Plaatselijk Nieuws ook voor Italië's buitenlandscEe politiek. Hij staat op de handhaving van Italië's prestige en moreel gezag en wil Italië's invloed even goed als die van Frankrijk en Engeland over geheel Europa uitbrei den. Met Spanje en Zuid-Slavië sloot hij al ver bonden tot dat doel. En Benesj, de Tsjeehb-Slp vakische minister, is bij hem te gast geweest om over nieuwe toenadering te praten. Vooral in Mid den-Europa en het nabije Oosten streeft de Ita- liaansche dictator naar uitbreiding en verster- iking van den Italiaanschfen invloed. Wellicht kan het hem daarbij te pas komen, dat de ver/ houding tusschen Frankrijk en Turkije bedenkelijk dicht een openlijke vijandschap begint te naderen. Op de grens van Syrië hebben met Russische, Fransehe en Turksche troepen al botsingen plaats gehad. Ook tusschen Turkije en Rusland botert £et niet meer zoo. Turkije voelt zich sterker worden. En nu het Rusland's steun tegenover de Entente Staten niet zoo hard meer noodig heeft, komen de Turksch-Russische tegenstellingen in ■den Kaukazus en elders weer scherper naar vo ren. Die tegenstellingen tusschen de verschillende Staten, die elkaar tijdens en na den oorlog noodig hadden, komen trouwens overal weer duidelijker naar voren. En dit schept naast de bestaande nog telkens nieuwe gevaren voor botsingen. Maar gelukkig valt immers het ergste gewoon lijk nog wat mee. Polder Geestmei-A mbacht Vergadering van den Polder Geestmer-Am- bacht) (O. en M.) opi W|oensdiag 21 Mei 1924, des middags 12 uur. De voorz., de heer Jb. Swan Hz., opfent de vergadering met welkom in het bijzonder aan den heer P. Verburg, die voor het eerst op dn vergadering aanwezig is. Spr. hoopt dat het hem gegeven mag zijn een zoodanige gezondheid tla genieten, dat hij geregeld de vergaderingen zal kunnen bijwonen. Wij stellen er hoogen prijs op, daar wij den heer Verburg kennen als een man, van wien te rechter tijd groote kracht uitgaat. Met den wensch dat de besprekingen aangenaam mogen zijn verklaart hij de vergadering voor ge opend. De heer Verburg brengt dank voor de waar- deerende woorden. Door den secretaris, den heer M. Kroon Cz., worden thans de notulen van de vorige vergade ring gelezen en onder dank onveranderd goed gekeurd en geteekend. De heer Verburg zegt niet op de vorige vler- gadering tegenwoordig te hebben kunnen zijn, maar de notulen zijn zoo duidelijk, dat hret is, als of ik er wel geweest ben. De voorz. Dat is een complimentje voor den secretaris. De secretaris brengt hiervoor dank. Namens de commissie belast met het nazien van de rekeningen, begrootingen en koh'ieriem, wordt door den heer Blom geadviseerd deze goed te keuren. De volgende cijfers worden uit de desbetref fende stukken genomen: De rekening van Molengeersen sluit in ont vangst met f 18573.55, in uitgaaf "op1 f 16990.881/2 5550voordeelig saldo f 1582.661/2. Begrooting idem in ontvangst op f 20404.011/2, in uitgaaf op f 15928.66, vermoedelijk batig sal do f 4475.351/2. De omslag is gebracht op f3 per H.A. tot eën totaal van f 14520.91. De afkoopbare contributie bedraagt f 1347.69. De omslag uitwaterende slui zen f 1752.29. De rekening stoomgemaal geeft aan een ont vangst van f 20788.501/2, uitgaaf van f23473.69, voordeelig saldo f 4604.81i/2. De begrooting idem sluit in ontvangst met f 25459.331/2, in uitgaaf f22384.65, vermoedelijk batig saldo, f 3974.881/2. De omslag is