Nieuwe unsejiw couram (Eerste Blad.] Dinsdag 8 April 1924. ■UhlHCIËEL GRONDBELASTING. De Burgemeester der Gemeente Zuid- Schar wóude brengt ingevolge het 2 de ltd van artikel 15 der Wet betrekkelijk de Grondbe lasting ter kennis van belanghebbenden, dat van heden af op de Secretarie der Gemeente gedurende DERTIG DAGEN ter inzage is nedergelegd ©ene opgave der uitkomsten van de meting en de schatting bedoeld in de artike len 15.23 en 43 dier Wet. Zuid-Scharwoulde, 4 April 1924. De Burgemeester voornoemd, VAN SPENGLER. Uit ons Paiiemeni. De Marine-begrooting ai de Vlootwet. De toestand van het Spoorwegperso neel en de loonsverlaging. De 48-uri- ge werkweek. Stichting van boerde- rijen op woeste grpnden en bloembollen- (cultuurHoog en laag personeel; bij lipsterijen en telegrafie. De verwerping -van de Vlootwet in October van het vorige jaar heeft de regeering een vingerwijzing gegeven omtrent de richting waarun het land, althans de meerderheid der Tweede Kamer, het Marine-vraagstuk voor loc- pig opgelost wenschte te zien en op welke" wijze men de M arine-aangelegenheden in verband vooral met onzen tinantiëelen noodtoestand fwenschte behandeld te zien. En toen het oude knims'terije na de langdurige crisis dan ook in Februari van 'dit jaar opnieuw het bewund op nam, heeft het dan ook verklaard zich naar deze uitspraak te willen schikken en üus voor het herstel van ons- finjantiëel evenwicht van verdere vlootplannen af te zien. Maar hoe ver der het van deze verklaring van 15 Februari 'afraakt, des te 'driester wordt de toon, verklaar de de heer Dressel'huys. En zoowel vrijzinnig- democraten als socialisten en communisten, voor wie vooral' de heer Düijs als woordvoer der optrad, meenden dat de nieuwe begroeting slechts het begin was v.an de uityoentag der indertijd verworpen Vlpotwet. Over de juist heid of onjuistheid dezer meenóng heeft voor namelijk het debat bij de behandeling der Marine-begrooting geloopen. I)e minister ont kende elk plan tot clandestiene uitvoering van de Vlootwet. Wat hij vroeg, diende slechts tojt instandhouding en verzorging van het bestaan de, wat met het opg op' onze defensie onont beerlijk was. Ovpr een nieuwe Vlootwet werd nog door het kabinet beraadslaagd. De meer derheid der Kamer bleek hét daarmede wel eens ,ook de heer Dressel'huys ondanks zijn uiting van twijfel. Alleen het feit, dat de nieu- 'we flotiieljevaartuigen zooveel zwaarder moes ten zijn (dan de andere en het aanvragen van geld voor plannen en onderzoek voor een on- derzeebootmijnenlegger kwamen deze afgevaar digde evenals ook den heer Van Schaik een beetje verdacht voor. En de post, die op den: mijnenl'egger betrekking had en die de Kamer aan een toekomstige uitgaaf van 51/} miltaoen zo ubinden, werd dan ook op voorstel van den heer Dresselhuys en met goedvinden van den minister geschrapt. Maar de" poging van den heer Duijs om door pen vijftal amendementen aak allerlei andere aanvragen van de begroo- ting af te voeren en daarmee 21 miMoem te besparen', mislukte. De verwerping van de mo to van den heer Marchant, idie voorstelde alle ccredieten vopr nieuwe aanbouw terug te ne men tot aan de samenstelling van de beide militaire departementen had trouwens al ge wond, hoe de Kamer er over dacht. Zooals 'de vraag omtrent het verband tus- schen Vlootwet en Marinebegrooting de behan- leFmg dezer begrooting beheerschte, zoo deed le toestand in het Spoorwegbedrijf en speci- lal de toestand van het Spoorwegpersoneel bet ie behandeling van de beg rooting van Water staat .Tegelijk met jctSe begrooting waren trou wens de interpellatie van den heer Wijnkoop nzake dezen toestand aan de orde. In deze nterpellatie had de heer Wijnkoop vier punten witwikkeid, n.l. de 10 pet. loonsverlaging, den