De Misgaan alle Eeuwen doop. ek vorderd van dj B. S. en N. J| e leerlingen d«t 21 Juli gehou. i autotocht naar eenigszins gun. van speeltuin Ier van de tocht aderen. 4e neder -Victrix III uit ader leiding van| vedstrijd uitste. ;n zich om 2.30 :t wordt er niet,' r hopeloos uit ding. Een goeij STa de rust I r zat nu meet t D.T.S. gelijk doel, wordt gekopt. Bij is met een n ech, als ze pp lat schieten. ;elijk spel. Alkmaar 1 op en het resultaat e Alkmaar-oom, een zeer sp.an- belooft het ooi eer een. mooiei /an scheid'stecli- ndagmiddag eej 1, wat zij mef J. v. B'. vroeger in 1918 schul- ng van f300.—, ier distributie, .istributie van té, waarvan hij n. Als zoodanig lit bekend werd Frankrijk,- waar lijn geweten liet lij uit Frankrijk' ijn straf éénj oei heeft hij zich' itgezeten zal hij aan den Blink ing man en een geanimeerd ge-; ;e blijkbaar mef e knoopen, maar eZe, een Zaandamsclie, moest daar niets van heb- en'en toen de autobus naar Zaandam voor her afé stilhield, brak zij. eensklaps het onderhoud af n liep op den wagen toe, rnet het doel in te ;tappen. pit was den man niet naar den zin, maar het Éjjntotoch, dat hij .een dergelijk einde van, zijn ,ogen had verwacht en. bij voorbaat op wraakmid-. elen had gezonnen. Althans hij haalde plotseling onder zijn jas een karafje te voorschijn, dat ,ij naax.de vrouw wierp, Het fleschje vielj.op den xond aan stukken, maar een gedeelte van den ihoud was over het gelaat van de vrouw gevloeid, pe inhoud bleek tc bestaan uit een scherp bij- end vocht, waarschijnlijk vitriool. De vrouw had ,randwonden in het gezicht, en ook haar oogen paren gekwetst. Haar kleeding was voor een deel erteerd: Zij is ter verpleging naar het Binnengast-, uis vervoerd. Het wapen had zich- ook tegen den man zelf jekeerd. Ook zijn kleeren warten verbrand door. [et uitstroomende vocht. Hij schijnt tijdens het resprek het karafje voortdurend open onder zijn as te hebben gehad en vermoedelijk is toen reeds [triool uitgestroomd, niet zonder sporen na te aten.I TI V-, Be Girodienst. Naar het „Vad." uit goede bron verneemt zal le heropening'van den Girodienst niet voor half November plaats hebben. Op den, berueliten weg. Tijdens het- geweldige verkeer Zondagmorgen jp den-Rijksstraatweg bij Kaarden, geraakte, ter ïoogte van de militaire zweminrichting, een fief- :er door de hobbelige bestrating even zijn stuur r wijt- Hij werd op den s mallen w;'eg! door een er eveneens in de richting Laren gaande, auto's ;eraakt. De slag van den autolantaarn en de laarop volgende val kwamen zoo aan, dat hij' net fracturen aan sehedei oasis en -dak bleef lig- ren en weldra bezweek. Het slachtoffer, dé 35- arige B. Bijdemasschen, uit Amsterdam, werd laar het Militair Hospitaal vervoerd. Zijn hroe- ler met wien hij een tochtje naar het Gooi maak- e was getuige van her. ongeluk. B. was de kostwinner voor zijn oude moeder. ,Paard en motor. Zondagavond reden op den Rijksstraatweg tus- chen Laren en Eemnes drie wielrijders achter én woonwagen, waaraan een paard wae vastge bonden. Ter hoogte van den Melkweg schrikte let- paard van een uit de richting F.emnes ko llende motorfiets, waardoor een der fietsers een rap bekwam. Hij viel en de motorfiets die niet meer kon uitwijken reed over hem heen. Met een :ware armfractuur werd de gevallene per auto tiaar het Academisch Ziekenhuis te Utrecht ver- •oerd. De motorwielrijder kwam er goed af, maar de iuo-rijder werd bij den val ernstig aan het hoofd «ewond en werd naar het ziekenhuis te Laren ervoerd. n, zóó