GROOTE JU WEELEN - DIE FSTAL'. Omtrent den grooten juweelendiefstal te Utrecht kan nog het volgende worden gemeld: 'Het groote perceel no. 26 aan het Wilhelmma- park, stond sedert 14 Juni onbewoond De familie, die eigenaresse is van het huis, bevond zich uitste- dig en hield tijdelijk verblijf te Driebergen Van het huis waren de luiken gesloten, terwijl het tuinhek aan de zijde van het park met een ketting was gegrendeld. Aan alles was derhalve dadelijk te zien dat het huis onbewoond was. Politie en nacht veiligheidsdienst was het bekend, dat de bewoners tijdelijk afwezig waren en daarom werd geregeld gecontroleerd. Zondagnacht j.l. bemerkten politie en nachtveiligheidsdienst ,dat een deur aan de ach terzijde der woning niet meer gesloten was. Men betrad het huis en ontdekte toen dat er ingebroken was. De omtrek: werd dadelijk afgezet, mogelijk dat 'de daders nog in het huis waren. Maar bij on derzoek bleken de dieven reeds te zijn verdwenen. Men telefoneerde direct naar de recherche en naar den waarn. commissaris van politie in deze sectie en nog" denzelfden nacht werd het geheele huis onderzocht. Daarbij kwam aan den dag, dat de inbreker of inbrekers (Vermoedelijk is het er maar één geweest), het perceel van onder tot boven had doorsnuffeld. Alle kamers waren bezocht, kasten en buffetten opengebroken, wat op slot had geze ten was door den dief geforceerd, waarna de in houd van alle meubels en kasten door hem op den grond was geworpen, om nauwkeurig geïnspecteerd te worden. Zoo was men te werk gegaan in alle vertrekken, geen enkele kamer was daarbij overge slagen. Behalve de sluitingen was er door den da der niets vernield of beschadigd; hij had alleen de beitel gezet in kasten, die op slot waren geweest, maar bij die beschadiging was het gebleven. In een der kamers vond de politie een ledigen koffer Deze koffer was door den inbreker van zolder ge haald, blijkbaar met de bedoeling om er zijn ge stolen buit in op te bergen en dan met dien koffer het huis te verlaten. Maar dat heeft de dief bij na der inzien toch te gevaarlijk gevonden, men zou hem in den nacht met een koffer bij zich, al licht op straat aanhouden en daarom heeft hij bij nader bedenken, dien koffer ongebruikt gelaten en laten staan in een der kamers. Merkwaardig was, dat alle tafelzilver nog. aanwezig bleek te zijn; er was nog al iets van die waard ein huis, maar alle vor ken en lepels waren op hun plaats gebleven, waar uit viel op te maken, dat den inbreker het niet om taffelzilver was te doen geweest. De inbreker moet aan de achterzijde het huis zijn binnengekomen, aan den kant van de Limburg Sty- rumstraat. Daar is het des nachts vrij donker en heel stil. [Beneden zoowel als boven, waar alles op slot zat, heeft de inbreker de deuren geforceerd Hij! heeft voorts licht gebruikt, vermoedelijk van een electrische lantaarn. En om nu te voorkomen, dat door de ramen van het huis iets van dat licht naar buiten zou stralen en aandacht trekken, had hij, bedachtzaam daarop, ook overal de gordijnen voor de ramen dichtgeschoven. De voorzorgsmaat regel was den dief echter nog niet veilig genoeg. Hij heeft daarenboven de Voordeur van het huis, gelegen aan de zijde van het park, met den grendel afgesloten, opdat men van de buitenzijde niet zou kunnen binnenkomen, tijdens zijn bezoek. Een dienstbode der familie was Donderdag j.l- nog in huis geweest, om de bloemen te verzorgen