Plaatselijk Nieuws verleenen aan den secretaris, een medewerking, die noodig is voor een goede vervulling van het ambt. Ik ben er van overtuigd dat u als voorz. den secret, zult terzijde staan, maar waar-, uw werkkring u ook elders roept, is een loyale medewerking ge- wenscht van den heer Berkhouwer, en zou spr. het ontslag van den ambtenaar willen doen ingaan met i maand. Die heer Berkhout heeft ook den brief gelezen waaruit hem blijkt dat Berkhouwer liever ont slagen wil worden. Iemand, die hier vreemd in de gemeente komt, staat er ook vreemd tegenover Spr. twijfelt echter niet of de zaak zal evengoed marcheeren, ook zonder de hulp van Berkhouwer. Waar zoo duidelijk blijkt dat Berkhouwer liever niet meer op de secretarie wil verschijnen, is spr. er ook voor het ontslag i Aug. te doen ingaan. De heer Groen noemt het een eigenaardige ge schiedenis. De besprekingen vlotten niet, maar ver der zijn wij niets wijzer geworden. Het is ook vol komen begrijpelijk dat Berkhouwer liever niet meer op de secretarie komt. Wat B. en W. ten opzichte van den datum van ontslag gedacht hebben, we ten wij niet, en dit hangt toch ook wel eenigszins van hun oordeel af. Kan de ambtenaar gemist wor den, zoo kan spr.. zich wel vereenigen met de woorden van den heer Berkhout. De voorzitter zegt dat B. en W. afwijzend heb ben beschikt met algemeene stemmen. Wanneer iemand z'n betrekking verlaat wordt deze door hem toch aan z'n opvolger overgedragen. Dan wordt medegedeeld welke werkzaamheden er den laa'tsten tijd zijn gfeweest, waar alles ligt enz. en is dit slechts een kwestie van 3 dagen. De heer Bekker zou om Berkhouwer ter wille te zijn, hem z'n zin willen geven. De heer Du Burck. Het voorstel is dus dat niet B. en W. maar de raad het ontslag zal verleenen. De secretaris is zeker in staat om zich' tot 1 Aug. op de hoogte te stellen van de zaken ter gemeen te-secretarie. Spr. meent dat het dan ook geen kwaad kan om het ontslag aan Berkhouwer met 1 Aug. te verleenen, maar natuurlijk geen verlof te verleenen zooals het verzoek luidt, want anders zou hij niet meer ter secretarie komen. Maar nu hij verlof heeft gevraagd, is er zeker een luchtje aan.Spr. stelt derhalve voor het ontslag te doen ingaan met 1 Aug. opdat de secretaris gelegenheid heeft zich met behulp van Berkhouwer in te werken. De heer Zeeman acht het niet in 't belang der gemeente Berkhouwer spoedig te doen vertrekken. Het is wel in het belang wanneer de secretaris voldoende op de hoogte wordt gesteld. Nu wordt de datum vah 1 Aug. genoemd. Misschien is het mogelijk dat de secretaris zich in dien tijd kan inwerken, maar zelfs na vier weken zullen er nog dingen voorkomen, dat de secretaris zal vragen, hoe zit dit of dat. maar hebben beiden, in dien tijd gelegenheid zich met elkander te verstaan. Ik kan mij voorstellen dat het een teleurstelling voor Berkhouwer is, maar daardoor mogen wij ons toch niet laten leiden. Wanneer wij hem de gele genheid geven nog eens over een en ander na te denken, zal hij zeker tot de overtuiging komen, dat hij dit schrijven niet moest richten. Spr. stelt voor Berkhouwer nog 1 maand in dienst te houden want dan kan alles kalm afloopen. 1 (Wethouder Kroon zou met 15 Augs. ontslag wil len verleenen en de laatste week verlof. 