NIEU WE CONCERT Ho 99. Dinsdag 30 Augustus 1934. 33b Jaargang Officieel Harmonie „EXCELSIOR" L4HGEDIJKER löMAÏÏ. Gemieenteraaidsvertgadering. De Burgemeester van Zuid-Scharwoude maakt bekend, dat een openbare vergadering van den Baad is belegd tegen Donderdag, 28 Augustus 1924, des namiddags 71/2 uur. Zuid-Scharwoude, 25 Augustus 1924. ivDe Burgemeester, 'VAN spengler; Gemeenteraad Oudkarspel Vergadering van den raad dézer gemeente op Maandag 25 Augustus 1924, des avonds half acht in voltallige zitting. Voorz. ie E.A. Heer A. C. Kroon, 'Burge meester. Na opening door den voorz. worden de notulen van het verhandelde in de vorige vergadering ge lezen en onveranderd goedgekeurd. Ingekomen stukken. Van het bestuur van de V.V.V.V.V. is een dank betuiging ingekomen voor ie medewerking die van B. en W. en den raad is ondervonden. Tevens wordt dank gebracht voor de beschikbaarstelling, van de verguld zilveren medaille, de officieele ont vangst en het beschikbaar stellen van twee school lokalen voor kleedgelegenheid. Een verzoek van Mej. de wed. Brouwer om te ruggave van schoolgeld. Hoewel nog niet in Bi en W. behandeld stelt voorz. voor het gedane verzoek in te willigen. Overeenkomstig wordt besloten. Ontvangen is de opgave van kosten door de ge meente te betalen aan het Rijk voor het bezoeken van de R.H.B.S. door twee leerlingen uit deze' gemeente over 1923. Dit bedrag is f607.83. Goedkeuring op het besluit tot het aangaan van een proces tegen de Fa. Messelaar, in eersten inleg. Voorz. vraagt of de raad de politieverordening, kan goedkeuren, zooals die is voorgesteld gewor-, den. De heer Paarlberg vraagt of er rekening is ge houden met de gemaakte opmerkingen in de laatste vergadering. De voorz. antwoord bevestigend. De Gezondh. Comm. te Schagen heeft bericht ,een aanmerking op de verordening te hebben. De politieverordening wordt hierna vastgesteld. Benoeming gemeente-opzichter, wegens bedan ken van den heer A. Timmerman. Naar aanleiding van de gedane oproeping zijn 2 sollicitaties binnengekomen, en wel van de h.h.: jb. Kroon Cz. en S'. Vis. Ter bespreking van de sollicitaties gaat de raad eenige oogenblikken in comité. Na heropening wordt direct tot stemming over gegaan waarvan de uitslag is: Jb. Kroon Cz. 4, en S. Vis 3 stemmen, zoodat de heer Kroon is gekozen. De voorzitter uit den wensch dat de keuze voor de gemeente een goede mag zijn. 1 Door B. en W. wordt hierna aangeboden de begrooting voor de Lichtbedrijven en voor het Burgerlijk Armbestuur. B. en Wi. stellen hierna voor om evenals bet vorig, jaar het vervolgonderwijs te doen voortgaan bij een voldoend aantal leerlingen, en wanneer hiet on derwijzend personeel het onderwijs wil geven te gen dezelfde vergoeding. De wethouder Kroon wijst op andere gemeenten waar het vervolgonderwijs zoo is ingericht, dat ook ouderen hier aan deelnemen. Dan berust alles bij de gemeente en heeft men geen uitstel met den wspecteur. Spr. vraagt of dit ook hier niet kan worden ingevoerd. De heer Bakker staat hier sympathiek tegen over en weet ook dat het in verschillende gemeen- ten wordt gedaan. Echter zou spr. niet het onder wijs aan de ouderen willen doen geven gelijk met dat aan de kinderen. De volwassenen zullen toch ander onderwijs moeten hebben. Spr. zou bij vol doende deelname hiertoe willen overgaan. Wethouder Kroon wijst erop, dat in de andere gemeenten, het