toen was alles nog in volmaakte orde. De inbraak moet dus gepleegd zijn tusschen Donderdag en Zondag. De dief heeft kans gezien om uit een der kasten op de bovenverdieping een groot aantal sieraden weg te nemen, waaronder juweelen van groote kostbaarheid. Het totaal bedrag der ont vreemde kostbaarheden staat nog niet geheel vast maar men vermoedttoch wel, dat het een heel eind naar de 30 mille zal loopen. Reeds is een be looning van f5000 uitgeloofd voor dengeen, die aanwijzingen zal kunnen geven, welke leiden kun nen tot opsporing der verdwenen kleinodiën. Dadelijk na het ontdekken van de inbraak heeft de recherche een speurhond aan het werk gezet, in de hoop dat het dier eenig spoor zou kunnen volgen. Maar deze politiehond heeft geen resultaat in zijn speurwerk gehad. Men leidt daaruit af, dat de inbraak toen zij aan het licht kwam al eenige dagen oud was. Bovendien had het de voornaamste dagen nogal flink geregend, zoodat buiten den grond was doorweekt en het onder die omstandig-, heden uiterst moeilijk is een spoor langs den grond te volgen, vooral te dezer plaatse, waar hon derden bij honderden het park passeeren. Van het werk van den inbreker zij nog even vermeld, dat hij bij het openen van deuren, die op slot zaten, zelfs deuren uit hun scharnieren heeft gelicht, als hem het forceeren van het slot te lang duurde. De dief heeft blijkbaar heel op zijn gemak gewerkt, want alleen aan het openmaken van kamerdeuren en kastdeuren heeft hij al heel wat tijd moeten, besteden. En daarna is hij aan het onderzoeken gegaan, het gansche huis door, van kelder tot zeider. 1 Het vermoeden ligt voor de hand, dat de dader iemand van elders is geweest, en zeker iemand, die gewend is „groot werk" te ondernemen. ■Win Broebhuijs. J jj 1 SSt Het P^rke1L JfJrZ teruezien. Eerst Amsterdam nog eens zien en daar beveling de eerste bespuiting van hetaardappelloof bureau Henning mede te deelen, dat de oproep voor opsporing van Willem Broekhuijs in onmid dellijk verband staat met de z.g. „Erica-premie- loten." Autobotsing. Op het S-vormige verbindingswegje tusschen den Badhuisweg en de Nieuwe Parklaan te Den Haag, zijn twee auto's des nachts tegen elkaar gebotst, een particuliere auto waarin zich geen passagiers bevonden en een van Scheveningen komende taxi, waarin een heer zat. De auto's zijn in flinke vaart op elkander ingereden, zoodat de beide linker-- voorwielen in elkander vast schoven, de assen bra ken en de voertuigen zwaar beschadigd werden. De beide chauffeurs kwamen er zonder kwetsuren af maar de passagier liep een gecompliceerde breuk aan het linker onderbeen op en is naar het ge meente-ziekenhuis vervoerd. Diefstal met bedreiging. Te Lieveren (gem. Roden) is des nachts inge-, broken bij den 8o-jarigen landbouwer J. Post. De inbrekers dreigden den man met den dood en dwongen hem op bed te blijven. Zij gingen daarop het huis onderzoeken en namen een bedrag van ff 300 mee. „Spreeuwentijd." i In de te Barneveld gehouden raadsvergadering klaagde een der leden over het torenuurwerk te Voorthuizen, dat vaak schromelijk in de war is. Meermalen geeft het ééne wijzerbord bijv. als tijd 8 uur aan, terwijl de wijzers van het andere bord hetzelfde oogenblik op halfelf staan. Volgens spreker zijn van dit alles de spreeuwen de schuld, die op de wijzers gaan zitten, welke daardoor zakken. Vandaar, dat in genoemd dorp thans wordt gesproken van zonnetijd, zomertijd