Plaatselijk Nieuws jST. PANCRAS. Werd onlangs gemeld dat de match „Alc.-Elftal W.E.C." werd uitgesteld, waarvan de reden was dat men. bevreest was dat de initiatiefnemiers eenige winst zouden hebben, nu dat gewijzigd was, en de uitnoodiging van Vrone alleen uitging, blijkt dit al evenmin te geven, en zullen wij ons zender dergelijken wedstrijd moeten stellen. Voor 't publiek en vpor hen, die met goede bedoelin gen dit ondernamen, een teleurstelling. 1ST. PANCRAS. Alle verandering isóók nog geen verslech tering! Integendeel. Het kan soms zijn dat juist 'een nieuwe eigenaar weer meer leven in de zaak brengt. d'Oorzaak? Soms meerdere welwillend heid van 'tpubliek; soms meer energie. Zoo is thans de scbilderszaak van den heer L. Hoog land in eigendom overgegaan aan den heer Jden Hartigh, voorheen schilderspatroon te Broek op (Langendijk. Deze nieuwe eigenaar heeft reeds blijk gegeven een zaak naar behooren te kunnen drijven: daarbij gevoegd het feit dat hij met de mentaliteit van St. Pancras's bevolking als oude nabuur op de hoogte zal zijn, gelooven wij dat in dit geval de verandering niet op verslechtering uit zal loopen. Als gebruikelijk brengt fyij thans per advertentie, voorkomende in dit nummereen en ander onder de aandacht van 't publiek, waar naar wij dan ook verder verwijzen. OUDKARSPEL. Het was het allerschoonste zomerweer, toen Donderdagmorgen een zestal auto's van de fa. Kok, Tuinman en Wolken zich onder het luide gejuich van ongeveer een negentigtal kinderen voor de school in beweging stelde. Alom blijde gezichten, van ouders zoowel als van de feest vierende schooljeugd, hartelijk groeten overal, vriendelijk wuiven met armen en zakdoeken, luide hoera's, het waren de gevoelsuitingen, die wij steeds weer opnieuw met zooveel genoegen^ waar nemen, iederen keer als deze dag, dien wij „kin derdag" zouden willen noemen, aan is gekomen. Gekomen echter, nadat reeds lang te voren vele kinderharten sneller hebben geklopt bij het den ken aan al dé genoegens, die zoo'n dag al bren gen kan. Wij willen over 't verlöop Van dit feest onzen lezers een en ander vertellen? Wie hebben reeds eerder medegedeeld welke' route zou worden ge volgd en tevens bericht op welke plaatsen de kinderen zouden mogen spelen. hl adat langzaam het dorp ten einde was gere den, bereikte men in ongeveer een uur tijd den speeltuin van den heer Bruin te Bergen, een prach tige gelegenheid, waar onder het groen der lom merrijke boomen het jonge volkje lustig kon plei- zieren met dingen, die een spieeltuin zooal op levert, als daar zijn, een draaimolen, wiptoestellen, hobbelpaarden enz. Het is een lust te zien, hoe veel genoegen de kinderen hier vinden in het vrije spel, dat dan ook geruimen tijd voortduurde, waarna men een bezoek bracht aan het, op korten afstand zich bevindende „klimduin". Na veel pret op de gele, zonbeschenen duinhelling zat men onder het beschuttend loof der eiken, waar de- moegespeelde kinderen eens heerlijk konden uit rusten. Door het bosehrijke Bergen ging het nu ver der, naar Egmond aan Zee, dat na een rit tusschen schoon geboomte en langs helmbeplante duinhel lingen werd bereikt. Wij willen niet beschrijven al het genoegen, dat men ook hier weer smaakte. Iedereen weet, wat het strand, wat de zee be- teekent voor het kind. Er is zooveel te zien, dat de belangstelling wekt en wij allen kennen het spel van aanrollende golven en vlug terugloopen- de, gillend juichende kinderen. Later op den middag werden aantrekkelijke kinderwedstrijden gehouden om prijzen. De uit slag dier wedstrijden laten wij hieronder volgen: le klas meisjes (houtjesrapen) le prijs Gerie Wit, 2e prijs Klasientje Koster, 3e pr. Marietje Prijs, 4e prijs Marietje Breed. 