Rebben gegeven om de kinderen met de noodigté Icennis toe te rusten. Van harte hoop ik, dat dit succes den ouders aanleiding mag geven, hun kin-, deren naar de U.L.O,. te sturen. Soms is er wel eens critisch over deze inrichting gesproken, maar wat thans geweest is, mag zeker de beste reclame worden genoemd. 'Goedkeuring van Ged. Staten is verkregen tot },et aangaan van een procedure met de N.V, Bouw stoffen, v.h. P. Messelaar. Dankbetuiging van den Geh. Onth. Bond voor. de verleende subsidie. Ingekomen is het Jaarverslag van de Plaatsel. Comm. van Toezicht op het L'. Oi. 1 Deze stukken worden voor kennisgeving aange nomen. Bericht van Ged. Staten dat de Kon;, goedkeuring is verkregen op de verordening tot heffing van schoolgeld voor het 1. o. en het vervolgonderwijs Voor kennisgeving aangenomen. Ingekomen is een verzoek van C. Trompetter en Kooij, eigenaren van de N.V. „Nederland" waar-, bij zij verzoeken hun het recht van overpad toe te staan naar dit gebouw, over de daar gelegen ge4 meentegrond. Reeds eerder was dit recht verleend, waarvooq een vergoeding werd gegeven van f25.—. (B. en W. stellen voor het verzoek in te willigen tegen dezelfde vergoeding. Overeenkomstig wordt besloten. Ingekomen is een ontwerp-besluit van Ged. Sta ten, opgemaakt naar aanleiding van de verleden jaar door de verschillende gemeenteraden ingedien de adviezen over de salarissen van de gemeente-, ontvangers. In dit ontwerp stellen Ged. Staten voor een ver laging toe te passen van 30 pCt. Dit percentage moet voor de in functie zijnde ontvangers over 5 jaar worden verdeeld, ingaande 1 Jan. '25. t Deze gemeente is gerangschikt in de 3e klasse waardoor een aanvangssalaris wordt verkregen van' f630.met een maximum van f980.i De voorz. herinnert aan het verleden jaar door den raad gegeven advies om het salaris te bepalen op een aanvang van f 800 met 4 jaarlijksche verhoo-i gingen van f 75, maximum f 1100. jB. en W. stellen den raad voor zich te vereenigenj met het voorstel door Ged. Staten genoemd. Ook B. en VV. achten het voor de tegenwoordige ont vangers een billijke regeling, dat de verlaging over, 5 jaar moet geschieden. Het gaat den heer De Geus nog tea langzaam om het over 5 jaar te doen. Waar het salaris zoo hoog staat kan er direct best wat meer af. Het was mij goed genoeg om het in 2 jaar te doen. Wanneer men wil bezuinigen, en uit dit oogpunt wordt 't jedaan, dan moeten de strengen ook maar wat irapper worden aangehaald. Het salaris is thans verbazend hoog. De voorz. wijst er op dat men de belangen van den ambtenaar niet uit het oog mag verliezen. Het, zou te ingrijpend zijn, wanneer het salaris direct met honderden guldens werd verminderd, vooral voor de in functie zijnde ontvangers. Indien het mo- lijk is, zou men dat ook moeten tegengaan. De heer De Geus antwoordt hierop dat de sala-i rissen in korten tijd tot ongekende hoogte zijn op-, geschroefd ook. Een ieder gevoelt den terugslag, ien ieder zal daa reen beetje onder moeten leiden.. De voorz. Mag ik „een klein beetje" onderstree-i pen? c De heer De Geus. Dat is voor zóó'n salaris nog. geen mirakel. De heer Duijves. zegt er ook op gehamerd tei hebben dat het salaris zoo hoog was. Spr. kan zich- met de woorden van den heer De Geus vereienigen en zoo deze er een voorstel van maakt wil hij het gaarne ondersteunen. De heer Zut. Is het salaris thans niet f 1200.—?» De voorz. f 1275 en het maximum is f 1400.