gebracht op' f3.50 per H.A. tot een totaal van f 16941.05. De rekening Oosterdijk sluit in ontvangst op f 13469.68, in uitgaaf op f 13469.68, voordeelig saldo f5135.03. De begrooting idem geeft aan een ontvangst, van f 13469.68, een uitgaaf van f8334.68, ver moedelijk batig slot f5135.03. De omslag is gebracht op fl.per H.A. tot een totaal van b 4892.96. De rekeningen worden op advies van de Com missie goedgekeurd, nadat eenige inlichting aan 'den heer Sevenhuijsen is gegeven. De heer Borst wijst op de hooge knechten- 'ioonen en vraagt of deze niet kunnen worden verlaagd. De voorz. antwoordt dat de machine uit roesten moet worden gehouden. De heer Tauber licht als opzichter deze reke ning nader toe. De heer Ver burg vraagt of de machinist alleen toezicht houdt op het malen. Mag hij niet poetsen. De voorz. antwoordt dat hij de leiding heeft j en zich niet ophoudt met poetsen. De heer Verburg. Mag hij dan niet werken. De voorz. Wanneer hij niet maalt, doet hij j niet veel. Het is een goede technicus en brengt verbeteringen aan en herstelt ook gebreken. Wij I hebben aan hem geen dure machinist. De heer Verburg. Is hij chef. Heeft hij bij1 het poetsen geen boodschap. De voorz. Dan moet hij toezicht houden. De heer Verburg noemt het ook een hoog be- drag. De voorz. Rust roest, maar het onderhoud is 1 een eerste vereischte, alles ziet er keurig uit. Hierover zal met den machinist worden ge sproken. De heer Verburg zou eens willen uitzoeken wat 1 of dit mooie gezicht ons kost. Dan kunnen wij eens zien of het ons waard is. Het voortdurende poetsen bezorgd ons een hoog bedrag. Dehi eer Swart (Ringpolder) zou willen dat deze post meer gespecifieerd op de rekening zou komen. De voorz. zegt dat dit wel wat bezwaarlijk is. De maandstaten zijn toch ter inzage. De heer Borst vraagt of niet een andere* weirk- Avijze kan worden gevolgd, door een begrooting in Je dienen, die nog goedgekeurd moet worden. Wij kunnen er nu wel over spreken, maar de be- grooting is toch al goedgekeurd. Niet veel inge landen zullen de moeite nemen om de begrooting in te zien. De heer Pranger vindt, dat dit wel wat ver gaat, daar men zoodoende raakt aan de compe tentie van het Dagel. Bestuur. De Heer C. Kroon wil eens onderzoeken of h'et onderhoud niet even goed kan zijn, met minder hooge kosten. De heer Borst heeft gehoord dat het bestuur een betonnen brug zou bouwen tussch'en Sint Pancras en Broek eii nu een houten is gemaakt. Dat is wel wat eigenmach'ti.g optreden van den opzichter. De voorz. wijst er op dat h'et. niet de bedoeling was. En in deze het bestuur is gepasseerd. Dat •is niet in den haak.- Een ieder maakt wellens een fout. 1 De heer Schoorl zegt dat door den opz. is be loofd dat het niet meer zou voorkomen. De opz. erkent in deze mis te zijn gewekt. De heer Tol vraagt of dit besproken is. De voorz. zegt dat de opzet was om van hfet onderhoud af te zijn. Wij dwalen allen wel eens. De heer Borst is tevreden met de erkentenis van den opzichter. Punt 2. 