OtlttKHItf ËEjii. MhtüttHfl I fVrutamn} Bint!) Rfuüivw Li^UpT uWiiSi 1!@mIb!!II) Zaterdag 8 Maart 1924. Vergadering van den raad dezer gemeente in voltallige zitting, op Donderdag 6 Maart 1924, onder voorzitterschap van den Weled. Achtb. Hr. Kooiman, Burgemeester-Secretaris. De voorzitter opent de vergadering waarna de< notulen worden gelezen en onveranderd vastge-' steld. 1 ;Goedkeuring van Ged. Staten op: de ie suppletoire begrooting dienst 1923; het besluit tot het aangaan van een kasgeld- leening groot f 10.000. het besluit tot onderhandsche verhuring van een woning aan K- M. de R.uig; IBericht van Ged. Staten dat de beslissing op de begrooting voor 1924 is verdaagd. dat de beslissing op de wijziging van de ver ordening voor het G.E.B. is verdaagd. Bericht van den Minister van O. K. en W. dat de rijksvergoeding voor 1924 is vastgesteld op f.12780.—. t IBericht van de diverse heeren dat zij hun benoe ming tot Lid van de Plaatselijke Commissie van Schooltoezicht en van de Commissie van Toezicht op het Correspondentschap voor de Arbeidsbemid deling aannemen. Dooor Ged. Staten is toegezonden een uittrek sel van het register voor besluiten, waaruit blijkt, dat de gewijzigde verordening van het G.E.B. is, goedgekeurd, waarin wordt geregeld de strooin levering aan enkele ingezetenen van de gemeente Oudorp. Wegens voortdurende ongesteldheid van de on derwijzeres mej. "Mesman, is de tijdelijke aanstel-, ling van mej. Visser verlengd tot 1 Juli 1924. •Bij de gehouden kasopname is gebleken dat de< ontvangsten hebben bedragen f 108980,27, de uit gaven f 107023.46 zoodat in kas moest zijn en was f1956.81. Ingekomen is een verzoek van den Directeur van den Keuringsdienst op Waren, om een onder- teekende verklaring te willen geven, dat er in de laatstgehouden raadsvergadering niets ten nadeele van genoemden dienst is gesproken. Deze verkla ring wordt gevraagd, in verband met een zinsnede in het raadsverslag, voorkomende in „Ons Blad." De raad is zich volkomen bewust, niets ten na deele van genoemden dienst te hebben gesproken en besluit de gevraagde verklaring af te geven. Ingekomen is het Jaarverslag van de Com missie tot Wering van Schoolverzuim waaruit blijkt dat dé Commissie naar volle tevredenheid heeft gewerkt. Ingekomen is van Dijkgraaf en Heemraden van .Geestmer Ambacht de Keur- of Politieverordening. Door B. en W. van Alkmaar is ingediend de rekening van den Keuringsdienst op Waren over 1922. Ingekomen is het verslag van de Commissie van Toezicht op het Correspondentschap voor de Ar beidsbemiddeling, waaruit blijkt, dat vraag en aanbod lang geen gelijken tred met elkander houden- Ingekomen is hef keuringsverslag van den vee arts over het keuringsjaar 1923. Deze dienst heeft ten volle aan de gestelde ver wachtingen beantwoordt, en zegt voorz., de vee arts blijkt hier de rechte man op de rechte plaats te zijn. 1 nlgekomen is het reeds overbekende adres van de gemeente Werkendam, betreffende de onder-, wijskosten. I en W. stellen voor, op het verzoek om adhaesie niet in te gaan, op grond dat de Vereen, van Nedi Gemeenten deze zaken reeds behartigt. 1 De heer Hart is van oordeel, dat wanneer men sympathiseert met het adres, ook adhaesie kau worden verleend. Spr. is van oordeel dat men door een groote. actie eerder kans van slagen heeft. Dit gesprokene wordt door verschillende heeren» ondersteund, waarop wordt besloten wel adhaesie te betuigen. Ingekomen is een verzoek van den particulieren Ophaaldienst voor de belastingpenningen, een sub sidie te willen verleenen van f 100.- Gezien het goede werk van dezen dienst, doen B. en W. het voorstel de gevraagde subsidie te verleenen. 