NIEUWE UNGEDUKGR COUR INT REISIMDRUKKEM IVER DE VEREENIGINGSREIS NAAR WEENEN Wtky - Plaatselijk Nieuws ZATERDAG 26 JULI 1924. WEEDIE BLAD. IX. Hadden 's avonds te voren nog enkele familiën van ons reisgezelschap haar wensch' te kennen gegeven de reis naar de Semmjering mede te ma- Jen gp konden we ook rekenen op onzen (vrien dlijken gastheer uit de Rasumofskygasse en zijne dochter, vreemd keken wij op, dat wij bij aan komst aan den Südbahnhof niemand meer ont moetten dan onze beminnelijke gastvrouw uit de Ifusswaldgasse en haar jongste dochter. Veel tijd hadden wij echter niet te verliezen. Niet zoodra warén we ingestapt of de trein zette zich in be weging. Naar de Semmering! In het pro gramma voor onze reis vonden, wij er het volgende over vermeld: De Semmering (980 M.) is een bergrug op de grens tusschen Nieder-Oesterreich en Steiermark, 80 KM. ten Z.W;. van Weenen en scheidt het dal van Mtirz en Schwarza. Sedert de 13e eeuw voerde een pad erover, dat onder Kteizer Karl VI door een, in 1728 voltooide rijweg vervangen werd, en dat tot den aanvang der 19e eeuw, naast de Brenner weg en die over de Radstadlten Tauern de eenige pas was in de oostelijke Alpen. Een nieuwe Semmering weg werd! in 1841 vol tooid, maar had haar vroegere beteekenis door de spoor verloren. De Semmeringspoorweg, een deel van de Südbahn van Weenen naar Triest, was de eerste groote bergspoor en werd! in 1848-1854 door Ghega aangelegd. Al overtreffen ook de Alpensporen in technisch opzicht de Semmering- Jijn, zoo heeft toch de aanleg baanbrekend ge werkt, en de stoutmoedige aanleg, de prachtige landschappen wekken nog altijd ieders bewon dering. De lengte bedraagt van Gloggnitz tot MüTzzuschlag 55 KM., met 15* tunnels en 16 viaducten. Het hoogste punt van de lijn (897 ,M.) is de 1430 M;. langen Semmeringtunnel. De Sem mering wordt zoowel als Wintersport als Zomer- vaeantie oord veel bezocht, men kan er vele mooie wandelingen maken. iWiaarlijk, wij vinden het een onbegonnen arbeid ons neer te zetten tot' het gevteh van een beeldl van fieze bergstreek. De bergein verheffen zich voor u, achter u, naast u. Gij' zijt (er door ingeslo ten. Machtig is de indruk, die deze wondere om geving wekt. Ge zijt uw spoorreis vergeten. Gie staart in afgronden, in diepe valleien, in groene dalen, tegen rotsen aan en bergwanden op, om tenslotte uw blik te laten rusten op de hoogste bergtoppen, die zich tweeduizend Meter in de lucht verheffen. Daar ligt eeuwige sneeuw. En de trein slingert zich tusschen die bergen en heuve len door, sluipt weg door tunnels, baant zich een weg over viaducten, begroet fluitend' zijn stati ons, de rookpluimen teekeneh het „Eixcelsior" met zwarte, donzige letters tegen het woudgroen, te gen ziiverbeglansde rotswanden en gordijnen van graniet, en zuchtend en steunend rent het stoom- ros de hoogte op, zichf tusschen de 'bergmuren doorwringende. Maar hier bewondert ge ook de industrieele kracht, de macht der wetenschap., de energie dergenen, die deze kunstwerken van bruggen, viaducten en tunnels heeft uitgedacht en aangelegd. En wanneer ge den 1500 M. langen tunnel zijt doorgereden, uit den zwarten nacht weer in het volle daglicht wordt gevoerd, dan kunt ge niet nalaten volbewondering te staren op het kostelijke menschenwerk, dat u een tri- omphlied der beschaving zingt, maar ook aan schouwt ge vol heilige aandoening deze wonder lijke schepping Gods. En ge denkt aan de tref fende woorden, geschreven boven den uitgang, wanneer ge uit den grot te Valkenburg, stijgende langs de trap, in het rotspark zijt aangekomen: „U heb ik lief geheim gebouw der duisternis, Wijl uwe nacht mij leert, hoe schoon het daglicht