lahs'lachtigen toestand v;an den bedrijfsvorm, le vernietiging vain 'het eenmaal -ingesteld over- eg in den loonraad en het beleid der tegen woordige directie. En zij had aanleiding gege ten tot een motie van 'den heer Wijnkoop be- reffende de loonsverlaging en de wijziging van Ie. dienstvoorwaarden, een van de heer Oud •«doelende alle pressie op het personeel om if stand te doen van de rechten van art. 36 'an het reglement te veroordeelen, een van le "heeren Wijnkoop en Raves teijn tot ophef- ing -der stakingswetten van 1903 en een van len heer Van Braambeek, die bij de loonsver- agimg van 'het personeel rekening gehouden rikte hebben met de loonregeling van het rijks- ersoneel. Tot dit laatste bleek de minister, 'at de groote lijnen aangaat, niet ongenegen 1 wees hij op het verschil tusschen personeel i een b.edrijf en administratief personeel. En le heer Van Braambeek bleek dan ook bereid ijn motie in te trekken. Wat de loonsverlaging an 10 pot. betreft, de directie had liever een «heel nieuwe loonregeling gewenscht. Toen at met het oog op de regeeringsplannen in- ake ide 10 pet. loonsverlaging van het rijks- ■ersoneel niet makkelijk bleek, werd met 1 anuari 1924 ook zoo'n verlaging ingevoerd. >ij de verdere onderhandelingen stuillen men art. 36. Ten einde eiadelboze processen voorkomen, trachtte de directie vrijwillige fstand van dit artikel van het personeel te rijgen. Maar omdat dit licht in pressie dreigde ontaarden, heeft de minister de directie aan- eraden de processen maar a ft© wachten ten eeft de idirectie van haar eisch afstand ige- iaan. De pressie bleek dus dpor de regeering eroordeeld. En Ide- minister kon dan ook ge- ifieel tne'f Ide motie meegaan van den 'heer ü'ud, die in de ministeriëele verklaringen aanleiding vond die motie niet te handihaven. De beide daarna nog overgebleven mxki.es werden--ver- - worpen en de -begfooting aangenomen, ïfadat de minister o.a. nog de geheele 'afsohdtfing van den Zondagsdienst bij de sporen onmoge lijk had verklaard. Bij de behandeling der begroeting van Ar beid enz. was het hoofdzakelijk de arbeidswet geving en daarbij speciaal de 48-urige werk week, die de aandacht tot zich trok. De een meende, dat de minister met het geven van overwerkvergunningen te scheutig, de ander, dat hij niet scheutig genoeg was. En terwijl die heer Boon deze 48-urige werkweek wilde afschaffen, streden de heeren Schaper, Van Rijzewijk ,en Hiemstra voor haar uitbreiding en striktere toepassing. Zoowel het kantoor- en winkelpersoneel als de landarbeiders wenschte men zooveel1 mogelijk onder haar ressort ge bracht, de laatste door een afzonderlijke land- arbeiderswet, waartoe de heer Schaper een motie indiende, die de onderbrenging van alle feroiepen arbeiders eischtê. En de heer Van 'Rijzewijk becijferde, dat 50 pet. van de handels- kantoorbedienden langer dan 48 tot aan 60 uur per week werkte, waartoe de finantiëele positie der bedrijven allerminst noppte en dat koks en kellners het zelfs tot 84 uur 'brachten. De 'heer Van der Waerden pleitte verder nog voor meidezeggingschap der arbeiders en drong op een wet op de ondernemingsraden aan. De begrpoting van binnenlandsc'he zaken bracht nog de stichting van boerderijen op woeste gronden, waarvoor verschillende heeren 'mieer dan f50.000 uitgetrokken wenschten te- zien en het toezicht op de bloembollencultuur door de physopatholpgischen dienst te Wage- nijngten aan de orde. En bij de begroeting van posterijen en telegrafie, die ©en menigte klach- (tien over dan toestand van het bedrijf naar .vorm bracht, rekende de heer Van Ravensteyn voor, dat de verhouding tusschen hoog en Taag personeel thans als 1 op 20 was tegen 1 op 100 in 1900. op eenige aangezich'tsontvellingen. De politierech- oog te