Dr. STEHR. j B. JvOORN Co, Alkmaar. mr OPBUIMI1Ü& WECK Nieu wstij din gen Binnen la nd Stamslaboonen eenvoudig Meisje, nette Dienstbode of W'erkster H001TREKKER Deensche dn Gele Koolplanten OP GOEDE FUNDAMENTEN BOUWEN Koorn's Paars M>rk Koorn's Blau w_rk f l|0o „e- Koorn's Wit W. VriagduMl'i Boterspr lts j Boter Janhagel Dames- en Kinderhoeden Ea. LUI JCKX-P EL,° Botëretïaat 16, Alkmaar. Mient IS, - Alkmaar. Verlangt U prima pasbaar concurreerend Schoenwerk P. KU1JPER, Mient 13, Alkmaar. Tel. 65 Vilt*Stroohoeden Wordt men dan nooit wijzer? Een Nederlandsche veekooper, die thans in Oostenrijk woont en daar zijn zaken heeft, was dezer dagen naar Amsterdam gekomen om var- ikens te koopen. Zaterdagavond had hij zich in eenige café's vermaakt met drinken en ten slotte landde hij aan in een drankhuis in de Warmoes straat en wel in een gelegenheid, waar allerlei ongure elementen uit donker Amsterdam samen- De veekooper geraakte in gesprek met die h'ete- ren en al spoedig zat hij op te snijden over het vele geld, dat hij in zijn portefeuille had. Hij liet biljetten zien van zooveel millioen kronen en pronkte nog met eenige „roode ruggen". Een Oostenrijksch bankbiljet moest de ronde doen, maar het schijnt toch weer bij den eigenaar te zijn aangeland. Na het middernachtelijk uur ging de veekoo per, die zwaar beneveld was, vermoedelijk nog toet zijn geld ongeveer f 7000 de straat op en al spoedig ontmoette hij daar twee „dames"-, die een gesprek met hem aanknoopten. Het drietal liep de Beursstraat in en daar lieten de vrouwen den veekooper plotseling in den steek. Toen zij goed. en wel weg waren, bemerkte, de man dat zijn portefeuille met de f 7000, welke een', eindje uit zijn binnenzak had gestoken, verdwe nen was. Hijr iep een agent en wees deze een vrouw aan, die in de buurt liep. De vrouw werd gearresteerd, maar bleek met het geval niets uit staande te hebben. De veekooper heeft van de vermissing aangifte bij de politie gedaan. Of hij de portefeuille nog had, toen hij het café uitging, kon hij niet men absolute zekerheid zeggen. De politie acht het echter waarschijnlijk, dat het wel het geval was. Het zal wel zóó zijn gegaan, terwijl de man in het café over zijn geld zat op te snijden, is een der ongure typen naar buiten gegaan en heeft daar de vrouwen gewaarschuwd, dat er een „goe de poed" op komst was. De vrouwen hebben daarop haar slag geslagen. Vliegongeval. Van een hoogte van omstreeks 1000 Meter, stortte het marine-watervliegtuig D. 64, afkom stig van het vliegkamp „De Mok" op Texel, nabij den oever van Wieringen in zee. Het vliegtuig was bemand met den officier vlie ger Kuiper als bestuurder en den adelborst Schat als waarnemer. Hoewel beiden ernstige kneuzin gen hadden bekomen, wisten zij zich zoolang bo ven water te houden tot de bemanning van een pleizierkotter, die van nabij het ongeluk zag gebeuren, hen redde. Van den oever werd de vlieghaven gewaar schuwd, spoedig daarna verscheen een watervlieg tuig, waarmee de waarnemer naar het hospitaal van Helder werd gebracht. De bestuurder is, na eerst door een geneeskun dige te zijn verbonden, per ziekenauto naar Hel der vervoerd. Ad verteritten i De Di. 64 is geheel vernield, Het vaartuig viel op een ondiepe plaats en smeekt met den kop in de modder. Werkspoor. De staking bij Werkspoor heeft tot gevolg, dat er ernstige stagnatie is ontstaan in het bedrijf van de Nederlandsche Scheepsbouw Maatschap