Bftt- Eli ÜERKEMDt! Cp; gëfcöïBeri is- om pw^ganda te maken.. De voorz; acht 'het wenschelljk eerst het' rap - part van den heer- Nobel af té wachten, om jaarna de propaganda intensiever te maken. Die lieer Nobel zegt dat mezi-voor verbetering va? Injkanalisatie is, maar wil1 het rapport van dé Comm. van advies afwachten inzake de plannen van Prof. Visser. De heer Hoogland zegt dat de plannen van Prof. Visser de zaak reeds lang genoeg heb ben opgehouden; en wijst op de klachten dezen winter geuit aan den Langendijk, dat het ka naal naar [den Omval' er nog niet is. Een Lan- gedij'ker mag niet toestemmen, in afwachten. Het plan van Prof. Visser is volkomen waar deloos. Er zit geen tactische verbetering in- Men smacht maar verbetering. Prof. Visser stelt geen enkel hoofdkanaal voor, alleen naar Lan gedijk. D.e belangen van Langedijk gaan mij te zeer ter harte, om 'hier in te berusten. Onze elangen worden :te lang geknot. De voprz. vraagt of daardoor de samenwer king niet zal worden te niet gedaan. Begint u nu met propaganda en komt er een ongunstig rapport dan zal u daarmee de zaak meer schade doen. De voorz. wijst er op dat ide Propag. Comm. vrij mandaat heeft en zegt dat de heer Hoog land dan ie de Comm. de zaak kan bepleiten. Het debat 'wordt in dezen geest nog eenigen tijd voortgezet. Mededeeling van den voorzitter betreffende het openbreken Van het Groot Noordholl. Ka naal, De Secretaris [deelt mede dat het kanaal1 door de Kamer in samenwerking met de gemeente besturen van 'Helder en Alkmaar is opengebro ken. i De 'heer Hoogland vraagt ten dezen opzichte ook de aandacht voor Langedijk. De heer Grunwald brengt een woord van dank aan Kamer en Gem.-bestuur van Alk maar voor de medewerking. De voorz. brengt een woord van dank aan de gemeentebesturen van Alkmaar en Helder. .Uitgegane stukken: Schrijven aan ide directie der Ned. Spoor wegen nopens verbetering vian de spoorbrug te Heerhugowaard. Schrijven aan het Gemeentebestuur te Hel der inzake het breken van ijs in het Groot N.- Follandsch Kanaal. Adres aan den Minister van Waterstaat be- teifende de pubescherrmde overwegen. Schrijven aah de Gemeente Alkmaar omtrent de weging aan de Waag. Adtres aan den Min. van Arbeid, H. en N. ter verkrijging eener soepeler toepassing der Arbeidswet (verlenging arbeidsduur). Schrijven aan ide Ned. Spoorwegen met voor gestelde verbeteringen in de zomerdknstrege- hng. Adres aan iden Dir. Generaal der Posterijen en Telegrafie met bezwaren tegen de vervan ging van de hulppostkantoren te Texel (de Waal, de Koog, en Midder Eiland) door bestel huizen. i Stand onzer actie 'ter verbetering van den Twuijverweg. (Toelichting van den Voorzitter' 'dér Verkeerscommissie). De heer Grünwald deelt mede dat de Com missie van Verkeer een vergadering heeft ge had met den burgemeester van Sint Pancras, wethouders Duif en Van Kampen en het Ge meentebestuur van Alkmaar. Het resultaat van die vergadering 'is geweest dat men heeft be sloten, met jde beide gemeentebesturen één Commissie te vormen om! gezamenlijk deze zaak onder de oogen te zien. Men heeft gemeend o een begin aan deze zaak te moeten maken en is aan bet gemeentebestuur van Alkmaar verzocht, den; Directeur van Gemeentewerken op te dragen een ontwerp en kostenberekening te maken tot verbetering van den weg. Wan neer Alkmaar (dit doet, zijn wij zelfs zoover ge gaan met te verklaren, dat zoo de kosten niet te hoog zijn de verbetering voor onze reke ning te nemen. Van de eerste bijeenkomsten weten wij' dat de Langedijker Gemeentebestu ren bang zijn zich aan koud water te branden, en alleen van Sint Pancras mocht in deze me dewerking worden verkregen. Is het ontwerp van verbetering klaar dan zal opnieuw de medewerking van die gemeente