laten cureeren. en pleisters te doen plakken ter hield rekening- met de opgewonden gemoederen en gaf den driftigen zapn een zachte vermaning om minder slaande .argumenten tè gébruiken in den vorm van f iö boete of io dagen. Hiéma sluiting. KbÜHÏZAKEH VOOR DEN POLITIERECHTER. Zitting van Maandag 7 April. Die alte geschichte und bleibt immer neu. Twee boerenjongens in de Zijpe kregen in den avond van den tweéden Kerstdag twist over een meisje, dat door den een begeerd en door den ander was veroverd. De een gaf een duw, waarop de ander met een feilen kaakslag reageerde. Deze laatste compa reerde heden als beklaagde voor den politierechter alwaar hij tot 15 gulden boete of 15 dagen werd veroordeeld. Voor dit bedrag had hij met Pinkster meer lol kunnen hebben, maar toch kan hij nog lachen, want de verkeering is intusschen afgeraakt Die was er ook naast. Een in sloot drijvende plank wekte de belang-, stelling van een rijwielhersteller te Opmeer in zoodanige mate op, dat hij besloot deze plank, in timmertaaL genaamd: batting, op te visschen en mee naar huis te nemen. WeL stond er op de plank in dreigende en waarschuwende letteren geverfd: afblijven, doch de fietsenkrammer achtte blijkbaar dit verbod niet op hem toepasselijk. Voorzichtigs hëidshalve stelde hij echter den veldwachter met zijn vondst in kennis, en alles zou goed in orde zijn gekomen, als de eerlijke vinder niet op het 'Onzalige idee was gekomen om de plank aan zijn pipa, die te Hoogwoud woonde, ten geschenke te te geven. Die was bezig om een schuurtje te timmeren en kon het plankje afgeweergaasch goed gebruiken. -Maar ondertusschen had het prov. electrisiteits-i bedrijf aan wie de plank jura et facto toebehoorde het kostbare plankje gemist en was ontroostbaar over .dit zware verlies. En dat nog wel terwijl er op stond: afblijven. Dat was gewoonweg een schan daal Via den veldwachter werd de fietsenman op gespoord en voor de keus gesteld: 2 knaak offeren of voor den politierechter Maar de misdadiger zat momenteel heel schraal in z'n spijkers en koos 'dus den politierechter. Maar het bleek heden geen goede keus geweest te zijn, daar hij werd veroor deeld tot 15 gulden boete of 15 dagen. De roode pet aan de deur. I Een winkelbediende te Helder werd uitgezonden om eens te gaan manen bij een juffrouw, die nog in het kladboekje van de firma stond. Het zoontje van de juffrouw, uitnemend gedresseerd, beweerde echter dat mammie niet thuis was, welke bewering de bediende in twijfel trok, tot groote verontwaardiging van de moeder, die eensklaps aan de deur verscheen, den bediende uitschold en hem met een stoffer nazette, toen hij op de vlucht sloeg. Moedertje, dat niet'thuis was stond nu terecht en werd tot 10 gulden boete of 10 dagen veroordeeld. Zeewiervisschers 111 actie. Een zeewiervisscher had een perceel dijkgrond gepacht, waar hij zijn bedrijf kon uitoefenen. De voorgaande pachter liet echter nog een partij zee wier op den dijk achter, die de nieuwe pachter als zijn eigendom beschouwde en naar de wier- pesserij in het Westerland liet transporteeren. Maar de vroegere pachter, een klein driftig ventje, ging daar niet mee accoord en maakte zoo'n kabaal, dat pachter no. twee heden terecht stond wegens diefstal van 4 k 500 pond zeewier. D'r was wa rempel nog heel wat eten aan dat ei, want het was niet gemakkelijk uit te maken, wie nu wel de rechtmatige eigenaar was: de oude 0 fde nieuwe pachter. Met 4 getuigen kon de politierechter het nog niet eens' „keezen" en moest ook nog Admi raal, de rijksveldwachter, die jaren lang op Wie- rmgen was gestationeerd, ook nog gehoord wor den over de zeden en gewoonten van de Wieringer wiervisschers. 