1 De voorz. Het gaat om de kwestie wanneer wij' hem zuilen ontslaan, en om de overdracht van de loopende administratie. De heer Berkhout handhaaft zijn voorstel het -ontslag 1 Aug. te doen ingaan. Spr. acht 14 dagen lang genoeg om inlichtingen te geven. De raad gaat hierna in comité, waarin de voorz. eenige mededeelingen doet. f Na heropening zegt de heer Du Burck dat liet op den weg der gemeente ligt rekening te houden met het schrijven van den heer Berkhouwer ,dat hij zoo gauw mogelijk wil verdwijnen. Maar ge zien de belangen der secretarie moet men ook rekening houden met den tijd waarin de secretaris zal worden ingewijd, en stelt spr. voor het ontslag te verleenen met ingang van 1 Aug. zonder verlof. De voorz. wil de brief met verzoek om verlof buiten beschouwing laten. De heer Groen. Het is de vraag of de brief buiten beschouwing kan blijven. Heeft de ambtenaar ter secretarie al eens verlof genoten? De voorz. Dat is een kwestie van B. en W. De heer Groen. Wanneer hij ook andere jaren verlof heeft gehad, zou men 't hem nu ook nog moeten toekennen. Dan is 1 Aug. te spoedig, en, gaat spr. met de woorden van den heer Zeeman mee. Ondanks de gedane mededeelingen in comité, zegt de heer Zeeman nog niet van gedachten ver andert te zijn, om den termijn zoo ruim mogelijk te stellen. Men moet het belang van de gemeente in het oog houden. Ik had er zelfs geen bezwaar tegen het ontslag 1 Opt. te doen ingaan. Maar wan neer dit op 15 Augs. wordt bepaald en hij kan 14 dagen eerder gemist worden, dan kan door B. en W. toch in goed overleg onderhandeld worden. s" TanJa*» en Kiaatao vepdH|ft men deot* NijnhardVs Sanaplrin-Tabletten. FEUILLETON. NORA. Dat het verblijf ten huize van Koerts moeder den geliefde slechts te mefeib van haar zou ver-, vreemden, begreep Lily instinctmatig even, dui delijk als beslist. Zij behoorde bovendien tot die naturen, die slechts op hun eigen terrein goed. kuinnen aarden. Zoo schuchter en zoo volgzaam als zij er uitzag* hechtte zij toch slechlts waarde aan hare eigene denkbeelden; er is dan ook eene zekere mate van denkkracht toe noodig, zich ook in eens anders gedaohtengang te verplaatsen, dien te begrijpen, en een open oog voor de goede zijden er van te hebben. Een onontwikkeld verstand1 komt alleen daarom steeds met anderer wil in botsing, wijl het in de totale onmogelijkheid ver keert om dien wil te begrijpen. In dezen zwijgenden strijd had| Lily al die jaren ten huize (barer tante doorgebracht, en daarom maakte zij gebruik van het eerste oogen- blik, waarop zij hare vrijheid zou kunnen ver krijgen. In weerwil van hare jeugd, "was zij als gescha pen voor eene zelfstandige positie. Doordien zij1 zioh in geen enkel opzicht boven het middelma tige verhief, behoefde men bij haar ook niet voor de overschrijding1 van de een of andere grens to yreezen. Ai wat haar bevatting) te boven ging,, De voorz. wil niet vasthouden aan het verlof, en geeft in overweging het ontslag te doen in gaan met 15 Augs. De heer Kroon wil ook het ontslag op 15 Aug. bepalen. Maar wanneer hij er 3 weken is geweest de laatste week verlof te geven. I De heer Berkhout wil zich wel neerleggen bij de Ldée van 15 Aug. hoewel hij er niet van over tuigd is dat het noodzakelijk is. iOok de heer Du Burck denkt er zoo over. En besluit de raad thans met ingang van 15 Aug. den heer Berkhouwer als ambtenaar ter secretarie eervol ontslag te verleenen. De voorzitter brengt namens den raad een woord van dank aan den heer Berkhouwer voor het werk door hem ter secretarie verricht, en nog speciaal voor het werk als Directeur van het Distributie-; bedrijf in de mobilisatiedagen. Benoeming van een ambtenaar voor den Bur gerlijken Stand. Door B. en W. wordt aanbevolen de heer Kunnen Deze wordt met algemeene stemmen benoiemd, en verklaart deze benoeming te aanvaarden. Aangeboden wordt de gemeenterekening 1923. De gewone ontvangsten hebben bedragen een som van f56695.511/2 de gewone uitgaven daaren tegen f 52980.73, batig saldo f 3714.781/2- De buitengewone ontvangsten bedragen f9462.50, de buitengewone uitgaven f7860.50 batig saldo f1602. De totaal ontvangsten bedragen f 66158.011/2, de to taaluitgaven f60841.23, batig saldo f 5316.781/2. Voor onderzoek wordt deze rekening in handen gesteld van de heeren Du Burck, Groen en, Zeeman welke heeren tevens de rekening van hiet