isl." Station Semmering. Het doel van onzen tocht is bereikt. Van hier uit zullen wij hooger klimmen. De trein heeft ons reeds, zooals wij schreven, 895 Meter boven den zeespiegel ge voerd. Wij zien reeds den „Sneeuwberg", die $075 M. hoog is. Na de treinreis wordt eerst 4e inwendige mensch versterkt en we staan dan ook voldoende „op voer" om langs slingerpaden, aan weerszijden begroeid met hoog opgaande hoo rnen en struikgewas, ons hooger op te werken. Later is het pad niet meer zoo hellend. Bet gaat' gemakkelijker. Af en toe nemen onze blikken het. heerlijke panorama in oogenschouw. We worden afgeleid door de komst van een troepje school kinderen, dat met zijn onderwijzer eene wande ling onderneemt. Wij gaan een anderen weg om ze later weer te ontmoeten, wanneer zij een uitzichttoren beklimmen. De leeraar wijst zijn leerlingen de verschillende bergtoppen en wij ver zoeken hem ook ons van zijn kennis dezer omge- fying te willen medédeelen. „Ein Moment", - is het verzoek om nog; even te wachten en wanneer de kinderen dan weder1 naar benedien gaan, de „R.ücksack" openen en gretig in hun boterham of de meegenomen vruchten bijten, wijst bij ons de „Waldhof", de „Raxalpe", ruim 2000 M. hoog. Zien wij het heerlijk liggende „Hohten- luftkurort" en het „Siidbahnhotel", terwijl hij onze aandacht vraagt voor de „Weinzettelwand de „Rolleroswaüd"waardoor een tunnel loopt, de „Rax", aan wiens voet het prachtige Kurhaus „Semmering" ligt, en verlustigen wij ons verder in de aanschouwing van een krans van ber gen, die de omgeving als in een ring, beziet met de schoonste parelen, omvat houdt. - Hier ver kondigen de Hemelen Gods eer, eh het uitspansel fijner handen werk. Wij danken Herr Lehrer vielmals, waarop hij ons vraagt, wat het eigenlijke doel is van onze reis. Wij houden nu verder een praatje, waarbij uit onze medtedeelin- gén voortvloeit, dat wij het over de toekomst van Oostenrijk krijgen. Wij staan wel wat verbluft, •wanneer hij gelooft, dat het Oostenrijk van heden toch eenmaal bij Duitschland zal worden getrok ken. En, zoo is onze „Lehrer" van oordeel, dat zal van zelf gaan, dat groeit mettertijd. De wandeling met zijn kinderen zal hij verder 'uitstrekken naar Gloggnitz, waar het vreeselijke mijnongeluk heeft plaats gehad en aan een ruim 20-tal arbeiders het leven heeft gekost. De leden Van het gezelschap, die des Zondags de reis naar de Semmering hadden gemaakt, kwamen aan hét station aan, toen juist de begrafenis van de ge vallen slachtoffers plaats had. Honderden waren daar aanwezig om deze droeve plechtigheid bij: j te wonen. Welk een sombere' indruk moet dit 1 op de reizigers gemaakt Rebben. Een collecte voor de nagelaten betrekkingen in den trein ge houden, bracht een aardig bedrag op. Deze vrien delijke en sympathieke daad is te mooi om niet vermeld te worden. In den tuin van het Kur haus, eigenlijk verboden terrein, hebben we ge luncht. Natuurlijk werden we weer gespijzigd van den gebakken voorraad uit den „knapzak" van Erau PIdie als een moeder voor ons zorgde. En daarna Eir was! waarlijk zooveel' tijd niet meer over. W|e hadden het in djen '.trein, die ons naar Weenen bracht, steeds over ons vertrek, dat nu met elk uur nader kwam. Onherroepelijk. Maar we zouden nog eenmaal in Schönbrunn ko en. We zouden dien avond officieel afscheid nemen van Weenen en onze Hollandsche vrienden; we zouden gelegenheid hebben nog een avond met onze Weensche ouderkennissen en pleegkin deren samen te zijn. Te voren was deze avond bepaald. De groote zaal van het Parkhotel te Schönbrunn was voor dit doel afgehuurd, ver schillende personen hadden hun medewerking toe gezegd, geheel belangeloos, hetgeen