2de en 3de klas meisjes (loopen op muilen): j )le prijs Annie Jansen, 2de prijs Nelie Borst, 3de prijs A agje Ootjers, 4de prijs Berta Bakhuys. 4e en 5e klas meisjes (doekjes ophangen): le prijs Annie Kroon, 2e prijs Jo Raven, 3e pr. Cor. Roos, 4e prijs Marijtje Kroon. le groep jongens (houtjes rapen): le prijs Jo Carnas, 2e prijs Piet Tuinman, 3e prijs Teunis de Jeu, 4e prijs Piet Borst. 2e groep jongens (hoepelen): le prijs Jan Jan sen, 2e prijs Piet Put, 3e prijs Jan Moeijes, 4e prijs Jan Kostelijk. 3e groep jongens (vlaggetjes zetten): le prijs Piet Blokker, 2e prijs Piet Volkers, 3e prijs Cor Kuilman, 4e prijs Bert Jonker. 4e groep jongens (vlaggetjes zetten): le prijs •Jan Kokkes, 2e prijs Albert Borst, 3e prijs Piet de Vet, 4e prijs Jan Klinkert. 5e groep jongens (hardloopen)le prijs Sijfko Pranger, 2e prijs Cor Wit, 3e prijs Simon Plak- man, 4e prijs Andries Kramer, 5e prijs Cor Vries man, 6e prijs Jan Kroon. De gelukkige winnaars ontvingen hun prijzen 'in den speeltuin te Heiloo, waar tevens bleek, dat de medelijdende oommissie ook voor alle niet- winnaars een kleine verrassing had bereid, wat een goede maatregel mag worden genoemd. Deze tuin is te klein voor een flink schoolfeest. Om ongeveer kwart over acht reed men onder luid hoerageroep Oudkarspel weer binnen en ga ven de geleiders de kinderen over aan de wach tende ouders. Ten slotte nog een enkel woord. Wij meenen, dat voor het goede slagen van dezen dag elen woord van dank toekomt aan de commissie in haar geheel, maar tevens aan het bestuur in het bijzonder. Daarnaast verdient zeer zeker vermel ding de groote betrouwbaarheid van de fa. Kok, Tuinman en Wilken, een onderneming, welke wij met genoegen bij diverse öommissiën tot organi- eeering van schoolfeesten, willen en kunnen aan bevelen. t ZUiDSCHARWOUDE. Donderdag en Vrijdag is hier het schoolfeest ge vierd geworden. De eerste dag door de kinderen der hoogste klassen, de laatste dag door die der lagere. Zoo uitmuntend zich het weer op Dón-, derdag hield, zoo slecht was het de volgende dag. Desniettegenstaande was men algemeen over het verloop van beide dagen zeer tevreden. In Den Haag' bezocht men Mauritshuis, Vre despaleis, het gebouw der Staten Generaal. Natuur lijk werd ook het Scheveningsche strand niet ver geten. De tweede dag geschiedde de reis per autobus van de Fa. Kok, Tuinman en Wilken. Men ver toefde resp. te Schoorl, Bergen, Egmond aan Zee, om vervolgens via Heiloo zich naar Alkmaar te begeven, waar als „ersatz" voor het duin- en strand pleizier, dat de kinderen moesten missen, een bios coopvoorstelling werd bijgewoond. Ook werd nog de Hertenkamp bezocht. Dat men per autobus is gegaan, heeft dit voordeel met zich gebracht, dat men nu tenminste niet geheel en al was overgele-: verd aan de ongenade der regenbuien. Zonder stoornis is Lde rei's volbracht. Een woord van "dank aan de burgerij voor de gulhartige gaven, waardoor de commissie weder in de gelegenheid werd gesteld, ook dit jaaig een' feest té kunnen organiseereé. BROEK OP LANGENDIJK. Donderdag 24 Juli hopen de kinderen der Chris telijke school van de 2 hoogste klassen per trein naar Amsterdam te gaan. Bezocht zal worden het Rijksmuseum