Houtwaren nieuwe F. PBAAT, 8 2 8 »8 M en m sea stuit STALHOT, Hout ver kooping, os Y1IJM3 9 1311924, §tsmm§a en Etfm?ee?ea PATENTKALI Dam@s« en Hinderhoeden» Duitschland. heft van Nederlanders die met auto's dat latfd bezoeken. Het Bureau stelt voor dit adres voor kennis geving aan te nemen. De heer Ended stelt voor het adres wel te steunen. De-voorz. antwoordt dat dit een kwestie is voor de daar gevestigde Kamer. i>e heer Endel bepleit ondersteuning van het adres, omdat hij vreest dat moeilijkheden zullen ontstaan ook voor andere zaken. JUe voorz. wijst ook op de opdrijving van tarie ven voor grenspasseering terwijl voor Frankrijk zulke gemakkelijke voorwaarden bestaan. De heer Ringers zegt met den auto fci Duitsch land tè zijn geweest en na bankgarantie dit wei- nig heeft gekost. Er werd verlof gegeven voor 12 maanden. De voorz. zegt dat de .Nijmeegsch'e Kamer wel zal weten welke tarieven aanhangig zijn. Zij zul len toch welt erzake kundig zijn. De heer Grunwald zegt dat Duitsche auto's vrij v de grens mogen' passeeren en wij aanstonds wegenbelasting moeten betalen. Spr. zou hierop den Min. opmerkzaam willen maken. Een der andere leden wil in deze zaak afwach- 'teu om te zien hoe de wet aanstonds zal luiden. D® Sheer Grunwald zegt dat de Duitschers aan stonds voor wegenbelastingevenveel zullen moe ten betalen als de Hollanders. Overeenkomstig {h et advies wordt door het 'bureau besloten. b. Boekwerkje van de Nederlandsehe Vereen, voor Locaalsporen en Tramwegen, bevattende voor stellen tot oplossing van het autobusvraagstuk. Voor de leden aan het Secretariaat ter inzage. De bedoeling is om door belasting op de auto's de spoor- entramwegen weder rendabel te maken. c. Schrijven van Burgemeester en "Wethouders te Alkmaar inzake vaste standplaats voor wagens een automobielen (vrachtwagens in geregelden dienst) te Alkmaar. De heer De Baat vestigt de aandacht op het verzoek van verleden jaar om een afgesloten staan plaats te verkrijgen ter voorkoming van diefstal. Daarop werd niets gehfoord. Spr. is verheugd dat dit schrijven van B. en W. is ingekomen. Spr. beveelt het adres in de belangstelling van de Kamer aan. De heer Messelaar juicht centrale standplaats niet toe, omdat daardoor veel belemmeringen zul len worden ondervonden. Spr. vestigt voor cen trale standplaats de aandacht op Paardenmarkt en Hofplein. De Paardenmarkt te bestemmen voor de noordelijke vrachtrijders en het Hofplein voor de zuidelijke. Wiel is een bezwaar dat deze pleinen ook kermisterrein zijn, en dan zou de aandacht gevestigd kunnen worden op het ach terste gedeelte van de Laat, bij den Limmerhbek. De heer Bingers is van oordeelj en doet het voorstel om dit in handen te stellen van de Ver- keers- of Handelscommissie om vandaar met afge ronde voorstellen tot de Kamer te komen. De heer De Baat is er van overtuigd dat men op het Doelenplein, ingericht als Centrale stand plaats, beter controle kan uitoefenen dan elders, en dit veld van een tweeden uitgang te voorzien. Spr. geeft de commissie in overweging op dit vela'' de aandacht gevestigd te houden. Wordt in handen gesteld van de Handels- en Verkeersoommissie en de Alkmaarsche leden van de Markt-oommissie. d. Afschrift van een adres der Kamer van Koophandel te Tilburg betreffende de handels politiek van ons land in verband met de aan staande technische herziening der Tariefwet. De Handelscommissie stelt voor dit adres voor .kennisgeving aan te nemen. 