DE AKMAB ALLE EfWEi DHL marktberichten. 15-jarig.mei$j69feen..gedeelte van een«a^kcKt'.af geknipt-..-.Hetzelfde ris geschied! in de Tofchtfetraat bij een 9-jarig meisej. Een brutaal geval van straatroof heeft zich op! klaarlichten 'dag te Amsterdam voorgedaan. Op de Heeréngracht bij dè Wolvenstraaf heeft een on bekende wielrijder een bewoonster van den Haai lemmerdijk een taschje'mét f 112.50 ontrukt. Na zich den inhoud te hebben tegoeëigend heeft de man het taschje op straat geworpen. Ongeluk met een autobus. Omtrent het, ernstig aütobusongeluk te Eindh®-. ven meldt V. D. nader, dat het slachtoffer, de 41-. jarige gehuwde vrouw j. M. Kantelberg—Van Duw te Woensél gedood is, doordat zij het. geheele ge-, wicht der passagiers op zich kreeg, waardoor haar borstkas werd ingedrukt. Verscheidene an dere passagiers zijn licht geWond alsook de chauf feur A. Verpoorten. Deze is in arrest gesteld ver dacht van overtreding van art. 307 wetb. van Str. (veroorzaking van dood door schuld). Auto verbrand. De heer Lieftinck uit Den Haag reed met'zijn auto op den Kruisweg nabij de Cruquius in de Haarlemmermeer, toen hij ontdekte dat zijn auto in brand stond. Hij stopte onmiddellijk en met behulp van bewoners uit de omgeving werd ge tracht het vuur te blusschen. De auto verbrandde echter zoo goed als geheel. Overreden. iMaandag liepen op de Breestraat te Leiden eeni- ge kinderen, waaronder ook een zekere Cornelia Lens, uit de Bouwe-Louwesteeg, achter een au tobus Leiden—Alphen en- hingen er aan. Bedoeld meisje viel er af en werd overreden door de daar achteraan rijdende autobus Wassenaar—Leiden. Het meisje was onmiddellijk dood. Mr. dr. E. van Ketwich Verschuur f Uit. Groningen wórdt gemeld: De burgemeester van Groningen, mr. dr. E. van Ketwich Verschuur, is1 bij- de vervulling van zijn ambtsbezigheden ten stadhuize plotseling onwel geworden en per ziekenauto naar zijn woning in het Zuiderpark vervoerd, waar hij eenige uren later aan -een hartaandoéning is overleden, ■Mr. dr. E. van Ketwich Verschuur werd '23 Februari 1879 te Zwolle geboren en is dus ruim 45" jaar geworden. Hij ontving lager en gymnasiaal onderwijs te Nijmegen eh studeerde aan de uni versiteit teLei den, VfvaaF-'hij -mr51902 prómovèerdé tot doctor in de rechtswetenschappen en kort daarna tot doctor in 'de';,staatèwetenschappen. Hij vestigde zich dat jaar a[S advocaat te 's-Graven- hage ,werd in 1905 referendaris aan de Provinciale Griffie te Zwolle en vervolgens directeur van het Bureau voor Sociale Adviezen te Amsterdam. Hij was toen een zeer op den voorgrond tredend lid van de Liberale Unie en als zoodanig meermalen candidaat voor de Tweede Kamer. Toen hem indertijd het burgemeestersambt van Batavia werd aangeboden heeft hij daarvoor be dankt met het oog op de opvoeding van zijn kin deren. In 1917 volgde zijn benoeming tot burgemeester van Groningen, aan welk ambt thans helaas zoo plotseling een einde is gemaakt. en. cypisehe PomGare erin Magen .-20 uMac DS- naldr n te bakeren, zooals hij het min of meer ook den toch wel piractischen Baldwin had ge daan. En dit gevaar wordt aeuüt, nu het rapt port der deskundigen Europa voor de beslissende keuze stelt ten opzichte van' het schadevergoe- dingsvraagst.uk. We hebben het al meer beleefd dat van een eenstemmig toegejuicht program door de uitvoering onherkenbaar werd gemaakt. En Europa heeft van de regeling die op dit idea- ïstisch program heette opgebouwd, zooveel mi sère ondervonden, dat het een beetje wantrouj- wened is geworden tegenover zulke enthousiaste De Litkijk Nadruk verboden. De wereld is nog niet zooals ze wezen moet. En het is ook niet hebl waarschijnlijk, dat ze ooit zoo worden zal. Daarvoor staat ons het menschelijk egoïsm en de algemeene onvolkomen heid