1 PisacseiajiK gxieuws OUDKARSPEL. Wij willen^ thans nog even de aandacht ves 'tigen op ide Zomerdienstregeling van de Firma Kok, Tuinman en Wil'ken. Deze dienstregeling is zeer verduidelijkt doordat hierin zijn opge nomen de vertrektijden der treinen van Alk maar naar Amsterdam en omgekeerd. Kon men voorheen niet later dan 7.45 'sav. uit Oud karspel vertrekken, thans kan men dagelijks om 9 uur 'sav. vertrekken. Des Zondagsavonds vertrekt er nog een bus om 11 ,uur uit Alkmaar. Een goede verbetering. De bekende gele bussen zullen binnen kort idoo renieuwe bussen worden vervangen, welke zoodanig zijn ingericht, idat daarmede dertig passagiers per bus kunnen worden v-ervoeid. Ook alweder een groot voordeel voor het reizend publiek. OUDKARSPEL. Wij vestigen de aandacht op een in dit nummer voorkomende advertentie, waarin door de Eerste Langedijker Auto-Garage wordt aangekondigd, dat zij morgen een auto zal laten rijden vanaf het Postkantoor van Broek op Langendijk naar Schagen zulks in verband met de daar te houden Paasch- tentoons telling. Zij, die dus van dezen dienst wenschen te pro-. fiteeresn zorgen dat zij klaar zijn wanneer de auto komt, en raadplegen voo rnadere bijzonderheden de advertentie. NOORDSCHARWOUDE. De levering van de bij aanbesteding te leve ren kunstmeststoffen voor de Tuinbouwvereeni- geng „De Toekomst" is opgedragen aan den 'heer D. Kansen, vertegenwoordiger van het Landbouwkantoor te Alkmaar. ZLIDSCH ARWIOUDE. Bij 'den heer P. Molenaar alhier, is komen aanvliegen een postduif, met aan dén rechter (poot een ring, gemerkt Belgen 6256043. Van] vermoeidheid en honger kon die vogel zij|n vlucht niet vervolgen. ZUIDSCHAR WtOUDE. Wie vernemen, dat de .heer H P. van Minnen tegen 1 Aug. a.s. eervol ontslag zal vragen als hoofd der o. 1'. school. ZUIDSCHARWOUDE. Ook hier verbreeding der straat. In de laat ste vergadering van „Het Witte Kruis" werd besloten tot achteruitzetting van het hek voor het magazijn. Dit besluit is thans tot uitvoering gekomen. LANGENDIJK. Naar wij vernemen zal een groot Nationaal Concours wonden gehouden voor Harmonie- en Fanfarecorpsen in den muziektuin te Alk maar. Voor muziekliefhebbers (dus weer dagen van genot. BROEK OP LANGENDIJK. N aar ons ter oore kwam, is door 'den Rijks- en Gemeente-Veldwachter procés-verbaal op gemaakt inzake diefstal' vam kopl, ten nadeele van den heer R. Slot. BROEK OP LANGENDIJK. Tot Gemeente-Secretaris is benoemd de heer Schelhaas van Hoogeveen. VAN ALLtib fcN NUU WA1 Nadruk verboden•-* Al !di eeen ambacht wil leeren 'ëm handelen, E|n wil' maken dat zijn were niet oom tot schandelen,, Hy sie toe, dat 'hy eerst heb' 'gereetschap goet, Daer 'hy Tusitigh syn ampt en hantwierk mee uoet So sal ik nu hier leeren den Schoolmeesters sampt Wat gereetsc'happen sy moeten hebben tot haer ampt. Ten eersten sal hy hebben een fraeye hamtplacke Met een iwackere roede van willgentacke. Na een Langdurig onderzoek wees de politie rechter eindelijk een vonnis, dat Salomo's wijsheid evenaarde. De beklaagde werd veroordeeld tot 1 dag gevangenisstraf voorwaardelijk, met 6 proef maanden, met als bijzondere voorwaarde, dat hij Dinnen drie maanden de schade aan zijn voorganger toegebracht en gesteld op 1 gulden, voldoet. Wordt deze voorwaarde verwaarloosd, dan zal het vonnis worden ten uitvoer gelegd. Daar zat nog een staartje aan vast. De zoon van den benadeelden wierpachter moest ook nog als beklaagde terecht staan. Als gevolg van de bovengemelde wierkwestie kreeg hij hommeles met beklaagde uit de vorige zaak en het heftig debat ontaardde weidra in handtastelijk heden en beleedigingen. Ten slotte trok de wier-, pachter no. 2 af naar den dokter om zijn gezwollen Mein zietide attributen van 'den schoolmees ter waren in vroeger dagen nomimer eèn, kennis en paedagogisch inzicht nomimer twee óf kon den achterwege blijven. Naar dien goieden oiuden 'tijd zal zeker niemand terug verlangen. Wij zijn op dit terrein met reuzensprongen voor uit gegaan, daartoe was wel- eens drang noodig, denk slechts aan de Leerplichtwet, maar het doel: het volkskind de zegeningen van goed onderwijs deelachtig te doen wonden, werd be reikt. 