Gemeenteraad Broen op tangendiiH. K MISDAAD ALLE EEDDIEN DSOB. E. Vergadering van den raad der gemeente Broek op Langendijk op Maandag 7-April des namiddags 5 uur. Voorz. de.E. A. Heer P. Slot A.Pz. burgemeester, Secretaris de heer Keijzer. Alle leden zijn aanwezig. De voorz. opent de vergadering, gaat voor in gebed, waama de notulen van de vorige vergadering wordn gelezen en. onveranderd, goedgekeurd. Ingekomen stukken en mededeelingen. Betreffende het verzoek van J. Kamp, rapport de heer C. O ij e vaar namens de commissie van on derzoek, dat. de commissie eenparig van oordeel is, dat het in het. belang van de scheepvaart niet gewenscht is water af te staan, en adviseert der-i halve afwijzend te beschikken. Overeenkomstig het advies wordt besloten. Goedkeuring van Ged. Staten op het' besluit tot het aangaan van .een geldleening groot f64875.— bij de Levensverzekering Mij. „De .Utrecht". De acte is voor notaris Kroon gepasseerd. Met deze gelden zijn diverse leeningen bij de Rai- feissehbank afgelost, waar de gelden de gemeente waren opgezegd. Goedkeuring van Ged. Staten op de gewijzigde verordening regelende het verkeer met motorrijn tuigen. Goedkeuring op het besluit tot grondverkoop aan den heer Strijbis op de Sluiskade. Een circulaire van Ged. Staten waarin wordt verzocht een bepaling in de politieverordening op te nemen, waarbij wordt verboden het slootwater als reinigingsmiddel te gebruiken. Aan Ged. Staten is bericht dat reeds een derge-f lijke bepaling in de politieverordening is opgenomen Het tweede gedeelte betreft het verzoek in de bouwverordening een bepaling op te nemen, waarbij wordt bepaald, dat de loozing van de privaten niet Hoewel B. en ~W. ervan overtuigd zijn, dat het meer op de sloot mag uitkomen, in de praktijk zeer gewenscht is, achten zij het niet uitvoerbaar. Al zou het tonnenstelsel of een andere regeling worden gemaakt, zou "het toch weinig resultaat hebben. Zij stellen derhalve voor hierop niet in te. gaan. Overeenkomstig het ;voorstel wordt besloten. Ingekomen is het verzoek van de N. H. Vereen., „Het Witte Kruis" om een subsidie te mogen ont-, vangen van 11/2 cent per inwoner ten behoeve van de ontsmettingsdiensten. De voorzitter zegt dat het voornaamste in de toe lichting is de gestelde vraag met het antwoord: Hoe zijn de tekorten ontstaan? Door een o.nge- kend goéden gezondheidstoestand, zoodat geen ont smettingen bijna werden verricht. De voorz. zegt dat daarmee het ingenomen stand punt van den raad, om dan hooger tarieven te hef- VI. DE VROUW ZONDER NAAM (1791). Maar tdje rechters oordeelden.niet. aldus; de Champignelles oefende groote macht in zijn omgeving uit, en het is meer voorgekomen, in die tijden en l'ater, dat men het zekere voor het onzekere nam. Zij zagen in het antwoord op de betreffende vraag het zeker bewijs, dat Ideze vrouw Ide markiezin de Dpühault niet kon zijn; zij .onderzochten niet verder, of zij dan Anne Buirotte was of niet, maar kenden 'haar ide vordering niet toe. Zoover gijng mlen op grond uitsluitend van dit antwoord zelfs, dat men aan haar dlsch om de Champignelles in verhoor te nemen, niet trad. Integendeel', te gen haar werden aangevoerd brieven, aan den graa f'ie Champignelles geschreven door den priester, die de markiezin bij haar einde zou hebben bijgestaan; brieven, welke notabene niet in origin ali werden overgelegd en die aan de tegenpartij, dus aan de markiezin, niet wer den getoond. Tegen haar werden ook aan-ge- aangehaaM brieven, die zij zoogen. aan een harer vriendinnen zou hebben geschreven en die een zoodanige spelling verrieden, dat zij onmogelijk van de markiezin de Douhault af komstig konden zijn, met- welke, toch waarlijk dn dit proces niet onbelangrijke stukken op gelijke wijze gehandeld werd. De commissaris van den koning