Ba een conferentiemetediet bestuur der afcb Amsterdam, dat bij het gehouden referendum on dubbelzinnig is goedgekeurd, het door de jsngste algemeene vergadering: aangenomen besluit, (dat voortaan ook hoofden van scholen 'lid kunnen zijn van den bond. f Justitieel onderzoek naar het geval te Baarn. Naar aanleiding van. het verhongeren van den zwerver in het nachtlogies der politie zal de rech tercommissaris, belast met de instructie van straf zaken bij de rechtbank te Utrecht, zich morgen dJnaar Baarn begeven, teneinde een uitgebreid onderzoek ter plaatse in te stellen en een aantal- getuigen te hoeren. Buitenland Het' spoorwegongeluk bij Bellinzona. Het staat thans vast, dat de machinist van den trein, die uit Lüzern kwam, óndanks! het feit, dat het signaal bij het goederenstation San Poala onveilig stond, is doorgereden omdat hij in de veronderstelling verkeerde, dat dit signaal /niet hem, maar den machinist van den achter den express-trein komenden goederentrein betrof. In den regel gaat die,.-goederentrein aan' den exprestrein naar Italië vooraf, doch ditmaal was hij bij het station Bodi-Piesso door den expres- trein achterhaald. De chef van dit station deelde dit aan de volgende stations tot Biasca mede, doch de chef van laatstgenoemd station verzuim de dit bericht verder door te seinen, zoodat men de Bellinzona, zooals gewoonlijk, eerst den goede rentrein verwachtte. Dit alles heeft tengevolge gehad, dat de sneltrein op een zijlijn reed, die naar het goederenstation San Poalo voert en de hoofdlijn kruist. Op zich zelf was het passeeren van het onveilig signaal nog niet zoo gevaarlijk, omdat 300 M. verder weer een signaal onveilig Ostond. Door een ongelukkiger*- samenloop van Oomstandigheden kruiste de trein uit Luzern juist Ode hoofdlijn op het oogenblik, dat een extratrein ujjt Mjlaan, die veel vertraging had, voorbijkwam, waardoor- het ongeluk onvermijdelijk werd. Een hittegolf in het Zuiden. Tè Perpignan heeft de thermometer de laatste dagen boven de 88 graden Pahrenheit gestaan. -De lucht is verstikkend, overal heerscht een bui tengewone droogte en de wijnbouwers duchteD een ramp. 1 Een gevangenisblad. In de staatsgevangenis te Leuven wordt, vol gens „De Schelde", een dagblad uitgegeven ten gerieve van en opgesteld door de gevangenen. Het Nederlandsch gedeelte staat onder de hoofdredac- ti evan dr. Aug. Borms. Een opzienbarende aanhouding. Volgens de „Corriere della Sera" zijn te Brescia een landmeter en twee arbeiders gearresteerd, beschuldigd van een dynamiet-aanslag op de hy- dro-electrische centrale van Cedegolo. Zij worden er eveneens van verdacht aanspra kelijk te zijn voor het doorbreken van den dam van Gleno waardoor in December groote ver woestingen werden aangericht en tal van slacht offers werden gemaakt. Sport en Wedstrijden NOORDSCHARWOUDE. Holland I speelde een medaillewedstrijd tegen S.D.,W. I uit Oudorp, welke wedstrijd eindigde met 22. De medaille werd toegekend aan de bezoekende club. 1 OUDKARSPEL. De wedstrijd tusschen D.T.S. en Koedijk kon niet doorgaan, omdat Koedijk zich uit den N'. H: V. B. heeft teruggetrokken. Daar het terrein werd afgekeurd, konden ook de overige wedstrijden niet doorgaan. SINT PANCRAS. Door een 7o overwinning, behaald tegen Rood Wit II wist Vrome I het ongeslagen kam-( pioenschap te bereiken. Vrone's derde elftal speelde tegen Rood Wit III gelijk o—o, h WINKEL. Blauw Wit I speelde Zondag te Barsingerhorn| tegen „Voorwaarts I" en won met 52. OUDE NIEDORPi Zondagmiddag 1,30 uur zou V.V.V. I voor de competitie spelen tegen Bi.V.V. I. B.V. VI I kwam meer dan een uur te laat. Doordat N'.V.V. 2 om 3 uur spelen zou op dit terrein