JIIIBEIiEEItl eSSTUiES stroomingen plaafs geKai'd, waardoor ëeni- ge plaatsen in 'de omgeving van Gradana ge heel zijn verwoest. Een brug is ingestort, waar bij dertig personen zijn omgekomen. Ook in Hongarije wast de rivier de Donau, tengevolge waarvan Boedapest gedeeltelijk on- ider water is gezet. De staking in de Duitscbe havens is opge heven, evenals idie in het Londensche tram- en omnibusbedrijf. In Engeland dreigt thans een uitsluiting in den scheepsbouw, welke op 10 April zou uitbreken, en een stakijng in 'de mijnen. De regeering doet alle pogingen om ideze conflicten te voorkomen. In de groote Noorsche uitsluiting is steeds nog geen oplos sing gekomen. Vergadering dezer gemeente, gehouden Vrij dagmiddag 4 April. Voorzitter de E. A. heer Meijer, Burgemees ter. Afwezig wegens verhindering de heer C. Over Kz. De voorzitter spreekt bij orpening der verga- jdering een welkomstwoord en wel inzonder heid tot den heer Jb. Pleister, di eeemgen tijd .ongesteld was en daarna nu voor het ieerst weer :n ons midden is en voor het teerst rrtd toet voorzitter eene vergadering meemaakt, en de voorzitter spreekt de hoop uit, met den heer Pleister evenals met oen geheelen raad flink1 te mogen (samenwerken. tot bloei van Oi. Nie- dorp. Punt 1 der agenda: Beëediging gemeente- seceretaris. Ingekomen is; een Kon. besluit, d.d. 20 Maart 1924, no. 6, houdende goedkeuring der be noeming van (den Burgemeester Meijer tot se cretaris van Oude Niedorp. De heer J. Wit, wethouder, treedt nu feen poosje als voorzitter op en de Burgemeester legt in diens handen uh de vereischte ieeden als secretaris af. Hierna feliciteert de heer Wit den njeuwbe- npemden secretaris en volgt felicitatie door de overige raadsleden. Burgemeester herneemt daarna he t voorzit terschap en spreekt tot, den raad daarna de volgende woorden: M, H. Nu het H. M. de Koningin heeft behaagd Hare goedkeuring te héchten aan uw besluit, haudende mijne benoeming tot secretaris-'dezer gemeente, waarvoor ik te 'dezer plaatse Hare Majesteit mijn eerbiedigen dank moge betui gen meen ik op den vooravond van mijn nieuw ambt niet te mogen nalaten enkele woor den tot uwe vergadering te richten. Gij alen, M. H. weet ,hoe sedert eemigie jaren idie administratie der gemeenten zich heeft ont wikkeld; de ontzaggelijke groei der gemeente administratie heeft het noodzakelijk gemaakt, Idat men op de 'hoogte zij der talrijke voorschrif ten, ile gemeentezaken betreffende. Meer dan ooit is de administratie fundament geworden van een gezond gemeentelijk huishonden. Gaarne wil ik er het mijne toe doen om de administratie dezer -gemeente punctueel bij te houden; om haar zóó te doen zijn, [dat noodige gegevens op gemakkelijke, eenvoudige wijze kunnen worden ver-kregen. Verleent gij mijne heeren mij den steun dien ik daarvoor noodig heb. Samen zullen wy er Idain ook getuige van kun nen zijn, hoe door eene richtige administratie het welzijn der gemeente bevorderd wordt; sa men zullen wij de vruchten v,an onzen arbeid zien rijpen. Ten slotte wensch ik den heer Kooijman 'een (woord van dank te brengen, die op zoo- voor beeldige wijze het secretariaat beeft waarge nomen. Moge ik in mijn dubbel ambt van Burgemees ter-secretaris op uw aller medewerking künrnen rekenen, in het belang der gemeente O-ud-e Niedorp, welke mij hoe kortstondig ik hier opk ben, reeds dierbaar is geworden. De raad geeft teekenen van instemming met het gesprokene. De notulen van 26 Januari 1.1. (den datum der feestelijke intrede van Bur gemeester B. J. F. Meijer) worden gelezen. De h-eer Tromp prijst de keurige wedergave in de notulen en -deze worden daarna goedge keurd evenals de notulen van Woensiuag 30 Januari d.a.v., die -daarna werden gelezen. Daarna volgen de ingekomen stukken. a. Adres van de N.