1 Thans komt ter sprake het verzoek om salaris- verhooging van den secretaris, f De. voorz. zegt dat men in een tijd leeft van salaris-verlaging en niet van verhooging, waarom dit verzoek een bijzondere toelichting vereisc.h. De secretaris komt door de Pensioenwet wel eenigszins in gedrang. Hij heeft thans 55 jaren dienst en heeft zich voor die jaren ihgekocht. Hij heeft een salaris van f800 en moet daarvan stor tenden bedrag van f168 en dat valt htemavel wat zwaar. Ook met het oog op zijn pensioen vraagt /hij -d an f 200 verhooging, althans in dien vorm, dat deze verhooging de uitgaven compenseert. Wij kunnen thans ieder geval op zichzelf be schouwen. Trouw heeft hij steeds den polder ge diend, en gevoelt er voor om het verzoek toe te staan. Laat men hiermee een bewijs geven, dat wij zijn werk op prijs stellen. Ik ben van oordeel dat hiermede geen precedent zal worden gescha pen. i De heer Schoorl zegt tot de minderheid te b'e- hooren. In de mobilisatie zijn de salarissen belang rijk verhoogd, en wil nu niet weer beginnen. De voorz. zou de verh'ooging als blijk Van waar deering willen toekennen. Het is toch zeker een bijzonder geval dat iemand op 80-jarigen leeftijd staan als blijk van waardeering voor ijver en ■dit nog doen kan. Laat men het verzoek toe- 'trouwe plichtsbetrachting. De heer Verburg zegt dat men ook het voor stel had kunnen doen, de pensioenstorting voor rekening van den Polder te nemen. Maar dat is zeker niet den wensch van den secretaris. De voorz. antwoordt dat indertijd besloten is, dat bedrag op de ambtenaren te verhalen wat bij de wet is toegestaan. En dat is een besluit van algemeenen aard, waarop1 men niet zoo maar terug kan komen. De heer Borst is het wel met Schoorl eens, maar waar dit een exceptioneel geval is lean hij zich wel met het voorstel vereenigen. Met 11 stemmen voor, 2 tegen en 1 blanco wordt hierna het verzoek van den secretaris toe- Thans komt weer aan de orde de bemaling.. De voorz. zegt dat hieraan een heelè gteschie- denis is verbonden. Het slot daarvan is geweest, dat het bestuur met het voorstel kwam, om een proef te nemen met het stilzetten van de molens, en dan te zien of de bemaling door het gemaal alleen goedkooper zou zijn, en omdat de machine het water machtig is. Door de crisisjaren is hier van niets gekomen omdat men zat met de distri butie van kolen. Blijkt thans dat het meer zal kosten, of dat er iets aan de bemaling h'aplert, dan is er nog niets weg. Wij zijn er zedelijk toe verplicht om deze proef te nemen. Tn dit verband heb ik mij laten dienen van Ivoorlichting door den heer Koolhaas, den stich- -ter van de tegenwoordige machine, en heeft deze mij zijn rapport toegezonden. De heer Verburg vraagt of er veel tijden voor komen dat de molens het kunnen bijhouden of dat de machine ook moet malen; of, zal de ma chine dikwijls moeten malen alleen; is dat onder oogen gezien De voorz. antwoordt dat men hieraan wel dege lijk heeft gedacht, en de heer Schoorl voegt er aan toe dat bij meer gebruik de ketel warm kan blijven, omdat het aanzetten van de machine thans veel geld kost. Spr. acht het goed een proef te nemen. De voorz. leest hierna het rapport voor, waar uit blijkt, dat in 1915 bij de oplevering van de hnieuwe machine, reeds door' den heer Koolhaas 5is geadviseerd om de molens 2 jaar buiten wer king te stellen, om zich te overtuigen van de capaciteit van de machine. De mobilisatie is ech ter oorzaak dat men hiertoe niet is overgegaan. Nu de steenkolen, door eigen mijnontginning ge regeld kunnen worden toegevoerd, zullen de mo lens kunnen worden afgeschaft, omdat de ma chine het water volkomen machtig is. Ook is de rapporteur geen voorstander van electrische bemaling, daar dit 'thans nog nadeel zal opleveren door den hoogen K.Wl.U.