vrijwel borg. Maar dat neemt niet weg, dat' we niettemin ons best, ftebben te doen, haar zoo te krijgen. v V En *we zullen dat met-: te meer lust en energie naarmate we vaster gëlooven, dat we haar een heel eind in die richting brengen kunnen. Mac Donald, de Engelsche eerste minister ge loofd er aan. Hij is een idealist en een optimist, daf il zewggen, iemand, die zich verkneutert in de heerlijkheid van den zonneschijn, die ko men moet, wanneer het nog baksteenen regent, Zulke menschen kunnen een kracht zijn in de wereld. Maar er bestaat ook altijd gevaar, dat ze zich met de eene zwaluw tevreden stellen, omdat ze bij die eene zwaluw al het gevoel krijgen of lenteadem hen omspeelde en het nog grooter gevaar, dat cynische en berekenende menschen van hun blijmoedig optimisme trachten' gebruik te maken pm hen te bedotten. In Engelsche politieke kringen is al herhaal delijk de vrees uitgesproken, - dat de gewiekste DE MOORD OP DEN KOERIER NAAR LYON (1796). Onider bet Directoire, onder het .Consulaat, onder het Keizerrijk,- onder het hersteld Ko ningschap lieten de nabestaanden van Lesur ques, krachtig door rechtsgeleerde helpers en Vrienden gesteund, niet na om alles te doen wat mogelijk was oip. althans de nagedachtenis van Lesurques terwil'le van zijne kinderen in eere te herstellen. Van de dri ekinderen bleven er slechts twee over; de jongste kwam op onge lukkige wijze aan zijn einde. Reeds tevoren was de familie en haar omgeving door tal van slagen getroffen. Legrand trok zich het ge beurde, hoewel hij daaraan onschuldig was, zoodanig aan, dat hij in het gekkenhuis een ontijdig einde vond; zeven j'aren lang was me vrouw Léfeurques het verstand beneveld, en toen zij uit die geestelijke slaap ontwaakte, was het slechts om die harde werkelijkheid op- tieuw ondier de o-pgen te zien. Aanvankelijk toeft men aan de ongelukkige familie zelfs ge weigerd om 'haar de stukken, die op het rechts geding betrekking hadden, in handen te geven; toeh de weduwe, noch de broeder van Lesur- ÏUes werden als partij erkend. Dat zon op zichzelf zoo :erg niet geweest zijn, ware;, 'hèjti tiaar later niet gebleken, dat inmiddels ver scheidene stukken waren verloren geraakt, ivaarqnder de bekentenis van Courriol1, waar- ■toder getuigenissen décharge ten gunste van Lesurques. Maar de familie liet niet af; zij flopte aan hetzij bij den Minister van Justitie, heizij bij de Kamers, hetzij bij, den Vorst. Men die zaak niet zonder meer voorbijgaan, en Het rapport der deskundigen is als program niet idealistisch, niaar zuiver zakelijke realiteit Maar de eenstemmigheid, waarmee het aanvaard ordt als de uitredding van Europa, doet ons on- willekeurig terugdenken aan het program, waar mee Wilson de verwoestingen en den haat eD de ellende van den wereldoorlog dacht te her stellen. Clemencea uheeft hem dat anders geleerd. En het zou wel. kunnen, dat Poincaré het Mac Do nald het nu ook anders leerde. De Engelsche minister is niet als indertijd Wil- sbn de uitvinder van het program, dat helpen moet de ontwrichte wereld eer in haar voegen te brengen, maar hij is er blijkbaar een geestdriftig beonderaar van. In het Lagerhuis heeft hij de onvoorwaardelijke instemming der Engelsche re-, geering uitgesproken en erop gewezen, dat het rapport een ondeelbaar geheel uitmaakt en En geland van plan was. het in zijn geheel te aam- vaarden. Maar zou het dan niet opgevallen zijn, dat Poincaré niet alleen reeds bezig is er dié kantjes af te knabbelen, maar zich ook gereed maakt het in de onderscheidene deelen uiteen te rafelen. Men behoeft nauwelijks meer te twijfe len. Zooals de deskundigen hun rapport en de daarop- steunende regeling bedoeld hebben, aan vaardt Frankrijk het niet. Dat zegt het niet. Clemenceau en Lloyd George hebben