—. B:. en W. zouden willen berichten dat men het billijke inziet van wat door Ged. Staten wordt voorgesteld. Wij hebben indertijd geadviseerd het) salaris te bepalen op fi 100.en nu komt men met een regeling van f980.Dit beteekent toch alweer een verlaging. En ik had dan ook zeker niet ge-, dacht dat de heer D.e Geus zou wijzen op de on-1 billijkheid hiervan. De heer Kooij is van oordeel dat het voorstel n G. S. in de goede richting gaat, en kan er zich ook mee vereenigen. De heer Barten. Vooral ook nu het aanvangssa laris zoo naar beneden gaat. De heer Ootjers. Bij wat het vorig jaar door ons is besloten en nu door Ged. Staten wordt voorgel steld, beteekent dit bij het genomen besluit een belangrijke verlaging, Dit valt zeker toe te juichen.. Ik ben het er mee eens dat de salarissen voor de, gemeenteontvangers nog niet laag zijn. Maar hier heeft de gem.ontv. nog veel werk door de inning van de schoolgelden. Ik meen ook te mogen ver-, onderstellen dat de heeren niet voldoende inzicht hebben in het werk van den gem.ontv. om zich hierover een oordeel te vormen. Maar de accura-j tesse aan een dergelijk ambt verbonden, moet men toch ook niet wegcijferen, en voor een goed werk-,. man is hét niet zoo gauw te hoog betaald. Ik' j zou gaarne zien dat de heeren met het werk van den gem.ontv. op de hoogte waren, want dan' j zouden zij zeker tot andere gedachten komen. j De heer De Geus zegt volkomen overtuigd te zijn van de capaciteiten van den tegenwoordige» I ontvanger, maar bij hem staat ook op den voor-i grond dat men veel goedkooper kan klaar komen' Met dit te zeggen wil hij absoluut niets tekort doen' i aan het werk van den heer Keeman. Het is een overtuiging dat men voor minder ook zou klaar komen. De heer Duijves begrijpt niet goed de bedoeling van den heer De Geus en vraagt of deze er nog eisn voorstel van maakt. De heer De Geus. Ik kan er mij' heelemaal niet mee vereenigen. De voorz. Doet u dan een nieuw voorstel. Wan neer men het hiermee niet eens is, kan aan Ged.' Staten worden bericht dat men wenscht .vast te houden aan hfet besluit van het vorig jaar. De heer Duijves zegt daarmee niet accoord te gaan. Hij is evenals verleden jaar tegen de hooge salarissen. Wat het salaris betreft kan hij met G.S'. meegaan maar niet met de verdeeling van de 30 pCt. over 5 jaar. De voorz. Elk verantwoordelijk ambtenaar moet betaald worden. Het kan gelukkig niet zoo door te vragen of men voor minder klaar kan komen. Een verlaging van 30 pCt. beteekent voor de betrok ken ambtenaar toch veel en ook bij de onderwijzers! wordt de verlaging gelijdelijk doorgevoerd. De heer Kooij zegt nog eens zich met G'. S. te kunnen vereenigen. Maar het-is vreemd, zegt spr./ om over een salaris te beslissen, wanneer men zich geen oordeel kan vormen over het werk. Spr. zou gaarne in de gelegenheid willen zijn gesteld, zich ^n den omvang van het werk te kunnen overtui-? gen. De voorz. vraagt hierna den heer De 'Geus. Heeft; u een voorstel? De heer De Geus. Neen, mijnh. de voorz. De voorz. Dus u doet geen voorstel? De heer De Geus. Neen, mijnh. de voorz. Door den heer Duijves wordt hetzelfde stand-, punt ingenomen. 'Overeenkomstig het voorstel van G'. S'. en B'. en W. wordt besloten meft 4 tegen 2 stemmen. Tegen; 1 de heeren Duijves en De Geus. Volgt opmaken van de aanbeveling voor het col- j lege van zetters vacature A. de Geus Pz. (aftrj) j en P. Zut (aftr.) Voor de ontstane vacatures bestaat de aanbe- j veling na stemming uit de volgende dubbeltallen: 1. A- de Geus Pz. 2. J. Oosterlee. 1. P. Zut. 2. J. Henselmans. Aangeboden wordt de gemeenterekening 1923'. De gewone ontvangsten hebben bedragen -een bis-, drag van f 98202.761/2 de uitgaven f 87154.25I/2, ba tig saldo f11048.51. De buitengewone ontvang sten hebben bedragen f 10950.de buitengewone uitgaven f 15 506.161/2 nadeelig saldo 14556.161/2- De totale ontvangsten bedragen f 109152.76I/2 de to tale uitgaven f 102660.42, voordeelig f 6492.341/2. Deze rekening zal worden nagezien door de h.h. Kooij, Duijves en Jes. Door deze zelfde commissie zullen de rekenin-, gen van de Lichtbedrijven en het Burgerl. Armb.. worden onderzocht. De voorz. tot den heer Kooij. Door het nazien van de gemeenterekening zult u een meerder in zicht krijgen in het werk van den gem.