- Provinciale Commissie uit de veilingen in N.-Holland. Vergadering van de Provinciale Commissie, uit de veilingen in Noordholland, op Donderdag 10 Juli 1924, des namiddags 2 uur, in „Het Gulden Vlies" te Alkmaar. Sléchts een gering aantal afgevaardigden was tegenwoordig. De voorzitter, de heer P. Slot A-Pz., Burgemees-, ter van Broek op Langendijk, opent de vergadering met de mededeeling, dat de secretaris, de heer Balk, door ziekte verhinderd is de vergadering bij te wonen. Spr. betreurt dit ten zeerste vooral ook waar de heer Balk doorkneed is in de administra-i tieve aangelegenheden der organisatie. Onder ap plaus der vergadering* uit spr. den wensch, dat de heer Balk weer spoedig zijn werkzaamheden zal mogen hervatten. Verder zegt spr., dat men met in zoon stofte stemming als de vorige vergadering bijeen is. Ons bedrijf heeft in den laatsten tijd, in het laatste half jaar, een opleving ondergaan, waarover wij ons ten zeerste mogen verheugen. Ons geheele organisatie- en veilingsleven onderging den invloed daarvan. De verhouding met het buitenland waar de export tegenstand ondervond en stil heeft gelegen, heeft eveneens een gunstigen invloed ondergaan, zoodat weer naar rechts en naar links onze producten worden verzonden. Deze gunstige toestand is wel zeer duidelijk naar voren gekomen bij de prijzen die voor de producten werden gemaakt. Met dank baarheid mogen we constateeren, dat voor som mige producten een redelijken, voor andere pro ducten een zeer hoogen prijs werd bedongen. In dit verband mag er dan ook zeker op gewezen wor-, den, dat wij geen bedrijf hebben, dat op zinken staat, maar dat het een tijdelijke neerdrukking moest doormaken. Ons bedrijf en dat van de fruit teelt heeft altijd vette en magere jaren gekend. De magere jaren zijn weer voorbij, en laten wij hopen dat nu de vette jaren weer zijn aangebroken.; Het crediet dat ter ondersteuning van de zwak staande tuinders is verleend, heeft uitstekend ge werkt, waarmee 700 tuinders staande zijn geble ven, om nu, profiteerende van de goede jaren, er weer geheel bovenop te komen. Dit alles mag zekier' met dankbaarheid worden geconstateerd. Ik hoop dat wij met de aanwezigen zullen medewerken in het belang onzer organisatie. Nadat nog een welkom is toegeroepen aan de h.h. Valstar en mr. Niemuller, respectievelijk voor zitter en secretaris van het Centraal Bureau, en aan de Pers, wordt de vergadering voor geopend verklaart. Door mr. Niemuller, die als secretaris dezer vergadering zal fungeeren, worden de notulen van de vorige vergadering gelezen, en onder dank aan den samensteller goedgekeurd en geteiekend. Mededeelingen behoeven niet te worden gedaan. i Benoeming eener commissie tot het nazien der eindrekening van het boekjaar 19231924. Hiervoor worden, onder goedkeuring der ver gadering, door den voorz. aangewezen de heeren: R. Swaan te Enkhuizen, G. de Ruiter, bestuurslid van de vereeniging „Kennemerland", en T. Grobt, bestuurslid van de vereeniging „Venhuizen." Behandeling van een ingekomen verzoek tot aan schaffing van een Projectielantaarn, kostende on geveer f250. De voorzitter zegt dat dit verzoek is ingediend door den heer van Keulen, Controleur b.d. Plan- tenziektenkundigen Dienst, te Hoorn, ondersteund door verschillende vereenigingen. In het verzoek wordt op duidelijke wijze uit eengezet hoe een dergelijke lantaarn van belang is voor den tuinbouw, vooral ter verduidelijking van lezingen. Hierdoor zal door het beeld kunnen worden duidelijk gemaakt de insectenbeschadiging de cultuurverbetering, de plantenziekten, en wat dies meer zij. Men zal meer effect verkrijgen, dan alleen door het gesproken woord. Tevens zal dan de lantaarn op gemakkelijke voorwaarden kunnen worden afgestaan aan die vereenigingen, die dat mochten wenschen. Het bestuur verklaart zich als een voorstander van het geopperde idéé en stelt voor het verzoek in te willigen, maar met dien verstande dat de lan taarn het eigendom worde van de Prov. Comm., op haar bureau wordt gedeponeerd en wordt be schikbaar