ook nooit gezegd, dat- ze Wilson's program niet aanvaard den. Maar ze hebben, he't, aanvaardende, zoo ver hapstukt, dat er geen paragraaf tot haar recht ge-, komen is. Dat redt den schijn en de sympathie der wereld Poincaré moet aan dien schijn en die sympathie ook heel wat gelegen zijn. Hij aan vaardt dan ook het rapport der deskundigen, maar op zijn wijze verklaard. Zou Mac Donald het be grijpen? En zoo- hij het begrijpt, zou hij handig genoeg zijn om zich niet te laten inbakeren? Poincaré's uitdrukking omtrent de Roer is dui delijk genoeg „Er kan geen sprake van zijn, dat we ons van de Roer terugtrekken, voordat wij be taling genoten van het ons verschuldigde." Maar hoe denkt P.hincaré de Roerbezetting in overeenstemming te brengen met de voorwaarde omtrent de volledige fiscale en oeconomische een-- beid vain het. Duitsche rijk en het verbod van eenige controleerende organisatie over Duitschland's com mercieel leven, anders dan in het rapport voorzien? Maar de kwestie van de Roerbezetting is de eenige niet. Frankrijk's uitingen doen vermoeden, dat men bezig is het rapport te interpreteeren. En de gre tigheid, waarmee de commissie van herstel het rapport aanvaardt heeft bovendien doen vermoeden dat men er op rekent die interpretatie door de an der egeallieerden te doen aanvaarden. Maar Duitschland's medewerking is bij een in terpretatie als waarvan het in 1918 en 1919 de dupe geworden is, allerminst verzekerd. En daar mee is het resultaat van den arbeid der deskundi gen in hoogc mate twijfelachtig geworden. Het kan nog meevallen. Wanneer we er van uitgaan, dat de wereld niet is, zooals ze wezen moet, en waarschijnlijk wel nooit zo oworden zal, valt het allicht wat mee. Maar we hadden gehoopt, dat het -nu eindelijk eens een heele 'boel zou meevallen. We hebben al zoo lang in de mesere geleefd, en hadden er toch zoo naar gehoopt op een betqre •en gelukkiger wereld. Komtdaar 'nog iets van? De wereld lijkt nog maar heel weinig veranderd of het moet in een richting zijn tegengesteld aan onze hoop. De oude vijandschappen leven nog en het lijkt alleen vaak,, of ze nog wat feller en heftiger geworden zijn. In België zijn Walen en Vlamingen er niet meer mee tevreden, eikaar uit te schelden, maar schieten ze elkaar dood. Tot nu toe is weliswaar die geweldd^giheid nog maar van één kant geko men. Maar lijkt het doodschieten van een Vlaamsch door een Waalsch student tijdens het zoo werd in 1822 de baron Zangiachomi, des tijds raadsheer in het Hof van Cassatie, belast met de samenstelling van een memorie inzake -dit geding. Deze baron Zangiachomi was, voor dat de revolutie uitbrak, eerzaam koopman te 'Nancy; door juridischen arbeid, waarvan de verdienste onbetwistbaar is ,had hij zich tot de hoogste rechterlijke ambten verheven en was daarin door het Koningschap terecht ge handhaafd. Maar hij was nauw bevriend met dienzelfden baron Simeon, die zich in de aan gelegenheid van Lesurques niet weinig gebla meerd had, en die toch aan Zangiachomi, door middel van den reeds aang-ehaalden brief, een sterk bewijs voor de onschuld van Lesurques in handen had kunnen spelen. Hij deed het niet;? de bedoelde brief, die een belangrijk stuk vormde, is eerst in 1833 tier sprake gebracht en niemand heeft Siméon van nalatigheid of verzuim van plichtsbetrachting beschuldigd! Zangiachomi ging de verschillende instanties na; hij putte slechts uit de stedeken van he't geding,- die hem natuurlijk geen leven Ie in drukken konden bijbrengen als het proces zelf dit gekund had, Hij, main van den vorm vóór ales, kon niet aanvaarden, dat die Justitie een onherstelbare fout zou hebben begaan, In een zaak als die van Lesurques was het niet moeilijk om de gronden voor een afwijzing van «rehabilitatie te vinden; formeéle