onderwijs voor de volwassenen sa menvalt met dat aan de oud-leerlingen. De ge meente kan bij een dusdanige regeling zelf die leervakken bepalen. De voorz. zegt dat hierover met het hoofd kan Worden gesproken. De heer Paarlberg wil het een niet van het ander afhankelijk stellen, en zou willen besluiten dat het vervolgonderwijs voor de kinderen door gaat. De raad vereenigt zich algemeen met het voor- stei van B. en W., terwijl het andere zal worden onderzocht. Rondvraag. De beer Paarlberg stelt de vraag of hij er in bet vervolg op kan rekenen dat geen raadsbeslui- tetl meer worden genomen in commissievergade- rillgen. Dit staat in verband met de sportfeesten van de V.V.V.V.V. Reeds is door mij hierop ge wezen op een plaats, wat feitelijk de plaats niet ®as- Maar, waar spr. meent, dat hij en de heer Bakker in de toekomst, buiten alle commissiën zul ten, staan, stelt hij deze vraag. 1 De voorz. antwoordt dat er zeer veel is wat aan B. en W. is. Besluiten die door den raad moeten woredn genomen, worden ook altijd hier door den raad genomen. Z E.A. doet toezegging er rekening mee te zullen houden, dat oo}t degenen, die niist tegenwoordig zijn, met eventueele besprekingen in kennis zullen worden gesteld. Die heer Paarlberg vraagt of deze geschiedenis dan niet tot den raad behoort? Het is een eigen aardige gewaarwording wanneer men een uitnoo- diging ontvangt voor een officieele ontvangst en in de feestgids moet lezen dat er een medaille en twee schoollokalen voor kleedgelegenheid zijn be schikbaar gesteld, terwijl men nergens van weet. Spr. gelooft met dat dit geen punten zouden zijn voor den raad, vooral waar de financiën der ge meente er mede gemoeid zijn. De voorz. antwoordt dat, wat de beschikbaar stelling van de school betreft, dit een zaak voor Bl en W. is. Op de begrooting is ook een bedrag uitgetrokken voor dergelijke officieele aangelegen heden.. Mocht er echter later nog eens een ver zoek inkomen zoo zal dit in den raad worden behandeld. De heer Bakker zegt het feit niet zoo heel erg te vinden. Er staat toch een bedrag op de begroo ting voor uitgetrokken. De medaille had ook na tuurlijk onze instemming. Maar wanneer men van buitenom moet hooren, dat de officieele ontvangst een mooie ochtend zal worden, en men weet .er als raadslid niets van, is dit wel wat vreemd. Het is een besluit in de commissievergadering genomen, Wij waren daar echter niet aanwezig, en hoewel ook wij daar hadden kunnen komen, was mij het besluit voor dien tijd al bekend. D eyoorz. zegt, dat toen Paarlberg erover be gon bij de officieele ontvangst, perplex te hebben gestaan, daar Z.E.A. meende dat hij er alles van wist. Spr. leefde m de overtuiging dat Paarlberg in de commissievergadering aanwezig was geweest Meermalen is echter door mij gezegd,: mocht er eens iets wezen, kom dan ter secretarie, en alle mogelijke inlichtingen zullen worden verstrekt. Wiat des raads is, wordt ook door den raad altijd behandeld. Vele zaken behooren echter aan B'. en W. Maar om voor alle klëiflë zaken, die een bedrag van f 10 of f 12 vorderen, den raad op- te roepen is niet doenlijk. Wanneer ik eraan gedacht had, had ik natuurlijk bericht gedaan. De heer Paarlberg zegt dat na die commissie-, vergadering nog een openbare en een comité-ver gadering is gehouden, en er niet over gesproken is. Spr. zou er niet over begonnen zijn, wanneer de voorz. van