veelzijdig ieflijk en bevre- lij dikwijls met chten bleef toe- een intellectueel ner arbeidsveld, eigen belang en had aan te voor Nora hem d, en hem eiene waarin hij her- •d al zijne W door zijne po- Oosten nader te te zien, die uit an gewijde her- 00 besteedde hij iet uitstapjes in' tn en dagjen laug uitstapje thuis ij zijn chef aan- intusschen' voor ere stukken ter e de oude heer, terwijl hij hem moeder gieschre- i.! jongelui zijn 1 zulke dingen; -oonlijk bij voor in brengt slechts nu maar heem ntmoettie in de gen attaché van m tot, aan zijne juist een bezoek ie Eransche lé mbbelen, dat hij k een spanning! it buitengewoon ortdurend diens ing van zóóve It vervolgd). te Amsterdam, is een einde gemaakt aan hét wer-. 'ken van vervaardigers van valsche bankbiljetten' van f40. De bende, welke thans in arrest zit-," telt wel niet veel leden, maar zij had toch blijk baar heel wat valsche papiertjes in omloop weten, te brengen. Uit de Hoofdstad In den montketel verbrand. Op de Phoenix brouwerij te Amersfoort was sen-werkman in een- moutketel b'ezig met schoon maken. Terwijl hij in elk geval nog in den ketel was, heeft men de steomleiding opengezet, waar door de man ernstig verwond is. 'Hedennacht ls hij aan de gevolgen overleden. Verdronken. - Gistermorgen Ls bij het zwemmen in zee ifc Wijk' lan Zee verdronken de. 24-jarige P. Teerdts uit Amsterdam. Dé jongeman had zich niet gestoord aan het in de zee geplaatste, waarschuwingsbord- e, waarop stond Gevaarlijk hier te zwemmen", lij raakte in een gat, dat daar in den bodem was geslagen door een onlangs gestranden stoom- reiler. Nog een paar hadenden waren bijna 'tslacht- iffer van 'de gevaarlijke plek geworden, meldt uen ons van andere zijden. Een van hen- iwas: "eeds bewusteloos. Dit strandgedeelte waarin vele Amsterdammers, "welke de badplaats Wijk-aan- ïee bezoeken, gaan baden, is kort geléden door le gemeente Heemskerk aan een exploitant ver- murd, doch het toezicht en de bewaking laten laar nog zeer veel te wenschen over. Dubbel jevaarlijk is-'ter, daar zich daar juist een paar gevaarlijke muien bevinden. Gearresteerd. Door de krachtige samenwerking van de geld- lentrale der politie en het bureau Kattenburg HET TESTAMENT VAN DEN HERTOG VAN BOURBON. (1830.) In Nederland kennen wij niet, of bijkans niet, ke geweldige groote, vorstelijke fortuinen, in den oop van eeuwen bijeengebracht, voornamelijk uit andbezit voortspruitende,, die in Frankrijk en Engeland zoo veelvuldig voorkomen. De Condé's hebben jaren achtereen onder de Regeering van ïèheel een reeks Bodewijken zulk ©e dgeslacht gevormd. Nauw verwant met de Bourbons, even als deze hun naam dankend aan het plaatsje, dat hun tot bakermat diende, kwamen zij vanaf het oogenblik dat Lodewijk XIII in de zeventiende eeuw den, Franschen troon besteeg, in nauwe aan raking met het Vorstenhuis. Zoodoende waren zij veel meer dan edellieden; vormden zij, evenals ge heel de achttiende eeuw door de familie Orléans, een Hof op zichzelf. Zij hadden dan ook hun eigen hofhouding, in welke dé adel van den tweeden of derden graad gaarne de eerste plaatsen innam; hun verhouding tot den Koning was een bijzonde re; niet slechts kon Jen zij grooten invloed oefenen °P de ontwikkeling der binnenlandsche politiek, naar in oogenbli.kken van gevaar of aarzeling kon run stem, hun optreden den doorslag geven. Het ls zeker een stukje tragiek, dat de geschiedenis ons zoo veelvuldig te aanschouwen geeft, dat de laatste van deze roemrijke famili eder Condé's," te vens