HEERENKLEEDING-MAGAZIJN SPAANDER Co. ALKMAAR. De breede in donkere omlijsting vervatte spie gelruiten in den breeden, deftigen gevel van het groote Heeren Kleeding-Magazijn van de Firma Spaander Co., te Alkmaar, weerkaatsen thans het volle licht in de nieuw-verbouwde winkelruim te. De entrée, die voor eiken bezoeker op de meest practische wijze gelegenheid bood voor het plaatsen van z'n fiets, heeft men thans op betere wijze weten te benutten. Licht heeft men gebracht, daar, waar de tentoongespreide artikelen bij ver-' koop niet voldoende konden worden gezien en beoordeeld. Thans doen de ruiten van buiten het volle licht naar binnen gaan, dat de artikelen be straalt uitgespreid op den toonbank, of op smaak volle wijze geëtaleerd in den uitstalkast. Door de ze verbouwing heeft men tegelijk de afdeeling Heerenkleeding gescheiden van de afd. Mode-ar tikelen. Deze verbouwing heeft een tweeledige be- teekenis Zij spreekt U niet alleen van het gemak voor de koopers, die ruimschoots gelegenheid heb ben, hetgeen zij koopen, te beoordeelen, maar ook, en daar komt het toch maar op aan, de Firma- la a t hare artikelen met opzet plaatsen in het volle licht om haar cliëntèle te overtuigen van kwaliteit en soliditeit harer goederen. „Aanschouwt deze in het volle licht", zoo zegt zij daarmede, „en overtuigt U daardoor van onzen stelregel: Het publiek te willen dienen door kwaliteit en billijke prijzen." De verbouwing mag zeker een groote verbetering heeten, van welke wij het pu bliek raden zich te overtuigen. Wij zeggen er niet te veel van. j i SINT PANCRAS. De uitvoering van de «angvereeniging „Looft den Heer" is een waar succes geweest voor Direc teur en Leden. Op veelvuldig verzoek zal a.s. Woensdag nog een uitvoering worden gegeven, maar dan in de Geref. Kerk aldaar. Door het Kinderkoor van deze vereeniging zul len een viertal liederen worden gezongen. Het mooie, dat men te genieten krijgt, zal ve len zeker dien avond doen bijwonen. Voor nadere bijzonderheden verwijzen wij naar de advertentie PLAATSELIJK NituWS OUDKARSPEL. (Blijkens een in dit nr. voorkomende advertentie zal ter Bevordering van de Vrije Gedachte door ex-Priester v. d. Brink worden gesproken in het lokaal van den heer C. Vis alhier. Voor nadere bijzonderheden verwijzen wij naar. de advertentie NOORDSCHARWOUDE. Langédijker Centraal-Bioscoop. Door (de Directie van deze bioscoop zal even- as ide vorige maal een 2-weekscbe seriefilm worden gegeven, getiteld „Blonde Leen". De beelden die voor u op het doek zullen worden getoovend, zullen u doen schateren, doen bul deren van het lachen. Is men meer gewend dramatische films te zien, een film jn dft genre zal u doen genieten, bovenmate. „Lachen is gezond" en naar dien levensregel, kunt u deze meaicijn slikken. Zondag a.s. 'tZoet van deze medicijn is genot, dat u ondervindt, door een smakelijken, hartelijken lach. Wij kunnen dan ook niet anders dan een bezoek ten volle aanbevelen. Was bij de vorige film de zaal vol, de Directie mag met dit film werk zeker een overweldigend succes verwach ten, kinderen hebben geen, toegang. Voor nadere bijzonderheden verwyzen wij naar ide an dit nr. voorkomende advertentie. ZU1DSCHARWOUDE. Bij den heer N. K. ontstond een schoorsteen brand. Door flink optreden werd hij spoedig ge- bluscht, waardoor erger werd voorkomen. SPORT EN WEÜSTlRJDEN N. Hi V. B. Programma van 9 Maart 1924: 4A: Vrone 1Alkmaar 3 Prins, V.A.F.C. 3—-Gr. Schermer 1 12 uur. v. d. Hovenl. Holland 1—Rood Wit II. A. A. Mol P.T.S. I—Sohoorl I 5A: Bergen 2—D.T.S. 2 Snijders i.iöB: Gr. Schermer IIRood Wit III, Mantel Vrone III—Zeemeeuwen .2 12 u. Gevers Programma 16 Maart. 