-prijs. De heer Koolhaas komt in de vergadering, die door den voorz. wordt welkom geheeten. De voorz. zegt nog dat de machinist met zijn gemaal 7 c.M. per dag kan verzetten. Ook wijst. spr. er op, hoe het een periodiek ver schijnsel is, dat na hevige regens, een windstilte \intreedt, waardoor de molens niets kunnen doen, en de machine in werking moet worden gesteld. De heer Ver burg zegt na het rapport te heb ben gehoord dat dit moeilijk mondeling kan wor den verbeterd. De heer Koolhaas verkrijgt thans het woord Mat de capaciteit van de machine is berekent naar den gemiddelden regenval in de toen laatste 20 jaren, volgens opgaven van De Bildt. Wanneer beide pompen met volle kracht werken, kan 700 'M3. water per minuut worden opgezet, en be hoeft men niet bang te zijn dat de machine het water niet machtig is. Het jaarlijks verbruik is door mij getaxeerd op 350 ton steenkolen, het geen een uitgave aan kolen is van 7 a f8000. Ik ben er dan ook ten volle van overtuigd dat na den proef van 2 jaar de meest verstokte voor standers van molens zullen zeggen, „we kunnen ze wel missen". Als u den proef neemt hejeft u na 2 jaar zekerheid. De machine zal u bedienen zooals u begeert. Een uitgave van f7000 voor de molens is niet geoorloofd'-tegenover een kolen- verbruik van f7000. Spr. meent ten sterkste te moeten ontraden over re gaan tot electrificatie van de molens, vooral met hfet oog op den tegen- woordigen K.W.U.-prijs. Ook zullen de molens bij verkoop u voordeel oplevereni U kunt gehëol NoordK'olland afreizen, maar nergens vindt u een stoomgemaal als dit. Het heeft thans 11 jaar dienst gedaan en kan nu nog wel 20 jaar draaien. De voorz. zegt dat er niet gedacht wordt aan de electrificatie van de molens. De heer Koolhaas. Het kan wel, maar dan moet eerst de electriciteit goedkooper zijn. De voorz. Wij hebben nu het voor gehoord. Nu moeten wij ook ,de bezwaren hooren van den opzichter. De heer Tauber zegt dat het aantal gemid delde maaluren over de 5 laatste jaren der ma chine bedraagt i376 uur, dat is 275 uur per jaar. Tn '23 is door de machine verzet 8.250.000 M3. water met een kolenverbruik van f 4376.901/2- Op 1 Jan. '23 was in voorraad 60.000 K.G. en op 1 Jan. '24 70.000 K.G., neemt men nu de 10.000 K.G. meer in voorraad zijnde kolen er af, dan blijft over een verbruik van f4146.90i/2 verhoogd met f 200 voor olie en verpakking is een totaal verbruik over f 4346.901/2. In 1923 heeft de machine gemalen 476 uur, dus is dit een- verbruik per uur van f 9. De gegevens van de molens zijn over de laat ste 3 Jaren. Deze hadden een aantal maaluren per jaar van 1221. Iedere molen 60 M3. per mi nuut is 3600 M3. per uur maal 6 molens is 21600 M3. per uur maal 1221 is 26.273.600 M3. water 'verzet in 1923. De uitgaven in het jaar '23 hebben bedragen f3887.S8i/o, zoodat de molens kosten f2.30 per uur tegen f9.voor de machine. Aan arbeidsloonen voor de molens werd be taald f4235.voor de machine f 6200, terwijl 'terwijl door de molens #8 millioen M3. water meer is verzet. De heer Koolhaas zegt dat de machine pfer etmaal (24 uur) 6 ton kolen verbruikt, hetgeen' een uitgaaf beteekent van f138 of f6.per uur. Spr. weet. niet, waar de andere ,f3 per uur van- ,daan moeten komen, en acht den proef met hef stilzetten van de molens volkomen gerechtvaar- vaardigd. De voorz. zegt dat reeds in 1921 aan Ged. Sta ten is) verzocht om de molens te