1 Door den heer Van der Woude "wordt gevraagd hoeveel personen bij dezen dienst zijn aangesloten/ waarop door wethouder De Geus wordt geant woord van ongeveer 100. De heer Mulder voegt hier nog aan toe, dat er zich steeds meer personen bij aansluiten. Het nut van dezen dienst wordt volkomen inge zien, waarbij wordt geconstateerd, dat de gelden geregeld binnenkomen. Door dein ,heer Do Geus wordt thans een ernstige klacht geuit over het late ontvangen van de be lastingbiljetten. Verleden jaar zoo zegt spr. ontving ik het biljet 10 Jan., daarvoor 22 Dec., het jaar daarvoor 7 Nov., en het jaar daarvoor I November. En nu hebben wij het nog niet. Dat wordt toch te erg. Het wordt steeds later. De ophaaldienst als zoodanig heeft een goed doel, en spr. kan zich volkomen met de subsidie-, aanvrage vereenigen. Do heer Hart. Het is toch bij het krankzinnige- af, dat. de termijn van 12 maanden, waarover de belasting mag worden betaald, door het late ver zenden van de biljetten wordt teruggebracht tot 5 maanden en nog korter. Kunnen wij hierover onze teleurstelling -niet uitspreken? De voorzitter zegt dat het meest wenschelijke was, dat de biljetten 1 Mei werden ontvangen, waardoor men de belasting in 10 termijnen zou kunnen betalen. Deze zaak zou aanhangig gemaakt kunnen worden bij de Vereeniging van Nederl. Gemeenten. Wethouder De Geus zou zich uitsluitend tot de afdeeling dezer inspectie willen bepalen, omdat toch niet alle afdeelingen even laat zijn. Besloten wordt deze zaak in handen te stellen van het Comité van Burgemeesters. Besloten wordt de gevraagde subsidie van f 100 te verleenen. I Door Een W. is ingediend het beredeneerd ver slag over den toestand der Volkshuisvesting. 'B. en W .stellen voor het grasgewas op den Dijk vanaf het Noordeinde tot aan de Vlotbrug weder voor den tijd van 3 jaar te verhuren. De ver huring onderhandsch te doen geschieden op de bestaande voorwaarden. De huur te doen ingaan 1 April a.s. Voorzitter doet nog mededeeling dat bij de ven rige verhuring de 6 perceelen, hebben opgebracht, een bedrag van f206.50. |De heer Mulder. Wanneer er nu voor zeer lage bedragen wordt ingeschreven, wat dan? Dan zou ik het liever voor niks geven aan de burgers* Nadat hierover nog eenigen tijd van gedachten is gewisseld, wordt overeenkomstig het voorstel van Bi. en W. besloten. In verband met de opdracht aan B. en W* gegeven, om een onderzoek in te stellen of het mogelijk is, dat een ruimte wordt beschikbaar ge steld in de school, voor het onderzoek van de. kinderen aan den lijve door den schoolarts, stellen B. en W. thans voor in het lokaal van den onder-» wijzer De Vries, in den hoek een gordijn te laten aanbrengen, in welke ontstane ruimte de kinderen dan kunnen worden onderzocht. Deze regeling is gemaakt in overleg met den schoolarts en wordt door den raad goedgekeurd. Verder stellen B. en W. voor dat het hoofd der school machtiging wordt verleend, op advies van den schoolarts kinderen te doen verwijderen, die behept zijn met hoofdonrein. Van deze verwijde ring kennis te geven aan B;. en W/die op hun beurt, de ouders hiervan in kennis stellen, met bepaling dat het kind niet eerder zal worden toegelaten, alvorens een grondige reiniging heeft plaats gehad Door den heer Hart wordt gewezen op de mo gelijkheid dat de kinderen, door de ouders niet zullen worden gereinigd, waardoor het kind de dupe wordt, omdat het steeds van verder school bezoek zullen worden geweerd. Om dit te voor komen zou spr. een scherpe politiebepaling willen maken, dat het kind wordt gereinigd. Eenige discussie wordt hierover gevoerd, waarbij verschillende heeren van meening zijn, dat men zich hiervoor niet bang behoeft te maken, en den heer Kramer de woorden in den mond legt, dat men dan over ontaarde ouders zou kunnen spre ken. Spr is van oordeel dat dit eerder in de stad dan op het platteland zal