hertog van Bourbon, de laatste dus vap een geslacht, dat aan Frankrijk zijn grootsten maar- DE GESTOLEN POSTTROMMEL. De diefstal opgehelderd. Thans is het zoo ver, dat de politie na een uit voerig en volhardend onderzoek, het raadsel van den diefstal van éen posttrommel gepleegd in den avond van 4 December j.L bij het hoofdpostkan-; toor, heeft opgelost. Reeds onmiddellijk nadat de vermissing van de trommel bij de politie was aangegeven, is het on derzoek begonnen, -aanvankelijk zonder veel resul taat. Er was geen enkele, getuige' te vipden. 'Korten tijol later werd in eenironing aan de Ceintuurbaan' een Duitsche bankdirecteur beroofd vail f 10.500. In verband met deze berooving zijn na -een wilde jacht door Rotterdam en Den Haag, gearresteerd Hannes Kollewijn, jZweryèr en Nelly Kóremans: Kollewijn heeft in een bui' van overmoed aan zijn vrienden verteld, dat hij de posttrommel had gestolen. Hij had er bij gezegd, dat hij er een zwa- ren sjouw aan had gehad. Deze uitlating was de politie ter oore gekomen en het spreekt van zelf,, dat zij naar aanleiding daarvan verder ging speuren; Echter, tegenoovér de politie ontkende Kollewijn alle verband met den trommeldiefstal... 1 Er was dan ook geen enkel bewijs'tegen hem, behalve deze buitengerechtelijke bekentenis. En niet onmogelijk was het, dat Kollewijn alleen maar wat had opgesneden, om bij zijn kornuiten een air van gewicht te krijgen. Daar evenwel het verband tusschen de berooving. aan de Ceintuurbaan, én den postdiefstal mogelijk was, nam de politie van het bureau St. Pietershal de gebeele zaak in handen. Inmiddels was ook Jongejan gearresteerd naar aanleiding van eenige bazaardiefstallen. Hij bleek, tezamen met Tolmeijer, schuldig te zijn aan den diefstal van lapjes stof in de Raadhuisstraat. Hoewel de politie een vermoeden had ,dat er betrekkingen bestonden tusschen Kollewijn, Tol meijer en Jongejan, beschikte zijn niet over vol doende motieven om laatstgenoemde twee in ar rest te houden. De béide mannen kwamen dus ween. vrij en de zaak was niet veel verder. Plotseling kwam er een wending'in het- geval. Het bleek dat een zekere 0-x, uit de Bloerpstfa'ii[ in het bezit was van een pak, gemaakt uitAtoffM1 afkomstig van den diefstal uit de Raadhuisstraat. Als vaststaand kon dus wel worden aangenomen dat Ox met Tolmeijer en Jongejan in relatie had gestaan. Ook waren aanwijzingen verkregen, dat Ox met fden trommeldiefstal iets bad te maken gehad Tot zijn arrestatie werd overgegaan. (Ox zei de de. suffen op bet Waterlóoplein te heb-, ben gekocht, maar de politie vond termen dat niet te gelooven en hield hem vast. Ook kwam aan het licht, dat Tolmeijer,'die niet meer te vinden was, net zoo'n pak had gehad. Ox werd dus in arrest gehouden in verband met den stoffendiefstal. Dit was echter allemaal maar voorspel. De posttrommel moest nog in het ge-, ding komen. Op zoek naar de posttrommel. Hl et onderzoek van de politie strekte zich in ver schillende richtingen uit en ten slotte was Ox zoo danig in liet nauw gedreven, dat hij moeilijk zijn onschuld kon volhouden. Toch - bekende hij nog niet. Het volgende was gebleken. De reeds genoemde Hannes Kollewijn had de trommel op 4 December uit den wagen gehaald, Hij was ermee naar de woning van Ox gegaan, waar ook Tolmeijer 1 aanwezig was. Juffrouw Oix werd naar buiten gestuurd, doch later weer te ruggeroepen om het aandeel van Ox in den buit, dat in een sloop was gedaan, ergens te verstoppen. Ook juffrouw Ox is, nadat een en ander bekend was