tegen B.F.C. kon eerst genoemde wedstrijd niet doorgaan en had V.V.V. alzoo gewonnen met 5ot der oogen is, die boeit, en de druk der hanid, die gloeit. Geen latere liefde, zij mogen dan trouwer, dieper, bekoorlijker zijn, is zóó vrij' van' al het aardsche, en juist daarom, hoe vluchtig de eerste liefde dikwijls zijn moge, wordt zij steeds met zooveel weemoed herdacht. Degenthal had nu reeds weken lang in dé villa bezoeken afgelegd, het was alles zoo natuurlijk toegegaan, dat h'ij thans nauwelijks bemerkte, hoeveel tijd hij daar doorbracht. Bij zijn eerste bezoek, dat hij met Dahnow bij den) directeur en zijne familie had afgelegd, was Nora hij het «vederzien verlegen en allesbehalve spraakzaam geweest, zooals dikwijls het geval is, wanneer de jaren, die kindsheid en jeugd scheiden, daar- tusschen liggen, en de' vroegere vertrouwelijk heid meer hinderend dan bemiddelend werkt. ..Nog op- en top een kostschoolmeisje!" had Dahnow min of meer teleurgesteld gezegd; „wie gich zóó ouderwetsch het haar over de slapen kan trekken, is waarlijk geen gevaarlijke sirene! Geen sprake van de verzoeking, een arm, onderdrukt schepsel uit de handen eener booze stiefmoeder te reddenDat blonde mevrouwtje ziet* er •Veeleer, als de verpersoonlijkte goedhartigheid uit, en schijnt meer bang te zijn voor hare dochter, omgekeerd. In onzen nivelleerenden tijd levert zelfs een circusgezelschap niets interessants meer op, want een moroi, maar onbeholpen meisje kan men ook wel in hetere kringen vinden!" had hij 01 brommend bijgevoegd. Djahnow was kórt daar- jöm -3' uur.--kwamen E.-F.'C. <en rN,V.Jft in- hei veld. Voor de rust had B.F.C. de leiding met 1—o. Na de rust wist N.V.V. gelijk te maken en eindig-;; de hét spel met I—i. Plaatselijk Nieuws ZUIDSCHARWOUDE. f We vernamen, dat de ten vorigen jare uitge-i treden leden uit dé Coop. Boerenleenbank II, aani gesloten bij de Chr. Coop. Centrale te Alkmaar, dezer dagen een aanschrijvenhebben ontvangen, met de sommatie binnen 8 dagen hun aandeel in het verlies te betalen, bedragende voor ieder het 87ste deel, zijnde f92.25. Het geheele, nu nog be staande verlies beloopt f8025, nadat alle reserve, gevormd uit de winstsaldi van vorige jaren, is af geschreven. BROEK OP LANGENDIJK: Blijkens een in dit nummer voorkomende -adver tentie, maken de veehouders van Broek op Lan- gendijk bekend, dat de melkprijs met ingang van 29 April op 10 cent. is verlaagd. (f Concurrentie I Faillissementen in Nederland. Volgens mededeeling van het Handelsinformatie bureau van Van der Graaf Co,.'s Bureaux voor, den Handel zijn over de afgeloopen week, eindi-7 gende 25 April in Nederland uitgesproken 67 fail lissementen tegen 72 faillissementen in dezelfde w-eek van het vorige jaar. f Van 1 Januari tot en met 25 April 1924 1502 faillissementen tegenover 1318 over hetzelfde tijd perk van het vorige jaar. II NIEUWSTIJDINQEN Het vermiste vliegtuig der K.L.M'. He tdraadlooze bericht, uit Berlijn, waarin werd medegedeeld, dat het vermiste vliegtuig onbescha digd doch zonder inzittenden aan de Engelsche kust zou zijn teruggevonden, is tot dusver door niets bevestigd, en moet dus als onjuist worden beschouwd. Omtrent het ongeluk het vliegtuig H.NAB-S' overkomen, deelt de directie der Kon. Luchtvaart maatschappij het volgende mede: Ware de vlieger door motorstoring gedwongen, tot daling, dan zou het toestel in glijvlucht zjch op het water hebben neergelegd, en was het drij-, vende gebleven. Het zou dan stellig opgemerkt zijn door vaartuigen, vooral daar de vlieger licht-, kogels aan boord had, en ltater door patrouilleeren, de vliegtuigen. Ware de vlieger door mist misleid en aan het dwalen