plaats vinden. Na deze gedachtenwisseling wordt het voorstel van B. en W aangenomen met opdracht aan B. en W. dat zoo de verwijdering van het kind van de school telang mocht duren, deze zullen ingrijpen. Hiermede is de agenda afgehandeld en sluit voorzitter met een woord van dank de vergadering. Uitstag Verkoopingen. Uitslag publieke verikooping gehouden idoor (notaris Johamn W. C, Kroon te Zuidscharwoude op Donderdag 6 Maart 1924 'ainam, 51/2 tuur, in het café Marktzicht te Br. op Langiendijk Voor den 'heer S, Wagenaar: 1. Een bouwterrein aan de westzijde van de straat te Broek op Lamgendijfc, .cooper D. de Boer "voor f1221. 2. De Langeakker 'in het Woud te Broek op Langiendijk (5 sin.). Kooper O. Kdieidijk Oz1. voor f79.per snees, 3. De akker Jaap Emmes aldaar (5 an.). Koo per Jb. ,'Strijbis Gz. voor f77 per snees, 4. De akker S.chimmefkoog aldaar (5 sn.) en (de akker Groet van P. Nieuwliand. te Zuid scharwoude (7 Isn.)- Kooper O. 'de Geus Pz. voor f 100 per snees 5. De akker ten Zuiden van en aan den Wuijverweg te :St. Pancras (5 sn). Koopers K. en J. Bakker v,oor f836.-.f 6. De akker 'Stekelbos te Zuidscharwoude (12 snees). Kooper J. Kuitwaard voor f81 per snees. 7. De akker „K. Over" onder Koedijk (11 sn). Kooper A. Deugjd voor f 52 p. snees. Overige perceelen zijn niet gepresenteerd.. Vpor den heer C. Kostelijk Jbz. 8. Weiland en kade in het Buitenland te Br. OP Langendijk. Kooper van 41V2 snees. M. Borst !Cz- voor f69 per snees,, 37V2 snees opgehouden op f58.— per sn. BUITENLAND GRIEKENLAND! De aanbieding aan de regeering van den eisch der officieren van leger en vloot voor de onmid-) dellijke proclamatie van de republiek en het niet doen houden van een volksstemming wordt ieder oogenblik verwacht, ondanks het dreigement der r-egeeri-ng de officieren, die den eisch onderteekenen eveneens insubordinatie en gebrek aan discipline, te zullen straffen. Een ernstige politieke crisis zal hieruit waar schijnlijk voortkomen, daar de regeering van Ca- phandaris gedwongen zal worden af te treden, waarbij het bestuur in handen genomen zal worden* door de republikeinsche militairisten. Venizelos zal eveneens gedwongen worden heb land opnieuw te verlaten. De ex-premier is reeds zeer ontmoedigd en bovendien zeer vermoeid. De meesten zijner aanhangers hebben zich van hem afgekeerd, daar zij meenen, dat hij te lang aarzelt met de proclamatie van de republiek. Hij verklaar de, dat zijn gezondheidstoestand zeer door de on dervonden tegenwerking heeft geleden. VEREENIGDE STATEN. President Coolidge heeft amnestie verleend aan alle personen, die wegens desertie bij leger en vloot waren veroordeeld in de periode van den wapen stilstand en het officieele einde van den wereldoor-, log, alsmede aan hen, die gedurende den oorlog deserteerden. President Coolidge heeft aan de Philippijnsche onafhankelijkheidsdelegatie verklaard, dat naar zijne meening de tijd nog niet is gekomen voor een afscheiding van de Philippijnen van de Vereenigde Staten- !- COSTA RICA. I Uit Washington wordt gemeld, dat de legatie van Costa Rica mededeelt, dat bij de jongste aard beving te San José en Port Limo véle eigendom men ernstig werden beschadigd en een groot aan tal personen werden gekwetst. Van dooden wordt echter geen gewag gemaakt. Binnen 12 uur hadden 411 aardschokken plaats. De schade aan regeeringsgebouwen en kerken wordt geschat op 15 millioen dollar. De schaden aan particuliere woningen is zeer zwaar. MEXICO. Ee bericht uit Texas meldt, dat 150 Mexicaan-, sche bandieten de Rio Grande overstaken en Ameri kaansch grondgebied binnenvielen. Zij stalen paar den en vee en keerden daarop naar Mexico terug. tNaar uit Mexico gemeld wordt, pleegden bandieten bij Vera Cruz een dynamietaanslag op een trein, waarbij verscheidene soldaten gedood werden. 