Plaatselijk Nieuws Sport en Wedstrijden. dienst vee, vleeseh en viseK in het district Bar- smgêrbbrn.:Uit de winst- en verliesrekening blijkt- dat er een winst is gemaaktgroót f5Ö5.89. Aangeboden wordt de gemeenterekening. De ontvangsten hebben bedragen f 52217,13, de uit gaven f 50140.35, batig saldo f 2076.78. De armenrekening sluit in ontvangst 'met' fên bedrag van f 13105.93 de uitgaven fl0370.Mi/k, batig saldo f 2735.711/2- Beide rekeningen zullen worden nagezien door de heeren Blok. Brommer en Stoop. Opmaken van een voordracht voor het college van Zetters. Aftredend zijn de heeren K. Slot en IF. S. van der Velde. De aanbeveling van B. en Wj. voor de eersite vacature bestaat uit de heeren: 1. J. Glas, 2. C. Stoop, Beide heeren zullen in gelijke volgorde op de voordracht worden geplaatst. Voor no. 2 bestaat de aanbeveling uit de hee ren: I. S. v. d. Velde en A. "Wit. Oo kdeze heeren worden in dezelfde volgorde op de voordracht geplaatst. Een schrijven is ingekomen van het Armbestuur iazake pensioneertng rvan den vader en móeder. Wordt aangehouden tot de volgende vergade ring. Van Ged. Staten is ingekomen een ontwerp besluit inzake de salarieering der gemeente-ont- De voorz. herinnert aan het genomen besluit inzake het advies aan Ged. Staten over het salaris. Ged. Staten schrijven ind den brief, dat zij ook van oordeel zijn dat de salarissen moeten worden verminderd. Zij willen ook voor de tegen woordige ontvangers een verlaging van 30 pct.> terwijl deze verlaging voor de ontvangers moet worden verdeeld over 5 jaar. Een voorstel van B. en W1. om het salaris te be palen op een maximum van f 650 (indertijd ge daan) werd verworpen en werd een voorstel aan genomen om het salaris te bepalen op f 500. Ged. Staten stellen voor dit maximum te be palen op een salaris van f 770. Deze gemeente valt in de :2ö klasse. De heer Biok ziet niet in waarom er 5 jaar overheen moet gaan voordat men aan het nieuwe maximum toe is. De heer Brommer zag het ook liever ovfer 1 j. 'De heel* Gootjes zegt dat de regteling een zacht verloo pheeft voor den gemeente-ontvanger. Er tégen in te gaan zal niet geven. De pap wordt je' voorgezet, je kan zooi happen. 'De voorz. zegt ook dat het direct de aandacht trekt, dat, het nu over 5 jaar moet. De heer Glas vraagt waarom Ged'. Staten niet besluiten, en waarom zoo iets niet ingaat 1 Jan. '25. Boven ons staat nog een Vereen, van Burgem. en secretarissen. Kan die niet de handien ineen slaan en zeggen dat men wenscht inwerking stelling op 1 Jan. '25. De heer Gootjes verwacht in meerdere neiging tot verzet en dat 'idan. onwillekeurig besproken zal worden in de vereen, van Burgem. en Secret. Dit schrijven wordt aangehouden tot een vol- Rondvraag. De heer Blok vraagt of het niet gewenscht is voor motorrijwielen een maximum snelheid in te xvoeren voor de kom van St. Maarten. Spy, acht 'tvoor de buitenwijken niet zoo direct noodig^ De heer Glas acht het goecb om het dan ook in andere gedeelten toe te passen. De heer Blok uit. er zijn ergernis over zoo hard men door de gemeente jakkert. De heer Brommer wijst op de Stroet en Valk koog waar het te snelle rijden ook gevaar op- FEUiLLETÖN. MORA. Is het dan reeds zöó lang geleden, dat zij samen op deze bergen gestaan hebben, dat zij zich op de golfjes van deze rivier wiegelden, en eigenlijk alleen elkander zagen, 'dat zij' elkaar steeds zochten en vonden, zij die zich thans zoo norsch eb