gesteld aan hen die dat wenschen. De heer Klant (Warmenhuizen) is het voorstel wel sympathiek, maar stelt zich toch de vraag of de Prov. Comm. het lichaam moet zijn om een dergelijke lantaarn aan te schaffen. Daarmee is dan alweer een aanval gedaan op de kas van de organisatie. Spr. vreest dat nog meer dergelijke aanvallen zullen worden gedaan, waardoor de con- FEUILLETON. tributie geheel zal worden ingeboet. Spr. vreest dat scheppen. men door zoo te handelen een precedent zal De voorz. antwoordt dat dit wel degelijk onder de oogen is gezien en men ook de vraag gesteld heeft of het wel op den weg der Prov. Comm. lag. Dit is toch een veilingenorganisatie. Wij bemoeien ons met den afzet en de regelingen op de veilingen Maar waar die veilingen en haar af deelingen weer de tuinbouwbeiangen behartigen, meenden wij ook er moeilijk aan te kunnen ontkomen. Spr. gevoelt wel het bezwaar van den heer Klant over het be drag, maar wijst op de verhoogde contributie, waartoe het vorig jaar is besloten. r f De heer Swaan zegt dat zal de veilingsvereeni- ging bloeien, men een gezond gewas moet hebben. Een dergelijke projectielantaarn zal deze zaak ook ten zeerste bevorderen, en zal de f250 goed be steed zijn. Ook een ander noemt het bedrag niet hoog, en is van oordeel, dat zoo de aanschaffing in het voordeel van de veiling kan zijn, men daartoe ook moet overgaan. De heer mr. Nieumiller bepleit ook het voor stel van het bestuur vooral in verband met punt 6 der agenda (komt na afhandeling hiervan in be spreking) Dan zal', zoo zegt spr., de projectielan taarn goedé diensten kunnen doen, om te laten zien, wat in het buitenland wordt gedaan, en wel ke middelen daar worden gebruikt voor sorteering en verpakking der fruit. De heer De Boer (Zuidscharwoude) wijst op den drang naar wetenschap, die steeds meer naar voren komt en de heer van Keulen heeft hierin zeker „het" middel gezien om dit te bevorderen. De heer Klant (Warmenhuizen) wijst er op, dat het voor de tuinbouwvereenigingen zelf toch ook geen bezwaar kan zijn de lantaarn aan te schaffen. Ze zal in kleinen kring beter voldoen dan bij een gebruik over de geheele provincie. Voor spr. blijft het bedrag voor de Prov. Comm. een bezwaar. ,Nog anderen ondersteunen het voorstel, dat hier na wordt aangenomen, met alleen de stem van den heer Klant tegen. Punt 6. Behandeling van een verzoek van eenige Fruitveilingen, om financieelen steun voor een te Hoorn te houden demonstratie voor sortee- ring en verpakking van fruit. De voorzitter wijst op dergelijke demonstratie reeds elders in ons land gehouden, welke daar met vrucht hebben gewerkt. Zoo zal dit nu ook gebeuren door eenige fruitveilingen, wie de zaak na aan het hart ligt. De fruitstreken zijn in dit op zicht misschien nog niet zoo krachtig, waarom de betrokken veilingen hebben gemeend deze de monstratie te doen samenvallen met de land- en tuinbouwtentoonstelling te Hoorn. ,Uit zes veilingen heeft zich een comité gevormd om deze zaak voor te bereiden, en vraagt dat co mité een subsidie van f300. Uit de ingediende begrooting blijkt, dat de ge raamde subsidie van, het Centraal Bureau bedraagt f500.— Door de Prov. Comm. werd echter bezwaar ge maakt tegen de begrooting, daar de betrokken veilingen hierop met een subsidie voorkwamen van f200.De gewijzigde begrooting die hierna is ingediend geeft een bijdrage aan van f 700. De heer Blok (Hilversum) vraagt hoe het ad-, vies van het bestuur luidt? De voorzitter antwoordt, dat het bestuur meen- de dat de veilingen eerst niet erg royaal naar vo-i ren kwamen, maar na tweede begrooting,, sym pathiek tegenover het verzoek stond. Wij staan thans in het teeken der reclame, en wordt aan de verpakking van het product nog niet voldoende zorg besteed. Dat dit echter wèl gedaan moet worden staat vast. Uit dit oogpunt bekeken is een dergelijke demonstratie ook zeer gewenscht. De heer Slot (Warmenhuizen) of de vraag f 300 is, of dat het een voorstel van het bestuur is? De voorz. antwoordt dat dit bedrag gevraagd wordt. De heer