Burgerlijk Armbestuur en die van de Lichtbedrijven zullen nazien. Opmaking van de voordracht voor leden van 't Zetterscollege, aftredend de heeren J. Kroon, wet houder en S. de Boer Kz. In de vacature Kroon worden aanbevolen: 1. J. Kroon, 2. J. Rutsen. De uitslag van de stemming is, dat wethouder Kroon met 6 (algemeene stemmen no. 1 ge plaatst wordt, en met 4 stemmen J. Rutsen no. 2 De heeren >Jb. Berkhout en S. de Boer verkregen' ieder 1 stem. In de vacature -S. de Boer Kz. worden aanbe volen: 1. S. de Boer Kz. 2. C. de Boer Cz„ De uitslag is hier dat de heer S. de Boer met al gemeene stemmen no. 1 geplaatst wordt, en C. de Boer Cz. no. 2 met 4 stemmen. De heeren C. de Boer Wz. en Jb. Berkhouwer kregen ieder 1 stem. Rondvraag. Door den heer Du Burck wordt in verband met de verbreeding van den weg de aandacht gevestigd op de brug bij K. Kostelijk. Spr. vraagt of niet het verzoek kan worden gedaan, dat de brug wordt ingekort. De voorz. is het er mee eens dat dit een Lelij ke sta in den weg is. Maar gelooft dat pogingen; in de aangegeven richting geen succes zullen heb ben, op grond dat er indertijd veel moeite is ge daan om de brug daar te krijgen waar zij nu is, met zooals spr. zich meent te herinneren, afstand van een stukje gemeentegrond. Hem is door de fam. Kostelijk persoonlijk medegedeeld, dat zij er zeer veel prijs op zou stellen de brug zoo te laten B.. en W. zullen echter trachten te verkrijgen dat daar verbetering komt. De heer Kroon zegt dat voor zoover het de straat niet raakt, daar alles particulieren grond is.Vroe-i ger stonden de boomén meer naar voren dan thans en door het verplanten van deze, is de brug meer in het oog geloopen. Spr. acht het ook goed aan te dringen op verandering. Met een kleine moeite kan het daar worden gedaan. De heer Zeeman vestigt ook de aandacht op de aandacht op de brug bij de Herv. pastorie.. Wanneer deze wordt verlaagd kan de steen daar voor worden weggenomen. De beer Kroon neemt hier als president-kerk-i voogd goede nota van en zegt ook dat het daar bij de brug ook een stuitend geval is. Verder vraagt de heer Du Burck of het niet wenschelijk is een schrijfmachine aan te schaffen voor het verrichten van verschillende werkzaam-, heden. De voorz. antwoordt dat reeds eerder door B. en Wwas besloten tot aanschaffing, maar hiertoe nooit was overgegaan om dat niemand de kennis' van typen bezat. Ook in verband met de kwestie Langedijk één meende men geen machine te moe ten aanschaffen, omdat, wanneer dit niet doorging men dan zuiniger uit zou zijn. Waar nu echter ook de drang uit den raad komt, zullen B. en W. zeker niet aarzelen een machine aan te schaffen, vooral ook waar de secretaris volkomen met de behan deling vertrouwd is. Het is iets onmisbaars. De heer Du Burck vraagt verder of niet aan den ontvanger der directe belastingen het verzoek kan worden gedaan, ook hier, evenals in Noord- scharwoude een zitdag te houden, omdat het voor liet zij aan verstandelijk bevoorrechte krachten over. Zij had genoeg aan den kringh arer eigen bezigheden en bemoeiingen. Haar huishouden, haar tuin, haar vogels, hare armen, dat waren de belangen, waaraan zij hare zorgen engedach^eiv wijdde. Daar zij bij haar optreden alles goed ge organiseerd vond, bewoog zij; zich met zekeren en vasten tred op den; voor haar liggenden ge-; baanden weg. Min of meer enghartig in al (hare opvattingen, maar jegens alle menschen veel kalm te van geest en een zeklëne mate van welwillend heid koesterend, voerde zij' niet zondier gratie den schepter over haar klein rijksgebied, en Het weinige dat er nog tel wenschen bïe^f, stelde, men op rekening van hare jeugd. De jongelui vonden haar, evenals vroeger, nog altijd vervelend; maar de bejaarde heeren noem den haar „een juweel van een mleisjeo waaruit een degelijke huisvrouw