V.V.V.V.V. in een van z'n speeches niet had gezegd, dat men voor een groot gedeelte van den raad verzekerd was. Een klein gedeeltie .was er dus tegen. Maar ik wil hiermee den schijn wegnemen alsof wij tegen de vereeniging zouden zijn. Zo ohet in den raad behandeld was gewor den, hadden ook wij onze stem niet onthouden. De. zaak wordt hiermede als afgedaan beschouwd Verder wijst de heer Paarlberg erop, dat op 't Noordeinde der gemeente de boomen zijn ge snoeid en geen rekening is gehouden met die pa len waaraan de boomen staan vastgebonden. Bij eenigen wind schuren deze daaraan stuk. Hieraan zullen B. en W. hun aandacht schenken N'og wijst de heer Paarlberg op het gedeelte van de Spoorstraat dat niet bestraat is. Verschil lende kuilen zijn hierin, vol met water. Spr. meent; dat het thans een goeden tijd is om deze kuilen met basalt aan te vullen. Waar deze Spoorstraat in onderhoud is bij de gemeente Noordscharwoude, zal voorz. deze ge meente met de gemaakte opmerking in kennis stellen. De rondvraag levert verder niets op waarna de vergadering wordt gesloten. PLAATSELIJK NIEUWS maïe verbeterd. Deze bereikten weer dé prijzen van de voorlaatste week. Maandag was de hoog ste markt nog f 2.80, doch Zaterdag f 3.80.. Die aanvoer was vrijwel gelijk aan' de vorige week. Bloemkool werd, evenals de vorige week, vrij' 'veel aangevoerd, al blijft het ook steeds een bij komstig product. De prijzen liepen flink omhoog en bereikten weer die van de voorlaatste week. De hoogste markt was de vorige week f 34.80 en nu f 45.10. 1 Noordscharwoude. Directeur P. Pranger. op Donderdag 28 Augustus '24. Aanvang; zeven uur O.T. Bij .ongunstig weer in de zaal van den Heer J. DE BAKKER. OUDKARSPEL. Regen en onweer onweer en regen. Niets an ders heeft men den Laatsten tijd. Zondagmorgen ongeveer 6 uur ontlastte zich boven de gemeente een kort maar tamelijk hevig onweer. Het ge rucht dat daarbij een koe van den heer Kostelijk) zou zijn doodgeslagen, bleek geen waarheid te be vatten. Om ongeveer half tien weer een paar felle slagen. De bliksem had toen de zekering van de electriciteit in de woning van den burgemeester doorgebrand, zoodat lichtstoornis het gevolg was. Bij het onweder in den vroegen morgen sloeg een boerenplaats te Groot Schermer in brand. OUDKARSPEL. In de. gisteravond gehouden raadsvergadering werd in de vacature voor gemeente-opzichter, ont staan door het oedanken van den heer A. Timmer man, voorzien door de benoeming van den heer, Tb. Kroon Cz. OUDKARSPEL. Nog steeds komen de berichten van gevonden ballonnetjes binnen. Nu zijn er weer gevonden: i te Amen gem. Rolde (Drente). h te Gasselte (Drente.) i te -IJsselham gem. Oldemarkt (Overijsel). i te Oldendorf Post Reuvels, Oostfriesland, Kreis Leer (Duitschlaad,) NOCRElSiCHARWOUBE. x.'e aanvoer van aardappelen was ongeveer de helft minder dan de vorige week. In totaal slechts 13 wagons. 1 De prijzen van de wortelen zijn weer eeniger PROGRAMMA: 1. „On to Victory", marsch T. Bidgood. 2. ouverture „Jean de Finlande", J. N. Hummel. 3. „Danse Hongroisé' no» 5 en^ 6 Joh. Brahms. 4. Fragment uit het „Coppelia Ballet" (Léo. D'elibesL PAUZE. 5. Ouverture „Le Pró aux Clercs". F. Herold. 