geraakt, hetgeen niet waarschijnlijk is, daar hij een cómpas aan boord had, dan zou hij stellig een vaartuig hebben opgezocht om met seinen inlichtingen over den weg te vragen of hij zou naast het schip zijn neergestreken om zijn passagiers en zich zelf te laten oppikken. Ook dan ware het vliegtuig drijvendë gebleven en zou het gevonden zijn. Nu echter tot nu toe niets is ge vonden, ondanks alle nasporingen, is de volgende veronderstelling waarschijnlijk de eenige: De mist, die bij Calais hing, en Pijl noopte te Lympne te wachten, is Noordwaarts weggetrokken De H-NABS heeft daarna eenigszins noordelijk af wijkende, deze mistbank niet kunnen vermijden. De vlieger heeft dus getracht de bank te passee-, ren. Daar het wolkendek laag hing, baatte het hem niet, boven de mist uit te komen. Dus zocht hij vermoedelijk een weg onder de bank door. Daar deze laag op het water hing, heeft de vlie ger de afscheiding tusschen mist en zeespiegel niet kunnen waarnemen en is met volle vaart in zee gevlogen. Door den slag op het water is het ge heele vliegtuig vernield, de vleugel afgerukt en gebroken en is de romp met de inzittenden in de diepte verdwenen. Dit zou verklaren, waarorp van de H-NABS geen spoor gevonden is. De veronderstelling dat het vliegtuig in zee' „gestort" zou zijn is volkomen uitgesloten. Toestel en bestuurder waren in uitstekende conditie waar door van neerstorten geen sprake kan zijn. Dit verkeersongeval moet blijkbaar ook uitslui tend aan den minst worden geweten. Wie zijn kostwinners? iZooals gemeld, treedt 1 Mei a.s. in werking de voorgenomen korting op het salaris van het rijks personeel en wel voor de gehuwden ad 10 pCt. Het schijnt de bedoeling te zijn de volgende ge dragslijn te volgen bij. de beantwoording van de vraag, wie als kostwinners zijn aan te merken. Als zoodanig zullen volgens de „Msb." worden be schouwd: 1 a. de weduwnaars en gescheiden echtgenooten die een of meer wettige of wettelijk erkende kin deren of stiefkinderen te hunnen laste hebben; zij, die zorg dragen voor het onderhoud van ouedrs, pleegouders grootouders, broeders of zus- na wegens familie-omstandigheden naar de woon plaats zijner ouders ontboden, en vertoefde daar nu nog. Degenthal zelf had echter niets pikants gezocht; hem was het enkel en alleen te doen ge weest om het wederzien van het meisje, dat hem als kind zulk een belangstelling had ingeboe zemd, en wier eigenaardige lotswisseling zoo dik wijls zijne gedachten had beziggehouden. Hij kon de voorstelling niet uit zijne verbeelding bannen, dat zij 'in zekeren zin aan hem was toevertrouwd in die ure, toen hij aan het sterfbed harer moe der gestaan had. Of hem die verplichting wel zoo krachtig voor den geest gezweefd zo uhebben, als hij! Nora niet mooi en beminnelijk had gevonden, laten wij voorloop-ig in 't midden. Maar toen hij haar we derzag, was zij met al de bekoorlijkheden: der natuur getooid, en wat zijn fijngevoelig ge moed nog meer aantrok, met al de gratie, die een goede opvoeding kan geven, en die men we gens de harmonie, welke zij aan het geheel ver leent, niet ten onreehte den „goeden toon" noemt. Koert Degenthal was bijna uitsluitend door vrou wenhanden opgevoed en den omgang met vrou wen gewoon; te midden van het luidruchtige studentenleven deed het hem dubbel goed, een fijnbesehaafd vrouwelijk gemoed aan te treffen. Dat hij dien omgang met veel grooter vrijheid genoot, dan in elke andere huiselijke omgeving, het geval geweest zou zijn, had juist in de eigen- -aardige omstandigheden zijn oorzaak, en scheen hij evenmin als Nora eenigermate te beseffen. Dó tets, welker piet in stagfrzijo: hraeigen. onderhoud.:ie voorzien ep geen steun