somher van elkaar afwenden? En was het dan niet op een zomerdag, hier in het land Van wijngaarden en druiven, toen zij over en weer de zoetste bekentenis wisselden? Brandend heete tranen komen haar in de oogen bij al die herinneringen, en plotseling, als door een vurig verlangen overweldigd, ziet zij tot hem op, zóó biddend, zóó smeekend, als wilde zij dit gevoel ook bij hem opwekken. Maar hij heeft zich afgewend, haar blik kruist den zijne niet, marmer koud en strak blijft hij voor zich uit sta ren, als beseft hij niet wie zich- daar in zijne on middellijke nabijheid bevindt En nu daalt ook het warme gevoel in haar bin- 'nenste tot het vriespunt. Voor zich ziet zij een brief, een ongelezen brief, die, -met koelheid afgewezen, ongeopend tot haar terugkeerde, en die nu als een hooge scheidsmuur tusschen hen oprijsti En hij denkt hij daaraan? Heeft niet ook vroeger eens zulk een suizende en bruisende trein hem dag en nacht achtereen verder gevoerd, toen iedere minuut hem nog een marteling toescheen, om haar te bereiken, toen 'hij! om alle afstanden gelachen, met het onmogelijkste bijna den spot gedreven had, alleen om slechts een paar uren in hare nabijheid te kunnen doorbrengen, om jui chend en jabelend een korten tijd in hare armen te mogen rustenI Zij, die hij destijds met zulk een smachtend ver langen zocht te bereiken, zat zij thans niet daar, daar vlak tegenover hem Hij hoort het zachte ritselen van hare kleederen bij elke harer bewe gingen, hij hoort elke ademhaling, die over hare lippen suist.... j [Wïat zou hij destijds niet gegeven hebben voor zulke zoete uren van samenzijn met haar! En nu oefent zij geene toovermacht meer. op hem, die zelfde schoone gestalte. Zijns ondanks wendt hij den blik naar haren kant. Ja> dat zijn nog de Tegen Slapeloosheid, Overspanning, Gejaagdheid, Prikkelbaarheid en Examenvrees, gebruikt men de Zenuwstillende en Zenuwsterkende Mijnhardt's Zenuwtabletten levert. De heer Gootjes zegt dat waar hoeken zijn 't niét-zoo erg is, maar op rechte stukken is 't hef De heer Stoo pacht de controle op de snelheid moeilijk uit te voeren. Spreker verwacht van een meer zijn op den weg van de politije wel eenig nut. De raad besluit in beginsel tot invoering van een maximum snelheid, met de heeren Schermer- horn, Stoop en Wit tegen. In de volgende vergadering zullen desbetref fende voorstellen worden gedaan. Hierna sluiting. Concert der Gemengde Zangvereen. „Crescendo" van Noordscliarwoude, te Hoorn. 'Omtrent het optreden van „Crescendo" te Hoorn. Ie7en wij in het „Noordh. Dagbld." het volgende: Velen genoten in de Parkzaal van het concert gearrangeerd door de Harmonie „Apöllo" en waarin bovenstaande gem. zangvereeniging optrad. En wanneer men spreekt van genieten, dan is te recht door de aanwezigen genoten van den schit terenden zang door genoemde zangvereeniging. 'n Programma rijk aan inhoud, 'n koor, subliem,, 'n directie talentvol. Alles was* zóó af, zóó schitterend, dat al waren, er wellicht eenige vlekjes aan te wijzen, dezie wer den weggedoezeld door de warme, innige en gloed-, volle voordracht der verschillende nummers. De verschillende programma-nummers te ontle den zou dwaasheid zijn. Het spontane applaus van het publiek na elk nummer was zóó enthousiast en zóó spontaan, dat ontleding gevoegelijk achterwege kan blijven en critiek geheel misplaatst zou zijn. De kennismaking met de gemengde zangvereeni ging „Crescendo" van Noordscharwoude, heeft bij de aanwezigen een blijvenden indruk achtergelaten. 