4A: D.T.S, 1—Koedijk 1 Prins. Rood Wit (2—Schoor! 2 Beauchampt i Holland 1—Heiloo 1 Joh. Kok. Gr. Schermer 1—Alkmaar 3 Snijders FEUILLETON. 5A: Blergen 2—D.T.S'. 2 A1. A. Mol D.T.V. 1—Koedijk 2 Mantel 5BVrone 3—Groot Schermer 2 v. Rqoijcn Heilbo 2—D.T.V. 2 v Mantel. Indien geen tijd vermeld beginnen alle .wedstrijden om 2 uur. c NIEUWSTIJDINGEN NORA. „In ieder geval een Duitschen trots. Bij een strenge disciplinaire straf, die ik als onrechtvaar dig beschouwde, kwam de lang opgekropte woede tot uitbarsting Ik achtte mij beleedigd, en eischte van mijn chef voldoening. Hij weigerde dit, op grond van het groot verschil in militairen rang tusschen hem en mij, en mijne aanmatiging haalde mij nog slechts een verzwaring mijner straf op den hals. Mij zelve niet meer meester, maakte ik van de eerste de beste gelegenheid gebruik om hem in het burgerlijk verkeer mijne verachting te doen blijken, zoodat thans aan hem de beurt was om sa- disfactie van mij te eischem Wij duelleerden met pistolen en mijn kogel trof hem zoo ongelukkig dat hij nog dien eigen nacht stierf. Tengevolge daarvan bestond er voor mij, bij de toenmaals zeer strenge handhaving der wetten tegen het duel, geen gelegenheid tot blijven meer, evenmin in het leger als in het land. Mijne vrienden waren mij be hulpzaam in mijne ontvluchting en ik ging_ ais landverhuizer naar de nieuwe wereld. „In de eerste oogenblikken had ik het gevoel van herwonnen vrijheid. Ik .was jong, met een levendige verbeeldingskracht bezield', en er lag 'n nieuwe wereld voor mij open. Maar de bittere waarheid kwam al spoedig aan het licht, want onbemiddeld, zonder eenige andere hulp dan mijne persoonlijke kracht, stond ik daar. Zoowel mijnë op leiding als mijn innerlijke aanleg maakten het voor mij wc-nschelijk, een positie te bekleeden, die op zichzelf reeds iets is, want uit mij zeiven wist ik niets te beginnen. Voor veel te goed, voor weinig bruikbaar, dat maakt den. avonturier. Nadat ik. met de armoedigste baantjes en met de grootste moeite mijn brood had trachten te verdienen, het toeval rpfj in kennis nvt een troep ja gers, ciie nieuwe plannen gemaakt hadden tot het exploiteren van uitgestrekte jachtvèlden en het oj. vangen van wilde paarden. Dat was een kolfje naar mijn hand. - Geheel vergeten is in de Jan Steenstraat te Amsterdam overleden „Tante Betje", zooals zij de laatste io jaren van haar leven heette en eetns de vrouw van den circusdirecteur Bloemen feld. Haar naam prijkte vroeger als bekende paard.' rijdster op de programma's van het circus, da1 van Duitschland naar Zwitserland en van Italië naar Rusland trok. De Tsaar was in Petersburg eens onder de bezoekers van haar hippodrome* dat honderd paarden telde. Van jongsaf heeft zij het circusleven gekend. Immers, haar vader Jules Goudsmidt die getrouwd was met Leentje Blanus, had ook een paardenspel Met haar dochter in Amerika correspondeerde de ruim negentigjarige nog geregeld. „En vertelde zij u wel eens wat uit haar le ven?" vroeg de „Tel." aan haar verzorger. „Ja, zij heeft mij dikwijls verhalen gedaan, uit de dagen, toen zij dan hier, dan daar haar tenten opsloeg. Betje Goudsmit was een Amsterdamsche van geboorte. Haar vader had een circus en haar moeder was ook uit een paardrijdersfamilie. Berst huwde zij met Meijer, die directeurvan een paar denspel was. Toen deze overleed, trouwde zij met Blumenfeld. Met hem