pij. Werkspoor levert vrijwel alle machines aan de Scheepsboum Mij. Gedurende geruimen tijd I is de directie van deze maatschappij er in ge slaagd het bedrijf op gang te houden, hoewel er geen machines werden afgeleverd, om de schepen I te voltooien. Nu echter de staking bij Wlerkspoor al weken lang duurt, kan niet meer aan de sche- I pen worden voortgewerkt zonder deze machines. Als eerste maatregel in dit verband is men er j toe overgegaan het tweeploegen-stelsel af te schaf- fen en de werkweek te brengen van 53 op 48 uur. Een en ander heeft ten gevolge gehad, dat eén aantal werkkrachten overbodig wordt. Deze week zullen er 50 70 worden ontslagen. Naarmate de staking bij Wjerkspoor langer duurt, zal de stagnatie grooter worden en zullen andere maatregelen worden genomen om het be drijf in te krimpen. Valsche wissels. Vrijdag j.l. werd te Amsterdam aan het hoofd postkantoor een postwissel aangeboden voor een bedrag van f447. De ambtenaar echter, die aan het loket zat, bemerkte, zegt de „Tel." dat er iets niet in orde was en betaalde dan ook niet uit. Deze laatste mededeeling was voor den aanbieder een gereede aanleiding snel het gebouw te verla ten. Het zou moeilijk geweest zijn van hem een signalement te verkrijgen, indien het toeval niet had gewild, dat achter hem een politieagent in burger gestaan had, die eveneens 'n postwissel' wilde innen. Deze wist zich verschillende dingen te herinneren, onder anderen, dat de persoon, djie op den loop was gegaan, een litteeken boven het oog had. De postwissel, die hij aangeboden had, was zoogenaamd afgezonden uit Halfweg. Daar de politie van het bureau St. Pietershal, dat in den regel is aangewezen postzakken tot klaarheid te brengen, bij ervaring weet, dat de vervalschers vrijwel steeds met een proefwissel beginnen, stel de zij in het genoemde plaatsje een onderzoek in. Het bleek dan ook spoedig, aan den inspecteur, die het onderzoek instelde, dat een echte postwis sel voor een klein bedrag naar Haarlem was gezonden natuurlijk met het oogmerk om aldaar op de hoogte te komen van de vereisehte stempels, perforaties enz. Het onderzoek verplaatste zich dus naar Haar lem. Hier werd op het postkantoor geconsta teerd dat een tweede valsche wissel was aange boden en uitbetaald, zonder dat die bewuste be ambte had bemerkt dat de zaak niet in orde was. Het betrof hier een bedrag van f 2.50, dat reeds op 11 Juni was uitbetaald. Na heel veel gezoek werd het adres, dat op den wissel vermeld stond, ontdekt. Het was het administratiekantoor Centrale te Haarlem, een half fen half gefingeerd adres. Op het kantoor werd echter een jongeman ontdekt, die ook een Titteeken boven het oog had. Hij was werkzaam o peen drukkerijtje, waar hulpmiddelen om post- wisse'lvervalsching mogelijk te maken, gevonden werden. 0,ok de proefwissel werd er aangetroffen. Tevens heeft de politie den mededader, een aanstaande zwager van den arrestant, aangehou- den. Ongevallen. Zondagavond omstreeks kwart na acht had er o pden Deventerweg een ongeluk plaats, dat zich aanvankelijk ernstig liet aanzien. Toen namelijk de heer A. R> met zijn auto, gaande in de richting Deventer, een voor hem rijdenden vrachtauto passeerde, raakten Het lin kervoorwiel van den laatste en het rechterachter- spatbord van den eerste elkaar, waardoor het stuur van den vrachtauto, welke bestuurd werd door den heer A. K., vischhandelaar te Deventer, omsloeg en de auto met een