1 Overeenkomstig wordt besloten, nadat de heer Terkolster hierover een nadere uiteenzetting heeft gegeven. e. Afschrift van een adres der Kamer van Koop handel te Gouda en Leiden, .gericht aan den Mi nister van Wjaterstaat teneinde te bevorderen, dat de onteigeningswet zoo spoedig mogelijk be handeld. wordt, voorts alles te doenj wat een snelle uitvoering der voorgenomen werken ter verbetering van den vaarweg BotterdamGouda Alphen Amsterdam, in de hand kan werken. Toelichting van den heer Hoogland. De heer Hoogland zegt dat men dit adres ge redelijk kan steunen en leest voor een bericht van Ged. Staten van Zuidkolland waarin door ;den Minister toezegging van medewerking wordt gedaan om te komen tot verbetering van die vaart Besloten wordt een adres te zenden. f. Afschrift van een adres derf Kamer van Koophandel te Leiden gericht aan den Minister van Arbeid, Handel en Nijverheid inzake hervor ming van den kalender. Het Bureau, dat reeds te kennen gaf, dat in ons district de behoefte aan een wijziging van den kalender, niet wordt gevoeld, stelt voor dit adres voor kennisgeving aan te nemen. Overeenkomstig wordt besloten. g. Aanvrage tot deelneming in het garantie fonds der Internationale Voorjaars-Bloementen- toonstelling te Heemstede Haarlem in 1925 voor pen bedrag van f 2500. i Het Burea uheeft tot haar leedwezen moeten berichten' dat deelname niet kan worden toege zegd inet 't oog op den toestand onzer kasmidde len. Mogelijk zou in den aanvang van 1925 daar voor een kleine bijdrage kunnen worden( gere serveerd. h. Aanvraag om subsidie, van de Nederlandlsche Landbouw Handelskamer. Het Bureau heeft uit dezelfde overwegingen aan deze aanvrage eveneens niet kunnen voldoen. Do heer Hoogland zegt dat men tegen de sub sidie moet zijn op grond van de insinueerende be tichten die door de Handelskamer zijn rondge zonden, als zou de handel een groote afzetterij zijn. Dit artikel heeft in „De Standaard" ge staan. Laat een ieder zijn eigen zaken behandelen, inplaats van anderen te benadeelen. De heer Blauboer wil een onderzoek instellen naar de bewering van den heer Hoogland. De Handelscommissie zal hiernaar een onder hoek instellen. i. Afschrift van een adres der Kamer van Koop handel te Eindhoven gericht aan den Minister van Onderwijs omtrent het Handelsonderwijs. Zal in besloten vergadering worden behandeld, j. Afschrift van een adres der Kamer van Koophandel te Tilburg gericht aan den Min. van Arbeid, Handel en Nijverheid, teneinde te geraken tot soepeler toepassing der Arbeidswet. Het Bureau stelt voor dit adres voor kennisge ving aan te nemen. De heer Ter Kolster vraagt of veel klachten inkomen over de arbeidswet, waarop de voorz. wijst in de verschillende bladen voorkomendie klachten. In Amerika van waaruit de 8-urendag is uitgegaan, stoort men zich absoluut niet aan den 8-urendag. In België is na 6 maanden bestaan Van den 8-urendag de 10-urendag ingevoerd. "Wordt voor kennisgeving aangenomen, k. Afschrift van een adres van dezelfde Kamer met bezwaren tegen subsidieverlening aan In- dustrieele Ondernemingen. Het Bureau stelt voor dit adres, dat voor die leden ter inzage ligt aan het Secretariaat, even eens voor kennisgeving aan te nemen. Overeenkomstig wordt besloten. 1. Adres der Kamer van Koophandel te Midl- delburg, waarin eveneens bezwaren tegen over heidssteun aan de Industrie wordfen geuit. Het Bureau stelt voor dit adres voor kennis geving aan te nemen. Overeenkomstig wordt besloten, m. Schrijven van de Kamer van Koophandel te Zaandam met verschillende vragen betref fende een arbitrage-reglement. Voorz, zegt dat het in de allereerste plaats van de Kamer van Koophandel behoort om arbiters te benoemen bij eventueel vóórkomende geschil len. Groningen heeft reeds een arbitrage-com missie. De heer Offers is overtuigd van de goede wer king van arbitrage, om spoedige beslissing te verkrijgen in verschillende zaken, vooral ook met het oog op de onpartijdigheid van de Kamer. Spr. wijst op de moeilijkheden die kunnen ont staan doordat het voorkomt dat arbiters in de zelfde branches handelen als waaruit de geschil len voorkomen. Dit bezwaar kan echter onder var gen worden daar