'n Woord van dank aan het bestuur der Har-' moine „Apollo" die de gelegenheid bood met deze zangvereeniging kennis te maken, t BROEK OP LANGENDIJK. Op uiinoodiging van het 'Nationaal en Prov; Comité zal alhier Donderdag! 31 Juli en Vrijdag 1 Aug. een bus collecte worden gehouden voor de herdenking van de mobilisatie en speciaal voor die gemobiliseerden, die daardoor in het onglereede zijn geraakt. Verder is op uitnoodiging van den Burgemeester in alle kerken jl. Zondag het feit herdacht en zullen op enkele plaatsen manifesten worden opgehangen. Ook zijn Zaterdag door de Bijz. en Vrijw. Landstorm 3 oud-gemobiliseerden aangewezen om op 1 Augustus onze 'gemeente te vertegenwoordigen in Den Hang bij' de Natio nale betooging. Daartoe zijn aangewezen de hee ren W:. Giltjes, P. Kamp en K. Timmerman. Plaatsvervanger de heer, WL R. de Groot. LANGENDIJK. Vrijdag 1 Augustus treedt de rijwielbelasting in werking. Zij, die nog geen rijwielplaatje heb ben aangeschaft, doen goed hun rijwiel daarmee voGr genoemden datum te „sieren". LANGENDIJK. Den laatsten tijd komt het meermalen voor dat visschers groote hoeveelheden kleine, jonge kar per vangen, en zij zich' afvragen vanwaar dit verschijnsel komt. Ons werd medegedeeld dat door de Visseh^rij- Inspeetie een groote hoeveelheid van deze jonge zelfde fijnhelijnde trekken, dezelfde lange, zwarte wimpers, die de wangen beschaduwen. Dat zijn nog de roode, zwellende lippen, en aan de slapen die kleine donkere lokjes, die hem vroeger zoo in verrukking plachten te brengen. Schoon, schoo ner dan ooit en tóch keert hij zich plotse ling van haar af. Want waar heeft hij' dat gelaat he't' laatst ge zien?... Hard en grijnzend uitgebeeld in een afle vering van een tijdschrift; de rijkbegaafde en veelbesproken circusschoonheid, opgehemeld voor het groote publiek! Hij sluit de oogen, om haar niet meer te zien: Misschien zou de ijskorst om zijn hart gesmolten zijn, als hij haar bleek en kwijnend had weerge vonden, terwijl hij thans geen spoor van verdriet of droefheid vindt, niets dan frisschen, vollen bloei. Maar wij kunnen veel smart dragen in de bruisende kracht der jeugd; het duurt dan lang, eer zij ons voorhoofd rimpelt en het warme bloed vergiftigt, dat door onze aderen stroomt. Verder snort de trein, Zij zijn nu reeds lang in de vlakten. Het romantische der bergenwéreld ligt nu reeds ver achter hen even ver als het ro mantische van hun leven. God helpe hen! Zal dat leven zich nu voortaan even vlak, even onaan trekkelijk, even droefgeestig voor hen uitstrek ken, als dit landschap in de grauwe morgensche mering?... Verder, al verder, uur aan uur. De nacht is voorbij, de trein in voortdurende be weging, en de gedachten ook. Een lange, rus- 'telooze wisseling van woorden, vragen, smee- kingen en verwijten, waarvan niets over de lippen komt. ff Zal hij niet uitstappen Is zij nóg niet aan het einddoel harer reis? En nu weder een schril ge fluit, een haltde naam eener groote Zuidduit- -Sche stad wordt langs de portieren uitgeroepen. Zij staat verschrikt op. Het heeft zoo lang ge duurd, en toch is het nu reeds voorbij De oude vrouw wordt wakker. Zij pakt alles' hijeen, om den coupé te verlaten., Nora beweegt zich slechts werktuigelijk.... Zij 'moet hem voorhij. Een seconde blijft haar blik nogmaals op hem rusten, niet verschrikt, zooals