gronden reeds dadelijk, wijl het wetboek -daarin niet voorzag; tnaterieele gronden, wijl inderdaad de houding yan de getuigen op wier verklaringen eerst Lesurques, later DubOi.sc was veroordeeld, wei-, nig houvast voor een zichzelf respect-eerende rechtspraak bood. Maar is het niet zonderling,, dat gedurende den verderen papieren loop van (dit -geding het aantal' mannen, dat bij den I p(t)ot-Nederlandsclö 'Studentencqngres nisi Lekstee ken dat bier de rassenstrijd.een ander geweldda diger stad iurp intreedt? Het is het feller oplaaien: van het nationaal bewustzijn dat overal tot een eng nationalisme vergroeid schijnt, waardoor der gelijke daden verklaard worden. En hei is wel, i6n v<?^ er geheel vrij van blijft. Uok in Amerika doet het zich gelden. Maar toch is het dit nationalisme niet alleen, waarom de uitsluiting van de Japanners bij de immigratie te wijtep is. Ook oeconomische motieven doen zich nier gelden. Maar de heftigheid waarmee de Senaat, op den brief van den Japanschen gezant gerageerd, neett, toen het eenstemmig het wetsontwerp tot uitsluiting aannam, is weer een onverdachte uiting van nationalisme. De verhouding tusschen Ameri ka en Japan moet er den ongunstigen terugslag van Ondervinden. En het gevaar, dat altijd in den grooten Oceaan dreigde en dat door dè overeen komst-van Washington wat terzijde gesteld leek wordt weer acuut. I' als, Vee! werkelijk, de wereld is nog lang niet, zoo- aft Avezen moet en. er is ook nog niet zoo heel 21 Kaiis, dat ze zoo zal worden. noordermarktbond noordscharwoude. 22 April. 1500ykii.ogram uien. Grove uien 8.70. Drielingen 3.20, 2700 kilogram peen 3.80. 200 kilogram gele kool 2,10. 35200 kilogram deensche witte kool 10.00 —12.80. 23. April. 3700 kilogram uien. Grove uien 8-9010.Drie lingen 4.4.90. 12400 kilogram peen 2.803.70. 1400 kilogram gele kool 34.50. 107900 kilogram deensche witte kool 12.3013.50. LANGEDIJKER GROENTEMARKT BROEK OP LANGEND IJK. 23 April. 110 kilogram gele kool 13:60. 400 kilogram deen sche witte kool 12.60. 1700 kilogram uien 8.80. Drielingen 4.10. 1750 kilogram peen 1.902.90. AMSTERDAM. 22 April. - Zeeuw, industrie 5.50—^5.75. sZeeu-An -bonten- 9.50 —9.75. Zeeuw, blauwen?) 9.50^-9.75. Zeeuw, 'eigen heimers 7.7.25. Zeeuw, bravosl 6.256.50. Z. roode star 6.—. Zeeuw,- eigenheimer poters *5.50 6.Zeeuw, blauwe poters 5.506.—. Zeeuw, bonté poters 5.50—6.Gelder, bonten 7.50. Frie- sche borgers 6.75—7.—Roodbonten 7.—. Roode star zandgrond 3.504.Eigenheimer 3.754. Malta-aardappelen 14.16. Van alles en nog wat. Nadruk verboden. O, diepe zee, 0, wijde plas, Wat zijn er in uw golven Al menig mensch bedolven. Maar toch, hoe groot het aantal was, Van hen, die in uw golven zonken, ei Er zijn er vrij wat meer verdronken, Xn/t klein jeneverglas. dichterlijke inspiratie dateert uit het begin van 't jaar 1890, toen de werkman daags 'nog 2j borrels kon krijgen omdat 'n flink glas vol awg maar een stuiver kostte en Nederland hoewel ook toen reeds s— in mindere mate op- de kurk van de jeneverflesch dreef. Maar de tijden, toen stereotiep in elke advertentie de woorden „vrij van sterken drank" voorkwamen, verander den, deels omdat de geheel-onthouding meer in gang vond, deels omdat de fiseus inzag dét uit de cijns op- het vloeibare koren nog best een slaatje te halen was. De borrel werd schrikbarend duur en menigeen liet, minder uit principe dan wel ter wille van zijn portemonnaie, het pierever- schrikkertje aehterwege. Maar radicaal het mon ster Bacchus den kop afslaan daar moeten wij Hollanders niets van hebben. En zoo zien 'we dan dat als de man den borrel genomen heeft en 'de borrel den man, hij uit een door den Nedferland schen Staat gesanctioneerd bedrijf oftewel „ver gunning" komt en zwaaiende de straat over