-ontv. Aan de heeren A. Barten, P. Scheltus en A. Peijs, wordt op hun verzoek, ieder een half jaar afschrij ving in de hondenbelasting verleend. Aankoop rentegevend goed. De voorz. zegt dat ieder jaar voor f2200 moet; worden gekocht, om daardoor in het bezit te ko men van het kapitaal tot aflossing van de leening, aangegaan tot delging der distributieschuld. Waar over '22 niet is gekocht, stellen 'B1. en Wj,- voor thans voor f4400 te koopen, en wel Staats-, papieren. Overeenkomstig wordt door den raad besloten. De rondvraag, hierna gehouden, levert niets op, waarna sluiting der vergadering volgt. maken, want op "dén prijs viel ook Hög Wel Wat kool, als tussfohenteelt in Noord-Holland feï- af te dingen. bouwd niet veel terecht waar ze het voller veldl Intusschen bereiken ons uit Amsterdam en Haar heeft, staat ze in de koolstreek goed. lem berichten, dat ook daar op groote schaal rij- J Van de verschillende gewassen is de stand als wielplaatjes worden verkocht tegen 50> ct. per volgt: j stuk. De politie schijnt er machteloos tegenover j Witte kool staat zeer goed tot goed aan den te staan, wjjl de officieele plaatjes geen enkel Langedijk en vrij goed in Overijsël, Gelderland) bijzonder kenmerk dragen. Vrij zeker kan dan ook en Utrecht. Overal elders is de stand goed. /gezegd worden, dat deze rijwielbelasting groo- 'tendeels een mislukking zal zijn en geweldig ontdoken zal worden. f Drankbestrijding. Onder voorzitterschap van den heer? P. van der Meulen te Utrecht werd j.l. jMaandag te Zwolle de 89e Algem. Vergadering gehouden van de Nederlandsche Vereeniging tot Afschaffing van Alcoholhoudende Dranken. In zijn openingswoord wees spr. op de vorde ringen, die de wettelijke drankbestrijding in hét buitenland maakt en op het feit, dat de Plaatse lijke Keuze hier te lande haar invoering nabij1 is. Met vreugde constateerde spr., dat de vereeni ging, ondanks tal van tegenwerkende factoren, niets van haar kradht en activiteit verloren heeft en bereid is, den drankstrijd met onverflauwde» ijver, met alle aanvaardbare middelen te blijven Het jaarverslag! van den secretaris1 den heer H. Ploeg Jr. te Utrecht en het financieel verslag van den penningmeester Dr. Wl. Hingst aldaar, j werden onder dankzegging goedgekeurd. Aan dé,ze j ster en te Eoelofarendsveen en" Langeraar; zeer 'verslagen wordt ontleend, dat het ledental terug- goed tot goed te Venlo, te Leiden en Gouda e.o. Eoode kool komt in stand met de witte overeen.: Savoye kool. Behalve aan den Langedijk, waar Me stand iets minder is, komt ook de savoye koof (in stand met de witte kool overeen. 1 j Bloemkool staat zeer goed tot goed in Wesf- Priesland en de omgeving van Leiden; vrij goedl aan den Langedijk, in Noord-Brabant en in Lim-, burg en vertoont voor het overige een goeden' stand. Pootuien. Tn de omgeving van Maastricht en Van Leiden is de stand zeer goed, in Gelderland) én Noord-Holland vrij goed, en verder ofschoon plaatselijk nogal verschil valt op te merken, goed. Augurken. In de centra van de augurkenteelt' BoelofarendsveenLangeraar is de stand zeer (goed en in Venlo e.o., Sloterpolder en B'eemster zeer goed tot goed. Op andere plaatsen als dé Over-Betuwe, Vinkeveen e.o. en West-Friesland! is de stand matig; in 'tBdjk van Nijmegen zelfs slecht. 