EingelscKe zpïn'e, Frankrijk wilde dit verkeer ondier het beheer van de Fransch-Belgische regie stellen; (de Britsche regeering daaren tegen wilde de spoorwegen wel1 laten aanshri- f ten om (diett dienst van de regie, doch het be- L heer wordt aan de Duitsche autoriteiten toever trouwd, <ee nregeling waarmede Frankrijk ac- COord beeft moeten gaan. Te Parijs id uren de besprekingen der Com missie van Deskundigen voort, en him rapport iworidt tegen 1 Maart a.s, verwacht. Na Engeland heeft Italië Rusland erkend en ide betrekkingen met dit land hervat. Waar schijnlijk zullen fthans Oostenrijk en Noorwegen volgen. 1 In Zwitserland is een volksstemming gehou den, over de kwestie over de al of niet hand having van (den 8-urigen werkdag. Tegen de Verwachting in (heeft een groote meerderheid der- bevolking (zich uitgesproken voor de hand having van (de 48-urdge werkweek. Dezelfde 'kwestie is op het oogenbïik han gende in België en het is niet onwaarschijn lijk, dat zij daar een ministercrisis zal veroor zaken. ^(Uitslag Verkoopssigen. Uitslag publieke vejrkooping. pp Dpnderidag 21 Februari 1924, 's avonds 6 ,uur in de Roode Leeuw te Zuidscharwoude, gehouden door notaris Johann W. C. Kroon te Zuidscharwoude Onder Zuidscharwoude Voor den heer D. Stuurman 1. Een akker bouwland even bezuiden de Ker'kesloot bij den Oosterdijk (,8 snees) Kooper P. Glas Wz. voor f 98.p. snees, g. Een dito, aan de noordzijde van de Scha- gersloot (10 snees). Kooper Jar. Schoenma ker Jnz. voor f 61 per snees. 3. Een dito aldaar (12 snoes). Kooper Jn. Duijneveld voor f 61 per snees. 4. Een dito beneden den Winterweg even be- N. de Schipper sloot (13 so.). Kopper Jn. v. d. Biusse voor f 76 per snees. Vpitxr die beeren F. en P. Kaaij: 6. Een dito ten westen van de Delsvaart (6 snees). Kooper W. Bakker Lz. voor f 60 per snees. Onder Noordsoharwoude 6. Eien ditOi aan de Zomersloot (13 snees). Kooper A. Kout voor f 47.per snees. Voor de Hoornsche Crediet- en Effecten- bank: Onder Koedijk 7. Een dito van de Groet ten noorden van het Laantje (28 snees). Koopsver Mej. M. Bak voor f 47 per snees. gH! UIT DEN OMTREK KOEDIJK. (Zuideinde.) Naar verluidt ligt het in de bedoeling der ver- eeniging „Ons Belang"' te verzoeken, of Dr. den Hartog de praktijk ook in Koedijk (zuideinde) wil waarnemen, welke tot dusver door Dr. Melchior wordt waargenomen. Plaatselijk Nieuws BROEK OP LANGENDIJK. Een bouwier, die met 5200 kg. gele kool aan ide veiling kwam, ontving daarvoor de hoogste marrkt, dus f 15.70; in totaal ontving hij dus .voor zijn schuit kool f 816.40. IN VOORARREST. Het bericht omtrent ide in voorarrest gestel- die personen wegens het plegen van diefstal van pluimvee, kippen', eendien enz., waarbij wellicht ook nog andere misdrijven moeten wor den gerekend, heeft, als van zelf spreekt; nog al eenige sensatie verwekt. Onze politie heeft niet stil gezeten. De drie van den diefstal ver dachten', ml. K, B. en O., ide laatste werd des nachts van zijn bed gelicht, werden in arrest gesteld en het onderzoek duurt voort. Met het oog op dit onderzoek, dat met de meeste voortvarendheid wordt geleid, zijn bijzonder heden omtrent dezen diefstal of meerdere dief stallen, Iniet wenschelijk te vermelden, maar Idat men te dóén heeft met een dievenbende, die haar beroep in deze richting uitoefende, is wel zieker. En ook meerdere