geworden, gearresteerd. Deze vrouw is moe der van drie kinderen en de politie vond het niet prettig aan de kleinen de moeder te ontnemen. Maar het gerecht-moet nu eenmaal zijn loop heb ben. Er werd zorg gedragen dat de kinderen een goed onderkomen kregen en nadat dit in orde was gemaakt, werd ook juffrouw Ox, naar het bureau geleid. Zij legde een volledige verklaring af en'toen dit aan Ox was meegedeeld, viel deze door de mand. Juffrouw Ox, die wel alles van de zaak afwist, maar niet medeplichtig bleek, is weer spoedig aan haar kinderen teruggegeven. •Ox voegde aan deze verklaringen toe: Toen de trommel werd opengedaan waren de mannen ver rast door den inhoud. Het bedrag was ruim f21000 en overtrof aller verwachtingen. Jongejan werd van den mooien slag in kennis gesteld. Hij badniet aan, den diefstal medegedaan, maar wel plannen beraamd om ook eens zooiets te, doen. Hij had daatövër ook met zijn makkers' gesproken 4,en- blijkbaar Kollewijn op de gedachte gebracht oin in die richting te werken. Daar men nu vreesdev dat Jongejan, als hij niet in den buit mocht deelen, wel eens den verklikker zou kun nen spelen ,werd hij deelgenoot gemaakt, zoodat dus de buit werd verdeeld tusschen Kollewijn, Ox, Tolmeijer en Jongejan. j Van hét bedrag van f21000 schijnt haast niets, meer over te zijn. i De trommel blijkt met een blikschaar in stuk jes te, zijn: geknipt. De resten zijn in het Y gegèoidg De politie heeft ook nog vriouw Jongejan gehoord! die eveneens volledige mededaelingen dieed, welke hetgeen de politie bekend was geworden, volkomen bevestigden. Zoo was de zaak tot klaarheid gebracht. Twee daders waren gevat. Kollewijn is reeds veroordeeld in verband met de berooving aan de Ceintuurbaan Ox" is, onlangs ïn hechtenis genomen. Maar de andere verdachten, Tolmeijer en Jon gejan, waren voortvluchtig. De manhen,die nooit hard haddén gewenst, waren ijverig' geworden en kregen, blijkbaar nadat zij hadden vernomen, dat 0-x was gearresteerd, plotseling het onweerstaan baar verlangen, werk ten gaan zoeken jn Noord-, Frapkrijk. ,,j 'Aan de politie bleef nu de taak óver de beide voortvluchtigen op te sporen. Zooals uit het bo venstaande blijkt kon hun alleen helfng van het geld uit de trommel ten lastte gelegd. Dit geLdt trouwens ook voor Ox. De eigenlijke steler was Kollewijn, die ook de hooffdschuldige was van de berooving aan de Cein tuurbaan. Terwijl de inspecteur en rechercheurs van het bureau St. Pietershal hun speurtochten naar -de drie gevlogen vogels voortzetten, kreeg Kollewijn in de gevangenis bezoek van politieman nen. Daar werd hem meegedeeld, wat allengs om trent zijn aandeel in hpt brutale stukje van 4 De-, cember was bekend geworden. Ook hij heeft toen. maar beleend'. Daarmee was dus deze duistere historie geheel tot klaarheid gebracht, dank zij ijverig speuren en meer nog het combineeren van commissaris Hee roma en inspecteur Joos'ten en het verdere perso-, neel van het bureau. Jongejan gepakt. De politie had aanleiding om te veronderstellen, dat: Jongejan en Tolmeijer het verhaal van hun vertrek naar Noord-Frankrijk maar hadden rond ge'stróoid, om hun achtervolgers op een dwaal spoor te brengen. Vandaar dat wel allerwege hun aanhouding was verzocht, maar dat inmiddels hef speuren in Am- sterdam ijverig werd voortgezet. Een huiszoeking iii 'de woningen der gezochten had verleden week geen resultaat, maar de politie bleef voortdurend spioneeren en in den vroegen Zondagmorgen werd ontdekt, dat Jongejan en Tolmeijer naar huis" wa ren gekeera. Jongejan