enspreeuwentijd. Na den strijd. Het hoofdbestuur van den Ned. Textielbond (De Eendracht deelt mede, dat de steunbeweging voor de stakers te Enschede f 685.000 heeft op gebracht en dat f900.000 is uitgekeerd. De ont brekende f215.000 zijn uit de kas van de Een- 5dracht, uit de stakerskas van het N.V.V. en door andere moderne vakbonden bijgepast. j De landbouwer H. Koppius van öostwolder- polder liet bij het verkoopen van een paard dit onder geleide van zijn arbeider Boneschansker -draven. Op een gegeven oogenblik werd laatst genoemde door het paard getrapt. Dr. de Groot, In allerijl ontboden, constateerde dat aan den rechterkant eenige ribben waren gebroken. Die ongelukkige werd per auto huiswaarts getrans- terugzien. Eerst Amsterdam nog eens -- - Sterven. In plaats van dood tp gaan, verloofde hij met Bordeausche pap of Bourgondische pap uit te zich echter, scheen voor altijd schone blaue Donau voeren, of althans zoodanige maatregelen te nemen, voor troebeligé Ams.el, paprica gulash voor lover. Moderne Rechtbankschetsen Speciale correspondentie van het Perbureau H. H. Jr. (Nadruk ook wat betreft de collectieve titel ten strengste verboden.)' De Hongaarsche zakkenroller met een vraagtèeken of zes jaar later. Een deftige mijnheer, iemand die in Bilthoven woont en in December een. pels draagt, die hij zelfs niet dicht knoopt, wanneer in zijn colbert- zak een portefeuille zit, met een inhoud gelijk in de oorlogsdagen in kooplieden-kringen gebrui kelijk was, stond in December van het oorlogs jaar 1918in de Amsterdamsche Gemeente-, tram. De trams waxen in die dagen meer dan over vol. Nieuw materieel was niet te krijgen maar nu komt zoo iets natuurlijk niet meer voor. Dat zou te gek zijn en alleen al onmogelijk wijl de tram; in A'dam gemeente-exploitatie is en zij dus in de eerste plaats de belangen der passagiers behar tigt. Maar in die dagen dan was de bewuste tram zoo vol, dat de conducteur af moest stappen als een der passagiers er af „moest." Mijnheer X zooals wij de Bilthovensche aristocraat maar zul len noemen kreeg het benauwd in zijn pelsjas, de conducteur wilde dat hij nog wat zou opschui ven, omdat hij vlak bij den ingang stond, maar het' ging niet, want hij had een gevoel alsof hij van achter werd vastgehouden. Werktuigelijk voelde hij naar zijn portefeuille in zijn borstzak, maar die- was foetsie. Al dadelijk viel zijn verdenking op een klein mannetje, zonder baard of snor met pik-zwar- te Mongoolsche oogjes, die net van de tram af sprong. „Houdt den dief" klonk het op het drukke Muntplein. Dc kleine zwarte nam de beenen maar op de Reguliersbreestraat viel hij een Amsterdam sche bootwerker in de armen. De portefeuille werd op straat gevonden en de vreemdeling naar een „Kamp" gestuurd. In het Huis van Bewaring was geen plaats. Er schijnen in die dagen niet vol doende termen gevonden te zijn om rechtswijzing tegen hem te verleenen en toen de vrede getee- kend was zette men hem als vreemdeling zonder midedl van bestaan over de grenzen. Was hij weggebleven. Maar een half jaartje later worst in het zuur en Tokayer voor een kopje thee, 1 enffin heel z'n Szegène „Magiororszkg" (arm Hon- garenland), voor het rijke, gelukkige, vrije Holland te willen verwisselen. Maar hij had niet gedacht dat de Amsterdamsche Justitie zoo'n goed geheu gen had en wist van onthouden. Toen de man de grenzen over was.meende men bewijsmateriaal ge noeg