personen zijn in dezen betrokken. Ongetwijfeld zullen meer dere feiten aan het licht komen, die wellicht vele verduisteringen en wat dies meer zij zul len ophelderen. Heden wordt gesproken van een grooten diefstal te Noo.rdscharwoude ge pleegd. Bijzonderheden hieromtrent kunnen niet worden vermeld, maar zeker is, dat Ue diefstallen werden gepleegd in samenwerking met elkander. Kippen en eenden, welke laatste doo reen eigenaar te Bergen werden herkend aan het merk, werden m beslag genomen. De politie is blijkbaar op het goede spoor en heeft de draad te pakken, die leidt naar zoovele ge heimzinnige diefstallen, welke alleen konden worden^ geconstateerd, maar waarvan men de (daders niet wist op te sporen. Het feit, dajti gister in de vergadering van de afd. voor staats pcnsioneering een der aanwezigen, zekere B. in arrest werd genomen, staat geheel buiten deze zaak. Naar we vernemen moet deze ar restatie een gevolg zijn van het niet betalen der geldboete wegens eene bekeuring voor het rijden zonder licht, of een ander minder zwaar vergrijp. Rijks- en gemeentepolitie hebben op het oogenbïik de hhnden vol. Natuurlijk worden door het publiek alle mogelijke verhalen er bij gesleept. Het verdwijnen van de brandkast van zekeren J., te Oudkarspel', 'de inbraak bij zekeren K., te Zuidscharwoude en andere nog niet aan het daglicht gekomen misdrijven wor- iden weder gretig herinnerd. In elk geval; on mogelijk is het nief, dat' het onderzoek nog vierrassingen brengt. Wij mogen de zaak niet Ivooruh loopen, waar het onderzoek nog m vollen gang is. Dit moet worden afgewacht, maar zeker is, dat reeds belangrijke feiten aan bet licht zijn gekomen, die vele andere dief stallen eveneens zullen ophelderen. nifcü W5T ld Ül ND EN Op enkele mijnen in Zuid Limburg zijn. tegen I Maart Duitsche mijnwerkers ontslagen. IN aar in welingelichte leringen verluidt, zegt de „Tel.", zou de heer Duynstee, inspecteur der Posterijen destijds toegevoegd aan den Postche que en Girodienst, in aanmerking komen voor de oenoeming tot directeur-generaal der posterijen en Telegrafie. riet Kamerlid mr Dresselhuijs, heeft in een rede te Middelburg medegedeeld, uat iemand, die op de noogte is, nem omtrent den postcheque- en girodienst neett geschreven, dat bo meisjes nu reeds io maanden lang ieaeren dag proeikaarten betiaken, ieder 2000 per dag, samen 120.000'kaar ten, die dan 's avonds weer vernietigd worden. Ge rekend tegen een halve cent per kaart, kóst dit 1300 per oag. Af en toe wordt een groote manoeu vre genouaen. Dezer dagen is daarbij gebleken, dat nog niet alles goed marcheert en men dus nog geen hervatting van den dienst moet verwachten. Te Amsterdam is Woensdagavond de' inboè del van Willem Broekhuis wegens diens faillisse ment verkocht Een dei1 veelbesproken Simplexma chines werd voor fno verkocht. De andere,, waar voor f40 wero geboden ,is opgehouden. Voor een guloen en een kwartje ging weg een reusachtig wit emaille bord, waarop in groote zwarte letters stond „Dagblad De Dag" waafoij ge voegd was een nanger met een rol closetpapier. De recntbanK ce Amsterdam behanaeloe gis teren de zaak tegen een 42-jarigen veehouder, woonachtig te Nieuwer Amstel. Deze bekeilde op i' Dec. 1923 een tiinke hoeveelheid water in zijn melk te heoben gegooid. Pres.: Doe kwam u daarbij? Bekl.: Och, een beetje hebzucht. Pres.: Een beetje veel. Dr. A. van Kaaite, directeur der gemeentelijke keuringsdienst verklaarde, aat de zoogenaamoe volle melk door bekl. afgeleverd, ongeveer 22 pCt. water bevatte. Det gewone vervalscmrigspercenta- ge was 6 tot 10 pCt. Dit geval was dus vri| kras. Het O. M. meende ,dat de melkboeren maar niet willen afloeren om water in guldens om te zetten. Een iinike straf was broodnoodig. Spr. re- quireerde een gevangenisstraf van 6 weken. Ongevallen. Gisterenmiddag is in de Andreas Bonnstraat te Amsterdam een schoolgaand meisje, toen zij na bij het gemeentelijk badhuis de tramrails wilde oversteken, door een uit de richting Oosterpark komenden motorwagen van lijn 6 gegrepen. Het kind kwam met het hoofd' onder een der wielen terecht, waardoor het vreeselijk werd verminkt. Een voorbijganger droeg het kind, dat onmiddel lijk dood was naar het badhuis ,waar binnen en- kkele minuten een dokter met een auto van den geneeskundigen Dienst aanwezig was. Eenige on derwijzers van de in de nabijheid liggende Böerha- veschool kwamen in d everonderstelling,dat het kind in hun klas thuisbehoorde in het badhuis kij ken doch konden tengevolge van - dé Vrëeselijke verminkingen het lijkje niet herkennen. Een latei bericht meldt dat het verongelukte meisje de zesjarige Dientje Vrolik is. Zij was met haa rbroertje op weg naar school toén het ongeiuk gebeurde. Door den hevigen mist welke gistermorgen beven Rotterdam hing, hadden grootere en klei nere ongevallen plaats, welke zich echter bbpaal- den tot materieele schade. Op het rangeerterrein bij het station Delftsche Poort werd een trein bestaande uit een locomotief met 9 personenwa gens gerangeerd. Tegelijkertijd naderde een losse locomotief van den anderen kant op hetzelfde spoor. Daar men niet verder dan pl.m. 15 M. vooruit kon zien, bemerkten de machinisten el kaar te laat en liepen de locomotieven op elkander Door den hevigen schok liep het eerste personen rijtuig op de locomotief en werd zoo goed als geheel vernield. De beide locomotieven werden licht beschadigd. Aangezien geen der wagens de railleerde kon het opruimingswerk vlug plaats hebben en ondervond het verkeer weinig vertra ging- Door een defect aan de stuurinrichting reed een groote auto, bestemd voor het vervoer van mijnwerkers, te Simpelveld, tegen het winkelhuis van den slager'C. Op hetzelfde oogenbïik verliet een veertien-ja rig meisje H., den winkel. Zij had geen tijd' meer zich in veiligheid te brengen en geraakte met haar beenen tusschen den motor en den muur. In zorg wekkenden toestand werd zij naar het hospitaal te Heerlen vervoerd. i Zekere S. uit Koewacht, gehuwd en vader, van 10 kinderen, is, zittend op een rijwiel, aan-, gereden door een voertuig. Aan de gevolgen van: den val overleed de man spoedig. De moord op Mr. Wijssman. Uit Breda wordt aan het „Huisgezin" ge meld d.d. 21 Februari: Hedenmorgen werd in een der urinoirs hier ter stede een opschrift, met krijt .geschreven, ontdekt luidend: De moordenaar van mr. Wijsman woont te Deventerstraat no Straatnaam en huisnummer waren in het op-i schrift duidelijk vermeld. Het urinoir is gedurende eenige uren door dè politie afgezet. Hedenvoormiddag om half twee w.erd door twee inspecteurs en door den zoon van. den commissaris van politie een foto van het op- cshrift gemaakt, waarna dit werd verwijderd en de afzetting werd opgeheven. Waarschijnlijk heeft men te doen ,zegt het blad met een geesteloozen streek van een onverant- woordelijken grappenmaker. 