eerst, maar met een "uitdrukking van stille wan hoop.: En nubehoeft hij! de droefheid niet te zoeken die hij er tot dusver in miste, hoe bjefek is dat gelaat. hoe bevend van smart I— visch is geplant, om den stand daarin te verbe teren. Het is daarom in het eigen belang om hij het vangen hiervan de visch weer te laten zwem men. Eveneens bestaat het voornemen om nog eten aantal jonge snoek te planten om ook hierin den stand te verbeteren. NO ORDSCH AEW OUDE. Geslaagd. Onze plaatsgenoote mej. A. W!agenaar slaagde te Amsterdam voor het examen nuttige hand werken. GESLAAGD!. 4 Bij de gehouden examens in Stenografie en Machineschrijven, gehouden op 25 Juli '1924 te Amsterdam, onder leiding van den ontwerper, den heer A. W|. Groote'!slaagden de dames; L. Stadegaard Alkmaar, met 52 lettergrepen per mi nuut. M. Ruinardt Alkmaar, met 55 lettergrepen per minuut, B. Beeldman Biergen met 55 letter grepen per minuut. Be heeren: C. J. Pijper Alkmaar, met '59 let tergrepen per minuut. A. Kist» Zuidseharwoude met 58 lettergrepen per minuut. C. Roozendaal, -Wlarmenhuizen met 78 lettergrepen per minuut, met eervolle vermelding. r Allen werden opgeleid door het Steno-Dactylo Instituut „The Typewriter" te Alkmaar. f Uit den Omtrek. KOEDIJK. De door de Wpningbouwvereeniging gehouden inschrijving voor het bouwen van tweedubbele woningen met koolbergplaats, gaf als uitslag, A. Eriks, Burgerbrug bouwwerk f16944.P. Kamp, Heerhugowaard schilderwerk f939.S. Zeegers, Alkmaar bouwwerk f18407.massa 'f 19800.- -, A. Schram, St. Pancras bouwwerk f18407.— massa f19800, P. Doorn St. Maartens brug. bouwwerk f17700, C. Noord, Bergen, Bouw werk f15645. schilderwerk f9044, massa f16549. E. Hes, 81. Pancras bouwwerk! f17030, massa f18890; B. de Wit en Jb. Groot, Koedijk, massa f18700; K. Wester Koedijk, massa f18780; Velt- kamp, Alkmaar, bouwwerk f17775, massa f187751 Wi. Wagenmaker Koedijk, schilderwerk f993; J. Roozendaal, Bergen, schilderwerk f850; J. den Das, Bergen, massa f19600; S. F. Seegers, Alk maar, massa f19400; S. A. Legdeur, Warmenhui- zen, schilderwerk f1200; Nijman en Co., Alk maar, schilderwerk f784, J. de Bloer Alkmaar, schilderwerk f974; J. Borst, Heerhugowaard, massa f18200; Jn. Booi, Alkmaar, massa f24400, Kriller, Schoorl, massa f25800; J. G. Klerk, Heerhugowaard massa f20738; C. Hopman, Alk maar, massa f17298; dè gunning is nog niet toegewezen, dit wacht op de goedkeuring van Ged. Staten, de begrootingssom is f18200. ST. PANCRAS. Op daartoe gedaan verzoek, is aan den dienst plichtige Th. Trompetter een jaar uitstel van den militairen dienst verleend, wegens kostwin nerschap. ST. PANCRAS, Wegens ongesteldheid zijner eehtgenoote heeft' de heer W:. Schuur als koster van de Ned. Herv. Kerk bedankt, en is in zijn plaats den 'heer C. Beek aangesteld. Ook bij hem is het. alsof er een floers voor zijne oogeri komt; hij staat op, hij strekt de hand uit, misschien om haar behulpzaam te zijn hij het uit stappen. Maar op hetzelfde oogenblik komt er reeds een heer naar den trein toe, om baar te verwelkomen. Nóg slechts pen zwijgend, vorme lijk hoofdknikje, en zij heeft den coupé ver laten. Ofschoon de onbekende haar vol dienstijver ter zijde blijft, wijst zij hem koel en onverschillig af; hij weet zich echter toch met zekere vertrou welijke doortastendheid van hare bagage mees ter te maken, en geleidt haar naar een gereed staand rijtuig. Koert staart beiden na met een