de Kamer dit bij benoeming van arbiters in handen heeft. De heer Grunwald stelt voor dit in handen te stellen van de Vereeniging van Kamers van Koop handel in Nederland. t L'e oommissie van Verordeningen zal een regle ment voor arbitrage samenstellen. n. Rapport omtrent Cautie-stelling en gehei me cessies uitgebracht door eene commissie uit de Kamer van Koophandel te Hoorn, y De heer Offers is van oordeel dat dit niet zal .geven wanneer dit door de Kamer wordt aange- teekend. Spï .is van oordeel dat de leveranciers meer succes hebben bij een wettelijke regeling in den vorm van wettelijke preferentie. Anders zal men toch weer andere wegen zoe- /ken om de gemaakte bepalingen te ontduiken. Het advies van de Commissie van Verordenin gen zal worden afgewacht. 4. Bapport van den voorzitter der Kamers omtrent de oprichting der Vereeniging van Ka mers van Koophandel. Concept der statuten aan het Secretariaat ter inzage. De voorzitter' zegt dat deze zaak reeds meer malen is behandeld. Uit de concept-statuten blijkt dat de zelfstandigheid van de Kamers niet wordt aangetast. B ijbehandeling van verschillende pun ten krijgt men dan te hooren hoe de Centrale Kamei er over denkt. De Centrale Kamer zal uit 9 leden bestaan. De leden zullen worden verdeeld over het groot -en kleinbedrijf. De Kamer van Holl. Noorderkwartier heeft besloten tot toetre ding, 25 Kamers hebben dienovereenkomstig be- 5sloten. 8 Kamers wensehien niet toe te treden. De heer Grunwald dankt voor de mededeeling en gelooft dat de Kamer van H. N. een goeden stap heeft gedaan. Spr. geeft de Kamer in over weging jich uit te spreken voor aansluiting bij de Alg. Vereen, van de Kamers van Koophandel. De voorz. vraagt thans of de Kamer zich kan vereenigen met de aangenomen houding. De vergadering besluit thans tot toetreding, waaruit blijkt dat de Kamers van Amsterdam De heer Ver kade is benoemd tot voorzitter, en Botterdam niet wenschen te dominieeren. Op voorstel van den heer Ter Kolster worden bij acclamatie als candidaten aangewezen de hee- ren S. W. Arntz als voorz van het grootbedrijf #en de heer Smalz als voorz. van het kleinbedrijf. De voorz. gelooft niet dat er veel kans op be noeming bestaat. 5. Mededeeling van den Voorzitter der Han delscommissie van het standpunt dezer Commissie omtrent de uitbreiding van „de zwarte Lijst" Voorstel van het lid den heer Schmalz. De heer Ter Kolster stelt voor,, behalve de gegevens die men heeft van de politie, aan de middenstands-vereenigingen te verzoeken hun zwarte lijst ter inzage te geven, aan ieder die die daar belang bij heeft, en te deponeeren op het bureau van de Kamer. I D eheer Smalz gelooft dat men hiermede op de goede richting is. er wei mee eens dat er flesschjentrekkèrs op hiermede zeer voorzichtig moet zijn. Spr. is het De heer Messelaar is van oordeel dat men Icomen. maar het kan voorkomen, dat er personen opkomen, die door kwestie niet betalen en daar door onverdiend ongunstig worden gesignaleerd. De heer Schmalz zegt dat de heer Messelaar 'zich teveel stelt o phet standpunt van het groot bedrijf, waar men er niet zooveel last van heeft dan bij het kleinbedrijf. De middenstand zou met deze regeling zeer gebaat zijn. j De heer Offers is ook van1 oordeel dat men hiermede zeer voorzichtig moet zijn. De ver- Vrouwelijkheid bestaat slechts ten opzichte van 1 hem, die de inlichtingen vraagt, maar betwijfelt ,o fmen daarmee de verantwoordelijkheid van het doen van mededeelingen van zich afwenteld. Het is voor de Kamer zaak zeer voorzichtig hiermede te zijn, vooral met het oog op de tegenwoordige rechtspraak. De heer Coltoff zegt dat de zwarte lijst door sommige personen tot een belachelijkheid wordt gemaakt. Spr. zegt dat er door middel van de faillissementswet misschien iets kan worden ge daan. De heer De Baat wil van de zwarte lijst niet een boeman maken maar een bron van informatie voor den middenstand. De voorz. is het met den heer Offers eens, dat men uiterst voorzichtig moet zijn, vooral) met het oog op de aansprakelijkheid van de Kamer. De heer Schmalz bepleit nogmaals het nut va neen zwarte, lijst. Alleen over ingeschrevenen van het Handels register mogen inlichtingen worden verstrekt. Deze zaak zal nogmaals in de Comm. van Ver ordeningen werden behandeld. 