6. le Suite „LArl'ésienne". (Het Meisje van Aries.) Georges Bizet No. 1 Prélude. No. 2 Minuetto. arr. P. Pranger No. 3 Adagietto. No. 4 Carrillon. f ■7. Marsch Finale. Met de nummers 5 en( 6 behaalde „Excelsior" in de Eere-Afdeeling op het concours te Beemster den len prijs. Met de zilveruien raakt het afgeloopen. Ov,er ■de igeheele week werd slechts 1000 Kg. aange voerd voor prijzen die tusschen de f 3 e nde f 5 liepen en voor de nep tusschen de f 19 en f20, eenmaal zelfs f25. Belangrijker is de aanvoer van de gewone gele uien. Wel was de aanvoer ongeveer 3 wagons minder dan de vorige week, doch daarvan zal vooral het natte weer de oorzaak zijn. De aan voer was nu 73000 K.g. en de prijzen waren veel hooger dan de vorige week. De uien liepen tus schen de f6 en f 10.50; de drielingen tusschen 'de f 6.'50 en f 10.30 en vorige week was1 dit resp. tusschen f6.40 en f9.30; f8.10 en f9.20; f9.40 en f 15.i20. iSpercieboonen waren mts duurder: dan de vorigje week en de aanvoer was nog eens zoo hoog. Die hoogste markt was nu f25,de 100 Kg. Snijboonen werdén bijna niet aangevoerd, 70 Kg. in de geheele week. Die hoogste prijs was f21.90. De verschillende koolsoorten gaven niet. meer reden tot tevredenheid dan de vorige week, doch de aanvoer was veel grooter. De roode brachten de vorige week ten hoogste f 3.4G en nu f 4.10 op. De aanvcer was dé vorige week 22 en nu 33 -'wagons. De witte brachten de vorige week ten hoogste f 2.50 op en nu f 2.10, zoodat deze iets verminderden. Ook de doorsneeprijs was lager dan de vorige week. De aanvoer was de vorige week 19 wagons en nu 37. Ook de gele waren lager in prijs. Ten hoogste konden we nu f 4 noteeren, terwijl we ie!r de vorige •week nog oen van f 6.30 hadden. Na den val van 12 Aug. is echter de prijs niet. veel lager gewor den. 11 Aug. was de hoogste prijs f6.30 en 12' Aug. slechts f4. Nu Zaterdag was de hoogste markt weer f 4 en de geheele 14 dagen loopen de, hoogste noteeringen tusschen de f3 en f4. Dié' aanvoer was1 ongeveer 15 ton hooger dan de vorige week. Kroten werden slechts eenmaal aangevöerdr voor een prijs van f 2.70 per 100 Kg. Die aanvoer was Odeze week ongeveer 105 wagons1.'Als men nagaat dat daarvan ruim 80 wagons kool, ongeveer 13 wagons -aardappelen en ruim 7 wagons uien zijn, weet men ook, wat momenteel de hoofdaanvoter van de markt. is. („|Alkm. Crt.") NOORDjSCHiARWOUDE. Groot Nationaal Muziekconcours, te Midden-Beemster. Op het. Zondag te M idden-Beemster gehoudfen muziekconcours, was de uitslag in de Eere-Afdee- 'ling Harmonie als' volgt: „Stedelijk Muziekcorps", Helder, le pr.' 1631/2 p.; „Excelsior" Noordscharwoude le prijs 162 p. „Concordia" te IJmuiden le prijs 180 punten, üffijj mogen niet nalaten onze kranige vereeni- ging en haar begaafden directeur hartelijk geluK j te wenschen met het behaalde suedes. NOORDSCHARWOUDE. j Donderdag' a.s. zal door de Harmonievereeniging „Excelsior" op de muziektent achter de o.L. school een concert worden gegeven. De vereeniging die pas weer met lauweren be kroond van het concours te Beemster is terug gekomen, zal tevens uitvoeren de nrs. waarmede i zij in de Eere-afdeeling den eersten prijs behaalde, j De Directeur die zijn gezelschap steeds met I lauweren doet, tooien, zal ook zeker thans weer de bezoekers doen genieten van het heerlijk spel van zijn gezelschap, t Voor nadere bijzonderheden leze men de adver tentie. ZUIDSCHARWOUDE. De zangvereeniging „Gemengd Koor" en haar Kinderkoor, zullen a.s. Vrijdagavond in den mu- ziektuin een concert geven onder leiding van den heer P. Pranger. De vereeniging die