1 MAROKKO. Het Spaansche front is verbroken bij Tirziassa. Dé Moorën rukken in wigformatie in de richting van Nador op. Hun vliegmachines bombardeerden Melilla. De Spaansche verliezen aan dooden, ge wonden en munitie zijn ernstig. 14000 man Spaan sche reservetroepen zijn gedirigeerd naar Melilla. Het „Journal" te Parijs bevat een telegram uit Madrid dat Primo de Rivera verklaarde, dat Vrijdag belangrijke operaties zouden beginnen om den vijand in Marokko te tuchtigen. I Uit Madrid wordt geseind, dat volgens be-, richten aan de bladen de geheeie stad Melilla in brand staat. 1 Een sappeur van het 2e regiment genie te Montpellier, weigert sinds zes dagen alle voedsel jDc man is naar het hospitaal overgebracht. Faux, die gehuwd en vader van vier kinderen is, had reeds in 1921 onder de wapenen moeten ko men, doch had twee jaar uitstel gekregen In Mei van het vorig jaar is hij bij het 2e reg. genie in-i gedeeld. Hij rekende er op 11/2 jaar te moeten die nen. Het verlies van een kind, spoedig na zijn inlijving heeft hem diep getroffen. Toen hij daar op de mededeeling ontving, dat hij twee jaar zou moeten dienen, richtte hij zich tot het departement doch zonder succes. Het vooruitzicht twee jaar te moeten dienen, in het besef, dat het zijn vrouw de grootste moeite kost de drie overgebleven kin deren op te voeden, heeft den man zoo ontmoedigd dat hij alle opbeuringen van zijn meerderen en makkers ten spijt, tot hongerstaking is overgegaan. 1De. allernieuwste oplichterstruc wordt uit Amerika gemeld. Verleden week werd den heer William Borheck, een grossier in manufacturen op Long Island bij New York een mand thuisge stuurd, waarin zich een postduif bleek te bevinden' De verrassing werd minder aangenaam toen het kokertje aan een poot van het dier verbonden, het schriftelijk bevel bleek te bevatten om het door een, biljet van 1000 dollar te remplaceeren en daarna de duif weer.op te laten. Borheck riep politiehulp in en er werd besloten de duif buiten op een vrij veld op te laten tegelijk, met een vliegmachine bemand door rechercheurs, die zouden trachten te bepalen, waar het dier thuis, hoort. Deze romantische jacht heeft intusschen, niet plaats behoeven te vinden, want de postduiven specialiteit der New Yorksche politie had al eeni ge aanwijzingen gevonden tegen een bepaalden duivenhouder in de stad. Drie politieagenten werden bij de verdachte wo ning geposteerd en ze zagen de duif een getraliede kooi binnenvliegen aan de achterzijde van het huis. De duivenliefhebbèr, Diepold genaamd, werd ge arresteerd op hetzelfde oogenblik dat hij in de koooi geklommen was om zijn duif van den ver wachten schat te ontlasten. Hij trachtlte zich eerst voor te doen ais een zakenvriend, die den heer Borbeck eens een poets had willen bakken, maar bij confrontatie kon laatstgenoemde zich slechts- herinneren den man niet meer dan eenmaal van te voren te hebben gezien, en wel op het oogenblik dat hij, met een medeplichtige, den korf met de duif aan zijn woning bezorgd had. NIEUWSTIJDINGEN. Een autobus te water. Te Den Haag heeft een ernstig auto-ongeval plaats gehad. We laten hier daaromtrent een uitvoerig relaas volgen. 