bij de rechtbank, als.hoedanig de heer Moreau de Fourneau fungeerde, liet hei dan ook niet ontbreken aan bespottende en hoonemde bejegening; hij wees er de ad vocaten van de markiezin op, dat zij het slacht offer waren geworden van een intrigante, die zich evenzeer slachtoffer van misleiding voor deed als zij handig was, en hij meende, dat haar eisch zonder eenig nader onderzoek moest worden afgewezen, waarin de rechtbank, zon der de stukken, waarop hij zich beriep, nader te onderzoeken, trad. De markiezin berustte begrijpelijkerwijze niet, zij bracht haar zaak vooreerst bij de districts- recchtbank te Cosne; daarna bij de civiele recht bank van het departement van de Nièvre; laat stelijk te Bourges voor het crimineel gerechts hof, waarheen de zaak was verwezen, nadat cassatie van het oorsprokéljk' vonnis was ver kregen. Maar te Bourges was de markiezin niet jgeukkiger dan tevoren bij haar rechters te St. Fargeau. De vragen, haar' betreffende, wer den hier heel wat ruimer gesteld, maar zij had verzuimd in Ide tussc'henliggemdc jaren ten aan zien van de bedenkelijke beantwoording van de vraag, wanneer zij in de Salpetrière was ge komen, de stukken bijeen: te brengen, die kon- Iden bewijzen dat het hier een klaarblijkelijke vergissing gold. Weer werd haar het antwoord op deze vraag als een afdoend bewijs tegen haar vordering voorgehouden. Voorzien van het arrest van Bourges kostte het de Champignel- Ses niet veel moeite om, groote voortvarendheid onrwitckelende, van het Hof van Appel te Parijs te verkrijgen, idat dit de uitspraak van de rech ters -van St. Fargeau, aanvankelijk aangehou- jden, nu (definitief bevestigde. Een voor de mar len gevoegelijk kan wordenbestreden.Het blijkt blijkt thans dat, het tekort is ontstaan door te weinig of bijna geen werk. Óp grond hiérvan stel-> len B. en W. yoor de gevraagde subsidie te verlee- nen. Op de vraag van den heer De Boer of het voor 1 jaar is antwoordt voorzitter 'bevestigend. De heer Oijevaar noemt het een gelukkig vér- .cshijnsel.dat er zoo weinig gebruik van behoeft te worden, gemaakt. De voorzitter zegt dat de subsidie over 2300 in woners ongeveer f 35 bedraagt. Het voorstel van B:. en W. wordt hierna aan« genomen. Het verslag van de Gezondheidscommissie te Schagen wordt voor kennisgeving aangenomen. ingekomen is van de H.iJ.B.M. de rekening over net goederenvervoer. Deze sluit met een voordee- lig saldo groot f10672.01. De gegarandeerde op brengst ad f 12000 wordt hierdoor verminderd tot 110151.82. Van Alkmaar is ingekomen de begroatingyaor den keuringsdienst op waren. Door.de gemeenten in dit district liggende zal 18.17 cent per inwoner moeten worden Dijgeoragen. Wordt voor kennisgeving aangenomen. Bericht van den ontvanger der Dir. Belastingen dat het aandeel van de gemeente in de kwade pos-, ten over het belastingjaar 1920 bedraagt f48.39. Ingekomen is een verzoek van F. Bommer om Papenhorn te mogen huren om in te richten voor helling voor vaartuigen, en daarop een schuurtje te mogen bouwen van 4 bij 2i/g M'. p>e voorzitter zegt dat dit verzoek pas is inge komen. Het stuk land is thans in huur bij S. Schoon brandstoftenhandelaar voor een zeer geringen prijs Door mij is deze zaak met B. en S; besproken. Spr. stelt voor deze zaak ter afdüening aan B,. en W. over te laten. De heer De Boer acht een inrichting voor hel- Ungen zeer doelmatig. Dit heeft vooral zin met het oog op den tuinbouw. De lieer Oijevaar zegt dat B. daar toch reeds een helling heeft en dit toe hzeker is gegaan, met toestemming van Schoon. D evoorz. zegt dat B. dat gedeelte huurt van S. waar reeds een helling is gemaakt, maar nu wil B. daar een schuurtje bouwen hetgeen niet door S. wordt toegestaan. Schoon kan in elk geval voor dit jaar zijn recht nog doen gelden. De heer Zuijdam vindt