mogen verkoopen, :maar geantwoord werd, dat wij ie molens 2 jaar moesten laten staan. De heer C. Kroon vraagt hoeveel slagen de machine moet maken bij een waterverplaatsing van 700 M3. per minuut. De heer Koolhaas antwoordt van 100. De h'eer C. Kroon. In Sept. '23 is er zooveel water gevallen, dat èn machine èn molens moes ten malen. Ook zal ik in den winter geen last jgeven om de machine aan te zetten, omdat door 'den stroom de kanten van de akkers worden weg genomen onder het, ijs terwijl bij het malen van de molens het water op 6 plaatsen -.gelijkelijk wordt afgevoerd. Moet de machine voor iedere hoogte malen, dan geloof ik dat wij 'duur uit zijn. De heer Koolhaas zegt dat het steeds opstoken wel duurder is, maar niet in die mate. De heer O. Kroon acht een proef van 2 jaar te kort. Een polder van 6000 bunders, is toch) zeker in goede conditie, wanneer die bemalen - wordt door machine en molens. Spr. is er niet 'voor om de molens stil te zetten. De voorz. zegt dat het maar sporadisch voor komt dat men met hoog water vorst heeft, en dit heeft toch ook geen invloed op het voorstel. "Wat de veiligheid betreft, wanneer men zoo gaat {redeneeren, acht ik een polder safé mtet dubbele (bemaling, dan moet men er nog een machine bij gaan bouwen. t De heer Swart onderschrijft het bezwaar van h'et aanzetten van de machine voor een paar een- timeters water en verwonderde zich1 bij het hoo ren van het advies van den heer Koolhaas om geen electrische motor aan te schaffen. Ik ben van oordeel dat het wel goed is om een kleine motor aan te schaffen. De machine kunnen wij echter niet missen, de molens wel. De op:ziehter. Het gaat thans niet over het {nissen van de molens, h'et gaat over de kosten. De h'eer Swart. Men moet niet vergetfen dat men voor dc molens altijd de kosten heeft. De machine kunnen wij niet missen, en die is volko men h'et water machtig. De heer A. Slot P.Az. zegt dat onze tijd voor verandering is. Gaan wij de molens stop1 zetten dan begeven wij ons op1 den weg om de molens weg te doen. Spr. is voor handhaving van de tegenwoordige bemaling. Dan is men gedekt bij eventueel kolengebrek aan de machine. Als de •machine het water machtig is, behoeven wij dit niet te onderzoeken. De bemaling met molens gaat ook veel gelijdelijker en heeft men daardoor niet zooveel stroom bij de Mosselbrug, zoodat men er niet tjegenop kan komen. Spr. wil de tegenwoordige bemaling houden. De heer Verburg zegt dat de medaille twfee zijden heeft. Wat is er tegen om een proieï van 2 of 4 jaar te nemen om te zien wat het duurste of goedkoopste is. Wfe hebben nu met de molend een dubbele uitgave te doen, en deize zal bij de machine alleen weinig meer zijn. Spr. onder steund het voorstel van den voorz. om een proef te nemen. De voorz. zegt dat het onderwerp thans vol doende besproken is. Wel heb ik het voor en tlegen gehoord, maar geen argumenten tegen mijn voor stel. Wij moeten pögen om de lasten te krijgen. De heer Sevenhuijsen wil het absoluut twee jaar probeeren. De voorz. Is de tijd niet voldoende dan kunnen er nog 2 jaar bij. De heer Koolhaas zegt, dat het gemaal van de Heerhugowaard een grooter aantal paarden krachten heeft omdat daar het water 31/2 M- moet worden opgehaald en hier 1 M. De water verplaatsing is daar echter minder. Ook daar heeft men direct een proef genomen met het stil zetten van de molens en dat daar ook