bij elkaar te hebben, maarnu was de I vogel weg. Maar Pietje of liever Pinkus Bök, de zoon van Budapest,- die echter beter uitstekend Hollandsch had geleerd, vloog weer in zijn kooitje terug en werd geknipt. Heden 24 Juni stond hij voor de vierde kamer terecht. Het was een prachtige proefles voor ge- heugen-gymnastiek. Allerlei menschen moesten precies vertellen wat zij op een mooi en dag in De cember, maar vijf en een half jaar geleden, hadden uitgevoerd. De eerste kwamen er rond weg voor uit dat zij er niets meer van wisten. Mr. Schorles-t heim de verdediger had deswegen een dankbare I taak om die getuigen feitelijk te doen getuigen dat zij niets meer getuigen konden. Mr. Wolf son, de joviale ambtenaar O. M., die zoo graag een I witz er tusschen guit ,had misschien wel groot gelijk toen hij sprak van internationale zakkenrol lers die altijd met hun tweeën werken, maar Mr. Schorlesheim roept zijn tegenpartij onophoudelijk het „bij twijfel onthoudt u" toe. I j En al is Bök's verhaal dat hij in die bange oorlogsdagen, de beenen nag bij het zien van 2 marechaussées, bevreesd dat dezen hem weer naar „het kamp" zouden terugbrengen, niet erg waar schijnlijk, het zou toch kunnen. „En als hij toch de handgreep heeft geprobeerd." zoo stroomde de eloquentie van Mr. Schorlesheim's lippen, bedenk dat de man dan nu genoeg is ge straft. Opent de deuren zijner kerker, laat hem weer wegvliegen naar het land van de poeszta's, waar hij zich niet meer Tokayer, Gulash, Paprika schnitzel en Zigano-orkesten zal moeten behelpen, maar waar hij met zijn „meissie", die hem ongetwij feld zal vergezellen, op de Andreaesy-utza nu ook Heineken's licht en „kwas" met suiker kan krijgen en een stelletje werklooze Nederlandsche opera- muzikanten ,die niet coöperatief zijn aangelegd, de nieuwste muziek van Michel de Cock ten gehoore zullen geven, zoodat hij Holland welgemoed Jona- pot Kivkn (Morgen) kan trumpen. Wanneer ge niet overtuigd zijt van de onschuld van mijn cliënt, laat dan genade voor recht gel-, den. Ik heb gezegd!!" 1 Een oogenblik stilte. Op de galerij hoorde men snikken. Mr. Wolfson pinkte twee dikke tranen weg. Jhr. Mr. Quarles de vice-praeses, was diep onder den indruk. Mr. Hulsman, de jeugdige oud ste rechter zette zijn neusje vooruit alsof hij den nevel der twijfel wilde doorboren en Jhr. Mr. van Tuyl van Serooskerken fluisterde tegen den grif fier: Waar haalt die Schorlesheim toch al dat Hongaarsch vandaan? Zou hij soms ook van de oude warmbloedige Magiaren afstammen? Czardas." 1 Land en Tuinbouw Certificaten voor aardappelzendingen. Na 1 Juli moet elke zending aardappelen be stemd voor Frankrijk vergezeld zijn van een ge zondheids-certificaat, afgegeven door den Plan- tenziektenkundigen Dienst van het land van her komst. In dit certificaat moet verklaard worden: 1. dat de aardappelen gegroeid zijn op velden welke minstens 20 Km. verwijderd zijn van eenig met wratziekte besmet terrein en 2. dat de aardappelen door een ambtenaar van den Dienst zijn geïnspecteerd en vrij bevonden van aardappelwratziekte; tevens moet op het certifi caat vermeld worden het volledig adres van den verzender en van den ontvanger; de volledige om schrijving der partij, gewicht en eventueele merken der zakken, de gemeente waar de aardappelen ge groeid zijn, de soort en de graad van vatbaarheid voor aardappelwratziekte. Ook voor Duitschland moet elke zending aard appelen