en Artis. De 4 andere klassèn gaan 25 Juli per trein naar Schoorl. Voor dit doel öwerd door eenige jonge meisjes in de gemeente een flink bedrag opgehaald. BROEK OP LANGENDIJK. De gehouden collecte langs de huizen in deze gemeente voor de Bijbelverspreiding heeft opge bracht f 144.88. BROEK OP LANGENDIJK. Geslaagd voor het. overg'angs-examen van de xgemeentelijke Normaalschool te Alkmaar van de 3de naar de 4de klasse, onze plaatsgenoot den hjeer R. W:. de Jongh. turn bestaande bepalingen van dit besluit vermin dering moeten ondergaan." De intrekking van dit artikel kon geenerlei rechtsgevolg hebben, omdat het recht van eisch'ers op de hun gewaarborgde wedde is ontleend aan en gevestigd door de regelen, die op 1 Juli 1922 van kracht waren. DE STORM. De ramp op de Schelde. 4 In de gister te Vlissingen gehouden raadsverga dering heeft de burgemeester gewezen op de zeer zware ramp ,die Vlissingen getroffen heeft. Spr. is overtuiga van aller instemming, als hij uiting gééft van diep leedgevoel en medegevoel. De toespraak werd door alle leden staande aan gehoord. Gisteren strandden voor Willemstad twee Rijn aken, geladen met grint. Voor Numansdorp strand den. er drie en in het Hellegat zes met een lading grint en steenkolen. Voor zoover bekend zijn alle opvarenden, meest Belgische schippers, gered. 'Gistermiddag te ongeveer half vijf is, naar het V. D.-bureau meldt, de stoomboot Prins Hendrik" van H. J. v. d. Wal Zonen te Harlingen, die den dienst onderhoudt van Amsterdam, Harlingen en Enkhuizen v.v., te Amsterdam binnengekomen met vijf schipbreukelingen aan boord, die. op de Zuiderzee opgepikt zijn. Des morgens passeerde de. „Prins Hendrik" nabij! de bocht van Hoorn het tjalkschip „Adriana" van Puttershoek dat döér den storm averij had gekregen en ernstig gevaar liep te zinken. De, „Prins Hendrik" pikte den schip per met vrouw en drie kinderen, die zich op hbt zinkende vaartuig bevonden op. Het tjalkschip was met Basalt geladen. Sedert den orkaan van gisteren heeft men te Ostende (België) niets meer vernomen van acht visscherspinken. Van tien pinken die nabij de kust zonken, werden de bemanningen gered. Van de bemanningen van drie gezonken pinken werd niets veronmen. Tot nog toe telt men 26 verongelukte visschers. Het V.D .-bureau meldt uit Urk: In de richting Schokland drijft een motorboot met de noodvlag in top. De douaneboot „De Zee meeuw" is ter assistentie vertrokken. Verder zijn in de Urkerhaven nog drie schepen binnengebracht die de haven niet konden bereiken. „DE VIER NOORDER KOGGEN." Ingevolge de niet-goedkeuring door Gedep. Sta ten van het besluit tot stichting van een nieuw stoomwatergemaal voor het Ambacht van West- Friesland, genaamd „De Vier Noorder Koggen", kwamen het Dagel. Bestuur en de Hoofd- Ingelan den in buitengewone vergadering bijeen ten Kog- genhuize te Medemblik. Een nieuw plan tot stichting (weder1) van een stoomgemaal werd aan de vergadering voorgelegd hetwelk door prof. Visser en Ir. Brouwers werd, nagezien, na advies van het Rijksbureau voor Ko-. lenvoorziening. Met op 2 na algemeene stemmen werd bedoeld plan aangenomen. Men zal bij Ged. Staten aandrin-, gen op spoedige goedkeuring. Immers er zal in den komenden winter slechts met het oude stooih gemaal kunnen worden gewerkt; dit is wel zop paraat mogelijk gemaakt, doch er kunnen zich bui tengewone omstandigheden voordoen, waardoor de landerijen gevaar loopen. Proces tegen den Staat. Op verzoek