-H. vereenigkig ,,He!f Witte Kruis", daarbij verzoekende om terug te willen komen op het ter raadsvergadering van 11 Dec. anno passato genomen besluit, waarbij afwijzend werd beschikt op een d.d. October aan den raad gericht verzoek om toekenning I van -een subsidie v-oo-r de ontsmettingsdiensten I te Alkmaar, Hilversum en Haarlemmermeer. Burgemeester en wethouders adviseeren af wijzend op het verzoek te beschikken, vermits geenerlei term aanwezig worot geacht, om op het eenmaal genomen besluit terug te komen. In zijne toelichting wijst vooxz. er op, dat er den laatsten tijd weinig besmettelijke ziekten voorkwamen, waaronder de inkomsten -dezer ontsmettingsdiensten hebben geleden. B. enW. zijn van oordeel, iniet op het genomen besluit terug te moeten komen, j Dienovereenkomstig wordt besloten. b. Circulaire van het gemeentebestuur van Werkendam, daarbij verzoekende adhaesde te betuigen aan het door dat gemeentebestuur aan PI. M. de Koningin gericht adres nopens wijziging der Middelbaar- en Hpogeronderwijs- fwet. I' B. en W. adviseeren, deze circulaire voor notificatie aan te nemen, vermits op -de door dat college aan de directie 'der ver. van N.ed. gemeenten gericht schrijven, mededeekng is ontvangen, dat een concept-van een gewij zigde regeling blijkens m-ededeeling van den A betrokken Minister >n voorbereiding is. jl Voorz. zegt dat adhaesiebetuiging nu niet meer g-even zou. Algemeen worut moedgevon- 11 den, afwijzend te beschikken. »l fi. Schrijven vati B. ejn W. der 'gemeente Scha gen, houdende lief verzoek' adhahsie te willen betuigen aan het door den raad -dier gemeente aan de Tweede Kamer der Staten-Géneraal gericht adres, nopens behoud van het kanton gerecht te Schagen. B. en W. adviseeren, conform hfe't verzoek 'te besluiten, aangezien bij opheffing- O. Niedorp onder Helder wordt gerangschikt. En Helder is een heele afstand. Besloten wordt, adhaesie te betuigen-. d. Aangehouden adres van J. Rootjes1 c.s,, allen inwoners van de buurtschap ,,Elba de L-eyen" houdende het verzoek om aansluiting bij het electricite-itsnet. B. -en W. adviseeren, dit stuk voorloopig aan te houden met het oog op de in te stellen eiec- tricit-eiitscommissie als 'bedoeld in de concept- bedrijfsverordening d.d. heden. Wordt aangehouden, tot de elect ridtei(t:scorn- missi-e zal zijn benoemd. e. Alsvoren van G. H,. Imp-ink e.a. Advies van B. -en W. als onider d. Dit adres wordt eveneens aangehouden lot- idat de electiiciteitscommissi-e zal zijn benoemd. f. Schrijven van B. -en W. der gemeente N.- Niedo-rp, waarbij wordt verzocht eene bijdrage te willen verleenen in de kost-en van verbete ring van de z.g. Leijer sloot. B. en W. adviseeren, met het oog op de om standigheid, dat bedoelde weg in onderhoud •is bij voornoemde gemeente en dat naar het foordeel van B. -en W. het verleenen-eener bij drage in dezen niet te rechtvaardigen is, afwij zend op het verzoek te beschikken. hen modepraaije voor Heeren. Voor 1924 brengen wij een tamelijk lang Colbert met opgesneden revers, getailleerd met split, één- en twee- knoops. De kleuren BRUIN, BLAUWcGRIJS- Beige en Effen Blauw zullen 't meest gedragen worden. Wipcord-Gaberdine en Kamgaren zijn de stoffen die op den voorgrond treden. 