het wel een eenigszins moeilijke kwestie. Thans wordt besloten aan B'. en W. over te laten hierin een oplossing te vinden. Punt 2 van de agenda is: benoeming van een Gemeejn te-Secretaris. De voorzitter leest van de 54 sollicitanten alleen de namen voor, waaruit tevens blijkt, dat er 1 sollicitatie uit de gemeente zelf is ingekomen. De aanbeveling bestaat uit de heeren: kiezin ongelukkig toeval was het wel' geheel ■en al toeval? werkte, daartoe mede. Zij wera n.l. beschuldigd van diefstal, nog wel van zak doeken, die zijzelf ten geschenke had gegeven aan een der vrouwen in haar omgeving. En aan gezien ide rechters in Bourges, die haar tevoren als markiezin de Douhault noodt gekend had den nog veel meer dan die te St. Fargeau m de overtuiging verkeerden, dat zij werkelijk een oplichtster was, achtte men een dergelijiren diefstal geenszins onmogelijk. Men begon met baar in (hechtenis te nemen, leidde het onder zoek langzaam, een paar maanden gingen daar mede verloren en toen zij weer vrij was, was ,de tijd voor haar verstreken om tegenover het hof van Appel te Parijs nog de nooaige wette- hjxe middelen aan te voeren, die de 'bevestiging van het vonnis van St. Fargeau hadden kun nen verhinderen. In tweede instantie was haar eisöh terugge wezen; nu bleef haar nog slechts over om tot Ihet Hof van Cassatie :te Parijs haar toevlucht te nemen. Maar ook voor de oningewijden in de rechtspraak is het bekend, dat een H,ot van Cassati eeen zaak niet op zichzel've 'onder zoekt doch slechts nagaat of bij de berechting daarvan door de lagere justiheele organen fouten zijn gemaakt hetzij tegen de wettelijke vormen, .hetzij tegen Ide daarmede verband hou dende voorschriften. Procureur-generaal van Eet Hof v an Cassatie was de b eroemde juris - iconsult Merlin, en deze heeft aan de zaak van d ez.n. valsche markiezin een requisitoir ge- de z.n. valsche markiezin een requisitoir ge wijd, dat ook nu nog in de annalen der Fran- sche Tiechtspraak bekend, ja zelts beroemd is gebleven. Hij heeft daarin als zijn persoonlijk overtuiging doen doorschemeren, dat hij ge loofde aan de identiteit van de eischieresse met de markiezin Douhault; hij heeft geen'woorden van oritiek gespaand aan de rechters te St. Fargeau, die hij niet openlijk van partijdigheid en van onachtzaamheid beschuldigde, maar wier weinig rechterlijke opvattingen hij aan de kaak stelde. Maar hij beeft er tevens, op ge- twezen, Idat Ide leisCheresse zich niet op die wijze als men in een voor haar zoo belangrijke zaak had mogen verwachten, van ale verdedi gingsmiddelen had voorzien. Immers, voor het Hof van Cassatie bracht zij voor het eerst he® bewijs, dat Ide brieven, haar te St. Fargeau ten laste gelegd, valsch waren, zoo niet geheel ge fantaseerd; voor het Hof van Cassatie bracht zij ook voor het bewijs, dat op Idien 3en Jan. 1786 den ongelukkigen, door haar genoem den datum slechts twee persopen de Sal petrière waren binnengetredeneen tien- of twaalfjarig meisje en de toen 28-jarige Anne Buirette, die echter moeilijk identiek met haar- kon zijn, wjjl zij op dat oogenblik (reeds dén 45-jarigen leeftijd 'had bereikt en een zoodanig ondierscheid in leeftijd zich duidelijk laat zien 1 De procureur-generaal heeft er op giewezen, dat het Hof van Cassatie niet anders is dap het hoogste lichaam, belast met het toezicht op de naleving van de wet en de wettelijke vormen; dat daarom dit Hof niet de zaak zelve meer kon nagaan, doch zich moest afvragen of door een der lagere organen de wettelijke vor men' waren geschopden, dap wel de rechten; 1 H. Schelhaas .te.. Hoogeveen. R. de Jager, Woerden. ï)e-hëer'Oijevaar zegt dat men bij het kiezen van een gemeente-secretaris in de allereerste plaats het gemeentebelang op het oog heeft, om daarna .ook te letten, op de politieke richting. Nu is de een van, de aanbeveling a.