blik alsof hij een spooksel aanschouwt. De conducteur komt naar hem' toe; hij weet nog wel, dat dit de reiziger is, die hem zulk een royale fooi in de hand stopte! Voorkomend en spraakzaam gestemd als hij is, meent hij wel eens een praatje te mogen maken: „Niet waar, mijn heer, u heeft beeldschoon gezlelschap op reis ge had? Ze is hier heel goed bekend, die dame, 't is de beroemde paardrijdster, de dochter van den heer Karsten, die eergisteren reeds per extra trein hier is aangekomen. Maar wil mijnheer geen warmen kop koffie hebben? 'tis frisohjes in de morgenlucht!" voegt hij er met een veelbeteeke- nenden blik op Koerts bleek gelaat bij. De conducteur had gelijk. Koert voelt telkens een koude rilling door zijne leden gaanmaar hij' wijst alles van de hand, en blijft zóó stil en zwij gend* in de kussens van den coupé leunen, 'dat dei man er door afgeschrikt wordt van verdere po gingen tot conversatie, en betete gestemde reizi gers gaat opzoeken. Koert is alléén; de coup ié: islédig. i Wieg, weg is zij, die hier de lange uren mlpt hem heeft doorgebracht, de tijd verstreek, het oogenblik ging voorbij, om nimmer, nimmer weer te keeren, het oogenblik dat God hun mis schien had toebedeeld om alles! wedfer goed te maken!... Het woord bleef verstomd, ae tong bleef verstijfd, de lippen gesloten. „Nora, Nora!" -roept hij als in een vlaag van schier razende wanhoop, terwijl hij de handen voor het gezicht slaat. En al de .pas gesloten ■wonden breken weer open, en al dé gesmoorde liefde ontwaakt weer. „Nora! Nora! O, waarom niet een seconde vroeger De zon staat reeds hoog aan den hemel, als OUDKARSPEL. De laatste Nederlaag-wedstrijd van DL T. welke gespeeld werd tegen Sparta 1 van Schagej eindigde in gelijk spel 11. De wedstrijd beant- woordde niet aan de verwachtingen die er aan waren gesteld. Sparta werd gerekend tot de sterol ste ploeg die aan de wedstrijden deelnam. D.T.S heeft echter van het begin tot het einde flink op den bal gezeten, wat b! ijSparta niet het geval 'was. Jammer was het dat. de aanvoerder van D.T.S. zich genoodzaakt zag na een 20 minuten spelen, den speler Jb. Kos van het veld te sturen, zoodat D.T.S. met 10 man verder moest spelen! De D.T.S.-senioren speelden met 10 man tegen de Sparta-veteranen een medaille-wedstrijd. De; wedstrijd eindigde met 3—'2 in het voordeel van', Sparta. Na afloop had de prijsuitreiking' plaats.' De uitslagen van al de wedstrijden zijn als volgt- D.T.S. 1—Y.V.V. 1 1—2. BTtS. 1 Vrone i 0—1, D.TjS. 1—H.R.C. III 2—2, D'TlSi. K Alcmaria III 2—2, D.T.S. 1—B.S.V. 1 2—5, Dj, S. 1Sparta 1 11, zoodat B.[S.V. .1 van Bergen in het bezit van den Beker werd gestoeld. Dm de 2e en 3e prijs moet over gespieeld worden tus schen Vrone 1 en V.V.V. 1. J- D.T.S. 2 behaalde op de seriewedstrijden van D.E.C. te Dirkshorn een 21' overwinning op N.V.V. II van Nieuwe Niedorp. Volgende week speelt D'.T.S. II om de le en 2e prijs tegen D.F.C. 1. D!.TjS|. 