van derden genieten. Een en ander zal beoordeeld worden naar den toestand van ió April 1934 en moet aangetoond wordyn ten genoege van dó-met de toepassing van de regeling belaste autoriteiten. In twijfelachtige gevallen beslist het betrokken Departementshoofd. -Voorts zal het verhaal der pensioensbijdragen zich7 beperken tot de verminderde wedde. Een overeenkomstige kortingsregeling zal ook woeden getroffen voor het tijdelijk en het hulpper-; sonéfol en voor het personeel in zïjdelingschen Staatsdienst. In vlammen omgekomen. v Vrijdagmiddag heeft zich te Leende een tra gisch ongeval voorgedaan. Den geheelen namiddag ha'tl men nl. in de richting van het Leenderbroek' rookwolken op zien stijgen en dacht men onwille keurig aan een heidebrand. Omstreeks 6,30 uur toog' de landbouwer H. V. op onderzoek uit om' te gaan zien o fwellicht het vuur ook zijn in die richting gelegen landerijen, welke met heggen zijn omgeven, had aangetast. Ter plaatse aangekomen merkte bij weldra dat een in de nabijheid zijner landerijen gelegen met schaarhout beplant boschje totaal was uitgebrand. Ook een aldaar opgestapelde: houtmijt was in vlammen opgegaan. (Wie schetst echter 's mans ontsteltenis, toen hij in de nabijheid van de verbrande houtmijt zijn circa 70-jarigen vader vond, overdekt met brand-- wonden en even te voren overleden. Deze was dien middag naar dit boschje gegaan om werkzaamhe den ,te verrichten. Hoe die brand is ontstaan, valt niet met zekerheid te zeggen. Feit is echter, dat. door den ouden man al het mogelijke is ge daan om het vuur in zijn voortgang te stuiten en de in het boschje opgehoopt liggende mutsaarden- nog zooveel mogelijk te redden. Het schijnt echter dat de oude man door de groote krachtsinspanning en afmatting zich niet meer heeft kunnen terug trekken, of wel, dat hij door den rook bedwelmd, gestikt is, voordat de vlammen hem bereikten. Tijdens een bruiloft ten huize van den vee houder A. Nijmijer tusschen Mepperen Nijeveen, hebben een zestal opgeschoten jongens, die de jassen over hun. hoofd hadden getrokken, na eerst sterken 'drankgeëischt te hébben, Nijmeijer en diens knecht -Dekkér met hun messen toegetakeld Eérs'tgenóemde weid op verschillende plaatsen ge sneden, terwijl de knecht even onder den buik werd gestoken. Voor beiden moest direct medische hulp worden ingeroepen. Door de politie is een nauwkeurig en uitgebreid onderzoek ingesteld. Tot .heden echter zonder resultaat. Storm en Onweer Door den bliksem getroffen. Të'Raalte is de boerderij van Brinkhof door den bliksem getroffen en afgebrand. in Huis omver gewaaid. -Zaterdagnamiddag is door een windhoos te Zou telande een huis omver geworpen en aan daken vaq andere huizen groote schade aangericht. 'Zaterdagmiddag om- zes uur ontlastte het eerste voöfjaarsonweder zich' boven Amsterdam. Het weerlicht was zeer fel, vooral in het westelijk deel vÖ?°Öe stad, waarover het zwaarste gedeelte van de- bui trok. Het onweder ging vergezeld van, een' korten doch hevigen plasregen. Het werd zoo dónker, dat tal van bewoners het licht moesten ontsteken. - Met verschillende auto's gebeurde het-n zelfdev j -jj-1' M 1f jj- Tijdens het hevig onweer van Zaterdagavond- sloeg de bliksem in de schuur van den heer Du de'Boer aan den Rustenburgerweg te Heerhugo-. 1 De schuur en een kapberg gingen geheel in op. Assurantie dekt de schaae. Brand. De boerenhofstede van den landbouwer H. van Tilburg te Haps (N.Br.) is tot den grond afge brand. Eenige jonge runderen en varkens kwamen in de vlammen om. Verzekering dekt slechts ge-, deeltflijk de schade. De Storm. 