.560 K.G. D«n tuinbouwers wordt hiervoor dank gebracht. Ook hen, die zich met de inzameling der produc- tefr. hebben belast, terwijl schriftelijk de federatie van de Transportarbeiders eveneens den dank van het comité is betuigt. Véfvolgens zijn zes zakken met kleeren e nschoe nen bestemd voor de noodlijdende Predikanten in Saksen daarheen gezonden, terwijl ter verzending thans zijn gereed gemaakt, zeven zakken met kleeren en schoenen, voor het Nederlandsche Roo de Kruis. Den milde gevers, ook buiten de gemeente, har telijk dank. Door de verschillende Kerkgenootschappen zijn eveneens geldinzamelingen' gehouden, welke met de ingekomen nagiften gevoegelijk op f5.50.kun nen wójden vastgesteld. Het comité, het welk'zich permanent verklaarde, belast zich thans ook" met het in ontvangst nemen van opgaven tot hét 'opnemen van een Duïtsch kind, zulks tot en met 29 Februar f1924. Het Hulpcomité voor het Nedèri. Roode Kr. te Broek op Langendijk: KEIJZER, Secretaris. UiT DEN OMTREK KOEDIJK. Donderdagavond werd de negentiende jaar vergadering gehouden van de Coöperatieve boerenleenbank in het locaal van den heer Jb. Groot onder leiding van den heer Jb. Kee- man. De voorz. opent slokslag 7 uur de verg., ziende op |den gunstiger toestand in onze be drijven en hoopt dat dit nog eenigen tijd zoo .mag blijven als zijnde in het belang van bank ën leden. De heer Jb. Bpldewijh wondt weder Ms secre tarris- aangewezen, waarna de benoemde de notulen leest, welke worden goedgekeurd. Medegedeeld wordt dat het crediet bij de Ceiöerale is vastgesteld op f 100.000. Onverwacht was er controle gehouden bij den kassier door een controleur van de Centrale Bank terwijl alles in de beste orde werd bevonden. Ook bij de andere coirtroles bleek alles in volmaakte orde. 1 Dé voorzitter spreekt eenige woorden ter na gedachtenis van den overleden heer Van der Hurk die ^steeds 'een gewaardeerde kracht was bij de Centrale Bank en hoopt op een goeden opvolger. Hierna volgt behandeling rekening. De ontvang sterren'uitgaven gaven aan f263241.44. Op de re serve geplaatst f710.14. De balans gaf aan f 211078.71 de winst van 1923 is f 1053.74. De winst enKvèrliesrekening had als eindcijfer f 10936.52. Op voorstel van het bestuur wordt besloten de winst van 1923 op de reserve te plaatsen. Hier na worden de rekening en bescheiden goedge keurd met dank aan den kassier.., Het Jaarverslag gaf aan dat het ledental van 136 tot 152 is gestegen, er waren 232 spaarders,1 200 voorschotten werden gegeven en er waren 14 loopende rekening-houders. De rente der spaar geldén is vastgesteld op 41/2.0/0 de rente van voor schotten en loopende rekening op 5.520/0. De inu volgende bestuursverkiezing had tot uit slag dat de heeren W. Kooiman als lid van het besttor en Jb. Boldewijn als lid van den Raad van Toeziqht werden herkozen met groote meer derheid van stemmen. Beide heeren namen hun benoeming weder aan. j De heer W. Kooiman sprak hierna eenige waar- deerende woorden aan het adres van bestuur en kassier voor dé aangename samenwerking, steeds door hem ondervonden.. De wijziging van het; huishoudelijk reglement be paalt, dat de rente der spaargelden 3 dagen na de storting ingaat en voor de opgevraagde gelden zal decente 3 dagen van tevoren eindigen. Dit