electrisch'e bemaling is komt, doordat toen de electriciteit veel goedkooper was. Een electrische bemaling moet toch 2 of 3 molens kunnen vervangen. En die kosten zullen thans niet opwegen tegen hief aanzetten van de machine. Do heer Swart. Hier wordt ook zoo afgegeven op het aanzetten van de machine. De heer Koolhaas. Laat dat 1000 K.G. pfer keer zijn, dan is het nog maar 20 ton ?per jaar. 0 De heer Swart. De opzet is toch geweest van wat we hier thans bespreken. De machine moet het water machtig zijn. Thans wordt met 11 tegen 3 stemmen het voorstel van den foorz. aangenomen, om een proef te nemen met het stilzetten van d!e mo lens voor den tijd van 2, zoo noodig van 4 jaar, om daarna conclusie te nemen, De Heer Koolhaas raadt nog aan om gedur^ den proeftijd, bij" De Bildt aan te vragen de gave, hoeveel regen er gevallen is. Daarna men beter kunnen oordeelen. Aan het bestuur wordt overgelaten den da) van ingang te bepalen. Aan het Bestuur wordt machtiging verlq tot het aangaan van een kasgeldleening gj f 5000 tegen ten hoogste 61/2 pet. om te voorj in de dagelijksche uitgaven. De voorz. zegt dat hierin ook voorzien kunnen worden door den omslag nog hooger bepalen. Deze is reeds echter met 'f 2.50 verhop moeten worden, door de pfensioenstortingen de laatste 21/2 jaar. Aan het bestuur wordt verder machtiging leend om te gelegener tijd over te! gaan tot verkoop van Het huis bewoond door P. Schaj Varia. De heer Borst zou in verband met den te men proef de begrooting voor het onderin van de molens willen wijzigen, vooral meth'eto op het schilderwerk waarvoor een hoog bed} is uitgetrokken. De voorz. antwoordt dat hiermede reken) zal worden gehouden. De h'eer A. Slot A.Pz. vestigt er de aandat op dat bij de vernieuwing van de brug tegenoi Mulders molen deze met een steen is verlaji hoewel ze ook al te laag was voor het ivervoei van geladen vaartuigen met groenten. Versct lénde tuinbouwers hebben mij verzocht medes, king te verleenen, deze brug te doeii verhloog, in de banne en gemeente St. Pancras lag en 1 waarop door mij is geantwoord, dat deze k verzoek mosterd na den maaltijd was. Nietteg staande is hier wel een lijst ingekomen met hat leekeningen waarbij is gevoegd het verzoek de brug te verhoogen. In verband met deze zaak verzocht spr. u vergadering, bij uitvoering van werken eerst tj port. Nu wisten wij nergens van. De voorz. zegt dat de vernieuwing verlei leden jaar op! de begrooting stond vermeld. 0 hebben wij in deze geen verordening over tred; Niettemin moeten wij erkennen dat de brug laagd is. Het bestuur zal, indien de kosten, toelaten, zoo mogelijk aan het verzoek tegen komen. Wij moeten in deze ons ook afvragen k cm het algemeen belang is. Het verkeer onder n brug i s echter miniem, en vlak bij is 'nog een br waar men onder door kan. De heer Slot neemt met dit antwoord genoeg. De heer Swart zou gaarne het advies hooi of de Ringpolder 1/5 of 1/6 moet bijdragei De voorz. kan hierop nog geen antwoord gevf >or Hiermede is men aan het einde van den aki au en sluit voorz. met een woord van dank ai -den heer Koolhaas voor zijn tegenwoordig^ op de vergadering, daarbij den wensch uitspreke de dat de genomen besluiten in het welbëgiep belang van den Polder mogen zijn. Ier' dnl ad< D ad< dk; i-11 nq OUDKARSPEL. Geschiedde tot nog toe de bemaling van di iar' Polder Geestmer-Ambacht (Oosterdijk en Molei geerzen) door