1 1 '5 Doperwten, peulen en tuinboonen hebben een- gewas geleverd, dat goed tot zeer goed genoemd! kan worden. j f Snij- en elaboonen staan zeer -goed in den Boem-1 de éénige gunsten die hare vurigste aanbidders machtig hadden kunnen worden. En toch was1 het een publiek geheim', dat 's morgens in die vroegte de schoone paardrijdster door iedérieen gezien kon worden: als zij zich in haar donkerste en eenvoudigste toilet naar de kerk begaf, op een uur als heel de beau monde nog in dien diep- sten slaap lag. De macht harer schoonheid was voor sommigen wel een prikkel geweest tot den heldhaftigen stap om haar ook daar op te wachten, maar zoo- dra zij dit bemerkt had, was zij niet meer in die kerk verschenen. De kille morgenlucht koelde de gloeiendste hoofden af, en doofde zelfs de vurigste begeerte om verdere nasporingen in het werk'te stellen. Op die wijze had Nora) tot dusver geleefd.; Maar -deze nacht had haar met wreedaardige hand den blinddoek van de oogen gerukt, en het laatste vonkje van hoop in haar binnenste uitge- bluscht. Deze ontmoeting had haar doen zien met welk een koelbloedige verachting! haar de brief was teruggezonden. f Veracht! veracht! Verstoeten uit hef hart, dat -'vroeger haar rijkste en dierbaarste kleinood was ■geweest Dus had hij1 geen enkelé verzachtende omstandigheid weten op te sporen Dus was haar geen straal vau medelijden en deelneming ten Meel gevallen, -die bij de herinnering haar hart had! kunnen verwarmen, en licht voor haar had kun nen werpen in den -nacht der wanhoop 1 NIEUWSTIJDINGEN De rij'wielplaatjes. Op welk een brutale wijze op dit oogénblik reeds handel gedreven wordt in nagemaakte rij wielplaatjes, kan gelden, aldus de „Bes.bo-de", dat Dinsdagavond bij' een rijwielhandelaar te Den Haag zich een persoon vervoegde, die zijn bémid- deling aanbood voor de levering van rijwielplaat jes tegen f 7.50 de honderd stuks. [Hij1 had eenigje exemplaren bij zich, die op; geen enktele wijze, zelfs bij de meest nauwkeurige beschouwing, te onderscheiden waren van een echt plaatje. Dé rijwielhandelaar is er niet op ingegaan, al had hij er waarschijnlijk een zoet winstje mee kunnen Want wanhoop was het: de handen woelden krampachtig rond in het donkere, zwarte haar, en het gelaat begroef zich hartstochtelijk in de kussens, als kon het in deze overstelping van smaad en schande de minste schemering van licht niet meer verdragen. 1 Onder den verpletterenden druk van haar hart zeer ontwaakte er een gevoel van rechtvaardi ging in haar binnenste, het getrapte hart kwam in opstand tegen de onrechtvaardigheid, die het verduren moest. "VVjat was hij dan, die haar geen enkel woord meer had' gegund, haar zélfs! met geen blik meer wilde verwaardigen? Had hij dan óók niet zijne gelofte gehouden, waar mede hij beloofd had haar te zullen redden uit hare gevaarlijke positie, haar tot hulp en be scherming te zullen zijn Beeds bij den eersten golfslag had hij haar aan haar lot overgelaten! Ja, zij1 had het hem! gemakkelijk gemaakt, dacht zij in de bitterheid haars harten: zij had hem zijn woord teruggege ven, en hem van elke verplichting ontheven. En hij had geen vinger uitgestoken om haar te red den, hij was wreed genoeg gewe-est, haar te laten zinken Waartoe treurde zij nu nog om hem? Misschien was het eene maar al te welkome gebeurtenis! voor hem geweest, dat hij vrij kon worden. En zij had zelfs aan den schim dezer liefde al hare liep met 184 en thans 21428 bedraagt, verdeeld over 871 afdeelingen, Aan rijkssubsidie werd f 11.790 ontvangen. De vereeniging telt 377 raads leden. Het orgaan „De Blauwe Vaan" behield een oplage van 20.000 per week en het jaarboekje „De Goede Baadgever" werd in 30.000 exempl. geplaatst. De begrooting voor 1925 werd vastgesteld tot een totaal bedrag van f84.450. De aftredende redacteur van het weekblad „De Blauwe Vaan" de heeren P. van der Meulen en H. Ploeg Jr., werden herkozen. Tot lid van het Hoofdbestuur werden herkozen de heeren mr. L. F. Britzei, te