Slot (Warmenhuizen). Stelt het be stuur ook voor f300 te geven? De voorz. Het is de vraag. Ik heb gezegd dat het bestuur er sympathiek tegenover stond. De heer Slot (Warmenhuizen). Maar gaat het bestuur er ook mee accoord? Als voorz. van de vereeniging Warmenhuizen kan ik er mij heel goed mee vereenigen. Door de sorteering en verpakking ook moeten wij trachten een nog, beteren naam in het buitenland te verkrijgen. De heer Blok (Hilversum) zegt dat hem zeer veel gelegen is aan het oordeel van het bestuur. Spr. weet nu nog niet of het bestuur voorstelt het bedrag toe te staan of niet? De voorzitter. Het is iets waarover de vergade-.' irng heeft te beslissen. Het verzoek heeft die sym pathie van het bestuur. De subsidie van f 300.wordt hierna met allen voor verleend. Stukgeloooen en BpandeHge Voelen «onzacht en geneest men met PUROL. NORA. Nora verkeerde nog altijd onder dienzelfdfen dndruk, zat nog altijd zwijgend in diezelfde hou- .ding, toen de eerste schemering van den aanbre kenden dageraad reeds naar binnen sloop, en mén haar eindelijk bij haren vader kwam ontbieden. Doch daar lag de brief nog voor haar. Waar moest zij hem heenzenden Woest en wild dwaal den hare gedachten dooreen: zij kon zich niets meer nauwkeurig herinneren. Bij het jongste be zoek van Keert hadden beiden zich vast voor genomen het verbod niet verder te overtreden, ■en den proeftijd nu gelaten te doorstaan. Zij hadden dan ook niet eens eikaars adressen opgte- teekend ';en de gedachte dat da brief in vreemde handen zou kunnen verdwalen, was iets vreesfelijks voor haar. „Ik zal hem aan zijne moeder adresseeren, met verzoek of die hem verder wil doorzenden, zij mag hem zien. Het is trouwens de éénige, dien.' jnj van mij verlangd heeft!" voegde zij er met een bitter pijnlijken glimlach bij. XVL Landolfo had zijn doel spoediger bereikt, dan hij gehoopt had. Hij had niemand deelgenoot ge maakt van zijn geheim, dat hij de financieele moeilijkheden van den directeur in het laatste 'telegram erger had voorgesteld om hem in zijn 'besluit tegenover Nora te versterken. Zijne ont roering., toen hij zag welk een tragische wending Punt 7. Mededeelingen van het resultaat dei- voerde reclame voor den afzet 'en wat hieraan in de toekomst dient te worden gedaan, in te leiden door den heer F. J. Valstar, voorzitter van het Centraal Bureau. De heer Valstar het woord verkrijgende, herin nert er aan hoe de kwestie van de reclame in de verschillende organisaties van veilingen ter sprake is geweest, hoe een paar jaar terug hierover al is gesproken, en hoe door den „Noordermarktbond", „Warmenhuizen en Omstreken" en de „Langedij- ekr Groenten-Centrale" een voorstel tot reclame voeren werd ingediend om den afzet van kool te bevorderen. Een commissie werd gevormd om een onderzoek hiernaar in te stellen, en na het rapport dezer commissie werd f 10000 uitgetrokken door de Prov. Comm. voor het voeren van reclame. En de krachtige stem, die in deze gehoord werd, bracht de kwestie van de reclame zeer op den voorgrond. Op 25 Augustus 1923 is de heer Wagenaar van Zuidscharwoude begonnen met de reclame in En geland. Om hierover mededéelingen te doen, zal zeker niet behoeven, daar in de lezing van den heer Balk, groote mededeelingen over den arbeid van den heer Wagenaar zijn gedaan. Wel is er misschien nog iets te zeggen over den laatsten arbeid in Engeland. De reclame was opge zet over een tijdvak van^r maanden, en is geëindigd einde Maart 1924. In de wijze van werken is na nieuwjaar eenige verandering gebracht. Was de opzet om door middel van kookdemonstraties voor uit te komen, weldra meende men dat men naar krachtiger middelen moest omzien, en moest men trachten vasten voet te krijgen, in de vele en groote inrichtingen daar, zooals de eethuizen. En het re sultaat daarvan is zeker niet onbevredigend te noe men. Daarbij moet men niet vergeten- dat het in Engeland niet meevalt vasten voet te krijgen. Maar toch is dit bij eenige van die groote inrichtingen mogen gelukken. De tijd waarin de reclame moest