't Aantal an-alp hab eten is in ons land !erg geslonken. Dubbel jammer 'daarom' dat nu wegens bezuiniging een stap achterun gedaan wordt op onderwijsgebied, want ons Volk heeft het onderwijs zoo van noode. W,at meester zaait komt slechts gedeeltelijk tot was dom bij het volkskind en wie met de school- tasch alles wat des schools is, aan 'den kap stok hangt, voor dien zal' het zaad op een steen- achtigen bodem zijn gevallen, na enkele jaren is 'het verstikt. De werkelijkheid bewijst het. Het „Hbld." vermeldt den inhoud van een sol licitatiebrief, n.l. als volgt: Weleerwaarde Heer I Naar aanleiding der annonce welke ik heden lieesde, neemt ide ondergeteekende de vrijheid om mij als Beambte ter uwe betrekking te solliciteeren. Ten eersten mijne leeftijd is 26 jaar, goede gezondheid, en zijt van zéér goede huize len in bezit van acte L.O. Inlichtingen omtrent mij zijn te verkrijgen bij de WieiEerwaarde Heerte. Mocht de WelEerwaarde Heer mij wenschen te spre ken ben ik gaarne bereidt om eens over te komen tot nadere correspondentie. Hoogach tandt In 'afwachting Teeken ik mij Den heer Waar zijn Ide examinatoren, die dezen gelet- tedde de acte verleenden? vraagï Het blad. Welke waarde moeten wij aan die acte 'hech ten?,..Arme vaderlandsche jeugd 1 Hier geldt weer eèn wfjs woord van Cats: Een jong hondékèn kan leeren sprinten' ,i Een jong vogelken kan leeren zingen.' Een jonge papegay leert mensohenpraèt. Maer als men oudt is komt leeren te laet. Juist Omdat hét „te laat" berouw geeft' ea vaak onuitvoerbaar is, zal het leeren „in tij is" moeten beginnen. En pleite wij in dit geval mede voor 'den terugkeer van het herhalings- owderwijs. Wat men op z'n ouden dag leert, kan men zien als men op 'n Zondagmiddag door de Utrechtschestraat te Amsterdam wandelt. Daar staan ze dan, de bedelaar en z'n vrouw. Hij 'lijkt een „vervallen grootheid", een grijzen snor een jas, die betere dagen gekend heeft. Deze man zie |ber geenszins uit als een bedelaar, 'maar meer nog dan hij wekt zijn vrouw het medelijden op. De vrouw, die kreupel is en op een stokje leunt. Zoo staan ze daar en hij zingt een oud liedje met een gebroken stem, cae den voorbijganger doet stilstaan, omdat hij ide tragedie voelt van een mislukt leven, van .armoede, honger, smartelijk lijden en men werpt iets in de pet die hij voor zich uitsteekt, men offert zijn kwartje, zijn dubbeltje, of wat simpele oenten. Maar 't zaakje marcheert best, want onlangs, toen de „Ansichten" op waren en de pet dus zonder handel uitgestoken werd, bracht een politie-agent 't echtpaar naar het bureau. Hier werden ze gefouilleerd. Hoege naamd geen malaise. Daar waren 7 kwartjes en 119 dubbeltjes in 's mans zakken gevon den. Meer dan vier gulden aain kopergeld. Hoeveel' de man in totaal bezit werd niet uit gemaakt, maar hij had alleen in zijn binnenzak f122 aan papiergeld. En als iedere financier speculeert hij in deze dagen in francs. Ui|t zijn portefeuille kwamen 1000 francs II Helaas, het percentage eerlijke menschen as- niet groot. Het bedraagt slechts dertig procent van het totaal. Tenminste1 als het resultaat Van het onderzoek dat dezer dagen in Parijs is ingesteld, als maatstaf mag gelden voore-'t alge meen. Dat onderzoek is gehouden door het blad de „Paris-Soir", dat aan honderd personen uit allerle isitanden en bedrijven een brief liet rich tien met de volgende mededieeling„In ant- Kvoord op uw brief, sluit ik hierbij vijf francs