zou groeien." Do jonge dames hadden over 't algemeen weinig mot haaf op; maar al de mama's roemden het blonde, stille kopje als het ideaal eener schoondochter, een dwaling waartoe vele moeders vervallen, want die kleine, standvastige „kopjes" 'kunnen meestal het slechts met schoonmama's overweg. Maar ditmaal gaf het stille, blonde gelaat dan toch al de teekenen van opgewondenheid te zien waarvoor het vatbaar was en die een allerliefst blosje op de wangen hadden weten te toovferenJ 'Een brief van hare tante had haar het vooruit zicht geopend op de mogelijkheid van. een bezoek komt dat men daar iniet kan betalen door den grooter. toevloed van menschen. reeds eerder op een dergelijk verzolek afwijzend is beschikt, met het antwoord, dat de zitting in De voorzitter geeft weinig hoop op succes, waar Broek en Noordscharwoude voldoende werd geacht Spr. heeft er echter niets tegen nogmaals het ver-i zoek te doen. Niets meer te behandelen zijnde volgt sluiting der vergadering. N 0 GKDSC HAR WOU DiE. Heden slaagde voor het van 1—19 Juli gehou- 'den eind-examen van de Technische School tei xHaarlem, afdeeling Scheepsbouw, onder meer onze plaatsgenoot de heer D. Schuitemaker. Te- wens werd door hem gehaald het diploma voor het verleenen van eerste hulpj bij bedrijfsonge vallen. V NO OKI) SCH AltWO ÜU E. „Crescendo". 0 Zondagmiddag hadden wij het genoegen, het concert bij te wonen, dat gegeven werd door del Gemengde Zangvereeniging „Crescendo" te Noord- scharwcude in Alkmaar's Stedelijke Muziektuin. Het was prachtig, stil zomerweer, en dit, ge voegd bij hetgeen Willem Hespe met zijn zan gers (essen) ons liet hooren, heeft ons het zitje in dien tuin gemaakt tot eenige bijzonder aange name uren. Wij willen nu eens niet nummer voor nummer aan een beschouwing en een oordeel on derwerpen, we willen ook niet spreken over wat in meerdere, wat in mindere mate ons heeft kun-i nen bekoren, doch. we willen slechts in 'talge- 'meen een paar opmerkingen maken. Eerst ver melden wij echter nog, dat ook het kinderkoor: van „Crescendo' aan dit concert deelnam. Zoo wel het zingen van de „grooten" als dat der (kinderen heeft ons wonderwel voldaan. De zui verheid van toon, de beschaafde en daardoor dui delijke uitspraak, en daarnaast de gpede verzor ging van-het' gelijke zingen in de maat, getuigden van een degelijke studie, van een ernstig voorbe- 'reiden. Doch het gevoel is een factor, die "hij dit alles niet mag ontbreken, en gevoel, warmte) voordracht weet Hespe, de eminente dirigent, er: in te brengen? En daardoor wordt vaak een over bekend lied 'toch nog weer nieuw. Het „Houw en trouw" en het „Lied van de Zilvervloot" zijn eigenlijk te veel gezongen, maar 'frisch genoeg van inhoua en melodie, om, ónder Hespe's "lei ding door 't kinderkoor voorgedragen, toch? nog bijzonder onze aandacht te trekken. Bij dit alles was de pianobegeleiding bij den heer W|. J. Smit in goede handen. Het geheel dan heeft wel beantwoord aan de verwachtingen, die wij konden, maar ook moch ten koesteren van een koor, dat geplaatst is in de afdeeling „uitmuntendheid". ZUID SÖHAItWOUD®. De prijs der melk is alweer met 1 cent pelr L. verhoogd, en alzoo gebracht op 14 cent. ZUIDiSOHAJRWOUDB. De Zuidseharwouder schooljeugd heeft dit jaar weer haar schoolfeest gevierd op eeinigszins an dere wijze dan vorige jaren, maar niettemin onder de grootste opgewektheid. De eerste dag gingen een 33-tal der kinderen uit de 6e en 7e klasse on der geleide van een 2-tal dames dn 4 heeren naar Den Haag en Scheveningen. 