1 Een woordenwisseling. (Woensdagavond ontstond in de Overhave- nerstraat te Sittard qen woordenwisseling tusschen een tweetal personen. Pltoseling bracht zekere E. zijn tegenstander een 18-jarigen woonwagenbewa ner twee gevaarlijke steken met een mes to§ een Ln het hoofd en een in het dijbeen. De getroffene werd naai het hospitaal vervoerd waar hij van de H.H. Sacramenten werd voorzien. Zijn toestand is levensgevaarlijk. De dader is gearresteerd. 1 BUITENLAND UIT DEN RIJKSDAG. Bij de discussie over de Palts in den Rijksdag, welke nu reeds den heelen dag duurt, heeft minis ter Stresemann een korte maar zeer krachtige en pakkende rede gehouden. Hij wees er op ,dat reeds in November van het vorige jaar een uitvoerige nota omtrent het optre-, den der Fransche bezettingstroepen tegenover de bevolking van de Palts is verzonden. In haar antwooid weigerde de Fransche regee-i ring in beginsel op den inhoud der Duitsche nota in te gaan, waarbij zij aan het slot opmerkte, dat de Duitsche regeering een aanklacht heeft inge diend tegen de Fransche republiek, waarbij zij zon der een oogenbïik van twijfel geloof heeft gehecht, aan de ontvangen rnededeelingen, waardoor zij zich voor altijd verdacht heeft gemaakt ten opzichte van alle latere klachten. 1 Op 2 Febr. het de Duitsche regeering een twee-, de nota aan de Fransche regeering overhandigen, nopens de toestanden in de Palts, waarin zij, zonder op speciale gevallen in te gaan, het geheele optre den van Frankrijk tegenover de separatisten gispte De Fransche regeering antwoordde, dat alles on bewezen laster was en dat het Parijsche kabinet zich met verdere gedachtenwisseling omtrent bin- nenlandsche aangelegenheden van Duitschland -niet inliet. Dit alles heeft de Duitsche regeering opnieuw aanleiding gegeven net gansche materiaal en ook eenige nieuwe meUedeelingen omtrent feiten ter beschikking van de Fransche regeering te stellen en wel in een uitvoerige nota ,die eergisteren, 20 Febr., door den Duitschen ambassadeur te Parijs is overhandigd. Heden heeft von Hösch aan Stre semann medegedeeld, dat deze nota hem was te ruggezonden (Stormachtig hoort, hoort! hevige verontwaardiging in het gansche Huis.) Frankrijk weigert zich te mengen in geschillen tusschen Duhschers onderling en beweert, dat de Franscne regeering daarbij niet betrokken is. Maar wanneer zij werkelijk daaraan niet wilde deelnemen, zou de neele zaak binnen 24 uur zijn geregeld én zouden er geen separatisten meer in de Palts bestaan, riep Stresemann uit, Ik vrees ,dat het van de hand wijzen van onze nota er siechts toe zal bijdragen het volk opnieuw tot vertwijfeling te brengen, zooals deze in de Palts reeds tot uiting is gekomen ,in plaats van mede te werken tot het vinden van een vergelijk, dat iedereen wenscht. Wij betreuren de houding der Fransche regeering, ook omdat wij thans meenen te staan voor de oplossing der groo te economische en financieele kwesties, welke slechts is te bereiken, wanneer de volken elkaar begrijpen. Wanneer men van het Duitsche volk eischt, dat het de zwaarste lasten op zich neemt, en dat zal bij elk vergelijk het geval zijn,dan kaai dit slechts geschieden, wanneer het volk weet dat het door dezen