iin, die ik u schuldig ben". Inderdaad werden vij ffrancs in eiken briéf gesloten; het schrijven (werd omderteekend door iemand, die door het bldd in vertrouwen was genomen, met vermel ding van zijn particulier adres. Natuurlijk werd Hie „Paris-Soir" niet genoemd. Degenen, die den brief ontvingen, moesten begrijpen, dat het een vergissing betrof, dat het geld hun niet toekwam en het dus hun plxöht was het terug te sturen. Slechts dertig van de honderd men schen deden het; de rest liet het er bij en pro fiteerde dus van de z.g. vergissing zonder eeni- ■ge wroeging... De eerlijke lieden waren par-le- hientsleden en letterkundigen (slechts- één van Ten behield het geld). Daarop volgden dokto ren en huispersoneel. De diplomaten, studen ten en magistraten kwamen er slecht af, daar er naar verhouding maar twee op de vijf eerlijk 'blieken. 'De kruideniers, kappers en wijnhande laren maakten het erg bont, geen van hen zond geld terug. We zullen 'deze .vergeetachtigheidmaar als een specifiek menschelijke eigenschap beschou- .wen, want 'n mensCh kan overal' niet aan den ken. Iets anders wordt het wanneer men achter ide groene tafel eens een appeltje met je wenscht te schillen, dan komt men onvoorwaar delijk en liefst op z'n best uitgedoscht, zooals '*b.v. idie Haagsche wonderdokber die voor de vierschaar gedaagd was. De gedaagde tip-top in het zwart gekleed, met hoogen hoed op, de borst getooid met medailles, üet zich in leen open rijtuig, bespannen met geduimde paarden Voor het kantongerechtsgebouw voorrijden, het geen veel1 bekijks uitlokte. Tegen v. d. P., .die 'vroeger o.m- het vak van barbier, varensgezel en marktkoopman uitoefende, werd door het G.M. geëischt viermaal f 50 boete subs, vier- tmaal 0 idlagen hechtenis. De man ontkendie ich aan strafbare handelingen te hebben schul dig gemaakt en deed na afloop zijner zaaki een' rondrit door de stad k la Sequah, waarbij hij strooibiljetten uitdeelde, behelzende beschul digingen tegen de medici en de pers. 't Is trouwens een bekend iets, dat de weg Inaar rijkdom voor iederen zakenman zelfs voor een kwaszalver door den drukinkt loopt Wie niet adverteert 'doet beter zijn winkel te sluiten en wie de advertein tie-kololmmen in de «courant niet leest, zal een Milaamsche bakker 'de reclame laten slikken. Een bakker had het ingénieuse idee zijn cadetjes als reclamedragers te bezigen. Niet reclame voor de cadetjes zelf of den bakker, die ze bakte, doch 'betaalde ad vertenties van allerlei firma's. Hiet zaakje liep zoo goed, dat hij in de bakkerspatroons-vak ver- eeniging er een trust-idee van maakte. De men schen „bijten" liever een advertentie door, dan da tzij hem door „lezen" zei hij tegen zijn geachte confraters. En in ieder geval bereikt 'ide adverteerder in 'den werkelijken zin des •woords, dat zijn advertentie er „in" gaat. Maar ondertusschen had een plaatselijk blad lont geroken. Met journalistieke aanvalswoede wierp zij ziCh op den nieuwen smakelij'ken concurrent. E somde 'de onsmakelijke advertenties op, om Ide lezers maar goed draaierig en „tegen te maken. Diarrhol' tegen farineuze verstopping I Formaldplo tegen zweetvoeten 1 Bijt gij daarin, lezer? Zo» het niet moetein blijven: schoenmaker, blijf bij uw leest. Broodbakker, hlij fbij een goede kleur en kruimigheid van uw korsten; maar maak er geen kioskzuil' van, of die achterpagina van een krant! 1 Wie niet bij zijn leest behoeft te blijven, om ide dagen zijns levens in goeden doen nog door et brengen, is de afgezette Sjah, die trouwens - vopr taan een pensioen van zijn ontrouw land zal krijgen, ZJC.H, raakt met zijn val nog (niet aan .tien bedelstaf en ook zijn vrouwtjes behoeven nog niet om te zien naar een werkhuis. Het

Nieuwe Langedijker Courant | 1924 | | pagina 3