heeft zij voortdurend ge reisd van de eene stad naar de andere. Op een der reizen werden in Duitschland al haar paarden ziek en zij moest de beesten ver beneden de waarde verkoopen. Dat was een groot verlies." En de negentigjarige sprak nog vaak over deze episode. Zij vertelde ook nog wel eens van "haar sdccesrol in „Mazeppo." Bewondering viel dan de knappe paardrijdster ten deel, ook veel afgunst van ballet danseressen, van jongeleurs. goochelaars, koord dansers en clowns, wier nummers niet zooveel succes hadden als haar optreden. Zoo was eens haar leven. En de paardrijdster eindigde haar bestaan, door het publiek vergeten, in een kleine, halfdonkere kamer in de Jan Steenstraat, waaruit zij Woensdag is begraven, daar achterlatende een pak vergeelde portretten, eenige oude muziekboeken met vroo- lijke schettermarschen, en de groote verkreukelde- prent, waarop het „Hollandischer Circus" stond af gebeeld in felle kleuren, met veel verguld ter weerskanten van de zware gordijnen met veel- overdadige, gouden franje. De vorige week ontving de politie te Woer den uit Arnhem bericht, dat aldaar Rijkslakens welke nimmer in den handel worden gebracht, te koop werden aangeboden. De politie te Woer den stelde een onderzoek in, waarbij bleek,- dat men dergelijke lakens ook aldaar aan den man- trachtte te brengen In verband hiermede werd gearresteerd de 44-jarige koopman J. v. E. Na verhoor bekende hij de lakens gekocht te hebben van den 30-jarigen J. v. O., nachtstoker bij het Centraal Magazijn. Ook deze werd gearresteerd en heeft na verhoor bekend. De 41-jarige koopman I. B. te Arnhem ontkent geweten te hebben dat de lakens van diefstal afkomstig waren. Allé, drie zijn naar Utrecht vervoerd en ter beschikking ge steld van de nófficier van Justitie. Een jongen te Woubrugge, die vier brief jes van f 100 moest wegbrengen, was zop on voorzichtig deze in de klep van zijn pet Jop te bergen. Door ©en plotselingen rukwind vloog deze 'hem evenwel van -het hoofd, waardoor de vier bankbiljetten „naar de vier wi|nden ver strooid werden". Hij slaagde er gelukkig in ©r Idrie terug te vi-nden, het vierde echter moet nog gevonden worden. De arbeider H., wonende op den Kwijt- heuve lte Venlo, ging uit om aan -de vas ten- avonidpret deel te nemen en bracht een recht aangenamen avond door. Toen hij echter thuis kwam, moest hij tot de ontdekking komen, dat ongenoo.de gasten van de gelegenheid gebruik gemaakt hadden om zijn kast te forceer en en daaruit ©en bedrag van f500 weg te nemen. Van de Idaders geen spoor. Wel hebben er eenige voorlöopige arrestaties plaats gehad, doe hmen 5s er' nog niet in 'geslaagd 'den dader te vinden. JacJht op eeni' oplichter. Gistermiddag vervoegde zich in de sigaren winkel van Hallen op de Groenmarkt te Den Haag een persoon, die wat kocht en -een biljet van f300 ter wisseling aanbood. Hij poogde echter, toen 'hij het wisselgeld ontvangen had met !diat geld en het biljet uit de voeden te maken. De chef, dat ziende, sprong ov:er de toonbank en (rende den dief achterna. Hef werd een wilde jacht door Hoogstraat, Nobelst raat „Ik sloot mij bij hen aan, het was een bende ruwe en overmoedige knapen, die door het toeval uit allerlei standen bij elkaar gebracht waren. Mijn vaardigheid in het paardrijden en schieten ver schafte mij al spoedig eenig aanzien in hun midden Bij den omgang met en de behandeling van'wilde paarden ontdekte, ik voor het eerst mijn meester schap in het temmen dezer dieren. Veel leerde ik ook nog van mijne makkers die