de 6 molens en het w tergemaal, in de gistermiddag gehouden verg: dering werd besloten een proef van 2 jaren zi noodig van 4. jaren te nemen met het bemalen v: den Polder alleen door het stoomgemaal. Gedi rende dien proeftijd-zullen de molens worden sti gezet. Met dezen proef wordt beoogd te ondi zoeken wat voor den Polder goedkooper is: 1 dubbele bemaling of. alleen het stoomgemaal. !Bij een welslagen van dezen 'proef, zullen lasten waarschijnlijk kunnen worden verlaagd Het stoomgemaal dat in 1915 is gebouwd voorzien van twee centrifugaalpompen, die iedi een capaciteit hebben van 350 kub. M. water pf minuut, zoodat in een uur 42000 kub. M. wati kan worden verzet. De capaciteit is dan ook w dien aard, dat het Stoomgemaal het water volki men machtig is. ZIEKENFONDS! „ONDERLING HULPBETOON' NOORDSCHARWOUDE. Vergadering van het ziekenfonds „Onderlin) Hulpbetoon" to Noordscharwoude op Woensi 21 Mei 1924, des avonds 7 uur (zonnetijd) ten van den heer L. Dekker, café „Spoorzicht. De voorzitter, de heer J. Kuiper opent de verg! dering met welkom aan leden en Pers en zegt dl het bestuur het noodig achtte deze buitengewot vergadering te beleggen met het oog op het nieu we reglement, dat insluit contributieverhoogiii| Hierna geeft spr. een verklaring van het gei Waij, en op een gecombineerde vergadering van vereenigingen van Heerhugowaard, Oudkarspel Noordscharwoude is besloten, genoemden perst nog f96 uit te keeren, waarvan iedere vereen) een derde zal dragen. De heer Waij heeft verkl' met deze schikking' genoegen te nemen. De vergadering geeft door stilzwijgen te kenn: niets op de handelingen van het bestuur te hebt aan te merken. De voorz. zegt dat, beslist het bestuur anders tijd alleen over de punten van den beschrijving brief voor den N. H. Bond, thans meende het - beschrijvingsbrief aan de algemeene vergadering moeten voorleggen, omdat daarop voorkomt 1 punt, waarvoor deze vergadering is belegd. Punt 8 van den beschrijvingsbrief vraagt vooi alle aangesloten vereenigingen gelijkluidende st! tuten en huishoudelijk reglement. In de toelichting zegt het hoofdbestuur, het niet meer met de reorganisatieplannen kom) omdat deze zijn verworpen. In art. 27 van het huishoudelijk reglement kor voor dat de contributie zal bedragen: ie afd. 2e afd. 1I/2 cent Je Md. 1 cent per week verzekerde gulden, Deze contributie zou dan gelden voor person: die thans lid zijn. De voorzitter zegt dat hieruit volgt dat bij contributie van 21/2 cent per gulden met een ui' keering van f 10.50 zooals hier, dit beteekent ee een contributie van 26 cent ruim per week- R' kent men daarbij nog de administratiekosten, <k zou de contributie ruim 30 cent bedragen. De voorz. zegt er bij de behandeling niet te zijn geweest, maar wilde er niet tegen ageer- om de ledenvergadering vrij uitspraak te kunn- laten doen. Spr. verwacht van deze hooge contr butie een terugslag van leden. De heer Kansen zegt dat dit reglement is seerd op de Ziektewet, wanneer die wet m°< worden. Ook meende het hoofdbestuur dat de u keering bij ons van f 10.50 met een contribuM van 20 cent niet viel te handhaven, maar het 11 toch altijd goed gegaan gedurende de 25 jaar da' de vereeniging bestaat. De heer P. Smit, zegt het volkomen eens te zij? met den heer Bruin ,wat deze al meermalen hee'1 gezegd. „Vort met de troep" zegt spr. Wanfl#'

Nieuwe Langedijker Courant | 1924 | | pagina 2