besturen worden gevraagd. Mochten zij dan nog geen financieelen steun verleenen, zoo «uilen wij ons wenden tot Ged. Staten met verzoek die gemeentebesturen te dwingen tot medewerking. Want het is ons gebleken dat men wel degelijk vanaf die dorpen belang bij den weg heeft. En dat er ook daar menschen rijn tdfe dit erkennen, blijkt wel uit het feit, dat er raadsleden1 zijn; door wie op spoed in deze zaak wordt aangedrongen. De indruk di ewij uit de besprekingen met het gemeentebestuur van Sint Pancras hebben verkregen is: dat men er hartelijk naar ver langt een goéden weg te hebben, een weg, berekend voor het verkeer. Wanneer Alkmaar aan ons verzoek gevolg geeft, hopen wij dit jaar nog met de verbetering te kunnen aan vangen. Aanstonds gaat men aan het leggen van de waterleiding en het léggen van den telefoon kabel 'door dien weg, en waar de weg dan totaal onberijbaar zal wonden, is dit tevens een geegehheid om den weg in goeden staat te brengén. De heer Hoogland zegt, dat hem door den heer Tauber (opzichter van den Polder Geest- mer-Ambacht is medegedeeld dat a.s. Vrijdag de hoofdingenieur uit Haarlem komt om een onderzoek in te stellen naar iden verbindings weg met Koedijk, en dan tevens den Twiuj- vérWeg zal bezichtigen. Hieruit blijkt' dat Ged. Staten deze zaak niet- uit het o.og verliezen. Die: voorz. spreekt er zijn blijdschap, over uit dat het Dag. bestuur van Sint'Pancras zititing heeft genomen in dé Commissie, en medewer king is tOiegezegd geworden. Rapport der financieele Commissie inzake vaststelling subsidiën voor 1924. De heer Ringers deelt mede, dat men reeds over een bedrag van f 587.50 heeft beschikt en men voor eventueele zaken nog maar f 100 over heeft. Op voorstel wordt een bedrag van f 25 als subsidie aan ide Vereen, voor het Ned. Fabri kaat afgevoerd en wordt besloten dit bedrag en zooveel meer als noodig is over te brengen naar het Bureau voor Handelsinkahtkigen om lid 'te worden van dit Bureau. (Het bedrag voor lidmaatschap bedraagt f30). Nog wordt besloten f50 uit te trekken voor de Amerikaansehe Kamer van Koophandel als blijk van sympathie 'om meer bekendheid te. geven aan wederzijdsche belangen. De rondvraag, hierna gehouden, levert niets van belang op, waarna de vergadering onder dank door den voorz. wordt gesloten. AANSCHAFFING AMERIKAANSCHE WINDMOTOR. Vergadering van den Derg- en Kerkmeerpolder, op Vrijdag 15 Februari 1924, des namiddags 2 uur ten lokale van den heer C. Vis te Oudkarspel, Die voorz., de heer Jb. Kroop Jbz., opent de vergadering niet welkom aan de aanwezigen en Pers, en hoopt dat de besprkeingen zakelijk zul len worden gevoerd. In behandeling komt de overeenkomst „Breek-, land." De Secretaris leest de overeenkomst voor tus- schen bovengenoemde Polders en Pompstukken en stelt het bestuur voor, dat bij herstelling van pom pen, de wederzij dsche partijen ieder de helft van de te maken kosten zullen dragen. Deze overeen komst geldt alleen voor Breekland. Van Reel be staan goede overeenkomsten. De eigenaren van Breekland zullen de kaai moeten onderhouden en de tochten en vaarten vrij moeten houden. Deze overeenkomst wordt bij acclamatie goed gekeurd. Behandeling van het aanschaffen en daarstellen van een Amerikaansehe windmolen voor de Derg meer. De voorzitter zegt dat dit schrijven is ingeko men van de heeren Jb. de Boer en anderen, 1 Maar eerst zoo gaat voorz. voort wil ik wel iets zeggen over het plaatsen van een molen. En is er reden voor? Was het water niet op tijd; weg? En als het bestuur voortgaat met te doen/ zooals vorige jaren, dan is er geen molen noodig.' Dan hebben wij aan de machine genoeg. Nu acht ik het aanschaffen van een molen geheel overbodig De heer Jb. de Boer, het woord verkrijgende,, zegt, dat