LJ Nieuwsblad voor LANGEDIJK en Omstreken. Dinsdag 8 April 1.984 2° Blad 888 Jarga g per 3 maanden f 1,15 J. £1. KEIZER. i$0 42. TÏSIumPIMMMI SS NIEU WE U1GIIUKM (01 RUT. Deze courant verschijnt Dinsdags, Donderdags en Zaterdags. ABOSHKMKNTSPBU» BEDAOT BUfi-UITGE VEB BUBBEL: Moordscftmrwoude. FfUJS ÖÜB EKXJSJV-iCliSat Ta» 1— i regels 78 et., elke regel meer 18 et. droste letten of vignetten worden naar plaatsruimte berekend. Srieren rechtfreekc aan den Uitgever TWEEDE BLAD. BESCHRIJVINGSBRIEF VOOR DE 11e ALGEMEENE VERGADERING VAN: DE Ni „NOORDERMARKTBOND" TE HOUDEN OP DONDERDAG 10 APRIL 1924, - des namiddags 1,30 uur, - (OUDE TIJD). ['EN- LOKALE VAN DEN HEER J. DE BAKKER TE NOORDSCHARWOUDE. AGENDA: Opening door den Voorzitter. Lezing der notulen van de vorige Algemeene Ver gadering. Ingekomen stukken en Mededeelingen. Rekening en Verantwoording van den Penning- Jaarverslag van den Bondssecretaris. Jaarverslag van den Secretaris der Commissie van Beheer van de markt. VOORSTELLEN. Van den L.T.B. Afd. Langedijk. Bovengenoemde afdeeling stelt aan de Algemeene rergadering voor om eene bepaling in te voeren, aat e uien op een uniforme wijze zal worden gelost. Toelichting: De wijze waarop het artikel uien bij sommige han delaren moet worden gelost, nl. over de z.g.n. „hort", geeft aanleiding tot vele klachten en brengt tijdverlies voor de tuinders mede. Bedoeling van het voorstel is, dat bij eiken handelaar de uien zal worden overgenomen in eigen zakken of ba len, nadat de partij in orde is bevonden. Tot dit laatste heeft de kooper het recht willekeurig een zak uit de partij te nemen en te onderzoeken. Prae-advies aan het Bondsbestuur Het Bondsbestuur kan hierin volkomen meegaan en zal hij aanneming den handel ermee in ken nis stellen, dat dit product onder deze bepaling zal worden verkocht. Van dezelfde V ereeniging. De „Noordermarktbond" schaffe meerdere bascules an en treffe maatregelen, dat slechte bascules van articulieren niet meer mogen worden gebruikt. Toelichting: Wordt vrijwel overbodig geacht. Prae-advies van het Bondsbestuur: Het Bondsbestuur kan hierin meegaan en advi seert tot aanneming van dit voorstel. Het schaft dan zooveel bascules aan als door hem noodig geoordeeld wordt en zal deze voor een billijke vergoeding in bruikleen aan den handel afstaan. Van dezelfde Vereeniging. Bij de artikelen bloemkool en boswortelen hebben e eerste 5 aanvoerders het recht te mogen ophouden ra denzelfden dag weer over te mogen veilen. Toelichting: Voorsteller meent, dat voor deze producten van één dag een uitzondering op den geldenden regel moet worden gemaakt. Overveilen op den volgenden dag is zonder schade aan de kwaliteit van het product niet mogelijk. Prae-advies van het Bondsbestuur: Gezien den goeden gang van zaken aan onze markt, waartoe het „niet meer ophouden" der producten niet weinig heeft bijgedragen, moet het dit voorstel ernstig ontraden. 4. Van de Vereeniging L.T.B. afd. Langedijk en de Vereeniging „Nieuw Leven" te Heerhugowaard. Bij den onderhandschen verkoop, waarvoor de han delaar vergunning heeft verkregen, in te voeren de verplichting om een officieele bon af te geven, (even als iu de veiling), zonder welke de verkooper van het betaalkantoor geen gelden in ontvangst kan ne men, welke bonnen aan het kantoor gecontroleerd en vergeleken worden met het vergunningsbewijs van den kooper, j Toelichting: Voorstellers meenen, dat met dit voorstel de mis bruiken bij den onderhandschen verkoop vrijwel geheel zullen verdwijnen. De verkoopers toch zullen dan voor de verkochte partij een bon moeten overleggen om betalingen te kunnen er langen en aan het betaalkantoor kan precies wor den nagegaan of de kooper meer heeft gekocht, dan waarvoor hij vergunning had. Prae-advies van het Bondsbestuur: Het Bondsbestuur kan hierin meegaan en advi seert tot aanneming. Het zal zich dan tot de zustervereenigingen wenden en bij aanneming van dit voorstel er bij haar op aandringen even- eens deze maatregelen te willen toepassen. 