we zeker te danken hebben gehad aan enkele leden van de Hollandsche Club, die zich zoo voortreffelijk hebben gehouden. Een uitgelezen gezelschap was daar bijeen. We hadden vooraf aldaar gedineerd en nu begon de avond. De Heer Snel opende, in] i het kort releveerende waarom wiji hier bijeen j waren, wat ons dankbaar stemde en waarom men j had gemeend niet zoo gewoon van elkander te I moeten scheiden. Weenen werd geroemd, Weenen J werd dank gebracht, Weenen zouden wij nooit vergeten! Maar een deri onzen had ook nog een taak te vervullen. De Heer De. Banga sprak namens allen een woord van dank aan den Heer en Mevrouw Snel en den Beer Coïni; voorts aan de leden van de Bollandsche Club voor hunne zeer gewaardeerde medewerking en zeide het genoegen te hebben aan den Beer Snel' een veldflesch, aan Mevrouw Snel een damestasch, aan den Beer Coïni een actetasch en ook aan Mevrouw Coïni, die thuis: was gebleven, een taschje te kunnen schenken, uit dankbaarheid voor de wijze, waarop deze reis door hen was gelfeid en geregeld. De leden van het Rjeisgezelschap waren zeer tevreden en voldaan. Dat sloeg| inluid werd er geapplaudiseerd en toen begon het. Woorden van dank volgden, volle gemoede ren ontlastten zich, afgewisseld door muziek en zang, waarin de Wleener kunst zich uitte. Aan „Boch's!" en „Boera's!" kwam geen einde;j lang duurde het feestelijk' samenzijn, ge durende hetwelk de volgende liederen werden gezongen, die wij, om volledig te zijn, in extensq laten volgen. i Do'or 'tkind dus zijn wij saamgegroeid, .Onz' vriendschapsplant ontstond, Die wellicht jaren vreedzaam bloeit, Zij staat in vrucht'bren grond. En voor dat al in dankend lied In God de eer zich vindt, Bij leidde al wat is geschied, Ten bate van het kind. (bis). Dank an| die Niederlandér! Per Krieg war aus. Im armen Oesterreioh Gieng 'Tag und Nacht der Bunger durch das Land, Der Kinder Wangen warén hohl und bleich, Und gierig griff nach Brot die müde Band; Da wollte Niederland die Not verhindern Und kam voll Mitleid zu den Wiener Kindern. Da leuohteten der Kleinen Augen heil, Sie konnten satt sich essen jede Stund! Das tun die Niederlander! O, wie schnell i Soholl lauter Jubel nun von Mund zu Mund. Die Kinder nahmen glücklich an die Spende Und hoben dankbar auf zu Gott die Hande. Bald brausten auch die Kinderzüge hin, Port aus der Kummerstadt nach' Niederland Wio manches blasse Kind so fern von Wien, Auf Monate ein' neue Heimat fand. Und Briefe wurden dann nach Haus geschrieben Es geht uns gut, weil' uns hier alle lieben. So gieng es Jahre lang; die sch'werste Zeit Half N achstenliebe armen Kindern Wiens, Gab ihnen Spei.se, Schuhe, Geld und Kleid Und schickte gerne, schiekte frohen Sinn's. So kampfte Holland Not und Elend nieder Und gabe den Kindern die Gesundheit wiedfer. Du Land der Wtohltat, Land der Menschlichkeit Nimm unsere schlichten Worte hin als Dank Du nahmst den ernsten Kummer ab und Leid, Und machtest glücklich sie ihr Leben lang. Wer kann die Liebe Niederlands ermessen Vom Herzen Dank, wir werden 's nie ver gespen. Lied voor Weensche en Hollandsche Ouders bij het afscheid op' 2 'Juli '214 te Weenen. Het bloed dat ons door d'adren vloeit Dat is voorwaar niet één, Doch waar ons\hart het meest voor gloeit', Dat hebben wij gemeen. A Het Kind, dat is 't wat ons vereend, Dat allerdierste pand, Dat hebt gij Weeners ons geleend, Wij namen 't gaarn' in 'tland! (bis). Het kind, der oud'ren hoop en schat, Dat was in grooten nood', Mant d'oorlog eischte geld al wat Nam kind'ren melk en brood, Toen werd bij u de angst te breed, 1 Gij zocht naar hulp voor 't wicht, Dat hongerde en vreeslijk leed [Wij achtten hulp toen plicht! (bis). Zoo