hoek van 90 graden op den berm van den weg terecht kwam. Evenwel met dit ongelukkig gevolg, dat H.S. en zijn vrouw, die met hun dochtertje in een kinderwa gen flechts van den weg wandelden er onder kwamen. Gelukkig kon de auto- nog voor de sloot tot staan gebracht worden. De kinderwagen was versplinterd. De drie slachtoffers werden naar het Sophia- Ziekenhuis vervoerd, waar geconstateerd werd, dat S. zijnr echtersleutelbeen gebroken en een bloeduitstorting aan de linkerknie had opgeloo- pen. Het dochtertje-had een lichte hersenschud ding, terwijl de moeder er met eenige ontvellingen afkwam. Na verbonden te zijn, zijn de patiënten per auto naar huis gébracht. Hun toestand liet zich aanvankelijk ernstiger aanzien dan hij later bleek' te zijn. f Beide auto's kregen slechts een lichte bescha diging. Het ongeluk kan veroorzaakt zijn doordat of de heer R. na het uitwijken te vlug op den weg terugkeerde of doordat de heer K. voor den kin derwagen uitwijkende den auto van R. zou heb ben aangereden. Een onderzoek door deskundigen word?, ingesteld, Beide auto's zijn in beslag ge- j en tramwegen die beduidende kapitalen heU verslonden en het nieuwe middel van very, de autobus die zonder al te groote kosten 1 j zelfde resultaat bereikt, in den regel met I grootergerief voor het publiek. I De Bond van Autobusondernemers verwijt ontwerpers van het rapport, dat zij bij de san stelling daarvan schromelijk misbruik hebben maakt van den tegenwoordigen toestand. Zij het n.l. voorkomen alsof alleen de tramwegonj, nemingen grootere veiligheid en betrouwbaar]) kunnen aanbieden, omdat zij aan zoovele wett lijke bepalingen moesten voldoen. Wanneer u zich echter rekenschap geeft van de vele bepal] gen die thans reeds door provinciën en gemeen) in zake toet autobus-verkeer worden gemaal verliest deze bewering reeds veel van hare y-a de en, wanneer eenmaal een Rijkswet wordt a genomen, waarbij dit vervoer geregeld wordt, j waarop ook de Bond aanstuurt, vervalt dit zwaar geheel. Met de richtlijnen, voorkomende in hét hew® rapport, zou de Bond zich zeer goed kunnen vi eenigen, ware het niet dat daaruit het onmislü bare streven sprak van de Vereeniging om V; zich de beste brokken op te eischen en wat j niet wil aannemen, aan andere lichamen en r sonen over te laten. Dit vooral is een standpn waarop de Bond onmogelijk kan samengaan, zijn particuliere autobus-ondernemingen, die Te Nieuw-Vosmeer is een 3-jarig kind van den arbeider van Z., door een slag van een mo lenwiek gedood. Het autobus-vraagjstuk. De Nederlandsche Bond van Autobusdienst-On dernemers heeft tot den Minister van Waterstaat een adres,van antwoord gericht naar aanleiding van de voorstellen tot oplossing van het Autobus- vraagstuk, neergelegd in een rapport van de Ne- derl.-Vereeniging voor Locaalspoorwegen en Tram wegen. De Bond gevoelt in het rapport den strijd tus- schen het oude en het nieuwe: locaalspoorwegen zooal niet beter worden geëxpl teerd dan v ele tramwegen en die zeer zeker n, rekening houden met de belangen van het publii De Bond merkt voorts op, dat vele onzer strai wegen belangrijk breeder zouden kunnen word en daardoor meer geschikt gemaakt voor groote zich steeds meer uitbreidende verkeer, «j neer men de rails opbrak en het verkeer met at bussen bediende, waardoor het publiek bela dan toch ook zeer zeker meer gediend zou dan door een „a tort et a travers" vasthoui aan den ouden toestand. In