door een ambtenaar van den Plantenziek- tenkundigen Dienst worden onderzocht en vrij be vonden van aardappelwratziekte, terwijl de aardap pelen afkomstig moeten zijn uit een kring, waar binnen geen met wratziekte besmette perceelen zijn gelegen. De hiervoor af te geven certificaten zullen ook de vereischte verklaring omtrent de Coloradokever bevatten, zoodat het tot nu toe al leen vereischte certificaat van oorsprong vervalt. Alle hierbedoelde certificaten zullen door de daarvoor aangewezen ambtenaren van den Plan- tenziektenkundigen Dienst worden afgegeven. Bespuiting van aardappelen. Aangezien op een paar plaatsen (Walcheren Noordholland) de eerste verschijnselen van dé aard- vliegende gedachten verleeren, zij zou ten val gebracht worden. De overweging, dat hij dan misschien zijn eerste plan zou kunnen volvoe ren, prikkelde hem des te meer, nu de Verlegen heid haars vaders hem daartoe plotseling de micï- delen aan de hand deed. Bleek van toorn was hij een schrede achter waarts gegaan, toen zij opstond en zich gereed maakte om de kamer te verlaten, en had hij haar daardoor den weg naar de deur vrijgelaten; maar zijne donkere oogen waren als met een verterend vuur gevestigd op haar, die zich van zijn toorn niet eens bewust was, zóó weinig notitie nam zij van hem. Zwijgend bleef hij staan, maar zijn besluit was in dit oogenblik rijp geworden. De directeur had eveneens zijne dochter mis noegd nageoogd. Met oogmerk om de aandacht van hare handelwijze af te leiden, stond ook hij thans weder op. „Neen, ga liever mede naar mijne kamer, Landolfo. Beroepszaken worden het best dadelijk afgedaan, en dames deugen daar toch niet bij." „Zij hebben dan ook volstrekt geen sympathie voor eenvoudige mannen van zaken, hoeveel voor deel zij ook in vele opzichten van hen trekken!" zeide Landolfo scherp, en zóó luid, dat Nora er nog iets van zou kunnen hooren. „Maar ik voor mij weet ze toch wel op den! rechten prijs te schatten," riep mevrouw K&rsten Twee of driemaal besproeiing met tusschenruim te van twee 5 (drie weken is in verreweg de meeste gevallen ais noodzakelijk te beschouwen, ten einde ook de knollen voor aantasting door de ziekte te behoeden. i tfl Besproeiing bij zeer zonnig of zeer winderig weer moet worden ontraden met het oog op gevaar voor bladbeschadiging. WAT IEDERE MAAND TE DOEN GEEFT. (te helft Juli.) Nadruk verboden, De eerste verschijnselen van de aardappelziekte zijn er reeds, terwijl we dit schrijven. Men houde zich dus voor de bespuiting gereed of passé ze reeds toe: 2 of 3 maal om de 2 k 3 weken, is meestal noodzakelijk. Besproei ze niet bij erg zon nig of erg winderig weer, dan zou het blad gevaar loopen. Men kan besproeien met Bordeauxsche off met Bourgondische pap. De eerste bereidt men. door samenvoeging van kopervitriool en versch ge- bluschte kalk, ieder afzonderlijk aangemengd met water In 100 liter vloeistof mag zijn 11/2' h 2 K.G. kopervitriool en 1 5 i1/3 K.G. kalk; de kalkhoe- veelheid als ongebluschte kalk berekend. Bourgon dische pap wordt bereid met 2 K.G. kopervitriool en 1 K.G- watervrije Soda (Sodex) op 100 liter water. Indien kopervitriool en Sodex in de juiste verhouding er in voorkomen en overigens ook een goeed pap vormen, dan is het Normaal pappoeder wegens de gemakkelijkheid 'in het gebruik aan te bevelen. Met juli is -de tijd voor koolzaad- oogst aangebroken. Men bedenke bij deze werk zaamheden, dat het