-r. de ander christ. hist. Het college- van B. en W. bestaat uit een a.r. wetohuder en een vrijz. wethouder. Spr. zou gaarne zien zpo het mogelijk was, nu een christ. histor. gemeen te-secretaris te benoemen zulks vooral met het oog op de eenheid in de gemeente. De heer R. Slót zegt dat het voor B. en W. een zeer moeilijke keuze uit de 54 sollicitanten was. Wij. zijn echter tot deze aanbeveling gekomen na dat een drietal ter kennismaking was uitgenoodigd. Maar no 1 was ons allen het meest sympathiek. Door mij is geen oogenblik over een politieke rich ting gedacht. Ik dacht dat no. 2 ook a.-r. was, maar nu blijkt dat hij christ..hist. is. De persoonlij ke indruk heeft het bij ons gedaan. En no. 1 ge noot nog eenigen voorkeur door een eenigszins uitgebreider kennis. De heer Zuijdam had het mooier gevonden, wan neer decandidaten alphabetisch op de lijst waren geplaatst. Dan had men voor een vrijer keus ge staan.. En was het geen persoonlijke kwestie ge worden. Dan was er geen partijbelang bij gekomen. De heer Oijevaar zegt dat het bij hem geen par tijbelang is, maar hij uitsluitend en alleen het oog heeft op de eenheid van de gemeente. De voorzitter zegt dat waar de benoeming een zeer ernstige zaak is, deze ook ernstig moet wor den behandeld B. en W. hadden geen bepaalde keuze, waarom zij 3 sollicitanten ter kennismaking hebben laten komen, waaruit de ingediende aan beveling werd opgemaakt. Voor mij persoonlijk was de meest aangewezen persoon, hij, die hier Maandag is geweest. Dat was ook een christ. hist. Hij is echter om verschillende redenen afgevallen en het is zeker onnoodig hier de redenen aan te toonen waarom hij niet op de aanbeveling werd geplaatst. Beide personen van de aanbeveling worden door B .en W .geschikt geacht het ambt te vervullen, anders waren zij niet op de lijst geplaatst. Beiden hebben zij hun diploma. Maar de heer Schelhaas heeft tevens m. o. Staatsinrichting. En genoot deze ten opzichte van nog enkele andere dingen de voorkeur. De heer Zuijdam zegt dat B;. en W. niet altijd een zelfde opinie zullen hebben als een raadslid. Spr. had een alphabetische aanbeveling mooier ge vonden. Deze geeft thans wel een eenigszins bij zonderen indruk. De heer Koedijk zegt dat hij, afgedacht van de politieke richting, denzelfden indruk heeft gekregen als B. en W. Bij mij was het echter een blooten indruk van den persoon en van het onderzoek der sollicitatiestukken. Thans wordt tot stemming overgegaan en wordt P°!' 1 met 4 stemmen tegejij 3 'op den heer De Jager gekozen. van eischeres waren vertreden. En dit nu was niet. Eet geval. Hierbij moet men nog in het oog houden, dat in de jaren tusscben 1788 en 1807, dn Welk laatste jaar eerst het Hof van Cassatie de aangelegenheid der onbekende Vrouw kreeg te behandelen, id ewetgeving in Frankrijk meermalen werd veranderd; dat mits dien terugtreden in een eenmaal uitgesproken vonnis steeds moeilijker werd. Merlin, due blij kens zijn requisitoir gevoelde voor het recht matige van ide eischen van de markiezin; tus- sc'hen ide regels van wiens requisitoir door, men ide lust gevoelt pm de Champignelles te zeggen wat hij van hem dacht, heeft geen middel kun nen vinden, hem dopr de wet toegestaan om de zaak van de markiezin te heropenen. Het Hof van Cassatie mpest in 1807 jhapr eisch afwijzen, gelijk de lagere organen het tevoren hadden gedaan. Het Hof kon haar niet erkennen als de markiezin de Douhault; kon haar niet in haar rechten en goederen herstellen, maar kon haar evenmin en hier komt* nu het zonderlinge een anderen naam geven. Vanaf het, oogenblik, dat ide rechtspraak in hoogste instantie over hiar vordering had beslist ,was zij een vrouw zonder naam, tzonder titel, zonder afkomst, zonder persoonlijkheid. Zij