van den Centr. Bond van Ned. •Post-, Telegraaf- en Telefoonpersoneel is door mp. H. P. Marchant ten behoeve van een Amsterdam- schen brieven- en telegrambesteller en de Staat der Nederlanden gedagvaard op heden (Vrijdag den 18en Juli), des morgens 10 uur, vertegen woordigd door een procureur, te verschijnen voor de A.rrondissements-rechtbank te 's Gravenhage, voor een vordering wegens te weinig genoten sa laris over de maand Mei 1924. In de dagvaarding wordt o.m. aangevoerd, dat door de, door de Regeering toegepaste korting, is verminderd de jaarwedde, door hen genoten op 1 Juli 1922, welke hun in artikel 40 van het Bezoldigingsbesluit werd gewaarborgd, waar tegen door eischers, onder voorbehoud van al hun rechten, geprotesteerd is bij schrijven aan dien directeur-generaal der P. en T. d.d. 31 Mei 1924. Verder vermeldt de dagvaarding, dat reeds in h!et algemeen- een eenmaal door den Staat aan' den ambtenaar toegekende wedde niet kan worden verlaagd, doch dat bovendien bij artikel 40 van het Bezoldigingsbesluit is bepaald, dat voor de op 1 Juli 1922 in dienst zijnde ambtenaren de op dat tijdstip door hen genoten wedden gewaar borgd blijven, behpudens in geval en voor zoover die wedden ingevolge de op bovengenoemden da- INGEZONHEN (Buiten verantwoordelijkheid der redactie). Mijnheer de Redacteur. 1 Waar ik gaarne het een en ander wilde wfe'ten, wat het Uitvoer Controle Bureau betreft, meende ik niet beter te kunnen doen dan een vraag te doen in het blad, dat veel gelezen wordt in tyat midden van een groot tuinbouw-centra, waar tiwee groote markten zijn. Dat het U.C.B. streeft naai- het invoeren van een merk inzake eene de'ugdelijke sorteermg en de kwaliteit van Groenten en Eruit1, is mij bekend. v(hoe men zulks moet klaarspelen met producten! 'op welke de weersgesteldheid van zoodanigen in- vlopj i§, dat„ wat.,nu yoor 2e soort gaat, wellicht' beter is dan straks, en waar de grondsoort voor- Jieen dezenrf invloed had, dat kool hetwelk ^jtoch' geen fijne groenten genoemd kan worden, zelfs gerangschikt werd in bewaarbare en niet be vaarbare, grenslijn 'tIJ, ligt voor mij in het duister) maar niet bekend is mij, waaraan het U.C.B. het recht ontleent om zoo maar een "be lasting te heffen van f2.40 per wagon aard appelen van 10.000 Kg, i Betalen de tuinders dan nog niet genoeg aan de organisatie? Eerst moet een zeker pet. betaald worden voor de Prov. Commissie, dan voor 'het Centraal Bureau der veilingen; indien men daar iets wil probeereri als reclame weer een zekere som te storten en nu er een U.C.B. is, een belasting; van f2.40. Nu is het groote nut der Prov. Commissie voor •elk die meeleeft, zoo klaar als de dag, jammer is alleen maar dat zoo weinigen meelevlen; want als men op een vergadering der plaatselijke) Tuin bouw Vereeniging er naar vraagt, naar het nut, krijgt men geen antwoord; de, onmisbaarheid van het Centraal Bureau van veilingen is wel bewjezen in de oorlogsjaren, of het in vredestijd ook zoo'n niet genoeg op prijs te stellen Vereeniging is, blijkt uit het jaarverslag niet. WiHpn de Vereeni- gingen, die gelooven aan liet rente afwerpen van de gelden, aan reclame besteed, om de menschen te leeren kool te eten (ik dtenk, dat 't allemaal kool is) zekere som daarvoor uitgegeven, zoo moe ten zij dat zelf weten, maar gaarne, M. de Redac teur, zou ik zooals ik zooeven ook al zeide weten: waar het U.C.B. het recht aan ontleent om f 2.40 te vragen voor iedere wagon