het hem verwondert uit den mond van den voorzitter te vernemen, dat men het water machtig was. Verleden jaar is het reeds door mij door middel* van een brief geprobeerd en werd mij door den. voorzitter gevraagd dit voorstel in te trekken, vooral ook met het oog op de slechte tijden. Daarop werd door mij niet ingegaan en werd het .gekitst met 3 tegen 2 stemmen. Nu zijn de tijden beter, en heb ik verschillende hand- teekeningen verkregen, om deze vergadering te beleggen, teneinde dit voorstel te behandelen. En dan wil ik thans verklaren ,dat wij het water niet machtig zijn. Verleden najaar ging het wel, omdat er pas geschouwd was. Maar verleden voor jaar ging het niet. En ook de Kerkmeer heeft er belang bij. Er bestaat wel terdege behoefte aan. Hoe eerder het water kan worden weggemalen, hoe beter het is. I Eer het water bij de machine is, moet het nu door 6 pompen, en het zal mij meevallen, wanneer het bestuur het kanaal in orde kan houden. Maar zeker de pompen niet. En dat beteekent een groote belemmering voor de Dergmeer. Door mij zijn 3 opgaven gevraagd "van molens. De eerste is; rad 51/2 M. totaal f27.50,onder bouw f 850.— is f 3600. De tweedeopgave luidt: rad 5 M. f2570.on derbouw f "1000.— geeft een totaal van f3570. De derde opgave geeft aan: rad 51/2 M. f2830. onderbouw f 1000.is f 3830. Daarbij zal men dan nog eenig graafwerk moe ten rekenen, maar dat zal de duurte niet aan brengen. De molen van f 3830.kan in normale tijden het water voTxomen terughalen. En in abnormale tij den heeft men de machine ook nog. De aanschaf fing zal derhalve een bezuiniging beteekenen op de machine aan slijtage, olie, en dergelijke. En is de machine defect, wat toc-h kan voorkomen, dan heeft men toch de molen. En men moet niet ver geten dat de pompen steeds een gevaar opleveren voor onderloopen. l De onkosten per snees zullen zijn naar verhou ding van de aflossing en rente: Lost men den mo len in 10 jaar af, dan betèekent fo.io per snees: En dat is toch niet zoo erg. En dan hebben wij' de besliste verzekering dat het water op tijd weg is. Ik begrijp nog niet, dat het bestuur kan zeggen, dat het water op tijd weg is. Dé voorzitter.In den afgeloopen herfst is er verbazend veel water gevallen. Maar geen polder was er zoo gauw af als wij. En ook het kanaal is in volkomen orde. De heer De Boer, Verleden jaar ,en dat zal u met mij eens zijn, was er pas geschouwd. De voorz. Er moet ook op tijd geschouwd worden De heer De Boer. Dat geeft toch niet, want nie mand kan vooruit zeggen wanneer het begint te regenen. De heer IJ. Kaan herinnert er aan, dat in de af geloopen herfst in de Dergmeer het water in de greppels van het land stond,"terwijl de Kerkmeer laag was. Wordt er een molen in de Dergmeer geplaatst, dan kan er meer water worden weg gemalen, én is het water ook in korten tijd weg- De heer Kostelijk zegt dat door Ingelanden van de Dergmeer hem is gezegd, dat het best gaat. En dan wat de schouw betreft, in de Kerkmeer wordt er netjes schouw gehouden, maar in - de Dergmeer niet zoo. 1 De heer Vlam. Er wordt gezegd dat men het water machtig is. Maar waren er verleden jaar niet veel aardappelen verloren gegaan? Dat was toch zeker een derde van het beschot. De heer De Bioer zegt dat men in de Dergmeer in een ongunstige conditie verkeert tegenover de Kerkmeer. En kómt ons den molen niet- toe? -'t Is tóch wel eigenaardig dat" de Kerkmeer er tegen is. Ën ook het hooge land heeft er belang bij. Ver-1 leden jaar stond het water tóch 14 dagen in de greppels. De heer L. Wit antwoordt dat dit ook erg was in het Ambacht op het vlakke land. t De heer C. Borst. Maar in het Ambacht duurt, het geen 14 dagen voor het water weg is. Wij willen ih' de Dergmeer het water gauw kwijt