5. Van de Vereen. „Sint Maarten" te Sint Maarten. Deze vereeniging stelt aan de Algemeene Vergade ring voor om het daarheen te leiden, dat onze pro ducten van een „district-merk" worden voorzien, zoo dat geen andere producten doorgaan voor Langedij- ker producten. Toelichting: Zij vindt het een ongezonden toestand dat b. v. Zeeuwsche uien hierheen worden verzonden om dan verder haar weg te vinden onder den naam „Langedijker" uien. De uien, hier geteeld, is van veel betere kwaliteit, zoodat het voor ons product een nadeel wordt geacht wanneer deze toestand bestendigd blijft. Prae-advies van het Bondsbestuur: Het Bondsbestuur moet aanneming van dit voor stel alsnog ontraden. Het meent, dat men moet afwachten wat net uitvoer-contröle-bureau in dezen zal weten tot stand te brengen. 6. Van de Vereeniging „Tuinbouwbelang" te Noord- scharwoude. De vereeniging „Tuinbouwbelang" stelt aan de Al gemeene Vergadering voor, om voor de onderhandsch verkochte sneezenkool (winterproducten) geen hoo- ger percentage te heffen dan 1 °/o_. Toelichting: Genoemde vereeniging meent, dat de mindere ad ministratie, hieraan verbonden, billijkheidshalve met dit percentage volstaan kan worden, temeer, waar deze producten toch wéér op de veiling verschijnen. Prae-advies van het Bondsbestuur: Het Bondsbestuur kan hierin meegaan, vooral waar de onderhandsche verkoop hiervan vair weinig beteekenis is. 7. Van dezelfde Vereeniging. Dezelfde vereeniging stelt voor om in de liggooten electrjsche .verlichting aan te brengen. Toelichting: Genoemde vereeniging meent, dat het noodzakelijk geacht kan worden óp genoemde plaatsen een paar fünke lampen aan te brengen, om bij het late inbrengen der vaartuigen in den winter, on gelukken te voorkomen. Prae-advies van het Bondsbestuur: Het Bondsbestuur acht dit zeer gewenscht en vraagt aan de Algemeene Vergadering machti ging hiervoor. 8. Van dezelfde Vereeniging. Bovengenoemde vereeniging stelt aan de Algemeene Vergadering voor om, in overleg met de L. G. C., de vereeniging „De Koophandel" en de Schippers-ver- eenigingen voor gezamenlijke rekening het ijs gere geld open te houden van de Noordscharwouder-sluis tot Alkmaar. Toelichting: Hoewel genoemde vereeniging de kosten hiervoor niet gering acht, meent zij toch, dat het aanbeve ling verdient om het Bondsbestuur op te dragen stappen in deze richting te doen, wijl zij meent, dat het voor den binnenlandschen handel een groot belang zal zijn als deze vaart geregeld wordt opengehouden, wat tevens ook een groot markt belang zal zijn. Prae-advies van het Bondsbestuur: Het Bondsbestuur acht dit eveneens de aandacht waard en zal de opdracht gaarne aanvaarden om daaromtrent in overleg met de genoemds organisaties te treden. 9. Van de Vereeniging „De Eendracht" te Oudkarspel De Tuinbouw-Vereeniging „De Eendracht" stelt aan de Algemeene Vergadering voor om de uiensor- teering, zooals die door het „Centraal Bureau" is voor gesteld, niet aan te nemen, doch het bij het oude systeem te laten. Toelichting: Genoemde vereeniging meent, dat dit niet is uit te voeren ijl het kleinbedrijf. Zij ziet hierin veel keu ringen en acht het teveel tijdroovend en is daarom niet van het voordeel overtuigd. Prae-advies van het Bondsbestuur: Het Bondsbestuur adviseert aan de Algemeene Vergadering om dit voorstel te verwerpen en be veelt aan, om de uien wèl gesorteerd aan te voe ren en wel in de volgende maten: Nep tot 35 m.M., Drielingen van 32 tot 43 m.M., uien van 40 tot 75 m.M. en groote uien boven de 70 m.M. 10. Van de Vereen. „De Eendracht" te Oudkarspel. Genoemde vereeniging stelt aan de Algemeene Ver gadering voor, om aan het zuideinde der veiling een nieuwe goot te bouwen en verzoekt het Bestuur hier van een begrooting te laten maken. Toelichting: Genoemde vereeniging doet dit voorstel, daar er vele dagen, (vooral in den winter) tekort ruimte blijkt te zijn, zoodat de aanvoerders van buiten" er bijna nooit gebruik van kunnen maken en zelfs ook de aanvoerders uit de onmiddellijke nabij heid nog vaak te laat komen. Prae-advies van het Bondsbestuur. Het Bondsbestuur is het met de vereeniging „De Eendracht" eens, dat de ruimte te klein blijkt te zijn. Het heeft hiervoor reeds een commissie van onderzoek benoemd, die op de Algemeene Vergadering hierover haar rapport zal uitbren gen, s

Nieuwe Langedijker Courant | 1924 | | pagina 1