worden ge. voerd is echter niet gelukkig geweest en wel hier om, dat de koolprijzen in Engeland zoo stegen, door de fabelachtige prijzen, die in Holland voor het product werden gemaakt, terwijl om te kun nen werken met succes toch het niveau van den marktprijs moest worden gehouden. Echter mogen we gerust zeggen, dat de algemeene indruk over het geheel niet ongunstig is geweest. Thans is er gezegd dat deze zaak moet worden doorgezet. De commissie heeft dan ook vergaderd en heeft zich' in de allereerste plaats de: vraag gesteld, hoe zal de reclame in den aanstaanden winter moeten worden gevoerd. Bij de vereenigin gen bestond de behoefte de reclame door te zet-, ten, en heeft men in de commissie dan ook gevoeld dat hieraan gevolg moest worden gegeven, en men met den handel en verschillende andere personen in overleg moest treden. De commissie heeft ech ter nog niet nader vergaderd, zoodat ook nog geen nadere mededeelingen kunnen worden gedaan. Wel mag er zeker nog eens op worden gewezen,; dat de kóolveilingen zich sterk voor de reclame hebben uitgesproken. Om deze reclame te kunnen voeren heeft men geld noodig, en kan eerst de? mededeeling worden gedaan, dat door den Raad van Advies werd beslo ten een bedrag hiervoor van f25.000.beschikbaar] te stellen uit de reservekas. f I Op de gehouden vergadering te Utrecht waar vele afgevaardigden van verschillende veilingsver-. eenigingen tegenwoordig waren, werd besloten ©en vrijwillig reclamefonds te vormen, en dienovereen komstig werden ook de veilingen aangeschreven. Wel gevoelde men het meest voor een zieker per centage van den omzet, maar ook meende men dat de organisatie hiervoor nog niet rijp was, om dit zonder meer te kunnen opleggen. Die algemeene medewerking en steun over het geheele land is nog slap te noemen. Wel werden mededeelingen en toezeggingen gedaan, dat in prin-t cipe tot bijdrage was besloten, maar er werden geen bedragen genoemd. Het rechte schot zit er nog niet in. Toen heeft het Centraal Bureau het geprobeerd door het beleggen van vergaderingen met de verschillende belanghebbenden, maar ook hiervan zijn de resultaten gering, vooral wat de bedragen betreft. Men doet heel dik, dat men voor de reclame is, maar met de bedragen is het niet dik. Het Groepsbestuur was wel voor een vast per centage, wanneer men het er had kunnen door krijgen. Maar nog eens, daar is de organisatie niet rijp voor. Wat de reclame van de fruit betreft, hiervoor heeft men weinig toezeggingen van financieelen steun kunnen krijgen. Vanuit Gelderland, Utrecht Zeeland, en Noordholland, waar belangrijke centra's van fruitteelt zijn, heeft men bijna geen steun de zaak dreigde te nemen, was evénwel allesbe- -halve geveinsd. Maar toch was zijn geweten niet zóó gevoelig, dat hij niet terstond weer gerust gesteld zou zijn geweest, toen zijn kunstgrqfep zoo gelukkig tot het beoogde doel had geleid. Dat Nora's optreden voor het publiek in den circus het éénige was, wat den directeur weer op de been zou kunnen helpen, was zijne hartgron dige overtuiging; en dat dit ook voor zijne per soonlijke plannen het voordeeligst zou werken, geloofde hij niet minder. „Na verloop van een paar jaar zal het trotsche dametje er zich wel in weten te schikklendacht hij, en in zijne gedachten zag hij zich reeds als schoonzoon van den beroemden Karsten aan 'het hoofd van het voortreffelijkste gezelschap. Van den oogenblikkelijken toestand zoo goed mogelijk te profiteeren, was thans zijn hoofddoel. En hij ging daarbij beslist en snel te werk, zoowel om Nora een eventueel terugtrekken onmogelijk te maken, als om in de noodige mate de belang stelling van het publiek voor haar op te wekken. Hem waren al de geheime draden en kleine intri ges bekend, die noodzakelijk zijn om zulk een kun stenaarsloopbaan voor te bereiden. Nora zat nog aan het ziekbed haars vaders, toen reeds kleine, pikante artikeltjes over haar de ronde door de meest gelezen dagbladen deden; vooral de bemoeizieke pers der residentie, alwaar 'zij zou optreden, hield zich