zijn. De kroosschouw wordt in September gehouden en in de voormaanden in het geheel niet. En juist in Juli en Augustus zitten wij het meeste met het water. De heer Wit. Daarom is ook voorgesteld het ka naal eerder te schouwen, I De heer Borst. Het kanaal in de Dergmeer is in orde. De heer Wit Ik ben overtuigd van het flinke wegloopen van het water uit de Dergmeer.1 Daar, om acht ik het plaatsen yan een móïeji nóg- niet noodig, en kan ik niet met het voorstel meegaan De heer IJ. Kaan. Wanneer de molen wordt ge plaatst, zullen wij zeker 14 dagen eerder kunnen beginnen te werken. En het plaatsen is dan der- hiov'e ook een voordeel voor het hooge land. En dan wil ik er nog wel wat van zeggen. De voorz. gevoelt er niet voor, omdat hij groenbouwer is. In de Kerkmeer waren twee gevaarlijke punten bij het land van den voorz. en van Kostelijk. En zij juist zijn er ook tegen. En de kaai van de Kerk: meer zal ook heel wat duurder in onderhoud zijn dan die van de Dergmeer De voorzitter antwoordt dat het bij hem altijd in orde is geweest- i De heer De B.oer. Aan de 3 bestuursleden, Voorz. Wiï eri Kostelijk, die ik hier voor mij zie, zou ik wel willen vragen, of zij het ook niet noodig achten dat, wij spoedig van het water af zijn. Het water is niet éénmaal maar wei driemaal in een jaar te hoog. De machine kan het water niet op tijd wegkrijgen Jullie als bestuursleden, moesten ons beter bijvallen dan nu tegenwerken, È'r heer Wit Het bestuur zal krapper toezien, op het onderhoud van de kanalen, en gelooft, dat daardoor reeds veel kan worden gedaan. Daar óïrri kan ik het voorstel niet steunen. En wan neer de ingelanden daarbij hun medewerking ver lenen, zal dit zeker ten goede komen. I jlDe heer De Boer zegt dat reeds zes jaar terug ter sprake is gebracht, en de oud-voorz. de hr. Pranger, toen zijn volle medewerking heeft verleend De heer Wit. N uwordt ,er strenger schouw ge houden dan vroeger. I De heer IJ. Kaan zou gaarne vernemen, welke ófidervinding men heeft opgedaan bij het bezoek aan de omliggende 'polders, die in het bezit van één dergelijke windmolen zijn., De voorzitter. In Koetenburg staat een molen van f8000Maar daar werd ons de verzekering, gegeven dat men den eersten tijd verplicht is, geregeld heen te gaan, om bedrijfszeker te zijn. In de Daalmeer staat een molen van f 5000.J Daar voldeed volgens Boldewijn de molen best, Ook hier de mededeeling van de eerste dagen nakijken. En men heeft daar den molenaar ge houden. Ook de Moerbeek voldeed goed. Niemand kon ons echter precies mededeelen, hoe groot het bedrag van onderhoud was., Wanneer echter het bestuur ingrijpt en de in gelanden willen meewerken, zeker zal dan op tijd' fept .water weg zijn. 1 £>c heer De Boer. Ik heb een onderhoud gehad met een vertegenwoordiger van de Fa. Stokvis, maar de voorzitter was niet genegen een onderhoud mét dieri heer te hebben. Maar deze deelde mij mede, dat volgens zijn aanteekeningen over de laatste 10 jaren het onderhoud niet meer bedraagt dain 1 {pCt. van de aanschaffingskosten van de mo len, zonder aanbouw, zoodat hier het onderhoud ongeveer f30zobedragen. De heer Kostelijk, zegt, ook bij Hoogvorst ge feest te zijn, maar het eerste wat deze zeide was, dat er sinds jaren her niet zooveel water gevallen is. Men heeft bijna nooit zoo'n watervloed gehad De heer Bors tzegt dat Koedijk na den grooten, regenval van September, volgens mededeeling van een bestuurslid geen last van het water heeft ge had Wanneer Vnen dacht dat het zou regenen, liet men den' molen draaien, want het kost niets. Maar 'met een machine wacht men het onwillekeurig eërst nog eens een dag af. Dé heer De Boer wil het ook nog even over laag water hebben. Wanneer in den zomer in de Derg meer het water