dit zaakje reeds lang bij de hand gehad hadden, en veel van de Indianen, met wie wij bij onze zwerftochten door de prairiën voortdurend in aanraking kwamen. Menig kunststukje op het gebied van paardrijden, waarmede ik thans mijn publiek in verrukking breng, is van die roodhuidige snaken afkomstig. „Op die wijze bracht ik verscheidene jaren van mijn leven door. In de wildernis wordt het onder scheid tusschen de standen niet opgemerkt. Toen evenwel de jacht later door de oorlogzuchtige en vijandelijke ondernemingen van enkele Indiaansche stammen benadeeld en in gevaar gebracht werd, kwamen eenigen mijner metgezellen, echte Yankee naturen, op de gedachte, de dressuur onzer paarden ten gerieve van het publiek beschikbaar te stellen, een denkbeeld dat aan het toeval en een mis moedig, werkeloos uur zijn ontstaan te danken had. Wij namen er genoegen mede, aangezien wij voor Jiet oogenblik niets beters wisten te vinden. Eu onze eerste poging in een kleine Amerikaansche stad slaagde zoozeer boven verwachting, dat wij de onderneming besloten voort te zetten. Dit soort van vertooningen, hoe primitief ook, waren daar geheel nieuw. „Mijne herinneringen van soortgelijke uitvoe ringen in mijn vaderland kwamen ons daarbij zeer te stade. Men bewonderde al zeer spoedig onze paarden, en de niets ontziende stoutmoedigheid der vindingskracht, de dressuur en de schoonheid der ruiters. Zoo trokken wij van stad tot stad, overal een rijken oogst aan geld en roem inzamelend. Want, is de nieuwsgierigheid of de bewondering van den Amerikaan eenmaal geprikkeld, dan kent ziv geen grenzen meer, zooals ge weet-, 'Zoolang wij in de kleinere plaatsen voor een onbeschaafd pübliekj onze voorstellingen gaven, -besefte ik wei nig van het eigenaardige mijner positie. De laat. en Juffr. IdastraaL In laatstgenoemde straat vluchtte de dief een fietsenwinkel in, maar wend daar door tien eigenaar weer naar buiten .gezet. T-oen viel Hij in handen van een'agent van politie, (die inmiddels aan de jacht meedeed. Naar het politiebureau aan de Rivieryisdhmarkt vervoerd, bleek het te zijn de 28-jarige Neder- landsche handelsreiziger W. J. de P., wonende te Parijs. Hij werd ter beschikking van dien ©commissaris van politie gesteld. Die reis van Prins Hendrik. Prins Hendrik Ider Nederlanden is gistermor gen om -9 uur met den kruister „Jacob van Heemskerk" te Barcelona aangekomen. De Prins werd ontvangen doo, reen adjudant van ■dien koning van Spanj e, den luitenant-kolonel Pedro Obregon, (die hem bij zijn reis door Spanje zal vergezellen, terwijl ook aanwezig was de Nederlandsche gezant te Madrid. Daar Z.K.H. aan de plaatselijke autoriteiten had doen wetten, dat ihij incognito wenschte te reizen, hebben de autoriteiben zich aan boord begeven. Vóór het dejeuner heeft de Prins verschillende .gedeelten van de stad bezocht in een rijtui.g, dat tot zijn beschikking was gesteld door den burgemeester. In den namiddag 'werd een be zoek gebracht aan de verschillende musea van ide stad. Vandaag zou een tocht worden ge maakt naar Mpnt Sjerrat en zou Z.K.H. deel nemen aan ieen intiem banket, dat te zijner ©ere wordt gegeven door de Nederlandsc'he kolonie te Barcelona. ■A.