heeft het kind een schoon verbond •Voor u en ons gebracht, Wij redden u in bangen stond, Het kind kwam weer tot kracht. Bat dank'bre werk dat was onz' plicht Dat was een liefdesprank, Gij Wteeners hebt dat schoon waardeert Daarvoor komt u onz' dank. (bis). De dag was omgevlogen, de herinnering zou nog lang naleven. „En gaat u nu morgen uw inkoo- pen doen vroeg onze geleidster ons bij het af scheid nemen. „Ja!" was ons antwoord. „Dan kunt u morgen weer op me rekenen, ik kien hier den weg en de spraak," was het weder-» antwoord. Of wij al meenden, dat dit te veel» gevergd was, het baatte niet( en met' een: „Bis Morgen, also!" „Auf wiedersehennamen wij afscheid, met de wetenschap, die zich thans duidelijk en zeker aan ons opdrong: „Aan alles komt een einde!" (Slot volgt). ,-.n OUDKARSPEL. Jaarvergadering van de Voetbalvereeniging D'. T. S. op Vrijdag 25 Juli in het locaal van defrj heer Jansen. De voorzitter, de heer A. Ootjers, opent de ver gadering met een woord van welkom en hoopt ,dat de besprekingen in het belang van de ver- eenigiog mogen zijn. De Notulen worden onver anderd goedgekeurd. Hierna volgt het Jaarver slag van den secretaris, hetwelk we beknopt weer geven f Het afgeloopen seizoen is voor D'.T.S. tamelijk succesvol geweest. Alle elftallen hébben in com petitie. zoowel als in andere wedstrijden goede resultaten behaald. Ook wat andere/ zaken be treft, is vooruitgang te bespeuren. De over het jaar 1923 behaalde successen in Bondswedstrijden zijn goed. Wél behaalde het le elftal nitet het kampioenschap harer afdeeling, maar we kunnen er toch op rekenen het volgend seizoen in een tioogere klasse uit te komen. Ook het tweede elf tal heeft het er goed afgebracht en Bereikte de 3e plaats in 5 A. D.T.S, III, dat de competitie goed inzette, eindigde zeer slécht, gevolg van niet opkomen en ledenverlies gedurende de win terperiode. Voor het volgend seizoen zal dan ook niet het 3e, maar een adspir anten-elf tal uitkom|en. In het geheel werd door D.T.S. 1 gespeeld 35 wedstrijden; gewonnen 20, gelijk 7, verloren 8; doelpunten 115 voor, 39 tegen, D.T.S. II speelde 14 maal, gew. 7, gel. 1, verloren 6. 'D'.T.S. III speelde 18 maal, gew. 5, gel. 2, verloren 11. Het ledental is 63. We zullen hopen dat dit jaar alle leden hun vereeniging trouw zullen blij ven en hun uiterste best zullen doen om D.T.S. te doen bloeien en groeien. Voorz. dankt den heer Swager voor zijn uitge bracht jaarverslag, en geeft het woord aan den 'penningmeester, den heer van Loo, wélke het vol gende verslag uitbrengt: Ontvangsten f 1240.29, waarbij een saldo van de vorige rekening groot f24.79. De uitgaven .hebben bedragen f 997.141/2- De rekening sluit dus met een voordeelig saldo groot f243.14i/2. 1 Het bezit op 30 Juni bedraagt Saldo Boerenleenbank f 81.76 Kassaldo heden - - 243.141/2 BROEK OP LANGENDIJK. Donderdag hebben de twee hoogste klassen dér Chr. School, hun schoolreisje gemaakt naar Am sterdam. Niettegenstaande het 'snachts ruw we der was geweest, en het zich 's morgens noch 'dreigend liet aanzien, hebben de kinderen toch goed weder gehad. In blijde stemming vertrok men per trein van hier, om bij aankomst te Am sterdam, over te stappen in eene extra tram waar mede men naar het Rijksmuseum reed. De kinde ren genoten volop van al het schoone dat daar te zien is, en togen daarna te voet naar ArtM Veel plezier hadden ze daar in de Verschillend^ kujistjes van sommige dieren, alsmede in het zien van zoovele vreemde beesten, klein en groot. Van Artis maakte men per extra tram een rijtoertjé door Amsterdam van ongeveer drie kwartier, en ging het voorts op het station aan om de thuisreis te aanvaarden. Ongeveer 