steekt, even verder wordt geverbaliseerd, om dat dit in strijd is met de wet. Ieder onbevooiv oordeëld mensch voelt het immoreele van deze moord betrokken werd gerekend, in aantal toe nam; 'dat men, om de schijnbaar te talrijke executies van schuldigen te rechtvaardigen, dit aantal op zes, ja zelfs op zeven bracht! Dat men, niettegenstaande al'le zes ter dood ge- brachten op één na, m het aangezicht van den dood waarin zelfs de meest- verstokte niet liegt, hoogstens zwijgt hadden verklaard Lesurques niet te kennenhem bij den moord nis? betrokken te weten, toch zijn schuld vol hield, eenvoudig wijl zijn onschuld de Justitie zou hebben geblameerd. Alsof de Justitie zich niet veel meer blameert door geen gerechtig heid te willen 1 De' e 11 end evoor de arme familie van Lesur- quasuhield niet op. Toen zij met haar achter- eerrvólg'ende protesten zoover was gevorderd, datmen de oogen voor het onrechtvaardige voognsydat Lesurques had getroffen, niet lan ger .kon sluiten, zoo men dit wilde, ontving zij eerst een ondersteuning; later een rechtmatige uitkeanng. Want niettegenstaande bij het von- nis->tesurques was veroordeeld tot een schade vergoeding van 75.000 francs, overeenkomende met het bedrag dat men dien koerier had ont stolen had men alle goederen van Lesurques gecomfiskeerd en ten voordeele van den Staat verkocht,, terwijl de herhaalde vraag om legale afrekening nimmer in ontvangst was genomen. Toen nu het oogenblik gekomen was, dat deze afrekening geschiedde, zonder dat men intus- isChen-de 75.000 fraincs, die den onschuldige ten onrechte waren in rekening gebracht, terug betaalde, deed zich een nieuwe hinderpaal voor in de persoonlijkheid van een zekere mevrouw Falleville, die beweerde eigendomsrechten te hebben op een hoeve, onder de bezittingen vam Le&urquqs begrepen. Zij legde zelfs een handeling. 1- - Ïfï Amerika is men den drinkebroer ten spijt minder halfslachtig. Toen de sneltrein uit Liverpool Zondag te Crewe aankwam, waren in een 3e klasrijtuig tal van ruiten stuk gesla gen. Een bebloed zeeman hing half binnen, half buiten een coupé. Verscheidene vrouwen, die in bet rijtuig hadden gezeten, waren samengekro- peu in een afdeeling, om de baan rnim te laten voor drie zeelieden, die' efrm aan het vechten .waren geweest. De mannen vertelden, dat zij juist teruggekeerd waren uit de „droge" Ver- eenigde Staten. Zij hadden een borreltje gedron ken op hun behouden thuiskomst en het toen, door de ongewoonte, spoedig to pakken gekre gen. De politierechter scheen zich hun gedrag te kunnen indenken. Hij beboette de zeelui met 3. pd.st. elk. Sèdert 1 Juni 1922 is het den Finnen verbodten sterkedrank te koopen of te verkoopen. En het wasgewaagd om 'eenige fijne flesschen in den kelder te hebben, want een jaloersche buurman of een te kleine fooi voor den concierge was wol doende om de politie van den voorraad op de hoogte te doen brengen. Wee den ongelukki ge, in wiens huis een vloeisto fwerd gevonden, die meer dan twee procent alcohol bevatte. Ep.q zware boete, en somtijds zelfs gevangenisstraf, wachtten hem. Volgens dit alles zo uFinland dus ongetwijfeld wel „extra dry" moeten zijn. Maar dit alles is een waan gebleken. Het schijnt, dat de mensch nu eenmaal zonder sterkedrank niet gelukkig is, althans ook in dit land verdienen de smokkelaars fortuinen. Een voorbeeld zal duidelijk maken, wat de oorzaak daarvan is. In zekere provinciestad klaagden -hotelhouders en restaurateurs steen en been over de strenge'toepassing van de drank wet .Toep deed zich evenwel het zonderlinge ver schijnsel voor, dat zij plotseling ophielden zich over hun ongelukkig gesternte te beklagen. Het was zoo frappant, dat het iedereen opviel, maar de eigenlijke reden ervan bleef velen verborgen. Tot, op