-s. Zaterdagavond zal de prins' naar Madrid vertrekken, waar hij een bezoek zal afleggen bij de koninklijke familie. Groote brainfdi te Leeuwarden. Dinsdagavond omstreeks kwart voor 12 pas seerde -een heer de Leeuwarder papierwaren- abriek, directie Landstra en Deibel', aan den Har linger Trekweg. Hij bemerkt ©daarbij een lichtje, dat, door een der ruiten op de tweede verdieping van het gebouw aan de westzijde, waarin de handelsdrukkerij, Üe cartonnage-af deeling en jde steendrukkerij zijn gevestigd!, scheen. Hij waarschuwde den bedrijfsleider en belden trachtten het gebouw binnen te drin gen, maar werden daarin door den hevigen rook verhelderd. De politie werd daarop gewaarschuwd, als mede ide brandweer. Hoewel deze krachtig op trad, mocht het niet baten den brand te blus- schen. Tegen 1 -uur stond dan ook het gebouw in lichtelaaie; 'twas één vuurzee. Het genoem de gebouw met inventaris-, papi-ervoorraad en macchines brandde dan ook geheel af. Heft andere gebouw, aan de Oostzijde, waarin boek drukkerij en illustr atie-afdeeling, kon echter worden gespaard. De brandweer was een uur na middernacht nog aan het blusschingswerk bezig. De muren zijn blijv-en staan, maar wor den mede door de polu-ie omvergehaald, daar zij gevaar voor de omgeving opleveren. Ver schillende autoriteiten, waaronder de burge meester, waren op het 'terrein aanwezig. De sChade bedraagt ongeveer 1 mibioen gul den. D-e fabriek is voor f 850.000 verzekerd bij verschillende maatschappijen, hopdzakelijk ech ter bij „de Nijverheid". -Ruim 100 werklieden zijn 'dopr deze ramp zpnder arbeid gekomen. Bij de politie te Haarlem heeft zich aange-. meld de 32-jarige J. H. ,chef van een naamlooze vennootschap aldaar, die zeide, in de laatste an derhalf jaar f3000 ten nadeele van die vennoot schap ontvreemd te hebben. Ook zou hij zich aan valschheid in geschrifte hebben schuldig gemaakt. Ingebroken is ten huize van den heer Stok, aan den Muiderbinnenweg te W-eesp. Er werd uit egn kistje gestolen een bedrag van f680, de kas van de Vereeniging ter bestrijding van de Tuber culose, benevens ruim -f200 van den bewoner en een bewijs, dat bij de kassiersfirma van Dockum en Van der Meulen een bedrag van ruim f 290 ge deponeerd was ten name van genoemde vereeniging BUITENLAND Het graf van Toet-ank-hamen. Heden had de officieele opening van het graf van Toet-ank-hamen door de Egyptische regee- ring plaats. De opening,.werd bijgewoond door verschillende Egyptische ministers en ongeveer 200 genoodigden o.w. lord en mevrouw Allenby. De, opening gaf aanleiding tot politieke demonstraties. Langs den geheeien weg van Cairo naar Luxor had den betoogingen plaats. De passeerende genoodig den werden toegejuicht met uitroepen als: lang leve Said pasja. De ministers en genoodigden brachten in afdeelingen een bezoek aan de tombe. Des avonds bood de Egyptische regeering den. genoodigden een banket aan. Een minister van marine gezocht. De correspondent van de „Morning Post" te .Washington meldt, dat president Coolidge den dag-i bladcorrespondenten te Washington verzocht heeft hem te helpen een opvolger te vinden voor den heer Denby als minister van marine. De preste dent heeft nog niemand van zijn gading gevonden en hij meent, dat de correspondenten te Washing ton „met hun uitgebreide kennis van openbare personen, hun bekwaamheden en karakter" wel licht in staat zijn, den geschikten man uit te zoeken. De woordvoerder van den president zeide dat de president het ernstig meende met zijn be- roep. Het is volgens den correspondent van de ,M!. P." voor het eerst, dat een president den steun der pers heeft gevraagd bij de vorming van zijn kabinet. President Poincaré daagt het kamerlid Provost de Launay tot een duel uit. 1 Na het uitspreken van zijn rede heeft Poincaré zich beleadig 1 achtte door een uitroep van den rechtschen afgevaardigde