geldt ook voor de voorschotten. De regelmg van den rentevoet wordt weder op- gerdagen aan het bestuur. Op voorstel van het bestuur .wordt aan den kassier f75toegekend als vergoeding voor ver lichting, verwarming en gebruik van kantoor, ter wijl den bode een toeslag van f 10.voor het meerdere door hem verrichtte werk wordt gegeven Nog werd besloten den aanwezigen op een vol gende vergadering f 1presentiegeld toe te ken nen. Bij de rondvraag /eg\ de heer W. Butter gaarne te zien, da.t de zitdag gehouden wordt op Vrijdag, als zijnde in het belang van alle leden. Na eenige bespreking wordt het voorst.el weder ingetrokken. Dé kassier deelt mede dat op het einde van het jaar meerdere zitdagen zullen worden gehouden. Hierna gaat de voorzitter tot sluiting over, de aanwezigen opwekkende meerdere spaarders bij dp, bank te doen inschrijven Aanwezig waren 120 leden. OUDE NIEDORP. De,..boerenwoning met een stuk bouwland, gr. samen 1.09.25 II.A. eigendom van den heer J. vroolijfce vraag had gedaan en hem aanzag,, er van schrikte» naar hem toe vloog en riep- „Dom, oom! Wat scheelt u? Heeft u pijn? Is u ziek? Wat wordt u bleek?" Hij sloeg de oogen op en glimlachte. JNieen, Daisy, 't is niets! Je weet, het kan mij,,;flaar 200 steken," en hij wees op zijn hart. „Je moet den dokter laten komen," zeide Otto;. „Och, 't is weer over! Soms schijnt al het bloed zich daar terug te trekken en dan kan het. zoo gauw niet zijn venderen weg vinden!" „Hinderen die bloemen u misschien ook?" „Wel neen, ik ben weer beter. Je verwent mij Daisy, of ik een teer jongejuffertje ben." ,„Aan een jongejuffrouw verliest men niet veel, oom, maar aan u..." j Hij zag haar met zijn groote, schitterende oogen aan. „Aan mij ook iniet, ten minste als mijn taak vervuld is." ,;Maar uw taak begint pas," riep Dajsy opge wonden uit. „U is zoo pas mijn voogd gewor den." Otto stpinid op, wikkelde de bloemen, die Mijts alhiergisteravond' 3óbr notaris H. de Boef publiek geveild, is gekócht door den heer C. Over alhier vóór de som van f'4883. OUDE NIEDORP. Naar ons werd medegedeeld, heeft mevrouw de Weduwe J Nagelhout 'haar woning verkocht aan den Edelachtbaren Héér B. J. F. Meijer, Burge meester alhier WAARLAND. In de gehouden bestuursvergadering van de tuinbouwvereeniging „Waarland en Omstreken" werd tot penningmeester gekozen de heer S. Groenveld. ST. P ANC R AS. Door een -der af deeling sleden abusievelijk opgegeven, werd de vorige week gemeld dat als secretaris van de nieuw opgerichte afdee ling ider S.D.A.P. den heer Hulzenholst fun geerde. Dit moet zijn den heer P. Gutter. SPORT EN WEDSTIRJDEN Slanld klasse 4A N. Hi V. Bi bijgewerkt tot en met 10 Februari '24. gsp. gw. gel. vrï. p. v. t. gem. Vronie I 14 12 2 0 26 59-8 1.86 Heiloo I 1210 2 0 22 35-9 1.83 Gr. Schermer 1 8 3 2 3 8 23i-18 1. Rood Wit II 9 4 1 4 9 15-25 1.— D. T. S. I 9 3 0 4 8 13-13' 0.89 Holland I 10 3 2 5 8 13-23 0.80 Alkmaar III 10 2 2 6 6 12-31 0.60 V. A. F. C. III 14 3 2 9, 8 22-32 0.57 Koedijk I 9 2 1 6 5 4-24 0.56 Schoorl I 11 2 2 6. 6 14-27 .0.55 Programma voor 17 Februari a.s. 4A. Heiloo 1Alkmaar 3 de Graaf R.-Wit 2V.A.F.C. 3 Bieauchampet Holland 1Vroqe 1 Nierop Groot 'D.T.S. 1Gr. Scherm. 1 Snijders. Schoorl 1—Koedijk 1 A. A. Mol 5A. D.T.V. 1Vrone 2 Mantel D.T.S. 2Oudorp 1 12 uur, v. Rooijen 5B:. Gr. Scherm. 