last op zich te nemen de in het vredesverdrag overeengekomen vrijheid verwerft, waarop het recht heeft. (Stormachtig applaus in het heele Huis.) i Hevige storm. Een hevige storm woedde heden boven de Oos telijke Staten van Amerika. Het treinverkeer wordt opgehouden en vele te legrafische verbindingen werden verbroken. i De straten van New York zijn onbegaanbaar, (tengevolge van de sneeuw, modder, die duimen dik ligt. 14000 arbeiders zijn bezig de drukke punten begaanbaar te maken. Alle kantoren zijn heden een uur vroeger gesloten om het personeel gelegen heid te geven op tijd zijn woningen te kunnen, bereiken. Sneeuwstormen. Tengevolge van een hevigen sneeuwstorm waardoor alle signalen onklaar werden, zijn twee treinen op elkaar geloopen bij Avila in Spanje. Tot nu toe zijn er drie dooden en zes ernstig! gewonden. Het Egyptische koningsgraf. Uit Cair owordt gemeld, dat de Egyptische pre mief Zaghloel gravin Carnarvon heeft geseind, dat hij een oplossing wenscht van het conflict inzake het Toet-Ankh-Amen-graf, waarbij de waardigheid heid der regeering evenwel moet worden verzekerd. Intusschen is Lacau ,de directeur van den oud heidkundigen dienst uit Cair onaar Luxor vertrok ken om de graftombe weer te openen. ALLERLEI Biraeip, rijmt in „Het Nbl. v. h. Noorden" Theorie ein Prac'tijk. Jain Tecuur kookte z'n melk steeds Minstens vijf minuten lang, Voor 'n mierob en-aanval was ie Als voor Mageren Hein zoo bang. 's Morgens keek ie heel angstvallig, Wat de thermometer wees, En hij kleedde zich, al naar de Kwikzuil daalde, dan wel réés. Slapen moest hij minstens aeht uur In een etmaal - zet de man A<dht uur maffe nbeb ik noodig, Da's iets waar 'k niet buiten kan," Zenuwachtig maakte Janus Zich vast niet, want zijn parool Was: Slechts kalmte wint tenslotte, Drukte is maar apenkooi. Rustig moest 't ook immer wezen' In zijn vrijgezellenhuis, Ales wat op herrie leek', gaf Jan Secuur beslist „niet thuis". Aldus waren zijn principes, W arien; want ze zijn 'tniet meer, Al die schoione theorieën; amien onverwacht een keer. Niets van al die wijze dingen Bleef er over, op m'n woord, Alles ging ;als ware 't ballast, Eén twee, drie... zoo overboord! Stond ie zoo zwak in z'n schoenen, Was z'n hartstocht zoo verflauwd? Nee, maar hij heeft nu zes kleuters, Sedert Janus is getrouwd. INGEZONDEN j- ,:i (Buitéif verantwoordelijkheid der Redactie.) Geachte Redactie, Bjeleefd verzoeken Svij u opname van 'het on derstaande in uw geëerd blad. Hulpverleeinmg aan Nederlanders in het Roergebied. Onder de Neder landers in het Roergebied (eenige duizenden in getal) heerscht zeer groo te nood. Velen zijn reeds geruimen tijd werk loos, vandaar dat er zeer veel gebrek aan le vensmiddelen en k'leeding in die gezlinnen is. Door den steun van verschillende zijden ver leend, was het Comité reeds in de gelegenheid eenige honderden Nederlandsohe kin-leien (leeftijd 5—13 jaar) voor den tijd van omstreeks 3 maanden in het Vaderland bij particulieren ter verpleging onder te brengen; echter wach ten nog zeer vele kleintjes, die het zeer hard noociig hebban, op hunne uitzending. Hiet Comité doet idaarom een beroep ovV uwie Netter lamdsche hulpvaardigheid om den grooten nood onder pnze m het Roergebied wo nende landgienooten te helpen lenigen. Wij hopen, 'dat in de komende dagen zich zee rvelen zullen melden voor de