die naar het Buiten land gaat. Het doet er niets aan. "Want, dat de handelaars het thans niet willen betalen is alleen omdat zij het niet wisten bij het begin der campagne, anders laat het hen koud of het 21, 4 of 6 is; zij rekenen er dan mee met den koof. Ten 2e zou ik gaarne willen weten hoe of het nu eigenlijk zit met die certificaten? Nadat de kosten békend zijn, worden dé meeste wagons verzonden zonder certificaat. Gaat nu zulks even goed, dan kan het U.C.B. het niet ontgaan dat op hem den schijn rust, dat de geheele zaak, vanwfege dit Bureau is op touw gezet, dat die drukte van Bureaucratie niets anders is dan het streven van een paar heeren, om de tuinders te knechten, en hun haan koning te doen kraaien. Vreemd doet het in allen gevalle aan, dat, mlen "moge aankloppen bij veilingleider of bestuurslid der groote Vereeniging om eenig licht in deze zij kunnen het niet geven. i Iemand die In 't duister zit. Land- en Tuinbouw. Behandeling van door vorstschade getroffen aardappelen. i l'n 't begin van Juni werden, speciaal in de Gro- ningsche veenkoloniën, veel aardappelvelden door nachtvorsten geteisterd, hier en daar zelfs zóó erg, dat vele planten tot aan den grond afvro ren. W eliswaar viel er op de meeste plaatsen spoe dig daarna veel regen, waardoor de planten tot nieuwe ontwikkeling kwamen en voldoende loof vormden, maar de ervaring van vroegere jaren heeft geleerd dat de opbrengst van door nacht vorsten geteisterde pollen niettemin steeds heel erg tegenvalt en vaak nog niet de helft bedraagt van die, welke ongestoord hun ontwikkelings proces hebben kunnen volbrengen. De ervaring heeft echter óók geleerd dat de opbrengst zeer nauw verband houdt met den lan- geren of korteren duur der groeiperiode na het afvriezen en daarom wordt thans in het orgaan van den „Veenkolonialen Boerenbond" een middel aan de hand gedaan om die periode zoo langdurig mogelijk te maken en de gewone aardappelziekte niet of zoo laat mogelijk te doen optreden. Dit middel bestaat in het besproeien met bourgondi- sche pap, zegt de redactie van dat orgaan, en de gemakkelijkste sproeimethode wordt verkregen door 't gebruik van zoogenaamd „normaal pap poeder", waaronder verstaan wordt een mengsiel van twee gewichtsdeelen kopervitriool en een ge- wichtsdeel watervrije soda. Dit poeder wordt aan gewend tot een hoeveelheid van 15 tot 30 K.G. Sper H.A. (afhangende van de hoeveelheid loof die besproeid moet worden) en het meest geschik te tijdstip wordt geacht het oogenblik waarop, het gewas nog geheel groen is, doch geruchten over invallende aardappelenziekte reeds worden NED. HERV. GEM. ZUIDSCHARWOUDE. Zondag voorm. 10.30 (n.t.) Ds. J. J. van Meurs CHR. GER. GEM. BROEK OP LANGENDIJK. Zondag voorm. 9.30 en nam. 2.30 uur Ds. v. d. Kudde van Driebergen. DOOPSGEZ. GEM. BROEK OP LANGENDIJK. Zondag voorm. 10.30 uur (n.t.J) Ds. Arn. de Jong. NED. HERV. GEM. BROEK OP LANGENDIJK Zondag voorm. 9.30 en nam. 6 uur (o^t.) Ds. Haselager van Weesp. GER. KERK BROEK OP LANGENDIJK Zondag voorm. 9.30 en nam. 2.30 uur Ds. R. W. de Jong. GER. KERK SINT PANCRASi Zondag voorm. 10.30 uur Preeklezen. nam. 8 uur Ds. J. Gillebaard van Noordscharwoude. NED. HERV. GEM. SINT PANCRAS, Zondag voorm. 9.30, en nam. 6.30 uur (o.t.j) Ds. Buiskool. BROEK OP LANGENDiJK. Zaterdag 12 Juli 23 Maandag 14 Juli O- 27 ^Dinsdag 15 Juli f 22; Woensdag 7IB Juli 31 Donderdag 17 Juli /2'2 •Vrijdag 18 Juli 32 Totaal 157 - SLUIS BROEK OP LANGENDIJK. 