Nieswstijciin^en Algemeen vond men het gewenscht dezen win ter weer een cursus te houden, indien daarvoor voldoende animo blijkt te bestaan. Besloten werd tot het houden van een cursus in veekennis, waarbij men dan graag een' voorname plaats zag ingenomen door onderwijs in de veeverloskunde en in°voedingsleer, gegeven door een leeraar met j eenige jaren praktijk achter den rug. In dit ver band werd genoemd de heer Kleinjan te Alkmaar. Verder werd de afwikkeling dezer zaak opgedra gen aan de comm. van Toezicht in overleg piet den secretaris. In genoemde commissie werden gekozen de heeren P. Blauw, H. Wjuijs en K. Ha ringhuizen. Nog werd eenig debat gevoerd met betrekking tot het z.g. varkensfonds. Uit de discussie bleek, dat de boeren zelf het voortbestaan daarvanvrij wel onmogelijk hebben gemaakt. Hierna sluiting. ALKMAAR. - Zondag. 24Augustus '24 hield de Noord-Hol- laiidsche Voetbalbond haar jaarvergadering ten lokale ,,'t Vergulde Vlies" van den heer Mooy. Na een kort openingswoord, worden de notulen onveranderd goedgekeurd, benevens' jaarverslagen van secr.-penningm., scheidsrechterscomm., pers en propaganda-comm.:, terrein-comm., protest-com missie en wordt medegedeeld dat dit jaar de Rauch-beker naar den Helder isl gegaan, en wordt ovérgegaant ot de uitreiking van medailles1. Bij de hierna gehouden bestuursverkiezing1 wor den de heeren Brussel, Huisman en Delvaux bij1 acclamatie herkozen, en in de plaats van de hee ren Goes en de Wit gekozen de heeren Kort van Den Helder en Bakker van Enkhuizen. Door plotseling bedanken van den voorzitter kwam men voor de verkiezing van een voorzitter te staan, doch besloot men over 'twee maanden een schriftelijke stemming daarover te houden. De voorzitter, de heer Kalkoen, had gemeend om drukke werkzaamheden te moeten bedanken. Velen zullen hem noode zien heengaan, daar hij' was de rechte man op de rechte plaats, en 't ver vullen van dien zetel heel wat eischt, waarvoor menigeen niet geschikt of genegen is. De" contributie wordt onveranderd gelaten voor de vereenigingen. Een voorstel van de pers- en propaganda-comm. meer speciaal de adspiranten betreffende, wordt verworpen, eveneens een voorstel van de terrein- comm., hetwelk wij om de belangrijkheid speciaal voor deze streek, in zijn geheel wéergeven: A. 1. De terreinen van de vereenigingen spelen de in de le klas van den N.'H.V.B. moeten voor het seizoen-19251926 minstens een afmeting hebben van 101 hij '64 Meters., 2. De omrastering van het terrein mo§t min stens langs de lengtezijden 1.50 M. en langs de breedtezijde minstens 2 M. zijn, terwijl de wen- schelijkheid wordt geuit deze afstanden op 4 M. te brengen. -u 3. Bij niet voldoen aan deze verplichting wordt de betrokken vereeniging niet tort de competitie toegelaten. B. De terreinen van de vereenigingen, spelende in de 2é klasse van den N.H.V.B. moeten voor het seizoen 1926—'27 in dezelfde toestand gebracht worden als in voorstel A is aangegeven. En hoewel het voorstel nog niet verder ging als deze twee klassen, was het een publiek ge heim dat dit in 'tverschiett voor alle terreinen de bedoeling was. En als gevolg hiervan, we blijven maar alleen bij deze streek, zouden ter reinen als van D-.T .SHolland, en zelfs Vrone, enz. afgekeurd worden. En als men dan weet welke moeite noodig is om' een geschikt terrein te bemachtigen, dan begrijpt men dat dit voorstel een felle oppositie kreeg, en dan ook onverbid delijk kelderde. Na verkiezing van Protest- en Kascommv volgt rondvraag, welke niets oplevert. Van alles en nog wat. Nadruk verboden. Augustus, oogstmaand! Augustus, vacantie- maand! Terwijl 't eene deel van 't mensehdom in 't zweet zijns aanschijns van 'teerste ochtendkrie ken tot den laten avondstond in de weer is om de vruchten der velden, welke wit waren om te oogsten, binnen te halen, hangt een ander deel het werkpakje