laag staat, is men huiverig om het water in te laten, omdat men niet zeker ervan is, dat men het water op tijd kan wegkrijgen. De heer Wit antwoordt dat dit lang niet altijd :ljet motief is. Men moet ook rekening houden met het boerenbedrijf, en werd er in verband met het veé, geen slecht water ingelaten, zooals het in het ambacht was. De heer IJ. Kaan. Bij het plan tot bouw van een windmotor in den Noordscharwoudér .polder, was ik daar een sterk tegenstander van, omdat ik vreesde dat wij ermee achteruit zouden gaan. Maar dé' motor is er gekomen, en iik ben een groot voorstander geworden, want de windmotor vol- dééd meer dan goed. De secretaris-penningmeester van den polder die hier aanwezig is, zal zeker de voordeelen kunnen noemen. De, voorzitter. Dat behoeft niet, warit ik ben bij hém geweest. I l De heer W. ,Kaan. Als een van de oudsten wil ik thans ook mijn meening zeggen. Steeds is het gebleken, dat waar een molen werd geplaatst, om het water machtig te zijn, het land in waarde steeg Als de molen verleden jaar reeds in de Dergmeer had gestaan, durf ik beweren, dat wij thans 2 a 31 zak kool per snees meer hadden gehaald. Het is altijd, een voordeel gebleken, daar waar een molen werd geplaatst. Zou anders de heer Over zooveel geld voor zijn land hebben gemaakt? Wanneer het water in de herfst laag is, zal het land in het voorjaar, vruchtbaarder zijn, zal men eerder kunnen beginnen met' het werk, zal men eerder de aard appelen kunnen rooien. De onkosten kunnen in dit geval geen bezwaar zijn. En dan denk eraan, hoe ergens werd gesproken over, een ijsbreker, en op de hooge kosten werd gewezen. Maar wat zei de heer Verburg? Het zal geen geld nemen maar geld nemen. En zoo is. het ook hier. Wianneer de molen komt, zal het geen geld nemen, maar geld geven. (Applaus.) De. heer G. Hart heeft den indruk van het be stuur. gekregen, dat men het water machtig is- Laat men: de kroosschouw eerder houden. Dan zou ik het nog eens een jaar willen aanzien, en mocht I dan blijken dat men het water toch niet machtig over te gaan tot het plaatsen van een motorj De héér De Boer. Dus nog eens veïzuipen. r De heer Klinkèrf'zou, als het niet noodig is, de, kosten niet willen maken. Spr. gelooft ook dat de onkosten hooger. dan10 cent per snees zullen zijn De voorzitter acht het punt thans genoegzaam besproken en brengt het voorstel tót het plaatsen van een Amerikaansehe windmotor in stemming. Dit wordt verworpen met 30 tegen 37 stemmen en 1 blanco. 1 De heer De Boer. Nu het voorstel is verworpen, zou ik mede namens andere Dergmeerders het bestuur de volgende vraag wel willen stellen: Kan liet bestuur ons den weg wijzen, waarlangs wij ons recht moeten zoeken, opdat wij Dergmeerders een goede bemaling krijgen? De lasten van Kerk- en Djergmeer zijn even hoog maar de lusten van de Kerkmeer zijn hooger dan die van de Dergmeer.; De voorzitter. Ik we^t u dien weg ook niet te wijzen Het bestuur zal echter zijn best doen het water op tijd weg te krijgen. I De heer De Boer. Wij moeten ons recht hebben Onzé rechten en belangen zijn hedenmiddag mis kend door de bouwers uit de Kerkmeer., De heer IJ Kaan. Wanneer wij ons recht willen zoeken zullen wij ons moeten wenden naar Ged. Staten of ons afscheiden. Hier kunnen wij ,wat thans gebleken is, ons recht niet krijgen. De heer De Boer. Dit heb ik niet voor de stem ming willen vragen, om geen pressie uit te oefenen. Maar ik neem aan dat een ieder heeft gezegd, wat hem op het gemoed lag. Komt de afscheiding tot stand, zoo durf ik wel beweren dat de Kerk meer duurder uit zal zijn dan wij. 1 De heer Barsingerhorn. Wanneer wij ons niet af scheiden, zo udan in het vervolg de tocht weer niet voor rekening van den polder kunnen wor den