12 Juli 14 18 16 17 18 9 motoren 14 8 12 11 11 Totaal 65 - NOORDSCH ARWOUDE. 'Zaterdag 12 Juli Maandag 14 Juli Dinsdag 15 Juli Woensdag 16 Juli Donderdag 17 Juli Vrijdag 18 Juli Totaal WARMENHUIZJEK. Zaterdag 12 'Juli Maandag 14 Juii Dinsdag 15 Juli Woensdag 16 Juli Donderdag 17 Juli Vrijdag 18 Juli Totaal i 128 ■196 234 136 1 1125' 16 18 19 17 18 5 wagons 2 1' 1 Ai„t 5 '3 vernemen. Predik benrtpn HERV. GEM. OUDKARSPEL. Zondag geen samenkomst. 1 GER. KERK, NOORDSCHARWOUDE. Zondag 9.30 uur voorm. Ds. J. Gillebaard. Bed. H. A. nam. 4 uur Ds. J. Gillebaard. Dankzeg? ging. J NED. HERV. GEM. NOORDSCHARWOUDE. Zondag voorm. half elf Ds. O:. J. Staal. MARKTBERICHTEN LANGEDlJKER GROENTEMARKT. 18 Juli 1924. 391200 kilogram aardappelen: Schotsche muizen 5.808.80, schoolmeesters 6.7.30, eoksianen 5.805.90, eigenheimers (blauwe) 6.607.70, drielingen 2.50—5.40, kleinen 1.40, 9130 bos wor telen 0.70—2.10, 8000 stuks bloemkool 12. 17.50, 2e soort 3.1010.10, 39000 kilogram roode kool 13.4015.80, 350 kilogram witte kool 10.— 150 kilogram zilvernep 22.70, 150 kilogram sla- boonen 31.32.50, 375 kilogram tuinboonen 1.80-2.—. 19 Juli 1924. 238200 kilogram aardappelen: Schotsche muizen 5.70—9.20, schoolmeesters 5.408.30, coksianep 5.50—5.60, blauwe eigenheimers 7.—8.30, drie lingen 2.5.70, kleine 1.3Q1.50, 2450 stuks bloemkool 12.—.18.80, 38400 kilogram roode kool 13.8017.125 kilogram slaboonen 26.90 tot 29.—. NOORD ERM ARKTBONfDt. 18 Juli 1924. Schotsche muizen 6.203.80, koksianen 5.30 5.90, schoolmeesters 5.706.60, drielingen 4.40 5.10, kleine 1.40, spercieboonen 15.2. .tuinboonen 2.80, drielingen 11,30, zilvernep 24.60 26.60, roode kool 8.50—11.60, boswortelen 1.— '—2.80, bloemkool 8.14.70, 2e soort ,3.604.30 Aanvoer: 285200 kilogram aardappelen, 50 kg. spercieboonen, 50 kilogram tuinboonen, 1075 Kg. zilveruien, 1630 kilogram roode kool, 2930 bos wortelen, 4720 stuks bloemkool. 19 Juli 1924. 1 Schotsche muizen 6.609.schoolmeesters '6.20—7.10, drielingen 4.705.50, kleine 1.40, spercieboonen 30.drielingen 12.1013.10, zil vernep 26.8030.70, roode kool 12.10, witte kool 8.308.70, bloemkool 12.4020.2e soort 4.80 —5.20. Aanvoer; 147600 kilogram aardappelen, 26 kilogram spercieboonen, 1250 kilogram zilver uien, uien, 600 kilogram roode kool, 4100 kilo gram witte kool, 2800 stuks bloemkool. WARMENHU1ZEN. 17 Juli 1924. Schotsche muizen 6.509.Drielingen 3.904.90 Schoolmeesters 6.506.60. Kriel 1.401.50. Bloem kool ie soort 6.508.80. Nep (zilver) 21.60—22.70. Aanvoer 100234 kiiogram aardappelen. 375 kilo gram nep, 845 stuks bloemkool. 18 Juli 1924. Schotsche muizen 6.408.30, drielingen 4.10 4.90, schoolmeesters 6.106.80, kriel 1.50, bloemkool le soort 13.40, 2e soort 8.roode kool 14.20, nep (zilver) 23.7025.40. Aanvoer: 87735 kilogram aardappelen, 475 kilogram roode kool, 1 941 kilogram nep, 235 stuks bloemkool. I ALKMAARSCHE exportveiling. j Aardbeien 25.45.per 100 kilogram, tuin- i boonen 2.505.40 per 100 kilogram,, aardappelen i 5.207.90 per 100 kilogram, bloemkool le soort i 12.4017.80 per 100 stuks, peulen 8.27.— per 100 kilogram, doperwten 8.15.per 100 j.. kilogram, wortelen 1.504.50 per 100 bos, uien j! 5.209.80 per 100 bos, roode bessen 11.-44. per 100 kilogram, kropsla 0.302.40 per 100 st. snijboonen 15.-40.per 100 kilogram, spercie- I boonen 33.-42.per 100 kilogram, spercie- boonen 33.—42.per 100 kilogram, zwarte bessen 18.27.— per 100 kilogram.

Nieuwe Langedijker Courant | 1924 | | pagina 2