Dokkum, Prof. Bi. Casimir te den Haag en P. van der Meulen te Utrecht, terwijl in de plaats van de heeren H. de Boer te Leeiw warden en M. G. van der Veen te Botterdam, die zich niet herkiesbaar hadden gesteld, werden- -gekozen de heeren J. J. Wepster te Botterdam en B. J. J. Weykamp te Baarn. Uitvoerig werd gediscussieerd over een voor stel van het H.B. inzake een aan te gane federatie met de andere neutrale geheelonthoudersvereeni- gingen. Tenslotte werd dit voorstel teruggeno men en een voorstel-Botterdam aanvaard, waarbij het H.B. opgedragen wordt de vraag of federatie, fusie of samenwerking mogelijk is, na behoorlijke voorbereiding aan de volgende Algem. Vergade ring voor te leggen. 1 Niet minder belangstelling werd geschonken aan een H.B.-voorstel beoogende, zich tot de ex ploitanten van inrichtingen voor maatschappelijk verkeer te wenden, met het verzoek, het gebruik van alcoholvrije dranken te bevorderen. Het werd -ondanks verdediging door Ds. G. Horreus de Haas te Zwolle, verworpen. i 1 De volgende vergadering zal te Leeuwarden worden gehouden, tenzij aan de vergadering een tcongres verbonden wordt, in welk geval Utrecht ^aangewezen wordt. Na behandeling van een aantal voorstellen werd1 •de vergadering gesloten. Land- en Tuinbouw. en in oostelijk Noordbrabant en vertoonen verder een goeden stand. 1 Tomaten staan zeer gloed in de omgeving van' .Gouda en Veur; zeer goe'd tot goéd in Limburg.: Mn het Westlan'd en "de overige -deelen des lands ié -de stand goed. f Komkommers leveren een goed géwas. 1 Besumé. De gemiddelde stand der verschillen-, de gewassen kan worden aangeduid door de vol gende cijfers. Bij de vaststelling dezer cijfers is rekening gehouden met den omvang der teelt in ,de verschillende deelen des lands, terwijl de vol gende schaal als grondslag is genoïnen: (100 uitmuntend, 90' zeer goed, 70 goed, 60 vrij goed, 50 matig, 40 vrij' 1 slecht, 30 slecht, 10 mislukt.) f Appelen 54, peren 72, pruimen 55, druiven 70, perziken (onder glas) 61, perziken (natuur) 60,' frambozen 77, witte kool 73, roode kool 73, sa-, v-oye kool 69, bloemkool 70, pootuien 67, augur ken 79, komkommers 70, erwten 73, tuinboonen 79. andere boonen 73, tomaten 71. t Een middelmatige stand komt overeen met hef getal 67. 1 („St.-Crt.") luaeuucu. i. Welnu, als zij dan toch' vergeten en veracht S Stand wa rmoezerij gewassen Het hieronder volgend, overzicht van den stand •der w-armcezerijigewassen op 28 Juli is, onder medewerking der rijkstuinbiouwconsule-nten, samen gesteld naar gegevens, verstrekt door de corres pondenten der directie van den Landbouw. De warmoezerijgewassen staan over het algej meen bevredigend; de regen tder laatste dagen; -heeft daar, waar dè droogte eenig nadeel 'begon' »aan. te richten, zeer veel goed1 gedaan. I - In de omgeving van Boermond en in de Over-( Betuwe richt de made der koolvlieg nogal nadeel; aan, terwijl in de omgeving van Maastricht blad luizen de kool beschadigen. Door de sterke ont-. wikkeling van het aardappelgewas komt van de was, waartoe trok zij dan nog zulke enge grenzen ■cm zich been, waarom weigerde zij dan elke blijmoedige levensvreugde den toegang? Het onstuimige bloed in haar binnenste steeg bruisend -op; het verlaten hart, schreide om af leiding en verstrooiing en vergetelheid, om iets dat zijne leegte kon aanvullen. Had zij niet voortdurend die luchthartige vlin- dern-aturen om zich heen gezien, die zoo vroolijk -door het leven fladderden, zool los en vrij en ■ongedwongen, ja, die behoorden tot haren stand! "Wél vielen zij dikwijle in het stof neer; maar zij hadden zich dan toch eerst op bloemen gewiegeld, zij waren toch eerst eein tijdlang, blijde en gelukkig geweest.