onder zijn leiding mooie successen mocht behalen, is een bezoek en een aandachtig publiek zeker ten volle waard. Voor nadere bijzonderheden verwijzen wij naar de in dit nr. voorkomende advertentie. BROEK OP LANGENDIJK. De. J. Jukkema van Rinsuma,geest heeft het be- roep naar de Ned. Herv. kerk alhier aangenom|en. BROEK OP LANGENDIJK. De Langedijker Schoenmakers Patroons-Vereeni ging besloot de Leerlooierij te Oudorp te bezich tigen en tevens de Schoen- en Lederjaarbeurs te Amsterdam te bezoeken. BROEK OP LANGENDIJK. Maandagmorgen geraakte het paard en rijtuig van den heer J. Krul uit Zuidscharwoude, op het Zuideinde dezer gemeente op hol. Bij den heer J. Ven geraakte echter het hollend paard en rijtuig bekneld, tusschen het ijzeren hek en het aldaar staand rijtuig van de Coöperatieve Bakkerij uit Zuidscharwoude. Het hek alsmede het rijtuig van den heer Krul- -werd deerlijk ge havend. Een wonder mag het heeten dat van die kinderen die met het rijtuig medegereden waren, niemand letsel bekomen had, niettegenstaande zij er allen aftuimelden bij den schok. De voerman was even van te voren er reeds afgjesprongen. OUDKARSlPEL. Gevonden voorwerpen. 1 portemonnaie met inhoud. 1 bruin lederen nieuw 1 gouden armband. 1 zilveren armband met horloge. 1 potloodhouder. 1 paar dames gymschoenen. nlichtingen bij den IeGymeenteveldwachter v. ;d. Meulen. Uit den Omtrek. HEERHUG O W A AKDi. Verg. der afd. Heerhugowaard van' de Holl. M. van Landbouw, gehouden in het lokaal van den ,heer J.- Zijp. Aanvankelijk aanwezig slechts 6 leden, welk aantal echter in den loop der v*erg.;: tot een dozijn aangroeide. (Die later opgekomenen (hadden eerst de verg. moeten bijwonten der Coop. Dorschvereeniging). De verg. werd geléid door )den heer M. Spaan, aangezien de heer Met be richt van verhindering had gezonden. Na opening der verg. lezing der notulen, welkje Onder dankzegging werden goedgekeurd. 1 De ingekomen stukken gaven weinig aanleiding ,-tot debat; een circulaire der afd. Hoorn, be treffende haar voorstel tolt vermindering van het cotum aan het Hoofdbestuur werd aangehouden tot de bespreking van den beschrijvingsbrief voor de Algem. Verg. Hierbij werd besloten voor lid van hiet H.B. te eandideeren den heer G. Stapel, te Sijbecarepel. Na eenigj debat werd besloten tegen het voorstel Hoorn, boven aangeduid, .te stemmen, terwijl voorts vrij mandaat werd ver strekt. Tot afgevaardigden werden gekozen de -'secretaris, de hoer Van Slooten en Dl de Jong, tot plaatsvervangers de heeren M. Spaan en S. Brugman. Hiermee was1 men genaderd tot de be stuursverkiezing, welke vrijwat moeilijkheid met zich bracht, aangezien een nieuwe voorz. moest gorden gekozen, terwijl de secretaris moest af treden en meedeelde zijn functie, na deze zooveel jaren te hebben bekleed, in andere handen wenschte te zien overgaan. Scheen aanvankelijk deze moeilijkheid onoverkoombaar, eindelijk kwam dan toch een oplossing doordien de heer P. Koste- Tijk, tot voorzitter gekozen, verklaarde de functie te zullen aanvaarden, indien de heer Van Slooten althans nog één jaar het secretariaat wilde waar nemen, waartoe deze zich ten slotte liet overre den, hetgeen, met een warm1 applaus door de verg. werd begroet. Voorts werd in het bestuur ge kozen de heer P. Blauw inplaats van den heer Jap. Beerse, die niet herkiesbaar was. j

Nieuwe Langedijker Courant | 1924 | | pagina 1