behoorde aan niemand, zij kon geen enke len bloedverwant opeischen; zij biezat geen bur gerlijken staat; zij kon voor een rechtbank niet verschijnen onder eenigen naam; zij kon geen enkele daad in ihet civiele leven ver richten, zij had geen naam en dientengevolge was zij niets 1 Tot welke verwikkelingen dit aanleiding moest geven, werd bewezen, toen zij zich van een schuldbrief op het nationaal grootboek wenschte te ontdoen. Het mag ver wondering wekken, dat men dit bezwaar, dat eerst duidelijk gevoeld werd toen het Hof van Cassatie uitspraak had gedaan, niet eerder heeft opgeworpen; had men het gedaan, dan zou men haar wellicht op formeele gronden den toegang tot elke gerechtelijke instantie heb ben kunnen beletten. Het zou het comble van rechteloosheid zijn geweest 1 De markiezin de Douhault, die haar verder leven had toegewijd aan het herkrijgen van ihaar rechten, berustte niet. Zij vojnid dienzelfden moedigen Romin Desèze, die Lode wijk XVI voor ide Conventie iiad verdedigd, bereid om ich haar zaak aan te trekken. En hij was het die op de onhoudbare positie, welke zij ten gevolge van de rechterlijke uitspraken in het burgerlijk leven innam, nog eens sterk de aan dacht vestigde .Hij wees er op, dat (het Romein- sche recht erkende ide mogelijkheid van her ziening ider rechtspraak op grond van feite lijke vergissing. Hij erkende, dat sedert 1667 dit element uit de Fransche wetgeving was verdwenen, maar hij meende, dat juist in dit geval een weg openstond om aan deze eische- esse het middel tot rechtsherstel te verschaf fen; een speciale verordening van den vorst. Deze weg, door hem aangeraden, werd door een dental van de meest bekwame rechtsge leerden in den aanvang van 1809 goedgekeurd; pok zij waren van oordeel dat, waar cie afwij- zühg van eischeresse vooral geschied was op het feit, dat zij op 3 Januari 1786 de Salpe- trière zo uzijn binnengetreden, en waar met V<?or. bet ijazien. yan.de rekening yan bet .Burg, Armbestuur worden nog aangewezen de heer e n C. Oijevaar en J Bakker De rondvraag die hierna wordt -gehouden levert niets ^pp-, waarna sluiting vplgt. BINNENLAND! Een alcohol-overeenkomst met Nederland. Verwacht wordt, volgens een V. D.-telegram! uit Londen, dat de Vereénigde Staten en Nederland: binnen afzienbaren tijd een verdrag inzake den al-, coholsmokkelhandel zullen sluiten, geheel op gelij ke grondslagen ais dat, hetwelk tusschen de Ver-, eenigde Staten en Engeland tot stand is gekomen. Duitschland en onze Badplaatsen. 'De Hoefijzer-correspondent van het „Hbld." schrijft: Eenige lezers vestigen onze aandacht op de ern stige schade waarmee onze badplaatsen worden bedreigd door den cijns van 500 gouden marken, welken de Duitsche Regeering heft van Duitschers- die naar het buitenland reizen. Inderdaad is <ïu vrij kwaad voor onze badplaatsen; ons kwam o.a. het geval ter oore van een Duitsche familie van 9 personen, die in Bergen aan Zee had gehuurd,, maar, die, afgeschrikt door den cijns van 9 maal 500 is 4500 gouden marken of 2700 gulden, van het voorgenomen verblijf had afgezien. En ongetwij feld moet zulk éen cijns op' de vacantie in den vreemde, vooral van groote gezinnen, een zeer belemmerenden invloed hebben. Maar wij zien niet goed, wat daartegen te doen ware enwij kunnen de Duitsche regeering ei genlijk ook geen ongelijk geven. In den benarden financieelen toestand van het Duitsche Rijk moet het van veel belang wezen, dat de vermogenden hun geld, zooveel als het kan, in Duitschland ver teren. Wie geld genoeg heeft om zijn vacantie in den vreemde te gaan doorbrengen, die moet t, zoo redeneert waarschijnlijk de Duitsche regee ring daarvan dan eerst maar een flink bedrag in 's lands schatkist storten. Kan of wil hij dat niet, des te beter, dan houdt hij zijn geld voor, gebruik in