voor korter of langer tijd aan de kap stok en trekt naar zee of bosch, ver van 't staads- gewoei en machinegeratelMaar ook zij, van wie nu juist niet gezegd kan worden dat ze hun óverige vijftig weken op kantoorkruk of in de werkplaats doorbrengen, ook zij zoeken „verpoo- zing" omdat dit nu eenmaal tot de goede vormen gerekend wordt. Die „zij's" vervelen zich geduren de dien tijd geweldig. Daar heb je pensions. Half natte sigaren. Slecht bereide groenten. Klqine porties vleesch. Oud brood. Harde bedden. Slechte en dure consumptie. Bovendien kun je eeuwig in de bosschen dolen. De bosschen hebben hoornen en twijgen en mieren. En de heide bloemen en insecten. Altijd en overal gelijk en immer hetzelf de. Ook de zee heeft voor hen geen bekoring. Al maar door: ontbijt, had, lunch, toilet, diner, Kur- haus. Eiken dag hetzelfde. In de garderobe niets meer om aan te trekken. De zee en de golven, de duinen en het strand en de menschen, dag aan dag gelijk. Omdat het 's zomers immers in de Stad geen leven is! Omdat het zoo behoort. Om de mode. Om verstrooiing. Om versterking der zenuwen. Daarom gaat de wereld, waarin men eich verveelt, naar huiten. Is het in de zakenwereld over 't algemeen meer dan kalm, de maand Augustus is de stilste van al de zusjes. Gelukkig dat Broekhuis, de man van het gouden kalf' weer op de proppen is gekomen en z'n misdeelde broeders en zusters andermaal indachtig is geworden. Die brave "Willem toch! Maar als men een rekenaar in de „N. R. Ot." mag gelooven, dan doet Broekie het meer om zichzelf dan om de goegemeente. Nu zijn er menschen die als het op deelen aankomt van de wiskundige formule gebruik maken: eerst ik, dan nog eens ik en dan -gij, en we geven gewonnen, men trekt 'dan zelf nooit, aan 't kortste eind, en „rekenaar" zegt dat de man van ae sneeuwballen van de 8 millioen er zeker 4 millioen van in de zaak steekt. Hij beweert: „Telt men de verschillende bedra gen bij elkaar dan blijkt, dat aan het eind van de eifder oude de ontvangsten f838.010.600 zou den hebben bedragen, waarvan dan f4009.500.000 aarf prijzen uitgekeerd en Broekhuis <Sf Co. de „kleinigheid' van f428.510,000 zou hebben ver diend, behoudens aftrek van advertentie- en ad ministratiekosten. Zullen dus de koopers van de thans aangeboden geie kaarten, en vóórdat alle -gele kaarten dan hun prijs bekomen, moeten daar na nog ruim 157 millioen nieuwe slachtoffers gevonden worden, totaal pl.m. 20'9: millioen. Het is voor ieder wet duidelijk,' 'dat de Broekhuis-sneeuw bal, het zoover nooit zal brengen, twaarmede m.i. ^duidelijk gemaakt is, dat de koopers van de zesde serie en te meer van eyentueele volgende series .hun geld wiskundig zeker kwijt zijn." 'Broekie zelf zegt: „Ik hen er weer.Alles buigt weer. Alles knielt weer. Ik Hen weer een genie! Ik verdien weer millioenen en met stille 'verachting staar ik in de verte. Prof. Van der 'Vlugt heeft eens gezegd, dat hij niet met zijn geloof op een presenteerblaadje liep. Dat doe ik óók niet. Maar toch wil ik^liiér verklaren, dat mijn innig geloof in God mij heeft behouden in den strijd tegen zooveel zwendelaars! D!e waar zegster, die Mussolini in slechte tijden voorspelde, dat hij zijn land zou regeeren, heeft mij voor speld in het gouden tijdperk, dat ik straatarm zou worden! Maar zij' heeft mij nog méér' voor speld: En dat komt nu. Intusschen vult hij de bladen weer met adver tenties van 'n geheele pagina.; Natuurlijk niet alle, o neen, want ook op dit .gebied buigt niet iedePe uitgever voor jh'et gouden kalf, als hij meent dat door opname zijn moreel standpunt daalt. Maar de redactie die niet zoo'n hoogstand atandipunt inneemt en er naast grijpt, speelt nu vaak de schijnheilige en is hoos op zijn meer begunstigde 'confrater, Een hunner verzuicht: „Van de deftige N. R. Ct., tot het socialistische Volk toe, nie mand heeft dit vette kluifje versmaad". De redac tie van een aldus aangevallen blad heeft de adv.