1 Het op de Friesche Wadden in nood verkeerend schip is het ijzeren schip „Rival" groot 110 ton, scihpper Nieveen, thuisbehoorend te Harlingen. Door de Nesser reddingboot zijn vrouw en twee kinderen van boord gehaald. D eschipper en zijn knecht zijn aan boord gebleven, met een lid der bemanning van den reddingboot. Twee mannen verdronken. Uit Oudega (gem. Wymbritseradeel) meldt V.D. De visscher F. Buma was Zaterdagavond ver gezeld van zijn knechtje 'H'. P., naar de Brekken: vertrokken om zijn netten in te halen. Daar geko men, werd zijn vaartuig door een rukwind gegre-, pen en sloeg overzij. kennismaking als kinderen tooverde in hiinne oogen een soort van bróèder-en-zusterlijke ver trouwelijkheid om hjen heen, die zij volkomen natuurlijk vonden. Mevrouw Karsten, gevleid door de bezoeken van een graaf, had in den eersten tijd haar best gedaan om aan het onderhoud deel te nemen; maar Degenthals geheele persoonlijkheid en ma nier van optreden was 'haar te hoog en te vreemd om er smaak in te vinden, zoodat zij er zich al spoedig het liefst geheel aan onttrok en Koert en Nor ameestal ongestoord liet. Wie de beide jongelieden echter beluisterd had in de lange uren van hun samenzijn, zo uzich mi.schien ver baasd "hebben over de ernstige richting, die hun ne gedachten namen. Maar, zooals reeds gezegd' is; de jeugd zoekt den ernst. Beiden waren diep gaande naburen, beiden .zochten zij bij elkander een schuilplaats tegen de oppervlakkigheid hun- nSMverige omgeving. Koerts denkbeelden waren dezelfde als die, waarin Nora was opgevoed; de levensgewoonten waaróver hij sprak, waren die der kringen, waar van xij gehoord had, en bovenal bezat de jonk man een in hare oogen onschatbaar voordeel: Koeft had een warm en vroom gemoed, eene vaste «yertuiging, die hij zonder vertooning, maar trouw en openhartig, bij voorkomende gelegenheden wist ttit.-'te spreken. Aan de eensgezinde levensopvat ting van 't klooster gewoon, had het Nora pijn lijk getroffen, thans in dit opzicht alleen, te staan. Hare stiefmoeder behoorde, in naam al- Een melfevaardnr snelde onmiddellqk-.met zijn motorboot te hulp, doch van de visscher en "zijn knecht was geen spoor meer te bekennen. De visschersboot met mast en zeil werd later drijven de gevonden. Onmiddellijk werd met dreggen be gonnen, doch de lijken zijn tot nu toe niet gei vonden. In den nacht van Zondag op Maandag is in de^ Schiehaven te Rotterdam de bovenlading van het motorschip„Jaffa II" in beweging geraakt ten gevolge van den storm. De lading si over boord gelsagen en het schip is gekanteld. Een geladen zolderschuit, die naast het motorschip lag, is ge zonken. J Zaterdagavond is de klipperaak „Wuta" van Zwartsluis, schipper Brandenburg, bestemming Zaandam, door den storm gestrand bij Ènkhuizen. Zware golven beukten het schip, dat averij kreeg terwijl het eenige redmiddel, de sloep, werd ver pletterd. De opvarenden brachten een bangen nacht door. Enkhuizer visschers hebben Zondag bij wat kal mer weer het schip in veilige haven gebracht. De bliksem ingeslagen. f Te Barneveld is Zaterdagavond de bliksem in geslagen in het nog nieuwe woonhuis van den schilder G. Kap. Een aantal dakpannen werden stukgeslagen. Met veel moeite konden de vlammen, die krachtig uitsloegen, nog worden gebluscht. De bewoners bekwamen geen letsel. Onweer. Gedurende het onweer, dat Zaterdagmiddag omstreeks vijf uur te Den Haag woedde, stak een geweldige wind op, die in de buurt van den W!as- seanarschen weg, zelfs in een windhoos overging. Het voetbalveld van H.V.V. beeft het vooral moe ten ontgelden. Hier zijn een zestal zware populieren omgewaaid. Van de open tribunes knapten de ijze ren spijlen af. De banken werden naar schatting wel 50 meter de lucht in geslingerd. Op