's Morgens om onge- ,'veer ha±f a8 vertrokken, kwamen ze 's avonds: omstreeks half elf in het dorp terug, opgewacht door een groot aantal ingezetenen, waarvan nog steeds verreweg het grootste deel gaarne getuig© is van-het wel en wee des jongeren geslachts. Wie naar Den Haag en Scheveningen gaat moet piet alles willen zien, anders komt men bedro gen uit. Men make van te voren een plan de cam pagne op en voere dït uit. E:en der gelieiders maak te den kinderen opmerkzaam op wat bezocht zou worden, verwees daarbij even naar de voor vallen der vaderlandsche geschiedenis als aan- knoopingspunten voor wat op het program stond! -«en zoo kouden de jongens en meisjes op reis gaan. met een opgewekte belangstelling voor de beziens- van haren neef Koert, die eindelijk van plan was, van zijne reizen huiswaarts te keeren. En nu had hij zijn voornemen te kennen gegeven om, daar de spoorweg bijna rakelings langs de land goederen zijner nicht liepen, eerst- bij haar af te stappen. 1 Lily's blauwe oogen kregen leven en glans bij het lezen van deze regelfeh. yVolgens het oordeel harer tante kon zijp bezoek reöds op; een der eerstvolgende dagjen plaats hebben; en nu was de vrouw des huizes voor 'teerst eensl ijverig, in de weer om alles zoo goed mogelijk voor een waardige ontvangst in gereedheid tel brengen, iets wat zij ten) opzichte van andere gasten steeds aan den gewonen loop van zaken- had overgelaten. 1 In weerwil van al de tegenwerpingen hapte" gezelschapsdame het was een praatziek© oude nicht in den vierden of vijfden graad gaf zij! order, dat haar pony-equipage dagelijks bij de aankomst der bepaalde treinen aan het station) op Koert moest staan wachten. Ook bij al hare overige maatregelen en beschikkingen kwam het „want misschien komt mijn neef Koert hier" veel vaker over hare lippen, dan haar niet zeer spraakzame mond anders de een of andere op merking placht te herhalen. Neef Koert wat was) er met hem voorge vallen sedert dien dag, toen het door zijne moiecüer afgezonden pakket zoo plotseling alle geloof aan liefde en trouw uit zijn hart gerukt en zijn waardigheden van Den Haag en Scheveningen, Een eerste bezoek gold het Wlarenhuis in (M Spuistraat. Men heeft er vrijen toegang. Hef? de grootste winkelzaak in Nederland en bepaaU itelc een bezienswaardigheid van Den Haag, VooJ ;,tal de afdeeling mechanisch speelgoed is ©en bezJ een overwaard. Men ziet er electrische 'Spoor- Qen Tramwegen, Kranen, Baggermachines enz. enj ;uin Dan de Passage door naar het Buitenhof, waa. lioh de aandacht wordt gevestigd op het Hotel ,,ern twee Steden", waar de afgevaardigden van AH ioor maar en Enkhuizen gedurende de Algemeene Sta I® tenvergadering hun verblijf hielden. De Stadhou' m I \derspoort dcor naar het Binnenhof, waar de Êi4 In '■derzaal de aandacht trekt, waarin ilips II ^erj nit-si ■afgezworen, juist er voor Oldenbarneveldt out. hoofd, en dan door de Mauritspoort naar he| jen Mauritehuis een parel onder de musea van Eur0. ;in£ pa. Men wijst de kinderen op den stier van Potte, 'n(^ met het typisch Hollandsche landschap in j, 't verduistering van een opkomende "donderbui nun brengt ze hij Rembrandt's Anatomisch© les el ?en Vermeer's Gezicht op Delft. Men late ze de pot "toetten van De Ruijter zien; Saul en David wotl den niet vergeten, nóch Erederik Hfendrik en Amalia van Solms, evenmin Jan Steen's koste, lijke kiezentrekker en nog enkfele mooie schilde! rijen meer. doch niet te veel. Mten ziet anders va» wege de vele hoornen het) bosch niet. En dan agaat het over het Plein met de societ'eit de Wjitfo Poten-Koekamp Voorhout, om en passant te wij! zen, op de dam- en.' edelherten, h(et Paleis det Koningin-Moeder, om verder het plein 1813 te bereiken met zijn prachtig monument. Het Vre despaleis is dan de kroon op de lange wandfelin» Dit gebouw is der moeite waard, jammer dat ooi voor schoolkinderen nog öO cent entree per kind moet worden betaald. In „De Dageraad" werd een warm maal ge. bruikt, met de electrische naar Scheveninglen ge. tramd, pootje gebaad, op den' Pier gewandeld kortom zich vermaakt op