-kolommen van het gepasseerde blad er eens op nageslagen en het bleek 'dat nu niet indirect edele motieven de drijfveer voor deze waarschu wing.'Warén. De aangevallen redactie las: „Gij. behoeftriiet te klagen, over gal, slijm, maaglijden, trage ontlasting, slechte spijsvertering, gebrek aan eetlust, gevatte koude, influenza, lusteloosheid, ■koortsigheid, duizeligheid, hoofdpijn, enz., want door 't gebruik van de Wortelboer's kruiden of Wortelboer's pillen... enz." Terwijl even verder stond: „Koline, van apotheker H. van Aken, spe cialist te Selzaete België. Hét eenigst doeltref fend geneesmiddel tegen neurasthenie, zenuw zwakte, zenuwziekte, bloedarmoede..." 't AVérd be nauwend, want in den aangrenzenden kolom grijns de ons toe: „Granuline, het middel tegen tuber culose en scrofulose" en daarboven stond iels van een spaarverzekering, die door een coöperatief spaarsysteem ieder een eigen huis beloofde! Toen heeft ze bet blad terzijde gtelegd en ge dacht aan zeker boek, dat de Redactie van het gepasseerde ook wel zal kennen, waarin veel levenslessen, te lezen staan, o.m. ook deze: „Wie uwer zonder zonde is, werpe de eerste steen op haar". Zoo is nu de wereld: „Om de wille van het smeer Likt de kat de "kandeleer". Het orgaan van de middenstanders d.z. de za- kenmenschen, meent dat de wereld op haar kop staat. Zij noemt het plan der vakbeweging inzake door haar uit te oefenen controle op de naleving der Arbeidswet o,a. te maf om los te loopen. Het blad acht het averechts verkeerd, indien patroons door bedienden zouden worden gecontroleerd. „Mercurius" wil dit blad, vertegenwoordiger van een parasiteerenden middenstand, aanraden wat minder groote woorden te gebruiken. Die we reld staat op haar kop, zoolang ze een productie- en distributiestelsel handhaaft, waarbij; het b.v. mogelijk is, dat een man, die 5 sigaren van 10 ets., per stuk in een zakje.stopt, .ze den klant overhan digt en niet meer doet., mét de handleling 5 maal '2i/2 cent verdient, terwijl de maker van de siga- 'ren, de producent, met 5 maal 1' cent wordt be loond. Zulk een toestand manifesteert, dat de wereld opj haar kop staat, nu de eenige waarde-schep- pende factor „de Arbeid", de mindere is van die diensten-bewijzende factor, de „distributie". iWas Uilenspiegel het niet, die reeds verzuchtte, dat het iedereen niet naar den zin te maken is? Neem b.v. het onnoozele rijwielplaatje, wat al een stof is hierover niet opgejaagd. Eersté en Tweede Kamerleden hebben in welgekozen woor den hunne grieven en bezwaren kenbaar gemaakt.' Primus vanwege het dito verwisselen van eige naar, Mr. v. Rossem, die in de H.P. schrijft, heeft van een obscure straatfiguur een rijwiel plaatje gekocht voor veertig cent. En hoe was het? Hij schrijft: Ik heb het plaatje bekeken en in mijn verzameling geborgen. Het ziet er werkelijk keurig uit. Ik heb het vergeleken met het officieele exemplaar... Men zegt dat de imita tie van beter koper is gefabriceerd dan dé echte. Maar het mooiste is: hier is een nieuwe industrie gesticht, welke een artikel fabriceert, dat zeer zeker geen' hoogeren kostprijs bedingt dan een enkelen cent. En voor hoeveel komt hét op de markt? Voor veertig a vijftig cent. Deze N.V. tot fabricatie van vervalschte belastingp 1 aajfcjes kan gemakkelijk per jaar 600 pet. dividend uit- keeren. En de geniale handelsman, in wiens her sens dit ultra-snuggere idee is gerijpt, zal hoogst waarschijnlijk eindigen... in de gevangenis. Maar, zoo vraagt mr. v. Rossem, zooals ook het „Wkbl. v. h. Recht" reeds' heeft gevraagd wat gebeurt er met de heeren van het minislterie, die niet op hun vingers hebben nageteld, dat 'n plaatje koper uiterst gemakkelijk te imiteeren is en goedkcoper te leveren is dan a f3 per stuk? Zullen ze worden afgestraft voor 'hun gebrek aan doorzicht, voor