1 speelt een vriend- schappelijken wedstrijd in Nieuwe Niedorp tegen N.V.V. 1. WINKEL. Zondag speelde een Blauw-Wit combinatie te gen een Voorwaarts-eombinatie te Barsingerhorn en won met 3—1. Voor Zondag 3 Augustus heeft Blauw-Wit se riewedstrijden georganiseerd waaraan de volgende clubs deelnemen. Blauw-Wit 1—Quostego 1, Voorwaarts 1 C. 1, De wedstrijden beginnen om 1 uur. Nieuwstijdingen Brand. Te Overdinkel sloeg Zaterdag tijdens een hevig onweer de bliksem iu de woning van den landbou wer Droste. Het huis brandde-geheel af. f De petroleumbrand te Vlïssingen. Aangaande het einde van den omgekomen waker Willeboordse, geeft de „Tel." een verklaring weer, afgelegd door den stoker Evert Sinke, den man,' die Willeboordse het laatst heeft gesproken. Deze verklaring is van belang met het ontstaan van den brand. „Ik was", aldus Evert Sinke ,„in den nacht van Donderdag op Vrijdag om ongeveer twee uur bezig kolen op een lorrie-wagen te laden voor de stook plaats. Toen Willeboordse op de tank klom, riepen we elkaar nog eéh>; aardigheidje toe. Ik zag, Willeboordse het mangat open maakte en peillat in de tank liet zakken. Willeboordse had op het terrein voldoende licht verspreidden. Ook geen lamp bij zich, daar de omringende booglampen weet ik pertinent dat Willeboordse geen brandende pijp of sigaar had." „Is. hij al vol?" vroeg ik hem. Maat in plaats van teantwoorden, schreeuwde Willeboordse plotse ling: „Help! Moord! Brand! Ik verbrandt". Een vuurkolom kwam uit het mangat en werd hoe langer hoe grooter. Toen zag ik hem op den bovenkant van de tank vallen. Ik klom de ladder de trein eindelijk ook voor hem het doel der reis bereikt. De sluwe, kleine groom, heeft hem ter stond ontdekt, en staat' in onberispelijk kaars rechte houding met den hoed in de hand den rei ziger af te wachten. Zoodra deze uit den coupé gestapt is, verwittigt 'hij hem van de aanwezig heid der equipage. Het zonlicht spiegelt zich' in het' elegantste^ aller kleine rijtuigjes, en de paarden werpen fier en moedig de koppen achteruit, als willen zij de •bewondering uitlokken, die hun rechtmatig toe komt. Uit den weer voortsnellenden trein wordt er menige jaloersche blik geslagen op het prach tige span, den trots der eigenares. Maar de jonge man, die thans in het wagentje stapt, heeft er geen oog voor. Moede en afgemat laat hij er zich in neervallen; met gesloten oogen blijft hij zitten, zonder acht te slaan op de prachtige vergezichten^: 'die zich voor hem uitstrekken, eri evenmin op hlet deftige heerenhuis, dat te midden zijner rijke om- geving van boomgaarden en plantsoenen zich! thans zoo statig aan hem voordoet. Lily heeft zich dien 'dag zeker reeds méér dan tienmaal afgevraagd: „Ko-mt hij nu, of komt hi niet?" Herhaaldelijk heeft zij tersluiks uit hé venster gegluurd, of zij de stofwolk nog niet ziet opdwarrelen, die de nadering van een rijtuig pleegt a.an te duiden. 11 Eindelijk laat zich het geratel van wielen op de brug hoor en, en dit is voor haar het zekere bewijs, dólt haar logé dan1 nu toch werkelijk is aangekomen. Lily spoedt zich naar haar salon, om daar haren neef voor de eerste maal op haar eigen grondgebied en in hare waardigheid van vrouw des huizer te verwelkomen. Allerliefst staat haar de mengeling van verlegenheid'en van innige, dankbare blijdschap, terwijl zij thans ge reed is om hem af te wachten, maar in plaats van 'Keert verschijnt de groom. „Mijnheer de graaf laat zich excuseeren. Mijn beer hoeft zich terstond naar zijne kamers be geven, aangezien het hem onmogelijk was, na die vermoeienissen van den naohtelijken rit u zijne opwachting te maken. Mijnheer hoopt echter over een paar uur le kunnen verschijnen^" Lily's stralende blik verdoofde aanmerkelijk- Vreugde, en vooral de vreugde des wedierziens, Verliest, wanneer zij' opgeschort moet worden, zoo veel van haren oorspronkelijken gloed

Nieuwe Langedijker Courant | 1924 | | pagina 2