woont in de Spaarndammerstraat. Daar is de politie binnengedrongen en de inspec teur Joosten 911 de rechercheur Prinsen, die in het trommel-mysterie een groote énergie hebben ge toond, vonden Jongejan, die onder de bedstede was gekropen. Hij lag daar als een slang in elkaar gerold, verborgen achter een waschteil. Hij is naar het bureau gebracht en heeft bekend. Minder gelukkig was de politie ten opzichte van Tolmeijer. Hij woont in den Jordaan. De politie beeft ,nu gisteren een heele blok in de omgeving gvén .de 'Boomstraat omsingeld, met het- doel een i'ontsnapping van Tolmeijer te voorkomen. Dat is echter niet gelakt, de man heeft kans gezien over het complex van daken te ontsnappen, zoodat deze vogel voorloopig is gevlogen. De jacht op hem wordt intussphen voortgezet. (Hbld.J Nederl. Pleegouders in Hongarije. Van de hartelijke ontvangst den Hollandschen gasten -dié met den zoogenaamden plaegouders- trein waren meegekomen, in Hongarije bereid, schrijft de Homgaarsche correspondent van het „Hdbl." Dén eersten morgén werd' den gasten gelegen- heid gegeven, uit te slapen en eerst tegen tien uur verzamelen,geblazen. Dé bezoekers werden daarna; in versierde/ elcetrische trams naar Buda gebracht, waar zij het paleis, de kroningskerk en andere bezienswaardigheden bezochten. Des avonds zorg de de .stad Budapest voor een-e feestvoorstelling.' De volgende dagen moest een rijk program afgewerkt worden, Parlement, Beurs, Paleis van Justitie, Kathedraal, Dierentuin, de verschillen de musea en wat 'Budapest vérder nog voor merk-' waardigheden heeft, werd bezichtigd. Des avonds van den tweeden dag gaf de „Budai. Dalarda",' die in Nederland zoo groote triomfen vierde, in den Dierentuin ter eere der gasten een concert,- Den derden dag waren de Nederlanders de gasten van het ministerie van Volkswelvaart bij gelegen heid van een boottodhtje, dat de Dönau af naar schalk heeft geschonken en een lange rij van ministers en krijgslieden onder zijn leden telt, een einde gevonden heeft tengevolge van elen zelfmoord dien men wel aanvankelijk heeft trachten te be strijden, maar waarvoor de bewijzen dusdanig sterk pleitten, dat deze niet viel te ontkennen. Temeer is hier van tragiek sprake, aangezien het een einde was, dat deze laatste Condé èn als mensch èn als Christen verfoeide en meer dan- eens had geziegd en getoond te verfoeien. Zelfs, toen hij gedurende de honderd dagen van Napoleon in de immer ko ningsgezinde Vendée een opstand beproefde en de keizerlijke gendarmes zijn huis omringden, aar zelde hij niet uit lafheid om het wapen, dat op de tafel lag, tegen zichzelf te richten. Deze Condé, Louis Henri Joseph, geboren 7 April 1756, was de zoon van Louis Joseph hertog van Bourbon en Prins van Condé, en van Charlotte Godefriede Elisabeth de RohanSoubise. Zijn va der staat als geestig essayist bekend; zijn zoon was de ongelukkige hertog van Eughien, wiens fusilleering terecht of ten onrechte den grooten Napoleon als een misdaad, in elk geval als een misstap is aangerekend. Met zijn vader behoorde hij tot de emigré's, die Frankrijk verlieten toen de revolutie er uit brak en die vanaf dat oogenblik, belaas met buitenlandsche hulp, Frankrijk bestre den. Hij huwde, zeer jong nog, met prinses Lóuise van Orléans, zijn nicht; maar dit huwelijk uit liefde, had een ongelukkig verloop; een schandaal waarin de graaf van Artois gemengd was, bracht een verwijdering tusschen de -echtgenooten, die vanaf dat oogenblik ieder op zich zelf leefden. Biourbon die met zijn