dit verband wijst de Bond nog op het dat autobussen steeds meer volmaakt wordea dat de tijd niet ver meer af zal zijn dat geven van rijks-, provinciale- en gemeente-sul diën voor het aanleggen van nieuwe tramlijj niet meer in discussie zal worden gebracht. Waar bovendien de autobushouders sfe nende op de verkeerswet van 1880 dus op q tige gronden hunne bedrijven hebben ingerii zou het voldoen aan datgene wat de vereenigi van Locaalspoorwegen en Tramwegen verlat een onrechtvaardigheid beteekenen dezen. Resumeerende spreekt de Bond als zijne overi ging uit dat, wanneer eenmaal een Rijkswet a de orde zal komen, ook gelet zal worden op wenschen van het publiek, dat reeds zoo duidel zijn voorkeur heeft getoond voor de autobus i vervoermiddel en dat bij het geven van siën bestaande tramweg-ondernemingen en at bus-ondernemingen gelijke rechten zullen verb gen en niet aan de tramweg-ondernemingen eeui voorrang zal worden gegeven. Dankbetuiging. 90 pCt, kiemkracht, f3.-p. KG. Yoor de zoovele bewijzen van be langstelling op den 16 Juni jl. met mijn 80-jarigen geboortedag zoo van hier als van elders ontvangen, zeg ik bij dezen ook namens mijne echtgenoote mijnen oprechten dank. M. KROON Cz. Oudkarepel den 21 Juni 1924. Yoor de vele blijken van belang stelling, bij zijn 40-jarig jubileum onder vonden, betuigt ondergetekende, mede namens zijne familie, zijnen har- telijken dank. A. J. VOS VAN ZON. BIEDT ZICH AAN een als hulp in de huishouding. Gerei. Godsdienst. Brieven letter W B, Bureau van dit Blad. ajsy ER BIEDT ZICH AAN eene Inlichtingen aan het Bureau van dit Blad. gevraagd, door W. HARTOG, Aartswoud. te koop, bij ALB. BLOM VENNIK, Broek op Langendfik. K. BOS, Zaadhandel, Kaasmarkt 34, Alkmaar. Tandarts. Bergerweg 16, Alkmaar tegenover de Ambachtschool. Telefoon 351ij. Spreekuur 1012, 24 en volgens afspraak. Yoor on- en minvermogenden Maan dags van 26 uur, verlaagd tarief, eventueel koatelooze behandeling. REGENHOEDEN f 2 50 echt leer 4.90 SPORTHOEDEN Wit vilt f 3.90 Gekleurd 4.10 ALKMAARSCH MODEMAGAZIJN iiixe Kuyper Co LANGESTRAAT 4. ALKMAAB Om goed koffie of thee te zetten moet het materiaal goed zijn, in dit geval dus geurig en krachtig, anders bereikt U niets. De naam B, KGORN Co. op de zakjes waarborgt dit. Let daar dus speciaal op. 3 koffie met een LOODJE, f !.;20 p.prï. X(90m S See! me,|{ go cent pep pond merk 82 cent per pond, KOORN's fijngeurige waterhoudende THEEËN, blauw merk 32, rood 36, groen 40 cent per ons. In elk ons thee-pakje (behalve wit merk] bevindt zich één, in elk halt pond 3 plaatjes in kleurendruk van de schitterende serie „Broedende Vogels". FNlDSEN 117-11$. Oggfgerïchf 1808. TELEFOÖ&5 52 EN zijn fijn en licht. J Mient 4. Tel. 514. ALKMAAR. van onze voorraad Steriliseeren van voedings middelen wordt steeds meer toegepast, doch altijd nog te weinig. Een der oorzaken hiervan is, dat vele huisvrouwen bevreesd zijn voor mislukkingen. Deze kunt U echter voorkomen door aanschaffing van een goed apparaat en prima glazen. Moeten wij U nog zeggen dat de naam op de artikelen dan vanzelf spreekt TEL. 76. koopt dan Uw Schoenen bij Gedipl. Voetkundige Orthopedist. Schoenen voor breede moeilijke voeten steeds voorradig. Rnime kenze in Linnen Schoenen in verschillende kleurt Het eenigste en jnipte a lires voor voetlijders. tegen scherp coneurreerende prijzen. WOLTERING WACKERS - Mient 8 - ALKMAAR-

Nieuwe Langedijker Courant | 1924 | | pagina 4