koolzaad liefst vóór zijn volle rijpheid worde afgesneden, omdat anders door het openspringen der hauwen licht verlies optreedt. Rogge-oogst het snijden der wintergerst en het vlasplukken geschieden eveneens in deze maand. -Op de bietenvelden kan de hak nog goede dien sten bewijzen. Bieten, rapen, aardappelen, enz. hee- ten niet ten onrechte hakvruchten. Men bedenke bij het buitengewas aan wat de volksmond zegt: „Neem uw hak en ga akker besproeien. Een maal ophakken is eenmaal besproeien. Een goe de ophakking staat gelijk met een weldadigen regen." Op een onzer proefvelden was de proef genomen met één- en meermalen behakken; de uitkomsten der 5 perceelen waren als volgt: 1 éénmaal, hakken: 150.20 K.G.; tweemaal 18.252 K.G.; driemaal 24.371 K.G.; viermaal 28.145 K. G.; vijfmaal 29.480 K.G. Het zeer groote voor deel der bewerking springt wel in het oog. De velden, bestemd voor koolzaad, moeten in deze maand worden toebereid, daar liefst vóór midden Augustus dit zaad diend gezaaid (10 Augustus St, Laurentiusdag). Op de velden waar vroeger aard' appelen hebben gestaan, kan met goed gevolg boerenkool worden geplant. In de omgeploegde roggestoppels kunnen nog spurrie of herfstknollen worden gezaaid. In de stoppels van gerst, rogge en koolzaad is het uitstekend: wikken, erwten en lupinen te zaaien voor groenbemesting. De humus- en stik stofverrijking der bouwvoor loonen dezen arbeid; en onkosten in hooge mate. f' In den hof. Er heerscht al appel- en peren- schurft, waarvoor we aanbevelen een bespuiting der boömen met Californische pap (zwavel-kalkpap: 1 deel pap op 40 deelen water.) Pereboomen mag men ook behandelen met Bordeauxsche pap; ap- pelboomen thans niet meer (wel in het voor jaar) omdat nu verbranding van het blad en afval der vrucht het gevolg kan zijn. Verschillende ge wassen zijn weer aangetast door bladluizen, b.v. de wortels. Men. passé een bespuiting toe met brand spiritus en groene, zachte zeep (2 K.G.), bij rozen en andere gevoeliger gewassen is halve sterkte voldoende. Meeldauw, een zwam o.a. bij de druif voorkomende, bestrijdt men met bestuiving van zwavel. Komen in uw pruimeboomen spinselnes: ten voor van de „ragrusp" dan is aanwending van Parijschgroen het middel. Wilt ge weten, hoe in al die gevallen precies te handelen, wend U dan tot uw Tuinbouwconsulent of een controleur van den Plantenziektenkundigen Dienst als er een in streek woont. Anders rechtstreeks tot genoemden Dienst te Wageningen. Zie in uw tuin kool en an dere gewassen geregeld nu om de rupsen te van gen, voordat ze er in grooten getale zijn en reeds schade hebben gedaan. Plant nu kool, prei, selderij later andijvie; doe het 's avonds en giet flink. Men kan ook nog radijs zaaien, en knollen en veldsla;; voorts kropsla, andijvie en worteltjes en wie veel van doppers en peulen houdt, kan de vroege soor ten nu weer'leggen. Oogst de augurken geregeld voor de inmaak en haal de sjalotten en uien uit den grond. Snijd de ranken (uitloopers) van uw aardbeiplanten, waarmee ge zoo gewenscht, nieuwe bedden kunt aanleggen. Geef nu vooral goed acht op de slakken (ze zijn talrijk), want ze leggen n" eieren. hem lachend toe uit hare chaise-longue, waarin zij zich zoo gracieus mogelijk had uitgestrekt. „Karsten, gij brengt Signor Landolfo toch terug en onttrekt hem ons niet den geheelen avond?" voegde zij er bij, terwijl zij minzaam de hand uitstak, waarop Landolfo zeer galant een kus drukte. 