1 jj -Wij hebben in alles een flinke keuze ten raden U aan eens ons magazijn te tbezoeken. Speciaal brengen wij een Iprachtsorteerijng löiauwa Kinderpakjes Matrozenpakjes 1 en Regenjassen lste klas Confectie. ,Wij concurreeren alléén met de kwa liteiten, niet met den prijs. Voor goed- koope kleéding, gaat s. v. p. naar een ander; voor goede kleeding koopt da'n bij ons. Ook is, onze keuze in Overhemden, Boorden, Dassen, Hoeden en Petten zeer groot. Aanbevelend, SPAANDER Co., ALKMAAR. De raad is het hiermede eeinis en besluit met aïgem. stemmen afwijzend te beschikken. g. Balans en winst- en ver hes-rek enifag van 'het gemeentelijk electriciteitsbedrijf 1923. Besloten wordt, nadere schriftelijke toelich ting te verzoeken -en daarna opnieuw aan -de orde te stellen. Tot leden der comto. voor het nazien worden de heeren Molenaar, Tromp en Liefhebber benoemd. h. Beredeneerd verslag betreffende de volks huisvesting van B. -en W. Voor kennisgeving aangenomen. i. Verslag van de commissie van toezicht op bet l.o. over 1923. Na voorlezing voor kennisgeving aangeno men. j. Balans- Winst- en Verliesrekening met toe lichting van den keuringsdienst voor waren in het gebied Alkmaar. Wordt ter inzage beschikbaar gesteld. k. Jaarverslag 1923 van den correspondent der arbeidsbemiddeling -en werkloosheidsverze kering. Hieruit blijkt, dat 9 personen waren inge schreven. Wordt goedgekeurd. 1. Missive van Ged. Staten, houdende goed keuring der gemeente-rekening 1922. Wordt voor kennisgeving aangenomen. m. Koninklijk besluit d.d. 20 Maart .1924, no. 6, ihouiüiende goedkeuring van de benoe ming van den Burgemeester tot secretaris dezer gemeente. Te behandelen bij punt 1 der agenda beëediging gemeente -se cretaris De voorz. brengt onder de aandacht dat dit reeds in het begin onzer vergadering is be handeld. n. Procesverbaal van opname van boeken en kas van den ontvanger der gemeente. Conform de administratie werd in kas be vonden f 9013.77. Goedgekeurd. o. Proces-verbaal van opname van boeken en kas van -den administrateur van het G.E.B. Eveneens in orde bevonden, met f 848.67 kasgeld. Mede goedgekeurd. p. Verslag van de oommissie van toezicht (op Iden vleeschkeuringsdienst, kring Barsinger- horn. Wprdt ter visie gelegd. Het raadsbesluit van 30 Januari 1.1. nopens verhaal van pensioensbijdragen op de gemeen teambtenaren wordt op voorstel van B. -en W. gewijzigd; zopdanig dat het in plaats van 1 Jan. 1924 in werking te -treden, zal in werking treden. 1 Juli 1922. B. en W. stellen vopr om in Verband met da opmerkingen van Ged. Staten op te nemen een verbodsbepaling aangaande het bezigen van slootwater voor het reinigen van vaatwerk en dergelijke. Voorz. licht het nut toe, dat fuik een bepa ing kan hebben. De heer Liefhebber acht die vierboldsb'epa- hng wel gped, 'doch wil gaarne voorziening voor die gevallen,, waar sommige menschen niet voldoende regenwater of ander goed water heb ben en du-s wel hun 'toevlucht 'tot sloofttwajter moeten nemen. Voprzitter zoi udat aan B. en W. p-vergelaten wil'l-en zien, idie -dan wanneer iemand geen water beschikbaar heeft, toaatregelen tof tege- jnoetkoming zullen beramen. Bepaling tot verbieden van het gebruik van slootwater voo rh-et reinigen van vaatwerk, enz. wordt nu met algemeene stemmen opgenomen, evenals 'de bepalingen om tijidens den zomer tijd 11 uur 's avonds, zomertijd, voor sluituui der café'-s te bepalen en om het houden van hazardspelen in café's- te verbieden. Benoeming van een lid van de schattings- ccommissie voor de rijksinkomsitenbélasting, te rvoorziening in de vacature, ontstaan door het overlijden van den heer J, Nagelhout. Gekozen wordt Burgemeester Meijer, die dank betuigt voor het gestelde vertrouwen. Benoeming van vier hooist-ekers voor bet jaar 1924. B. en W. stellen vopr om als zoo-uanig vor O.