het ter rein waren een 30-tal voetballers, die een schuil plaats zochten in het clubgebouw. Zij beleefden eenige angstige momenten, omdat ook dit van den stomr veel te lijden had. Een stuk van het dak woei af en ruiten werden ingedrukt. Op eenige andere plaatsen in de stad woeien schuttingen om zonder ongelukken te veroorzaken Te Rotterdam is op het terrein van de Firma' Wilhelm Muller en Co., ten gevolge van het ruwe weder een ernstig ongeluk gebeurd. Door een he vigen rukwind geraakte een groote kraan in be weging. D ezich daarop bevindende 23-jarige elec- tricien A. H. Vermeulen wilde zich langs een trap naar beneden begeven. De man woei van de trap af en kwam op de rails voor de kraan, die door, reed, te vallen. De ongelukkige werd verpletterd. MARKTBERICHTEN. LANGEDIJKER GROENTEMARKT BROEK OP LANGEND IJK. 28 April. 700 kilogram uien 9.70. 1075 kilogram peen 2.50 2.70, idem kleine 1.90. 1 29 April. 1700 kilogram deensche witte 12.10. 952 kilo gram uien 8.708.90. Drielingen 2.50. 2876 kilo gram witlof 8,7012.10, idem 2e srt. 4,—4,70,; NOORDERMARKTBOND, NOORDSCHARWOUDE. 28 April. t 2900 kilogram uien 8.30—9.10. Drielingen 5.30. 8100 kilogram peen 2.102.60. 63300 kilogram deen sche witte kool 10.3013:40. 29 April. t 4600 kilogram uien. Grove uien 7.108.40. Drielini gen 4,604,70 3300 kilogram peen 2.703.20. 105400 kilogram deensche witte kool 11.12.40. WARMENHUIZEN. 26 April. j. 300 kilogram uien. Drielingen 1.40. Uien 5.90: Uitschot uien 0.90—1.60. 575 kilogram peen 2.40. ALKMAAR. I 28 April. Rabarber 3,90—9,80. Prei 5,30—13,40. Radijs 12.-1 12,80. Raapstelen 7.208.90. Uien 7.809.20. Spinazie 12.90—18.80. Kropsla 7.20—13.60. KKool- rapen 2.2.50. Witlof 10.——29.1 AMSTERDAM: 28 April. Zeeuw, inudstrie 5.50—5.75. Zeeuw, bonten 10.t 10.25. Zeeuw, blauwen 9.509.75. Zeeuw, eigen heimers 7.7.25. Zeeuw, bravos 7.7.25. Z. róode star 6,507.Zeeuw, blauwe eigenheimers, 7.257.50. Zeeuw, eigenheimer poters 5.506.— Zeeuw, blauwe poters 5.506.Zeeuw, bonte poters 5.506.Duitsche blauwen 7.50—8.—. Friesche borgers 6.75—7.Friesche blauwe bor-i' gers 7,25—7,50. Malta aardappelen 13.-16.—, thans, tot eene andere belijdenis; en hij haren vader waren de indrukken, door zijne vrome vrouw indertijd bij hem teweeggebracht, reeds lang weder uitgewiseht. Des te aangenamer was het voor haar, met Koert ook in dit opzicht overeen te» stemmen. Hij behandelde dit punt altijd met den grootsten ernst: want hij hem was deindruk nooit verdoe men, dat hij haar steun en beschermer! moest trachten te zijn. Dikwijls kwam de gedachte bij hem op, hoe haar leven zich nu verder zou ont wikkelen; doch dit was het éénige onderwerp, dat zij nooit aanroerde. Hemzelf zweefde dia vraag zó ónevelaohtig en onduidelijk voor den geest, dat hij haar liefst terstond weder uit zijne gedachten verbande, en alleen bij het oogenblik leefde. Aan zijne moeder had hij onmiddellijk' na het eerste wederzien geschreven, dat en hoe hij Nora had teruggevofidenin haar antwoord had zij deze zaak echter, als eene in haar oog geheel- ondergeschikte aangelegenheid, ternauwer-' qoöd aangeroerden daarom was hij dan ook op 'zijne verdere bezoeken in de villa niet terugge komen. Langzamerhand vertoonden zich daar, buiten hem, ook nog verscheidene andere bezoekers. Nora had te weinig menschenkennis om er zich over te Verwonderen, dat het enkel heeren, en wel meestal slechts uit de studentenwereld waren. "Wlant het behoort nu eenmaal tot de heerlijke, maar gevaar lijke studenten vrijheid, in elk gezelschap, den voet te mogen zetten, zonder zich door de) grenzen eener afgemeten conversatie te laten beperken»

Nieuwe Langedijker Courant | 1924 | | pagina 3