1 6. Uitgegane stukken. a. Adres aan den Minister van Waterstaat, strekkende om te geraken tot een dusdanige wijzi ging der bepalingen van de wet van 23 Septem ber 1880 (Stbl. 67) betreffende de openbare mid delen van vervoer, dat bekendmaking van den aanvang van een autobusdienst of wijziging in de dienstregeling in een dagblad van de hoofd plaats der provincie niet behoeft te geschieden. b. Jaarverslag der kamer over 1923. c. Beschrijvingsbrief aan alle Kamers van het standpunt onzer Kamer omtrent de wijze van hervatting van den Postcheque en Girodienst, d. Bekening en verantwoording over 1923 aan Zijne Eqxcellentje den Minister van Arbeid Handel en Nijverheid. Na de rondvraag die thans wordt gehouden volgt sluiting dezer vergadering. Advertentien Heden overleed tot onze diepe droefheid, na een smartelijk lijden, onze innig geliefde Man, Vader, Behuwd- en Grootvader, de Heer ASftlti in den ouderdom van 67 jaren. Uit aller naam, N. PBANGEBKostelijk, Alkmaar. 6 Mei 1924. ;;g 1899 - 1924 p; 'Hl Den lOden Mei hopen onze jj®- 3Ü lieve Ouders mi T. Kliffen Wz. en H A. de Boer Pd. hunne 25-jarige Echtvereeniging te herdenken. gas Hun dankbare Kinderen, s&j j WILLEM en PIETEB. ,22 Broek op Langendijk, 3 Mei '24. |©j 3jg Beceptie v.m. 1012 uur (o t Den lOden Mei hopen onze geliefde Ouders IL Kamp H P. Kamp-Kramer hunne 25-jarige Echtvereeniging Jg te herdenken. Hunne dankbare Kinderen. ;m Broek op Langendijk, j®. f! Mei 1924. H Receptie van 3 5 uur, N. T. Den llden Mei a.s. hopen D.V. onze geliefde Zoon en Doehter, Broeder en Zuster Cornelis Slot Kz. Grietje Wit hunne 25-jarige Echtvereeniging <j te herdenken. Uit aller naam, K. SLOT Sr. Broek op Langendijk, 8 Mei '24. (Receptie den 12den Mei van 1012 uur (zonnetijd) in café „Marktzicht", Broek op Langen- dijk. TE KOOP: F. KRAP, gelegen aan vaarwater. Winkel. TB KOOP: le en 2e pluk WtteKOOLPLANTEN bij Wed. S. DTF Sz., St. Paneras. Bietzaad Mangelwortelenzaad Penenzaad, Sla- en Snijboonen in diverse soorten. Verkrijgbaar bij C. DE BOER Wz., Zuidscharwoude, Groote des voormiddags 10 uur, bij het Spoorterrein, te Noordscharwoude, op het erf naast den Heer J. JES, van een groote partij in alle soorten en maten. De Deurwaarders, AMOUREUS en KOUDENBURG. Geen woeker! ENGELSCHE RIJWIELEN met Dunlopbanden tot fabrieksprijzen. Te voldoen bij aflevering f 38.- Later te betalenf 20.- ERANCO en GOED VERPAKT. Vraagt gratis prijscourant No. 400. Orgelmaker - Alkmaar. SPECIAAL adres voor van Kerk- en Huisorgels BILLIJKE PRIJZEN. de beste Kali-meststof voor Aardappelen, Vrncht- boomen en alle Tuinbonwgewassen bevat minstens: 26 o/0 Kali (K20), 25 Magnesiumsulfaat (MgS„4), hoogstens: 4 o/0 Chloor. Wacht U voor minderwaardige namaakproducten, die onder allerlei misleidende aanbevelingen met veel humbug worden aangeboden dnor firma's, die niet in staat zijn de origineele Duitsche Patentkali te leveren. Origineels Duitsche Paitentkali wordt enkel in eri- gineele geplombeerde balen verkocht door de Impor teurs- Vertegenwoordigers van het DUITSCHE KALI SYNDIKAAT en is alom verkrijgbaar. Alle inlichtingen worden verstrekt door het Landbouwkfindig Bureau v.b. Kali-Syndikaat, Boothstraat 13 Utreeht. S 8 0 Firma LU IJ GKX-PEL. BOTERSTKAAT 16 Alkmaar. GROOTE SORTEEÏMNG Alles is uiterst LAAG GEPRIJSD. I

Nieuwe Langedijker Courant | 1924 | | pagina 4