1 -Het was 'toen een der autobussen, de H. 3301 van de Firma C. P. van Dorsser, welke een dienst onderhoudt vice-versa 's-Gravenzande op den Loosduinschen weg, ter hoogte ongeveer van de Engelenburgstraat, een vrachtwagen achterop reed en dezen, zooals de verordening luidt, buitenom wilde passeeren. Vermoedelijk was de ruimte om te passeeren voor de autobus echter niet groot ge noeg en deswege kwam de zware bus in aanraking met de achterzijde van den vrachtwagen. De be stuurder van de bus, die de aanrijding had zien aankomen, wilde deze op' het laatste nippertje nog voorkomen, door zijn wagen op het trottoir te rijden dat zich langs de Loosduinsche vaart bevindt. Helaas botste Ihij bij deze manouvre op tegen een der langs de vaart staande boomen, waar door ide ehaufefur het stuur kwijtraakte en zijn jpoginig om (den wagen op 'het Idaar ter plaatse twee a twee en een halven meter breede trot toir te (houden niet gekikte en met een geweldi gen sllag in het water terecht kwam. Ooggetuigen vertellen, dat de autobus nog over een afstand van ongeveer vijf meter rake lings langs den kant heeft gereden en eerst daarna te water geraakte. Het eerste oogenblik liet het ongeval ziöh zeer ernstig aanzien. Angstkreten en gillen wer den gehoord en van alle kanten snelden men- schen toe om te helpen. Juist op 't oogenblik, dat ide bus te water geraakte, bevond zich daar een sleep sdhuiten van den aschstaal, welker voerliede nrnet hun schuiten bijna oogenblik- kelijk na het ongeluk naast den auto lagen en onmididellijk door het intrappen van de ruiten, van de autobus de redding van de passagiers begonnen. Door het (krachtdadig en flink' ingrijpen van Idieze schuitenvoerders was men binnen enkèl'e minuten reeds zoover gevorderd, -dat van 'de H2 inzittende passagiers een vijftal door 'het por tier naar buiten kon worden gehaald. Het por tier was namelijk do;or den smak opengeslagen. Ook een zuigeling kon door dit portier worden gered. De redding van de overige passagiers ging met meer moeilijkheden gepaard en nam meer tijd 'in beslag, daar de wagen gedeeltelijk was gekanteld en aan een zijde in de modder zat. Intusschen was van alle kanten hulp op omen 'dagen en met vereende krachten waren nu ook ispoedig de 7 ander ezich nog in den wagen bevindende reizigers, op de schuiten gebracht. De geredden, die voor het meeren- deel sohramwonden haddien gekregen en be grijpelijkerwijze zeer van streek waren, werden binnengebracht bij Ide firma J. C. Roos o.p den .Loosduinsche weg, waar men aanstonds maat regelen nam ten in afwachting van -de komst van 'den 'Gemeentelijken EerstenHulpdiensf, noodverbanden aanlegde en de geschrokken drenkelingen trachtte zooveel mogelijk op hun verhaal te noen komen. Het bleek gelukkig al spoedig, idat tie verwondingen van slechts een vijftal personen min o. fmeer ernstig waren. Gevaar leverde van geen van allen de toestand 'pp. Onder de meer ernstig verwonden bevond zich opk ieen paartje uit Loosduinen, dat op den terugweg was van het Haagsohe Stadhuis.,, waar men een uurtje tevoren hun huwelijk had voltrokken. Hun huwelijksreisje eindigde wel zeer spoe dig -en onaangenaam 1 Dopt ide goede zorgen- van den Eersten Hulp dienst wierden all egeredden, met uitzondering, van den zuigeling, idiens vader en- moeder naar den C-entralen Bost v-ervoerd vanwaar zij later naar de respectieve woningen konden gaan. Het spreekt vanzelf, dat het gebeurde enor me belangstelling trok. Het publiek stroomde van alle kant-en samen. Vopral tegen twaalf uur was er een groote menigte, -die van de beide 'kamen af het schouwspel van het ophijschen van icten auto gadesloeg. Een uitgebreiue po- liaemaont was waarom aanwezig pm de plaats van -het ongeluk vrij te houden. Na het ongeluk werd de autobus met behulp van loen kraanwagen der brandweer uit ide modder getroKken ten rechtop gebracht, waarna een -deskundig omaerzoek zou volgen. f— Jje Directie der iNederlandscne Spoorwegen, heeft volgens de „iel.", de gratiiicatie van vier dagen loon aan die leden van het personeel die gedurende een. vol jaar niet ziek waren, ingetrok-, üen. Besparing f 900.000.1 Bij de weduwe Peemen te Heijlaar onder Prin senhage is een poging tot inbraak gedaan. Om streeks middernaent drong een kerel het slaapt vertrek van de vrouw binnen. De vrouw opgeschrikt} üoor het