8 uur 's avonds stoomde ons Broeker treintje binnen; vreesde men dat allen toen nog een nat pak zouden bekomen, ge lukkig werd dit niet bewaarheid. Juist van het station naar school, (alwaar de kinderen nog een versje zongen en de meeste! de hand drukten ter afscheid) tot naar huis, waal het zoo goed alp )droog. Hoogst voldaan kwam een ieder weer ten huiz|e, om na te vertellen aan moeder en vader al wat men gezien had. i Vrijdagmorgen. Nu zouden de vier volgende (laagste klassen)' hun schoolreisje naar Schoorl hebben. Het zag er weer erg buiïg uit, maar het kwam goed af. Met het treintje van ongeveer half tien werd 'vau hier uit de reis aanvaard, en kwam men goed en wel te Schoorl aan. Na het duinvermaak gingen de kleinen per voet naar Bergen. Ondérweg werd natuurlijk rust gehouden, waarop de noodige trac- tatiën volgden. Ook daar te Bergen werd naar hartelust ver toefd, en ging het eindelijk weer huis toe, opge wacht door vele ouders en nieuwsgierigen arri veerden ze hier ongeveer 8 uur 's avonds weder, en toog de stoet naar Schoorl, om na eenig gé- zang afscheid van elkander te nemen. De schoolreisjes hadden beide dagen een goed! verloop zonder eenig incident; met dankbaarheid zullen de kinderen deze reisjes nog lang geden ken, en ze spraken nu alweer hun verlangjén uit voor dezelfde reisjes het volgend jaar.- f 324.901/2 Voorzitter zegt ook den heer Van Loo dank voor zijn verslag. De boeken waren nagezien en in orde bevonden door de heeren Ootjers en Beeldj- man. Hierna volgt bestuursverkiezing. Alle ledeD werden herkozen zoodat het bestuur is als volgt. Donateurs de heeren A. Ootjers, voorz. J. M. K. v. Loo' penningm., J. Schrieken, Wi. C. Beeldman, Jac. Prijs. Leden: C. Swager, seor., W, Kos, P. Mienis, A. Kooij én J. Eecen. f Bij de rondvraag wordt besloten om de elftal commissie samen te stellen uit de donateurs. Ver der om binnen de lijnen van het speelterrein niet te rooken. Niets meer aan de orde zijnde sluit de voorz. de vergadering. Bij de Bestuursvergadering welke hierop volg de, werd besloten de functie van 2e penning meester te laten vervallen, en de werkzaamheden over te dragen aan den Bode. Als bode werd benoemd den heer W|. Kos. OUDKARSPEL. Onze vroegere plaatsgenoot A. Eecen Cz., die onlangs met gunstig gevolg het eindexamen af legde der Zeevaartschool op Texel, vertrekt heden 26 Juli per s.s. Saparvea van de Stoomvaart Mij. „Nederland". De reis, die ongeveer een half jaar zal duren, gaat eerst naar Chili, vandaar naar Alexandrië. Wij wenschen den jeugdigen zeeman op deze, zijn eerste reis veel succes. I NOORBSÖHARWOUDE. Den heer A. Langendijk, assistent van den Sta tionsdienst der Ned. Spoorwegen te Noordschar- woude (Dorp) is met ingang van 16 Juli benoemd tot Stationsambtenaar. .BROEK 0!P LANGENDIJK. Velen onzer plaatsgenooten hebben met goed gevolg hun examens gedaan; wij: willen ze allen Uit den Omtrek. KOEDIJK (Zuideinde.) Tijdens een onbewaakt oogenblik verdronk gis teravond het 2-jarig zoontje van den heer P. Leijen. HEERHUGOWAARD. Het wordt de bevolking van onzen polder, al thans voor een zeer groot deel-,iJï|Bl gemakkelijk gemaakt zich te kunnen verplaatsen. Niet minder dan vier autobusdiensten rijden langs den gebeelen Middenweg van Noord tot Zuid, terwijl de pas in gestelde dienst MedemblikAlkmaar dien weg be rijdt vanaf den Donkeren /weg. Door het zuidelijk deel van den polder gaan nog de diensten Hoornt Alkmaar. HEERHUGOï WAARD. Ter terechtzitting van 24 dezer der Arr. Recht bank te Alkmaar werd onze plaatsgenoot de hr. A. Mienis beëedigd als Makelaar in Vaste goederen en effecten. OUDE NIEDORP. Donderdagavond vergaderde de vereeniging tot bevordering