opgeknapt, zooals dit vroeger geschiedde. De voorzitter antwoordt dat het bestuur het uit een bezuinigingsoogpunt aan de ingelanden heeft opgedragen, maar mocht' de vergadering dit ver langen, zoo wil hij hiertoe gaarne zijn medewerking verleenen. Na nog eenig onderling gepraat der vergadering vraagt de heer De Boer aan de Dergmeerluidjes na de sluiting nog een oogenblik na te blijven. Hiermede is tevens de vergadering ten einde, en wordt deze door den voorzitter gesloten.; In de gehouden navergadering van ingelanden van de Dergmeer, werd besloten, gezien de hou ding van de anderen hedenmiddag, een-krachtige actie te voeren tot afscheiding van de Kerkmeer, en een zelfstandigen polder te vormen. NitüWöTiJDINGEN Eein geroutineerd oplichter. Er -wordt gewaarschuwd tegen een personage dat den goeden naam van. een Friesohe vee- fokkersfamilie (de familie Schaap te Daersum) misbruikt voor zijn oplichterspractijken. Hij tneedt op als een M der familie Schaap, hij geeft opdrachten 'tot vee ver voer, doet inkoopen en diergelijke, maar gebruikt ali deze trucs om geldsbedragen los te krijgen, wat hiem door gaans wèl afgaat. Dan verdwijnt hij en de be nadeelde komt te laat tot de pnjtdekking," dat h ij bedrogen is. Hij logeerde in Leeuwarden, presenteerde zich bij het Landbouwhuis als Fransch veeëx- porteur en ging naar de familie Schaap om daar zaken te doen (hier trad jhij op als Fransch agent). Hij (deed een mooie bestelling en ver dween met een honderd a tweehonderd gul den geleend geld, omdat hij toevallig geen reis geld bij zich had. Den volgenden dag, toen het vee afgeleverd zou worden, hgorde de fa. Schaap, gewaarschuwd !door het Landbouwhuis en lie Leeuwarder politie, dat zij met een op lichter te doen gehad had, en het vee werd dus maar thuis 'gehouden. Intusschen zette ide bedrieger ('t is een ze kere A. P. lie Leister uit IJsselmuiden afkom stig, iemand 'van goede familie, die jti de Mat ste tijden te Melun in Noord-Frankrijk woon de) zijn practijken voort. Hij sloeg zijn slag in de Pul, waar een zwager van (den heer Schaap woont, in Box meer, en maakte zich, voordoende als zoon van den heer 'Schaap, zelfs een der hoogst ge plaatsten in (den lande, slachtoffer van zijn praatjes. Ook Werd een Amsterdamsche bank directeur idoor' hem opgelicht, terwijl' hij, vol gens courantenberichten, in de laatste dagen in Twente werkt. De politie zoekt het heerschap, dat, gl'adde vogel als 'hij is, haar tot nog toe te vlug af was. En men mag verwachten, dat, ondanks zijn brutaliteit, hij spoedig tegen de lamp zal vliegen, zoo dat er een eind gemaakt wordt aan zijn oplichterspractijken. De bedrieger is een man van circa 35-jarigen leeftijd. Toien ide groehtenihandelaar W. zijn win kel in de Engelenburgstraat te Dien Haag bin nentrad, vond hij daar zijn vrouw in bewuste- loozen toestand. Zij bleek een ernstige wonde <aan iden hals te hebben, vermoedelijk met een mes toegebracht. De oorzaak van het drama heeft men mog niet kunnen qphelderen. Men vermoedt geweldpleging. 'De politie sbelt een onderzoek in'. Het perceel' stille Veerkade 'te Den Haag i's getuige geweest van een zeer luidruchtige burenruzie. Een gedeelte van 'het huis is in onderhuur bij leenige personen, die niet al te goed bekend staan. Deze'1 reputatie was aan leiding, (dat hun de huur werd opgezegd, naar zij meenen op aanstichting van andere onder- huurrders J. K. en zijn vrouw. De heer, die op uitzetten stond, heeft daarop de deur bij J. K- ingetrapt en de vrouw van J. K. zulk een schrik ingeboezemd, dat zij uit het raam sprong.', Gelukkig werd zij door een voorbijganger opgevangien, zoodat de sprong als eenig nadeelig gevolg had een kneuzing aan het linkerbeen.

Nieuwe Langedijker Courant | 1924 | | pagina 5