2D.T.S. 2 de Wit Alkmaar 4Heiloo 2 A. Hakhof Vron e3D.T.V. 2 v. ;d. Hoven V.A.F.C. 4R.-Wit 3 12 uur Govers Programffia Zonda.g 24 Februari. Alkmaar 3---D.T.S. I, 12 uur v. Kalken. Holland 1Rood- Wit 2 Snijders Gr. Schermer 1Schoorl 1 A. A. Mol' Koedijk 1V.A.F.C. 3 Beauchampt .Jfóloio 1Vrone 1 de Graaf. Indien geen tijd vermeld beginnen ale wed strijden om 2 uur. NIEUWSTIJDINGEN Eein 81-jarige bewoonster van de Ten. katestraat te Amsterdam die met haar voeten op een verwarmde stoof zat, geraakte, doordat haar kleeren in aanraking met het vuur kwa aie, in brand. Ernstig gewond werd zij naar hét Wilhehninagasthuis gebracht. Die 4-jarige D. te Bunschoten viel uit een tuimelraampje in het dak van de woning op straat. Toen men het kind te hulp snelde, vrees de men bet ergste, doch het bleek geen letsel bekomen te hebben. De kleine kwam eerst, op .oen wenksteigèr, daarna op den rug van een werkma nterecht, waardoor de hooge val' twee maal gebroken werd. Toen 'de chauffeur van' een huurauto, ko mende uit (de richting van Visé, wilde uitwijken voor een andere automobiel, die uit de tegen overgestelde richting 'naderde, werd hij doof het licht (daarvan zoodanig verblind, dat hij te ver uithaalde en tegen een paal van het hoog spanningsnet terecht kwam, waardoor de auto geheel vernield werd. De chauffeur werd deer lijk gewond' In eén- café binnengedragen. Een heer, die ndasf hém gezeten had, bekwam even- pens zwaar letsel, terwijl de beide inzittende passagiers gelukkig toet den schrik vrijkwa men. i' De directie der Kon. weefgoederenfabriek te Hengelo heeft aan het grootste deel van het thans nog aan het werk zijnde fabriekspersoneel, tegen 8 Maart e.k. ontslag aangezegd, tenzij voor dien datum te Enschede de staking is geëindigd. De rechtbank te Arnhem heeft de schrijfster van anonieme lasterbrieven, waarin ingezetenen van Harskamp werden beleedigd, tot f 100 boete ver ooi deeld, wegens beleediging. De rechtbank ver klaarde het O. M. niet ontvankelijk in zijn vorde ring tot veroordeeling wegens smaadschrift.. De eisch was 3 weken gevangenisstraf.' Daisy voor hem uitzocht losjes in een papier gaf zijn vriend hartelijk de hand en ging naar buiten. Daisy bracht hem aan de deur. „Vindt u oom niet min geworden in den laatsten tijd?" vroeg hij. bezorgd. Hij zag haar aan, en vroeg ?joh af, wat haar beter stond, die ernst van inu of die lach van straks. „Neen; tieenl" antwoordde hij verstrooid, Jdia/t bcteekent bij1 hem niets. Zijn gestel is natuurlijk abnormaal geworden, maar ik vind hem veel sterker dan een paar jaar geleden." Wat wist hij daar eigenlijk van? Een oogen blik later zou hij zich dit antwoord nauwelijks, meer herinnerd hebben. Zijn stap was zoo licht in de blauwgouden schittering der lentezon; hij droeg zijn hoofd zoo hoog als hij het niet meer gedragen had sinds zijn vaders dood. Een zware last scheen van zijn borst gewenteld, eindelijk liet die liefde welke zich als een vampir aan zijn hart hai genesteld, hem los, eindelijk voelde hij haar scherpe klaeuwen niet. meer, en een onbe schrijfelijke gewaarwording van zaligheid, van bevrijjiding, van jeugd en hoop vervulde hem* e houden, n i'k felïcP hem aan J

Nieuwe Langedijker Courant | 1924 | | pagina 3