de primitieve wijze waarop deze belastinginning is opgezet, voor het bieden van de gelegenheid die hier den dief maakt Wel nee! De man met het initiatief komt in de oei terecht en de menschen die de fout hebben begaan, krijgen op den duur zeer zeker een lintje. Ik wacht nu nog maar op Speenhoff die een nieuw liedje lanceert: „Een ieder rijdt voor veertig cent". De heer A'rnoldt, chef der treincontróle, doét in het „Haarl. Dagblad" een boekje open over menschen die gaarne óf voor niemendal óf op een perronkaartje hun reis willen afleggen. Het be drog wordt waarlijk niet alleen door derde klas reizigers gepleegd, maar ook door reizigers eerste en tweede klas. Menschen uit alle rangjen en standen doen er aan mee. Met dames is het soms ergerlijk. Meermalen worden die in hoogere klas sen dan waarop" zij recht hebben, aangetroffen pp als z ijbetrapt worden, hebben zijj spits aljériéi' 'praatjes tegen cfep controleur of conduèteür.'öok schamen sommigen zich. htóï een valschen naam op te geven, Maar ookadvocaten, officieren, inge nieurs... och, u kunt het u niet voorstellen, wie- er al niet trachten een onjuiét plaatsbewijs, een vervalscht abonnement of alleen met een perron- kaartje op een goedkoope manier te reizen! De vernuftigste dingen worden uitgedacht- En de treincontrole moet maar zorgen, dat zij nog slim mer en vernuftiger is dan de sluwe bedrieger. Het is ongeïooflijk wat er* gebeurt. Toen dé werk- manskaarten nog; bestonden, werd daar veel mee geknoeid en thans gebeurt dit nog wel me)t abon nementen. De vervalschingen worden soms zoo prachtig aangebracht, dat je er voor dtaa.t. Van een kort traject wordft op de kaart een veel lager traject gemaakt. Ook wordlt geknoeid met wat den tijd betreft. Op een abonnement, geldig van Januari tot April, wordt b.v. April in Juli ver anderd. En dan niet te vergeten het knoeien met de prijzen! Gelukkig valt er tegen zooveel bedierfs1 ook wat goeds «te boeken. Onlangs kwam de heer H. M. Verbruggen, voorlezer in de Ned. Herv. kérk te Axel, aldaar te overlijden. Deze betrekking was, tegen een jaarlijksehe vergoeding van f100 49 'jaar door den overledene vervuld. Zijne doch ter nu kwam dezer" dagen op verzoek van haar /vader, de kerkelijke gemeente een schenking aan bieden van.... f-5000.'De aan het ambt verbonden vergoeding was geregeld ter zijde gelegd. We hesluiten ons overzicht metf een KaffferHëil- wenseh. Zuid-Afrikaansehe bladen melden van een bezoek van den gouverneur-generaal' van Zuid j Afrika, graaf van Athlone, met zijn vrouw aan i de Kafferstammen in 't LagevèkL (Transvaal). Toen de auto's met de hooge bezoekers kwamen j aanrijden, werd uit 10.000 Kaffermonden het wel- komstwoord toegeroepen, op z'n Kaffersch: „Ba- jete". De hoofdman hield een speech, die de bla- j den als volgt weergeven: „O olifant wat, as hy sy voet neersit die aarde laat ,skud. As hy sy wenbroue frons dan verskyn daar wolke op die bepgtoppe. Die blik van sy oog is soos blits wat die aarde verdor. Ons gjroet! you, seun van die Ko ning- Waar jij jou voet neergosit het daar sal die hemel met wolke bedek, en ons sal die voedsel altijd groei. Modina (God) sal baie kos kry. Bajete." i Uitslag publieke verkooping Uitslag publieke verkooping bij afslag en com binatie, gehouden door notaris Johann W;. C« Kroon te Zuidscharwoude, op Maandag 11 Aug. 1924, 'sav. 6 uur, in het café „Marktzicht" .te Broek op Langendijk, voor den heer Reijer Slot: Onder Broek op Langendijk: 1. een huis met koolbergplaats en erf aan den 'Dijk, de Schietbaan. Kooper de heer Rens Slot voor f4315. 2. Die zuurkoolfahriek „Het Oxhoofd" met erf en bouwland. Kooper de heer Rens Slot voor f 7330.