1 „Kom dan nu!' herhaalde de directeur onge duldig, waarna hij hem medenam naar zijn schrijf- vertreek, dat op de onderste verdieping gele gen was. „"Wel, wat hebt ge voor nieuws?" was de eer ste vraag, nog eer de deur gesloten was. „Wiel, wat hebt ge voor nieuws?" was de eerste vraag, nog eer de deur gesloten was. Landolfo's gezicht nam, zoodra hij met den directeur alleen was, eene geheel andere uitdruk king aan. Alle sporen van onderdanigheid verdwe nen er uit: hij wist, dat men hem noodig had. Onverschillig nam hij daarom een sigaar van den directeur aan, stak die zeer langzaam en om slachtig op, en liet zich nonchalant in een der stoelen neervallen, terwijl Karsten onrustig; heen en weder liep. f „Hier zijn brieven," zeide Landolfo, een klein pakje op de tafel werpend. „En de bankier vroeg de directeur in span ning.. „In 't beste geval groot verlies] twee derden zullen er waarschijnlijk bij inschieten, zoo niet meer."te „Maar dat is een ondragelijke slag!" riep de directeur uit, „een ontzettend verlies! Ik zal het onder de tegenwoordige omstandigheden bijna niet te boven kunneu komen. Het ziet er alles be halve goed uit bij den troep. Den geheelen win ter de reusachtige kosten, en een enorme daling der ontvangsten!' Landolfo zweeg en blies kringetjes rook in de lucht. 1 „Twee derden verlies!" mompelde de directeur die nog altijd op en neer liep; „maar dat is mijne ruïne" nieuwe clowns houden zich goed, maar tegen volgende jaar eischen zij weder verhooging vai gage! 'tls niet meer te betalen. De kassier wu ïgeld hebben, de voorstellingen worden slecht b zocht. Het nieuwe gezelschap heeft natuurlij» terstond een tournee door alle steden van Middel Duitschland ondernomen, vóór wij er konden we zen, om ons overal het gras voor de voeten wej te maaien. Mag dat nog wel edele paardendressuui heeten, met leeuwen en al zulke monsters ronl te 'trekken voor de kijklustige gapers?' hij er op spottenden toon bij. „Engageer dan een leeuwin, dat trekt best!" sprak Landolfo met een hatelijk gli®' lachje. 1 i I De directeur scheen het niet gehoord te hébben; hij was met de brieven bezig, die Landolfo op „Eén enkel gelukkig seizoen zou er u weer bovenop kunnen helpen," zeide Landolfo droogjes. „Maar kan ik dan een gelukkig seizoen uit den - -- ---- - -- grond stampen?!" riep de directeur toornig. „Die tafel gelegd had. Plotseling ontsnapte ,er eenJ kerel daar ginds wil mij te gronde richten, en smoorde vloek aan zijne lippen „Ook dat nog stelt daartoe de onzinnigste middelen in 'twerkt j riep hij woedend, terwijl hij het stuk papier Het moet een onderneming van velen zijn. Eén zich af slingerde „Wat scheelt_dat schepsel to enkel persoon zou niet over zulke sommen kunnen Daar zegt nu ook Praulem Elisa, mijne eei tx„4- mli» veel- en beste schoolriidster, mij den dienst op! J beschikken. Het is een intrige om mij mijn veel jarigen rcem te ontroovenMaar ik laat mij ni.et uit het veld slaan!" 1 „Welke berichten zijn er van onzen troep vroeg Landolfo weer op een zonderling kalmen -topn. 4 J 1 f pDje 'directeur haalde zijne schouders op,. „Dp en beste schoolrijdster, mij den dienst opHeb niet nog pas kort geleden hare onzinnigste eis®® ingewilligd? Die is mij door dat heerschap 0"| al afhandig gemaakt!" „Maar wat schrijft zij dan?" vroeg Lanaw onverschillig. I jjfflordt yjervolgdj'

Nieuwe Langedijker Courant | 1924 | | pagina 4