vallen van de klink van de deur, sprong onmiddellijk uit het bed, en de kerel sloeg op de vlucht. De dief was den koestal binnengedrongen* Des morgens had de vrouw f 672 in ontvangst ge nomen, welk bedrag zij echter onmiddellijk op de Boerenleenbank had gebracht. ONGEVALLEN. Toen de heer van Kossum, tabrikant van ban- ketbakkersartikelen, met zijn motorrijwiel van de Zestienhovensche kade te Overschie kwam afrijden kwam hij in volle vaart in botsing met een rijtuig van den autobusdienst RotterdamDelft. De mo torrijder was oogenblikkelijk dood. Den chaufteur treft geen schuld. De 21-jarige L. te Veenendaal ging met een geweer het veld in om ganzen te schieten, doch nad de onvoorzichtigheid den haan niet in de rust te zetten. Toen hij over een sloot zou sprin- gen, bleef de haan achter den polsstok haken, waardoor het, geweer afging en hem nagenoeg de geheeie hand werd afgeschoten. Hij is in het zie kenhuis te Utrecht opgenomen. 1 -Nabij Bergen op Zoom is de heer A. 9. Sta-» verman, bekend chirurg uit Vlissingen, met zijn auto, waarin hij met zijn vrouw, vier kinderen en een chauffeur zat, door slippen in een sloot ge reden. Het jongste kind moest met vrij ernstige halswonden in het gasthuis te Bergen op Zoom worden opgenomen. De anderen kwamen met schrik vrij. i ID-e heeren L. en H. uit Bréda hadden het on geluk te Zevenbergen met hun guto te water te geraken. De inzittenden kwamen met den schrik en een nat pak vrij. De auto, welke gekanteld was, kon met de grootste moeite door een vrachtauto op het droge worden getrokken. De 21-jarige N. te Gasteren, die boomen hakte, kwam door de gladheid te vallen. Hij viel op het achterhoofd en bekwam ernstige verwon dingen aan ooren en mond. Hij werd naar het ziekenhuis te Almelo vervoerd, waar hij aan de bekomen verwondingen is overleden. Een benauwende vergissing. De Amsterdamsche briefschrijver van de „Gooi en Eemlander" verhaalt: In een der vier groote gemeenten van ons va derland, had de Koningin, bij een onofficieel be zoek, aan den ongehuwden voorzitter van een Huurcommissie te kennen gegeven, eenige nieuw gebouwde arbeiderswoningen te willen zien. Dé man ging te voren hier en daar op bezoek, zei niets van de komst van H.M, doch zag waar hij haar 't best kon brengen. 't Ging goed. 1 Drie, vier woningen werden door H.M). bezichtigd en een genoegelijk praatje gemaakt met de be woners, om daarna den tocht voort te zetten. Bij één der huisjes aanschellende, kreeg hij geen gehoor. Koningin en voorzitter stonden op de stoep, ze bleven er een poosje staan, want de bewoners wa ren vertrokken. Den president brak het angstzweet uit, want de vorstin fronste de wenkbrauwen. -Toen kwam hij op een goed idée. Eenige hui zen verder woonde een zijner kennissen, dien hij wel geruimen tijd niet had bezocht, doch waar hij altijd welkom was. 1 Hij vroeg onderdanig of het H.M. behaagde naar, een andere woning te gaan, waar de menschen on getwijfeld zouden thuis zijn. De Koningin vond het goed. t Jawel, dA&r werd opengedaan. iD-e voorzitter trad binnen, de bewoner ging onmiddellijk op hem toe, greep zijn hand en zei: Zoo Jacobus, dat doet me pleizier. In denzelfden adem ging het voort: Wat zie ik, een dame in je gezelschap? Ik begrijp het al, eindelijk getrouwdDag mevrouw I Nou, Jacobus, die mag er wezen hoor, gefe liciteerd kerel, van harte. H. M. had blijkbaar schik in het geval, stelde eenige vragen, vertrok onder geleide van Jacobus en heeft het later in het hof rij tuig. uitgeproest van het lachen. De president vond het heel erg, maakte den geheelen terugweg excuses, doch de Koningin bleef hem verontschuldigen. En tóch! 1 Nog altijd verwijt Jacobus zich, dat dit juist hem moes.t overkomen!..,...,,.

Nieuwe Langedijker Courant | 1924 | | pagina 3