vader onder de emigranten streed, die met dezen in Oostenrijkschen dienst trad, en later naar Engeland uitweek, keerde in 1814, toen Lodewijk XVIII op den Franschen troon was hersteld, terug. Maai- de- slag, hem toe gebracht door den' dood van zijn eenigén zoon, had hem te .zwaar getroffen; ook andere redenen hiel den hem-van het hof verwijderd. Hij wenschte er niet te ontmoeten een Talleijrand, van Napoleon tot Lodewijk XVIII overgeloopén en machtig mi nister als tevoren; deze Talleyrand toch kon als de directe aanleiding tot den dood van zijn zoon wór den beschouwd. 'Bourbon was luitenant-generaal in koninklijken dienst; als grootmeester aan het Huis. des. Konings verbonden, maar aan het bof zag men hem eerst toen in 1820 de verfoeilijke aanslag- op. 'Berry was gepleegd, die Lodewijk XVIII van. zijn zoon beroofde. Het was toen het. .hart van den vader,dat tot den anderen vader1 sprak. Vanaf dat oogenblik kwam Bourbon meer aan het 'bof, maar het liefst was hij op zijn bezit ting Chantilly. Later brachten de omstandigheden hem op 'St. Lou, waaraan de naam van Hortense de 'Beauharnais. die eens Koningin van Holland was nauwj is verbonden. Daar was het ook, dat. hij in 1830' de berichten ontving van de Revo lutie te Parijs opnieuw uitgebroken., die Karei X verjoeg en Louis Philippe van Orléans op den Fran-; scheh troon plaatste. Een Revolutie,, de derde, die deze Bourbon meemaakte; een voorval, dat het op dat oogenblik zoo rustige leven van den ver moeiden, somberen grijsaard geheel verstoorde. 'Bourbon, had. - gelijk dit door zijn voorvaderen was geschied, zijn eigen, zij het ook klein hof. Een pair van Frankrijk, de graaf de Lavillecomtier de ruïnes van het oude koningsslot ViségrtÜ' werd gemaakt. Den vierden dag waren zij doori 'hét ministerie van Landbouw uitgenoodigd in" de staatswijnkelders, waar menig glas óp de Hon- gaarseh-Nederlandsehe vriendschap en op de bij zondere vriendschap tusschen gasten en geleiders' werd geledigd. Den 'vijfden dag stond een reisje' naar Mezökövesd op het program. Nadat den' zesden dag gelegenheid geboden was tot kerk-' bezoek en het bezichtigen der verschillende Ka-' tholieke en Protestantsöhe kerkelijke instellingen, werd den laatsten dag een uitstapje gemaakt naar -den wonderschoonen Zwabenberg, met- zijn heer lijk uitzicht op stad en omgeving. Den Neder- landsehen gasten werd bij die gelegenheid eene thee aangeboden hij den president der Liga voor, Kinderbeschermingaartshertog Albrecht. De aartshertog, zoowel als zijne moeder en zuster waren hier bij voortduring tusschen' en temidden' 'der Nederlandsche bezoekers en onderhielden zich met verschillenden hunner op de afahgenaamste pn meest ongedwongen wijzé, wat overigens den jongen prins, die door zijn gemakkelijkheid van 'omgang eené uitzondering toarakt Op de'''overige fHahshiirgers, h?éL ifioéilijk moetgevallen1'zijn. Tot- den volgenden dag pïiük Albrecht per soonlijkaanwezig was, om aan den trein afscheid' te nemen, was de verhouding dan ook de denk baar gemoedelijks te en hartelijkste. MARKTBERICHTEN LANGEDIJKER GROENTEMARKT. 14 Juli 19244. 355600 kilogram, aardappelen: Schotsche mui zen 4.807.80, Schoolmeesters 5.207.60, ronde 6.60—6.80, ooksianen 5.405.80., drielingen 2.10' 1—4.20, kleinen 1.1.20, 22150 bos wortelen: 2.—-.—3.60, 3400 stuks bloemkool le soort 9.70 13.20, 2e soort 7.20—9.3e soort 3.704.60, .6100 kilogram roode kool 11.2012.40, 75 kilogr. tuirtboonen 4.90—5.60, 10 kilogram peulen 15.10' 15 Juli 1924. M 260900 kilogram aardappelen: Sehotséhé muizen 5.308.70, schoolmeesters 5.40—6.80, ronde 6.901' -7.20. ooksianen 5.