—. Die molens van de Schermeer. Heel Nederland door zijn bekend de talrijke mo lens, die de Schermeer, den grooten drooggelieg- den polder bemalen. In een lange sierlijke rij staan ze aan den Schermerboezem en het is eten beer-:- lijk gezicht ze alle tegelijk volop in actie te zien. Dat zal eindigen, want ook hier heeft „de wind afgedaan" en hebben hoofdingelanden besloten tot het invoeren van electrische bemaling. Dit zal echter bij gedeelten geschieden. Wat er met de talrijke molens zal gebeuren moet nog worden afgewacht. Vermoedelijk zullen ze wel van de wieken worden ontdaan om dan als woning te worden gebruik,t van den watermolenaar die het einde van zijn betrekking ziet naderen. Een paard door den weg gezakt. Zaterdag is in het Tuindorp bij Coevorden een paard door den weg gezakt. Hij rijtuig is gedeel-, telijk verbrijzeld en het paard ernstig gewond. Na der bleek dat er een gat in den. met basalt verhar-) edn weg was van meer dan een meter diep. Inbraak. Zaterdagmorgen omstreeks vier uur hebben in brekers door het stukslaan van de ruit in de voor deur zich toegang verschaft tot een manufacturen winkel in de dorpstraat te Aalsmeer. Het is nog niet bekend wat gestolen is. De kassa.is gelicht, welke op de toonbank staat en waaruit een bedrag van pl.m. f 700 wordt vermist.. Teneinde indruk-, ken van voetstappen te voorkomen, heeft men gé bruik gemaakt van een ouden looper, welke op een naburig erf lag. Tegelijk heeft men daar een donkere regenjas meegenomen, welkie zich op een rijwiel- in een schoenmakerswinkel bevond. Een buurvrouw aan de overzijde hoorde dat d ewin- kelruit werd ingeslagen, ging uit bed en zag dui delijk dat een der dieven met een kaars in die hand, den winkel doorsnuffelde. Toen hij den buit binnen had zag zij dat hij den winkel verliet. Ge-, durende de inbraak reed een der dieven op een rij wiel heen en weer voor de woning. Door den bliksem gedood. Zondagmorgen werden twee koeien van den veis- houder T. Meijer te Wormerveer door den blik-r sem gedood. Bliksem ingeslagen. Zoondagochtend is de bliksem ingeslagen in complex woningen aan de Busken Huetstraat^" Bloemendaal. Het torentje op een huis van (K heer N. Stoel werd ernstig beschadigd. Op Vej? schillende plaatsen van.het huis waren verder stuk ken hardsteen weggeslagen, afvoerpijpen. gesm0|. ten, lichtmeters stukgeslagen. De bliksem heeft Zondag een belangrijke sto. ring veroorzaakt in den telefoondienst in Haarled en omgeving. Op verscheidene rijtuigen van de J?' S.M. is de bliksem geslagen. Schade aan het iT]aj teriaal werd niet toegebracht, omdat de bliksem! afleiders goed functioneerden. Misgestapt. Op het station Schoonhoven zette een 3$.^ rige man uit Rotterdam) tq^laat komende voor den ter in, zijn 10-jarig Zoontje m den trein, die reeds het perron verlaten had. Hij sprong toen zelf jj;- en kwam onder de wielen van het volgende rijtui», meldt de „Tel." rechtervoet werd gebeell afge. reden, de linkervoet werd zwaar gekneusd. Na ver. bonden te zijn, is hij naar'het ziekenhuis te Goud! vervoerd, waar hij kort na aankomst 'OtSerleed. Wetten en „principes." Te Gorinchem, meldt de „Voorw." deden zich deze week twee gevallen voor van niet-aangift. bij geboorte. Het eene gold iemand, die dit voor de tweede maal weigerde. Bij een j/origie maal is (t> vróuw gestraft met hechtenis. Het .geldt hier <jai) ook een z.g. principieele weigering.Man en vrouw willen in het geheel niet met de Nedcrlandsche „wettenrommel" te doen hebben. In het andere geval bemerkten de betrokken au- toriteiten aan een geplaatste advertentie, dat bij een familie een kindje geboren was, hetwelk niet was aangegeven. Door den ambtenaar van deii Burgerlijken Stand is hiérvan te bevoegder plaatse kennis gegeven. Door den trein overreden. Gistermorgen omstreeks 10 uur is de olieventer M. van Schijndel uit Helmond, op den overweg na bij Rooseind bij Helmond door een uit de richting Deurne komenden trein verpletterd. Hij was op slag dood. Ook de oliekar en de hond, die den wagen trok, werden vermorzeld. De slagboomen waren niet