-Niedorp de heeren H. Ootjers en P. Agenent en voor Zijdewind de heeren P. Wijln- ker en D. de Groot te benoemen. Deze wor den daarna alen met algemeene stemmen be noemd. Daarna benoeming van een lid der commis sie van toezicht pp den gemeensohappelijk-en Keuringsdienst, als bedoeld bij art. 8 der ge meenschappelijke inzake den keuringsdienst in den kring Barsingerborn. Vacature J. Nagelhout. Benoemd wordt Burgemeester Meijer, die ook hier dank betuigt vopr het gestelde ver trouwen. Prae-advies van- B. en W. betreffende vast stelling van een bedrij-fsverpridening vp.or het .G.E.B. De concept-bedrijfsverordening van B. en W. wordt voorgelezen en 'daarna goedgekeurd. Tot leien der commissie voor het contro- leeren 'der Burgerlijk eArmbestuursrekening pvf& 1923 worden benoemd de heeren Tromp, Liefhebber en Molenaar, die na alles te heb bén nagezien bij monde van den -heer Liefhebber rapportieeren dat alles in orde is bevonden en dat tot goedkeuring wordt geadviseerd. Aldus wordt met dankbetuiging besloten. De ontvangsten bedrpegen totaal f 3129.72V2 de uitgaven i3072.591/2- Batig slot f57.13. Daarna wordt rekening Protestantscbe Arm- YOpgdij aan de orde gesteld, waartoe mede ter vergadering aanwezig is, de heer P. Agenent, lid dier instelling. Do.or eene commissie, bestaande uit de hee ren Wit, Molenaar en Ligthart wordt de reke ning nagezien en eerstgenoemde rapporteert dat zij in orde is bevonden en dat- de commissie tot goedkeuring adviseert. Aldus met dankbet-ui ging besloten. De pntvangst-en bedroegen f6620.91, uitg. f6399.13V2, batig slót f221.77V2 Plet voprdeelig saldo, vorig jaar bedroeg 'f 1180.42. Benoeming van leden ider elec'trititeitscom- missie. Thans begeeft (de raad zich in comité. Daarna wordt de vergadering weder hero pend en wordt tot stemming overgegaan. De uitslag is dat tot leden worden benoemd -de ■heeren Tromp, Liefhebber, Fluister, Ligthart en Molenaar. Voorz. deelt mede, dat de heer Tromp, wet houder, voorzitter der commissie zal zijn vol gens de gemeentewet, die voorschrijft aat li-ui" gemeestor, of een -der wethouders voorzitter -aer commissie moet zijn. Bij de lon-dvraag acht de heer Wit het wen- 'schelijk om eene commissie voor de landerijen in te stellen. Goedgevonden wordt, om dit op de volgen de vergadering te behandelen. Onder dank wordt daarna de vergadering dpor den voor zitter gesloten. UlT DEN OMTREK ST. PANCRAS. De draadlboze. Slechts vier lettergrepen. En toch zijn z,e gecombineerd m-et de verhalen er over dn staat jong en zelfs oud dusaa-mg in beweging te brengen dat men zich niet 'langer meer met die verhalen tevreden stelt, uaoh zelf probeert een toestel te mak-en. En als m-en iaat van jongeren ziet -dan is 'daar de in tuïtie reeas de orijfv-eer, die zich steeds voor 't nieuwe als vanzelf interesseert, doch als men ouden van 60 jaar bezig ziet nog (eens opnieuw mee te doen, en men aanschouwt wat ze door eigen kunnen tot stand weten te brengen, dan komt er eerbied voor zulk werk over de drein- pe van onze nieuwsgierigheid heen zijn plaats vragen. En 'dit vindt te meer plaats als men 'die ouden van dagen in zijn onmiddellijke na bijheid bezit. Zoo waren wij een dezer dagen in de gelegenheid de oude klokkenmaker Vol kers zijn w-erk op dit gebied te aanschouwen en me-de te hooren de piano,- en vioolklanken van -uit Parijs, en we bewonderden de vaardigheid waarmede -hij zijn toestel in elkaar had gezet 'en weke bleek uit de sterke opvoering der ontvangen klanken, zoo zelfs, dat we in staat waren naderhand de melodie na te neurien. 