een wijze die het hart, ook van ouderen weldadig aandoet, en dan, na de noodige verfrisschingte hebben gebruikt.. naar huis, allen voldaan, tot in de wolken, achterla tende een weldadigen indruk op 't kinderlijk ge- moed, die zij het heel© leven meedragen. Geea enkel kind, dat niet overvoldaan' thuis kwam, Het prachtige weer verhoogde dez© mooie school reis. -- Maar Vrijdag wasi het met dit laatsfe anders. Was het 's morgens nog droog, ouderwet tusschen Warmenhuizen en Schoorl (we gingen met 6 auto's 't Noord om)) begonnen de regen druppels reeds te vallen, zoodat in Schoorl weinis van het duin vermaak werd genoten. Maar wat nood! De auto's brachten ons naar Bergen, in het lokaal van den heer Bruin, waar men zich op zijn manier den tijd met zang en scherts kortte ea dan naar Egmond, naar Heiloo, en Alkmaar, waan de Directie van de Bioscoop in de Doelenstraat voor een voorstelling zorgde, die een aangename «afwisseling bood van den auto-rit. Rij !het verlate» van de Bioscoop met de auto's naar de Herten- kamp en dan naar huis! Toe. Het fanfarecorps was weer present; in optocht ging het onder dl welluidende tonen der muziek tot het raadhuig waar heel Zuidscharwoude wel scheen samenge stroomd om van dit jaarlijksch terugkeefrendt feest getuige te zijn. De autotocht is èn bij ge- Lleiders èn hij kinderen uitmuntend bevallen. Had Üen we b ijdit slechte weer geen auto>'s gehad, het feest 'ware letterlijk en figuurlijk in Het watef .gevallen. Nu is het boven verwachting geslaagd. Dank aan de burgerij, doort welker gulhartige gaven de oommissie in staat Werd gesteld de school 'jeugd een feestdag te bezorgen, een dag van on verdeelde vreugd en jolijt, van onbekommerd kin- 'derieven en spontane jeugdvrijheid en -blijheid, Het schoolfeest leve! ZUIDSCHARWOUDE. Zooals reeds per advertentie in ons blad van Zaterdag werd bekend gemaakt zal morgen Woens- dag 23 Juli, des avonds half acht (o.t;) door het Fanfarecorps „Kunst na Arbeid" een concert wor den gegeven op de Muziektent, onder leiding van haren Directeur P. Pranger, die op zoo krachtige wijze de vereeniging omhoog heeft gewerkt. Zij, die morgenavond willen genieten van mooie muziek willen genieten, worden aangeraden, toch vooral dit concert niet te verzuimen. Het is niet alleen: er wordt concert gegeven; valt te genieten. liefdeleven met een woedenden slag gedood had? Hij kon zich nimmer herinneren wat hij ge veeld had, toen hij dat1 met groote letters be drukte stuk papier te zien kreeg, waarop Nora's naam zoo onheilspellend vermeld stond. Het was een wervelwind, een stormende orkaan van ge moedsaandoeningen geweest, die h©m het ver stand dreigde te ontrooven, en daar de ramp zich zoo rauw en met zooveel onloochenbare waar heid aan hem openbaarde, hem van de 'hoogste .hoogte nederwierp tot in de rampzaligste dieptfe- Alles wat de mensch aan woede, verachting, ge- krenkten trots en geknakte liefde kan gteivoelen, had zich in dat ëéne oogenblik opeengehoopt Eene enkele aannemelijke twijfeling zou een red ding geweest zijn. Maar zij greijnsden hem aan, die letters, zóó duidelijk, zóó welsprekend, dat hij het uitschreeuwde van razende wanhoop, zoo dra hij alleen was, want met reuzenkracht had. hij zich staande gehouden, opdat deze smart niet door vreemde oogen aanschouwd zou worden. Zoodia. zijn vriend hem alleen had gelaten, had hij met koortsachtigen angst nogmaals naar eene opheldering gezocht, maar de brief zijner moeder had alles voor hem bevestigd. De eerste gedachte, die toen volgde, was: al die bewijzen zijner vernedering en teleurstelling te vernietigen zijner vreeseHjke ontgoocheling waarvan niemand iets mocht bemerken, omdat hij anders onder de bespotting der wereld dacht te zullen bezwijken. Hij vond/ nu ook Nora's

Nieuwe Langedijker Courant | 1924 | | pagina 2