buitengewoon druk met haar bezig. Nu eens was het hare sChoonhleid! óf hare gesoigneerde opvoeding, dan weer hare liefdesgeschiedenis, die met alle mogelijke varia- tiën werd opgedischt, hier en daar de waarheid zó ónabij komend, dat men de namen en personen! meende te herkennen, om daarna weer tot dö gewaagste gissingen over te slaan. Ook de schom melingen in het vermogen van den directeur ble ven niet onaangeroerd; op duistere gebeurtenissen Werd gezinspeeld, en Nora werd den eenen keer als eene heldhaftige dochter of eene hartstochte lijke kunstenares aan het publiek voorgesteld. Gelezen en besproken en geloofd werden ze, al die geschiedenissen. Karsten was in ieder geval een der Europeesche beroemdheden, uit wier particu liere leven men altijd gaarne iets leest, hoe ..donkerder of hoe schriller de kleuren zijn, dés te aangenamer is de indruk. Een derde dér cou rantenlezers werpt, ten spijt van alle mogelijke wereldgebeurtenissen, allereerst een blik in de Gemengde Berichten, de chronique scandaljéuse van den dag. Wereldgebeurtenissen waren er toen juist zeer weinig, en daarom maakte men zich dubbei gaarne van zulke pikante onderwerpen meester, en werd men verlangend om eens kennis te maken met de schoone, die zooveel van zich' deed spreken, zonder dat iemand vermoedde dat alles uit één en dezelfde pen afkomstig was. Ten overvloede zond de sluwe Landolfo zijne artikeltjes ook aan de gravin toe, om haar daar door zoo mogelijk gevoelig te treffen. De gravin had reeds lang Nora's brief aan haren zoon ont vangen; zij was hoogst verontwaardigd geweest, dat haar verbod op die wijze overtreden werd-, en zij achtte zich niet verplicht, den brief ter stond door te zenden. Toen zij kort daarna 'Lan- dolfo's onthullingen te lezen kreeg, begreep zij1 wel, dat de brief met die gebeurtenissen in ver band moest staan, maar zij wist eigenlijk zelve niet, of zij er zich over verheugen of '.ergjeren gekregen. Wat de andere producten betreft, daarvoor be staat veel meer animo. Voor de reclame voor kool tomaten en druiven zijn verschillende bedragen toegezegd, zoodat voor die producten ook reclame zal worden gevoerd. Zoolang men voor de andere artikelen zooals fruit, geen steun ontvangt, zal daarvoor ook geen reclame kunnen worden ge voerd. Ook de toezeggingen uit Noordholland zijn niet zooals wij die verwacht hadden, met loffelijke uit zonderingen natuurlijk, zooals o.a. „Noordermarkt bond", „Langedijker GroenteCentrale-" en „War menhuizen en Omstreken", waar ik de vergaderin gen, heb meegemaakt, waarin deze zoo belang rijke kwestie werd besproken. In de naaste toe komst mag men dan ook verwachten, dat voor het product kool reclame zal worden gevoerd, al is het dan op misschien eenigszins andere basis. Voor de reclame voor fruit kan met het reeds medegedeelde nog geen beslissing worden geno men, hoewel door één fruitveiling uit Noordholland een belangrijk bedrag is tóegezegd geworden. Het Groepsbestuur heeft dan ook gemeend dat men de réclame weer moet aanpakken, maar dan ook alleen vöör die producten, waarvoor belang rijke bedragen zijn toegezegd. Wat de reclame zelf betreft verkeeren wij in het stadium van zoeken, van wikken en wegen, hoe deze zaak thans moet worden aangepakt. Hierover valt thans dan ook geen beslissing te, nemen. Alleen zou men kunnen beslissen over de reclame voor het merk voor andere producten,! zooals dit thans voor de aardappelen is in- en wordt doorgevoerd. Ook te dezen opzichte is het standpunt van vele vereenigingen nog veel te smal, zal men ook hiervoor een breed standpunt moeten innemen. Wij moeten ons sterk maken ook voor de reclame van het merk in het buitenland. I Zoo is het Groepsbestuur nog steeds zoekende naar de wegen hoe de reclame te voeren. Hier-j voor zijn dan ook nog geen stappen gedaan en kunnen ook niet worden gedaan in verband met de slappe toezeggingen van de bedragen. 1 Is de organisatie nog niet rijp hiervoor, men. moet ook geen overijlde stappen doen, maar zoo veel mogelijk trachten de menschen warm te houi- den voor de nuttige zaak der reclame. 