opname vaii eefi kind en zeer vele giften .en pakketten met levensmiddelen zullen binnenkomen. Bij voorbaat onzen hartelijken dank betuigd voo reik hulpbetoon. N.B. Brieven en levensmiddelenpakketten té zenden aan het algemeen-Secretariaat v. h. Comité, "Wagenstraat 55. (Bureau-uren 9-12 en 2-5^/2 uur. Geldzendingen te richten aan den Algemeen-Penningmeester, Kranenburgweg 15, beiden te 's Gravenhage. HOORNSCHE CREDIET EFFECTENBANK In de heden gehouden vergadering van aandeel houders werden Balans en Winst- en Verliesreke ning goedgekeurd ,en het dividend over 1923 be paald op 7 pCt. De aigetreden Commissaris, de heer ,G. Hennus/ werd herkozen. - l Predikbeurten NED. HERV. GEM. OUDKARSPEL. Zondag 24 Februari geen samenkomst. GER. KERK NOORDSCHARWOUDE. Zondag 24 Februari voorm. 9.30 en 4 uur Ds, J. Gillebaard. NED. HERV. GEM. NOORDSCHARWOUDE. Zondag 24 Februari voorm. 9.30 uur Ds. O. J. Staal. Geen Zondagschool. NES. HERV. GEM. ZUIDSCHARWOUDE. Zondag 24 Februari voorm. 10 uur Ds. J. J. van Meuxs. i CHR, GER. GEM. BR. OP LANGENDIJK. Zondag 24 Februari voorm. 9.30 en nam. 2.301 uur Leesdienst. j Donderdag 28 Februari 's avonds 7 uur Ds. dei Bruin, Maassluis. r DtOOPSGEZ. GEM. BR. OP LANGENDIJK. Zondag 24 Februari voorm. 10 uur Ds. Arn. de Jong. Vertoeving. NED HERV. GEM. BR. OP LANGENDIJK Zondag 24 Februari voorm. 9.30 en nam. 2.30 uur Ds. J. Kooij. f GER. KERK BROEK OP LANGENDIJK. Zondag 24 Februari voorm. 9.30 en nam. 2.30 uur Ds. R. W. de Jong. l NEB. HERV. KERK ST. PANCRAS. Zondag 24 Februari voorm. 9.30 en nam. 3 uur Ds. J. P. Buiskool. GER. KERK ST. PANCRAS. Zondag 24 Februari voorm. 9.30 uur Ds. Fern- hout. Nam. 2.30 uur Preeklezen. GER. KERK HEERHUGOiWAARD. Zondag 24 Februari voorm. 9.30 uur Preeklezen Nam). 2 'uur Ds. Femhout van Sint (Pancras. TWEEDE INVENTARISATIE VAN STAPELPRODUCTEN. Die tweede inventarisatie van Stapelproducten van de 'bij den N oord-Hollandschen Bond van. Veilingen aangesloten Vereenigingen, gehou den op 15 Februari j.l., gaf aan dat nog aan wezig zijn: 623 wagons rooide kool, 318 wagons gele kopl 1009 wagons DeensOhe witte kool,,107y2 wagon uien en 105V2 wagon peen, totaal 2163 wagons. Bij de eerste inventarisatie, gehouden op 3 Januari j.l. waren nog aanwezig: 1564V2 wagon rooide kool, 844 wagon gele kool, 2052V2 wagon deensohe witte 'kool, 203 wagons uien en 173 wagons peen, totaal 4837 wagons. D.e voorraad is dus in dat tijdsverschil ver minderd mét totaal 2674 wagons en wel; met 941V2 wagon rooide kool, 526 wagons gele kool, 1043V2 wagons deensche witte kool, 95V2 wagon uien en wagon peen. Blijft de afname in verhouding doorgaan, al isin bovengenoemd tijdsverloop, dat zal over 4 k 5 wekten de vorraad zijn geruimd. DE NOORDERMARKTBOND 1 De Febiuari-inventarisatie gaf voor den N. M. B. de volgende cijfers: 1 361 wagons roode kool. 97 wagons gele kool. 590 wagons deensche witte kool. 43 wagons uien. 50 wagons peen. 1 Blijkens deze cijfers en die der ie inventarisatie blijken ruim 800 wagons kool verhandeld te zijn. OUDKARSPEL. „DE EENDRACHT." Telling 15 Februari. De gehouden telling bij de leden van de tuin- bouwvereeniging „De Eendracht" gaf tot uitslag de volgende cijfers: 1 90 wagons roode kool. 175' wagons deensche witte kool.' 27 wagons, gele kool. 701/2 wagons uien. 121/2 wagons peen.

Nieuwe Langedijker Courant | 1924 | | pagina 2