neergelaten. De politie stelt een onder, zoek iin. Brand. Te Hoogéveen is Zaterdagmiddag tijdens «en kort onweer de bliksem geslagen in de landbori- werswoniing, bewoond door Roelof Hendrik Klooster aan de Schutstreek. In een oogwenk stond alles in lichtelaaie en toen de beide ;jnotorsp uiten dan ook kwamen, viel er weinig meer té behouden. De geheele oogst, hooi en koren, ging verloren. Va nden inboedel kon, wei- nig worden gered. Het huis behoorde aan de fa milie Eleveld te Hoogeveen en was niet verzekerd, de inboedel wel. De moord te Etten. De Hooge Raad heeft heden verworpen het cas satieberoep van P. B., als tegen een arrestr van het gerechtshof te 's-Hertogenbosch, waarbij hij was veroordeeld tot 15 jaar gevangenisstraf wegens dief. stal met geweldpleging, den dood tengevolge heb-, bend,bij den landbouwer Naalden te Etten. Muziekconcours te Beemster. Het muziekconcours voor, harmonie- en fanfa recorpsen te Beemster werd Zondag voortgezet en beëindigd. - f Na de officieele ontvangst op het raadhuis volg de de marschwedstrijd waarin het Stedelijk Mu ziekcorps te Helder, „Cóncordia." Oostzaan, „Ex celsior" en „Forzando" beiden te Amsterdam, Rij per Fanfarecorps „Onderlinge Oefening" te Uit geest en „Spaarndammerkwartier" te Amsterdam elk een eersten prijs behaalden. De uitslag van den concertwedstrijd is als volgt Eereafdeeling „Concordia" te Oostzaan en „Onder linge Oefening" te Uitgeest elk een eersten prijs. Harmonie. Derde afdeeling: ie prijs Spaarndam merkwartier te Amsterdam. Tweede afdeeling; ie prijs „Winkel's Harmonie" te Winkel. Eerste af deeling: ie prijs „Forzando" te Amsterdam. In, de eere-afdeeling werd de eerste prijs behaald door „Concordia" te IJmuiden met bijzonderen lo! van de jury. In deze afdeeling werd voorts nog een eersten prijs behaald door „Stedelijk Muziekcorps" te Hel der en „Excelsior" te Noordscharwoude. In den eerewedstrijd tusschen de corpsen welk: een eersten prijs behaalden, werd de aerste prijs behaald in de afd. fanfare door „Concordia" Oost zaan en in de afd. harmonie door „Concordia" te IJmuiden. Buitenland Een geheimzinnige diefstal. Een geheimzinnige diefstal, welke alle elemen ten bevat van een vernuftjgen goocheltoer, houdt; op 't oogenblik de slimste detectives van het Lon- densche Scotland Yard en van de politie op het vasteland bezig. Een kostbaar schilderij van Corot, den be roemden Eranschen landschapschilder, is bij to verslag verdwenen, toen het onderweg was van Zwitserland naar een Londenschen kunstkooper- Er is alle reden om aan te nemen, zegt de „Bai-, Br Chronicle", dat de diefstal het werk is vat een bende, maar hoe dat in zijn werk is is een raadsel. Het schilderstuk, eigendom van een Zwitserse! kunstverzamelaar, en circa f6000 waard, werf uit Zwitserland naar Londen verzanden, zorg vuldig verpakt in een houten kist. Deze werf behoorlijk bezorgd aan het adres van dén Lon denschen kunstkooper, maar toen ze geopend weri bleek ze leeg te wezen:' Bij onderzoek constateert' men een verschil van'ge'wichtj van de kist, bjj ver zending ën hij aankomst te Londen, waaruit dus blijkt, dat het schilderstuk onderweg moet f stolen zijn. Maar wanneer of hoe, begrijpt nie mand. De kist heeft Zwitserland verlalten in e® verzegelden spoorwagen en de noodige maatrego len waren genomen, om té voorkomen, dat de ding onderweg moest worden overgeladen. Er stond op de kist geen enkele aanduidiu® omtrent den inhoud. Met opzelt had men dit n9' gelalen ,opdat niemand zou kunnen vermoeden, dat er iets van waarde in was. Er was enW maar een nummer op .geplaatst, zoodat het nie' noodig was, er een adres op te plakken van firma waarvoor de zending bestemd was, maat ondanks al deze vzoorzorgsmaatregelen schijnt de dieven toch te hebben geweten, waft de inhoi" was, want de kist is geopend en weer zoo Soi

Nieuwe Langedijker Courant | 1924 | | pagina 2