Prov-ost de Launay, die van „félonie" sprak, aan dezen zijn beide getuigen gezonden, t.w. Maginot, minister van oorlog en Sarraut, minister van koloniën. In een bespreking, die deze getuigen met de getuigen van Provost de Launay hadden, werd door hen alten uitgemaakt nadat het stenogra fisch verslag geraadpleegd was, dat de gespro ken woorden niet als beleedigend beschouwd kun nen worden. Deze zaak zal dus geen gevolgen heb ben, maar het feit, dat Poincaré het in zijn positie van minister-president als zijn plicht geacht heeft om een afgevaardigde tot een duel uit te dagen, geeft de graad van geprikkeldheid aan, waarin hij zich bevindt tengevolge van zijn voortdurende en overweldigende werkzaamheden. f 1 -Te Kleef is een architect uit Goch wegens een poging tot uitvoer van 9000 dollar, 2000 gulden en 500 pond sterling veroordeeld tot 6 maanden gevangenisstraf en 40.000 mark boete. Een Neder lander uit Goch werd wegens medeplichtigheid ver oordeeld tof 2 maanden gevangenisstraf en 24.000 mark boete. Een zonderling incident is ontstaan tusschen den Duitschen ex-kroonprins en den Rijksbank. Negentien jaar geleden had de ex-krobnprins van circa 400 Pruisische gemeenten, waaronder Danzig en Memel, een huwelijksgeschenk gekregen bestaande uit een stel tafelzilver, berekend voor 30 personen, en tellende 1900 stuks. Het ongeluk wilde echter, dat het geschenk niet op tijd klaar was tal van sierkunstenaars waren bij de ver vaardiging ervan betrokken en toen het einde lijk klaar was, werd het zoolang in den safe van den Rijksbank opgeborgen. De ex-kroenprins heeft nu dezer dagen zijn aanspraken op dit geschenk, dat een hooge waar de vertegenwoordigt, doen gelden met de ver klaring, dat zijn financieele omstandigheden van het oogenblik niet toestaan, dat hij afstand van het geschenk doet. D emoeilijkheid is evenwel, dat het bezit van den ex-kroohpriiis aanvechtbaar is, daar de xschenkingsoorkonde niet notarieel gepasseerd is. x Dezer dagen zulten nu de „Oberburgemeister" van de betrokken gemeenten bijeenkomen, ten einde nader over de bestemming van het kostbare bezit te beslissen. ste jaren van dit totaal bandelooze teven hadden mij al te zeer verhard. Toen ik echter de brand punten van de beschaving en het gezellig verkeer weder naderde, toen ik toeschouwers tegenover mij zag uit de kringen, waartoe ik in vroeger tijd zelf behoord had, ontwaakte er een gevoel van vernedering en schaamte in mijn binnenste, dat ik niet in staat ben te beschrijven. „Een bitter, pijnlijk gevoel was het voor mij, Helena, toen ik opnieuw de mij geheel vreemd ge worden verschijning der vrouw tegenover mij zag in al de betoovering, die opvoeding en goede ze den haar verteenen kunnen, toen ik op zekeren avond uw lief gezichtje ontdekte tusschen den kring van. dames, die onze voorstellingen bijwoon den. In dat oogenblik werd mij plotseling alles duidelijk wat ik verloren had: rijkdom, dien ik eens bezeten had in den naam en den stand, welke overal den kring mijner gelijken voor mij ontsloten. Men beseft de volle waarde eener zaak eerst, wan neer men haar niet meer bezit. Ik gevoelde mij on beschrijflijk ellendig. „Het was ook daar gewoonte geworden, zooals het thans nog hier is dat de jongelui van goeden huize in de morgenuren onzen circus kwamen be zoeken. Op die wijze maakte ik kennis met uwen broeder, die door zijn sprekende gelijkenis met u -mijne aandacht getrokken had. Bij den aankoop van een paard kwamen wij in nadere aanraking met elkaar. Hij herkende in