- En zij, ook zij werd in het stof getreden, maar zonder, evenals die an- Meren, althans den schuimenden beker des levens genoten te hebben. En waarom' wilde zij beter zijn dan die anderen, nu het noodlot hen in- dezelfde levenssfeer ge worpen 'had? "Waartoe zou zij; zich worstelend opwerken, totdat zij moede en uitgeput zou zijn, tegen een Steile hoogte, die zij' bijna onmogelijk zou kunnen bereiken en waarop "de wereld haar toch nooit dulden zou? Verloren, verloren was zij 'nu toch eenmaal voor alle waar levensgeluk, maar leven wilde zij voortaan zonder dien brandenden dorst naar dat geluk! Dat zijn booze oogenblikken, waarin de over prikkelde gevoelens geheel en al de overhand ver krijgen! Ook de reinste ziel, wanneer zij zoo wojest De bloemen bij de aardappelplanten. I In „De Veldbode" worden resultaten meege deeld van onderzoekingen,, welke tot doel hebben na te gaan of het verwijderen van de bloemien, bij aardappelplanten van invloed is op de knol- vorming. i Het is bekend dalt wanneer men bij! sommige cul-: tuurplanten bepaalde o-rganen wegneemt andere méér tot ontwikkeling komen. In verband daar mede is men op het denkbeeld gekomen dat het verwijderen van de bloesems bij aardappelplanten die immers niet om het zaad, maar Om de knollen geteeld worden, aan den groei dezer laatste ten goede zou komen. Wilde aardappelen bloeien rijk en geven kleine en minder knollen, in tegenstelling met vele cul- 'tuurrassen, waarbij het omgekeerde het geval is, maar een vergelijking ten gunste van het af-, plukken der bloemen mag daaruit niet gemaakt worden, omdat de cultuurrassen op hooge knol- opbrengsten veredeld zijn. Onder de veel ophren-' igende rassen zijn er die rijk en andere die weinig ibf niet bloeien. De betrekking tusgeben bloei en knolvorming is veel meer samengesteld dan men «ppervlakkig zou denken. Het onderzoek van dr. Snell, verbonden aan1 het biologisch instituut voor land- en boschbouW 'te BerlijnDahlem, heeft tot uitkomst gehad datJ alle rijkbloeiende soorten, als men de bloemen af plukte, een kleinere opbrengst gav'en dan in hef ■geval, waarin men het niet deed, Bijl zwakke blojei-' ers had het bloemplukken geen invloed of viel) het eenigszins ten gunste van het afplukken uit.- Over het algemeen mag men dus niet zeggen dat het verwijderen der bloemen financieel lon- •nend is. f bestookt wordt, s leept zich door het slijk, dat op den bodem van elke aardsche natuur ligt. 1 Lang bleef Nora liggen, totdat de spanning van zelf geweken was. Maar wanneer de stort vloed der overstrooming is weggespoeld, bemerkt men eerst, welk een anderen vorm! zij- a,an alles' gegeven heeft! r 1 Toen Nora opstond, had haar gelaat eene ge heel andere uitdrukking aangenomen. Er was' meer gloed in de donkere oogen gekomen, hoog hartig krulden zich de lippen, en terughouding en kalmte in hare trekken hadden plaats gemaakt voor een onheilspellende levendigheid. Zij was nog bezig hare vlechten op te binden, toen er aan de deur werd geklopt en men een even prach- tigen als kostbaren bouquet bij' haar binnen- bracht. Hare eerste opwelling was, hem ouder ge woonte af te wijzen, doch dadelijk daarna nam zij hem aan. De kostbaarste en zeldzaamste bloemen waren er in vereenigd, en een fijne, bedwelmende geur steeg er uit op. Zij' nam hem aan, en drukte het gelaat in de bloemen; zij' snoof den geur op, alsof zij er zich mede wilde verdooven. Zij wist maar al te goed, van welke hand deze prachtige bouquet afkomstig was. Een vereerder van prin selijken bloede achtervolgde haar reeds sedert maanden met dergelijke geschenken. Vandaag maakte dit voor de eerste maal een aangtenamen indruk -op haar, en schepte zij er voor het eerst een min of meer woest genot in. 1 tl M Wordt vervolgd))

Nieuwe Langedijker Courant | 1924 | | pagina 5