den dag, dat het hoofd der plaatselijke politie stierf. Toen werd ineens alles duTidelijk. Alle hotelhouders en restaurateurs van de stad woonden de begrafenis bij. Er was een extra rij tuig noodig om al de bloemstukken te kunnen meevoeren. En aan het gra fwerden ontroerende redevoeringen gehouden. Zijn opvolger was even eens een zakenman en zoo bleef de wet een doodle letter. Zoolang het gouden kalf niet van Broek huis lezer aangebeden wordt, zoolang zal de veelzeggende spreuk: „geld stinkt niet" van kracht blijven: Voor 'taardsche slijk buigt en draait het menschdom en 'tgeld dat stom is, maakt recht wat brom is. Met geld behaalt men eer aanzien, macht en als de annalen van het familieregister geen meerdere bladzijden tellen dan hoogstens tot grootmoeder toe, dan kun je met een zak vol zilverlingen, wel een heele stam boom krijgen van de verdere over-overgrootmoe- ders en van hen aan wien ze eens hun hart en 'hand schonken. Er w oonde indertijd te New-York een zeer rijke dame, Miss Oldenbarnevelteen „Nicker- bockersche" dus, d.w.z. afstammelinge van een oude Hollandsche familie, die zich in de 17e eeuw in Amerika vestigde. Dit werd althans al gemeen aangenomen, maar besliste, te bewijzen zekerheid, had men daarvoor niet, want een ge slachtsboom ontbrak nog altijd. Dat was echter geen bezwaar centen zat !Dus even naar Den Haag geschreven, naar een der grootste zgn. I,,Bureaux voor Genealogie en Heraldiek", die men aldaar, hij bosjes vinden kan. Toen de brief in Den Haag arriveerde, sprong de directeur, "hij het. lezen ervan, een voet boog! Sjonge, sjonge, wat een order! Oldenbarnevelt! "Wat het on derzoek kosten zou, kwam er minder op aan! Nee maar, dat zou-ie 's fijn in elkander draaien! Natuurlijk kijk je in zoo'n geval niet zoo precies! Oldenbarnevelt nog wel! Jonge, jonge, wat 'n bof! Drie maanden later vertrok, netjes inge pakt in een met donker fluweel beplakten koker, een prachtige stamboom, waaruit met de meest overtuigende bewijzen, duidelijk bleek, dat me- contract over, 'dat haar eigendomsrecht vast stelde. De rechtbanken, nog steeds geneigd in Lesurques een misdadiger te zien, achtten zekere pogingen tot oplichting bij zijn familie blijkbaar--niet uitgesloten. Het scheelde weinig of de weduwe van Lesurques was op grond van haar,pogingen veroordeeld, toen men langs chemischen weg -destijds voor het eerst toe gepast kon vaststellen, dat het ingebrachte contract vervalscht was, op kunstige wijze on getwijfeld, maar niettemin vervalscht. Wat w-eer niet belette, dat w-el de eisch van me vrouw de Falleville werd afgewezen, maar zij van haai- strafwaardige daad geenerlei gevol gen ondervond. Jaren achtereen zijn de pogingen van die -erfgenamen van Lesurques voortgezet, eerst ruim een halve eeuw nadat zijn hoofd op het schavot onschuldig was gevallen, heeft men daaraan althans eenigermate gehoor gegeven. Reeds was een zijn-er dochters in het huwelijk getreden; reeds waren zijne kleinkinderen groot-e en forscbe knapen geworden, en nog steeds wachtte de familie op -de rehabilitatie van zijin-e nagedachtenis. Een ongelukkige toe- valige .ontmoeting, die met Gu-esno in de stra ten van Parijs, bracht het leven van Lesurques ev-e-n onverwacht als plotseling t-en -einde, be roofde hem van zijne bezittingen, van zijn eer, en zijn familie van man en vader -en van zijn -eervolle nagedachtenis! Er behoort gerechtig heid te zijn in de wereld, maar zij, die deze ge rechtigheid dien-en, behooren wel de allereer- s-ten te zijn om te voorkomen, dat ongerech tigheid als dez-e geschiedt. Tenzij men in het algemeen „dé vraag moet stellen of niet men- sch-elijke wezens te zwakke krachten in zich hebben om daarvoor bljiv-end zorg te dragen!

Nieuwe Langedijker Courant | 1924 | | pagina 3