-5.80,' blauwe eigenheimer! 9.drielingen 1.4044.49, kleinen -1.2P1.4QJ •9775 bos wortelen 1,101.60, 2982 'stuks blö'ëih- kool 11.2014.440, 7950 kilograih roode •'J'kéol ll.[80l13.30, 600 kilogram witte kool 9."Hg®' kik- gram slaboonen 0.390.41, 330 kilogram tuin- boonen 2.903. NÓöRDERMARKTBÖNDi. 1.4 Juli 19244. i Schotsche muizen 5.10—7.20, Koksianen 5.40; Duken 4.-30, schoolmeesters 5.60, drielingen 2.30— 3.90, kleine 1.301.40, Sperdeboonen 50.pem len 3.904.boswortelen 2.403.20, bloem kool 7.80—14.60, 2e soort 1.90-2-3.50. Aanvoer: 2144400 kilogram aardappelen, 11' kilogram sperdeboonen, 70 kilogram peulen,>1070' bos wortelen-, 2230 stuks bloemkool. 15 Juli 1924., 'f f 1: Sebotsehe muizen 5.407.60, duken 4.10, school meesters 5.606.gdadblaadjes 6.90, drielingen 3.304.30, kleine 1.40, tuinboonen S.30, zilver- uien 5.10, drielingen 10.20, zilvernep 20.60— J 521.30, peulen 1.303.40, witte kool 4.706.30, 5boswortelen 1.603.70, bloemkool 7.1010.20, 2e soort 1.60—3.Aanvoer: 196500 kilogram' aardappelen, 35 kilogram tuinboonen, 525 kilo gram zilveruien, 34 kilogram peulen, 4000 kilo gram witte kool, 1850 bos wortelen, 3640 stuks bloemkool. J W AR MENHUI ZEN. 12 Juli 1.294 Schotsche muizen 5.-7-.70. Drielingen 2.60—3.60 Bloemkool 15.20' per 100 stuks. Aanvoeg 1500 kis logram aardappelen, 15 stuks bloemkool: 14 Juili 1924. Schotsche muizen 4.906.80. Drielingen 2.50'3.50 Kleine 1.30. Bloemkool ie soort 8.90 ,idem 2e srt. 4.Aanvoer 73500 kilogram aardappelen, 118 stuks bloemkool. AMSTERDAM. 14 Juli 1294. Hillegommer zandadrdappelen 5.5.50. Noord- hollandschë blauwen 4.204.90. Noordhollandsche muizen 4.204.90. Noordhollandsche kleine mui zen 2.80. W-estlandsche ronde 4.20. Westlandsche muizen 4.20. Westlandsche kleine muizen 2.80. Westlandsche kleine ronde 2.10—2.80. vervulde er de functie van opper-kamerheer,eten- aantal edelen van lageren rang waren kameheer. jachtmeester, ceremoniemeester en wat-.dies meer zij. Maar verreweg de voornaamste persoonlijkheid wa-s de baronesse de Feuchères, die geenerliei -of- ficieele functie had. doch het bij voorkeur' door den. prins gezochte gezelschap vormde. Deze. madamp de Feuchères was, gelijk haar naam aangaf, aan vankelijk gehuwd 'met den baron de Feuchères, dié deel uitmaakte van het huis van Bourbon. Of zij als jong meisje met dezen Feuchères getrouwd is dan wel of de toenmalige Sophie Dawes reeds de weduwe was van een zekeren Clark; of zij al dan niet in Londen in tingeltangels of op de plan ken is opgetreden het is ook door dé processen, die op het testament van den hertog van Bourbon zijn gevolgd, niet vastgesteld. Zooveel intusschen 'is wel zeker, dat zij s.edert ongeveer eeit tiental jaren in de nabijheid van den prins was; dat hij zich van haar1 blijkbaar met kon scheiden; dat Feuchères, tengevolge van haar verhouding tot den prins ,zijn ontslag had genomen, en dat in 1829, juist een, jaar, voordat het einde van den prins kwam, de beide echtgenooten hunne ver houding definitief en ook wettelijk hadden geregeld Vroever was mevrouw Feuchères verbonden aan het Hof; tengevolge vart het schandaal, dat men daar in haar aanwezigheid naast Bourbon zag, duldde men haar niet meer. Vanaf dat oogenblik wareii baar wenschen erop gericht om „gereha biliteerd" te worden; eene vrouw zooals zij kon slechts leven in hoflucht en gevoelde zich verne- derd door haar uitsluiting. S

Nieuwe Langedijker Courant | 1924 | | pagina 3