van getrouw schoolbezoek in het lo kaal van den heer A. Mijts. Tegenwoordig waren 10 leden. De heer M. H;. Woutman opende als waarnemend lezing werden goedgekeurd. voorzitter de vergadering waarna de notulen na De rekening over het afgeloopen jaar door de heeren D. Kriller en J. Rootjes nagezien werd goed gekeurd met een voordeelig saldo groot f84.7 51/2 Tot bestuurslid in de plaats van wijlen den heer J. Nagelhout werd benoemd de heer H. Ootjers. Hierna werd besloten het schoolfeestdit jaar te hoouden, waaraan 52 schoolkinderen mogen deelne men, op 1 Augustus a.s. Algemeen werd goedgevon den om 3 auto's te huren en daarmede te rijden naar Schoorl en Bergen, over Alkmaar terug. De secretaris had alreeds prijsopgave voor den huur gevraagd van de auto's aan Zomer en Rus te Heer-. hugowaard. Op voorstel van den heer D. Kriller werd beslo ten om het reglement te wijzigen dat kinderen die meer dan 2 willekeurige verzuimen in een school jaar maken van het feest uit te sluiten. Volgde na rondvraag de sluiting. In een hierna gehouden bestuursvergadering tot voorziitter van de schoolvereeniging benoemd de heer M. H'. Woutman. BUITENLAND Twee pas gehuwde echtelieden, zekerie Dr. Braun en zijn vrouw, afkomstig uit Weenen, hadden zonder gids een beklimming van de Matterhorn on dernomen. Des nachts om drie uur uit een der berghutten vertrokken, poogden zij den top 14775' voet té bereiken waar ze geen uitweg meer wisten Zij begonnen om hulp te schreeuwen en een groep toeristen, onder leiding van twee gidsen, kwam te, hunner redding aansnellen, hun toeroepende, zich niet té bewegen. Het volgende oogenblik zag men het echtpaar in een ravijn storten. Beiden werden, later als lijken geborgen. Mej. G. W:. v. Kuij'k, onderwijzer es aan de 0. 1. school alhier, slaagde te Amsterdam1 voor 't exa men „Handenarbeid" diploma A. Onze plaatsgenoot, de heer J. Bommer, slaagde voor 't examen Boekhouden van de Vereeniging van Leeraren in de Handelswetenschappen., Onze plaatsgenoot, de heer Chr. de Jongh, be haalde het eiddiploma der K.H.B.S. met 5-jari- 'gen cursus te Alkmaar. B. A. J. Zaal, leerling aan de R.H.B.S te Alk maar werd naar de 4e klas bevorderd, en K- Wiagenaar Jbz. naar de 2e klas. De heer C. D1. Zaal onderwijzer te 'sGraven- hage, behaalde aldaar de akte P. Handelskennis Lager Onderwijs. Do heer R. Wj. de Jongh, leerling aan de Ge meentelijke Normaallessen te Alkmaar is bévor- derd naar de 4e "klasse. - Nabij het station Toulon heeft zich een ern- stig treinongeluk voorgedaan, dat zich als volgt afspeelde: Een adjudant der artillerie, zijn vrouw een kind van 4 jaar èn een baby van 10 maanden bevonden zich in een tweede-klas-wagen. Het 4-jarige kind stond voor het portier, toen dat plotseling open vloog. Het kind tuimelde uit de coupé. De moe der sprong in haar angst met dé baby in de armen haar ander kind na en voordat de medereizigers goed wisten was de man door het portier verdwe-j nem. Onmiddellijk werd nu de noodrem in werking gesteld én een onderzoek begonnen. Het 4-jarige kind bleek reeds overleden. De vrouw had een wonde aan het «achterhoofd, de mane en schouderfractuur. De baby was er goed afgekomen. I Uit New York wordt gemeld, dat een trein in botsing kwam nabij Toledo (Ohio) met een mo-, torlorrie, waarin een gezelschap picnickers zat. Twaalf personen werden gedood en anderen ge wond. Tijdens het onweer, dat, gelijk gemeld, te Berlijn gewoed heeft, is de bliksem ook geslagen in een te Hangelsberg, bij Berlijn, zich bevindend groepje badende personen. Een 12-jarig meisje werd gedood. D,rie andere personen kregen ernstig^ brandwonden. _i

Nieuwe Langedijker Courant | 1924 | | pagina 3