'tWas werkelijk de moeite waard. We achten bet dan ook niet onmogelijk dat men zich bijna een kapot uurwerk we-nscht o-m een kykje bij Volkers te erlangen >en mede te kunnen ,boó- ren. Een oplossing zo uzijn alvast na te gaan of er ook uurwerk is dat reparatie van nopide heefit, i 1 fr-YeüiKoeurten NED. HERV. GEM. OUDKARSPEL. Zondag 6 April geen samenkomst. GER. KERK NOORDSCHARWOUDE. Zondag 6 April 9.30 voorm. en 4 uur nam. Ds. J- Giliebaard. NED. HERV. GEM. NOORDSCHARWOUDE. Zptmdag 6 April geen dienst. NED. HERV. GEM. ZUIDS'CHARWOUDE. Zondag 6 April 10.30 v.m. (nieuwe tijd) Ds. J. J. v. Meu-rs. CHR. GER. GEM. BR. OP LANGEND IJK. Zondag 6 April 10.30 en 2.30 Leesidienst. DOOPSGEZ. GEM. BR. OP LANGEND IJK. Zondag 6 April 10 uur v.m. (o,ujde tijd) Ds. A. de Jong. NED. HERV. GEM. BR. OP LANGENDIJK. Zondag 6 April 9.30 v.m. en 2.30 nam (oude tijd) Ds, J. Kooij. f GER. KERK 'BROEK OP LANGENDIJK. Zondag 6 April 9.30 en 2.30 nam. (oude tijd) Ds. R. W. de Jong. NED. HERV. KERK ST. PANCRAS. Zondag: ,6 April1 v.m. 9.30 (oude tijd) Ds, )J. P. Buiskool. Bevestiging nieuwe leden. Voorbereiding H. Avondmaal. 3 maal collecte vpor ide kerk. 3 uur tobde tijd) Ds. J. P, Buiskool. GER. KERK ST. PANCRAS. Zondag 6 April 10.30 v.m. preeklezen, 8 uur n.m. Ds. G. Maart GER. KERK HEERHUGOWAARD. Zondag 6 April' 10.30 v.m. preeklezen, 3 uur n.m. Ds. Meijer van Alkmaar. Groentevervoer, NOORDSCHARWOUDE'. Zaterdag 29 Maart Maandag 31 Maart Dinsdag 1 April Woensdag 2 April Donderdag 3 April Vrijdag 4 April Totaal 11 wagons 54 j f- SLUIS NOORDSCHARWOUDE. Motorbooten 31 Maart 2 2 April 2 4. 1 Tonnen 3« if I 38 3® - 5 io4. 1 BROEK OP LANGENDIJK. Zaterdag 29 Maart 6 wagons Maanaag 31 Maart 2 Dinsdag 1 April '6 Woensdag 2 April 4 j Donderdag 3 April 7 Vrijdag 4 April 8 if Totaal t I 'j- SLUIS BROEK OP LANGENDIJK.^ Motorbooten 29 Maart 1 3i 3 1 April 4 2 3 3 .4 4. 1 16 W ARMENHUIZEN'. Zaterdag 29 Maart Maanaag 31 Maart Dinsdag 1 April Woensdag 2 April1 Donderdag 3 April Vrijdag 4vApril Totaal 3 wagons 0 2 2 1 MARKTBERICHTEN. LANGEDIJKER GROENTEMARKT BROEK OP LANGENDIJK. 4 April. 2550 kilogram roode kool 33.90. 1750 kilogram gele kool 2e soort 7.—. 6745 kilogram deensche witte kooi 7.109.60. 4850 kilogram uien 8.809.50.''- 1400 kilogram peen 1.902.90. 5 April. 925 kilogram roode kool 29.3030.10. 200 kilogram gele kool 28.20. 9300 kilogram deensche witte kool 8.901020. 4025 kilogram uien 8.4010.50. Drie Lingen 6.1000 kilogram peen 3. NOORDERMARKTBOND. NOORDSCHARWOUDE. 4 April. 3500 kilogram uien. Grove uien 10.4011.10. Driel* gen 8.909.10. 11900 kilogram peen 4.4.50. 35400 kilogram roode kool 28.5031.2500 kilo gram gele kool 33.36.70. 101200 kilogram deen sche witte kool 8.6010.70. 1 (5 April. 8500 kilogram uien. Grove uien 10.10.70. Drielin gen 8.508.60. 5300 kilogram peen 4.80. 31700 kilogram roode kool 28.1031.800 kilogram gele kool 40.9041.86800 kilogram deensche witte kool 8.8010.20. WAR MEN HU IZEN 3 April. 9325 kilogram roode kool ie soort 29.1030.60, idem 2e soort 27.80, idem uitschot 17.90. Gele kool 3850 kilogram witte kool ie soort 10.10— 10.20, idem 2e soort 8.90. 900 kilogram uien Drielingen 5.Uien 9.50. uitschot uien 2.90. 2050 kilogram peen 4.50—4.80 idem kleine 3.— 3.10. 4 April. 1 500 kilogram roode kool ei soort 27.50, idem 20 soort 25.10. 11530 kilogram witte kool ie soort 8.30890, idem uitschot 2.90. 1510 kilogram uien 10.30—10.80. uitschot uien 1.803.10. 4050 kilo gram peen 4.204.60, idem kleine 2.30. i ALKMAAR. 4 April. Appelen 18.-35.Prei 10.20—15.60. Gele kool 15.3029.80. Wortelen 3.3.80. Uien 6.2011.90 Spinazie 1.121.32. Kropsla 18.60—23.40. Spruiten 32.61.Witlof 24.44. ALKMAAR. 4 April. r. 96 stapels kaas kaas 99613 kilogrammen. Kleine fabriekskaas met merk 39,—, idem zonder merk 35.50. Commissie fabriekskaas met merk 42.—. Kleine boerenkaas met merk 39.idem zonder merk 36,—Commissie boerenkaas me$ m> 39.Handel vlug.

Nieuwe Langedijker Courant | 1924 | | pagina 2