mij den man van be schaving, en kwam mij vriendelijk tegemoet. Het was een onuitsprekelijk genot voor mij, weder met een mijner standgenooten te verkeeren". De plotselinge en snejle wisseling der omstandigheden is in Amerika iets te alledaagsch, om de lieden daaromtrent niet toegevend te maken. En nadat uw broeder een gedeelte mijner levensgeschiedenis vernomen had, werd hij een mijner trouwste vrien den. Door de groote winsten, die wij behaalden, bezat ik de middelen om mij te bewegen in zijne kringen, waartoe hij 'mij den toegang gemakkelijk pieakte. Daar maakte ik toen kennis met u, He- en dank zij danj.vrijen vorm van het vrije 'Amerika, wa:. het mij; mogelijk, in naiucre agnpking met u te kernen- „Al het overige >veet gij, mijn schat?" ging De Damrubriek hopen wij in ons volgend nummer op te nemen. Rlheumatiek lew spierpijn. Spoedige verlichting van de pijnen .ent weldra genezing 'door Sanapirin-Tablettew (Mijnharde)., Kokier 75 fct. Bij apoth. en drogisten. Predikbeurten NED. HERV. GEM. OUDKARSPEL. Zondag 9 Maart voorin. 10 uur Ds. de Leeuwi OnderwerpEerbied. GER. KERK NOORDSCHARWOUDE. Zondag 9 Maart voorm. 9.30 en maan. 4 uur Ds. J. Gillebaard. NED. HERV. GEM. NOORDSCHARWOUDE. Zonidag 9 Maart voorm. 9.30 Ds. O. J Staal. NED. HERV. GEM. ZUIDSCHARWÓUDE. Zonidag 9 Maart voorm. 10 uur Ds. J. J„ van Meurs. j CHR. GER. GEM. BR. OP LANGENDIJH. Zondag 9 Maart voorm. 9.30 en nam. 2.30 Ds. Beekamp van Rozenburg. Alfred voort. „Gij zelf toch hebt hoofdzakelijk den strijd voor onze liefde gevoerd, en hebt den aan zichzelf twijfelenden man door uwe trouw weder opgericht, toen ik op het punt was om tot wanhoop gebracht te worden door de gedachte, niét met de vroegere rechten van mijn stand en mijn naam aanzoek om uwe hand te kunnen doen. Want uwe ouders zagen slechts den avonturier, den man der dubbelzinnige broodwinning, in mij. Om al thans eenigermate aanspraak op u te kunnen ma ken, nam ik het besluit mij ten minste aan het hoofd der onderneming te stelten, en door gropt- sche daden zeker aanzien te verwekken. De lieden die ik tot dusverre mijne kameraden had genoemd hadden reeds lang ingezien, dat ik.het middelpunt van het groote geheel was, dat mijn geest het bestuurde. Daardoor kon er gemakkelijk met hen onderhandeldworden, en even gemakkelijk kon ik nu mijne plannen ten uitvoer brengen. Als eige naar van een troep gevoelde ik reeds vasteren grond onder de voeten, en wist ik wat ik tot stand zou kunnen brengen, en, Helena, ik heb- sedert dien tijd enkel succes gehad. Ik heb het geluk gesmaakt, u, mijn dierbare vrouw, de positie te kunnen verschaffen, die mijne liefde voor u begeerde, en u met alles te omringen, wat u het leven aangenamer zou kunnen maken.... Zijn wij niet gelukkig geweest?" Hij zag haar met een blik van 'dé teederste liefde aan. „O, bijna hl te gelukkigl" fluisterde zij, haar hoofd vaster aan zijn borst vlijend. „Neen, .niet te gelukkigl" zeide hij. „Hef ruojoidlot kan iniet wangunstig wonden, want ik heb den ring eerst iin den stropm geworpen! Maar ik jdraag bet lot en bét leven ook geen Wrok toe. Het onrustige bloed is tot zijn reöhjf gekomen, evenals' 'het Noorsehe gemoedeen stil geluk heb ik' verworven te midden van bet woelende en krioelende leven. Maar nu, wijfjelief 1 moet ge ook niet langer de toe komst zoo idoinker inzien. Vertrouwt ge mij niet toe bet schip behouden vender te zullen sturen, 'dat ik zoo. stoutmoedig te waiter gela ten heb?" ;v.X (Wordt vervolgd).

Nieuwe Langedijker Courant | 1924 | | pagina 2