het eigen land. Wij staan hier tegenover een der oorlogsgevolgen en moeten ons daarin schikken. Het geheel weg blijven van a le Duitsche badgasten in den oor logsjaren hebben we ook moeten aanvaarden. Want, of we willen of niet, deze catastrophe en hare geyolgen doorleven we, min of meer, al lemaal. Faillissementen in Nederland. Volgens meciedeeiing van het Handelsinfor matiebureau van Van der Graaf Co.'s Bure aux voor den Handel zijn over de afgeloopen 'week, eindigende 4 April in Nederland uitge sproken 109 faillissementen tegen 58 faillis sementen in dezelfde week van bet vorige jaar. ide stukken Sin de hard bewezen was, dat dit antwoord pp een naar gestelde vraag op een feitelijke vergissing moest berusten, heropening van haar eisch voor ide bevoegde instanties moest worden toegestaan. Een andere rechts geleerde, ee nzekere De Beaufort, onderschreef idit oordeel'; hij gevoelde daartoe te meer mo- reelen aandrang, wijl hij mevrouw de Dou hault van vroeger kende en in de. vrouw, die dezen titel en de daartoe beiioorende goederen recclameerde, niet anders dan dezelfde me vrouw de Dp.uhault. kon herkennen. Maar men heeft het middel door de rechts geleerden aangeraden, niet kunnen of willen tpepassen; omstandigheden van feiteljken aard zijn daaraan in den weg getreden, dan wel de uitslag werd tevoren weinig gunstig gerekend. Zooveel is zeker, -de markiezin de Douhault, de onbekende vrouw althans, die dezen titel recla meerde, is, zonder als zoodanig erkend te zijn, gestorven. Haar broeder 'de Champigntiles beef in het bezit van ide yaderlijke goederen en van een groot deel van wat zij had nagelaten. Op het oogenblik, dat zij.stierf, buitte men haar tragisch leven uit in een spotschrift, dat op de Parijsche boulevards onder den naam: de val sche markiezin werd verkocht. Zelfs maakte men daarnaar èem tooneelstuk, 'dat te Parijs werd verboden, maar te" Orléans', dank zij de „goede zorgen" van de familie de Champig nelles, nog jaren achtereen werd vertoond. In middels verbood de bevoegde autoriteit, dat op de grafsteen zelfs van 'deze ,zo0 zwaarbeproefde vrouw de naam zo. uworden ingebeiteld, waarop zij tot het einde van haa rleven haar rechten deed gelden. Zij is gestorven, gelijk zij de laat ste kwarteeuw van haar leven geleefd had indien men dat leven wil noemen zonder -naam, zonder, afkomst. Daarginds in de nabij heid van Orleans, waar zij heette in den aan vang van 1788 te zijin gestorven,, was reeds een grafzerk aanwezig .met iden naam van de.mar kiezin de Douhault; de bevoegde autoriteit kon, zoo meende hij, niet toelaten, dat op fepn an dere grafsteen te Parijs dezelfde ndam nog eens aanwezig zo1 uzijn. De rechtbanken had den uitspraken gedaan, aan de geheiligde ze kerheid, dat zij ook recht hadden verschaft, mocht men zelfs op deze wijze niet tornen 1 Het is een zonderling geval, dit proces van de onbekende vrouw of de valsche markiezin. Noch %i Parijs, noch in Auxère is het thans bekend. Verwondering kan het sléchts wekken, dat er noch te S;t. Fargeau, noch te Bourges onder Ide rechters er ook maar één 'was:, die Voldoenden zin voor de werkelijkheid had om jte leischen de opgraving van bet z.n. stoffelijk overschot van de markiezin 'de Douhault, die heette reeds enkele jaren tevoren te Orléans te zjjn overleden. Die opgraving alleen had de zekerheid kunnen verschaffen, die het recht te allen tijde moet verlagen. Waar dit niet ge schied is, kan het nageslacht niet nalaten om de onbekende vrouw, aie in de gerechtsstukken als de valsche markiezin bestempeld bleef, te zien als de eenig werkelijke markiezin, en de in zijn rechten gehandhaafde graaf de Cham pignelles niet als een, aristocraat, maar als een beroover van eigen familieleden te onderken de»1 1

Nieuwe Langedijker Courant | 1924 | | pagina 8