1 De voorz. brengt den heer Valstar een woord van dank voor het gesprokene. De heer Wagenaar (Heerhuigowaard.) is eenigs zins teleurgesteld na het gehoorde. Hij had ge meend dat hij de resultaten van de reclamevoering zou hooren. Er zijn groote bedragen besteed, maar de resultaten zijn flauw. De leden van de vereeni-, gingen, die deze zaak volgen, zullen aanstonds vragen wat de resultaten zijn, en wat moeten wij dan antwoorden. Hoe moeten wij nu verder een pleitrede voor de reclame houden? ■De voorz. wil in dit verband éen opmerking ma ken, en zegt, dat toen het vorig jaar besloten werd de reclame aan te pakken, men zich ook inge dacht heeft, dat men niet direct de vruchten daar van zou plukken. Ook moet men niet vergeten dat de reclame is gevoerd zonder het geld van de vereenigingen, maar betaald is uit de reserve kas. Spr. meent; dat door de woorden van den heer Wagenaar niet de gedachte mag worden ge wekt dat de reclame particulier moet worden ge voerd, deze moet landelijk zijn. De heer Valstar zegt zelf, en ook de vergadering wel warm te zijn voor het voeren van de reclame maar de menschen zelf niet. En daarbij heeft spr. eens gekeken over de 134 veilings vereenigingen,, waarvan zoo gering financieelen steun is gekomen Om den gang er in te krijgen is het tegoed met deproducten gegaan. Vele bouwers weten niet wat de reclame is, en juist daarvoor moeten zij rijp worden gemaakt.' Het bedrag van de recla me dat is mijn vaste overtuiging, komt tiendubbel terug, betaalt zich rijk. Nu kan men moeilijk zeg gen in woorden en in cijfers, zoo en zooveel zijn de resultaten. De overtuiging, die bij mij heeft post gevat spruit voort, uit hetgeen ik bij eigen "aan schouwing op de Engelsche markt heb waargeno men. De kool zal er bij Engeland ingaan- De heer Wagenaar heeft daarvoor ook z'n uiterste best ge daan. De reclame zou zeker niet moeilijk te voeren, zijn, wanneer onze teelt bestond uit 2 of 3 pro-i ducten, maar er zijn er zoovele, die ieder weer hun reclame noodig hebben. Wanneer wij dan ook niet uit het geheele land steun ontvangen, gaat het niet. Wil de zaak goed loopen, dan moet men leven brengen in de plaatselijke organisaties, moet men daar de menschen warm maken v'oor ons nuttig en noodig streven. De voorz. zou niet gaarne zien dat als gevolg van de vraag van den heer Wagenaar, gezegd zou zou, dat de vrouw, die haar zoon met zijne liefde had verwaardigd, op zulk eene laaghartige wijze aan 'de openbare meening werd prijsgegeven. Eene verontschuldiging voor het feit, dat Nora zulke wegen insloeg, was onmogelijk te vindenzelfs een bewijs, dat alles logen en laster was, zou in de oogen der gravin niets meer gehaat hebben, nu er van 's meisjes naam eenmaal misbruik was ge maakt. Die naam kon thans en nimmermeer naast dien van haren zoon genoemd worden. Zij vond het dus nu volkomen gerechtvaardigd, den brief nog zoolang achter te houden, totdat het aan den dag zou komen wat er van al dat courantenge schrijf waar of niet waar Was. Maar al te spoedig zo uzij dit vernemen. 1 1 De eene dag verliep na den anderen. De heer Karsten herstelde binnen veel kortelr tijd, dan men gedacht had, en drong er nu op aan, zijne dochter op het grootste en populairste schouw- tooneel zijner daden te zien optreden. Daarop: bouwde hij al zijne hoop, daarmede stilde hij al zijne zorgen. 1 Nora moest zoo spoedig mogelijk met den groot sten glans optreden: Karsten wilde den toestand fbeheersehen, eer zijn medédinger met zijn gezel- scha pter plaatse aanwezig kon zijn. En zoo wa ren er dan ternauwernood drie weken na <f|d groote, beslissende gebeurtenis Verloopen, toen groote aanplakbiljetten met vette letters en schit terende kleuren aan de eerste Noordduitsche hoofd' stad den terugkeer van het beroemde circus-Kar- sten bekend maakten, en het eerste optreden der nieuwe schoolrijdster, mejuffrouw Nora Karsten, verkondigden, met al de noodige toevoegsélen van een feestprogramma. j f

Nieuwe Langedijker Courant | 1924 | | pagina 4